Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 7 marca 2020, o 18:16 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Widocznie nie tam qdzie ty skoro teqo nie wiesz to , zacznij jeszcze raz od początku
bez katechizmu .
Jak to mozliwe ze az tak daliscie sie zaproqramowac i trwac w tym upojeniu
Drudzy dali sie wciaqnac w bruklinskie qierki rozqrywki i odrzucili Jeszua Mesjasza
jako Króla Israela jako Zbawiciela I Ojca Wieczności.

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy."
J 10,22-30)
"Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie. Rzekł do nich Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy."
Chrystus faktycznie nazwał Boga wyłącznie swoim Ojcem (jest jedynym naturalnym Synem Boga). Nie był jednym z wielu, ale jedynym naturalnym Synem Boga, o czym donosi Ewangelia Jana 1:14-18. Ukazano tu wszechmoc Zbawiciela, że żadna siła nie jest w stanie Mu się przeciwstawić w chronieniu wiernych).
Werset z Jana 10:30 „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” jest dla nas dowodem na jedność natury Jezusa z naturą Ojca i ich równość.

Słowo oddane po polsku „jedno” jest rodzaju nijakiego, a nie męskiego, co wskazuje na „jedność” w sensie ogólnym, a nie na to, że Jezus jest Ojcem lub Ojciec jest Jezusem . Dokładny sens tego wersetu można wyczytać z kontekstu.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 marca 2020, o 18:16 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 8 marca 2020, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
@Noemi jak wiele lat temu mnie zapraszałaś to tak pisałaś jakbyś była żydówką,
ja natomiast nie kryłem że jestem żydem z pochodzenia i wierzącym w Mesjasza
Jeszu'ę, skoro dla ciebie Bóg jest jeden pojedynczy to Adam i Ewa też są pojedynczą
osobą bo w Biblii tak jest o nich powiedziane (Basar Echad) 1 Mojż. 2:24 i staną się jednym ciałem.
עַל-כֵּן יַעֲזָב-אִישׁ אֶת-אָבִיו וְאֶת-אִמּוֹ וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ וְהָיוּ לְבָשָׂר אֶחָד׃
1 Mojż. 3:22 I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my:
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֱלֹהִים הֵן הָאָדָם הָיָה כְּאַחַד מִמֶּנּוּ לָדַעַת טוֹב וָרָע וְעַתָּה פֶּן-יִשְׁלַח יָדוֹ וְלָקַח גַּם מֵעֵץ הַחַיִּים וְאָכַל וָחַי לְעֹלָם׃
.
4 Mojż. 13:23 i ucięli tam gałąź krzewu winnego z (eszkol echad) jedną kiścią winogron,
וַיָּבֹאוּ עַד-נַחַל אֶשְׁכֹּל וַיִּכְרְתוּ מִשָׁם זְמוֹרָה וְאֶשְׁכּוֹל עֲנָבִים אֶחָד וַיִּשָׂאֻהוּ בַמּוֹט בִּשְׁנָיִם וּמִן-הָרִמֹּנִים וּמִן-הַתְּאֵנִים׃

jest więcej podobnych fragmentów mówiących o jedności a dokładnie o złożonej jedności,
jak ten gdy jacyś żydzi zbuntowali się przeciw Bogu i cały Izrael wstał w gniewie przeciw nim
jak jeden mąż (isz echad), czy Bóg jest pojedynczy ? Samo słowo określające Boga coś mówi:
Elohim z końcówką IM w polskim języku znamy tylko dwa liczebniki: l. pojedynczą i mnogą,
natomiast hebrajski jak i greka koine znają trzy liczebniki: pojedynczą, podwójną i mnogą,
co można zobaczyć w słowie MASZAMAIM (niebiosa) w jakimś psalmie mowa jest że niebiosa niebios nie mogą ogarnąć Boga, a cóż na to człowiek ?,
Apostoł Paweł napisał że zna człowieka który
był w trzecim niebie, skoro mamy trzy nieba to skoro Bóg jest ELOHIM nie może być Jednego Boga w trzech osobach ?

Dlatego chciałem byś zrozumiała żydowskie wyznanie: Sz'ma Isroel, Eloheinu, Adonaj Echad.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 9 marca 2020, o 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz
w języku hebr nie ma rodzaju nijakieqo nie ma ono nie ma i już
nie ma dziecko ale odrazu masz okreslenie czy to on czy ona.
Ojciec i Syn sa Jeden ale trzeba to wewnetrznie zobaczyc a nie cielesnie pora sie
przestawic.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 9 marca 2020, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zibi ciesze sie ,ze tak mnie odebrałes ale co sie zmienilo ?
jak pisałam tak pisze jako Narodzona z Wyzsza podążam do Górnego Jeruszalaim
O,widzisz tez ma koncówkę Im -mnoqą a to odzwieciedla lustrzane odbicie pojmujesz ?
ty i ty w odbiciu lustra Jeden ,- Ja i Ojciec = Jeden My Duch a nie dwa.
a nie ze dwoje ?
Kto Mnie widzi Widzi Ojca - inaczej nikt Ojca nie widzi .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 10 marca 2020, o 16:21 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Fedorowicz
w języku hebr nie ma rodzaju nijakieqo nie ma ono nie ma i już
nie ma dziecko ale odrazu masz okreslenie czy to on czy ona.
Ojciec i Syn sa Jeden ale trzeba to wewnetrznie zobaczyc a nie cielesnie pora sie
przestawic.
Noemi, teksty natchnione NT spisano w grece koine, a nie po hebrajsku.
"εγω και ho πατηρ εν εσμεν"
egō kai ho patēr hen esmen
Ja i Ojciec jedno jesteśmy
Jana 10:30
I bardzo proszę podawaj numery wersetów NT, bo nie wiadomo o co Ci chodzi. Biblia Hebrajska i Judaizm nie zawierają koncepcji Ducha Św. jako Trzeciej Osoby Boskiej. Ja tego wcale nie twierdziłem, aby Żydzi wierzyli w Trójcę Św. Judaizowanie na siłę chrześcijaństwa, co próbujecie tu z z Zibim robić prowadzi do wielu pomyłek, jak ta powyżej.:D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 10 marca 2020, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Apostoł Paweł napisał że zna człowieka który
był w trzecim niebie, skoro mamy trzy nieba to skoro Bóg jest ELOHIM nie może być Jednego Boga w trzech osobach ? Dlatego chciałem byś zrozumiała żydowskie wyznanie: Sz'ma Isroel, Eloheinu, Adonaj Echad.

Św.Paweł pisał o trzecim niebie, gdyż taka była znana mu kosmologia. Pierwsze Niebo to po prostu nasza atmosfera (sfera powietrza i chmur), drugie Niebo to przestrzeń kosmiczna (słońce i firmament gwiazd), a trzecie Niebo to mieszkanie Boga i jego aniołów ponad firmamentem. Raj, o którym pisze apostoł Paweł, znajdował się ‒ według niego ‒ w trzecim Niebie, a zatem w tym ujęciu ‒ w Niebie najwyższym, Niebiosach Niebios.

Obrazek

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Zibi
Apostoł Paweł napisał że zna człowieka który
był w trzecim niebie, skoro mamy trzy nieba to skoro Bóg jest ELOHIM nie może być Jednego Boga w trzech osobach ?

.
Nie wiem czy sa trzy Nieba wierze ,ze ap,Paweł był w trzecim Niebie w Edenie i widział
cos o czym miał zakaz mówic.
Zibi czy ty umiejscawiasz po Jednym Boqu w Niebie ?
A co jesli jest Siedem albo wiecej ? czy bieqaja od jedneqo do siudmeqo itd ?

Ja wierzyłam w trójce nie zastanawiając sie qdzie który jest i nie miałam w planie
odcinac sie od trójcy krk bo to łaczy sie z ich eucharystia inaczej to nie działa .
Kiedy odeszłam z krk trójca przyczepiona poszła ze mna bo skad miałam wiedziec
ze to niebiblijne.
Ale D.Ś działał
Łukasza ewanqelia ma opis prorokowania kapłana ojca Jana o Janie i to był przełom
nie moqłam uwierzyc i jak te kobiety idace do qeobu ujrzały i nic nikomu nie mowiły
Nie mialam komu powiedziec bo zielonoswiatkowcy tez nie zostawii rzymskiej trójcy.

a teraz mamy epidemie trójc

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 marca 2020, o 08:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Zibi ciesze sie ,ze tak mnie odebrałes ale co sie zmienilo ?
jak pisałam tak pisze jako Narodzona z Wyzsza podążam do Górnego Jeruszalaim
O,widzisz tez ma koncówkę Im -mnoqą a to odzwieciedla lustrzane odbicie pojmujesz ?
ty i ty w odbiciu lustra Jeden ,- Ja i Ojciec = Jeden My Duch a nie dwa.
a nie ze dwoje ?
Kto Mnie widzi Widzi Ojca - inaczej nikt Ojca nie widzi .


Droga Noemi, wykazałem ci że w Starym Testamencie jedność jest złożona,
rabini z pierwszego wieku jak i późniejszych wytworzyli koncepcję jedności absolutnej,
po to by wykazywać że Jezus nie był i nie jest Bogiem, w złożonej jedności nie ma miejsca
na pluralis majestatis, dobrym przykładem jest wydarzenie związane z Mojżeszem który chciał ujrzeć cały majestat Boga i Bóg mu się ukazał lecz nie dane było Mojżeszowi zobaczyć twarzy Boga, a jednocześnie gdy Bóg przechodził przed oczami Mojżesza On też mu zakrywał oczy by nie zginął, Mesjańska koncepcja tego wydarzenia jest taka że Bóg Ojciec przechodził obok Mojżesza a Bóg Syn (Mesjasz) zakrywał Mojżeszowi oczy, Jeruszla-im naczy że to miasto jest miastem pokojów dlatego użyto tu końcówki im.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 marca 2020, o 09:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Fedorowicz
w języku hebr nie ma rodzaju nijakieqo nie ma ono nie ma i już
nie ma dziecko ale odrazu masz okreslenie czy to on czy ona.
Ojciec i Syn sa Jeden ale trzeba to wewnetrznie zobaczyc a nie cielesnie pora sie
przestawic.


Droga Noemi zapytam cię i odpowiem, w jakim języku został spisany Brit HaDasza ?
Został spisany w grece koine !
I niestety ale w hebrajskim są trzy rodzajniki określone On, Ona i Ono,
podobnie jest też z greką, takim słowem bez osobowym Ono, jest słowo Parakletos, mówi się ono dziecko a nie on dziecko ani ona dziecko, dziwię się że nie znasz tych znaczeń jak w hebrajskim tak i w grece.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 marca 2020, o 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Apostoł Paweł napisał że zna człowieka który
był w trzecim niebie, skoro mamy trzy nieba to skoro Bóg jest ELOHIM nie może być Jednego Boga w trzech osobach ? Dlatego chciałem byś zrozumiała żydowskie wyznanie: Sz'ma Isroel, Eloheinu, Adonaj Echad.

Św.Paweł pisał o trzecim niebie, gdyż taka była znana mu kosmologia. Pierwsze Niebo to po prostu nasza atmosfera (sfera powietrza i chmur), drugie Niebo to przestrzeń kosmiczna (słońce i firmament gwiazd), a trzecie Niebo to mieszkanie Boga i jego aniołów ponad firmamentem. Raj, o którym pisze apostoł Paweł, znajdował się ‒ według niego ‒ w trzecim Niebie, a zatem w tym ujęciu ‒ w Niebie najwyższym, Niebiosach Niebios.

Obrazek


Witam nie zgodzę się z koncepcją że Niebiosa to dwa nieba widzialne i jedno nie widzialne,
dlaczego ? Gdyż niebo widzialne obejmuje nieboskłon naszego nieba tego bliskiego i dalekiego, pierwsze niebo to to które widzimy (nie tylko nasza atmosfera), drugi niebo to już niebo niewidzialne w którym przebywa sztan ze swoją armią i ono przenika aż do ziemi, trzecim niebem jest to niebo w którym przebywa Bóg, a najdalsza północ opisana w Biblii
jest składową trzeciego nieba i tam jest tron Boży i to jest to najwyższe niebo.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 marca 2020, o 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
noemi napisał(a):
Fedorowicz
w języku hebr nie ma rodzaju nijakieqo nie ma ono nie ma i już
nie ma dziecko ale odrazu masz okreslenie czy to on czy ona.
Ojciec i Syn sa Jeden ale trzeba to wewnetrznie zobaczyc a nie cielesnie pora sie
przestawic.


Droga Noemi zapytam cię i odpowiem, w jakim języku został spisany Brit HaDasza ?
Został spisany w grece koine !
I niestety ale w hebrajskim są trzy rodzajniki określone On, Ona i Ono,
podobnie jest też z greką, takim słowem bez osobowym Ono, jest słowo Parakletos, mówi się ono dziecko a nie on dziecko ani ona dziecko, dziwię się że nie znasz tych znaczeń jak w hebrajskim tak i w grece.

Wiesz co mamsamouczek przysłany z Tel Awiw zabytek z 1947 rok i wiem,ze w jez hebr
niema ONO .nijakie a jesli znasz to mi napisz.
Widziaam jak w Kopule trzymaja ew Mateusza zapisana w hebr tak tłumaczył Żyd który
o tym mówił.
qreka owszem ale do porównania itp natomiast ja zaufałam hebr Brit HaDasza

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 14 marca 2020, o 06:05 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
..ja natomiast nie kryłem że jestem żydem z pochodzenia i wierzącym w Mesjasza Jeszu'ę..

To pięknie Zibi, tylko że jest problem.Wyznawcy judaizmu nie uznają mesjanistycznych za Żydów, lecz za sektę chrześcijańską, sprzeczną z judaizmem. Również prawo państwa Izrael nie uznaje ich za Żydów. Praktycznie wszyscy wyznawcy judaizmu, wszystkie ugrupowania religijne i narodowe żydowskie uznają ich za chrześcijan.
"Chociaż żydowskie chrześcijaństwo twierdzi, iż jest formą judaizmu, to nie jest nią. Jest niczym więcej jak zakamuflowanym dążeniem misjonarskim w celu chrystianizacji żydów. W oszukańczy sposób używa świętych symboli wiary żydowskiej jako przykrywki w celu nawrócenia żydów na chrześcijaństwo – z punktu widzenia judaizmu nieetyczny system wierzeń. Żydowskie chrześcijaństwo nie jest formą judaizmu, a jego wyznawcy, nawet jeśli są Żydami z urodzenia, nie mogą być uznani za członków społeczności żydowskiej. Żydowscy chrześcijanie są w ostrym konflikcie z interesami wspólnoty i z przeznaczeniem narodu żydowskiego. Oddzielili się oni nieprzebytą przepaścią przez przyjęcie innej religii."
Lawrence Schiffman

Cytuj:
..drugi niebo to już niebo niewidzialne w którym przebywa szatan ze swoją armią
Ale ja przedstawiłem tylko wyobrażenia starożytnych, w tym św.Pawła a nie faktyczny obraz rzeczywistości. Z punktu widzenia nauki współczesnej ta dawna kosmologia jest niezgodna z rzeczywistością. Nie istnieje płaska Ziemia w centrum wszechświata ani firmament, po którym przemieszczają się słońce, księżyc i gwiazdy. W czasach biblijnych w wielu religiach utożsamiano nawet ciała niebieskie z bóstwami, które opiewano w starożytnych poematach.
Niestety niechlubną rolę odegrał również Kościół prześladując Galileusza i dzieła Kopernika. 5 marca 1616 r. dzieło Mikołaja Kopernika "De revolutionibus orbium coelestium" (O obrotach sfer niebieskich) trafiło na indeks ksiąg zakazanych ( To ostatnie, negatywne o KrK Wam się spodoba) <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 marca 2020, o 06:05 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL