Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Czy mozna byc ZBAWIONYM bez WIARY ,że Jezus JEST BOGIEM .
Co na to mówi Sam Jezus i Jego SŁOWO .

Co wiemy o ZBAWIENIU ,KTO nas ZBAWIA
Czy w ST było ZBAWIENIE ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:55 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
axa
to jest chyba jedno z drazliwych zagadnien, gdy negatywna odpowiedz ma spowodowac u sluchaczy wzniesione brwi, zdumione oczy i wyciagniecie wnioskow o "niezbawieniu" takiej osoby, albo o "nieprzemienionym umysle" i podobne, jakby owa pewnosc miala byc na to dowodem.

I zauważyłam, ze im bardziej ktos nie może się wykazać zgniłymi owocami , tym glosniej zapewnia o swojej pewnosci, czesto to sie zdarza osobom "oduchowionym".

Nie mowie ze zawsze tak jest, ale ze czesto. Im wieksza pycha, tym wieksza pewnosc, albo na odwrot, im wieksza pewnosc, tym wieksza pycha - co jest przyczyna a co skutek nie wiem...

Nie chce tez powiedziec ze ufnosc, pokladana w Panu jest zla, ale ze pewnosc w miescu bojazni Bozej, zastepujaca jakiekolwiek badanie swego serca, postepowania i zycia chyba za dobra nie jest. nie nadarmo gdzies pisze, ze oczy wyniosle sa obrzydliwoscia dla Pana, i co komu po tej pewnosci tedy...

A jak inni mysla?

Temat zaczęty ale w taki sposób ,żeby jakis odważny nie ośmielił sie wypowiedzieć o swoim ZBAWIENIU .
Ax zaznaczyła ze ,zauważyła ... ktoś ma zgniłe owoce ,tym głośniej zapewnia ...

Niestety dalszy ciąg wypowiedzi jest tak pesymistyczny ze chyba góra są ci niezbawieni ..
ale to dopiero początek ...

dla jasności zrozumienia Ax wyjasnia

Cytuj:
Zgnilymi owocami nazywam pyche i wynioslosc, kesjo, i sie dziwie (a nie drwie) "pewnosci" u ludzi z taka manifestacja "wiary"...




A jednak uważam,że sa to drwiny ,ponieważ juz na wstepie określa ,ze ten człowiek ma zgniłe owoce ..
.Jak i z kim mozna zacząc rozważanie z takim podejście prześmiewczym ?
Zapewno z podobnymi sobie czyli z takimi ,którzy nie maja pewności co do Zbawczej Mocy Ofiary Jeszuah Mesjasza
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
cytuje .

Phi 2:12 bp " Umiłowani moi, ponieważ zawsze byliście posłuszni, nie tylko wtedy, kiedy byłem z wami,
ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność, zabiegajcie usilnie z lękiem i drżeniem o własne zbawienie."

Cytuj:
ax
wlasnie i do tego:



Mat 24:4 bw "A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł."

Luk 13:24 bw "Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli."

Heb 3:113 bw "Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego,
ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa 'dzisiaj', aby nikt z was nie popadł
w zatwardziałość przez oszustwo grzechu."

1J 1:8-10 bw "(8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.

(9) Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.

(10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego."

Cytuj:
Czy te wersety i podobne zostawiaja miejsce na "pewnosc zbawienia" uzupelniona w przekonanie "ja nie grzesze"?
Taka postawa mi sie mocno kojarzy z wiara w nieutracalnosc zbawienia...
Kiedys przeczytalam takie zdanie, ze " ten, ktory wierzy w nieutracalnosc zbawienia prawdopodobnie juz go utarcil" ...

Zapraszam do dyskusji, jezeli kto ma przemyslenia w temacie :-)

P.s. chcialam zaznaczyc, ze absolutnie nie mam na mysli nikogo z tego forum, tylko pisze ogolnie,
zas jezeli ktos poczuje sie zaczepiony, z gory zapewniam ze to pomylka - a tego tez nie pisze do nikogo konkretnie tylko ot tak sobie pisze...
na wszelaki wypadek... :-)

_________________



Cóż , wersety mają to do siebie ,ze można je przestawiac z miejsca na miejsce jak sie chce i gdzie sie chce .
Jednak jesli chcemy POZNAĆ PRAWDE , musimy PODDAC sie prowadzeniu DUCHOWI PRAWDY i ZBIERAC według DUCHA PRAWDY a nie
własnej przekory .
SŁOWO do SŁOWA jak ziarno do ziarna .
Czy gospodarz razem zsypuje Ziarno pszenicy i maku ?
Ziarno fasoli i owsa ?
Wszystko musi byc zgodne ze swoim rodzajem .
Nie nalezy mieszac .
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Tt 2:11-13
11. Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom
12. i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie,
13. oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa,
.

Cytuj:
H.
Fakt. Zbawienie jest nagrodą za właściwe życie chrześcijanina, i jest to łaska Boża.
Sami nigdy byśmy tego nie osiągnęli.




Rom 12:1 bug " Proszę więc was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali wasze ciała jako ofiarę żywą, świętą, przyjemną Bogu,
[to jest] waszą rozumną służbę.

Ef 6:13 br " Dlatego okryjcie się dokładnie zbroją Bożą, abyście, gdy nadejdzie ów dzień zły, mogli odeprzeć zwycięsko [ataki zła]
i ostać się zwyciężywszy wszystko."

„Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się żywota wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków” – 1Tym. 6:12.
Cytuj:
Całe życie jest walką na śmieć i życie.



Phi 3:12-15 br " Wcale nie twierdzę, że już osiągnąłem przedmiot moich pragnień i że już jestem doskonały,
lecz nie przestaję zdążać naprzód, bym mógł pochwycić wreszcie to, do czego zmierzam, bo sam już zostałem pochwycony przez Jezusa Chrystusa.
(13) Nie, bracia, wcale nie myślę, że ja osobiście już osiągnąłem cel [mojego życia].
Staram się bardzo usilnie o jedno: nie myśląc już o tym, co ze mną, skupiam całą uwagę na tym, co przede mną, i
(14) zdążam wytrwale naprzód ku wyznaczonej mecie, po nagrodę, którą według obietnicy Boga mamy otrzymać
na wysokościach przez Jezusa Chrystusa.
(15) Wszyscy my, ludzie duchowo dojrzali, mamy w ten sposób myśleć.
A jeśli nawet znajdą się wśród was tacy, którzy będą myśleć inaczej, otrzymacie i pod tym względem odpowiednie światło od Boga."
2Ti 2:5 kow " Podobnie zawodnik otrzyma tylko wtedy wieniec zwycięstwa, jeżeli prawidłowo walczył."

Cytuj:
Myślę, że ważnym „szczegółem” jest fakt, że wybawienie od grzechu Adamowego ma już zapewnione każdy,
który przystępuje z wiarą do Jezusa.
To wybawienie (i jedynie to) jest na początku „biegu” chrześcijanina.
Pozwala jedynie "stanąć do zawodów"...



.
Tytus zapewnia nas o ŁASCE BOGA ,jaka sie UKAZAŁA dla ZBAWIENIA wszystkim TYM ,którzy ŁĄSKE UJRZĄ .
Jak i wskazuje na oczekiwanie WIELKIEGO BOGA i ZBAWICIELA NASZEGO JESZUAH MESJASZA ..
a CO LUDZIE widzą co wybierają za czym podążają ?
Stwierdzenie ,ze ZBAWIENIE JEST NAGRODĄ ...za .właściwe życie chrześcijanina, i jest to łaska Boża..
Ale jak NIEZBAWIONY może zyc tak by w NAGRODE otrzymac ZBAWIENIE ?
Przecież tego NIKT nie osiągnął NIKT !
Skoro stwierdza ,ze tego SAMI bysmy nigdy nie osiągnęli ,to znaczy ,ze bez ZBAWIENIA jesteśmy
tylko pozerami .
Wersety jakie zostały podane ,nie maja nic wspólnego z tematem ZBAWIENIA .
Ponieważ jest tam mowa o Duchowo dojżałych itp

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Ax napisał/a:
ale dobre cytaty, diekuje wszystkim, Eutychus, Jachu i Henryku.

Moim zdaniem wszystkie te teksty wyraznie pokazuja, ze postawa pewnosci nie jest ani biblijna, ani wlasciwa i ze najlepiej ja zamienic na ufnosc Panu,
ze On zawsze przyjdzie z pomoca, nie zostawi nikogo samego o ile trwamy w wierze i w swiatlosci, do czego nalezy przylozyc cale swoje serce,
badajac go kazdego dnia, czy nie zbladzilo, bo to bardzo latwo skrecic na szeroka droge, nawet sie nie spostrzezesz, a droga powrotna z kazdym dniem sie wydluza, zas waska droga co raz mniej widoczna.




Jeśli postawa PEWNOŚCI nie jest Biblijna ,to znaczy ze i ty nie jesteś pewna KIM jesteś
dopiero jak zagladniesz w papiery wiesz jak sie nazywasz ?
Czy tak reagujesz jak cie ktoś zapyta skad jestes ?
Nie skreci ten KOGO TRZYMA JEZUS - On powiedział - NIKT nie wyrwie z REKI MOJEJ.
to samo potwierdza apostoł Paweł - NIKT nas nie odłaczy od Miłości Mesjasza -ani moce ani anioły ,ani ,ani .
.

Cytuj:
ax
Czy to jest dobre, byc pewnym ze sie jest zbawionym - a gdzie tu miejsce dla Pana w ogole, czy On juz nie ma nic do gadania,
nie ma prawa do decyzji? a co z pewnoscia tych, ktorzy prorokowali w imieniu Panskim, a uslyszeli "idzcie ode mnie precz" -
czyz nie byli pewni swego zbawienia i czyz nie lepiej dla nich bylo byc mniej pewnymi, albo i wcale -
moze by wtedy jeszcze sie uratowali, a tak dotrwali w swej pewnosci do konca, ze juz nie bylo szans...




A jakie MIEJSCE daje Panu ten co NIE JEST ZBAWIONY ?
ZADNEGO ,
przeciez nie moze przebywać dóch jesli nie ida w tym samym kierunku .
Jakie miejsce daje jeśli zaprzecza Mocy jaką On daje do bezgrzeszności?
Ci co usłyszeli to ci co zabiegali o swoje IMIE swoja CHWAŁE co mieli dla siebi a nie dla
Jezusa dla Ojca Wieczności.
To Głupia Panna co opowiadałą o Nim ,szła dla własnego biznesu.
Skad wiesz ze oni byli PEWNI ZBAWIENIA ?
Moze nawet nie mieli pojęcia w czym rzecz .
Cytuj:
ax
Jak czesto slychac "kazde Boze dziecko jest pewne swego zbawienia kazdy zbawiony to potwierdzi" - czyli ten,
ktory nie jest pewny, to juz Bozym dzieckiem nie jest ani zbawiony, taka wynika sugestia wedlug ktorej wszsycy
(w kazdym razie wielu) gorliwie zapewniaja o swojej pewnosci, podejrzliwie traktujac tych, ktorzy nie zapewniaja,
ale kogo sie tedy bardziej boja i ze wzgledu na kogo tak sie zachowuja - na Boga, czy na ludzi?...




CZEGO TY SIE BOISZ ?

Cytuj:
ax
a jeszcze przypomnialam sobie taka przepowiesc:



Luk 14:7-11 bw "(7) Następnie, gdy zauważył, jak obierali pierwsze miejsca, powiedział do zaproszonych podobieństwo, tak do nich mówiąc:
(8) Gdy cię ktoś zaprosi na wesele, nie siadaj na pierwszym miejscu, bo czasem zjawi się ktoś znaczniejszy od ciebie, także zaproszony,
(9) wtedy przyjdzie ten, który ciebie i tamtego zaprosił i powie ci: Ustąp temu miejsca; i wtedy ze wstydem będziesz
musiał zająć ostatnie miejsce.
(10) A gdy będziesz zaproszony i pójdziesz, usiądź na ostatnim miejscu, gdy zaś przyjdzie ten,
który cię zaprosił, rzecze do ciebie: Przyjacielu, usiądź wyżej! Wtedy doznasz czci wobec wszystkich współbiesiadników.
(11) Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

No ale czy ty nie jestes na tych pierwszych miejscach z negowaniem ?

Cytuj:
Cytat:

Ale tak naprawde jak na dzien dzisiejszy wszyscy (znaczy sie wielu) zachowuja sie wprost odwrotnie, rozpychajac sie lokciami, i bodajac swymi rogami na lewo i na prawo, walczac o "swoje" miejsce, slabszych zas precz wyrzucajac... I nie przyjdzie takiemu do glowy jak zalosny przedstawia widok... Ale to tak ogolnie, w zadnym wypadku o nikim z forum, jezeli ktos sie poczuje ze to o nim, to pomylka...



Ale po co WALCZYĆ - KRZYŻ CZEKA NIE TRZEBA SIE PCHAĆ IDZ I UKRZYŻUJ SIEBIE W NIM ...
Nie przychodzi ci do głowy ze to co INNYM ZARZUCASZ TO JESTEŚ TY z tym swoim załosnym widokiem ?
DLACZEGO TAKA JESTEŚ DLACZEGO TAK DEPCZESZ INNYCH - KIEDY NIECHCESZ WEJŚĆ TO NIE WCHODŻ PO CO DEPCZESZ

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Jachu ja skorzystam ,żeby cos pokazać co mówiłam o Miłości

Cytat:
Miłosierdzie lub miłość jest ukoronowaniem wszystkich cnót chrześcijańskich oraz zaletą konieczną dla uzyskania Wielkiego Zbawienia.

"I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem, Poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością, Pobożność braterstwem, braterstwo miłością."
(2 Piotr 1:5-7)
Miłość występuje jako ostatnia, ale jest największą ze wszystkich cnót chrześcijańskich. Wszystkie dodatkowe zalety zapewniają szeroko otwarte wejście do Królestwa Bożego.

(Werset 11) Bez ostatniej cnoty chrześcijańskiej wszystko jest próżne.
"Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. I
choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym."
(1 Kor. 13:1-2) Jest pewien rodzaj poznania, którego nie można uzyskać z przeczytanych książek, ale który przychodzi przez doświadczenie, jako owoc posiadanego ducha Bożego. "Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością."

Miłość jest przeżyciem zawierającym w sobie żarliwe pragnienie najlepszego dobra dla przedmiotu obdarzanego miłością.
Dopóki nie żywimy współczucia i miłości pobudzającej nas do czynienia ludziom wszystkiego, co tylko jest możliwe uczynić dla ich zbawienia, nie możemy znać Pana Boga.
Abyśmy w taki sposób mogli Pana Boga znać, musimy trwać w jedności i w społeczności z Nim i od tej pory mamy już życie wieczne.




Miłosc POZORNIE jest wymieniona ostatnia ,ale to jest Błąd naszego spojżenia.
Miłosć jest UKAZANA NAJWYŻEJ ...
.
SPÓJRZCIE TAK ..jak pokzauje to Piotr on mówi o WINDOWANIU i muszą otym wiedziec
CI co ZNAJĄ HEBRAJSKI ..ale milcza albo nie widzą ?


MIŁOŚĆ
BRATERSTWO-
POBOZNOSĆ
WYTRWAŁOŚĆ
POWŚĆIĄGLIWOŚĆ
POZNANIE -
MUSAR-MORALNOŚĆ
WIARA

.dlatego GDY PRZYSZŁA WIARA ...Położony został FUNDAMENT ....
pod Budowle z Kamieni ŻYWYCH ...Budowniczym JEST BÓG
mówi o tym Piotr .
.
מַעֲלָה / מַעֲלוֹת
ma'ala / ma'alot
stopień, schodek
"I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie/dodajcie -
WINDUJCIE waszą Wiarę Cnotą, cnotę Poznaniem, Poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością, Pobożność ,
braterstwem, braterstwo Miłością."
(2 Piotr 1:5-7)


Piotr mówi o POSTAWIE męża DOSKONAŁEGO ...Fundament to WIARA kiedy to osiągamy
wchodzimy POZIOM WYZEJ do MUSAR - MORLANOŚCI - JEŚLI OSIĄGNIESZ POZIOM MORALNOŚCI - WCHODZISZ WYŻEJ ..
Widac z tego ze Bóg JEST BOGIEM PORZĄDKU - bez MORLANOŚCI niech nikt nie mysli ze
otrzyma POZNANIE ...
nie ma co sie zasłaniac ze WSZYSCY GRZESZĄ ...
Kiedy dochodzimy na Szczyt tej Piramidy gdzie jest - Braterstwo
Wtedy Duch Świety SAM DECYDUJE o PRZYKRYCIU - ZAPIECZĘTOWANIU MIŁOŚĆIA

Mamy WCHODZIĆ ,O WYSOKO ,KU SZAMAIM.Niebiosa, bo TAM nasza OJCZYZNA ...TAM ..
ALIJA WZNOSIĆ sie

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
EMET:
Może przytoczę wg brzmienia Przekładu NŚ ---
"[w. 5] Dlatego też, dokładając ze swej strony wszelkich gorliwych starań, uzupełnijcie waszą wiarę cnotą, waszą cnotę poznaniem,
[w. 6] wasze poznanie panowaniem nad sobą, wasze panowanie nad sobą wytrwałością, waszą wytrwałość zbożnym oddaniem,
[w. 7] wasze zbożne oddanie uczuciem braterskim, wasze uczucie braterskie miłością.
[w. 8] Jeśli bowiem te rzeczy są w was, i to w obfitości, to nie dopuszczą, żebyście byli bezczynni albo bezowocni pod względem dokładnego poznania naszego Pana, Jezusa Chrystusa."

(1) cnota [gr. < arete >] -- patrz też: do Filippian 4:8; 1 Piotra 2:9; 2 Piotra 1:3.
(2) poznanie [gr. < gnosis >] -- patrz też: wg Łukasza 1:77; 11:52; do Rzymian 2:20; 11:33; 15:14; 1 do Koryntian 1:5; 8:1[2x], 7, 10, 11; 12:8; 13:2, 8; 14:6; 2 do Koryntian 2:14; 4:6; 6:6; 8:7; 10:5; 11:6; do Efezjan 3:19; do Filippian 3:8; do Kolossan 2:3; 1 do Tymoteusza 6:20; 1 Piotra 3:7; 2 Piotra 3:18.
(3) panowanie nad sobą [gr. < enkrateia >] -- patrz też: Dzieje Ap 24:25; do Galacjan 5:23.
(4) wytrwałość [gr. < hypomone >] -- patrz też: wg Łukasza 8:15; 21:19; do Rzymian 2:7; 5:3, 4; 8:25; 15:4, 5; 2 do Koryntian 1:6; 6:4; 12:12; do Kolossan 1:11; 1 do Tessaloniczan 1:3; 2 do Tessaloniczan 1:4; 3:5; 1 do Tymoteusza 6:11; 2 do Tymoteusza 3:10; do Tytusa 2:2; do Hebrajczyków 10:36; 12:1; Jakuba 1:3, 4; 5:11; Objawienie dane Janowi 1:9; 2:2, 3, 19; 3:10; 13:10; 14:12.
(5) zbożne oddanie [gr. < eusebeia >] -- patrz też: Dzieje Ap 3:12; 1 do Tymoteusza 2:2; 3:16; 4:7, 8; 6:3, 5, 6, 11; 2 do Tymoteusza 3:5; do Tytusa 1:1; 2 Piotra 1:3; 3:11.
(6) uczucie braterskie [gr. < filadelfia > -- patrz też: do Rzymian 12:10; 1 do Tessaloniczan 4:9; do Hebrajczyków 13:1; 1 Piotra 1:22.
(7) miłość [gr. < agape >] -- po wielekroć w gr. "NT", o czym wiemy.

Uważam, że sedno sprawy polega przede wszystkim na tym, żeby wiedzieć co to są za pojęcia - podkreślone przez mnie - które gdy uzupełnimy o owe wiarę już posiadaną sprawią, że 'nie będziemy bezczynni ani bezowocni pod względem dokładnego poznania [gr. < epignosin >] naszego Pana Jezusa Chrystusa'.
Z owego jakby stopniowania wynika, że dokładając - uzupełniając poszczególne pozytywne cechy zdążamy do najważniejszej cechy - miłości [jak to i w 1 do Koryntian 13].


Stephanos, ps. EMET
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#26245
.
Odnośnie tekstu 2 Piotra 1:3 - 11, dla przypomnienia moje post/y/ --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#26245
http://biblia.webd.pl/for...++++cnota#26267
_________________



A jednak tak jak wspomniałam NIC ani mruru nie ma josef-dodawaniu Stopni schodków
zeby Wejść Wyżej -
ale
Jeśli bowiem te rzeczy są w was, i to w obfitości, to nie dopuszczą, żebyście byli bezczynni albo bezowocni
pod względem dokładnego poznania naszego Pana, Jezusa Chrystusa."
Zatem niechaj kazdy sprawdzi na którym jest SCHODKU ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
EMET:
Na przykładzie np. przymiotu nazwanego "cnota" możemy się zastanawiać, czy naprawdę jesteśmy w stanie czynić to,
co Bóg uznaje za cnotliwe (por. do Rzymian 5:12).

Nie ulega wątpliwości, że bez pomocy Boga nie zdołamy zachować czystego serca, źródła cnotliwych myśli,
słów i czynów (porównaj wg Łukasza 6:45).

Musimy toczyć nieustanną walkę wewnętrzną, starając się nie dać zniewolić grzechowi.
Trzeba zacząć od sposobu myślenia i koncentrować się na tym, o czym czytamy w do Filippian 4:8.
Starajmy się być dojrzałymi w myśleniu - 1 do Koryntian 14:20; też w mowie - por. do Efezjan 4:31; 5:3, 4.

"Cnota" - to inaczej: dobroć wprowadzana w czyn.

Powinniśmy zatem starać się usilnie przydawać do naszej wiary cnotę, natomiast wcześniej okazywać wiarę w drogocenne obietnice Boże.

Co zaś dotyczy samej definicji cnoty to mamy:
"doskonałość pod względem moralnym; dobroć", "prawość w myślach i czynach; dobry charakter", "sprawiedliwość", "przestrzeganie norm", "doskonałość wszelkiego rodzaju", "przeciwieństwo bierności: siła moralna, moc ducha".


Mamy zatem pilnie pracować nad rozwijaniem wszystkich wymienionych w 2 Piotra 1:5 - 7 przymiotów - w tym i 'cnoty'.
Nie osiągniemy celu w ciągu kilku dni ani lat - musimy wysilać się nieustannie, przez całe życie.

Już samo 'uzupełnianie wiary cnotą' stanowi nie lada zadanie!
A co dopiero inne przymioty; wymienione w w. w. 5 - 7.

Stephanos, ps. EMET
.

A DLACZEGO TAKI PEZYMIZM ?
To moze sie STAC w oka mgnieniu ze człowiek nie wie co sie z nim stało ...
Nie muszą byc lata -chociaz moga ani dni chociaz moga .PRAGNIENIE WZBUDZONE jesli jest szczere do WYZBYCIA sie tego co świat oferuje ..
ZABIERZ PANIE JEZU WSZYSTKO ,WSZYSTKO DLA CIEBIE ODDAJĘ .
Obserwujcie co zabiera i nie mówcie - nie to to moze nie ...
Nasze określenie CNOTA raczej ma chyba jedno skojarzenie ,ale jak sie pomysli to znaczy ze CNOTA trzyma nas ZAPIECZĘTOWANYMI - NIETKNIĘTYMI ..
Musar -etyka -moralność - DOPIERO POTEM - POZNANIE - GNOZA .....
KTO PRAGNIE ?
NIECH PRZYJDZIE I PIJE

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 1 kwietnia 2013, o 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
No Wlasnie Agnieszko, czy twierdzisz podobnie jak Twoja przyjaciolka Axanna, ze mozna byc ZBAWIONYM bez wiary, ze Jezus jest Bogiem?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 2 kwietnia 2013, o 03:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
No Wlasnie Agnieszko, czy twierdzisz podobnie jak Twoja przyjaciolka Axanna, ze mozna byc ZBAWIONYM bez wiary, ze Jezus jest Bogiem?
Ciekawe dlaczego Twoja przewrotna kolezanka nie zacytowala moich postow. Tzn. ja wiem dlaczego.
Niech Twoja kolezanka zacytuje rowniez wszystkie moje posty z tamtego tematu, to sie dowiesz skoro jeszcze przewrotnie udajesz, ze nie wiesz, a poza tym brzydze sie Twoja/wasza przewrotnoscia, wiec jest to ostatnia odpowiedz , gdyz brzydze sie, a poza tym nie nalezy rzucac perel przed wieprze.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 2 kwietnia 2013, o 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Agnieszko skąd w tobie tyle obrzydzenia do innych , DLACZEGO az tak Bardzo
BRZYDZISZ sie SOBĄ ?!

bo ,że sie soba brzydzisz to az nadtto głosno o tym wołasz
DLACZEGO tak SIEBIE NIENAWIDZISZ ,ze az przelewasz to na innych wokół siebie.

Niesiesz innym to co masz w sobie tak sie do innych odnosisz jak masz o sobie zdanie.
Za co tak siebie karzesz ?
Nikt ,ale to NIKT nie zwraca sie do ciebie takimi słowami jak ty zwracasz sie do kazdego
kogo spotkasz na swojej drodze.
Agnieszka co to za duch co dałąs mu siebie w podzielne władanie ?
Z jednej strony mówisz ześ dziecko boże powołujesz sie na Ducha Świętego ,ALE to jest
jeszcze na zewnatrz nie masz tego WEWNĄTRZ ,nie masz Pokoju nie niesiesz Pokoju
a niesiesz zarzewie ognia kłótni wyzwisk ,obelg .
Pokazałąs to avatarem ,który ujawnił tego ducha zniszczenia ,ten co rzucał w ogien...
Nie opowiadaj ze cierpisz na forach za wiare , cierpisz za obelgi których niechca inni
słuchać .

Nazywasz nas przewrotnymi bo co ? bo tak nas widzi ten nieczysty duch który cie więzi ?
Agnieszko niechcesz rzucac pereł przed wieprze i oczywiście tymi wieprzami okreslasz nas ,którzy odcinamy sie od ducha nauk katolickich i jej córek .
Agnieszko , ty nie masz PEREŁ .
Nie mozesz rzucac perłami ,ty RZUCASZ słowami nadętymi i plugawymi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 10 czerwca 2013, o 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Tak jak poprzez wiarę samą w sobie ,bierną,pozbawioną działania,nie można osiągnąć zbawienia ,tak
nawet nie wierząc w Boga a przestrzegając Jego przykazań, można to uczynić.
Warunkiem jest czynne działanie w dążeniu do zbawienia .
Wiara w Jezusa,to podążanie Jego śladem,jego drogą aby tak jak on móc zbliżyć się do Boga.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 10 czerwca 2013, o 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
gapik napisał(a):
Tak jak poprzez wiarę samą w sobie ,bierną,pozbawioną działania,nie można osiągnąć zbawienia ,tak
nawet nie wierząc w Boga a przestrzegając Jego przykazań, można to uczynić.
Warunkiem jest czynne działanie w dążeniu do zbawienia .
Wiara w Jezusa,to podążanie Jego śladem,jego drogą aby tak jak on móc zbliżyć się do Boga.

Czym twoim zdaniem jest owo działanie przez które można osiągnąć Zbawienie ?
I jak to mozliwe ze bez wiary w Boga mozna ' uczynic' sobie Zbawienie ?
Czym Zbawienie jest ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 10 czerwca 2013, o 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
Czym twoim zdaniem jest owo działanie przez które można osiągnąć Zbawienie ?
I jak to mozliwe ze bez wiary w Boga mozna ' uczynic' sobie Zbawienie ?
Czym Zbawienie jest ?

Poruszając kwestię "zbawienia",powinno się właściwie zacząć od tego ,czym ono jest dla każdego?Co ktoś przez "zbawienie " rozumie.
Katolik czy wyznawca podobnej religii o zabarwieniu chrześcijańskim widzi poprzez zbawienie
ocalenie duszy przed miejscem zwanym piekłem i udanie się jej do miejsca zwanym niebem
Inaczej je rozumie Żyd,dla którego ma ono związek głównie z życiem doczesnym.
I to drugie stanowisko do mnie przemawia........
Toteż wiara w tym wypadku,jest wiarą w lepsza jakość życia,wolną od niesprawiedliwości ,zniewolenia czy zadawania cierpień innymi słowy w życie wolne od egoizmu .Aby to osiągnąć należy ten egoizm wyeliminować z własnego życia a właściwie skierować go we właściwą stronę.I do tego jest potrzebne własnie działanie z naszej strony,bo samo z siebie to się nie stanie.Tym właściwym kierunkiem jest oczywiście Stwórca.
Ale jeśli ktoś jest niewierzący ,może to być drugi człowiek.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy można być ZBAWIONYM bez WIARY że Jezus JEST BOGIEM
 Post Napisane: 11 czerwca 2013, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
No dobrze ,ale jesli nawet ten ktoś spotka takiego drugiego człowieka ,który powie mu ,że co
,ze ma zmienic swoje życie przestac pic kraść palic , nie gwałcic bo co ? dlaczego ?
Ktos powie ,pije bo lubie ...jestem złodziejem bo podnosi mi adrenaline.
Gwłace bo ...jestem taki maczo , itp .
Wiele osób zmienia swoje nawyki kiedy np zdrowie daje znaki ,ze jesli czegoś nie zmieni to koniec .A wbrew temu ,ze ludzie mówią ' śmierci sie nie boję ' - okazuje sie ze sie boją .
Dla Żyda , mówisz ma inne znaczenie , no moze mieć ,ale jakie , bo to zamało ze zmienia jakość życia i wolny jest od niesprawiedliwosci ,zniewolenia ,zadawania cierpien innym.
Wybacz ale do tego nie trzeba byc Żydem ,można byc mnichem ,który powie to samo i tuli sie do tygrysa .

Zbawienie musi mieś Mocnejsze znaczenie niz tylko to co wymieniłeś ..
W ewangeli pada pytanie , - kto może byc Zbawiony ....

Mk 10:26 bg "A oni się tem więcej zdumiewali, mówiąc między sobą: I któż może być zbawiony?"
.
27 Jezus spojrzał na nich i rzekł: "U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe".
.
Łk 18:26 bg "Tedy rzekli ci, którzy to słyszeli: I któż może być zbawiony?"
.
Łk 3:6 bp "i każdy człowiek zostanie Zbawiony przez Boga"."
.

J 10:9 bp "Ja jestem Bramą, kto wejdzie przeze Mnie, będzie Zbawiony: będzie przebywał ze Mną i znajdzie pastwisko."
.

Człowiek sam siebie Zbawić nie moze .
Jest Brama przez któą musi przejść ku Zbawieniu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 czerwca 2013, o 10:46 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL