Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
,

1Kor 2:2 bw "Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego."
.
2Kor 11:4 bw "Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością."
.
Ga 6:14 bw "Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata."

.

.
Jakiego JAHSZUAH zwiastuje świat religijny a jakiego Duch Prawdy .
Czy świat religijny Wywyższył JAHSZUAH , czy też jest to dla nich ktoś ,kto nie rózni sie od grzesznika i jak podkreślaja za wyjątkiem grzechu jednak z mozliwościa popełnienia grzechu .

Przytoczę kilka wypowiedzi ,które pomimo upływu wieków pokazują ,ze to co powiedział Sam Pan Jahszuah-
Gdybyście Mnie POZNALI ...
Nie znacie Mnie.
Tak długo ( 2tyslat) jestem z wami a JESZCZE Mnie nie poznaliście ?
!

wypowiedzi sa druzgocące.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:21 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
agnieszka
Unregistered

Jakie cialo mial Pan Jezus Chrystus ?
"Biblia używa słowa ciało (greckie - sarx) w podwójny sposób. Raz zaznacza w nim ludzkie ciało i jego członki, np. mówiąc: "Ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego" (1 Koryntian 15, 50), mając na myśli nasze śmiertelne ciało. Ale Biblia używa wyrażenia "ciało" również po to, aby oznaczyć ludziom ich zepsutą naturę, i to, że całe ciało i dusza są upadłe. Biblia ma, więc tu na myśli "ciało" jako cały grzech, którym dysponuje człowiek, albo też jego "starą naturę", która jest absolutnie opanowana przez grzech."
http://www.arka-tv.com/kazania_pdf/czyta...ducha.html


A Słowo stało się ciałem (sarx) (J 1, 1.14). ->gr. ho logos sarx egeneto


Hebr. 2:14: "Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele (sarx), dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła" (BT).

Rzym. 8.3-4 mówi;
„Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele.(BW)

2J.1,7 Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim (sarx). Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
(BT)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
przez Białe_na_Czarnym » Pt mar 06, 2009 12:26 am vel( hava z biblia )
Nie każde objawienie, które otrzymujemy w sposób nadprzyrodzony pochodzi od Ducha Prawdy.
Czasem człowiek może byc święcie przekonany, ze to własnie Pan go dotknął, podczas kiedy każde nadprzyrodzone "dotknięcie" musi byc zgodne ze Słowem Bożym i prowadzić do tego, że uznajemy iż Jezus Chrystus był we wszystkim podobny do nas - z wyjątkiem grzechu.

Był w 100 procentach człowiekiem i umarł, jak każdy.
Nie umarłby, gdyby dobrowolnie nie wział na siebie naszych grzechów.
On stał się grzechem , on stal się przekleństwem i to nasze grzechy Go zabiły, bo na to własnie przyszedł.
To nie chwalebne Jego ciało było biczowane i zawisło na krzyżu, ale to ciało uniżenia, jakie i my mamy na razie.
Teraz Jezus ma juz inne ciało - chwalebne, ale kiedy umierał miał dokladnie takie jak nasze.
I nadal jest człowiekiem w 100 procentach i Bogiem w 100 procentach.



http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 1&start=45
Cytuj:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Postprzez Smok Wawelski » Pn sty 26, 2009 12:18 pm

Oliwka napisał(a):Dz 20:28 BT "Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który nabył własną krwią."


Wcielony Syn Boży, który jest Jednorodzonym Bogiem w łonie Boga Ojca [Jan 1:18] i który zawsze był z Bogiem Ojcem [Jan 1:1], choć był w postaci Bożej i nie upierał się, by pozostać równy Bogu Ojcu, lecz uniżył się wobec Boga Ojca i przyjął wobec Niego postać sługi [Flp. 2:5-8] - ten to Bóg po Wcieleniu nabył własną krwią wylaną na krzyżu wszystkich, którzy uwierzyli, że jest Panem i Bogiem.
Bóg Ojciec uwielbiał Boga Syna jeszcze przed złożeniem świata [Jan 17:5], i wraz Bogiem Duchem Świętym posłali Syna jako Stwórcę i Odkupiciela, aby zbawił ludzkość [Iz. 48:12-16]. Dlatego nadano mu imię Jeszua - JHWH Zbawiciel [Łuk. 1:21]. On jest Immanuelem, czyli Bogiem z nami [Mat. 1:23] i jest jako JHWH pierwej niż był Abraham [Jan 8:58] i zasiada jako JHWH po prawicy JHWH [Ps. 110:1,5] i jako JHWH przebity przyjdzie w ciele, aby sądzić narody [Ps. 110:5-7]. On również zostanie stawiony przed Sędziwym, aby odebrać Królestwo wieczne i niezniszczalne [Dan. 7:13-14]

Mam nadzieję, że nie uważasz, iż Syn Człowieczy stanie przed samym sobą? Albo że to Duch jest owym Sędziwym?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
oliwka

TO OJCIEC ODDAŁ SWOJE ZYCIE ZA NAS to KREW DUCHA za nas przelana na WYKUP Z mocy diabła ze śmieci z grzechu
Cytuj:
lis napisał(a):


TO OJCIEC ODDAŁ SWOJE ZYCIE ZA NAS to KREW DUCHA za nas przelana na WYKUP Z mocy diabła ze śmieci z grzechu


Jak zwykle poplątanie z pomieszaniem. Ile jeszcze będziesz się tak szamotać?

Po pierwsze, Syn oddał życie za świat.
Po drugie, jaka krew Ducha?

Podpowiedź:
Ojciec, to nie Syn.
Duch nie ma krwi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
przez Smok Wawelski » Cz mar 05, 2009 11:11 pm
No widzisz, czyli nie wierzysz, że Jezus przyszedł w takim ciele [sarks], o jakim pisze apostoł Jan w teście na ducha antychrysta. Czyli duch stojący za Twoimi naukami tego testu nie przechodzi.

Jeśli chodzi o interpretację fragmentów z Jana 6, to popełniasz prosty błąd interpretacyjny. Wystarczy zastosować tzw. "złotą zasadę interpretacji". Jeśli tekst odczytany literalnie ma sens, to odczytuj go literalnie. Jeśli nie, to odczytuj metaforycznie. Przykład:

"A oto chleb, który zstępuje z nieba. Kto nim się karmi, nigdy nie umrze" [Jan 6:50]

Jeśli chleb, o którym mówi Jezus w tym fragmencie, jest Jego fizycznym ciałem, to ci, którzy się nim karmią, powinni być fizycznie nieśmiertelni, bo daje fizyczne życie. A nie są.

Kolejny przykład:

"Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie" [Jan 6:53]

Jeśli Jezus mówi o ciele fizycznym, to każdy, kto go nie spożywa, nie będzie miał w sobie fizycznego żywota. A jednak ateiści fizycznie żyją mimo, że tego chleba nie spożywają. Podobnie jak wszyscy inni, którzy nie wierzą w Jezusa.

Wystarczy konsekwentnie zastosować Twoją interpretację, żeby zobaczyć, że jest absurdalna. Pomijam fakt, że jest rzymsko-katolicka. Tymczasem Jezus nie mówił o chlebie fizycznym (jak manna na pustyni) ani o biologicznym życiu. Duch ożywia, ciało nic nie pomaga [Jan 6:63].

Jeśli Jezus nie miał żadnego genu z tej ziemi, to był Bogiem udającym człowieka - tak wierzyli dokeci, których herezję powtarzasz. Tymczasem jedynym pośrednikiem do Boga jest Mesjasz człowiek JHWH Zbawiciel [I Tym. 2:5].

Jego ciało było takie jak nasze i dlatego mógł umrzeć, aby pokonać śmierć [Hebr. 2:14]. Jeśli nie miał takiego ciała jak my, to kłamstwem są twierdzenia Biblii, że w ciele Jezus miał udział we wszystkim co my, z wyjątkiem grzechu i może współczuć z nami z naszych słabościach [Hebr. 4:15].

Oliwko, nie wiem dokładnie, jakiego masz ducha, ale on jawnie zaprzecza Słowu Bożemu.

Avatar użytkownika
Smok Wawelski

Posty: 7116
Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 10:30 pm
Lokalizacja: Kraków


http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 1&start=45

Cytuj:
Postprzez Smok Wawelski » So mar 07, 2009 9:36 pm

Oliwka napisał(a):Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz.


Zasłona czyli ciało Mesjasza została rozdarta dla wszystkich, a nie tylko dla "wtajemniczonych", a wejście do miejsca najświętszego mają ci, którzy staną się jak dzieci i uwierzą w prostocie serca - a nie ci, którzy posiądą "gnozę" niedostępną dla innych. Ewangelia jest prosta i zrozumiała. Mesjasz objawił się w takim ciele i krwi jak nasze ciało i nasza krew:

"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]

Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi. Jezus grzechu nie popełnił nie dlatego, że miał inne ciało i krew niż ci, za których umarł. Jezus jest prawdziwie Bogiem, bo jest Synem Bożym i prawdziwie człowiekiem, bo jest Synem Człowieczym, a nie Bogiem podobnym do człowieka. Swoją herezją uderzasz w fundament wiary chrześcijańskiej czyli w tożsamość Jezusa Chrystusa. A Twoje poglądy są niestety zlepkiem gnozy, doketyzmu i katolicyzmu.

Avatar użytkownika
Smok Wawelski

Posty: 7116
Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 10:30 pm
Lokalizacja: Kraków


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
przez Białe_na_Czarnym » N mar 08, 2009 1:22 am(hava)
Oliwko Droga, przy całej sympatii dla Ciebie - to co piszesz nie jest objawieniem z Ducha Bożego.

Ojciec nie jest Synem, ani tez Ojciec Synem się nie stał.
Ojciec Syna nam dał, bo tak umiłował świat. Jana 3.16
Jezus był KUSZONY WE WSZYSTKIM.
Był kuszony jako człowiek - jako SYN CZLOWIECZY.
Kiedy pościł musiał odpierać pokuszenie.
A kiedy skończyl post - poczul głód.

Jego normalne ciało poczuło głód. Teraz jeść nie musi.

Bóg Ojciec przywrócił godnośc KAZDEMU człowiekowi - nie tylko kobiecie, a zasłona rozdarła się od góry do dołu ręką Bożą dla każdego człowieka, ktory przyjmuje Ewangelię Zbawienia o Królestwie Bożym.
Teraz przez krew Jezusa mamy wstep do miesca najświętrzego
i to Chrystus w nas jest nadzieja chwały dla każdego, kto narodzil sie na nowo z Ducha Bozego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
ratao
Jezus umarł jako człowiek i nie ożył.On nie był Bóstwem,bo był nim Syn Boży Jestem,który jako duch w nim przebywał i to On nie umarł.Zastępowanie w NT prawdziwego Jestem Jezusem jest fałszowaniem prawdy.Osobą był jedynie Jestem.Jezus jako ciało fizyczne nie miał świadomości i woli,nie był więc osobą.Jezus W Nowym Przymierzu jest takim samym "bogiem" jak ten złoty cielec,którego odlali Żydzi w Starym Przymierzu.
_________________

W NT pisze,że ciało fizyczne jest jedynie "ziemskim namiotem" (2 Kor.5,1-10) dla przebywającego w nim ducha jako dziecka Bożego(syna lub córki)(Rzym.8,16).Więc bluźnierstwem jest twierdzić,że Jezus jako ciało fizyczne,ziemski namiot, jest Bogiem.



http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... c&start=30
..

Cytuj:
realista

Zatem powstaje zasadnicze pytanie jaką osoba jest Jezus?
Oczywistą odpowiedzią jest, że Boską, która uległa wcieleniu. Ale Maria urodziła esencjalne indywiduum to konkretne będące człowiekiem, zaś każdy prawdziwy człowiek rozpatrywany jednostkowo jest osobą ludzką!

.
Cytuj:
ratao
Każde ciało ludzkie jest namiotem dla zamieszkującej w nim duszy.Nie zgadzasz się z 2Kor.5,1-10,które o tym mówi? KKK tego nie potwierdza? "Wcielił się" oznacza,że zamieszkał w ciele fizycznym jak w namiocie,przyjął ciało ludzkie jako namiot.Ciało fizyczne nie może egzystować bez przebywającej w nim duszy.

Hebr.5,7. Za dni swego życia w ciele zanosił On ...
Hebr.10,5.„Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił;”
Gal. 4:4.Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego do ciała, które narodziło się z niewiasty...

Mam pytania:

1.Jakie imię i ciało miał pierworodny Syn Boży,kiedy np.przebywał z Żydami na Ziemi spełniając misję Starego Przymierza?
2.Co urodziła Maria,ciało fizyczne,czy i duszę,która w nim przebywała?
3.Kim był Jezus? Ciałem fizycznym,duszą,czy ciałem i duszą?

Cytat:
W niebie Jezus ma ciało przemienione - nie jest to ciało takie jak nasze. Twierdzisz, że oszukiwał apostołów pokazując swoje rany?

To znaczy,że Bóg dał swojemu pierworodnemu Synowi jakieś niepełnosprawne ciało duchowe i dopiero to przemienione jest właściwe? Po śmierci Jezusa jako fizycznego ciała, Jestem przebywał w swoim własnym ciele duchowym.W takim samym jakie miał przed przybyciem na Ziemię.Ono nie miało żadnych ran.

.
Cytuj:
Początkiem stworzenia Bożego,przez którego Bóg stworzył wszystko był Syn Bożyאֶהְיֶה jako Chrystus.

Jezus był synem człowieczym Marii i Józefa,śmiertelnym fizycznym ciałem,jednorazowym ziemskim namiotem dla zamieszkałego w nim אֶהְיֶה,który został zesłany z Nieba dla wypełnienia misji Nowego Przymierza.Jak można przypisywać Jezusowi,który nie żyje od około 2000 to co piszesz i pomijać prawdziwego Syna Bożego אֶהְיֶה Chrystusa?Niewiele się zmieniło od czasów Starego Przymierza,w którym Żydzi odlali złotego cielca,a w Nowym Przymierzu chrześcijanie stworzyli Jezusa i wyrzekają się prawdziwego Syna Bożego אֶהְיֶה Chrystusa.Kto i z jakiego powodu dokonał zmian w NT,które służą nieprawdzie?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 15:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
ratao Wysłany: 2011-03-24, 21:12
W Starym Przymierzu istniał אֶהְיֶה jako Chrystus:
1 Kor.10,4.I wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej Skały jaka im towarzyszyła,a Skałą tą był Chrystus.
W tym zdaniu został usunięty אֶהְיֶה jako Chrystus.

-w Nowym Przymierzu ten sam אֶהְיֶה Chrystus zamieszkał w Jezusie ,
-narodził się Jezus jako mieszkanie dla אֶהְיֶה Chrystusa,ale Jezus nie był Chrystusem

- widać z tego,że w NT został świadomie usunięty אֶהְיֶה Chrystus i zastąpiono go mitologicznym Bogo-człowiekiem Jezusem Chrystusem.Wiadomo,że אֶהְיֶה Chrystus się nie zmienia:

Hebr.13,8
אֶהְיֶה Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.

Nie wiesz,że człowiek,którym był Jezus, jest jedynie jednorazowym ziemskim namiotem dla przebywającego w nim ducha/duszy,tak jak pisze w 2 Kor.5,1-10?.Takim duchem,który zamieszkał w Jezusie był אֶהְיֶה Chrystus.Sfałszowanie NT samo się nie dokonało.Jezus jako ziemski namiot dokonał zawrotnej kariery.Właściwie אֶהְיֶה Chrystus mógłby nie przychodzić na Ziemię dla spełnienia misji Nowego Przymierza.Chrześcijanie i tak nie widzą obecnego w nich אֶהְיֶה Chrystusa,ani Jego roli jako jedynego Duszpasterza,Pana i Zbawiciela.Teraz rozumiem dlaczego obecnie jest Ostatnie Przymierza z אֶהְיֶה Chrystusem,jeśli chrześcijaństwo nie zapewnia zbawienia.
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Hava napisał/a:
...

Ja natomiast uważam, ze moje objawienie jest jedynie słuszne! :-)
Prosta sprawa -

Owszem Miriam dała miejsce w swoim łonie dla Boskiego Słowa. Jednak Jezus, co miał wziąć od niej, to wział od niej. Ciało miał z Miriam - dlatego Mateusz wywodzi rodowód Jezusa Chrystusa po linii matki, aby Żydzi wiedzieli, że Mesjasz jest Żydem z ciała !

Duch i poczęcie, było z Boga.

Zobacz jaka subtelna linia:
1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."

2J 1:7 bw "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele.
Taki jest zwodzicielem i antychrystem."
To jest dopiero zwiedzenie: matka zastępcza Jezus niby kosmita, nic z człowieka, wszystko z góry.
I tu jest istota kłamstwa.

Jezus Chrystus urodził sie jako człowiek w 100% - inaczej jego życie, i służba, wszystko to robił jako 100% człowiek i 100% Bóg, który zostawił jednak swoją chwałę ABY stać się POBOBNYM do nas z wyjątkiem GRZECHU. Wreszcie wziąl na siebie nasz grzech, więcej stał się grzechem, w konsekwencji czego musiał umrzeć. Inaczej jego ofiara nie miałaby sensu.

0fiara drugiego Adama, nie byłaby w stanie odkupić nas i zadośćuczynić wymogom sprawiedliwości Bożej, gdyby był całkowicie i wyłacznie BOGIEM.


Ps. I żeby nie było, że gram w czyjejś drużynie. Uprzedzam z góry.

.
.
Cytuj:
Hava napisał/a:
o kesji
Ja rozeznaje w duchu twój jad, czy twój, zresztą? Nie walczymy z ciałem i krwią... wasz jad k&demono.

I na koniec - Jezus NIGDY, nie zgrzeszył, nie poddał się kuszeniu, był całkowicie sprawiedliwy a o jego ludzkiej (nie pozaziemskiej) naturze świadczy to, że mógł ulec pokuszeniu i zgrzeszyć, mógł nie wypełnic zakonu - jednak jest końcem jego.
....
Normalne ludzkie ciało.

Niczego nie zrozumiałas, co Ci tu pisała agnieszka.
Bulgoczesz i gotujesz się bo własne twoje objawienie słuzy ci za doradcę.

Cóż więcej mówić nie będę. Nie jesteś gotowa przyjać, gdyż brak Ci pokory!!!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
agnieszka-0fiara drugiego Adama, nie byłaby w stanie odkupić nas i zadośćuczynić wymogom sprawiedliwości Bożej, gdyby był całkowicie i wyłacznie BOGIEM.


Cytuj:
SZOK -SKANDAL - BRAK SŁÓW ....Bóg nie jest w stanie
a ŻYD swoim skazonym ciałem i krwią jest w stanie ?! :shock

SZOK SZOK SZOK SERCE SIE ROZRYWA co za szatanska ewangelia
Boże ZMIŁUJ SIE ...



Odpowiem ci, chociaż wątpię abys w swoim zaślepieniu zrozumiała cokolwiek z tego co piszę.

Dla mnie Jezus Chrystus jest moim osobistym Zbawicielem i Panem.
Nie jest "zwykłym Żydem" . Jest w 100% BOGIEM i w 100% CZŁOWIEKIEM.
To ciało, które umarło na krzyżu - to nie jest to ciało, które teraz ma. To ciało, które teraz ma jest ciałem chwalebnym, zmartwychwstałym, uwielbionym i taki własnie wstąpił do Ojca i zasiadł na prawicy Tronu Bożego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
judejahu
Jehoszujah miał ludzki wygląd.
przyjął ciało z Mirjah.

ale i tak to Bóg i tak.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Axanna napisał/a:
"oprocz grzechu", "z wyjatkiem grzechu", "jesli pominie sie grzech", "ale bez ghrzechu", "swiety, niewinny, nieskalany, odlaczony od grzesznikow" - co to znaczy, co podkreslilam i pogrubilam? ze tego czegos nie ma w Biblii, Agnieszko? Czy wszyscy maja zwarzac tylko na to co Ty podkreslasz i pogrubiasz?


Axanno, nie chodzi mi o to, ze wszyscy maja zwazac tylko na to co ja podkreslilam.
Nie musisz zwazac na to co podkreslam nie musisz tu ani wchodzic ani czytac, nikt Cie nie zmusza tym bardziej ja, ktora kompletnie nie interesuja twoje zlosliwe zaczepki ani nawet twoje poglady.

Podkreslam i pytam o to co mnie zajmuje.

i NIGDY NIE TWIERDZIALM, ZE PAN JEZUS POPELNIL GRZECH, ale Temat jest o ludzkiej naurze Pana Jezusa.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Dariusz
Wysłany: 2012-09-02, 17:01
Dobrze Agnieszko , że poruszyłaś ten jakże ważny temat .

Zacytowałaś większość potrzebnych wersetów , które są niczym innym jak Słowem Samego Boga ale wielu ich nie przyjęło , wolą spory o słowa i zagłębiają się w literze , która skutecznie zabija.

Pan Jezus przyszedł w ludzkim ciele i zwyciężył grzech w ciele , wytorował nam drogę , którą powinniśmy kroczyć -
On miał taką samą możliwość popełnienia grzechu jak my ale cierpiał w ciele podczas swojej ziemskiej pielgrzymki , zwalczając w sobie wszystkie pokusy
.


Przyjście Jezusa w ciele , to nie tylko sama teologia , jak się niektórym wydaje ale zadatek naszego zbawienia a także recepty na nasze uświęcenie. . Apostoł Piotr w swoim pierwszym liście cytuje werset ze Starego Testamentu ( przypomina o tym , że słowa , które wypowiedział wcześniej Bóg do swego izraelskiego ludu , mają jak najbardziej zastosowanie do Jego nowotestamentowego ludu czyli Kościoła ) :
Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty ( 1 Ptr 1,16) a dalej : A jeśli wzywacie jako Ojca tego, który bez względu na osobę sądzi każdego według uczynków jego, żyjcie w bojaźni przez czas pielgrzymowania waszego,( 1 Ptr 1.17)
Niektórzy twierdzą , że uczynki nie mają żadnego znaczenia dla nas - tylko łaska powiadają ale Bóg powiada ,
że osądzi nas według uczynków !
Czy jest możliwym w związku z tym aby spełniać takie uczynki aby podobać się Bogu ?
Boże Słowo mówi , że jest taka droga : Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni
Drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje,( Heb 10 , 19-20) - tu chodzi o drogę przez przezwyciężone ciało , ciało skruszone od wewnątrz , ciało nieskłonne do wypełniania pokus .

Pan Jezus zanim dał ukrzyżować swoje ciało , podczas swojego życia osiągnął zwycięstwo nad grzechem w swoim ciele , na krzyżu to tylko zamanifestował ( można przeczytać Hebr 5, 7-10 ; Fil 2,5-11 , 1 Ptr 4,1-2 i inne) .

W to trudno dzisiaj niektórym uwierzyć , ponieważ nie czytają Słowa tak jak ono jest napisane ale przez pryzmat Wielkiej Teologii .
Zwróćmy uwagę na to , że gdyby ci wierni Chrystusowi uczniowie z pierwszego wieku zmartwychwstali dzisiaj i siedli za komputerami , to wielu rzeczy , które są pisane na tym forum nie zrozumieliby w ogóle ?
Nie wiedzieliby o czym piszemy a to oni pierwsi , nijako z pierwszej ręki otrzymali Ewangelię i ją przyjęli z prostotą i w ufności .
Obca im była teologia , która dzisiaj jest głoszona - to byli prości ludzie , więc Ewangelia musiała być prosta.

Agnieszka na początku tego wątku cytowała uchwałę soboru w Chalcedonie w zamyśle jak proste sprawy Boże zostały pogmatwane przez ludzi na przestrzeni wieków - powiedzcie , czy prosty nie wyuczony teologicznie człowiek może się w tym połapać ?
Apostoł Piotr w swoim drugim liście pisze : Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,
Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość. ( 2 Ptr 1,3-4)

Czy wszyscy w to wierzą , że dzięki Jezusowi , który zwyciężył grzech w ciele , to co napisano powyżej przez Piotra może stać się naszą rzeczywistością ?
Można mieć albo ducha wiary albo niewiary , nie ma trzeciej pośredniej drogi .
12-tu zwiadowców , którzy zostali wysłani do Kanaanu , zgodnych było co do jednego a mianowicie , że jest to ziemia mlekiem i miodem płynąca ale tylko 2-ch z nich , Jozue i Kaleb uchwycili się wiary w obietnice Boże i nie ustraszyli się synów Anaka - tych olbrzymów , dla których byli tylko konikami polnymi .
W 4 Moj 14,8-9 czytamy : Jeżeli Pan ma w nas upodobanie, to wprowadzi nas do tej ziemi i da nam tę ziemię, która opływa w mleko i miód,
Tylko nie buntujcie się przeciwko Panu.
Nie lękajcie się ludu tej ziemi, będą oni naszym pokarmem; odeszła od nich ich osłona, a Pan jest z nami.
Nie bójcie się ich!
Czy dzisiaj czytając Boże Słowo nie zauważamy tych wspaniałych obietnic , które Bóg ma dla Swojego Ludu ?
Czy nie boimy się w tym wszystkim , że nie damy rady , że to nie dla nas , że co inni sobie o nas pomyślą ?

Czy nie boimy się przyjąć prawdy o tym , że Jezus przyszedł w ciele po to aby wytorować nam drogę do świętego nienagannego życia , takiego jakim On sam żył , przez to , że zwycięzył grzech w swoim ciele i dał nam też te same możliwości abyśmy mogli rozprawić się z grzechem w naszym ciele .

Myślę , że temat można kontynuować ale już bez teologizowania i udawadniania innym swojej wiedzy biblijnej .
Spójrzmy na to jak pierwsi chrześcijanie , czyli w prostocie serca i w pokorze .
Agnieszko , jeszcze raz dziękuję za poruszenie tego tematu . Żałuję , że tak późno się do niego włączam ale to tylko dlatego , że jestem stosunkowo krótko na tym forum i dopiero się wdrażam :)
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To tylko maleńki wycinek bo nie sposób umiescic wiekszosć wypowiedzi ,ale i to pokazuje ,że nic sie nie zmieniło.
Jak krk wpoił swoim poddanym ,tak i pozostałe wyznania przejeły ten główny nurt nauczania.
Protestanci ,jako przykładne córki ,też sie nie wyłamali i poszli za Matka kościołem ,nauczając a właściwie
programując umysły bez najmniejszego sprzeciwu ze strony poddanych.

Zaprogramowanie jest tak głebokie ,ze człowiek sam bez Ducha Prawdy, nie jest w stanie odrzucić tego 'wirusa'.
Jak to jest mozliwe ,że w obecnym Czasie kiedy każdy moze mieć i ma Biblie w domu i moze ja czytac i SAM moze
myslec nad tym co czyta.
Jak to mozliwe ,ze pomimo tego , szuka i przystaje do wiekszości i trzyma sie zaprogramowania.
Jak to mozliwe ,ze mogąc pytac i błagać Ducha Prawdy o w prowadzenie w Prawdę , trzyma sie skostniałych
przekazów religijnych .

Czy ktos podejmie sie rozjasnienia tego tematu ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 29 stycznia 2013, o 17:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL