Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » TAJEMNICE UMYSŁU




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CYBER STALKING
 Post Napisane: 24 maja 2016, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2015, o 11:24
Posty: 67
Co sprawia, że jesteśmy bardziej narażeni na uporczywe nękanie? Czy można stworzyć jakiś "profil" ofiary? Nie są to przecież tylko gwiazdy...

Teoria, że stalking jest przede wszystkim problemem celebrytów, to mit. Aktorzy, piosenkarze czy politycy są narażeni na naruszanie ich prywatności ze względu na publiczny charakter działalności. Wielu z nich boryka się z uporczywością wielbicieli, paparazzi, a nawet psychofanów. Jednak przede wszystkim ofiarami stalkingu stają się tzw. zwykli ludzie, najczęściej kobiety w wieku 25-40 lat, będące niezależnymi finansowo singielkami. Fakty mówią same za siebie - ofiarą stalkingu może stać się każdy: partner były lub obecny, sąsiad, współpracownik lub osoba całkiem obca dla prześladowcy. Nie ma tu żadnej reguły. Nie liczy się wiek ani płeć.
Czy istnieje jakiś profil stalkera?

W fachowej literaturze psychologicznej pojawia się kilka typologii stalkerów. Jedną z nich jest podział na cztery podstawowe kategorie sprawców według kryterium motywacji, jaką się kierują oraz ewentualnych zaburzeń psychicznych, na jakie cierpią.

Najpowszechniejszy typ to stalker z tendencją do obsesji. Sprawca nękania jest znany ofierze, z którą pozostawał lub wciąż pozostaje w bliskiej relacji, która często ma intymny charakter. Może to być np. odrzucony partner lub były małżonek.

Stalker obsesyjnie zakochany to drugi typ pod względem częstotliwości występowania. W tym przypadku stalker zna swoją ofiarę osobiście lub wyłącznie za pośrednictwem mediów, lecz nigdy nie łączyły go z nią intymne relacje. Prześladowca za wszelką cenę pragnie zwrócić na siebie uwagę ofiary i nawet incydentalny kontakt odbiera jako zachętę do budowania więzi. Może to być np. fan, współpracownik, sąsiad lub klient.

Rzadziej występująca kategoria to stalker erotoman. Sprawca ma złudzenie, że osoba, którą nęka, zakochała się w nim i łączy go z nią głęboka więź duchowa. Co ciekawe, w tym przypadku stalkerem częściej jest kobieta, która za cel obiera sobie dojrzałego mężczyznę o wysokim statusie społecznym.

Stalker z syndromem fałszywej wiktymizacji to najrzadziej spotykany typ. W tym przypadku to stalker utrzymuje, że padł ofiarą nękania i składa na policję doniesienia o rzekomo popełnionym na jego szkodę przestępstwie. Działanie takie wynika z chorobliwej potrzeby zwrócenia na siebie uwagi otoczenia.




Jakie miejsca w sieci są najniebezpieczniejsze, jeśli chodzi o ryzyko stalkingu - czy jest to Facebook?

Facebook, jako najpopularniejszy kanał komunikacyjny, jest rzeczywiście chętnie wykorzystywanym przez stalkerów narzędziem nękania, podobnie jak tzw. portale randkowe. Obserwacja profilu, kontrowersyjne posty, komentowanie zdjęć i wpisów, tworzenie fałszywych kont ofiary – to najczęstsze działania stalkerów. Z drugiej strony, Facebook jest chyba najbezpieczniejszym komunikatorem – administrator portalu przywiązuje dużą wagę do polityki prywatności, a użytkownicy „Fejsa” mają do dyspozycji szereg opcji zabezpieczających, z których należy nauczyć się korzystać. Likwidowanie konta na Facebooku w obawie przed działaniami stalkera nie jest dobrym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, taki krok jest sygnałem dla sprawcy, że jego działania odnoszą efekt i z tym większym zaangażowaniem mogą być przez niego kontynuowane.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 maja 2016, o 17:16 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 24 maja 2016, o 17:19 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
http://stalking.jaaqob.com/stalking/typy


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 24 maja 2016, o 17:32 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Nigdy nie przypuszczałam, ze moja osoba będzie "godna" tego, aby stać się wybranką stalkera. :)
Mam to niebywałe szczęście, że dzisiaj już do wielu, wielu lat jestem
NOWYM STWORZENIM W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE.
I TO JEST DLA MNIE NAJLEPSZYM ZABEZPIECZENIEM PRZED TYM OBRZYDLIWYM I KARALNYM PROCEDEREM.
Nie mniej jednak stalker próbuje to robić non stop w przestrzeni internetowej wobec mojej osoby. Ten stalker jest nawet tutaj zarejestrowany, na tym forum.
Zatem Adminstrator forum będzie mógł podać wszystkie jego dane, w razie potrzeby, odpowiednim organom scigania. Nawet jeśli dane rejestracyjne są fałszywe, to dane elektroniczne są bez problemu namierzalne i weryfikowalne.


Ponieważ żyję w prawdzie i moje życie w każdym aspekcie jest jawne i do wglądu dla każdego, dlatego wszelkie oszczerstwa, kłamstwa, napaści, nękania i dezawuowanie mojej osoby, jako Bożej kobiety nie przynosi efektu, a mojej duszy to nie zaburza. Zamieszczam tutaj te oto informacje, ponieważ uważam, ze ludzie powinni być na to wrażliwi ze wzgledu na sprawiedliowść społęczną i sprawiedliwość moralną. Czlowiek wierzący, nie ma powodu aby się czegokolwiek wstydzić albo czegokolwiek obawiać. Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi, że On daje ducha mocy, mądrości i trzeźwego myślenia.

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 25 maja 2016, o 13:25 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Perła nie wiem co z tym zrobić nie wiem kto jest tu zarejestrowany kim jest
Stalking ?
Ale czy nie powinnas o tym powiadomic na PW ?
Czy ktos cie 'nachodzi' na PW ?

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 25 maja 2016, o 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2015, o 11:24
Posty: 67
anawa napisał(a):
Perła nie wiem co z tym zrobić nie wiem kto jest tu zarejestrowany kim jest
Stalking ?
Ale czy nie powinnas o tym powiadomic na PW ?
Czy ktos cie 'nachodzi' na PW ?

Stalking to jest nazwa przemocy internetowej i nie tylko internetowej. To zjawisko niebezpieczne dla ludzi jemu poddawanych. Dlatego uważam, że warto ten temat tu zamieścić.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 25 maja 2016, o 22:02 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
anawa napisał(a):
Perła nie wiem co z tym zrobić nie wiem kto jest tu zarejestrowany kim jest
Stalking ?
Ale czy nie powinnas o tym powiadomic na PW ?
Czy ktos cie 'nachodzi' na PW ?

No własnie dlatego, że jest to zjawisko, które nasila się w ostatnim czasie, uważam, ze dobrze jest, iż Soldier poruszył ten temat.
A jeśli chodzi o NĘKANIE mojej skromnej osoby stalkingiem, to dotyczy to xxx, nie tego forum. Natomiast ta osoba, która jest agresywnym stalkerem na xxx, zarejestrował się tutaj na forum i jest na razie obserwatorem, nie pisze postów.
Sposoby nękania "ofiary" przejawiają sie w agresywnym "hejcie"*
Jednym ze sosobów walki ze STALKINGIEM jest otwarte mówienie o tym, wtedy komfort stalkowania nie jest już tak duży.
Jednym słowem NIE NALEŻY MILCZEĆ w takich sprawach.
Tutaj na tym forum stalker nie będzie pisał na priv. ponieważ wie, że po danych elektronicznych mógłby zostać bardzo szybko namierzony. Napastuje mnie i nęka na xxx


*
Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i grafiką czy filmem. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych użytkowników w czasie dyskusji, ale nie tylko ich. Celem hejterów są też znani z pierwszych stron gazet, czy raczej z głównych stron portali. Fala hejtu zalewa szczególnie fora dyskusyjne i komentarze w serwisach plotkarskich. Jednak nie tylko. Często pod ostrzałem hejterów są politycy ale także zwłaszcza na chatach tematycznych osoby, które stanowią konkurencję dla czyichś poglądów czy wierzeń, lub po prostu osoby, które chce się wyeliminować lub zniszczyć lub nawet zabić.

Hejterami najcześciej są osoby niezrównoważone psychicznie, o psychopatycznych cechach charakteru.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Ostatnio edytowano 26 maja 2016, o 16:10 przez anawa, łącznie edytowano 2 razy
usunięto nazwe komunikatora


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CYBER STALKING
 Post Napisane: 26 maja 2016, o 16:14 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Uwazam ze to co sie dzieje na innych komunikatorach społecznych ,niech tam zostanie.
Nie wiem kto to jest ale zastanawia mnie skad ten X ma wiedziec kim ty jestes ?
Przeciez nicki nie sa ujawniane chyba sama ujawniłas X ?

Co do samego zjawiska to wiem ze takowe istnieje było o tym w Tv ,ale
czy internet sobie z tym radzi tego nie obserwuje wiec nie wiem .

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 maja 2016, o 16:14 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » TAJEMNICE UMYSŁU


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL