Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Admin Online
Administrator
*******

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Agnieszko,

Odnośnie osoby, która odpowiedziała Ci na priv:

- według niej szatan widział szansę w kuszeniu Jezusa gdyż Jezus miał ciało niedoskonałe

- według mnie Jezus miał ciało doskonałe i mimo tego szatan też widział szansę w kuszeniu Jezusa - tak samo jak widział szansę w kuszeniu doskonałej pary ludzkiej. Za pierwszym razem mu się udało za drugim nie.

Jezus jako człowiek odparł wszystkie ataki szatana i nie uchybił nawet w 1%. Wyciągam z tego taki wniosek, że jest teoretycznie możliwe aby doskonały człowiek (jakim był Adam) był w stanie odeprzeć wszystkie ataki szatana.

Natomiast według mnie my ludzie niedoskonali nie jesteśmy w stanie wygrać z szatanem w stu procentach. Możemy się bardzo starać ale całości zakonu nie wypełnimy.
Po to właśnie była potrzebna ofiara Jezusa - pokazać szatanowi, że człowiek jako stworzenie Boże potrafi być Bogu posłuszny w 100%



Zakładam, że ciało Jezusa było doskonałe ale też czuł ból i cierpienie. Po prostu taka jest właściwość ciała czy to doskonałego czy nie. Uderzysz - boli.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:57 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
Miedzy adamem w Edenie który stworzony z prochu Ziemi i jak zapowiedziano
w proch sie obróci a do Nachasz-Węża - prochem zywić sie bedziesz..
A Osoba Jeszuah Mesjasza jest różnica jak Niebo i Ziemia ..

Co z Ziemi nalezy do Ziemi - czy Pan Jeszuah nalezał do Ziemi ?
Czy miał udział w prochu Ziemi czy potrzebował tchnienia by Dusza by stał sie Zywa ?
on Sam mówi o sobie JESTEM ŻYCIE Z MARTWYCH WSTANIE...
On nie potrzebował Życia od kogoś bo Sam JEST ŻRÓDŁEM ZYCIA ...

Adam w Eden musiał spełniac jakieś warunki miał zakaz czegoś i zezwolenie na coś .
jeszua majac 12 lat ZADZIWIA uczonych w pismach skąd On ma taką
Mądrość ...
GORLIWOŚĆ o Dom Mój pożera Mnie ...
Nie dziwie sie ze koscioły i zbory tak wygladają skoro ich członkowie
nie sa Obleczeni w Namiot z Nieba ..
Tylko te sa Członkami Mesjasza któzy sa W NIEGO OBLECZENI a wcześniej Zewleczeni ..
Nikt inny ,bo Nic NIECZYSTEGO skazonego ,TAM nie wejdzie ..

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 16:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Admin napisał(a):
Odpowiadając veteranowi na pytanie jak dało się zabić ciało Pana Jezusa uważam, że dało się np. poprzez ubiczowanie i ukrzyżowanie. Uważam, że jak zdjęli jego ciało z krzyża i włożyli do grobu to to ciało było już martwe.

Na pytanie kto mógł to uczynić odpowiadam - inni ludzie.



veteran
Nie! Nie! Nie!

Ludzie kochani!

Jak ktokolwiek mógł odebrać ŻYCIE WŁADCY ŻYCIA?
Niemożliwe.

Objawiony DUCH ŚWIĘTY, CHRYSTUS JEZUS SWOIM JESTESTWEM podtrzymuje wszelkie życie.

Stworzenie jest uzależnione od STWÓRCY zaś STWÓRCA ma WOLNOŚĆ.

Już wielokrotnie jak i wczoraj pisałem, cytowałem że CHRYSTUS JEZUS miał MOC położyć i ponownie wziąć.

Nikt nie miał MOCY odebrać ŻYCIA W CIELE WŁADCY ŻYCIA, CHRYSTUSOWI JEZUSOWI.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 15 lipca 2012, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
RE: Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?

M D [/b] napisał(a): nie rozumiesz podwójnej natury Jezusa w czasie Jego 33 letniej misji - jesli PAN JEZUS nie został zabity to i nie zmartwychwstał a wiec tak jak napisał apostoł Paweł - daremna jest wiara twoja :

, głoszenie ze PAN JEZUS był przez 33 lata tylko człowiekiem to bład ale głoszenie ze był tylko BOGIEM przez 33 lata to równiez bład :


, " widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego " Hebrajczyków 2:9

, "Od tej pory zaczął Jezus Chrystus tłumaczyć uczniom swoim, że musi pójść do Jerozolimy, wiele wycierpieć od starszych arcykapłanów i uczonych w Piśmie, że musi być zabity i trzeciego dnia wzbudzony z martwych." Mateusza 16:21

, "Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nam " Rzymian 8:34

, "Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami. " Izajasza 53:12

, "To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył " Objawienie Jana 2:8

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Ostatnio edytowano 24 lipca 2012, o 06:57 przez noemi, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 15 lipca 2012, o 12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

, "To mówi Pierwszy i Ostatni, który był Umarły, a Ożył "

Objawienie Jana 2:8


MD - nie ma podwójnej natury Jeszuah nie JEST jakąs hybrydą
Duch Świety NIE łaczył się z grzesznym skażonym prochem ..
Złaczył sie Nachasz za co zostali WYGNANI z Edenu..

Popatrz ze Duch Święty nie może być w tym co skażone.
Duch Święty ROZLEWA MIłosc w sercach OBRZEZANYCH to JEGO DZIAŁĄNIE On przygotowuje dla SIEBIE MIEJSCE
A ty tkwisz w nauce ,która zrodziła HYBRYDE ze Jezus z Maryji ma ciało
Zobacz co krk uczynił wiedząc ze cos tu jest nie tak ...
ucza ze Maryjia była NIEPOKALANIE POCZĘTA ! Huh
W taki sposób matka miiam Helena ? musiałą byc równiez ZAPŁODNIONA
przez Ducha świetego a nie przez Joachima?

Nonsens bo jesli tak to wszyscy Żydzi sa poczeci z Ducha Świetego
ale skoro tak to DLACZEGO krk TAK ICH NIENAWIDZI ?
Pan Jjeszuah został zabity rekami bezboznych- tak napisano ..
Ale gdyby On Sam tak nie zdecydował NIC by nie zrobili Nic ..
Stało sie tak ,ze z Jego CIAŁA-OSOBY wypłynęła Krew i Duch OPÓŚCIŁ
OSOBE ....
A jednak Jego CIAŁO-OSOBA NIE UTRACIŁA niczego nie zostaął w tym CZASIE Skażona cuchnąca jadem bo w JEGO CIELE nie było
ZAPISU o którym mówi Ap Paweł zapis grzechu i smierci..
W NIM był TYLKO ZAPIS DUCHA JEGO DUCHA MASZIACHU ...DUCH IHVH
JEGO TCHNIENIE..
Jeszuah NIE był człowiekiem jak my a CIERPIAŁ NIEWYOBRAŻALNIE BARDZIEJ BO CIERPIAŁ SAM BÓG W SWOIM CIELE ..
TAK PRZEZ 33,5 na Ziemi był Obecny SAM IHVH który przyszedł Obleczony Ciałem podobnym PODOBNYM do ciała grzechu...
Rzym 8...posłał syna odzianego Ciałem podobnym do ciałą grzechu
A co robia cieleśni ?
widza ze Jeszua obleczony był w skazenie w robactwo ?!
O tyle był mniejszy od Aniołów o ile nie korzystał ze SWEGO MAJESTATU POTĘGI I CHWALY MOCY ale Unizony Sługa jako Jakób znosił wszystko co
zgotowali Jemu Jego własność bo do SWOJEJ WŁĄSNOŚCI przyszedł ,ale GO
NIE PRZYJĘLI

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 06:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
MD

, "I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym " Łukasza 1:35 - dzieki mocy Bożej i bezposredniej ingerencji w zapłodnieniu Marii , to co sie zrodziło nie było skazone upadła natura ale swiete i widzisz to współgra z wieloma innymi wersetami pokazujacymi ze PAN JEZUS w czasie objawienia miał ludzkie ciało ale nature swieta , raz ze jak wyzej do zapłodnienia doszło w cudowny sposob , a dwa to sam Bóg objawił sie w ciele wiec jakby mógł grzeszyc , ograniczenie sie do ciała ludzkiego przyznasz ze nie mogła zmienic charakteru Boga , nawet jesli to ciało miało "połaczenie" z Dawidem , Abrahamem czy Ewą bo jak wspomniał anioł moc najwyżeszego zacieniła Marie i to co sie narodziło było święte a nie upadłe - grzeszne jak my
.

wybacz ale nauk,i po linii pana Bramhama to nie moja dzialka , wg Biblii pisze jasno kto zacienił Marie i dlaczego to co sie urodzi było swięte , nie opieram sie na religiach ani ludziach bo zadnemu nie ufam człowiekowi nawet sobie i nie ufam zadnym organizacjom ,

, faryzeusze byli cielesnymi potomkami Abrahama czy szatana ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 06:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
a dlaczego chcesz gardzic Branhamem ?
W Biblii pisze ze DUCH ŚWIĘTY zacienił ale co rozumiesz przez ZACIENIŁ co to ten Cień ?
psalm 1 tez mówi o Cieniu- kto mieszka pod osłona Elszaddaj kto mieszka W CIENIU NAJWYŻSZEGO ten mówi do IHVH...
A Becalel siedział w Cieniu i zobacz jak wielkie zdolnośći posiadł ...
No człowieku nie myslisz ze zapłodnił miriam jej jajeczko ..
Zobacz co mówi Pan Jezus - Z NIEBA CIAŁO MOJE i nie nazywał miriam matka a KOBIETA bo wiedział ...ze nie ma z niej NIC ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 06:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
MD
poprosze wrsety i jak one sie maja do wielu wersetów mówiacych ze PAN JEZUS miał ciało jak my - czyli ogólnie uwazasz ze Marie nie poczeła ale tylko urodziła tak ?


, no i nie odpowiedziałąs czy wg ciebie faryzeusze byli potomstwem cielesnym Abrahama czy szatana ?
cytuje ; "jesli sie czyta o nasieniu Dawida to znaczy ze czyta sie o jego SPERMIE.
Jesli sie wmawia ludziom ze Jeszuah jest z NASIENIA Dawida czyli wmawia sie im ze SPERMA Dawwida zapłodniła Miriam ..
Dzisiaj mamy banki spermy a jak to było za czasów Dawida ? "


, tego typu wpisy to wyunik twojej niewiedzy w temacie słowa - potomstwo czy to szyderstwo lub zgryzliwosc ??

, jesli kazde słowo sperma - strong 4690 uwazasz za meskie nasienie to co powiesz na to :

, " A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami (SPERMA) Abrahama, dziedzicami według obietnicy " Galacjan 3:29

, nadal uwazasz ze potomstwo Dawida to musi byc jego dosłowna sperma czy moze chodzi o genealogie ?


, " I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa (SPERMA), które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie " Objawienie Jana 12:17 - szatan bedzie walczył z dosłowna sperma symbolicznej niewiasty ?

, nie traktuj tego jako mój atak na ciebie , bo tak nie jest , poprostu po niektórych twoich wpisach mam złe warazenie i nie chodzi mi o twoje poglady ale forme ich wyrazania , mam nadzieje ze nie bedziesz dalej ciagneła temu spermy - meskiego nasienia bo udowodniłem ci ze sie mylisz , pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 06:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Niczego mi nie udowodniłeś .
Twierdząc ze Jezus jest z nasienia Dawida , twierdzicie ze jest z jego nasienia -spermy ...
Ja uwaza ze chodzi o faktyczne nasienie bo jak sam piszesz pokolenie jakiejś linii rodowej to pokolenie nasienia - No tak jest i już nawet jesli nie powtarza sie za kazdym razem ze chodzi o sperme...
To ze Jeszua WYBRAŁ linie rodowa i dał Obietnice Dawidowi dał tez
Abrahamowi tylko ,ze znowu błednie sie uważa jakoby Jeszuah z jego nasienia ...
Jeszuah nie ma NIC żadnego współudziału z tym co zwiazane jest z nasieniem ziemskim To wszystko obraca sie w proch bo z prochu powstało.
Ciało nalezy do Ziemi ale JEGO DO NIEBA ,to nasze Niebianskie Odzienie
jako GWARANT ze do NIEGO NALEZE ...


//

, " A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami (SPERMA) Abrahama, dziedzicami według obietnicy " Galacjan 3:29
///
Jak myslisz DLACZEGO ci co sa Mesjaszowi sa potomstwem Abrahama
jak to rozumiesz ?
Nie uwazam jako atak - lubie rozwazac ,ale nie stylem agnieszki ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 06:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
, problem w tym ze ty sugerujesz ze nasienie Dawida czy aniołów zapłodniło Marie a to jest wypaczanie mojej wypowiedzi bo pisze jak wół ze Maria poczeła z Ducha Świętego a nie Dawida - wstawki o bankach spermy tez sa nie na miejscu z twojej strony , bo w takim razie musisz sama siebie uznac ze zrodzona jestes ze spermy Abrahama - bo pewnie uwazasz sie ze nalezych do PANA JEZUSA a kto do Niego nalezy ten jest potomstwem (sperma) Abrahama - hebrajekie słowo Zera to odpowiednik greckiego słowa Sperma a wiec wg ciebie kobiety tez maja sperme bo potomstwo Ewy ma zabic szatana

, mozesz sie nie zgadzac w temacie ze PAN JEZUS miał ciało jak my , ale prosze cie zebys nie wypaczała sensu greckich słów jak np sperma - nie próbuj przekrecac ich znaczenia czyli nie próbuj kazdego greckiego słowa SPERMA przypisac bezposrednio meskiemu nasieniu

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:

, nie tak nie wynika z mojej opinii a jesli tak uwazasz to musisz równiez przyznac ze wszyscy chrzescijanie poczeci zostali przez nasienie Abrahama , napisze co o tym tutaj o ostatni juz raz :

, "Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem (sperma) Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli " Jana 8:33 - wg twojego toku rozumowania , matki tych faryzeuszy zostały zapłodnione sperma Abrahama

, " Wiem, że jesteście potomstwem (sperma) Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu " Jana 8:37


, tak jak ci faryzeusze nie byli bezposrednim potomstwem Abrahama tak samo PAN JEZUS nie był bezposrednim potomstwem Dawida ale miał połaczenie z Dawidem przez to ze miał genetyczne połaczenie z Maria w swojej ludzkiej , Maria pochodziła z linii rodowej Dawida i w ten sposob PAN JEZUS był cielesnym potomkiem Dawida


, mam nadzieje ze przynajmniej zrozumiałąs temat greckiego słowa sperma , jesli nie to musisz przyznac ze matki faryzuszy zostały zapłodnione sperma Abrahama i ze matki chrzescijan równiez ta sperma zostały zapłodnione - juz wiecej tego tematu nie draze mam nadzieje ze zrozumiałas , a co do cielesnej natury PANA JEZUSA to co moge dodac wiele na forum zostało powiedziane - spisz sobie wszystkie wersety i popros PANA JEZUSA o pomoc , ja co mogłem to napisałem jesli cos nowego dane mi bedzie znalesc w temacie to napisze na forum , pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

no i własnie w tym problem bo kobiety nie maja spermy-nasienia a jednak napisano ...

1Moj 3/15 וְאֵיבָה אָשִׁית בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָׁה וּבֵין זַרְעֲךָ וּבֵין זַרְעָהּ הוּא יְשׁוּפְךָ רֹאשׁ וְאַתָּה תְּשׁוּפֶנּוּ עָקֵב׃ ס

Biblia Warszawska:
I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem/nasieniem a jej potomstwem/nasieniem; onzdepcze ci głowę, a ty ukąsisz jego w piętę.

Z tego widać ,ze walka toczy miedzy NASIONAMI ... które ma zająć miejsce jako Główne...jako dowodzące.


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
MD, nie tak nie wynika z mojej opinii a jesli tak uwazasz to musisz równiez przyznac ze wszyscy chrzescijanie poczeci zostali przez nasienie Abrahama , napisze co o tym tutaj o ostatni juz raz :

, "Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem (sperma) Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli " Jana 8:33 - wg twojego toku rozumowania , matki tych faryzeuszy zostały zapłodnione sperma Abrahama

, " Wiem, że jesteście potomstwem (sperma) Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu " Jana 8:37


, tak jak ci faryzeusze nie byli bezposrednim potomstwem Abrahama tak samo PAN JEZUS nie był bezposrednim potomstwem Dawida ale miał połaczenie z Dawidem przez to ze miał genetyczne połaczenie z Maria w swojej ludzkiej , Maria pochodziła z linii rodowej Dawida i w ten sposob PAN JEZUS był cielesnym potomkiem Dawida


, mam nadzieje ze przynajmniej zrozumiałąs temat greckiego słowa sperma , jesli nie to musisz przyznac ze matki faryzuszy zostały zapłodnione sperma Abrahama i ze matki chrzescijan równiez ta sperma zostały zapłodnione - juz wiecej tego tematu nie draze mam nadzieje ze zrozumiałas , a co do cielesnej natury PANA JEZUSA to co moge dodac wiele na forum zostało powiedziane - spisz sobie wszystkie wersety i popros PANA JEZUSA o pomoc , ja co mogłem to napisałem jesli cos nowego dane mi bedzie znalesc w temacie to napisze na forum , pozdrawiam

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Cytat: tak jak ci faryzeusze nie byli bezposrednim potomstwem Abrahama tak samo PAN JEZUS nie był bezposrednim potomstwem Dawida ale miał połaczenie z Dawidem przez to ze miał genetyczne połaczenie z Maria w swojej ludzkiej , Maria pochodziła z linii rodowej Dawida i w ten sposob PAN JEZUS był cielesnym potomkiem Dawida

.

NIE miał GENETYCZNEGO POŁACZENIA z Miriam - no własnie NIE MIAŁ .
Ona z prochu Ziemi - On z NIEBA ... o TE GENY sie rozchodzi.
ty uwazasz jak Zydzi mniemaja ze Mesjasz bedzie człowiekiem

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
MD taK uwzam ze BÓG objawił sie w ludzkim ciele , problem w tym ze ty uwazasz ze te geny musiały przekazan upadła nature czy nie w tym jest twój głowny problem ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 lipca 2012, o 07:10 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL