Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy Pan Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca – Odwieczne
 Post Napisane: 16 listopada 2018, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Czy Pan Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca – Odwiecznego Boga Izraela ?


Pozwoliłem sobie przedstawić udostępnione przez Boga Wszechmogącego relacje między Bogiem, a Jego ludem, które miały miejsce w I wieku, a spisane przez umiłowanego ucznia – apostoła, zarazem proroka powołanego przez samego Boga – Jana.

Powyższe relacje przedstawiane są przez Jana (Słowa Pana Jezusa) z perspektywy:



Proszę o dostosowanie przedstawionych wersetów z poniższym diagramem (znacznie ułatwi zrozumienie Słów Pana Jezusa Chrystusa)
Obrazek


NIEBIESKI – relacja Ojciec – Pan Jezus Chrystus

CZERWONY – relacja Pan Jezus – > SYN CZŁOWIECZY (Apostołowie, Izrael)

1. ŻYCIE SYNA PRZEZ OJCA :

„ Jak mnie posłał Ojciec, który żyje, a JA PRZEZ OJCA ŻYJĘ,
tak i ten, kto mnie spożywa, ŻYĆ BĘDZIE PRZEZE MNIE „ . (Jan 6:57)

2. SYN(owce) zna Ojca, a ojciec zna syna (owce) :


„Ja jestem dobry Pasterz i ZNAM SWOJE OWCE, i moje mnie znają,
TAK JAK OJCIEC MNIE ZNA i Ja ZNAM OJCA,
i życie kładę za owce” (Jan 10:14-15)


3. OJCIEC MIŁUJE SYNA:


„Jak MNIE umiłował Ojciec, tak JA WAS UMIŁOWAŁEM „ (Jan 15:9)
4. SYN PRZESTRZEGA PRZYKAZAŃ OJCA:


„Jeśli PRZYKAZAŃ MOICH przestrzegać będziecie
,
trwać będziecie w miłości mojej, tak jak i JA przestrzegałem PRZYKAZAŃ OJCA i trwam w miłości Jego” (Jan 15:10)

5. SYN TRWA W MIŁOŚCI OJCA :


„Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, TRWAĆ BĘDZIECIE W MIŁOŚCI MOJEJ, tak jak i Ja przestrzegałem przykazać Ojca i TRWAM W MIŁOŚCI JEGO. (Jan 15:10)


6. OJCIEC POSYŁA SYNA :


„Jak OJCIEC MNIE POSŁAŁ, tak i JA WAS POSYŁAM” (Jan 29:21)

Jak TY MNIE POSŁAŁEŚ na świat , tak JA ICH ŚWIAT POSŁAŁEM” (Jan 17:18)

7. OJCIEC W SYNU, SYN W OJCU:


„Owego dnia poznacie, że JA JESTEM W OJCU MOIM, a WY WE MNIE, a JA W WAS” (Jan 14:20)

„Czy nie wierzysz, że JA JESTEM W OJCU, A OJCIEC WE MNIE?” (Jan 14:10)

„JA W NICH , A TY WE MNIE” (Jan 17:22)

8. SYN ZASIADA NA TRONIE DAWIDA, OJCIEC NA TRONIE BOŻYM:


„Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na MOIM TRONIE,
jak i Ja zwyciężyłem i ZASIADŁEM Z MYM OJCEM na Jego Tronie” (Apokalipsa JANA 3:21)


9. SYN NIE MOŻE SAM NIC CZYNIĆ:


Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. ”
Kto trwa we mnie, a Ja w nim ten przynosi owoc obfity, bo BEZE MNIE NIC UCZYNIĆ NIE MOŻECIE (Jan 5:30 oraz 15:5)

„To Ojciec, który jest we Mnie, dokonuje swoich dzieł.
” ( Jan 14:10)

„Kto wierzy we mnie, BĘDZIE TAKŻE DOKONYWAŁ TYCH DZIEŁ, KTÓRE JA DOKONUJĘ, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. O cokolwiek będziecie prosić w imię moje, TO UCZYNIĘ, aby Ojciec by otoczony chwałą w SYNU” (Jan 14:12)

10. OJCIEC OTACZA CHWAŁĄ SYNA:


„Odpowiedział Pan Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza. „ (Jan 8:54)

…i W NICH ZOSTAŁEM OTOCZONY CHWAŁĄ” (Jan 17:10)

„O cokolwiek będziecie prosić w imię moje, TO UCZYNIĘ, aby Ojciec by otoczony chwałą w SYNU” (Jan 14:12)
11. OJCIEC PRZEKAZUJE CHWAŁĘ SYNOSTWA SWOIM SYNOM


I także CHWAŁĘ, KTÓRĄ MI DAŁEŚ, PRZEKAZAŁEM IM, ABY STANOWILI JEDNO TAK JAK MY STANOWIMY JEDNO. JA W NICH , A TY WE MNIE” (Jan 17:22)


12. PRZYJMUJĄC SYNA PRZYJMUJEMY OJCA


„ Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto PRZYJMUJE TEGO, KTÓREGO JA POŚLĘ, MNIE PRZYJMUJE, A KTO MNIE PRZYJMUJE, PRZYJMUJE TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ” (Jan 13:20)


I TAK NASTĘPUJĄCO:

„To powiedziałem wam w PRZYPOWIEŚCIACH, nadchodzi godzina, gdy już NIE W PRZYPOWIEŚCIACH będę do was mówił, LECZ WYRAŹNIE O OJCU OZNAJMIĘ WAM, (Jan 16:25)

Wj 4:22 eib „Przekaż faraonowi: Tak mówi PAN: Izrael jest moim synem, moim pierworodnym. (23) Radzę ci: Wypuść MOJEGO SYNA, aby mi służył, bo jeśli odmówisz, to uważaj — Ja ZABIJĘ TWOJEGO SYNA, twojego pierworodnego!

.
„I będzie tak, że zamiast mówić do nich: WY jesteście moim ludem, będzie się do nich mówiło: SYNAMI BOGA ŻYWEGO JESTEŚCIE„
(Ozeasz 2:1)

.
„I rzekł do mnie: STAŁO SIĘ! Ja Jestem Alfa i Omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. JA pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Zwycięzca odziedziczy to wszystko i będę mu Bogiem, a on będzie Mi synem.
(Ap. 21:6)


.
„Ja wprawdzie myślałem: jakżebym CHCIAŁ UZNAĆ CIĘ ZA SYNA i dać ci w dziedzictwo ziemię uroczą. I myślałem, że będziecie na Mnie wołać: MÓJ OJCZE! i nie odwrócicie się ode Mnie, lecz jak kobieta zdradza swojego męża, tak wy Mnie zdradziliście, domu Izraela – mówi Pan Jezus Chrystus.„ (Jeremiasz 3:19)

.
Ogłoszę postanowienie PANA. On rzekł do mnie: „Ty jesteś moim Synem, Ja Ciebie dziś zrodziłem! Proś Mnie, a dam Ci w dziedzictwo narody i krańce ziemi w Twoje posiadanie. Będziesz je pasł LASKĄ ŻELAZNĄ, skruszysz je jak GLINIANE NACZYNIA”. (Psalm 2:7)

.
A zwycięzcy i temu, co czynów mych strzeże do końca, dam władzę nad poganami, a RÓZGĄ ŻELAZNĄ będzie ich pasł: jak NACZYNIE GLINIANE będą rozbici (Ap. 2:26)

.

Ap 12:5 bw „I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami LASKĄ ŻELAZNĄ; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.”

.
Dn 7:13 ubg „Widziałem też w nocnym widzeniu: Oto w obłokach nieba przybył ktoś podobny do Syna Człowieka, przyszedł aż DO ODWIECZNEGO i przyprowadzono go przed niego.”

Ap. 12:5 I zostało porwane jej Dziecię DO BOGA i do Jego TRONU.„

.
J 12:32 bp „Ja zaś, kiedy będę podniesiony nad ziemię, przyciągnę wszystkich DO SIEBIE.

.

Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego i będą posiadać królestwo na wieki wieków. ” (Da. 7:18)

Dn 7:13 ubg „(13) Widziałem też w nocnym widzeniu: Oto w obłokach nieba przybył ktoś podobny do Syna Człowieka, przyszedł aż do Odwiecznego i przyprowadzono go przed niego.”

Dn 7:22 bg „aż przyszedł Starodawny a podany jest sąd świętym najwyższych miejsc, a czas przyszedł, aby to królestwo święci otrzymali.”
.


J 5:27 bp „DAŁ MU TEŻ WŁADZĘ SĄDZENIA, bo jest Synem Człowieczym.”

Ap 20:4 bt4 „… trony – a na nich zasiedli [sędziowie], i DANO IM WŁADZĘ SĄDZENIA
.
CZY ,SYN ,POSYŁA SYNA, CZY ,OJCIEC ,
POSYŁA SYNA


.
J 20:21 bb „I rzekł do nich powtórnie : Pokój wam. Tak jako mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam.”



JA jestem Pan, Stwórca, JA SAM ugruntowałem ziemie,
KTO BYŁ ZE MNĄ? Księga Izajasza 44:24

JA, PAN, a takie jest moje IMIĘ – nie oddam mojej CZCI NIKOMU,
ani mojej chwały bałwanom. Księga Izajasza 42:8

JA, JEDYNIE JA jestem Panem, a oprócz Mnie nie ma Wybawiciela.
Ja zwiastowałem, JA Wybawiałem, a nie kto inny pośród was!
Księga Izajasza 43:11

Aby poznali od wschodu słońca i od zachodu, że NIE MA NIKOGO OPRÓCZ MNIE
Ja jestem Pan Jezus i nie ma innego. Ja tworzę światłość i ja stwarzam ciemnosć
ja przygotowuje zarówno zbawienie jak i nieszczęście – JA PAN Jezus CZYNIE TO WSZYSTKO
Księga Izajasza 45:6

Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma TAKIEGO JAK JA
Księga Izajasza 46:9

Przecież MOJEJ CHWAŁY nie oddam innemu !
Księga Izajasza 48:11

Z kim MNIE porównacie, z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi?
Księga Izajasza 46:5

Do Mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi abyście był zbawione, BO Ja jestem Bogiem i NIE MA INNEGO
Księga Izajasza 45:22

Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie!
Druga Mojżeszowa 20:3

Gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem Zazdrosnym
Piąta Mojżeszowa 4:24

Kogóż INNEGO mam w Niebie, jeśli nie Ciebie?
Psalm 73:25

Oprócz Mnie nie ma Wybawiciela
Księga Izajasza 45:21

I poza Mną nie ma Zbawiciela
Księga Ozeasza 13:4

ON SAM odkupi Izraela, od wszystkich win jego.
Psalm 130:8

Ja to jestem, Ja pierwszy i Ja ostatni, przecież to MOJA ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa
Księga Izajasza 48:12

Panie, Boże nasz! Inni panowie, a nie Ty panowali nad nami,
my zaśpoza Tobą nikogo nie znamy
Księga Izajasza 26:13

Ja, JEDYNIE JA mogę zmazać Twoje grzechy
Księga Izajasza 43:25

Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym KRÓLEM.
Księga Izajasza 43:15

Tobie to ukazano, ABYŚ POZNAŁ ,że PAN Jezus Chrystus jest Bogiem. Oprócz Niego NIE MA INNEGO. (V Moj 4:35)

Gdyż pośród ciebie jest Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny(V Moj. 6:14)

„To powiedziałem wam w PRZYPOWIEŚCIACH, nadchodzi godzina, gdy już NIE W PRZYPOWIEŚCIACH będę do was mówił, LECZ WYRAŹNIE O OJCU OZNAJMIĘ WAM, (Jan 16:25)


https://niebieskikot.wordpress.com/2017 ... a-izraela/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 listopada 2018, o 19:34 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL