Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 01:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
whitedove napisał(a):
Kim jest Ojciec, kim w ogóle jest Bóg, można jedynie przez dane nam objawienie (Łuk. 10:22) Wszystko jest mi przekazane przez Ojca mojego i nikt nie wie, kto to Syn, jak tylko Ojciec, a kto Ojciec, jak tylko Syn, i ten, komu Syn zechce to objawić. Na tyle możemy poznać kim jest Bóg, na ile zostanie nam to objawione. Ale i tak to poznanie zawsze jest cząstkowe.
Amen!

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 września 2017, o 01:03 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 01:58 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
whitedove napisał(a):
... który jest zarówno Ojcem, jak i Synem, jak i Duchem Świętym, a Imię Jego objawione w czasach ostatecznych, to najwspanialsze Imię jakie może człowiek słyszeć, to Pan Jezus Chrystus.
Amen !

widzisz whitedove, odnosnie wyznania, ktore napisalas, ze jest kluczowe, ze Pan Jezus Chrystus przyszedl w ciele (bezgrzeszny Bog w ciele czlowieka) to oni tzn. ( noemi i jej uczniowie; (RP, veteran i estera) sprytnie temu zaprzeczaja wypowiadajac jedynie slowa, ze przyszedl w ciele. Tresci tych slow natomiast zaprzeczaja twierdzac np. ze Maria byla inkubatorem lub surogatka, a On tam do tego inkubatora wskoczyl z nieba w ciele niebianskim(z nieba) - przypatrz sie uwaznie watkowi, a tez tytulowi watku. Natomiast Tomek nie moze uwierzyc, ze to bezgrzeszny Bog przyszedl w ciele czlowieka.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 02:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Whitedove przeczytaj to;


(RP napisał(a):
jakie jajeczko ?
jaki zarodek?
Słowo oblekło się ciałem
to jest tajemnica ,która jest w Chrystusie
urodził się
ale tak na prawdę to przyszedł w ciele


noemi napisał(a):
Słowo Oblekło sie CIAŁEM czy raczej SŁOWO STAŁ sie CIAŁEM
czyli zaistniało w łonie Miriam jako Zycie samo w sobie czyli jak to nazwiesz
Jesli nie jajeczko i zarodek to jak ?


(RP napisał(a):
jako nowe stworzenie z Ducha i Wody


noemi napisał(a):
Nowe Stworzenie z Ducha i Wody to o Jeszua Mesjaszu czy o czlowieku
takim jak my ?

Mozesz bardziej objasnic ?


(RP napisał(a):
Jego ciało jest nowe
tak jak Bóg stworzył Adama z prochu ziemi
Tak stał się Drugim Adamem
kiedy Duch oblekł się ciałem w łonie Marii
w wodzie bo w łonie była woda


noemi napisał(a):
Co rozumiesz przez -w łonie była woda ?
Jego CIAŁO jest Nowe ale nie jak Adama w Edenie z prochu ziemi .
Oblokł sie w CIAŁO w łonie - czyli jak to widzisz ?


(RP napisał(a):
czyli stworzył ciało podone naszemu ze wszystkim za wyjatkiem grzechu
i w tym ciele przyszedł na swiat przez wody płodowe
o ile pamiętam z lekcji biologi sa wody płodowe wokół płodu


noemi napisał(a):
Nie wiem czy nadążamza twoim tokiem myslenia bo piszesz ze stworzył ciało podobne do naszego ,ale piszesz JAKIE JAJECZKO jaki zarodek ?

Zatem jak łaczysz jedno z drugim bo nie da sie bez połaczenia .


(RP napisał(a):
nie było jajeczka nie było zarodka On przyszedł w ciele -Słowo stało się ciałem w akcie cudu


noemi napisał(a):
Wiem ,ze był to Cud ,ale Słowo stał sie CIAŁEM czyli co zaistniało nic sie w jej łonie nie rozwijało
Powaznie- nie wiem jak to rozumiec ?

Przeciez rozwijał sie płód ,embrion czy jak to nazwiesz ?
Jesli nie był zarodkiem w jajeczku to jak istniał ?


(RP napisał(a):
pojawił się jako w pełni wykształcone dziecko moim zdaniem od razu był jako człowiek


po prostu wskoczyl do inkubatora/pojawil sie w inkubatorze, ktorym byla Maria "jako w pełni wykształcone dziecko o niebianskim ciele z nieba".

i tak juz od mniej wiecej 6 lat mam nieprzyjemnosc patrzec na te dywagacje majac nadzieje, ze w koncu dojda do prawdy, ale niestety... Mysla, ze sa bardzo duchowi i ze oni z tej niewielkiej garstki;

veteran napisał(a):
Tak, to przede wszystkim ale niemniej gdyby to było tak wprost oczywiste to wszyscy by uznawali to co my tutaj uznajemy a jesteśmy nieliczni więc choć CHRYSTUS JEZUS mówi KIM JEST a Jan pisze że SŁOWO CIAŁEM się stało to stanowi to tajemnicę wiary.


veteran napisał(a):
To jest tajemnica wiary że BÓG SAM z SIEBIE stał się CZŁOWIEKIEM.
To jest skała potknięcia, nie jedyna zresztą.
Wszak całe SŁOWO BOŻE jest zarazem skałą wzmocnienia jak i potknięcia - miecz obosieczny.
Może nas wynieść do NIEBA lub pogrążyć całkowicie.


Bog sam z siebie stal sie czlowiekiem i jako w pelni wyksztalcone dziecko w ciele z nieba(niebianskim), a wiec bez slabosci tego ciala, ktore mial pokonac pojawil sie w inkubatorze, ktorym byla Maria, po to, by co ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 03:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Tak Słowo nie było ani zygotą ani zarodkiem a oblekło sie ciałem w człowieka w którym Bóg przyszedł w ciele jako Jezus Chystus
Słowo jest u Boga i Bogiem Jest Słowo
Słowo STAŁO się ciałem
Maria nie dołożyła nic do Słowa
ona Słowo wykonała
dała Mu miejsce pod sercem
powiedziała
niech mi się stanie według Słowa twego

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 05:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
whitedove, no i masz tu najnowsze potwierdzenie tego na co chce Ci zwrocic uwage, na wypowiadanie niby prawidlowych slow, a nastepnie zaprzeczanie tresci tych slow.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 07:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ja po raz kolejny zacytuje madre wypowiedzi z ktorymi akurat sie zgadzam;
Smok Wawelski napisał(a):
Myślę, że jest napisane dokładnie tyle, ile nam jest potrzebne i tyle ile jesteśmy w stanie pojąć. "Poczęła w łonie i urodziła". Na jej pytanie jak to się stanie, skoro Maria nie współżyła jeszcze z własnym mężem, odpowiedź była prosta:

"Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym" [Łuk. 1:35]

Oryginał podaje:

"Duch Święty przyjdzie na ciebie i moc Najwyższego ocieni cię. Dlatego i to narodzone Święte nazwane zostanie Synem Boga" [interlinia]

Innych szczegółów "technicznych" nie podano i Maria nawet się ich nie domagała. Dlatego żadne spekulacje w tej kwestii nie mają sensu i wiodą tylko na manowce. Wiadomo tyle, że syn Marii, który miał się urodzić, miał ludzkie ciało poczęte w łonie zwykłej kobiety (dziewicy) i że "to narodzone święte" miało być nazwane Synem Bożym, któremu Maria miała nadać imię Jeszua czyli JHWH zbawia i który miał być Immanuelem czyli "Bogiem z nami". Jezus urodził się jako człowiek i jako święty. Syn Boży i Syn Człowieczy w jednej Osobie. Tyle nam powinno wystarczyć.


lis napisał(a):
Uważam, że słowa: 'poczęła' i 'urodziła' niosą ważną treść. Poczęcie oznacza, że ciało Jezusa, w pełni ludzkie, otrzymał od swojej ziemskiej matki Marii, z jej jajeczka. W ten sposób wypełniły się Pisma o ludzkim rodowodzie Chrystusa. Potomku Dawida, itd.
Gdyby Maria tylko urodziła Jezusa, a nie poczęła i urodziła - można by spekulować o włożeniu w jej łono jajeczka 'z nieba'. Ale, jak sądzę, jest to nieprawdziwa spekulacja.
Wniknięcie plemnika w jajeczko inicjuje podział komórek i rozwój dziecka przez kolejne etapy. Duch Święty 'zstąpił' na Marię i w ten sposób poczęła. To musi wystarczyć, by wierzyć we wcielenie Boskiego Logosu.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 07:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Smok Wawelski napisał(a):
Pan Jezus jest prawdziwie Synem Człowieczym - dlatego po matce odziedziczył ciało, które ma wszystkie cechy ludzkie. Inaczej nie byłby prawdziwie Synem Człowieczym, tylko Synem Boży udającym Syna Człowieczego. JHWH Zbawiciel wcielił się w takie ciało jakie mają wszyscy ludzie, bo inaczej nie mógłby w ich miejsce umrzeć na krzyżu. Paweł Pisze, że skłonność do grzechu jest związana ze skażonym ciałem, dziedziczonym po Adamie [Rzym. 7:14-23]. Dlatego musimy zmartwychwstać, żeby skutki odkupienia objęły trwale nasze ciała [Rzym. 8:22-23]. Pan Jezus jest nieskalany, ponieważ nie zgrzeszył, a nie dlatego, że nie mógł zgrzeszyć, bo miał inne ciało niż my.

Nauczanie, że Pan Jezus miał jakieś inne ciało, w którym nie było skłonności do grzechu, brzmi bardzo "duchowo", ale jest nieprawdziwe i pochodzi z katolicyzmu. Dlatego katolicy, chcąc pokazać, że Pan Jezus nie miał ciała takiego jak nasze (choć Hebr. 2:14 mówi dokładnie co innego, podobnie jak sam fakt, że się starzał, umarł, a ciało Jego nie uległo skażeniu po śmierci nie dlatego, że było inne, tylko dlatego, że zmartwychwstał - Dz. Ap. 2:29-31), wymyślili dogmat o niepokalanym poczęciu samej Marii - czyli, że to ona została niepokalanie poczęta. Zaczęło się to dosyć dawno, bodajże na Soborze Efeskim, kiedy uznano, że Maria jest matką Boga (theotokos), ale zapomniano dodać "wcielonego". I potoczyło się później tak, jak się potoczyło.


Smok Wawelski napisał(a):
...miał ludzkie ciało jako Bóg i był sługą jako Król...
....Sam fakt, że Pan Jezus łaknął, starzał się, cierpiał i umarł, dowodzi, że miał takie ciało jak nasze - czyli skażone. Ale nie zgrzeszył ...


Smok Wawelski napisał(a):
Pan Jezus miał ciało takie jak nasze, ale nie był "taki sam jak my" i nigdzie tak nie napisałem, bo to byłaby herezja. Pan urodził się święty, bo jako wcielony Bóg został poczęty z Ducha i Duchem zwyciężał sprawy ciała - nawet wtedy, gdy był głodny po 40 dniach postu i był kuszony na pustyni. Nawet wtedy, gdy prosił Ojca, by ominął Go ten kielich, ale poddał się Ojcu, choć ciało pociło się krwią ze strachu. Bo ciało miał takie jak nasze.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2016, o 10:58
Posty: 51
Przykro mi,że mam tak mało czasu,ale to co pobieżnie przeczytałam wprawiło mnie w ""osłupienie"Maryja oprócz miejsca w swoim łonie NIC NIE DAŁA,ale o tym popisze jak znajdę czas.Twierdzenie,że Bóg potrzebował coś od Marii jest ""ograniczaniem ""Wszechmogącego.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 08:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
estero, kazdy ma malo czasu, ale zalezy mi na dokladnym porozumienia sie z Wami, dlatego poswiecam czas i staram sie uwaznie czytac i precyzyjnie jak tylko potrafie odpowiadac.
Pokazuje moj pierwszy post do Ciebie, w ktorym zadalam Ci pytanie;
agnieszka napisał(a):
estera napisał(a):
Witam wszystkich dyskutujących bardzo serdecznie,chciałam powiedzieć,że dzięki Panu Bogu wracam na forum do dyskusji o Ciele Pana Jezusa Chrystusa.Jak znajdę wolne chwile,to się dołączę.
Chciałam przypomnieć,że wierzę,że Pan Jezus Chrystus to Bóg Wszechmogący objawiony w Ciele,który czyli On to Ciało tylko do naszego podobne przyniósł z Nieba,chciałam przypomnieć,że Pan Jezus Chrystus jako Syn Człowieczy jest drugim Adamem,czyli do utworzenia Ciała Pana Jezusa Bóg Duch Święty nie potrzebował nic i nikogo,On od Marii nie wziął nic oprócz miejsca w jej łonie .

czuje sie przywitana :) dobry wieczor :)
to moze Ty estero odpowiesz noemi,bo pytala i przyznala, ze nie wie co to znaczy, ze Pan Jezus Chrystus jest Synem Dawida, a ja z ciekawosci poslucham/poczytam. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 10:01 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ZOBACZCIE JAK WY SIE MOTACIE;

noemi napisał(a):
Miriam była RODZICIELKA SŁOWA które Stał sie Ciałem i KRWIA zarodek rozwijał sie jak wszystko na tej Ziemi zgodnie z natura .
Miriam urodziła ale nie była matka nie dała z siebie czastki
dała ZGODE i miejsce .


jak wiatr zawieje...

i ostatnia chociazby wypowiedz pana (RP;

(RP napisał(a):
Tak Słowo nie było ani zygotą ani zarodkiem a oblekło sie ciałem w człowieka w którym Bóg przyszedł w ciele jako Jezus Chystus
Słowo jest u Boga i Bogiem Jest Słowo
Słowo STAŁO się ciałem
Maria nie dołożyła nic do Słowa
ona Słowo wykonała
dała Mu miejsce pod sercem
powiedziała
niech mi się stanie według Słowa twego

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 września 2017, o 11:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
estera napisał(a):
Chciałam przypomnieć,że wierzę,że Pan Jezus Chrystus to Bóg Wszechmogący objawiony w Ciele,który czyli On to Ciało tylko do naszego podobne przyniósł z Nieba,chciałam przypomnieć,że Pan Jezus Chrystus jako Syn Człowieczy jest drugim Adamem,czyli do utworzenia Ciała Pana Jezusa Bóg Duch Święty nie potrzebował nic i nikogo,On od Marii nie wziął nic oprócz miejsca w jej łonie .


estera napisał(a):
On w tym Ciele przyszedł z Nieba nic nie biorąc od Miriam,bo jak wiesz Miriam jak każdy człowiek urodziła się w grzechu i gdyby Pan Jezus jako Syn Człowieczy cokolwiek od nie wziął to podzieliłby się z nią jej grzeszną natura i nie mógłby być Ofiara Przebłagalną .Gdyby Miriam dała coś ze swojego ciała Panu Jezusowi Chrystusowi to automatycznie stałaby się współodkupicielką.Słowo Boże mówi,że Bóg Sam zbawił Swój lud i chwała należy się tylko Jemu.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 29 września 2017, o 08:58 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Oliwka czyli noemi napisał(a):
Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz.



Smok Wawelski napisał(a):
Zasłona czyli ciało Mesjasza została rozdarta dla wszystkich, a nie tylko dla "wtajemniczonych", a wejście do miejsca najświętszego mają ci, którzy staną się jak dzieci i uwierzą w prostocie serca - a nie ci, którzy posiądą "gnozę" niedostępną dla innych. Ewangelia jest prosta i zrozumiała. Mesjasz objawił się w takim ciele i krwi jak nasze ciało i nasza krew:

"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]

Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi. Jezus grzechu nie popełnił nie dlatego, że miał inne ciało i krew niż ci, za których umarł. Jezus jest prawdziwie Bogiem, bo jest Synem Bożym i prawdziwie człowiekiem, bo jest Synem Człowieczym, a nie Bogiem podobnym do człowieka. Swoją herezją uderzasz w fundament wiary chrześcijańskiej czyli w tożsamość Jezusa Chrystusa. A Twoje poglądy są niestety zlepkiem gnozy, doketyzmu i katolicyzmu.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 29 września 2017, o 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
agnieszka hamulce masz uszkodzone ,ze tak wklejasz post za postem ?
Lansujesz SMOKA JAKO JEGO UCZENNICA ?

Tówj nauczyciel w tym temacie poprostu jest nadal zaprogramowany duchem
religii rzymskokatolickiej której jeszcze sie nie uwolnił.
wkleisz to u niego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 29 września 2017, o 09:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Jeszua Mesjasz powiedział ,ze
Brama jest WĄSKA I NIEWIELU JA ZNAJDZIE.

w hebr jest mowa o ZASŁONIE CIAŁA JEGO
a ci co nie przechodza przez ZASŁONE CIAŁA JEGO
nadal kreca sie na DZIEDZINCU DLA POGAN.
to ze Jeszua ma ciało z Miriam to ZASADZKA SZATANA
krk ja podtrzymuje i PROGRAMUJE niewierzących którzy na to sie godza.

Nowa Droga to PRZEJSC Z WIARĄ, ZE CIAŁO MESJASZA JEST Z NIEBA.
a tych jak powieddiał Jeszua bedzie NIEWIELU .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 29 września 2017, o 09:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
nie mam mozliwosci wkleic tam, gdybym miala tez bym nie wkleila, bo nic wartosciowego nie napisalas.
On natomiast w zacytowanych przeze mnie postach tutaj pisze Prawde, a wklejam dla Waszego dobra.
Nie jest moim nauczycielem i nigdy nim nie byl tzn. ja go nigdy za takiego nie uwazalam, jedynie uwazalam za umilowanego brata.
Czasem czytam czy slucham go jak i Ty i Ty sama przyznalas, ze ma dobre kazania.
Tutaj natomiast ja zgadzam sie z nim, dobrze pisze bardzo klarownie czesto umie cos wylozyc. Znam jego wady rowniez.


p.s. juz dawno stracilam nadzieje, ze sie opamietasz, a jednak jakos jeszcze mam te nadzieje dlatego wklejam, a takze dla innych.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 29 września 2017, o 09:20 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL