Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 13 lipca 2012, o 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
,MieczDucha spytaj Mojżesza jak mógłbyc bo to On napisał nie ja Wink , ale tak naprawde wszystko jest proste i nie jest proste - kluczem jest zrozumienie natury PANA JEZUSA podczas 33 lat Jego misji

.

Co Mojżesz napisał ? a kto interpretował ?
Przeciez religie powtarzają to co im wtłoczono do podświadomości A gdzie sa ci zeby to rozwazyc W DUCHU ŚWIĘTYM a nie denominacyjnym .
Kluczem jest zrozumienie natury Pana Jeszuah i włąsnie TEGO KLUCZA nie maja a inni zamiast klucza podają wytrych własnych denominacji .
Tu potrzebne Objawienie jak ON Sam powiedział - Objawie mu Sam Siebie.
Waska Droga Waska Brama i NIEWIELU JA ZNAJDZIE
popatrz NIE WIELU a dlaczego ?
Tylko garstka jest co WIERZY ze JESZUAH -IHVH przyszedł Obleczony
Ciałem- Mięsem z Nieba .
Albo wierza troche w to i troche w tamto ...ale nie CAŁOŚĆ .


Cytuj:
MieczDucha
Cytat:, spytam i ja ciebie jesli uznasz PANA JEZUSA tylko za BOGA to jak mógł byc zabity , jak mógł odczuwac głód ? Wink - odpowiadajac na to , odpowiesz sobie na to jak mógł byc potomstwem Ewy w czasie swojej 33 letniej misji

.

Dlaczego nie wierzyc Jego SŁOWOM - Mam Moc połozyć Życie i mam Moc
wziąść spowrotem..
Czy to wymaga dokumentacji naukowej czy WIARY ?
A jaki głód czu kiedy JADŁ u Abrahama ? jak to mozliwe ze majac
Inne Obłóczenie w ogóle jadł ?

jak to możliwe ze IHVH PŁACZE ,że jest smutny ?

Dlaczego nie miał CZUC czy wy uwazacie ze będąc w CIELE Z NIEBA nie ma sie czucia ?
A ja uwazam ze CZUCIE jest bardziej WYRAŻNE bardziej Subtelne
bardziej we wszystkim bo jest bez Skazy i wszystko co Go dotykało
Dotykały CAŁYCH NIEBIOS CALEGO WSZECHŚWIATA ..
Nie mógł i nie był potomkiem Ewy -
W Poczeciu nie było Zapłodnienia SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM komórka
CIAŁAI KRWI - GOTOWE ZAWIERAŁO WSZYSTKO W SOBIE
A Miriam tylko wyraziła zgode nawet dokładnie nie wiedzac co sie stało.
Co sie ujawniło kiedy mówiła - ""ja i ojciec(józef) martwimy sie o ciebie..."


Cytuj:
MieczDucha Cytat:, gdyby Pismo mówiło tylko i wyłacznie o rodzie to bym sie z toba zgodził ale Pismo mówi o tym ze PAN JEZUS jest cielesnym potomkiem Dawida wg ciała a w takim razie nie ma innej opcji i wcale nie musi byc przekazana grzeszna natura , poniewaz to sam BÓG jest obiektem a nie człowiek



- Mówiąc o rodzie mówi o linii rodowej ciała i krwi
Jeszuah nie jest potomkiem Davida nie ma takiej mozliwości by był z jego nasienia-spermy Bo mówiąc nasienie, zawsze chodzi o sperme czy to kogoś gorszy czy nie .
jak mozna tak myslec skoro czytamy ze Davis ogladał skażenie a Jeszuah NIE !

ZOBACZ
..
.
Dz 13:36 bt "Dawid jednak, zasłużywszy się swemu pokoleniu, zasnął z woli Bożej i został złożony u boku swych przodków, i uległ skażeniu.....

Jak mozna mniemac ze TO moze dotyczyć Jeszuah -IHVH ?

gdyby był z jego rodu nasienia Uległ by skażeniu jak David i inni .
Poza tym ....jakze David moze byc Ojcem IHVH-Jeszuah ?!


Dz 2:24 bt "Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim:"

Nad Davidem PANOWAŁa ....

25 Miałem IHVH zawsze przed oczami,
gdyż stoi po mojej prawicy,
abym się nie zachwiał.


Cytuj:
Cytat:, PAN JEZUS jak pisze na krótko stał sie mniejszym od aniołów wiec jak nabardziej mozna wyróznic 3 etapy - pierwszy i 3 jest łatwy ale srodkowy - 33 letnia misja to nie do konca rozumiemy - ludzie nawymyslali wiele teorii na temat tego okresu


Stał sie mniejszy przez zrodzenie ale nie przez SKAŻENIE DNA genami przodków Davida ..

Stał sie mniejszy bo PRZYJĄŁ POSTAWE SŁUGI na Czas wyparł sie SWEJ MOCY POTĘGI MAJESTATU ....
pozwolił by Go traktowali wedle uznania swego..UKRYŁ SIEBIE a oni nie okazali Miłosierdzia uznajac Go za równego sobie grzesznika .Mówiac ze jego matka ojciec bracia siostry sa pośród nich
Nie Poznali GO bo CIAŁO miał tak podobne do naszego nedznego skazonego ciała
...
.
Cytuj:
Cytat:, nie masz racji siostro ze grzech mieszka w ciele - obecnie tak i u wszystkich ale czy zawsze tak było ze człowiek z prochu bvył grzesznikiem ? , przeciez Adam na poczatku przez jakis czas mimo ze był z prochu nie był grzesznikiem - tak samo PAN JEZUS tylko ze On całe zycie przezył bezgrzesznie a nie jak Adam tylko fragment - czy PAN JEZUS nie jest nazwany drugim ADAMEM ?


Nie chodzi o moją racje ale o to co nam przkazano 2 tys lat temu
Paweł mówi o - grzech mieszka w ciele - mówi o Zapisie w członkach naszych
Ale przeciez nie moze tak byc by Zapis grzechu był w członkach Jeszuah Mesjasza WŁASNIE ON
przyszedł nas WYZWOLIC z tego Zapisu ..
W NIM grzechu nie znaleziono - A, JAK SZUKANO ?
Gdzie ?
Tak Adam był z prochu i był PRZEZNACZONY na skazenie co tez sie stało
Nachasz wprowadził swój PROGRAM WIRUSOWY i skaził nasze DNA
po wszystkie CZASY ..
Dlatego Bóg Nie ma upodobania w CIELE - naszym ciele cuchnacym skazonym namiocie ..
Mamy zewlec i Oblec Namiot NIESKAZONY Z NIEBA to Obleczenie dla Jego
DZEIDZICÓW ..

Wy wiązecie życie z UCZYNKAMI dlatego mówisz ze przeżył życie begrzesznie a co to znaczy bezgrzesznie ?
Włsnie religia ocenia po uczynkach ten dobry a ten nie dobry bo czynił zło
A potem zdziwienie ze Bóg wybiera jakiegos zboczenca bandyte złodzieja i czyni z niego Swego Sługe - dlaczego ?
bo nie uczynki a ZAPIS w członkach i tego złego i tego "dobrego " JEST TAKI SAM ...nic ich nie różni
Nic...i wybiera to co w oczch swiata jest słąbe nedzne podłe ...
Aby zawstydzic tych dobroczynców
....

Cytuj:
MieczDucha Cytat:Wink - przeciez to nie przypadek - to pokazuje ze mimo ze w ludzkiej naturze miał połaczenie genetyczne wytrwał bez grzechu - to pokazuje ze Adam pierwszy tez mógł wytrwac ale swiadomie zgrzeszył - rozumiesz juz teraz o czym pisze ?


.
Cytuj:
, równiez bez linii genetycznej z Ewa , PAN JEZUS w ludzkiej naturze nie mółgby byc jej potomstwem - pamietajmy cały czas ze mówimy tylko i wyłacznie o ludzkiej naturze o tej naturze która cierpiała ból , o tej która krwawiła , która jadła , piła , która miała wszystkie inne czynnosci fizjologiczne co my i która została usmiercona - ale sam zgłebiał nature PANA JEZUSA podczas 33 lat Jego misji wiec nie chce sie tutaj rozpedzac


Uważasz jak wielu wielu innych skupiając sie na mizernym ciele tego świata A nie bierzeszz ty i inni pod uwage
Mocy i Potęgi Stwórcy ?
Uwazacie ze Najwyższy NIE ma Mocy przywołać do Istnienia Swego Ciała -Osoby a zarazem ODZIELIC od skazenia jakie niesie ten świat ?
Uwazcie ze nie ma Mocy przywołac do Istnienia Ciała- Osoby BY nie miała Nic wspólnego z Zapisem jakie umieścił w członkach naszych ziemskich stworzen ?
Jakze to ?
Uwazacie ze Bóg żeby Narodzic sie Przyjśc na ten świat SAM MUSIAŁ skazic SIEBIE ?
Przeciez poddał Swoje Ciało śmierci i smierc nie mogła Go pokonać -
nie zastanawiacie sie DLACZEGO ?
Było NIEMOŻLIWE aby smierc panowała NAD NIM -
DLACZEGO ?
Bo nie było w JEGO CIELE tego skazenia jakie jest w nas w naszych członkach.
IHVH ,tez jadł też sie smucił i tez płakał
Cud poczecia to POCZECIE bez skazenia Poczecie , przez SŁOWO a nie przez zapłodnienie Boga z człowiekiem
.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 lipca 2012, o 14:35 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 13 lipca 2012, o 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
MieczDuchaCytat:Wink - przeciez to nie przypadek - to pokazuje ze mimo ze w ludzkiej naturze miał połaczenie genetyczne wytrwał bez grzechu - to pokazuje ze Adam pierwszy tez mógł wytrwac ale swiadomie zgrzeszył - rozumiesz juz teraz o czym pisze ?

.

Nie miał połaczenia genetycznego i nie miał po co WYTRWAC bo W NIM
grzechu NIE było ...
Adam z prochu ziemi Nie mógł wytrwac napisano ze dopiero gdyby zjadł z Drzewa Zycia
a zatem brakowało w nim Zapisu .
Od tamtej pory wszelkie meso poddane jest zepsuciu skazeniu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 10:22 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
"judejahu"
Cytuj:
ciało Jehoszujah jest zbudowane z Ducha Swiętego.

został poczęty z Ducha Św. kształtował się On do narodzin w ciele Mirjah. . może tam pępowiny nie było . nie był może karmiony w jej łonie? nie wiem tego.

wygląd to tylko natura.
Bóstwo to duchowość i czyny.
rozgraniczam to. . . Bóg wybrał Mirjah do wielkego dzieła. nie wziął przecież pierwszej lepszej ulicznicy.
spokojnie.
słowo stało się ciałem - słowo się urzeczyswistniło. . .
wykonało się to co było zapowiedziane w FAKTACH.

czy źle rozumuję?


Spokojnie
SŁOWO STAŁ sie jak to nazwałes zygota ? no jakoś tak pisałes ..
Stał sie Komórka Ciała i KRWI - jako GOTOWE ..
nie jajeczko Miriam zostało zapłodnione NIE...
bo przekazał by mu skazenie po przodkach
KRK nie wiedział albo niechciał z tego wyjść dlatego ZAKODOWAŁ swoim ze Maryja dała ciało swoje ... NIE .. Jeszuah nie mówił matko .. tylko kobieto ...
Nic nie wział z Ziemskiego JEGO CIAŁO to NAJCZYSTSZY DYSK .. cos jak komputer no nie znam sie na tym
Ale W JEGO PROGRAM nie wniknął zaden WIRUS ... Nic !
w łonie- macicy Miriam STAŁ sie Zywy Prawdziwy CHLEB i WINO- Ciało i KREW
Napój i Pokarm Z NIEBA ...Z NIEBA ...
POSWIADCZYŁ to własnie ZMARTWYCHWSTANIEM - nikt nigdy tego nie dokonał
On miał Moc SAM połozyc Swoje Życie-CIAŁO i KREW ...
tego szatan nie mógł rozeznac bo CIAŁO z wygladu niczym sie nie różniło od innych ciał .

nie mówimy o ulicznicy ale o CIELE i KRWI Jeszuah Mesjasza a nie miriam czy jakiegokolwiek najświetszego Żyda .
Zobacz CO , oni wypisują o Jeszuah - Nic nie rozumiejąc bo duch krk nie chce sie odczepić
Ja swego czasu powiedziałam ze WYRZEKAM sie WSZYSTKICH nauk krk i jego ducha .

bo Duch Świety nie bedzie sie wadził musi mieć WOLNĄ WOLE DZIAŁANIA a nie walka z religiami dogmatami itp ..
Jesli sie twierdzi ze Jeszuah jest Żydem to sie TWIERDZI ze jest SKAŻONY jak każdy żyd i nie żyd
Chyba ze sie twierdzi - Żydzi nie są skazeni oni nie sa z prochu Ziemi ...ale
ale napisano o Davidzie w dziejach ap Zaznał Skażenia ...a zatem ?
Co za tragedia IHVH Oblókł sie w to za co wygnał z Edenu ?
NIE On sie Oblókł w PODOBNE do skażonego ..
wszystko jest napisane ,a;e trzeba ze spokojem w komorze przyjmowac Światło
Ogólnie sie wymieniamy ale bierzemy w samotności ..

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
za forum zbawieni.com
Cytuj:
Cytuj:
Admin napisał(a): Dzięki za odpowiedzi.

Czyli rozumiem, że Agnieszka uważa, że Pan Jezus miał ciało takie jak Adam po grzechu. Drobna sprzeczność z moim poglądem Smile

Natomiast wybacz veteranie ale Twój post jest nie na temat. To, że przyszedł w ciele to wiemy wszyscy. Pytanie w jakim ciele?

Agnieszka uważa, że w grzesznym takim jak my dzisiaj.
Ja uważam, że w takim jakie miał Adam przez grzechem.
Natomiast twego zrozumienia co do ciała nie jestem w stanie uchwycić.


jeszcze chce dodac, ze "cialo" oznacza cialo jako czlonki i cialo jako upadla ludzka nature i wierze, ze Pan Jezus mial cialo niedoskonale takie samo jak nasze i przyjal nasza grzeszna nature, co nie znaczy, ze stal sie grzesznikiem, bo On sam grzechu nie popelnil tylko tak jakby przywdzial na siebie nasza upadla nature, bo jesli byl z nasienia Dawidowego i Abrahamowego, to oni byli przeciez z nasienia Adama po popelnieniu grzechu, a cialo mial przeciez z Marii, ktora nie bylo poczeta bez grzechu jak to naucha Krk, wlasnie chyba po to, by glosic, ze cialo Pana Jezusa bylo doskonale/swiete.

Przeciez doskonaly Adam chyba nie mial smiertelnego ciala !? i smierc nad nim nie panowala poki nie zgrzeszyl, a Pan Jezus zyl/byl pod Prawem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
agnieszka
jeszcze chce dodac, ze "cialo" oznacza cialo jako czlonki i cialo jako upadla ludzka nature i wierze, ze Pan Jezus mial cialo niedoskonale takie samo jak nasze i przyjal nasza grzeszna nature, co nie znaczy, ze stal sie grzesznikiem, bo On sam grzechu nie popelnil tylko tak jakby przywdzial na siebie nasza upadla nature, bo jesli byl z nasienia Dawidowego i Abrahamowego, to oni byli przeciez z nasienia Adama po popelnieniu grzechu, a cialo mial przeciez z Marii, ktora nie bylo poczeta bez grzechu jak to naucha Krk, wlasnie chyba po to, by glosic, ze cialo Pana Jezusa bylo doskonale/swiete.

Przeciez doskonaly Adam chyba nie mial smiertelnego ciala !?
i smierc nad nim nie panowala poki nie zgrzeszyl, a Pan Jezus zyl/byl pod Prawem.


Tak wygląda nauka po 2 tys lat kiedy to jeszuah Mesjasz Ofiarował Siebie JAKO OFIARE DOSKONAŁĄ ..

Jak mogła byc Doskonała jesli Jego Ciało było upadłą naturą Ciało miał niedoskonałe .
Nie musiał sie stac grzesznikiem bo co to wogóle znaczy - stac sie grzesznikiem ?
po co miał sobie dokładac nasze grzechy w przenośni) skoro sam był NIE LEPSZY ?
To nie On ma sie oblec w naszą zepsuta nature ,ale to my mamy Oblec JEGO NAMIOT Z NIEBA NIEZNISZCZALNY.
Nie był z nasienia ani Davida ani Abrahama bo był pierwej niż Abramah
A Dawid ogladał skazenie .
Nasienie jednego i drugiego było skażone a nasienie to nic innego jak sperma .
CzyŻydzi mają ciała nieskażone niesmiertelne ?
Wszystko stworzenie na tej Ziemi jest SKAŻONE ... Cud Stał sie przez SŁOWO w łonie Miriam w niej przez SŁOWO
Zaistaniało CIAŁO i KREW Komórka NIEZNISZCZALNA ...OBLECZENIE dla członków Ciała - GŁOWY Jeszuah Mesjasza.
Członkami Jego CIAŁA są TYLKO ci , którzy ZEWLEKLI starego adama z prochu Ziemi wraz z uczynkami swymi czyli ci,
którzy Zanurzyli sie w Śmierc Jeszuah Mesjasza i sami Umarli na Krzyżu .

Ci co przeszli śmierc w Jego Śmierci i Oblekli Nowego Adama z Nieba ci sa co niosą Jego Obraz i są Jego Obrazem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Admin Online
Administrator
*******

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
No to jako obdarzony Duchem Świętym odpowiedz na pytanie do tematu:

Czy ciało Pana Jezusa było doskonałe bez wad genetycznych czy jednak miało wady takie jakie mamy my dziś wszyscy.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Co prawda pytanie nie do mnie ale odpowiem ...

Nie, nie miał ŻADNYCH wad Jego DNA JEGO geny to NAJCZYŚCIEJSZY ZAPIS DUCHA ŚWIĘTEGO ...a nie zapis
skażenia jaki my nosimy jako skutek tego co stało sie w Edenie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
cdn z zbawieni.com
Cytuj:
uluru Offline
Junior Member
**

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Droga Agnieszko, nie uważasz, że nieświadomie(?) głosząc o rzekomej grzesznej naturze Jezusa, tak naprawdę otwierasz furtkę różnej maści wolnomyślicielom i twórcom tzw teorii spisk do dalszych bluźnierstw [np miał kochanke], ??
Swoją drogą jak to możliwe aby Najdoskonalsza i Najprawdziwsza niczym nieskażona Świętość jaką był/jest Bóg-Jezus, mógł odziedziczyć grzech - następstwo wielkiej tragedii jaka rozegrała się w Edenie??
To że Bóg wziął na siebie wszystkie nasze słabości i bardzo cierpiał, to wcale nie znaczy, że musiał być tak jak my upadły,,, moim zdaniem to absurd.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:

agnieszka Online
Junior Member
**

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?

(Dzisiaj 11:01)uluru napisał(a): Droga Agnieszko, nie uważasz, że nieświadomie(?) głosząc o rzekomej grzesznej naturze Jezusa, tak naprawdę otwierasz furtkę różnej maści wolnomyślicielom i twórcom tzw teorii spisk do dalszych bluźnierstw [np miał kochanke], ??

Cytuj:
agnieszka- nie wpadlabym na to, ale ludzi wymyslaja najrozniejsze rzeczy, przeciez.


Cytat:Swoją drogą jak to możliwe aby Najdoskonalsza i Najprawdziwsza niczym nieskażona Świętość jaką był/jest Bóg-Jezus, mógł odziedziczyć grzech - następstwo wielkiej tragedii jaka rozegrała się w Edenie??

Cytuj:
agnieszka- a jak to mozliwe , ze Stworce Wszechswiata rodzi kobieta ?


Cytat:To że Bóg wziął na siebie wszystkie nasze słabości i bardzo cierpiał, to wcale nie znaczy, że musiał być tak jak my upadły,,, moim zdaniem to absurd.

Cytuj:
masz prawo miec swoje zdanie i ja nikogo nie chce na sile przekonywac, wypowiadam swoje zdanie. Chociaz trudno to wyjasnic.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
veteran Member
***

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Smutne jest to co wypisuje agnieszka.
Wstawia wersety nie widząc innych nie wspominając już o zrozumieniu.

Adam był doskonały - wszystko stworzone przez BOGA było dobre.
Adam jednak był stworzeniem a nie CIELESNYM OBJAWIENIEM BOGA.

CHRYSTUS JEZUS był i jest DOSKONAŁY.
CHRYSTUS JEZUS jest OBJAWIONYM BOGIEM.

CHRYSTUS JEZUS będąc DOSKONAŁYM mógł żyć wiecznie a więc posiadał CIAŁO NIEŚMIERTELNE.
Oczywiście WOLA DUCHA była że ŚWIĘTY SŁUGA oddał ŻYCIE W CIELE by dać żywot ludziom.
CHRYSTUS JEZUS jest OBJAWIONYM OJCEM więc WOLA OJCA jest WOLĄ SYNA.

CHRYSTUS JEZUS jest DRUGIM, OSTATNIM ADAMEM że również był i jest DOSKONAŁY ale CHRYSTUS JEZUS jest OBJAWIONYM BOGIEM a ADAM był stworzeniem.
Mamy podobieństwo ale nie równość.

ADAM był z niskości zaś CHRYSTUS JEZUS jest z WYSOKOŚCI.

1 Kor. 15:47
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
(BG)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
cdn z zbawieni.com
Cytuj:
Admin Online
Administrator
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=189&page=11
*******

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Witaj veteran, dzięki za ciekawy post.

Napisałeś, że Jezus będąc doskonałym mógł żyć wiecznie.

Według mnie Adam też mógł żyć wiecznie gdyby tylko nie zgrzeszył.
Mimo wszystko był śmiertelny bo miał ludzkie ciało.
A ludzkie ciało jest śmiertelne.

W tym sensie uważam, że ciało Pana Jezusa też było śmiertelne bo dało się go zabić jako człowieka.


W kwestii wyjaśnienia co do równości Adama i Jezusa to uważam, że mieli takie same doskonałe ciała.

Natomiast Jezus miał jeszcze Pełnię Ducha Świętego jak wcześniej napisałeś. Potrafił czynić cuda, potrafił czytać serca ludzi itd. Te cechy jednak nie są z ciała tylko z ducha a jak rozumiem ten wątek dotyczy ciała Pana Jezusa.

Więc tak całościowo to nie stawiam równości między Adamem a Jezusem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Admin Online
Administrator
*******

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Odpowiadając veteranowi na pytanie jak dało się zabić ciało Pana Jezusa uważam,
że dało się np. poprzez ubiczowanie i ukrzyżowanie.
Uważam, że jak zdjęli jego ciało z krzyża i włożyli do grobu to to ciało było już martwe.

Na pytanie kto mógł to uczynić odpowiadam - inni ludzie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
NIKT nic nie był zdolny by ODEBRAC JEGO ŻYCIE - SAM ZŁOZYŁ SWOJA MOCĄ
Poddając Siebie grzesznej naturze Zabili Sprawiedliwego Nie SPRZECIWIAŁ sie im

NIKT nie miał żadnej mocy nad ŚWIĘTYM

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
jeśli ktos tak twierdzi to ..jest godny pożałowania

Cytuj:
Cytat: odnośnie tematu zgadzam sie z Tobą.

Zastanawia mnie samo kuszenie Jezusa przez szatana.
Gdyby szatan wiedział, że nie ma szans to by Boga nie kusił, ale dlatego,
że Jezus przybrał ciało jak najbardziej ludzkie
( czyli ze wszystkimi przypadłościami) Szatan widział w tym szanse dla siebie !
Zaczął kusić Jezusa na ludzki sposób - władza, panowanie.
Jezus jednak pokazał, że pomimo ciała człowieczego, z odziedziczonym grzechem -
(bo wszyscy żyjący na Ziemi ludzie odziedziczyli po Adamie i Ewie ŚMIERTELNOŚĆ)
jest w stanie przeciwstawić sie szatanowi !!

I Jezus pokazał przez to, że wszyscy ŚMIERTELNICY równiez mogą sie przeciwstawić !!!
To jest właśnie równiez PRZESŁANIE BOGA !!!!

MOZEMY SIE PRZECIWSTAWIĆ ZŁU CHOCIAŻ JESTESMY SMIERTELNI I GRZESZNI !
Jezus tak zrobił ! Przeciwstawił się i pokonał szatana !
Gdyby Jezus miał ciało nieśmiertelne to co to by była za ofiara ?

Gdyby ciało było doskonałe to co to by było znieść cierpienie za wszystkich ???
Bóg się uniżył, ukorzył się stając się "zwykłym" człowiekiem, czującym ból, zniewagi,
nadchodzącą śmierć i własnie to jest wspaniałe !!!

Poświęcić się !
Poświęcić swoją boskość dla nas.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
noemi"jeśli ktos tak twierdzi to ..jest godny pożałowania

Cytat: odnośnie tematu zgadzam sie z Tobą.

Zastanawia mnie samo kuszenie Jezusa przez szatana.
Gdyby szatan wiedział, że nie ma szans to by Boga nie kusił, ale dlatego,
że Jezus przybrał ciało jak najbardziej ludzkie
( czyli ze wszystkimi przypadłościami) Szatan widział w tym szanse dla siebie ![/quot]
.
b]
Szatan znał zamiar Odkupienia Swojej Własności i jesli nawet wiedział ze Sam Stwórca
przyjdzie po Swoich , to nie wiedział JAK tego dokona.

jesli nawet odbyła sie miedzy nimi rozmowa np Przyjde po Swój Lud i zabiore co Moje"
szatan mógł powiedziec jak to zrobisz ? rozpoznam Cię i oni Ciebie rozpoznają.
Przyjdż tak aby CIEBIE nie rozpoznali a wtedy CI , którzy Tobie UWIERZA i pójdą za Tobą
Oni beda Twoim Dziedzictwem a pozostali co zwątpią i Ciebie nie rozpoznają beda należec
do mnie - powiedział szatan "

IHVH odpowiedział - Przyjde i stane sie z wyglądu jak każdy zrodzony z niewiasty nie bede
korzystał ze SWEJ Mocy Potęgi Majestatu , poddam Swój kark bijącym nie bede sie sprzeciwiał .
Owce Moje Głos Mój znaja i pójda za Mną ...
Wykupie ich Swoją Krwią Swoje Ciało-Osobe-Siebie złoże jako Okup i Ofiare
i Uczynie DOSKONAŁYMI tych ,którzy beda oczyszczeni przez Posłuszeństwo Prawdzie"""
.
I tak sie stało , nie przyszedł w Chwale Majestcie i Potedze ale , tak jak kazde ludzkie dziecko
ale bez udziału mężczyzny i kobiety poza jej Zgodą 'Niech mi sie stanie[/b]"
...



Cytuj:
Zaczął kusić Jezusa na ludzki sposób - władza, panowanie.
Jezus jednak pokazał, że pomimo ciała człowieczego, z odziedziczonym grzechem -
(bo wszyscy żyjący na Ziemi ludzie odziedziczyli po Adamie i Ewie ŚMIERTELNOŚĆ)
jest w stanie przeciwstawić sie szatanowi !!


Jeszuah nie dziedziczył niczego po człowieku bo nie miał przodków to nie pół człowiek z połaczenia
Nasienia-spermy jakiegoś Nefilim z kobieta ludzką to nie mitologia grecka ..
Jeszua wyglada jak kazdy człowiek ma taka samą powierzchownosć ale to tylko
PODOBIENSTWO naszego grzesznego ciała
Jego CIAŁO TO CIAŁO OJCA ...CIAŁO I KREW DUCHA ŚWIETEGO ..
Duch Święty Wykupił Swoją krwią Zbór ..
dzieje apostolskie.


Cytuj:
I Jezus pokazał przez to, że wszyscy ŚMIERTELNICY równiez mogą sie przeciwstawić !!!
To jest właśnie równiez PRZESŁANIE BOGA !!!!


[Kłamstwo !
co to za ojciec New Age ?

gdyby tak było to Ukrzyzowanie Jeszuah Mesjasza było DAREMNE !
Jesli to takie proste to dlaczego Żydzi nie osiągneli tego do czego zmierzali ?!
A zmierzali do własnej sprawiedliwości z uczynków .


Cytuj:
MOZEMY SIE PRZECIWSTAWIĆ ZŁU CHOCIAŻ JESTESMY SMIERTELNI I GRZESZNI !
Jezus tak zrobił ! Przeciwstawił się i pokonał szatana !
Gdyby Jezus miał ciało nieśmiertelne to co to by była za ofiara ?



POKONAŁ PIEKŁO ŚMIERC I SZATANA
tego kłamce który nadal zwodzi świat ale nie OWCE IHVH.
TYLKO NIESMIERTELNOSĆ mogła pokonac zepsucie skazenie ,
Bo jak napisano
to co skażone musi zostac POKONANE przez NIESKAZONE
..

Cytuj:
Gdyby ciało było doskonałe to co to by było znieść cierpienie za wszystkich ???
Bóg się uniżył, ukorzył się stając się "zwykłym" człowiekiem, czującym ból, zniewagi,
nadchodzącą śmierć i własnie to jest wspaniałe !!!

Poświęcić się !
Poświęcić swoją boskość dla nas.


Ciało DOSKONAŁE a Ból bardziej dotkliwy ,
CZy mało to ludzi cierpi w przerażająco okrótny sposób ?
I włąsnie dlatego WAŻNE jest KOMU TO ZROBILI bo BÓG CIERPIAŁ DLATEGO BARDZIEJ bo TO BÓG
CZYSTOŚĆ
Czuł ból zniewagi az Pocił sie KRWIA bo NIE POZNALI GO KIM JEST i nadal CIERPI bo nie maja poznania
Nadal jeszcze Czas Łaski i Jego oczekiwania
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:42 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL