Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Świadkowie strażnicy




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świadkowie
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Świadkowie Jehowy nie uznają Ducha Świętego za osobę, natomiast Jezusa za Boga,
podają takie wersety (zmienione przez nich) by wykazać tylko ludzką istotę Jezusa,
lecz te miejsca w których On jest podany jako Bóg już nie cytują albo piszą że to
mowa jest o Bogu Ojcu, jak ten werset 1 Jana 5:20 ale czytając kontekst, a to jest
bardzo ważne do zrozumienia jakiegoś fragmentu Biblii wynika że ten werset mówi o
samym Jezusie: Uwspółcześniona Biblia Gdańska: A wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga, i jesteśmy w tym prawdziwym, [to jest] w jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Podobnie jest z ewangelią Jana którą pozmieniali i wykasowali te im nie wygodne wersety które mówią o Jezusie jak:Jana 7:37-42; 8:56-58; 9:39-41; 10:1-18, 26-38; 11:25-27,32; 14:1 (jeżeli Jezus jest tylko człowiekiem to ten werset nakazuje czcić też człowieka na równi z Bogiem czego Judaizm i Biblia zakazywały), w. 7-11. Dalej
wykaże Osobowość Ducha Świętego Jana 14: 16 słowo Parakletos (pocieszyciel) w grece napisane w formie bezosobowej coś w rodzaju ono, lecz czytając dalej wniosek wysuwa się sam że to musi być osoba a nie siła, prąd itp. 14: 26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, KTÓREGO Ojciec pośle w moim imieniu, ON (ho) nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Słowo Parakletos jest funkcją którą ma Duch Święty więc nie musi być w formie osobowej,
i dlatego autor pisząc o Nim pisał jak o osobie a nie jakimś bezosobowym prądzie, nawet nasuwa się sam wniosek że coś bez osobowego nie może mną się Opiekować, Uczyć, a przede wszystkim przypominać, ew. Jana 15:26 tu występuje znów ten rodzajnik ho ON, 16:7-15 ja widzimy w tym wersecie opis Ducha Świętego mówi sam za siebie że ho ekeinos On Duch Prawdy a słowo ekeinos zostało napisane w formie osobowej by jak myślę dobitnie wykazać że to jest osoba Ducha Świętego, ale oczywiście Św. J. będą dalej jak maniak pisać że to bezmyślna siła.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 16:25 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 18 listopada 2019, o 17:47 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Świadkowie Jehowy nie uznają Ducha Świętego za osobę, natomiast Jezusa za Boga,
podają takie wersety (zmienione przez nich) by wykazać tylko ludzką istotę Jezusa,
lecz te miejsca w których On jest podany jako Bóg już nie cytują albo piszą że to
mowa jest o Bogu Ojcu, jak ten werset 1 Jana 5:20 ale czytając kontekst, a to jest
bardzo ważne do zrozumienia jakiegoś fragmentu Biblii wynika że ten werset mówi o
samym Jezusie: Uwspółcześniona Biblia Gdańska: A wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga, i jesteśmy w tym prawdziwym, [to jest] w jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Podobnie jest z ewangelią Jana którą pozmieniali i wykasowali te im nie wygodne wersety które mówią o Jezusie jak:Jana 7:37-42; 8:56-58; 9:39-41; 10:1-18, 26-38; 11:25-27,32; 14:1 (jeżeli Jezus jest tylko człowiekiem to ten werset nakazuje czcić też człowieka na równi z Bogiem czego Judaizm i Biblia zakazywały), w. 7-11. Dalej
wykaże Osobowość Ducha Świętego Jana 14: 16 słowo Parakletos (pocieszyciel) w grece napisane w formie bezosobowej coś w rodzaju ono, lecz czytając dalej wniosek wysuwa się sam że to musi być osoba a nie siła, prąd itp. 14: 26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, KTÓREGO Ojciec pośle w moim imieniu, ON (ho) nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Słowo Parakletos jest funkcją którą ma Duch Święty więc nie musi być w formie osobowej,
i dlatego autor pisząc o Nim pisał jak o osobie a nie jakimś bezosobowym prądzie, nawet nasuwa się sam wniosek że coś bez osobowego nie może mną się Opiekować, Uczyć, a przede wszystkim przypominać, ew. Jana 15:26 tu występuje znów ten rodzajnik ho ON, 16:7-15 ja widzimy w tym wersecie opis Ducha Świętego mówi sam za siebie że ho ekeinos On Duch Prawdy a słowo ekeinos zostało napisane w formie osobowej by jak myślę dobitnie wykazać że to jest osoba Ducha Świętego, ale oczywiście Św. J. będą dalej jak maniak pisać że to bezmyślna siła.

Tak, Nowy Testament nie pozostawia cienia wątpliwości co do istnienia Trójcy Św. Jeżeli Ciało Kierownicze głosi coś innego naraża się na zarzut wierzeń antychrześcijańskich. Natomiast trzeba wyraźnie zaznaczyć, że zwykli szeregowi głosiciele Strażnicy to spokojni, życzliwi, kulturalni, pracowici i dobroduszni ludzie, uczciwi na co dzień w takich kwestiach jak kradzież, unikanie wulgaryzmów, agresji. Dzięki nim niejeden Katolik poznał Biblię i zasady chrześcijańskie nie dlatego, że Kościół tego nie uczy, lecz dlatego że głosiciele Strażnicy chodzą po domach codziennie a ksiądz przychodzi tylko raz w roku..

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 19 listopada 2019, o 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Świadkowie Jehowy nie uznają Ducha Świętego za osobę, natomiast Jezusa za Boga,
podają takie wersety (zmienione przez nich) by wykazać tylko ludzką istotę Jezusa,
lecz te miejsca w których On jest podany jako Bóg już nie cytują albo piszą że to
mowa jest o Bogu Ojcu, jak ten werset 1 Jana 5:20 ale czytając kontekst, a to jest
bardzo ważne do zrozumienia jakiegoś fragmentu Biblii wynika że ten werset mówi o
samym Jezusie: Uwspółcześniona Biblia Gdańska: A wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga, i jesteśmy w tym prawdziwym, [to jest] w jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Podobnie jest z ewangelią Jana którą pozmieniali i wykasowali te im nie wygodne wersety które mówią o Jezusie jak:Jana 7:37-42; 8:56-58; 9:39-41; 10:1-18, 26-38; 11:25-27,32; 14:1 (jeżeli Jezus jest tylko człowiekiem to ten werset nakazuje czcić też człowieka na równi z Bogiem czego Judaizm i Biblia zakazywały), w. 7-11. Dalej
wykaże Osobowość Ducha Świętego Jana 14: 16 słowo Parakletos (pocieszyciel) w grece napisane w formie bezosobowej coś w rodzaju ono, lecz czytając dalej wniosek wysuwa się sam że to musi być osoba a nie siła, prąd itp. 14: 26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, KTÓREGO Ojciec pośle w moim imieniu, ON (ho) nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Słowo Parakletos jest funkcją którą ma Duch Święty więc nie musi być w formie osobowej,
i dlatego autor pisząc o Nim pisał jak o osobie a nie jakimś bezosobowym prądzie, nawet nasuwa się sam wniosek że coś bez osobowego nie może mną się Opiekować, Uczyć, a przede wszystkim przypominać, ew. Jana 15:26 tu występuje znów ten rodzajnik ho ON, 16:7-15 ja widzimy w tym wersecie opis Ducha Świętego mówi sam za siebie że ho ekeinos On Duch Prawdy a słowo ekeinos zostało napisane w formie osobowej by jak myślę dobitnie wykazać że to jest osoba Ducha Świętego, ale oczywiście Św. J. będą dalej jak maniak pisać że to bezmyślna siła.

Tak, Nowy Testament nie pozostawia cienia wątpliwości co do istnienia Trójcy Św. Jeżeli Ciało Kierownicze głosi coś innego naraża się na zarzut wierzeń antychrześcijańskich. Natomiast trzeba wyraźnie zaznaczyć, że zwykli szeregowi głosiciele Strażnicy to spokojni, życzliwi, kulturalni, pracowici i dobroduszni ludzie, uczciwi na co dzień w takich kwestiach jak kradzież, unikanie wulgaryzmów, agresji. Dzięki nim niejeden Katolik poznał Biblię i zasady chrześcijańskie nie dlatego, że Kościół tego nie uczy, lecz dlatego że głosiciele Strażnicy chodzą po domach codziennie a ksiądz przychodzi tylko raz w roku..


Ja byłem u nich 6 lat więc mogę coś nie coś napisać o nich bo znam ich i z drugiej strony, z tej ciemnej strony, z jednej strony masz rację że to spokojni...itd lecz gdy nikt nie widzi zmieniają się diametralnie.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 20 listopada 2019, o 03:54 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Ja byłem u nich 6 lat więc mogę coś nie coś napisać o nich bo znam ich i z drugiej strony, z tej ciemnej strony, z jednej strony masz rację że to spokojni...itd lecz gdy nikt nie widzi zmieniają się diametralnie.

Gdy nikt nie widzi to i my..tak logicznie biorąc, więc trudno to wtedy stwierdzić. Co się tyczy
pozytywnych cech szeregowych głosicieli, to można też wymienić unikanie wulgaryzmów i dbanie o czystość estetykę i porządek. Nie widziałem nigdy, a znam wielu aby SJ śmiecili w miejscach publicznych czy np.nie sprzątali po swoich psach. Katolicy zaś (przykro pisać) biją wszelkie rekordy zaśmiecania i zanieczyszczania osiedli mieszkaniowych, najczęściej będąc w stanie nietrzeźwym.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 20 listopada 2019, o 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Co do katolików masz zupełną rację, lecz o świadkach mógłbym dyskutować, podam przykład
jestem w posiadaniu listu jednej pani której synowa podkładał świnię (nie znam przyczyn) śmiecąc jej w domu ale tak by starsi lub w ogóle obcy świadkowie widzieli u tej starszej pani nieporządek, w konsekwencji ta starsza pani została wykluczona i ona skarżyła się do Betelu w Nadarzynie na postępowanie swojej synowej i grupy sądowniczej z jej zboru, nie została wrócona jej służba a ona umarła w wykluczeniu, tak wygląda postępowanie świadków pomiędzy sobą.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 24 listopada 2019, o 06:27 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
..Dlatego też Bóg ostrzega nas, byśmy nie czynili sobie żadnym innych Bogów poza Nim.
„Jam jest Jahwe, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał żadnych innych bogów oprócz mnie” (Wyjścia 20:2, 3).

Pana izraelscy przodkowie przebywali w Egipcie za czasów Mojżesza ? Praktykuje Pan zatem judaizm ?
:wink:

Zibiszalom napisał(a):
..tak wygląda postępowanie świadków pomiędzy sobą.

Wykluczenie u SJ nie jest nigdy ostateczne. Po okazaniu skruchy następuje przyłączenie ponowne. No chyba że ktoś sam nie chce wracać, to jego wybór.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 24 listopada 2019, o 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
Hendi napisał(a):
..Dlatego też Bóg ostrzega nas, byśmy nie czynili sobie żadnym innych Bogów poza Nim.
„Jam jest Jahwe, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał żadnych innych bogów oprócz mnie” (Wyjścia 20:2, 3).

Pana izraelscy przodkowie przebywali w Egipcie za czasów Mojżesza ? Praktykuje Pan zatem judaizm ?
:wink:

Zibiszalom napisał(a):
..tak wygląda postępowanie świadków pomiędzy sobą.

Wykluczenie u SJ nie jest nigdy ostateczne. Po okazaniu skruchy następuje przyłączenie ponowne. No chyba że ktoś sam nie chce wracać, to jego wybór.


Tak masz rację że jak ktoś wyrazi skruchę to wraca do służby ale gdy ktoś walczy o swoje bo jest ofiarą intrygi, to taka osoba mimo że niewinna to jednak nie zostaje przywrócona do służby.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 25 listopada 2019, o 01:05 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
..ale gdy ktoś walczy o swoje ..

"Walczy" przeciw braciom i starszym zboru a co za tym idzie przeciw Ciału Kierowniczemu. Czyli skruchy nie wyraża, a wręcz przeciwnie- oskarża i krytykuje nadal. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378

..Świadkowie Jehowy i masoni — czy istnieje związek?
52 172 2019 Data premiera: 28 sie (vlog Cedars nr 295) Na prośbę moich patronów wyjaśniam, dlaczego nie przyłączyłem się do ekscytacji rzekomymi powiązaniami Świadków Jehowy z masonerią, z pewnym rzekomym założycielem Charlesem Taze Russell był członkiem.
https://www.youtube.com/watch?v=4fmCqOB1SFE
Jehovah's Witnesses and Freemasons - Is There a Link?
52 172 wyświetlenia Data premiery: 28 sie 2019 (Cedars' vlog no. 295) At the request of my patrons, I explain why I haven't joined in the excitement over supposed links between Jehovah's Witnesses and Freemasonry, with some claiming founder Charles Taze Russell to have been a member.


BRAK ŁĄCZA??? PRZECZYTAJ TO...

W dyskursie wygłoszonym przez Charlesa Taze Russella w 1913 roku pod tytułem „Świątynia Boga” powiedział:

„Bardzo się cieszę, że mam tę szczególną okazję, by powiedzieć słowo o niektórych rzeczach, z którymi się zgadzamy, są przyjaciółmi masońskimi, ponieważ rozmawiamy w budynku poświęconym masonerii, a także jesteśmy masonami, jestem wolny mason. Jestem wolnym i zaakceptowanym masonem, jeśli mogę posunąć sprawę do końca, ponieważ to jest to, co nasi masońscy bracia lubią nam mówić, że są wolnymi i zaakceptowanymi masonami. To jest ich styl mówienia. Ufam, że wszyscy jesteśmy. Ale nie tylko w stylu naszych masońskich braci, nie mamy z nimi kłótni. Nie powiem ani słowa przeciwko masonom. W rzeczywistości, niektórzy z moich bardzo drogich przyjaciół są masonami i mogę docenić, że są pewne prawdy, które są częściowo utrzymywane przez naszych masońskich przyjaciół. Rozmawiałem z nimi czasami i powiedzieli, skąd wiesz o tych wszystkich rzeczach? Myśleliśmy, że nikt nie wie nic o tych rzeczach poza tymi, którzy mają dostęp do najwyższej logiki”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell zaczął używać masońskiego imienia Boga, mówiąc:

„Byłem na konferencji z Wielkim Mistrzem Robotników, samym Panem i mam tajne informacje… A więc, jeśli porozmawiamy z naszymi masońskimi przyjaciółmi o Świątyni i jej znaczeniu, o byciu dobrymi masonami io Wielka Piramida, która jest tym samym emblematem, którego używają i co oznacza Wielka Piramida, nasi masońscy przyjaciele są zdumieni… Będziemy dyskutować o wolnej i akceptowanej masonerii – masonerii biblijnej, moi drodzy przyjaciele”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

To idzie dalej, gdy Russell mówi:

„Wiesz, że nasze zamówienie jest tak tajne, że nie zawsze możemy się poznać. Czy to nie cudowne? Uważam, że tak jest również w przypadku Masonów. Wielu masonów podaje mi rękę i daje mi to, o czym wiem, że jest tam uścisk; nie znają mnie od Masona. Coś, co robię, wydaje się być tym samym, co robią masoni, nie wiem, co to jest; ale często dają mi wszelkiego rodzaju uchwyty, a ja je oddaję. Potem mówię im, że nic o tym nie wiem, z wyjątkiem kilku chwytów, które przyszły mi naturalnie.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell następnie mówi:

„Czy nasi masońscy przyjaciele rozumieją coś na temat świątyni, bycia templariuszami i tak dalej? Mamy więcej.
Błogosławione twoje oczy, bo widzą. Nie każdy ma ucho słyszące lub widzące, tylko ci, którzy weszli do tej boskiej masonerii, mają tę duchową wnikliwość i duchowe przewodnictwo i mogą poznać rzeczy, które są nam dane za darmo. Jest to coś, co jest dane za darmo jednej klasie i nie jest przeznaczone dla nikogo innego”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell nie ma problemu z dołączeniem swoich zwolenników do masonerii, mówiąc:

„Jeśli czujesz, że chcesz zostać członkiem wolnego i zaakceptowanego Zakonu Masonerii, a nie czujesz się wystarczająco wolny i masoński jako naśladowca Chrystusa, niech cię Bóg błogosławi, użyj własnego osądu; to twoja decyzja, nie moja.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Wreszcie powiedział:

„Więc ty i ja jako pod-masoni czekamy na powrót Mistrza Masona”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Lloyd Evans
Sprawdziłem to i chociaż Russell mówi w sposób zagmatwany, błędnie go cytujesz. Odnosił się do wszystkich Badaczy Pisma Świętego jako „wolnych i zaakceptowanych masonów” Biblii:
.
„Ale nie będziemy omawiać Wielkiej Piramidy tego popołudnia. Będziemy dyskutować o wolnej i zaakceptowanej masonerii – masonerii biblijnej, moi drodzy przyjaciele. Boga i że Świątynia Boga jest święta...

Wielki Mistrz Rzemieślnika naszego Wysokiego Zakonu Wolnego i Uznanego Masonerii, Pan Jezus Chrystus, położył podwaliny pod to wszystko; jak mówi Biblia: Innego fundamentu nikt nie może położyć poza ten, który jest położony, Jezus Chrystus. Ma podstawę dla wysokiego i akceptowalnego muru i wszystkiego, co się z nim wiąże. ...

Kamieniołom to świat w ogóle. Zostajemy wyrwani ze świata, oddzieleni od świata, ale wyrzeźbieni w kamieniołomie, przygotowani na nasze stanowiska, a następnie zabrani na właściwe miejsce. I jak długo to trwa? Od 1800 i więcej lat to dzieło dłutowania i przygotowania. Bracie Russell, czy nie masz na myśli dłuższego czasu? Nie, mój drogi bracie. Czy przedtem nie było żywych kamieni? Nie, Jezus był kamieniem węgielnym; przed jego przybyciem nie wykuto żadnych kamieni; nikt nie mógł być wcześniej zaakceptowany. Dokonał wielkiego dzieła zakładając ten wielki porządek, do którego należymy, porządek Wolnej i Zaakceptowanej Masonerii. ...

I co wtedy? Następną rzeczą będzie to, z czego tak wiele robią nasi masońscy przyjaciele i z czego tak bardzo korzystamy, a mianowicie: uwielbienie świątyni. To wspaniała rzecz w masonerii. Obrazują oni, jak Salomon, mądry – typ Jezusa – złożył ofiarę i jak Bóg ją przyjął, a chwała Pańska weszła do Świątyni. Tak samo nasza Świątynia, Kościół w chwale, nie będzie Świątynią Bożą, dopóki sam Ojciec Niebieski nie uzna tego. ...

Jeśli uważasz, że taka jest wola Boża, powinieneś dołączyć do Odd Fellows i nie czujesz, że jesteś wystarczająco Odd Fellow, by stać się wyznawcą Pana, idź i dołącz do Odd Fellows. Jeśli czujesz, że chcesz zostać członkiem Wolnego i Uznanego Zakonu Masonerii, a nie czujesz się wystarczająco wolny i masoński jako naśladowca Chrystusa, niech cię Bóg błogosławi, użyj swojego osądu; to twoja decyzja, nie moja. Ale teraz mówię o tym wielkim porządku masonerii, którego Jezus jest Wielkim Mistrzem. Ten Zakon ma być wprowadzony w szczególny sposób. Są pewne warunki – niska brama, wąska droga, trudna ścieżka. Chociaż nigdy nie byłem masonem, słyszałem, że w masonerii mają coś, co bardzo dokładnie to wszystko ilustruje. Chodzi o jazdę na kozie itd. A Biblia wzywa kozła, wiecie. Biblia mówi ci, że twój kozioł, na którym musisz jeździć mniej więcej każdego dnia, jest twoim własnym ciałem. Nasi masońscy przyjaciele mają to bardzo dobrze. Nie wiem skąd tak dobrze to wzięli. Często zastanawiałem się, gdzie odkryli tak wiele tajemnic naszego Wysokiego i Uznanego Zakonu Masonerii. Od chwili, gdy stajesz się członkiem Królewskiego Kapłaństwa. Żywy kamień, członek rzemiosła masonerii, z Pańskiego punktu widzenia, aby być wyrzeźbionym sam i pomagać dłutować innych i pomagać w przygotowaniu się nawzajem do królestwa, miejsca w Królewskiej Świątyni – od tego momentu. trzeba było wejść tą wąską, trudną drogą. Jezus opisał to, mówiąc: Jeśli ktoś będzie moim naśladowcą – to znaczy, jeśli ktoś będzie żywym kamieniem w Świątyni, jeśli ktoś będzie członkiem tej Wysokiej, Wolnej i Uznanej Masonerii – niech zaprzeczy siebie, weź swój krzyż i naśladuj mnie. A masoni mają jeszcze jedną rzecz, jak mi powiedziano, która to reprezentuje – każdy ścieg odzieży ma zostać usunięty, w ogóle nic na sobie: „nic w mojej ręce nie przynoszę”. Tak to czyta u nas”.
.
Pomimo próby oszukania mnie i innych poprzez błędne zacytowanie Russella, jestem naprawdę wdzięczny, że zwróciłeś mi uwagę na ten materiał. Mamy tu do czynienia z niezdarną analogią Russella porównującą wszystkich Badaczy Pisma Świętego do masonów, a nie przyznaniem się, że był on prawdziwym masonem.

Jeśli cokolwiek jest to nawet bardziej rozstrzygające niż cytowany przeze mnie cytat z 1895 r., który wciąż daje Russellowi pewną swobodę w zostaniu masonem w późniejszych latach. Tutaj mamy cytat Russella z 1913 roku, 3 lata przed jego śmiercią, mówiący: „Nigdy nie byłem masonem”. Więc znowu, mogę tylko podziękować za to, że mimowolnie pomogłeś mi raz na zawsze położyć tę sprawę do łóżka.
.
Link:
http://dawnbiblestudents.com/health/10% ... ermons.PDF

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Seth Bohnart
Twierdzenie, że podane przeze mnie informacje były próbą oszukania Ciebie i innych, są obraźliwe i tępe; w najlepszym razie jest lekkomyślny i krótkowzroczny. Co więcej, nigdy nie twierdziłem, że Russell był masonem, ani nie mówi się, że był zgodny z dyskursem, który przedstawiłem. Podane przeze mnie informacje są w zasięgu ręki; możesz zobaczyć na własne oczy.

Zrezygnuję z dalszego komentowania na Twoim kanale, ponieważ jest to postrzegane jako nieświadomy celowy atak.

Mam nadzieję, że pewnego dnia ty i twoja rodzina się pogodzicie (szczerze, szczerze to mam na myśli). Błogosławieństwo dla ciebie i twoich bliskich.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Lloyd Evans
@Seth Bohnart Błędne cytowanie jest aktem oszustwa. Starannie dobrałeś cytaty na poparcie swojego argumentu, pomijając fragment pod koniec, w którym Russell mówi: „Nigdy nie byłem masonem”. Ale jeszcze raz dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na ten cytat, który jest jeszcze bardziej przekonujący niż ten, który przeczytałem w filmie.
.
Seth Bohnart
„Ja” starannie dobrane cytaty?! Negatywny. Cytaty, które podałem, były gotowe „starannie dobrane” w tej kolejności. Sam zobacz.

EDYCJA: Informacje, które udostępniłem, pochodzą z 2014 roku, a źródło, z którego wziąłem te informacje, nie jest już dostępne za pośrednictwem kanału, w którym je odkryłem. Udostępnione cytaty mogły nie obejmować całego dyskursu, ale okazało się, że są to cytaty oparte na faktach.

Ci, którzy twierdzą, że zostali udostępnieni, aby zaciemnić prawdę, ponieważ nie pokazali całego dyskursu, z pewnością muszą również płakać, gdy ktoś publikuje werset taki jak 1 Samuela 15:3 bez uwzględnienia kontekstu dla tego wersetu, prawda? Fakty to fakty, a cytaty to cytaty, a wszystko, co zrobiłem, to się nimi podzieliłem.

Russell zmienił swój ton na temat masonerii w latach 1895-1913. Cytuje się, że Russell mówi „poważne zło” w odniesieniu do masonerii tylko po to, by później powiedzieć: „Jeśli czujesz, że chcesz zostać członkiem wolnego i zaakceptowanego Zakonu Masonerii, a nie poczuj się wystarczająco wolny i masoński jako naśladowca Chrystusa, niech cię Bóg błogosławi, używaj własnego osądu; to twoja decyzja, nie moja.

Dlaczego, u licha, Russell miałby to powiedzieć swoim uczniom, jeśli naprawdę wierzył, że masoneria jest zła? Jest to nie tylko nieuczciwe lub niepewne w imieniu Russella, ale także przykład tego, jak nie powinniśmy przywiązywać dużej wagi do słów Russella lub słów JW w tej sprawie. I to po prostu… JW została założona i nadal działa na kłamstwach i oszustwie.
Oto przykład-

„Pisma święte uzasadniają »strategię wojenną« ukrywania prawdziwych faktów przed wrogiem”. (Strażnica 15 maja 1960, s. 295)

I kolejny-

„Jako żołnierz Chrystusa toczy wojnę teokratyczną i musi zachować ostrożność w kontaktach z wrogami Boga. Dlatego Pismo Święte mówi, że w celu ochrony interesów sprawy Bożej właściwe jest ukrywanie prawdy przed wrogami Boga”. (Strażnica z 1 czerwca 1960, s. 352)

Ponieważ ŚJ nie wierzy, że ktokolwiek spoza ich kultu ma prawdziwe zbawienie – co obejmuje chrześcijan jako wrogów Boga ze względu na ich idee – dopuszczalne jest kłamstwo, jeśli cel uświęca środki… To powinno natychmiast usunąć jakąkolwiek wagę, jaką przywiązaliśmy do ich słowa, więc zamiast tego musimy spojrzeć na ich działania, idee i symbole dla prawdy.
.
Lloyd Evans
@Seth Bohnart Gdybyś cytował czyjś błędny cytat z konwencji Badaczy Pisma Świętego z 1913 r., powinieneś to powiedzieć, cytując swoje źródło.
.
Kwiat pustyni
Seth Bohnart Zrezygnowałem również. Jestem zbulwersowany tym filmem i brakiem badań na jego temat. Ogromna krzywda dla byłej społeczności ŚJ.

Myślę, że łatwiej jest żyć w zaprzeczeniu, ponieważ nie wiedzieliby, jak poradzić sobie z prawdziwymi faktami, że masoni kierowali zorganizowaną religią, polityką, rządem i przemysłem rozrywkowym. Fakty

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
@Seth Bohnart - Czy to naprawdę ma znaczenie, czy Russell był Wolnym Masonem, czy nie? Dla mnie to ma większą wagę, że Russell był fałszywym prorokiem.
.
Andy J
@Lloyd Evans, który porzucił szkołę na początku XX wieku, z pewnością wiedział dużo o masonach io tym, co robią i w co wierzą. I prowadził sklep, który sprzedawał rzeczy, których Masonowie używaliby w strojach. Ludzie nie mówią, że był na żadnej liście przyjętych członków masońskich, ale że jest bardzo możliwe, że miał jakiś głębszy udział. To nie jest tak, że masoni są zawsze otwarci na to, kto jest członkiem, a kto nie. Poza tym był tak dostrojony do zasad masońskich, że zasadniczo postrzegali go jako swojego, co widać z cytatu z Russella, o którym wspomniano powyżej.
.
Egregoros Barbelon
Trochę mnie zirytowało, gdy odrzucił ezoteryczną architekturę duńskiego centrum konferencyjnego, ponieważ nie wskazuje ona na północ - to tylko pokazało, jak bardzo nie wie na ten temat...
Szkoda, bo lubię wszystkie jego filmy z wyjątkiem tego, większość jego obaleń jest bardzo racjonalna i dobrze zbadana, ale ten był po prostu naiwny i przyćmiony emocjami...
.
Andy J
@Lloyd Evans również wielu nie zdaje sobie sprawy, że hebrajskie słowo „Mizpah” oznacza Strażnicę, a istnieją loże masońskie i Shriners Mispah noszące kapelusze z napisem „Mizpah”. Masoni dedykują swoje loże Jehowie i uważają Jehowę za „najważniejsze imię w masonerii”. Nie ma udowodnionego bezpośredniego związku z listami członków masonów, ale istnieje znaczący ezoteryczny związek między niektórymi elitarnymi Świadkami Jehowy a masonami. Generalnie mieliby ze sobą wiele wspólnego.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 2 sierpnia 2022, o 14:50 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
W dyskursie wygłoszonym przez Charlesa Taze Russella w 1913 roku pod tytułem "Świątynia Boga" powiedział:

"Bardzo się cieszę, że mam tę szczególną okazję, by powiedzieć słowo o niektórych rzeczach, z którymi się zgadzamy, są przyjaciółmi masońskimi, ponieważ rozmawiamy w budynku poświęconym masonerii, a także jesteśmy masonami, jestem wolny mason. Jestem wolnym i zaakceptowanym masonem, jeśli mogę posunąć sprawę do końca, ponieważ to jest to, co nasi masońscy bracia lubią nam mówić, że są wolnymi i zaakceptowanymi masonami. To jest ich styl mówienia. Ufam, że wszyscy jesteśmy. Ale nie tylko w stylu naszych masońskich braci, nie mamy z nimi kłótni. Nie powiem ani słowa przeciwko masonom. W rzeczywistości, niektórzy z moich bardzo drogich przyjaciół są masonami i mogę docenić, że są pewne prawdy, które są częściowo utrzymywane przez naszych masońskich przyjaciół. Rozmawiałem z nimi czasami i powiedzieli, skąd wiesz o tych wszystkich rzeczach? Myśleliśmy, że nikt nie wie nic o tych rzeczach poza tymi, którzy mają dostęp do najwyższej logiki”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell zaczął używać masońskiego imienia Boga, mówiąc:

"Byłem na konferencji z Wielkim Mistrzem Robotników, samym Panem i mam tajne informacje… A więc, jeśli porozmawiamy z naszymi masońskimi przyjaciółmi o Świątyni i jej znaczeniu, o byciu dobrymi masonami io Wielka Piramida, która jest tym samym emblematem, którego używają i co oznacza Wielka Piramida, nasi masońscy przyjaciele są zdumieni… Będziemy dyskutować o wolnej i akceptowanej masonerii – masonerii biblijnej, moi drodzy przyjaciele”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

To idzie dalej, gdy Russell mówi:

"Wiesz, że nasze zamówienie jest tak tajne, że nie zawsze możemy się poznać. Czy to nie cudowne? Uważam, że tak jest również w przypadku Masonów. Wielu masonów podaje mi rękę i daje mi to, o czym wiem, że jest tam uścisk; nie znają mnie od Masona. Coś, co robię, wydaje się być tym samym, co robią masoni, nie wiem, co to jest; ale często dają mi wszelkiego rodzaju uchwyty, a ja je oddaję. Potem mówię im, że nic o tym nie wiem, z wyjątkiem kilku chwytów, które przyszły mi naturalnie.

Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell następnie mówi:

„Czy nasi masońscy przyjaciele rozumieją coś na temat świątyni, bycia templariuszami i tak dalej? Mamy więcej.
Błogosławione twoje oczy, bo widzą. Nie każdy ma ucho słyszące lub widzące, tylko ci, którzy weszli do tej boskiej masonerii, mają tę duchową wnikliwość i duchowe przewodnictwo i mogą poznać rzeczy, które są nam dane za darmo. Jest to coś, co jest dane za darmo jednej klasie i nie jest przeznaczone dla nikogo innego”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Russell nie ma problemu z dołączeniem swoich zwolenników do masonerii, mówiąc:

„Jeśli czujesz, że chcesz zostać członkiem wolnego i zaakceptowanego Zakonu Masonerii, a nie czujesz się wystarczająco wolny i masoński jako naśladowca Chrystusa, niech cię Bóg błogosławi, użyj własnego osądu; to twoja decyzja, nie moja.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Wreszcie powiedział:

„Więc ty i ja jako pod-masoni czekamy na powrót Mistrza Masona”.
-Sprawozdanie z Zjazdu Studentów Pisma Świętego, 1913.

Cytuj:
Ch.T. Russel nie był znany jako oficjalnie związany z lożą masonską, ale miał "objawienia", które otrzymywał bezpośrednio od- jak to sam określił "Wielkiego Mistrza Budowniczego" podczas "konferencji" z nim.

"Odbyłem konferencję z Wielkim Mistrzem Budowniczym, Panem, i otrzymałem tajemne informacje przez ducha świętego, a także wskazówki w odniesieniu do tego, co mówi Biblia i że zawiera ona całą prawdę".

Analiza niektórych publikacji Charlesa T. Russella założyciela Świadków Jehowy wskazuje na to, że miał on powiązania z masonami. Posługiwał się symbolami masońskimi. Rysunek zdobiący starsze wydania "Strażnicy" był masoński; dopiero kilkadziesiąt lat temu się zmienił. Russell został pochowany pod krzyżem z koroną, także masońskim symbolem. Inne masońskie symbole często wykorzystywano w jego publikacjach.

"..wiecie przecież, że Głową Piramidy jest właśnie sama doskonała piramida, i wszystkie kamienie znajdujące się poniżej po prostu są zgodne z kamieniem szczytowym; a tym kamieniem szczytowym jest według Biblii Jezus – główny kamień węgielny”.

"Nasi masońscy przyjaciele mają to bardzo dobrze wyłożone. Nie wiem, skąd oni to wzięli. Często się zastanawiałem nad tym, jak oni odkryli tak wiele sekretów naszego Wysokiego i Uznanego Rytu Masonerii. Od czasu, gdy stałeś się członkiem Królewskiego Kapłaństwa, żywym kamieniem, członkiem cechu masonerii, to z punktu widzenia Pańskiego, … jeśli jakiś człowiek będzie kamieniem w Świątyni, jeśli jakiś człowiek stanie się członkiem tej Wysokiej, Wolnej i Uznanej Masonerii, to niech zaprze się samego siebie, bierze swój krzyż i naśladuje mnie".

Russell rozwija tę myśl:

„Tak więc ty i ja jesteśmy niższymi masonami czekającymi na powrót naszego Wielkiego Masona, który oddał swoje życie w tym celu i w związku z sekretną budową Świątyni, Kościoła”.

Chrystus umarł za nasze grzechy, by uwolnić nas od przekleństwa grzechu i śmierci, a nie w intencji jakiegoś sekretu dotyczącego Świątyni. Russell odbiega tu od ewangelii.

Później przyrównuje bieg życia chrześcijanina do stopni w masonerii: "..musimy wejść na wyższe stopnie, ponieważ osoby będące na pierwszym stopniu praktycznie bardzo niewiele wiedzą". :shock:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadkowie
 Post Napisane: 15 sierpnia 2022, o 05:09 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Oczywiście trzeba tu dodać że zwykli Świadkowie nie mieli ani nie mają nic wspólnego z tajnymi organizacjami ani takimi ich poglądami. To uczciwi i pobożni prości ludzie. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 sierpnia 2022, o 05:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Świadkowie strażnicy


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL