Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?
 Post Napisane: 7 grudnia 2019, o 12:30 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Więc jak to jest z tym kłamstwem? Czy zawsze mówić prawdę, aż do bólu, wiedząc, że ktoś nie jest w stanie jej przyjąć, czy może jednak uciec się do kłamstwa? Może warto zastanowić się mówiąc komuś prawdę, która zetnie go z nóg ? Jak uważacie ?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 grudnia 2019, o 12:30 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?
 Post Napisane: 10 grudnia 2019, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To zależy od sytuacji od okoliczności ,czasem bywa tak ,ze sytuacja juz nabrzmiała,ze nic tylko prawda miedzy oczy dla orzeźwienia dla uświadomienia.

Lekarze mówia prawde ale to ma wywołać szok i to im sie udaje a potem idzie z górki.
Jesli masz takie sytuacje jak przychodzi sąsiadka pozyczyc soli i mówi sie nie mam ,albo
mówi sie - powiedz ,ze nie ma mnie w domu . :D:
Dzieki Boqu nie mam takich sytuacji ,żebym musiała kłamac a decyzje podjęłam lata temu natomiast co ja wybieram a co tu wybierac i tak jestem okłamywana .
A ja to z tobą ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?
 Post Napisane: 14 grudnia 2019, o 03:41 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
To zależy od sytuacji od okoliczności ,czasem bywa tak ,ze sytuacja juz nabrzmiała,ze nic tylko prawda miedzy oczy dla orzeźwienia dla uświadomienia.

Lekarze mówia prawde ale to ma wywołać szok i to im sie udaje a potem idzie z górki.
Jesli masz takie sytuacje jak przychodzi sąsiadka pozyczyc soli i mówi sie nie mam ,albo
mówi sie - powiedz ,ze nie ma mnie w domu . :D:
Dzieki Boqu nie mam takich sytuacji ,żebym musiała kłamac a decyzje podjęłam lata temu natomiast co ja wybieram a co tu wybierac i tak jestem okłamywana .
A ja to z tobą ?

Miałem na myśli sytuację, w której głosiciel Świadków Jehowy nie widząc różnicy między okręgiem a kulą i nie mając zielonego pojęcia o kosmologii starożytnych twierdzi, że w Biblii czytamy o kulistej Ziemi. Czy należy mu wykazać, że okrąg jest figurą płaską, a nie przestrzenną, czy pozostwić go w błogiej nieświadomości przez szacunek dla idei wolności wierzeń?
"Ten, który siedzi nad okręgiem ziemi.."Izajasza 40:22

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?
 Post Napisane: 16 grudnia 2019, o 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nieporozumienie ,tobie chodzi o kłamstwo religijne a ja zrozumiałam ,ze o sytuacje życiowe :D:
Nie wiem co powiedzieć bo z ta płaska ziemia ktos narobił zamieszania i dla jednych
jajo dla innyc płaska ale w jakim znaczeniu a ja czytam okrąg no to okrągła .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?
 Post Napisane: 16 grudnia 2019, o 18:26 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Nieporozumienie ,tobie chodzi o kłamstwo religijne a ja zrozumiałam ,ze o sytuacje życiowe :D:
Nie wiem co powiedzieć bo z ta płaska ziemia ktos narobił zamieszania i dla jednych
jajo dla innyc płaska ale w jakim znaczeniu a ja czytam okrąg no to okrągła .

Swoje wierzenia religijne fundamentaliści biblijni niejednokrotnie przenosili na życie codzienne. Jest to bardzo niebezpieczne, bo wiara że "cel uświęca środki", gdy powołamy się na Biblię i swoją wiarę w jej literalnie, dosłownie odczytywaną nieomylność, w nasze prawo do nierozumnego wyrywania wersetów z kontekstu i "bicia nimi po głowie" słuchających to wszelkie nasze czyny.., nawet zło moralne i dowolne okrucieństwo jest...całkowicie usprawiedliwione. Jest to wiara, że my w sekcie jesteśmy ci dobrzy, wybrani przez Boga na zawsze, a wszyscy inni to ci źl, których nasz Bóg nieodwołalnie odrzucił.

Co się tyczy okręgu, to jak z pewnością Noemi pamiętasz z lekcji geometrii na płaszczyźnie jest to zbiór wszystkich punktów płaszczyzny euklidesowej odległych od ustalonego punktu, nazywanego środkiem, o zadaną odległość, nazywaną promieniem. Jest to szczególny przypadek elipsy o równych półosiach. Okrąg jest brzegiem pewnego koła. Długość okręgu wyraża się wzorem:
L = 2 π r .
Liczba pi jest niewymierna, o czym tak samo jak o kulistości Ziemi pisarze biblijni również
nie wiedzieli.

Natomiast kula to figura geometryczna nie płaska,ale przestrzenna w przestrzeni euklidesowej trójwymiarowej jest to część przestrzeni, ograniczona sferą (sfera jest powierzchnią (brzegiem) kuli i również się w niej zawiera). Na kartach Biblii spotykamy kosmologiczne koncepcje starożytnych Hebrajczyków. Nie znali oni faktycznych rozmiarów Ziemi, nie wiedzieli o jej kulistym kształcie, o krążeniu wokół Słońca. Wyobrażali ją sobie jako przestrzeń w formie koła, z Palestyną i jej stolicą Jerozolimą w centrum. Miała być ze wszystkich stron otoczona wodami morza, także od spodu. Wiedza naukowa, rozumienie świata były u autorów natchnionych prymitywne i niedoskonałe. Byli ludźmi swej epoki, wykształceni na miarę tamtych czasów. Podejmują zagadnienia z astronomii i innych dziedzin nauki wedle ówczesnego stanu wiedzy, nie wykraczają poza panujące powszechnie przekonania o płaskiej Ziemi i ciałach niebieskich poruszających się nad nią po firmamencie (sferze).

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 grudnia 2019, o 18:26 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » KAWIARENKA -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL