Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 15 listopada 2019, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
Hendi czy Zibi taki straszny bo wierzy w trójce a ty nie czy ze on wierzy ze Jeszuah Mesjasz jest Bogiem a ty ,nie wierzysz.?

Nie w tym rzecz, Noemi. Po prostu nie chcę się zadawać z kimś, kto jest człowiekiem ordynarnym i pozbawionym szacunku do innych. Z wielu for został wyrzucony za chamskie odzywki i wyzywanie innych userów. On natomiast uważa, że jest prześladowany w imię swoich wierzeń. Pismo ostrzega mnie przed takimi ludźmi: "Nie przebywaj w towarzystwie nikogo porywczego ani nie zadawaj się z nikim, kto łatwo wpada w gniew" (Przysłów 22:24).

A co do boskości Jezusa, to polecam jednoznaczne myśli biblijne w tym temacie. Sama oceń czy są słuszne.

CZY JEZUS JEST BOGIEM RÓWNYM SWEMU OJCU


Szanowny panie ! Wykaż pan fora z których zostałem wyrzucony ? No wypisz po kolei !
Piszesz że jestem ordynarny, a jak mam się zachować gdy mi Świadkowie Jehowy a którym i pan jesteś ubliżają czy mam ich szanować za bluzgi na mnie i moją wiarę w Boga ? Byłem u was kilka lat a dokładnie 6 i poznałem wasze zachowania jak nikt nie widzi poznałem wasze nauki i rozprawiłem się z nimi z Biblią w ręku, to jest dla pana bycie ordynarnym bo z waszego forum mnie wyrzucono, i tylko z niego bo z żadnego innego nie byłem wyrzucony, i to prawda że byłem tylko na dwóch no trzech forach ale tylko z forum Świadków Jehowy byłem wyrzucony i to dlatego że moje poglądy były inne i takimi pozostaną, więc jak na Świadka Jehowy przestań pan kłamać, a zapomniałem że góra z Ameryki pozwala wam kłamać jeżeli chodzi o interesy Strażnicy.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 listopada 2019, o 11:55 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 16 listopada 2019, o 03:33 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
„Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg” (1 Koryntian 11:3).
Z tego tekstu nie wynika wniosek, że Jezus jest niższą istotą (stworzeniem) wobec Boga Ojca, bo Ojciec w Niebie jest Jego głową.

Należy odróżnić niższości/wyższości ontologiczną od funkcjonalnej. Czy żona jest jakimś gorszym, niższym, mniej wartościowym rodzajem stworzenia od swego męża? Brzmi to niedorzecznie.

Werset mówi o niższości umownej (funkcjonalnej) - istniejącej np. między pracodawcą i pracownikiem, zwierzchnikiem i podległym (Jezus w stanie uniżenia), a nie o niższości ontologicznej (jakościowej) dotyczącej natury istnienia, jaka np. istnieje między Bogiem a każdym stworzeniem.Ireneusz (ur.130-40) .Zawsze współistniejący z Ojcem Syn, dawno i od początku zawsze objawiał Ojca aniołom, archaniołom.... (Adversus haereses 2:30,9);

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 16 listopada 2019, o 03:38 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Nie w tym rzecz, Noemi. Po prostu nie chcę się zadawać z kimś, kto jest człowiekiem ordynarnym i pozbawionym szacunku do innych..


Z for dyskusyjnych można wylecieć najczęściej za odmienne poglądy od Moderacji. Za brak kultury wyrzucają nie tak często. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 16 listopada 2019, o 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
Hendi czy Zibi taki straszny bo wierzy w trójce a ty nie czy ze on wierzy ze Jeszuah Mesjasz jest Bogiem a ty ,nie wierzysz.?

Nie w tym rzecz, Noemi.
Po prostu nie chcę się zadawać z kimś, kto jest człowiekiem ordynarnym i pozbawionym szacunku do innych.
Z wielu for został wyrzucony za chamskie odzywki i wyzywanie innych userów.
On natomiast uważa, że jest prześladowany w imię swoich wierzeń.
Pismo ostrzega mnie przed takimi ludźmi: "Nie przebywaj w towarzystwie nikogo porywczego ani nie zadawaj się z nikim, kto łatwo wpada w gniew" (Przysłów 22:24).

A co do boskości Jezusa, to polecam jednoznaczne myśli biblijne w tym temacie. Sama oceń czy są słuszne.

CZY JEZUS JEST BOGIEM RÓWNYM SWEMU OJCU

Nie zauważyłam by Zibi byl ordynarny do kogokolwiek czy osobiscie do ciebie i nie okazywał
szacunku .
A co było na innych forach to lepiej tu nie przynosic nie przenosic negatywnych emocji
bo to nic dobrego .
Sama doznałam takiej nagonki od pewnej pełnej żarliwosci ag...
A banowali mnie na fzp i innych ale i to nie ma juz znaczenia .
Postaraj sie zachowac szarmancko mając na uwadze dyskusje tu i teraz a nie co było kiedys gdzies .
Jedni drugich znoscie w cierpliwości ;>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 16 listopada 2019, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Nie w tym rzecz, Noemi. Po prostu nie chcę się zadawać z kimś, kto jest człowiekiem ordynarnym i pozbawionym szacunku do innych..


Z for dyskusyjnych można wylecieć najczęściej za odmienne poglądy od Moderacji. Za brak kultury wyrzucają nie tak często. <lol>


Szanowny panie @Fedorowicz to co pan zacytowałeś to nie są moje słowa ale innego usera piszącego o mnie, pozdrawiam

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 04:45 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Szanowny panie @Fedorowicz to co pan zacytowałeś to nie są moje słowa ale innego usera piszącego o mnie, pozdrawiam

Słuszna uwaga czcigodny panie ZibiShalom! Chciałem tylko wyrazić swoje zdziwienie
wypowiedzią usera Hendi który nie przyzwyczaił się (i słusznie) do często spotykanego wszędzie braku kultury czy np. wszechobecnych wulgaryzmów, ale przypisanie panu ordynarnego zachowania które przecież nie miało tu miejsca już słuszne nie jest. Jak widać na phorum pisze pan ciekawe i kulturalne posty. Pozdrawiam serdecznie ! :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Szanowny panie @Fedorowicz to co pan zacytowałeś to nie są moje słowa ale innego usera piszącego o mnie, pozdrawiam

Słuszna uwaga czcigodny panie ZibiShalom! Chciałem tylko wyrazić swoje zdziwienie
wypowiedzią usera Hendi który nie przyzwyczaił się (i słusznie) do często spotykanego wszędzie braku kultury czy np. wszechobecnych wulgaryzmów, ale przypisanie panu ordynarnego zachowania które przecież nie miało tu miejsca już słuszne nie jest. Jak widać na phorum pisze pan ciekawe i kulturalne posty. Pozdrawiam serdecznie ! :D:


Co ciekawe, ja tak piszę wszędzie, a to że Hendi mnie oczernia to normalka w ich (Świadków Jehowy) działaniu, wobec osób im nie wygodnych którzy mają odwagę ujawniać ich kłamstwa, jak do tej pory nie doczekałem się by ów Hendi napisał mi te wszystkie miejsca z których jakobym został wyrzucony i zbanowany, sam mogę napisać gdzie bywałem i jak odszedłem. Pozdrawiam

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 24 listopada 2019, o 07:04 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Co ciekawe, ja tak piszę wszędzie, a to że Hendi mnie oczernia to normalka w ich (Świadków Jehowy) działaniu, wobec osób im nie wygodnych którzy mają odwagę ujawniać ich kłamstwa, jak do tej pory nie doczekałem się by ów Hendi napisał mi te wszystkie miejsca z których jakobym został wyrzucony i zbanowany, sam mogę napisać gdzie bywałem i jak odszedłem. Pozdrawiam

Do mnie tez napisal niezbyt kulturalnie, ale bardziej mnie irytuje fragmentaryczne i niepelne traktowanie wersetow, np pomijanie tych dowodzacych boskiej natury Jezusa oraz granie eksperta biblistyki ktorej nie zna i pouczanie z pozycji rzekomego autorytetu . Ja szanuje SJ za skromnosc, czystosc, kulture osobista, uczciwosc,
pracowitosc i zyczliwe zachowanie. Nie za uczonosc ktorej im brak, a udawanie takowej psuje ogolnie pozytywny wizerunek.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 23 lutego 2020, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy juz ponarzekaliście na siebie panowie czy jeszcze macie cos przeciw sobie ?.
w TAKI sposób sami wykanczacie tematy a potem szemrzecie,ze nikt tu nie pisze.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 24 lutego 2020, o 07:42 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czy juz ponarzekaliście na siebie panowie czy jeszcze macie cos przeciw sobie ?. w TAKI sposób sami wykanczacie tematy a potem szemrzecie,ze nikt tu nie pisze.
Odpowiedź na temat jest z jednej strony prosta, a z drugiej skomplikowana.
Prosta jest dla katolika, który wierzy w istnienie Trójcy Św.:

Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi.
I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 8 kwietnia 2020, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dogmaty rzymskiego katolicyzmu niech zostana w rzymie bo rzymkat daleko odleciał
od biblijnego przesłania .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 14 lipca 2020, o 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Hendi napisał(a):

Dlaczego więc Jezus będąc już w niebie mówił, że ma nad sobą Boga? Dlaczego uczniowie Jezusa po jego śmierci i pójściu do nieba pisali, że Jezus ma nad sobą Boga?

Potrafisz to wyjaśnić?

Stwierdzam ze Polska jest bardzo ubogim duchowo ,religijnym narodem bardzo ubogim
Niestety kazdy odłam jakiejkolwiek sekty czy krk czy brooklyn , nie ma znaczenia
wszystkie te tajne sekty sa zwodnicze ,zerujace na ludzkiej gnusności,nie wiedzy.
Maja programy i atakuja podswiadomosc swoimi diabeslikimi ideologiami .
Widac to teraz po tym co sie dzieje globalnie na swiecie , nakazujac noszenie zatkanych ust i nosa bo jakis c-19 moze cie zaatakowac ale sam nie wiesz czym .
Podobnie sekty wciskaja ci ze nie nadajesz sie do nieba bedziesz na ziemi nie nadajesz sie do wypicia wina zjedzenia okruchow chleba .albo tylko jakis okruch bez wina.
Zaprogramowano ,ze masz nieuwierzyc ze Jesus jest Bogiem i Ojcem i zeby swiat sie walił to nie uwiezysz bo jakis pokrecony bozek cwany przebiegły wijacy sie tak ci powiedział i juz !
albo masz trójce i masz powtarzac jeden ale 3 osoby no i powtarzasz i powtarzasz
Muzułmanie wyprzedza was w waszym poddanstwie i nie wierze i co wtedy ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 14 sierpnia 2022, o 16:15 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zaprogramowano, że masz nie uwierzyć, ze Jesus jest Bogiem i Ojcem ..
Jak byś to rozwinęła i wyjaśniła ?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 sierpnia 2022, o 16:15 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL