Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)
 Post Napisane: 6 października 2017, o 03:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
agnieszka napisał(a):
whitedove napisał(a):
Hebr. 2:14
14. Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,
(BW)
Jeżeli to jeszcze kogoś nie przekonuje,że Pan Jezus miał skażone takie samo ciało jak nasze ,to nie tylko zupełnie nie rozumie nauki o sprawiedliwości :Hebr.5,13
13. Każdy bowiem, który się karmi mlekiem, nie pojmuje jeszcze nauki o sprawiedliwości, bo jest niemowlęciem; a wręcz dotyczy go werset: 1Jan,4,3
(BW)
3. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
(BW)


Amen !

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 października 2017, o 03:55 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 04:01 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
uznaję swoją bezsilność wobec trola zaśmiecającego to forum
nie jestem w stanie go zbanować bo wraca pomimo bana
wiec pozostaje mi jedno
przepraszam wszystkich za to ,ze nie będę na trola reagował
mam nadzieję ,że "panowanie " trola jakoś się tu skończy

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 04:28 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
przeprasza pan wszystkich, ze nie bedzie pan reagowac na "trola", a jednak kasuje pan moj post gdzie zadalam panu normalne pytanie i napisalam , ze to kasowanie jest nieuczciwe.

zapytalam pana dlaczegp pan juz kilka razy skasowal post ze Slowem Bozym , ktory teraz juz jest, dlaczego panu tak bardzo przeszkadzal ?
bo ja zacytowalam go jako odpowiedz dla pani estery.

Prosze o uczciwosc, a nie moderowanie wedlug widzimisie panskiego.

i jeszcze jaka kolejna osobe znekalam i czym ?

nie ty bedziesz ustalac co i jak moderowac i co kasowac a co do nekania to nekasz wszedzie gdzie sie pojawisz potrzebujesz uzdrowienia.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 6 października 2017, o 09:24 przez anawa, łącznie edytowano 1 raz
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 09:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2016, o 10:58
Posty: 51
Pani Agnieszko ja o moim braku czasu dla ""heretyków"odniosłam się do whitedove ale po tym co pani napisała dotyczy to również pani.Nie będę się za Was modlić,a odpór Waszym herezją daję.Nie macie żadnego pojęcia Kim Jest Pan Jezus Chrystus ,ale macie szansę ,jak się ukorzycie przed Nim ,to da się Wam poznać,w poście i skrusze ,bo narobiłyście zamętu ,przykro i smutno.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 11:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
;> rozumiem ;>

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 11:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
estera napisał(a):
Pani Agnieszko ja o moim braku czasu dla ""heretyków"odniosłam się do ....
dopiero teraz zrozumialam..., ale to i tak bardzo przykre dla mnie.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 13:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Do Estery, myslalam, że można na tym forum przedstawiac swoje zdanie nie liczac na zlośliwosci ale widac , ze nie mozna miec innego zdania bo nazwą cie heretykiem.... Podobnie zresztą jak w różnych denominacjach..wyznasz Jezusa w chrzcie wodnym to cie skreslą z czlonkow zboru...Ale prawda zwyciezy, ja nigdy nikogo nie nazwalam heretykiem.....cóz niektorzy tak maja....

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 13:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
whitedove, mysle, ze ona nie zlosliwie, ale nierozumiejac w swojej gorliwosci tak.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
whitedove napisał(a):
Do Estery, myslalam, że można na tym forum przedstawiac swoje zdanie nie liczac na zlośliwosci ale widac , ze nie mozna miec innego zdania bo nazwą cie heretykiem.... Podobnie zresztą jak w różnych denominacjach..wyznasz Jezusa w chrzcie wodnym to cie skreslą z czlonkow zboru...Ale prawda zwyciezy, ja nigdy nikogo nie nazwalam heretykiem.....cóz niektorzy tak maja....

Mozna przedstawic swoje zdanie i mysle,ze 'dostało ci sie rykoszetem'
estera wspomniała,ze czasu ma mało za co jej sie dostało od agnieszki
a potem wyszło jak wyszło.mam nadzieje,ze to sie wyjasni.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 14:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
estera napisala ten post zaraz pod zacytowanymi przezemnie postami whitedove , gdzie napisalam pod nimi moje Amen!
estera napisał(a):
]Pani Agnieszko zwracam się do pani,ponieważ osoba,która wymyśliła ""teorię"o skażonym ciele Pana Jezusa nie jest godna mojego czasu,ewentualnie tylko mojej modlitwy.Pani podobno opiera sie na Biblii......


Na poczatku nie zrozumialam, wiec wyjasnila, ze tutaj (to pogrubione) pisala o whitedove z pelna swiadomoscia, a nie , ze wyszlo jak wyszlo jak pisze noemi.
Estera nie zauwazyla najwyrazniej mojego Amen tzn., ze ja sie zgadzam z whitedove, bo tylko dla whitedove bylo jej szkoda czasu gdy pisala ten post, dlatego to zwrocila sie do mnie w dalszej czesci, ktorej nie zacytowalam tutaj - wyjasniala.
Teraz juz obie jestemy dla niej "heretyczkami" nie znajacymi Pana Jezusa Chrystusa. :)

Dziekuje za checi wyjasnienia, estero i przepraszam za niezrozumienie, ale mowiac tak o whitedove jeszcze bardziej mi przykro. Niestety ja sie zgadzam z whitedove w tym temacie, gdzie ona swoje zdanie potwierdzila wersetami biblijnymi, Ty zas zadnego wersetu nie podalas i nie musisz...

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
whitedove napisał(a):
Mat. 22:42-46
42. Mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym.
43. Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi:
44. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje.
45. Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?
46. I nikt nie mógł mu odpowiedzieć ani słowa, ani też już nikt od owego dnia nie odważył się go pytać.
(BW)


Jahve przyszedł w ciele Jezusa i przez to stało się to ciało Chrystusem, czyli mieszkaniem Boga z Jego wszystkimi atrybutami boskości, choć ograniczonymi właśnie przez to ciało, i pokonał jego słabość - tego ciała, przez co jako bezgrzeszny Bóg w ciele człowieka mógł zapłacić cenę wykupienia nas. Dlatego też jest to kluczowe wyznanie człowieka w Duchu, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele.

Co znaczy w ciele Jezusa ?
masz na mysli ciało jako mieso czy ciało jako osobe ?

CO znaczy ,ze to ciało stał sie chrystusem ?
jesli ciało miał skażone to według tego co piszesz Mieszkanie Boga było SKAZONE ?!
Swiatynia była SKAZONA i w takiej SKAŻONEJ ŚWIATYNI zamieszkał YHVH ?
ograniczony był przez to ciało -skazone!-
Jaki to miałby byc okup ,mniej wartosciowy niz ze zwierząt bo te miały byc
BEZ SKAZY .
a ty uwierzyłas , ze za ciebie złozył YHVH OKUP bez żadnej wartosci i ten okup
miał moc nad jakimkolwiek grzechem ?
Nie !

Kluczowe wyznanie człowieka w Duchu Mesjasza jest własnie takie ,ze
OKUP ZŁOŻONY W CIELE Z NIEBA - PEŁNA WARTOSC OFIARY ZA GRZECH Jego LUDU.
YHVH przyszedł tylko do SWEGO Ludu .

Cytuj:
I to Imię Jezusa Pan, związane z tym, że Bóg uczynił Go Chrystusem, szczególnie często był stosowany przez chrześcijan pochodzenia pogańskiego, którzy tym imieniem wyrażali uznanie Chrystusa za jedynego Boga.

nie rozumiem ....mozesz wyjasnic ?

Cytuj:
Bóg uczynił Jezusa Chrystusem w chwili zamieszkania w tym poczętym ciele, ale Panem w pełni po wykonaniu dzieła odkupienia, dlatego też jako Duch zstępował na Niego w określonych celach wspomagając Go.
Bo jest jedna osoba Boga, który jest zarówno Ojcem, jak i Synem, jak i Duchem Świętym, a Imię Jego objawione w czasach ostatecznych, to najwspanialsze Imię jakie może człowiek słyszeć, to Pan Jezus Chrystus.

Skad to wziełas bo nie wierze ze to twoje poznanie ?

ZAMIESZKAŁ W CIELE KTÓRE SAM POCZĄŁ SŁOWEM

bo nic nie powstało co powstało SŁOWEM ŚWIATY UCZYNIŁ
i SWOJA ŚWIATYNIE I NASZĄ bo W NIM ZAMIESZKAC mamy.
a szatan oferuje powrót do skażenia ?
Namiot z Nieba z Nasienia NIESKAŻONEGO .

Na krzyzu DOKONAŁO SIE ZBAWIENIE ODKUPIENIE
OFIARA NIESKAZONA DOSKONAŁA W KAZDYM CALU.

Jesli Jego CIAŁO miało by byc takie jak nasze to Jego Ofiara nie ma zadnej wartosci
i o takie ZWATPIENIE zabiega szatan smok Nachasz.
Boga Prawdy zamienili na człowieka i czesc mu oddaja .?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 15:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
a nie, okazuje sie, ze chyba jednak estera moje Amen zauwazyla, ale miala nadzieje chyba, ze mnie przekona do swojego zrozumienia.

etera napisał(a):
Pani podobno opiera się na Biblii,a tam jest napisane,że Pan Bóg wymagał ofiar NIESKALANYCH i głoszenie o skażonym grzechem Ciele Pan Jezusa Chrystusa jest głoszeniem nauki szatana.I bardzo łatwo uległa pani tej nauce,lepiej jest milczeć niż takie rzeczy opowiadać.Czy zapomniała pani,że Pan Jezus Chrystus Syn Człowieczy jako Baranek Ofiarny był przez 3 dni ""sprawdzany,przez faryzeuszy i Piłata I NIE ZNALEZIONO W NIM CIENIA GRZECHU CIENIA WINY"Bo taki jak On był TYLKO JEDEN.On przyszedł w Ciele z Nieba,a co to oznacza,to proponuję w modlitwie rozważać i prosić Ducha Prawdy o wyjaśnienie.


wiec swiadomie pisala o whitedove najpierw...

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2016, o 10:58
Posty: 51
Drogie panie Agnieszko i Whitedove,ja ""wysiadam z tego pociągu""bo to nie ja jestem od przekonywania i nauczania,ale Duch Pana i Boga mojego,Pana Jezusa Chrystusa ,jeszcze raz podkreślę,że wierzę i to na podstawie Słowa Bożego,że Pan Jezus Chrystus to Sam Bóg JHWH w Ciele ""Świętym,bez grzechu,do naszego tylko podobnym, Jego Ciało to Świątynia ,Zasłona przez Którą mam dojście do Boga Ducha Najświętszego,Jedynego,Którego poczęcie nie miało nic wspólnego z ciałem człowieka Miriam,ona dała Mu tylko miejsce w łonie,które i tak Bóg Sam przygotował,""BO BEZ NIEGO NIKT NIC UCZYNIĆ NIE MOŻE""I aby nie gorszyć nikogo,i abym mego Pana nie obraziła kończę tu dyskusję.Obie Was przepraszam.Ale zdania NIGDY nie zmienię ,co do Pana Jezusa Chrystusa.Bo mnie zbawił Bóg i Jego Boska Krew poprzez Jego Ciało NIESKALANE,Baranek Bez skazy.Amen.Kto ośmiela się twierdzić,że Ciało Pana Jezusa Chrystusa było ""skażone grzechem ""było grzeszne""zabiera tylko mój czas,a mam go niewiele.lepiej się modlić i prosić Pana Jezusa o zrozumienie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
estera to Waska Droga która idziemy GŁOSZĄC DOBRA NOWINE.

nie daj sie poniesc emocjom a na agnieszke niezwracaj uwagi moze jest po to nasłana
by sciagac na Szeroka Droge ?
Pisz PRAWDE GŁOSC PRAWDE .
Sa tacy co jeszcze nie poznali nie weszli Wyzej i sa tacy
co wejsc niechca ale ty sie nie zrazaj .
Nie mozemy zatrymac dla siebie tego co nam dano
nie mozemy przykrywac ŚWIATŁA .
od czasu do czasu zagladnij i napisz , podziel sie ŚWIATŁEM.
szatanowi o to chodzi by zamykac nam usta by powalic Prawde w proch.
Zobacz jaka tragedia miliony ida za matka wszeteczna pijac z jej kielicha
i nawet o tym nie wiedza.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 16:08 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
estera napisał(a):
I aby nie gorszyć nikogo,i abym mego Pana nie obraziła kończę tu dyskusję.Obie Was przepraszam.
ja sie nie gniewam, jesli Cie czyms zgorszylam to tez przepraszam.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 października 2017, o 16:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL