Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 16:26 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Ja też się na nikogo nie gniewam.
I również przepraszam jeśli zgorszyłem kogoś a znajdzie się.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 października 2017, o 16:26 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 6 października 2017, o 16:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
:) jesli masz na mysli mnie veteran, to ja sie tez na Ciebie nie gniewam i jesli cos bylo zlego z mojej strony to tez Cie przepraszam.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 11 października 2017, o 08:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Wracajac do tematu CIAŁO Z NIEBA
to nie zapłodnienie Miriam
.
____________


W maju 2008 roku próba zakazu tworzenia hybrydowych embrionów w brytyjskiej Izbie Gmin (House of Commons) nie powiodła się.

Prawdziwe zarodki hybrydowe powstają w wyniku wprowadzenia do jaja plemników blisko spokrewnionych gatunków
; na przykład muł jest hybrydą skrzyżowania osła z koniem.
Chimeryczne zarodki powstają po wstrzyknięciu komórek lub materiału genetyczny z jednego gatunku do zarodka innego gatunku.
.
Trzeci typ to transgeniczne ludzkie zarodki powstałe w wyniku wstrzyknięcia zwierzęcego segmentu DNA w ludzkie jajo (ovum).

Czwarty rodzaj hybryd, rodzaj rozwijany przez brytyjskie uniwersytety, nazywany jest cytoplazmicznym.
W tym wypadku naukowcy przenoszą jądra komórek ludzkich, np. komórki skóry, w jaja zwierząt, z których większość informacji genetycznych została usunięta.

Powstały tym sposobem embrion będzie zawierać niewielką ilość DNA zwierzęcego, a reszta pozostaje "ludzka".
Embrion taki zostaje hodowany w laboratorium do wielkości około dwustu komórek.

viewtopic.php?f=69&t=3201
z art Romana Nachta.
kilka cytatów o róznych zapłodnieniach jajeczka i wprowadzenie obcego DNA.
ci CO WIERZĄ ze Duch Swiety zapłodnil Miriam czyli ze wprowadził Swoje DNA
do ludzkiego kobiecego jajeczka .
Zastanówcie ktorzy trwacie w nauce katolicymu rzymskiego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 12 października 2017, o 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
I mówili: Czy to nie jest Jezus , syn Józefa, którego ojca i matkę znamy?
Jakże więc teraz może mówić: ‚z Nieba zstąpiłem’ ? „ (Jan 6:42)

tak własnie wierza dzisiejsi chrześcijanie JAK mógł Z NIEBA ZSĄTPIC
przeciez to człowiek z ciałem jak nasze .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 15 października 2017, o 09:40 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
..........

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 16 października 2017, o 16:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
super argument
znali tych co uwazali za rodziców Jezusa
ale gdyby znali Jego ojca i Jego poznali
to by Pana ChwaŁ nie ukrzyżowali
wszak Pan i Bóg Jeden Jest

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 30 listopada 2017, o 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2016, o 10:58
Posty: 51
Dla tych,którzy myślą ziemskim rozumem,jasne jest,że jeśli ojciec zrodził,to musi to, co z ojca zrodzone być synem(albo córką).

Ci,którzy duchowo widzą,to "zrodzenie rozumieją ,że Bóg,który jest Duchem,
(bez ciała,kości i krwi)zrodził dla Siebie ciało,(Które nazwał Synem pewnie dlatego,żeby człowiek lepiej rozumiał)i w Nim ,w tym Ciele,Któremu Maria wykonała polecenie Boga Ojca(czyli Ducha Świętego_)i dała na imię Jezus .

ON Bóg Jezus Chrystus,przyszedł (jako Duch w ciele) OSOBIŚCIE DO SWOJEJ WŁASNOŚCI BÓG OBJAWIONY W CIELE.Boga Ojca nikt nie zobaczy inaczej,jak tylko w CIELE NAZWANYM SYNEM,PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM,BOGIEM WSZECHMOGĄCYM NA WIEKI WIEKÓW.
AMEN.

Czy to się komuś podoba czy nie.
Bóg wykonał plan zbawienia SAM,jak wiemy ze Słowa Bożego.tylko krew może obmyć grzechy.Bez przelania krwi nie ma odkupienia grzechów.Więc ,żeby tego dokonać,potrzebne było ciało z ""krwi i kości"",tak więc narodził się Człowiek Jezus Chrystus,bo nie można zabić kogoś,kto nie ma ciała, kości i krwi.
Czy można zabić Ducha?
Pan Jezus był w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem,z tym chyba wszyscy się zgadzają.
Problem w tym,że wielu utożsamia Boga Ojca z "postacią,osobą",a zapominają,o tym,że Bóg jest Duchem,którego nie można zobaczyć.

Teraz Bóg,Który JEST DUCHEM,ciągle znajduje się w UWIELBIONYM CIELE PANA JEZUSA,KTÓRE TO ON OTRZYMAŁ PO ZMARTWYCHWSTANIU,i które i my będziemy mieli.

NIE MA BOGA OJCA W CIELE DUCHOWYM INNYM,NIŻ UWIELBIONE CIAŁO PANA JEZUSA.
Ojcem Ciała był Duch Święty,który zstapił z Nieba.Rzekł Pan Jezus Chrystus:
"Nie dotykaj Mnie,bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca(czytaj Ducha),ale idź do barci moich i powiedz:"wstępuję do Ojca mego i do Ojca waszego,do Boga (Ducha)mego i do Boga (Ducha Chrystusowego)waszego.
Nikt nie wstąpił do Nieba,tylko Ten,Który zstąpił z Nieba,nie aby wypełnić wolę swoją(Człowieka)lecz wolę tego ,Który mnie posłał(Posłał Sam Siebie,Bóg Duch)
KTO MNIE WIDZI ,WIDZI TEGO,KTÓRY MNIE POSŁAŁ.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 30 listopada 2017, o 08:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
////...estera cieszy twoje rozumienie tej Tajemnicy
bo gdyby nie byla to Tajemnica która musi byc Objawiona przez Ducha Prawdy
Nie mielibysmy takiego zamętu religijnego.
To religja narzuciła swoj kąkol który zmieszał sie ziarnem pszenicznym .
Jesli dopiero po smierci miałby miec CIAŁO Uwielbione to jakie miał przed smiercia?



Cytuj:
Teraz Bóg,Który JEST DUCHEM,ciągle znajduje się w UWIELBIONYM CIELE PANA JEZUSA,KTÓRE TO ON OTRZYMAŁ PO ZMARTWYCHWSTANIU,i które i my będziemy mieli....


Jego CIALO bylo zawsze Uwielbione bo Stało sie przez SŁOWO JEGO.
Dlatego jest to TAK WSPANIAŁE .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 1 kwietnia 2018, o 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
LEKCJA CIAŁA I KRWI - Andrzej Cyrikas

__________

ziemski chleb karmi nasz brzuch

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
dyskusja na FB powstawiam co niektóre wypowiedzi
___
Janina
Wiem to kochany bracie w Panu ,ze to nie jest tak .Duch Bozy mi tej nauki nie potwierdza .Ja do wszystkiego dochodze SAMA ze Sowem Boga zywym w Duchu .
Nikt mnie niczego nie uczyl .
Nigdy nie czytalam jakis ksiazek napisanych przez ludzi ,ktorzy by mnie prowadzili .
Ja nie chce tego .
Staram sie osobiscie wnikac proszac Boga ,aby mi tlumaczyl swoje Slowo Duchem Sw .
...........
Kochana siostro w Panu .Cialo ktore zstapilo z nieba ,to cialo uswiecone w Duchu Sw .
Nie bedziemy miec cial fizyczych z nieba ,tylko uswiecone Duchem Sw -nowe pod wzgledem ciala bezgrzesznego
.Pan Jezus Chrystus nasze ciala odkupil i na mocy swojej krwi ,zeslal Ducha Sw ,tym sposobem przyobleka nas w ciala niebianskie
,2Kor 5;4" Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez zycie "
Przeciez tylko Duch Sw ZSTAPIL z nieba ,i wiemy ,ze podczas smierci ciala Pana, jego Duch czlowieczy WSTAPIL do nieba i Ojciec Go ponownie narodzil jako Ducha Boga .
Dz 13;33 " że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Ciebie dziś zrodził. "
Tym Duchem Boga wskrzesil swoje cialo .
Jan 2;19 "Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo".
Jak widzisz Antonino Pan Jezus Chrystus ,najpierw byl przywrocony do zycia jako BOG DUCH ,potem tym Duchem SAM OZYWIL SWOJE CIALO .
W tym Duchu Boga -Chrystusa mieszka w nas .
Jak widzisz cialo fizyczne nie bylo z nieba .Jest nazwane cialem z nieba ,bo uswiecone i przywrocone do zycia ,za sprawa NIEBA -DUCHA SW.ktory zstapil z nieba .Tym Duchem JEST PAN JEZUS CHRYSTUS .
2 Kor 3;17 "Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność."

Tak samo ziemia jest miejscem niebianskim .
Pan Jezus Chrystus polaczyl niebo z ziemia ,za sprawa Ducha Sw .
Wyj 3;5" Rzekł mu [Bóg]: "Nie zbliżaj się tu!

Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą".
Joz 5;15" Na to rzekł wódz zastępów Pańskich do Jozuego: "Zdejm obuwie z nóg twoich, albowiem miejsce, na którym stoisz, jest święte". I Jozue tak uczynił."
Tu sa teraz miejsca niebianskie ,Pan Jezus Chrystus polaczyl niebo z ziemia .On jest ta drabina ktora zobaczyl Jakub .
Ef 6;12 " Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła NA WYZYNACH NIEBIANSKICH "
Nowa ziemia i nowe niebo,to nie ponownie stwarzanie ,lecz PRZYWROCENIE swietosci ,gdzie nie bedzie grzechu .
Slowo Boze nie tylko glob nazywa ziemia ,ale tez ludzi .
2Piot 3;13" Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 10:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Jacek jaki grzech popełnił Ezaw ze został znienawidzony przez YHVH a Jakub UKOCHANY ? grzech to nie to ze cos zlego robisz ale ROBISZ godnie z programem zapisanym w członkach Nie wiesz o tym i Prus tez nie wie bo niechce sie tego naucac a mówi otym ap Paweł -Jeszua w swoim CIELE nie miałtego zapisu aMiriam miała jak my wszyscy .dlatego Jego CIAŁO JEST NASZYM CIAŁEM inaczej jestes NAGI golas .



Dziedziniec jest dla pogan tu tez zostal Ukrzyżowany Jeszua Do Namiotu wprowadza Duch Święty ale trzeba miec SZATY Kapłana Ofiarowac siebie ...tu tez Obmywamy sie kapiela WODY SŁOWA iwchodzimy tam gdzie Chleby Ale do Miejsca Najświętszego wchodzimy przez ZASLONE CIAŁA JESZUA MESJASZA nie inaczej dlatego powiedziane ze NIEWIELU WEJDZIE PRZEZ WĄSKA BRAMĘ

ja

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 10:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Miro - Zesłanie Pana Jezusa polegało na tym że dziecko urodziło się z niewiasty ,poczęte mocą Ducha Świętego.Amen

ja
Przeciez to oczywiste nikt temu nie zaprzecza ze kobieta urodzila co tu dziwnego ? chodzi o to ze nierozumiecie Bozego DZIALANIA On Sam bez udziału Reki ludzkiej ZBUDOWAŁ SWOJA SWIATYNIE On Melchizedek bez ojca bez matki bez RODOWODU- Zstapił Z NIEBA Amen . kobieta była tu PORTALEM -Brama przez która przeszedł .
1

Krystyna AMEN! AMEN! AMEN! Oni siostro Tosiu nie rozumieja,bo jedza jeszcze chleb katolicki.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Piotr

To nieprawda,że Bóg plan Swój Sam wykonał bez człowieka.Stworzył świat ten bez człowieka,bo Swym Słowem wszystko stworzył.W plan zbawienia-Bóg człowieka jednak włączył...bo już zaraz,po upadku pierwszych ludzi -w Biblii mało pisze o Kainie...a się liczy tylko ten rodowód,który zaczął się od Seta,czyli gałąż tych co w dziejach ludzkich -chcieli zbliżyć się do Boga i szukali Jego Woli.

Z nimi Bóg wspódziałał w Swym zamyśle,im odkrywał Swoją Wolę ich pobudzał i im dawał wiarę i to z nimi to wprowadzał co miał w planie.Bóg wybierał patriarchów,im objawiał Swoją Wolę i tak krok po kroku -urealniał myśl Swą wieczną.-Czemu Bóg powołał Abrahama?

Czy bez niego nic by nie uczynił?
Jednak Pan Bóg zawarł z nim Przymierze i go nazwał swoim przyjacielem.
To dowodzi,że Bóg w los nasz włączył ludzi...chce nas mieć za uczestników -wielkiej sprawy,którą jest Zbawienie.

I dlatego od początku,w program ten Bóg włączył ludzi mu posłusznych.
Czy Sam nie mógł zbawić Izraela?
Lecz posłużył się Mojżeszem i go wysłał do Egiptu z ręką ludzką namaszczoną przez Samego Siebie.
On Jest zawsze -Jestem,Który Jestem...ale Wolę Swoją czyni razem z ludźmi,którzy tak jak Abel ofiarują wszystko,razem z życiem.
Takich Pan nasz zawsze cenił i to z nimi też wspódziałał.

Bramy Swe otwierał przez wybranych mężów wiary i stopniowo to ujawniał co miał w planie.-Chrystus przyszedł z nieba,bo decyzja tam zapadła...lecz On wcześniej przygotował Sobie glebę.

Tak nie było,że On czynił to bez ludzi i On Marię zmusił by Mu posłużyła jako namiot.
To fantazja tak ubarwia wasze myśli,że aż zachwyt was unosi pod obłoki.

A Bóg z nieba ujrzał Marię...widział serce jej skruszone i nornalnie ,jak to wcześniej było z matką Samuela Anną..
.Marię wybrał na naczynie-by została matką Zbawiciela.
Nie namiotem,ale glebą,ciałem -by Pan Jezus krew miał naszą,oraz ciało.-
Jeśli dla Krystyny jest to nauka katolicka...to niestety coś tu nie tak???
1

ja
Cozciebie za nauczyciel bronisz sie jak mozesz bo bronisz swojego FAŁSZU glosisz nauki Romy robisz miriam glebe a oburza cie surykatka katolicy maja ja za jakas muszle w która złozono nasienie .a SŁOWO STAŁ SIE CIALEM/Miesem /Materia to cie oburza ? Bóg poslugiwal sie czlowiekiem a czy ja mówie ze nie ? osłem tez sie posuzył /Miriam zgodziła sie by wniej zmateializował sie SŁOWO

-----

Piotr A ty głosisz nauki Branhama,który uczył,że współżyła Ewa z wężem i że Kain synem był Nachasza-węza.-I Pan Jezus dwóch ciał nie miał -jak ty twierdzisz.
Miał je jedno,nasze,ludzkie i dlatego ciało miał śmiertelne,z krwi i kości.
Gdyby ciało to duchowe był...Zobacz więcej


_
ja

jakie Dwa ciała co ty mi wmawiasz ?SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM a nie jakies dwa ciala .to ty nauczasz pokatolicku ze mial cialo skazone po matce a nie myslisz ze dziedziczył po niej GRZECH ? grzech jest w ciele w członkach zapisany Ocknij sie a ZAJASNIEJE ci Mesjasz .
Jego CIALO NIE BYLO smiertelne ale miał Moc poddac je smierci i pokonal smierc . ...a jak miała nazwac Miriam ciotka ? nie wiesz ze kiedy kobieta rodziła na kolanach drugiej kobiety to tamta stawala sie matka ? nawet kiedy nie rodziła .

ja nie nazywam Miriam jak to dzisiaj nazywaja .
Branham tak nazwal dla ZOBRAZOWANIA ze w brzuchu kobiety moze byc NIE JEJ DZIECKO nie majace jej genow .nic wspólnego .a jednak urodzi .
Zostaw Branhama bo ty jeszcze w powijakach Branhama posłał Duch Prawdy do pogan bo to koniec CZASU a potem wróci do SWOICH do Syna Israela .co do Weza Ewy i Kaina to oczywiste ze to jest UKRYWANE dlatego watykan zakazal Ksiege Henoha bo w niej o tym wszystkim jest .twijcie nadal w zaklamaniu i przy mleczku .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
piotr- Grzech jest pychą w duchu ludzkim, ciało tylko jest namiotem tchnienia, które życiem jest od Boga. Ciało samo w sobie grzechu nie ma: To są ręce,nogi,szyja,głowa i narządy wewnątrz ciała-serce,płuca,nerki i wątroba itd. Krew opływa całe...
Krew opływa całe ciało i zasila każdy narząd.

Czy tu grzech jest ,w żywych tkankach organizmu?

Gdyby tak rzecz ująć ...to zwierzęta też by były grzeszne...bo też przecież ciała mają? Grzech jest w duszy, w myślach,w sercu złym ,zepsutym.

Bóg dał ducha człowiekowi i to w nim panować miał w swym ciele.
Zły niestety zwiódł swym duchem i dlatego Kain był od złego.Lecz z nasienia był Adama.W Biblii pisze o tym jasno:-
"Adam obcował z żoną swoją Ewą i urodziła Kaina.Wtedy rzekła:Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana".Gen.4-1.

Czy tu czytasz coś o wężu?
Co ukryli katolicy?
Branham mit ten gdzieś wydobył z mroków średniowiecza i to użył w swym głoszeniu, bo to pasowało do koncepcji ,którą opracował.
I nie będzie tak jak twierdził.
Zresztą on to mówił tylko,że prorokiem jest ostatnim tuż przed przyjściem Pana.
Zwolennicy poszli dalej, bo już twierdzą, że to Branham-będzie jednym ,z dwóch tych świadków Obj.11-3,12.którzy umrą na ulicy w Jerozolimie.
Tak nie będzie,bo niestety Branham źle nauczał ,co też widać po efektach, że ruch jego się podzielił i już nawet chrzczą się też w imieniu jego.
A o schedę po nim walka jest w tym ruchu ,że synowie nawet nie są jednomyślni.
1
...
krysia
Ja powiedziałam,że Pan Jezus Chrystus miał "jakby dwa ciała"bo to fizyczne jako Syn Człowieczy i to Uwielbione,Które pokazał jeszcze przed męką i zmartwychwstaniem na górze Tabor.


Piotrze Słowo Boże mówi,że są grzechy ciała,a więc ciało człowieka samo w sobie jest grzeszne.
I takie ciało maiła Maria i gdyby Pan Jezus Chrystus wziął cokolwiek z jej ciała to i Jego ciało byłoby grzechem skażone.
A On jedynie jako Syn Człowieczy był BEZ CIENIA GRZECHU.
Jego Ciało było DOSKONAŁE,ŚWIĘTE ,JEDYNE TAKIE.
Przed nowo narodzeniem byłam we wszystkich mych dziedzinach grzeszna,jak każdy człowiek.
Człowiek rodzi się ze skażoną grzechem naturą,wystarczy popatrzeć na maleńkie dzieci i się już w nich to grzeszne skażenie zobaczy.
1
....
Piotr -Tak uważam i dlatego tak to piszę: Ciało samo w sobie nie jest grzeszne...bo to tkanki i komórki, skład żywego organizmu zasilane krwi obiegiem.To materia ożywiona,której formę Sam Bóg nadał i tu nie ma,Krysiu grzechu.
1

Piotr Ciąg dalszy.-Grzech jest w środku ,wewnątrz ciała,to charakter tej natury,którą jest wewnętrzny człowiek.

Ciało jest namiotem życia,które w duszy jest człowieka.gdy ta dusza grzęźnie w ciele,to i człowiek jest jak zwierzę.
Lecz gdy z duchem się połączy....to odkrywa Wolę Boga i podnosi się do nieba i w tej sferze chce przebywać.
Nie myśl więc stereopytowo:Grzech jest genem duszy w ciele,ciało samo,jako takie jest naczyniem tylko duszy.
Czytaj co Sam Bóg powiedział przed potopem:-
"A gdy PAN widział,że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli,oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe.
Żałował PAN,że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu Swoim".Gen.6-5,6. I dlatego ograniczył czas dla ducha na tej ziemi w ciele do lat tylko 120-tu.
Tak powiedział, że:-
"Nie będzie przebywał duch Mój w człowieku na zawsze,gdyż jest tylko ciałem...".
Lecz Noemu PAN okazał łaskę i to on zbudował arkę by ocalić ród człowieka.
więc Krysiu... czy to wszyscy są zepsuci aż do szpiku?
Byli jednak zawsze także ludzie święci...którzy czcili Boga i poddani byli Jego Woli.

Taki Henoch był i Noe,takim był Abraham,żona jego Sara.
Tacy byli Eliasz, Elizeusz i prorocy wszyscy Pańscy.
Taki był i Józef, syn Jakuba i Izrael ,Daniel, Mojżesz i niewiasty bogobojne w Izraelu.Otwórz rozdz. 11 do Hebr.
Tam jest lista bohaterów wiary.gdyby Sara była grzeszna...to czy autor słów tych ją by wspomniał?
PAN naczynia Sam wybiera do spełnienia Jego Woli.
I jak Paweł pisał to w swym liście.2 Tym.2-20,21 -ma w Swych rękach też naczynia złote,które są poddane Jemu i szlachetne.

Takim też naczyniem była Maria... nigdzie w Biblii wzmianki nie ma,że ta panna była grzeszna.

Żydzi może tak tłumaczą,bo nie wierzą w cud poczęcia.
Lecz jeżeli Bóg ją wybrał, to On znał jej serce i szlachetność ducha w duszy,oraz ciele Marii.Nie lekceważ tego faktu ,bo PAN Jezus miał Swą matkę tu na ziemi.
W ciele tym nie było grzechu,a PAN w Duchu przyszedł z nieba.

Był więc Świętym ,Doskonałym ,Uświęconym poprzez Ducha.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Krystyna -Ja powiedziałam,że Pan Jezus Chrystus miał "jakby dwa ciała"bo to fizyczne jako Syn Człowieczy i to Uwielbione,Które pokazał jeszcze przed męką i zmartwychwstaniem na górze Tabor.

Piotrze Słowo Boże mówi,że są grzechy ciała,a więc ciało człowieka samo w sobie jest grzeszne.
I takie ciało maiła Maria i gdyby Pan Jezus Chrystus wziął cokolwiek z jej ciała to i Jego ciało byłoby grzechem skażone.
A On jedynie jako Syn Człowieczy był BEZ CIENIA GRZECHU.
Jego Ciało było DOSKONAŁE,ŚWIĘTE ,JEDYNE TAKIE.
Przed nowo narodzeniem byłam we wszystkich mych dziedzinach grzeszna,jak każdy człowiek.
Człowiek rodzi się ze skażoną grzechem naturą,wystarczy popatrzeć na maleńkie dzieci i się już w nich to grzeszne skażenie zobaczy.
............

Piotr
Tak uważam i dlatego tak to piszę: Ciało samo w sobie nie jest grzeszne...bo to tkanki i komórki, skład żywego organizmu zasilane krwi obiegiem.
To materia ożywiona,której formę Sam Bóg nadał i tu nie ma,Krysiu grzechu.


Ciąg dalszy.-Grzech jest w środku ,wewnątrz ciała,to charakter tej natury,którą jest wewnętrzny człowiek.Ciało jest namiotem życia,które w duszy jest człowieka.gdy ta dusza grzęźnie w ciele,to i człowiek jest jak zwierzę.Lecz gdy z duchem się połączy...to odkrywa Wolę Boga i podnosi się do nieba i w tej sferze chce przebywać. Nie myśl więc stereopytowo:Grzech jest genem duszy w ciele,ciało samo,jako takie jest naczyniem tylko duszy.
Czytaj co Sam Bóg powiedział przed potopem:-"A gdy PAN widział,że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli,oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe.Żałował PAN,że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu Swoim".Gen.6-5,6. I dlatego ograniczył czas dla ducha na tej ziemi w ciele do lat tylko 120-tu.Tak powiedział, że:-
"Nie będzie przebywał duch Mój w człowieku na zawsze,gdyż jest tylko ciałem...
". Lecz Noemu PAN okazał łaskę i to on zbudował arkę by ocalić ród człowieka. Jak więc Krysiu... czy to wszyscy są zepsuci aż do szpiku? Byli jednak zawsze także ludzie święci...którzy czcili Boga i poddani byli Jego Woli.Taki Henoch był i Noe,takim był Abraham,żona jego Sara.Tacy byli Eliasz, Elizeusz i prorocy wszyscy Pańscy.Taki był i Józef, syn Jakuba i Izrael ,Daniel, Mojżesz i niewiasty bogobojne w Izraelu.Otwórz rozdz. 11 do Hebr.Tam jest lista bohaterów wiary.gdyby Sara była grzeszna...to czy autor słów tych ją by wspomniał?
PAN naczynia Sam wybiera do spełnienia Jego Woli.

I jak Paweł pisał to w swym liście.2 Tym.2-20,21 -ma w Swych rękach też naczynia złote,które są poddane Jemu i szlachetne. Takim też naczyniem była Maria... nigdzie w Biblii wzmianki nie ma,że ta panna była grzeszna.Żydzi może tak tłumaczą,bo nie wierzą w cud poczęcia. Lecz jeżeli Bóg ją wybrał, to On znał jej serce i szlachetność ducha w duszy,oraz ciele Marii.Nie lekceważ tego faktu ,bo PAN Jezus miał Swą matkę tu na ziemi.W ciele tym nie było grzechu,a PAN w Duchu przyszedł z nieba. Był więc Świętym ,Doskonałym ,Uświęconym poprzez Ducha.
........


ja- WSTYD jaki jestes cielesny ziemski i Duch Prawdy nie moze cie niczego nauczyc bo Go nie przyjmujesz masz swoje stare katolickie nauki ...
.Co ty dajesz innym ?
Jak to ciało samo w sobie nie ma grzechu ! zostaw mieso w wodzie w ciepłym miejscu i powachaj potygodniu Zobaczysz zapis grzechu w MIESIE /ciele zastanó sie bo sam siebie oszukujesz I INNYM DAJESZ SMIERC.
zwierzeta tez maja gzech nie czytałes ze zwierze za zabicie człowieka bedzie sadzone za przelanie KRWI !? nie czytałes ze cale stworzenie BOLEJE przez to cosie stało w EDNIE !?

.ZACZNIJ Myslec ! skoro cialo jest okryciem dla Duszy a Dusza zgrzeszyła to otrzymala stosowne okrycie do natury iciało wyraza ta nature ZWIERZECA tu TRAFILS bo grzech jest GENEM zapisanym w członkach naszych Chodzi o ten zapis grzechu i smierci i NIKT z ludzi nie ma Mocy WYMAZAC ten ZAPIS DNA ,genetycy szukaja próbuja i nic z tego Kazde ziemskie ciało SWIADCZY o skazeniu o tym ze w Edenie Waz wieze przekazałEwie gen SMIERCI a Adam wprowadził ten zapis na świat .
Cale stworzenie BOLEJE az dotad
120 lat to CZAS BUDOWY ARKI był to CZAS ŁASKI kiedy Noe budował Arke a nie ze dla wszystkich teraz

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:15 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL