Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » TAJEMNICE UMYSŁU




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 25 września 2017, o 16:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
alez wiem o czym pisze tylko ,ze oni szufladkuja tak sprytnie ,ze mało to sie połapie
zaden problem umiescic werset w art bo jak polemizowac z czyms tzn z wersetem
tak sie nie da a ludzie jak to ludzie pytania nie zada bo sie boi osmieszenia.
Stara natura to uczynki ciała czyli ap Paweł z ruzga to uczynek ciała ze o Jeszua nie wspomne stoły przerwacał klatki rozbijał no szalaeniec jak nic.
ci madrale chcieli by innych widic jak nastawiaja drugi policzek jakie to szczescie,
ze trzeciego policzka nie ma. <lol>
Duchowa walka owszem polega na poddaniu kazdej mysli w posłuszenstwo Mesjaszowi
i znowu zapytam jak to sie na na codzien ?

wierzacy nie wiedza co to Dusza co umysł co Duch na którym sie skupiaja
a Dusze lekcewaza ze to taka mniej wazna
w niedziele miałam dyskusje z zielonoswiatkowcem który twardo trzymał sie wersetów
wedle swojej denominacji.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 września 2017, o 16:17 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 25 września 2017, o 20:51 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
To jest raczej prawidłowość statystyczna, ze ludzie, którzy mają sami ze soba kłopoty, ida na psychologie i/lub psychiatrię, zeby sobie poradzic własnie ze swoimi problemami.
Jesli nie studiuja na uczelni, to przynajmniej grzebia po internecie, zeby sie poprzygladac jakie problemy mają inni ludzie, którzy stwarzaja nam problemy. Spotkałam sie z tym bardzo często.
I wyobrażcie sobie, ze tylko niektóre osoby były niewierzące. Niestety znam tez takie osoby wierzące.
Na przykład jedna moja siotra w Chrystusie, która nawrócła się chyba ze 30 lat temu w kościele babtystów, potem znalazła sie razem ze mna w jednej z bardziej charyzmatycznych wspólnot w stolicy (dodam, ze pierwszy jej fakultet, który skonczyła była to socjologia); potem urodziła 3 dzieci i kiedy dzieci były juz duze i równiez wierzące ( maz tez wierzący) ona zaledwie młodsza ode mnie o 10 lat, włąsnie postanowiła studiowac psychologie prywatnie. Stac ja na, bo chccoaz ona nigdy nie pracowała, jej maz zarabia niezłe pieniądze, wybudowali duzy dom w Izabelinie, mają dwa samochody, moz placił za jej studia- 50 letniej kobiety.

Ja ją tylko zapytałam:"dlaczego mając wszysyko, czego nie maą inne kobiety chcesz jeszcze teraz mając 50 lat i duże dzieci) dlaczego chcesz studiowac psychologię?
A ona , która zna bardzo dobrze biblie odpowiedziala mi tak:" Bo chcę się dowiedzieć, jak byc lepsza matką"

Powiem Waam, ze mnie to mocno zdziwiło


Mnie uczy Dych Swięty jak byc lepszą matką, uczy mnie w modliwie i studiowaniu Słowa Bozego i relacji z NIm. Uczy mnie przez swoją miłość, przez koniecznośc zaufania Bogu we wszystkim.
Przypomnialy mi się wląsnie teraz te Słowa:



J 3:7 "Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."

2Kor 5:16 "Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy."

2Kor 3:18 "My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem."

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 02:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
alez wiem o czym pisze
chodzi o Dominika (znasz go przeciez) i to co pisze w swoim art. p/t. milosc nie mysli nic zlego/nie zaklada zlych inttecji i jak reaguje stara natura, a jak nowa, a dalej piszesz;
Cytuj:
tylko ,ze oni szufladkuja tak sprytnie ,ze mało to sie połapie
no tu masz ten przyklad wlasnie;

"Podstawową cechą, na której ludzie budują swoje relacje z innymi jest ufność i przekonanie, że generalnie ludzie są dobrzy, nie są bezinteresownie wrodzy i nie mają z natury ukrytych, negatywnych motywów działania. Podstawową cechą osobowości paranoicznej jest nieufność. Zachowania nawet przyjazne, osobowość paranoiczna traktuje nieufnie, dostrzegając podstęp, złe zamiary i chęć wykorzystania. Z tego powodu osoby paranoiczne przejawiają skrytość, czujność i dystans wobec innych. Nieadekwatnie interpretując rzeczywistość, imputują innym złe zamiary i motywy działania, stosując ten mechanizm również wobec starych znajomych. Analizując drobiazgowo najbardziej niewinne zdarzenia doszukują się informacji potwierdzających ich interpretację i konstruują paranoiczną rzeczywistość o charakterze spiskowym. Nasilający się z tego powodu lęk, wzmaga czujność i dysfunkcjonalne postrzeganie rzeczywistości, tworząc zasadę błędnego koła. Myśli paranoiczne krążą nieustannie pogłębiając poczucie skrzywdzenia i odkrywając kolejne warstwy intryg, których zawsze są ofiarą. Osobowość paranoiczna przewlekle przeżywa urazy, których nie potrafi wybaczać. Nie stara się weryfikować rzeczywistości, lecz poszukuje potwierdzenia trafności swoich ksobnych, paranoicznych interpretacji. Nie stawia hipotez i nie weryfikuje ich, lecz dąży do wykrycia i udowodnienia istniejącego spisku przeciwko niemu. Tym samym podstawowym problemem poznawczym osobowości paranoicznej nie jest percepcja, lecz interpretacja rzeczywistych bodźców. Osobowość paranoiczna te same bodźce odbiera w ten sam sposób, co inni, lecz przetwarza je w zupełnie odmienny sposób, ponieważ przetwarza je w celu wykrycia spisku. Myślenie paranoiczne nie jest logiczne, dedukcyjne czy bezstronne. Jest procesem śledczym, poszukującym ukrytej prawdy, drugiego dna złych intencji ludzi

noemi, bardzo wiele razy wyciagasz same negatywne rzeczy doszukujac sie spisku z czegos co jest pozytywne, budujace i pouczajace, zauwazylam jak np. z art. Dominika.
Potrafisz tez inaczej, potrafisz byc otwarta, przynajmniej probujesz, ale zaraz pojawiaja sie glosy paranoiczne , ktore kaza ci wrocic na ta zla droge, czasto im ulegasz, a czasem nie, ale zachwieja Toba.


Wiem noemi, ze mnie lubisz, ze cieszysz sie, ze jestem na forum i nie chcialabys raczej zebym odeszla, cieszylas sie zawsze gdy wracalam choc nie pokazywalas tego, lubilas byc ze mna na czatoniku, chociazby we dwie :) tylko sluchajac piesni :), od zawsze tak mialas w sumie, a jednak od zawsze tyle nieporozumiem z powodu takiej wlasnie postawy podsycanej przez inne paranoiczne glosy; "a moze ona jednak nie ma dobrych zamiarow, chce zaatakowac, skrzywdzic itp. a nawet ATAKUJE, bo mowi jakies krytyczne zdanie" .

Prosze nie obraz sie, ze tutaj pokazalam to akurat na Twoim konkretnym przykladzie. Przemysl czy nie mam racji i zrob z tym co uwazasz. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 05:20 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
Wybaczcie, ale to ( ten ostatni post) - to chyba powinno znaleść się tak zwanym "privie".

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 05:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
z psychologami mam rózne doświadczenia
również takie jak pisze Perła
była w Legnicy społeczność w ,której żona pastora była psychologiem i prowadziła "terapie" wobec członków zboru poranionych w przeszłości
był to zbór osób ,które jako grupa charyzmatyczna wyszedł z KK
trwało to kilka lat
ale z tych terapii tylko jeszcze wieksze konflikty pojawiały się
ze społecznosci nic nie pozostało -tylko jeszcze bardziej poranieni ludzie
duszy nie uzdrowi moim zdaniem psychologia a jedynie nowe narodzenie
a co do parnoidalnych cech to chyba wg tych artykułów Jezus był taki bo nie zakładał ,ze ludzie są dobrzy ,ze maja dobrą naturę - mówił do "dobrych ludzi " ojcem waszym jest diabeł a wszystkim wskazywał konieczność nowego narodzenia . Gdy byłem w Radzimowicach psycholog SJ niewierzący w nowe narodzenie mówił memu ojcu gdy pytał czemu mnie nie leczą ,ze nic ze mna nie będzie -a ja narodziłem się na nowo w dole .Bóg zabrał mi alkohol nikotynę komunizm ateizm i samobójcze próby .a ten sam psycholog jak spotkałem go kilka lat potem i zaprosiłem do domu gdy poznał mnie moje dzieci i żonę w normalnym życiu przyznał że nie rozumie jak to się stało i stwierdził on SJ ,ze to chyba cud wiec ja w psychologii nie upatruje zbawienia

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 05:33 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
(RP napisał(a):
......... Gdy byłem w Radzimowicach psycholog SJ niewierzący w nowe narodzenie mówił memu ojcu gdy pytał czemu mnie nie leczą ,ze nic ze mna nie będzie -a ja narodziłem się na nowo w dole .Bóg zabrał mi alkohol nikotynę komunizm ateizm i samobójcze próby .a ten sam psycholog jak spotkałem go kilka lat potem i zaprosiłem do domu gdy poznał mnie moje dzieci i żonę w normalnym życiu przyznał że nie rozumie jak to się stało i stwierdził on SJ ,ze to chyba cud wiec ja w psychologii nie upatruje zbawienia


Ano wlasnie - w psychologii zbawienia NIE MA!
Psychologia może opisać duszę, zachowania. A kto jest LEKARZEM dusz? Kto jest ZBAWICIELEM dusz?
Po przeczytaniu tej osobistej oceny jednego usera, wobec noemi, mam naprawdę niesmak.
Powiem tylko, że KAŻDY moze postapić według nowego człowieka, albo według starego.
Jednak takie publiczne wartościowanie i to personalne na forum - bardzo mi sie nie podoba!




_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 05:52 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Noemi, podam jeszcze jeden przyklad takiego paranoicznego myslenia;
http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... lit=Ararat
poszlam tam JEDYNIE po to, by pokazac, ze to co Hardi mowil, "ze nie przeszlo mu przez gardlo, ze Jezus jest Bogiem" nie bylo prawda i udowodnilam to konkretnymi cytatami wypowiedzi. Po to, zeby pochopnie nie osadzac, lecz sprawiedliwie jesli juz.

?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 06:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Co się tak przyczepiłaś tego szatańskiego słowa?
Paranoik to termin wywodzący się z psychiatrii a ta jak wiadomo jest dziełem szatana.
Powołujesz się zatem na szatańskie "dzieła", podpierasz wersetami biblijnymi, poprzeplatasz wykładniami o miłości i wychodzi z tego istne koszmarne tornado.
Wyluzuj.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 06:14 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Perlo, nie zwracajac sie do mnie osobiscie, a piszac o mnie "jednego usera" pokazujesz pogarde wobec mnie.
To nie jest postepowanie wedlug nowego czlowieka.
Ponadto sama zamieszczlas tutaj psychologiczne nauki nienarodzonej na nowo kobiety.
Takze prosze sie opamietac i wyjac belke z wlasnego oka.
Wybacz, ze na tym zakoncze korespondencje z Toba w tym temacie jesli dalej beda toba kierowaly uczynki ciala i stary czlowiek.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 06:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
Co się tak przyczepiłaś tego szatańskiego słowa?
Paranoik to termin wywodzący się z psychiatrii a ta jak wiadomo jest dziełem szatana.
Powołujesz się zatem na szatańskie "dzieła", podpierasz wersetami biblijnymi, poprzeplatasz wykładniami o miłości i wychodzi z tego istne koszmarne tornado.
Wyluzuj.

veteranie z racji tego, ze masz styl pisania i poziom, ktory mnie sie nie podoba, nie buduje, a ja nie mam ochoty byc w roli Twojej kumpelki z podworka z ktora chcialbys sobie pokopac pilke, a takze to co piszesz jest moim zdaniem watpliwe, pozwol, ze Tobie rowiez wiecej nie odpisze.

Pisze narazie z noemi tylko.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 26 września 2017, o 06:51 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 06:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Dodatkowo dodam, bo widze niezrozumienie u uczestnikow tego watku, ze tu nie chodzi o upatrywanie zbawienia w psychologii i az mnie meczy, ze musze tak oczywiste rzeczy pisac.
Prosze czytac ze zrozumieniem jesli juz, a nie z nastawieniem o ktorym w tym watku mowa, wlasnie. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 07:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Chyba każdy dostrzega że ten temat to psychologiczna gra Agnieszki.
Wytłuszczenia, pogrubienia, powiększenia tekstu służą do ataku zza podwójnej gardy.
W sprytny sposób cały czas mając alibi Agnieszka próbuje atakować, ukłuć, wygarnąć w wysublimowany, ukryty ale do odczytania sposób czyjeś słowa i zachowania.
To jest prowokacja.
Dla mnie temat jest do usunięcia.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 07:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
no wlasnie, uderz w stol, a nozyce sie odezwa.
"powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy osoba - mająca coś na sumieniu - doszukuje się aluzji do tego w wypowiedziach innych osób i demaskuje się gwałtowną reakcją)"
Co to oznacza ? ze odnalazles swoj obraz w tym watku, ze czujesz, ze to o Tobie.
teraz nalezaloby cos z tym zrobic.
Zbawienie nie jest w psychologii, jest w Panu Jezusie Chrystusie przez POKUTE.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 08:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Super że nam to wszystko objaśniłaś.

A teraz, noemi zamknij ten wątek.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PROJEKCJA / OSOBOWOSC PARANOIDALNA
 Post Napisane: 26 września 2017, o 08:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
a czego sie boisz, ze karzesz zamykac, a wczesniej wykasowwywac cytaty z wikipedii, mozesz tu nie wchodzic, przeciez.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 września 2017, o 08:02 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » TAJEMNICE UMYSŁU


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL