Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MYŚL ORYGINAŁU TORY » Język oryginału » SZAMATI - USŁYSZAŁEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazania -
 Post Napisane: 17 lipca 2013, o 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Usłyszane we mnie


…..Światło które wychodzi z AinSof , gdy zaczyna tworzyć , tworzy przez własne poświęcenie , ofiarę . Zupełnie zapomnieliśmy GenEden i nie wiemy jak ogromna jest to szczęśliwość być w Postaci Bożej i zupełnie nie wiemy jak ogromne jest cierpienie , ofiara , poświęcenie wychodzącego dobrowolnie z Postaci Bożej . Światło wychodząc z Postaci Bożej ,daje siebie by powstały światy , stworzenia , Człowiek , życie .



….wszystko co jest , co istnieje ma swoją własną , właściwą dla siebie formę życia ; kamień ma swoją formę życia , roślina swoją ,owoc swoja , zwierzę swoją , tlen , którym oddychamy swoją , człowiek swoją a Bóg swoją . Wszystko co zjadamy , w co się ubieramy , domy w których żyjemy , samochody którymi jeździmy, ; wszystko co mamy jest poprzez zabicie jakiejś formy życia .
Gdy coś zjadamy , oddychamy to zabijamy i spożywamy jakąś formę życia i dzięki temu żyjemy a ta forma życia żyje w nas i Bóg zezwolił by życie stworzeń było tak podtrzymywane . (W tym kontekście dziwi mnie postawa niektórych , którzy mówią że nie jedzą mięsa bo to zabijanie i zjadanie mniejszych braci . Wolno zabijać i zjadać życie roślin, owoców , tlenu , ale nie wolno zjadać życia zwierząt ? Życie to zawsze życie niezależnie od formy .)

Do człowieka , nie do zwierząt bo one żyją zgadnie z prawami Natury ,Bóg powiedział „Nie będziesz zabijał „ Nie będziesz zabijał tzn. nie będziesz odbierał życia dla swojej przyjemności ; nie będziesz jadł dla przyjemności a z głodu , nie będziesz ukrywać nagości ciała dziesiatkami okryć bo wystarczy ci jedna suknia , nie potrzebujesz dziesiątek par butów bo masz tylko jedną parę nóg ,nie będziesz odbierał życia dla wygody życia , chęci posiadania , bogacenia się .

Rośliny , owoce , zwierzęta , tlen , kamień ofiarowują nam swoje życie , poświęcają się na krzyżu istnienia byśmy mogli żyć a przez to poświęcenie i ofiarę i oni zachowują swoje życie w wyższej formie . Żyjemy dzięki ich poświęceniu i ofierze a ich życie żyje w nas . „Kromka chleba i łyk wody” oznacza tylko to co niezbędne do życia i nic po nad to a wtedy powiedziane „nie będziesz zabijał” nas nie dotyczy .

Ofiara - śmierć - życie ; tak funkcjonuje cała natura , tak zostało uczynione życie przez Światło i tak żył Jeszua i taka jest idea mesjanizmu - ofiara dla innych aż po śmierć - zgodnie z prawami Natury . A my ? My postępujemy wbrew prawom Natury .My rodzimy się , bierzemy pełnymi garściami co się da i umieramy . Rodzimy się i umieramy . Rodzimy się i umieramy . Rodzimy się i umieramy i tak w koło . Nie ma w nas Życia bo NIE OFIAROWUJEMY , NIE POŚWIECAMY SWEGO ŻYCIA INNYM . Nie żyjemy zgodnie z prawami Natury , a wbrew nim .

Śmierć nie jest końcem a początkiem Życia , przejściem do wyższej , duchowej formy pod warunkiem , że jest ofiara , poświęcenie dla innych . Ofiara i poświecenie jest tym co wyrywa nas z zamkniętego kręgu życia i śmierci w kierunku życia bez końca i myślę że to miał na myśli Jeszua mówiąc ; Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne
W ten sposób możemy i odczuć i zrozumieć co znaczy spożywanie ciała i krwi Meszijach ; to daje nam takie Życie , że ofiara innych form życia już nie jest potrzebna i dlatego stworzenia z utęsknieniem oczekują pojawienia się synów Bożych .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2013, o 12:15 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazani
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bywa ,że słyszymy w sobie Słowa , odpowiedzi na zadawane pytania .
Rozważamy, zgłebiamy i nagle dociera do naszego wnetrza Głos - słyszymy odpowiedź czy wskazówke ,kierunek .

Czy taki temat masz na mysli czy w tym kierunku ,osobistego obcowania ze Stwórcą ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazani
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
" Czy taki temat masz na mysli czy w tym kierunku ,osobistego obcowania ze Stwórcą ?"

Dokładnie . Czasami zmagasz się latami z jakimś pytaniem ,zagadnieniem pojawiają się różne odpowiedzi i nie zadawalją cię i nagle pojawia się myśl? , odpowiedź? i już całym sobą wiesz że to jest to , EUREKA ! To takie Eureki .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazani
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
….. każdy jest grzesznikiem znaczy że każdy ma „zwierzęcą” duszę , wskazują na to ofiary ze zwierząt składane na ołtarzu ognia . Dopiero ofiara i poświęcenie Ducha Meszijach i przyjęcie przez nas Jego Ducha oddala nas od grzechu . Grzech nadal istnieje , ale po za nami a nas to oddala od grzechu .

…..ta „zwierzęca” dusza , odradza się , inkarnuje , wciela się cyklicznie dotąd aż objawi się Duch Meszijach i wtedy może zrodzić się w nas nowa dusza , dusza Człowiecza na obraz i podobieństwo Boże i o tym mówił Jeszua do Nikodema że musisz narodzić się na nowo . O inkarnacji mówi cykliczność życia na ziemi ; wiosna , lato , jesień , zima ; narodziny , wzrost , umieranie , śmierć . By narodziła się dusza Człowiecza potrzebne jest to co męskie i żeńskie w człowieku i Szechina miedzy nimi a nie ma w nas tego co męskie i to co żeńskie z powodu egoizmu . Duch Meszijach to nie duch człowieka , gdyż duch człowieka to „dziki osiol”(egoizm) a wszyscy zrodzeni z kobiety i mężczyzny rodzą się dzikimi osłami. I tak krąg się zamyka . Kto nas wyzwoli z tego zamkniętego kręgu ? Po przez interwencję Bożą w sposób nadprzyrodzony ( w sposób ludzki jest to niemożliwe ) z kobiety i Ducha Bożego rodzi się Nowy Człowiek , Drugi Adam , czysty , bez skazy na duszy i ciele a nadano mu imię Joszua (zbawienie) a po aramejsku Jahoszua ( Jahwe zbawieniem) . W takim Człowieku zamieszka Duch Meszijach . Bogu niech będą dzięki !

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazani
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
efroni napisał(a):
….. każdy jest grzesznikiem znaczy że każdy ma „zwierzęcą” duszę , wskazują na to ofiary ze zwierząt składane na ołtarzu ognia .
Dopiero ofiara i poświęcenie Ducha Meszijach i przyjęcie przez nas Jego Ducha oddala nas od grzechu .
Grzech nadal istnieje , ale po za nami a nas to oddala od grzechu .

Coś w tym musi byc skoro Jahszuah powiedział ,ze Musimy Narodzić sie z Wyższa z tego co nie skażone.
Można powiedziec ,że te oiary ze zwierząt , to zwierzęta- właściwosci które tkwia w nas
i które składamy jako ten Kapłan na ofiare .
Jednak oiara ze zwierząt czyli jak to nazywaja Samodoskonalenie siebie - na nic sie nie zdaje bo ofiary ze zwierząt nie gładza grzechu a wręcz przywołuja je na świadomość.
Dlatego ten kto sam chce osiągnąć Doskonałosć - nie osiągnie jej bo nie od człowieka to zależy nie w jego mocy to lezy .
Jedynie przyjęcie Jego Ducha ,kiedy Duch sie przelewa we mnie ,przelewa sie z Cała Swą
Doskonałością .
I czyni MNIE DOSKONAŁĄ
:)


Cytuj:
…..ta „zwierzęca” dusza , odradza się , inkarnuje , wciela się cyklicznie dotąd aż objawi się Duch Meszijach i wtedy może zrodzić się w nas nowa dusza , dusza Człowiecza na obraz i podobieństwo Boże i o tym mówił Jeszua do Nikodema że musisz narodzić się na nowo .
O inkarnacji mówi cykliczność życia na ziemi ; wiosna , lato , jesień , zima ; narodziny , wzrost , umieranie , śmierć .
By narodziła się dusza Człowiecza potrzebne jest to co męskie i żeńskie w człowieku i Szechina miedzy nimi a nie ma w nas tego co męskie i to co żeńskie z powodu egoizmu .
Duch Meszijach to nie duch człowieka , gdyż duch człowieka to „dziki osiol”(egoizm) a wszyscy zrodzeni z kobiety i mężczyzny rodzą się dzikimi osłami.
I tak krąg się zamyka .
Kto nas wyzwoli z tego zamkniętego kręgu ?

Kto mnie wyzwoli z ciała śmiertelnego WOŁA ap Paweł w rzym 7
Rzym8 odpowiada przecudnie o pewnej rzeczy ,która jasno i wyraźnie mówi
Co sie DOKONUJE w tym ,kto ma Jego Ducha.

:) :)

Napisz cos o tym - co męskie i żeńskie - ja tu widzę Bina i Chochma .
Cytuj:

Po przez interwencję Bożą w sposób nadprzyrodzony ( w sposób ludzki jest to niemożliwe ) z kobiety i Ducha Bożego rodzi się Nowy Człowiek , Drugi Adam , czysty , bez skazy na duszy i ciele a nadano mu imię Joszua (zbawienie) a po aramejsku Jahoszua ( Jahwe zbawieniem) . W takim Człowieku zamieszka Duch Meszijach . Bogu niech będą dzięki !

Z kobiety sie Rodzi ,ale z kobiety nic nie ma .
Rodzi bo w niej miejsce uczyniono za jej wolą ,Rodzi to Nasienie -Ziarno które
każdy z nas ma Urodzić a urodzi kiedy dorośnie do Pełnoletności Mesjasza .
Czyli Urodzi Oryginał który sam ma w sobie ŻYCIE .
Nie bedzie to tylko korzonek trawa i kłos w trawie ale Ziarno twarde nie mleczne , gotowe dac Życie .
Tak i my Rodząc Słowo nic z siebie do Słowa nie dodajemy ,Słowo Jest Sam w Sobie Pełnią
DOSKONAŁĄ .
Słowo wszczepione w nas Zbawia Duszę naszą.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szamati - to coś osobistego- myśli usłyszane- rozwazani
 Post Napisane: 28 lipca 2013, o 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Forum jest trudne bo w czasach gdzie wszyscy ida utartym szlakiem bojac sie samemu błagac o objawienia samemu mysleć , ja jestem takim wyjatkiem ze nawet osoba z która kiedys sie zgadzałysmy z Poznaniem potem wyparła sie Jeszuah staneła przeciw Pawłowi
A za każdym swoim twierdzeniem powołuje sie na objawienie od Szechiny - trzymając jak w szantażu bo jak tu przeciwstawiać sie Szechinie ?
Taka obrała taktyke od wielu lat i każda zmiana objawienia powinna byc przez innych przyjęta bez zastrzeżeń.
A jednak
mnie
pyta - "jak ty wierzysz bo wierzysz inaczej niz wszyscy "
A znamy sie ponad 25 lat i nadal nie moze przeniknac tego co mi Dano z Łaski.

Dlatego nie oczekuje ze beda sie pchali do pisania ,szukania ,nasłuchiwania itp
wiele jest tam już napisane ,podane ,mozna zapytac tylko ze człowiek jest gnuśny i woli
jeść bez sprawdzania co mu dają.
Jedni nie chca tu pisać bo jest kabała inni bo jest Jeszuah albo IHVH inni bo maja swoja denominacyjna matkę zastępczą i nie moga sie jej wyprzeć dla Jahszuah więc wierzą w trójce nie bacząc na Ducha Emet-Prawdy.
Inni nie uznają trójcy bo nie godzi sie by Jahszuah miał byc Bogiem i to Stwórcą
i to IHVH :shock:
Nie do pomyslenia i tak pozostaje mi to Co mi Osobiscie pokazano -Objawiono , osobie
nieznającej całej tej machiny spekulacji ,zaborczości ,skorumpowania .
W swojej naiwności uważałam ,że przecież ci wszyscy studiujący przez kilka lat na uczelniach
znający języki jak hebr i greke . Oni musza to widzieć i wiedziedzieć ,że czy to świadomie czy nie ,Bóg to wie i im odpłaci- Oni widzac i wiedząc MILCZĄ :!:
A co gorsza ,usuwają ze swego grona każdego kto sprawia im kłopot wskazując ,ze cos jest nie tak.
Wiem ile kłopotu sprawiałam swoimi pytaniami którym nie było końca i o dziwo takim mnóstwem pytań 'zasypywałam' Jezusa by mi sie Objawił by pokazał bo jak jest to czy tamto .
Pytałam Ducha Świętego -Ducha Prawdy bo widząc ze nie dowiem sie od tych co studjuja Pisma na uczelniach , zwróciłam sie do Źródła .
Nie ma sie co łudzić każdy studjujący pobiera wiedze od człowieka a nie od Ducha Prawdy
dlatego stan Zboru jest tak ZGNIŁY.
Nie wielu wie Kim jest Masziach ,nie wiedzą ,nie chca wiedziec ,nie chca zakłócać swojego 'spokoju' tak jest im dobrze.
Śpią zrzucając odpowiedzialnosć na pastorów itp , bo przeciez dają dziesięcine bo to i owo:idea:

całkowite pomieszanie.

Ale w tym wszystkim widzę ze naprawdę Wielka mnie Łaska spotkała :)
Co prawda juz mi radzono bym nic nikomu nie podawała nie pisała bo liczba juz zamknieta i nikt juz nie wejdzie i nie ma sensu cokolwiek GŁOSIC .
Bo ludzie są jacy są i nie warto rzucać pereł
Jednak jestem innego zdania i może jeszcze troche, bo Czas w Bozych rekach a nie moich.
napisałam bo tak czułam ....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lipca 2013, o 16:26 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MYŚL ORYGINAŁU TORY » Język oryginału » SZAMATI - USŁYSZAŁEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL