Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ST ,SKŁADA ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie
 Post Napisane: 13 lipca 2012, o 07:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lipca 2012, o 07:03
Posty: 36

ST skałada świadectwo o PANU JEZUSIE

na wstepie odniose sie do tzw tetragramu YHVH - nie wiem jak sie go pisze , wymawia itd ale w domysle przynajmniej ma oznaczac tego który jest odwieczny czyli istniał pzred czasem nie ma poczatku anie nie bedzie mial konca - PAN JEZUS jak wiemy przedatwiał sie m.in JA JESTEM wiec YHVH moim zdaneim jest odniesieniem do JESTEM KTÓRY JESTEM - kazde imie BOGA mówi cos o jego naturze , charakterze i tak jest i tutaj wiec nie mam zamairu sie kłocic jak sie pisze czy wymawia to czy inne słowo , najwazneijsze ze Biblia mówi ze PAN JEZUS to OBJAWIONY JESTEM KTÓRY JESTEM

" Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go " EWANGELIA JANA 1:18

, "A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo.
Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście,
(38) ani słowa jego nie zachowaliście w sobie" JANA 5:27

, " Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga " JANA 6:46

, "Boga nikt nigdy nie widział " 1 list Jana 4:12

, Wszystkie te zwroty odnosza sie do całej historii ludzkosci - BOGA OJCA żaden człowiek nigdy nie widział , wszelkie objawienia Boga w starym testamencie to objawienia BOGA WCIELONEGO JEZUSA który objawiał sie róznym ludziom na rózne sposoby m.in objawiał się :
Abrahamowi , Izaakowi , Jakubowi(Izraelowi) , czy Mojżeszowi - m.in dlatego PAN JEZUS powiedział o sobie ze jest :
JA JESTEM(w kontekscie istnienia przed Abrahamem - nie powiedział Ja byłem ale JA JESTEM) i ze Abraham widział Jego dzień (ówcześni Żydzi zrozumieli o czym mówi dlatego porwali kamienie aby ukamienowac PANA za mówienie o swojej boskosci , odwiecznosci - uznali PANA za bluznierce)

, "Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
(57) Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?

(58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
(59) Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni " EWANGELIA JANA 8:56-59

, przy innej okazji jasno sie wyrazili : "Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem "
EWANGELIA JANA 10:33

, równiez m.in listy Pawła ukazuja PANA JEZUSA jako Tego który rozmawiał z Mojżeszem i posłał go do Faraona , wyprowadził Izrael z Egiptu , wiódł ich przez pustynie i w końcu wprowadził do ziemi Kanaanu :

, "i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus " 1 KORYNTIAN 10:4

, "zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.
(5) A chcę przypomnieć wam, którzy raz na zawsze wszystko wiecie,
że Pan wybawił wprawdzie lud z ziemi egipskiej,
ale następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli " LIST JUDY 1:4-5

, "Przez wiarę Mojżesz, kiedy dorósł, nie zgodził się, by go zwano synem córki faraona,
(25) i wolał raczej znosić uciski wespół z ludem Bożym, aniżeli zażywać przemijającej rozkoszy grzechu,
(26) uznawszy hańbę Chrystusową za większe bogactwo niż skarby Egiptu;
skierował bowiem oczy na zapłatę.
(27) Przez wiarę opuścił Egipt, nie uląkłszy się gniewu królewskiego; trzymał się bowiem tego, który jest niewidzialny, jak gdyby go widział." HEBRAJCZYKÓW 11:24-27

, BÓG OBJAWIONY JEZUS jest fundamentalna postacia starego testamentu ale wiekszosc ludzi tego nie widzi - ja tez tego nie widziałem kiedys - naprawde ST składa świadectwo o PANU JEZUSIE i nie chodzi tylko o proroctwa mesjańskie : "Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie " EWANGELIA JANA 5:39

, "To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o Nim " EWANGELIA JANA 12:41 - co zobaczył Izajasza ? ,
tak jak napisał Jan , zobaczył chwałe PANA JEZUSA -
cały 6 rozdział Księgi Izajasza pokazuje PANA JEZUSA ale chyba najciekawsze ze PAN m.in
w Izajasza 6:3 , 6:5 i 6:12 nazywany jest YHVH tak jak przedtawił sie m.in w EWANGELII JANA 8:58 .........
...."W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.
(2) Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.
(3) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan (YHVH) Zastępów!
Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.
(4) I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.
(5) I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana (YHVH) Zastępów " IZAJASZA 6:1-5


, inny przykład : "Potem wyruszy Pan (YHVH) i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
(4) Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu" KSIĘGA ZACHARIASZA 14:3-4 - słowo PAN to YHVH - sam tekst pokazuje ze chodzi o PANA JEZUSA i Jego walke ale na potwierdzenie powrotu na Górę oliwna mamy relacje z Dziejów Apostolskich mówiąca ze tak jak PAN JEZUS wstapił do nieba z Góry Oliwnej tak samo powróci :

"i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.
(12) Wtedy powrócili do Jerozolimy z Góry, zwanej Oliwną " DZIEJE APOSOLSKIE 1:11-12

znowu mamy potwierdzenie ze YHVH uzyte w
14 rozdziale odnosi sie do PANA JEZUSA , przykładów jest duzo więcej :


, "Bo twoim małżonkiem jest twój Stwórca - jego imię Pan (YHVH) Zastępów - a twoim Odkupicielem Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi.
(6) Gdyż Pan(YHVH) uzna cię znów za małżonkę " IZAJASZA 54:5-6 - znajac relacje z NT wiemy ze jedynym męzem jest PAN JEZUS - na potwierdzenie tego mamy relacje apostoła Pawła gdzie ten fragment Izajasza odnosi do KOŚCIOŁA BOŻEGO - Jeruzalem Niebieskiego - list do GALACJAN 4:26-27 -

"zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą " 2 KORYNTIAN 11:2 - jeden maz to jeden maz - czy tutaj osoby mówiące ze Bóg jest dosłownie jeden , równiez mówia ze dosłownie jest jeden mąz ?? ;) - jesli nie to intepretuja sobie jak im sie podoba ;) - niestety osoby te nie wierzą we wszechmoc Boga i nie wierzą ze mógł objawić sie ludziom w ludzkiej postaci - JEZUSA CHRYSTUSA ale cała Biblia pokazuje co innego ...

, "Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka.

(10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem " OBJAWIENIE JANA 21:9-10

- na przykładzie 54 rozdziału Izajasza znowu widac ze PAN JEZUS = YHVH

, "Potem przyjdzie Pan (YHVH), mój Bóg, a z nim wszyscy święci " - Zachariasza 14:5 - o tym samym wydarzeniu mówi m.in Paweł i Juda : "przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ze wszystkimi jego świętymi " 1 TESALONICZAN 3:13 .......... "Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych, (15) aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników " list JUDY 1:14-14

, "Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską (YHVH), wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!....I objawi się chwała Pańska(YHVH), i ujrzy to wszelkie ciało pospołu " IZAJASZA 40:3 ,5 - z zeznań tak Jana Chrzciciela i samego PANA JEZUSA wiemy ze ten fragment Izajasza mówi o PANU JEZUSIE i Jego chwale : m.im Łukasza 1:76 , Jana 1:31 , Jana 3:28 :
"Wy sami możecie mi zaświadczyć, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz zostałem posłany przed nim"

, "To jest ten, o którym napisano: Oto Ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą " MATEUSZA 11:10 - droga gotowana przed YHVH = drodze gotowanej BOGU OBJAWIONEMU JEZUSOWI

, poza tym chwałe YHVH ma ujrzec wszelkie ciało a to pasuje m.in do OBJAWIENIE 1:7 gdzie wszelkie oko ma ujrzec chwałe PANA JEZUSA

, kolejny przykład : "Modlitwa utrapionego, gdy upada na duchu i wylewa skargę swoją przed Panem (YHVH)" PSALM 102:1 - cały Psalm jest skierowany do PANA (YHVH) poza pierwszym wersetem słowo YHVH wystepuje tez w 102:13 , 102:16 , 102:17 , 102:20 , 102:22 - wg apostoła Pawła psalm mówi o modlitwie do BOGA OBJAWIONEGO JEZUSA - (YHVH):

"Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;
(11) one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
(12) i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje " HEBRAJCZYKÓW 1:10-12

, podobnie jest nam ukazany dla przykładu Psalm 68 a wersety 17 i 21 zawieraja YHVH - w psalmie ukazane mamy takie wydarzenia jak : klęska wojsk które powstana przeciwko YHVH czyli PANU JEZUSOWI - m.in Objawienie Jana 16:13-14 , Objawienie Jana 19:17-21 ..... w 5 wersecie ukazane mamy jak PAN JEZUS powraca na obłokach ..... wersety 8-9 mówia o prowadzeniu i utrzymywaniu przy zyciu Izraelitów gdy wyszli z Egiptu - wg NT wiemy ze tego dokonał PAN JEZUS i co równie wazne apostoł Paweł cytuje fragment tego Psalmu jako odnoszacy sie do PANA JEZUSA :

" każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.
(8) Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.
(9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi?
(10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko " EFEZJAN 4:7-10 - werset 8 to fragment 68 psalmu

, jak ktoś ma jeszcze wątpliwości ze ST składa świadectwo o BOGU WCIELONYM JEZUSIE to dowodów na to jest dużo więcej :

"Wejdź do jaskiń skalnych i skryj się w prochu ze strachu przed Panem (YHVH) i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią " IZAJASZA 2:10 to przed blaskiem PANA JEZUSA beda sie chowac : " Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego "2 TESALONICZAN 2:8


, "Pan(YHVH) przyjdzie w ogniu, a jego wozy jak huragan, aby dać upust swojemu gniewowi i spełnić swoją groźbę w płomieniach ognia,
(16) gdyż ogniem i swoim mieczem dokona Pan(YHVH) sądu nad całą ziemią i będzie wielu pobitych przez Pana(YHVH)" IZAJASZA 66:15-16 - wiemy ze jesli chodzi o przyjscie ,
ogien i sad to jednoznacznie chodzi o PANA JEZUSA : "gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
(8) w ogniu płomienistym " 2 TESALONICZAN 1:7-8

, "Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
(23) aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.
Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca " JANA 5:22-23

, równiez fragment 12 rozdziału Księgi Zachariasza jest cytowany w NT - w 12 rozdziale zwrot YHVH wystepuje 5-krotnie a 10 werset jasno wskazuje na PANA JEZUSA jako tego o którym mówi Zachariasz : "Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania.
Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli "

"Wszakże każdy , kto będzie wzywał imienia Pana (YHVH), będzie wybawiony" JOELA 3:5 - fragment ten cytowany jest przez Piotra i apostoła Pawła - Dzieje Apostolskie 2:21 ,
Rzymian 10:13 - gdzie jednoznacznie jest mowa o PANU JEZUSIE.Równiez w Dziejach Apostolskich 4:12 napisane jest ze nie ma zadnego innego imienia danego ludziom.

"Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
(10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią " FILIPIAN 2:9-10

, przykładów jest dużo więcej np Joela ale najlepiej jak kazdy zainteresowany sobie sam poszuka i rozwazy wszystko

PAN JEZUS TO YHVH - JESUS IS YHVH


wiem ze tłumacz nie tłumaczy idealnie , ale da sie zrozumiec a w razie wystapienia jakis trudnych słów mozna posłuzyc sie słownikiem online polsko angielskim - KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE :D

YHVH jest POSŁAŃCEM , POSŁANIEC

, równiez wspaniałe objawienia BOGA WCIELONEGO JEZUSA ukazane sa w starym testamencie pod postacia głównie
MALAK YHVH - w odpowiednim kontekscie smiało mozna powiedziec ze to jedno z wielu imion BOGA - oznaczajace YHVH jest POSŁAŃCEM ......długi czas nie do konca rozumiałem te

objawienia BOGA ale temat jest prosty kiedy zrozumie się co znacza słowo MALAK a oznacza ono tak jak nowotestamentowe AGGELOS - po pierwsze posłańca - to JEST FUNDAMENTALNE znaczenie tego słowa - niestety skazeni róznymi naukami i nie zawsze poprawnymi tłumaczeniami Biblii -

odbieramy tłumaczenie słowa anioł bez zastanowienia i sprawdzenia i wiekszosci od razu kojarzy sie ze stworzona istotą duchową a to wielki błąd bo słowo tak MALAK jak i AGGELOS moga i odnosza sie do : BOGA (YHVH) , do ludzi lub do stworzonych duchów potocznie znanymi jako anioły -

wiec słowo to nie oznacza natury danej osoby ale pokazuje zadanie który wykonuje tak jak np w NT Jan Chrziciel jest nazwany aggelos , jego uczniowie nazwani sa aggelos , równiez uczniowie PANA JEZUSA nazwani sa aggelos. Kazda grupa , zostala posłana z pewnym zadaniem i dlatego była aggelos - posłami / posłancami - wiec trzeba uwazac na kontekst , szczególnie w starym testamencie.

Niestety wiele osób zostało zwiedzionych i wmówiono im przez oszustwa i manipulacje ze MALAK YHVH to PAN JEZUS ale jako stworzenie a nie STWÓRCA ale Biblia pokazuje inny obraz ze MALAK YHVH równa sie YHVH i nie jest to stworzenie ale sam STWÓRCA - MALAK YHVH w odpowiednim kontekscie to starotestamentowe objawienia PANA JEZUSA - bo Boga Ojca nikt z ludzi nie widział.

słowo MALAK strong 4397 - wystepuje 214 razy - przy czym około 100 wystepowan dotyczy ludzi reszta dotyczy BOGA WCIELONEGO JEZUSA lub stworzonych istot duchowych tzw aniołów

,MALAK YHVH wystepuje ponad 60 razy w tym raz w tym Aggeusz jest nazwany MALAH YHVH (Aggeusz poseł , posłaniec YHVH)- Aggeusza 1:13 oraz kapłani starotestamentowi byli nazwani MALAK jako posłancy YHVH Zastępów.Trzeba oczywiscie zawsze sprawdzac kontekst ale ogromna wiekszosc przypadków mówi o MALAK YHVH jako objawieniu YHVH czyli sa to starotestamentowe objawienia JEZUSA CHRYSTUSA , obok MALAK YHVH wystepuja inne odniesienia do BOGA WCIELONEGO CHRYSTUSA jako posłanca a wiec np wystepuje MALAK ELOHIM czy samo MALAK - tutaj tym bardziej trzeba zwracac szczególna uwage na kontekst i po nim patrzec czy odnosi sie do BOGA czy do stworzenia.

- MALAK YHVH - odbiera czesc jak YHVH , przedstawia sie jako YHVH , ludzie składaja mu ofiary , MALAK YHVH składa obietnice i błogosławi , ludzie po ujrzeniu Go boja sie ze umra
mówiac ze widzieli BOGA - nie mozliwe ze jest to posłaniec jako istota stworzona bo oddawanie czci aniołom to łamanie prawa i aniołowie unikaja tego - OBJAWIENIE JANA 19:10 , OBJAWIENIE JANA 22:8.

Mówiąc ogólnie MALAK YHVH mówi jak YHVH , działa jak YHVH , odbiera czesc i składa obietnice jak YHVH ale równiez w wielu fragmentach mimo ze jasno jest wskazane ze jest YHVH to czesto w tym samym fragmencie różni sie od YHVH - ale to nie sprzecznosc i nie problem - poniewaz PAN JEZUS wykonywał wole OJCA tak jak NT.Żeby PISMO nie było naruszone tylko osoba JEZUSA CHRYSTUSA moze wypełnic w swojej osobie funkcje ODWIECZNEGO BOGA i POSŁAŃCA

przed ludzmi starannie ukrywana jest ta prawda a jesli ktos głosi ze MALAK YHVH to PAN JEZUS to wiekszosc to czyni w fałszywej , zmanipulowanej wersji wg której MALAK YHVH to PAN JEZUS ale stworzenie a nie Stwórca - ale pierwszym chrześcijanom MALAK YHVH był znany jako LOGOS - odwieczny YHVH

, pierwsza wzmianka o YHVH JEST POSŁAŃCEM mamy w
1 Mojżeszowej 16 z w historii o Hagar : "rzekł do niej anioł Pański: Wróć do swej pani i oddaj się pod jej władzę!
(10) Rzekł jeszcze do niej anioł Pański: Rozmnożę bardzo potomstwo twoje, tak iż z powodu mnogości nie będzie go można policzyć.

(11) Nadto rzekł do niej anioł Pański: Oto poczęłaś i urodzisz syna, i nazwiesz go Ismael, bo Pan usłyszał o niedoli twojej. (12) Będzie to człowiek dziki, ręka jego będzie przeciwko wszystkim, a ręka wszystkich będzie przeciwko niemu, i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich.
(13) I nazwała Pana (YHVH), który mówił do niej: Tyś Bóg, który mnie widzi, bo mówiła: Wszak oglądałam tutaj tego, który mnie widzi! "
1 Mojżeszowa 16:9-13 - po pierwsze MALAK YHVH mówi w pierwszej osobie - nie mówi YHVH rozmnozy twoje potomstw ale rozmnoże twoje potomstwo - poza tym w
13 rozdziale MALAK YHVH = YHVH

,
"równiez historia Abrahama pokazuje ze MALAK YHVH = YHVH ....."Lecz anioł Pański zawołał nań z nieba i rzekł: Abrahamie! Abrahamie! A on rzekł: Otom ja! (12) I rzekł: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic, bo teraz wiem, że boisz się Boga, gdyż nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego" ....Potem zawołał anioł Pański powtórnie z nieba na Abrahama, mówiąc:
(16) Przysiągłem na siebie samego, mówi Pan(YHVH): Ponieważ to uczyniłeś i nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego,
(17) będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje " 1 Mojżeszowa 22:11-12 ,15-17 ,- wg relacji Abraham ofiarował Izaaka posłańcowi , nastepnie posłaniec mówi ze przysiega na siebie i przedsawił sie jako YHVH i pobłogosławił Abrahama i złozyl mu obietnice

,
"I błogosławił Józefowi, mówiąc: Bóg, z którym ojcowie moi, Abraham i Izaak, trwali w społeczności, Bóg, który prowadził mnie jak pasterz od początku życia aż po dzień dzisiejszy,
(16) anioł (POSŁANIEC), który wybawił mnie od wszelkiego złego, niech błogosławi tym chłopcom i niech trwa wśród nich imię moje i imię ojców moich, Abrahama i Izaaka, i niech się zaroi od nich ziemia! " 1 MOJŻESZOWA 48:15-16 .......... Bóg (Elohim) który prowadził od poczatku zycia JAKUBA jak pasterz nazwany jest MALAK czyli (anioł w znaczeniu posłaniec) - powracajac do wczesniejszej relacji z życia Jakuba mozna dodatkowo zobaczyć ze POSŁANIEC który pasł Jakuba przez całe życie to YHVH

"A Pan (YHVH) stał nad nią i mówił: Jam jest Pan (YHVH), Bóg Abrahama, ojca twego, i Bóg Izaaka! Ziemię, na której leżysz, dam tobie i potomstwu twojemu.
(14) Potomstwo twoje będzie liczne jak proch ziemi i rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, i na północ, i na południe, i będą błogosławione w tobie i w potomstwie twoim wszystkie plemiona ziemi.
(15) A oto Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz, i przywiodę cię z powrotem do tej ziemi, bo nie opuszczę cię, dopóki nie uczynię tego, co ci przyrzekłem" 1 MOJŻESZOWA 28:13-15 - wiec widzimy ze MALAK z 48 rozdziału to YHVH z 28 rozdziału - obiecał ze bedzie z nim wszedzie i bedzie go strzegł - wizja z 28 rozdziału przydarzyła sie JAKUBOWI w BETELU a na temat YHVH z BETELU mamy relacje w 31 rozdziale :

, "I wtedy anioł(posłąniec) Boży rzekł do mnie we śnie: Jakubie! A ja odpowiedziałem: Otom ja.
(12) On zaś rzekł: Podnieś oczy i zobacz, że wszystkie samce, które pokrywają owce, są pręgowate, cętkowane i łaciate; widziałem bowiem wszystko, co ci czyni Laban.
(13) Jam jest Bogiem z Betel, gdzie namaściłeś pomnik i gdzie złożyłeś mi ślub. Wstań więc teraz, wyjdź z tej ziemi i wróć do swej rodzinnej ziemi" 1 MOJŻESZOWA 31:11-13


, 48 rozdział pokazuje ze bez żadnych watpliwosci BÓG jest POSŁAŃCEM i ze to jest jedno z Jego wielu imion -tak jak użyte m.in w 1 Mojżeszowej anioł Boży znaczy w tym przypadku ELOHIM jest POSŁAŃCEM

, "Oto Ja posyłam anioła (posłanca) przed tobą, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem. (21) Miej się przed nim na baczności, słuchaj głosu jego i nie przeciwstawiaj mu się, bo nie przebaczy występków waszych, gdyż imię moje jest w nim " EXODUS 23:20-21 .... od kiedy stworzenie moze odpuszczac grzechy ?, ale to PAN (YHVH) JEZUS ;) wiec wszystko jest w porzadku - to on strzegł i zaprowadził Izraela do kannanu

, inny przykład : "Wtem ukazał mu się anioł(posłąniec) Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął.
(3) Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala.
(4) Gdy Pan (YHVH) widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem!

(5) Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą.
(6) Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.
(7) Rzekł jeszcze Pan (YHVH) .... " EXODUS 3:2-7 - gdyby MALAK YHVH był tutaj stworzeniem to by napisane było np ze anioł widział ze podchodził a nie YHVH i by np pisało ze ANIOŁ zawołał a nie BÓG i Mojżesz nie bałby sie patrzec na ogień - gdyby ogien był objawieniem stworzenia a nie YHVH ........
16 werset janoo mówi ze PAN stał za objawieniem a nie stworzenie - wiec słusznie Mojżesz zakrył swoje oblicze : "Idź i zgromadź starszych Izraela, i powiedz im: Pan (YHVH), Bóg ojców waszych objawił mi się, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba ..........równiez 4 rozdział mówi ze to sam PAN ukazął mu sie : "Aby ci uwierzyli, że ci się ukazał Pan (YHVH), Bóg ojców ich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba" EXODUS 4:5


"Wtedy Pan zdjął zasłonę z oczu Bileama i ten zobaczył anioła (posłaca) Pańskiego, stojącego na drodze z
dobytym mieczem w ręku. Wówczas pochylił się i upadł na twarz swoją.
(32) I rzekł do niego anioł Pański: Dlaczego zbiłeś już trzy razy swoją oślicę? Przecież to ja wyszedłem jako twój przeciwnik, gdyż droga twoja jest zgubna i wbrew mojej woli.

(33) Oślica mnie widziała i trzy razy przede mną ustępowała; gdyby nie była ustąpiła przede mną, byłbym cię zabił, a ją zachował przy życiu.
(34) Bileam rzekł do anioła Pańskiego: Zgrzeszyłem, gdyż nie wiedziałem, że to ty stałeś naprzeciw mnie na drodze; jeżeli więc to się tobie nie podoba, to gotów jestem zawrócić do siebie.

(35) Wtedy rzekł anioł Pański do Bileama: Idź z tymi mężami, lecz będziesz mówił tylko to, co ja ci powiem "
4 MOJŻESZOWA 22:31-35 - tutaj mmay przykład rozróznienia miedzy YHVH a MALAK YHVH ale to niczemu nie zaprzecza , cały NT rozróznia miedzy BOGIEM OJCEM a BOGIEM WCIELONYM JEZUSEM a jednak sa jednoscia - równiez w ST jest duzo przykładów rozróznien miedzy YHVH a YHVH lub miedzy MALAK YHVH a YHVH ale to nie przeczy temu ze PAN JEZUS jest YHVH wrecz przeciwnie tworzy spólna całosc nowym testamentem - Bileam pochyla sie i upada na twarz przed MALAK YHVH - MALAK mówi ze droga Bileama jest wbrew jego woli i ze ma mówic to co on mu mówic będzie - ale wg 4 MOJ 23:5 to YHVH mówi do Niego - widac wiec rozróznienie miedzy OJCEM a SYNEM ale i jednosc YHVH :
"I rzekł Pan(YHVH) do Bileama: Nie idź z nimi i nie przeklinaj tego ludu, gdyż jest on błogosławiony" 4 MOJŻESZOWA 4:12


, "Wołaliśmy więc do Pana, a On wysłuchał naszego głosu i zesłał anioła (posłanca), a ten wyprowadził nas z Egiptu" 4 MOJŻESZOWA 20:16 jesli przeczytamy anioła jako posłanca to wszystko gra - mimo rozróznienia miedzy osobami YHVH a posłancem - wiemy z innych fragmentów i nowego testamenmtu ze sam posłaniec JEZUS CHRYSTUS który wyprowadził z Egiptu Izraela równiez jest YHVH

, "I wstąpił anioł (posłąniec) Pański z Gilgal do Bochim, i rzekł: Wywiodłem was z Egiptu i wprowadziłem was do ziemi, którą przysiągłem waszym ojcom, mówiąc: Nie naruszę przymierza mego z wami na wieki.

(2) Tylko wy nie zawierajcie przymierza z mieszkańcami tej ziemi, ale zburzcie ich ołtarze. Wy jednak nie usłuchaliście mojego głosu. Czemu to uczyniliście?
(3) Przeto i Ja powiadam: Nie wypędzę ich spośród was, będą wam wrogami, a ich bogowie będą dla was sidłem " SĘDZIÓW 2:1-3 ...... Kto wywiódł z Egiptu ??? - "Opuścili Pana (YHVH), Boga ojców swoich, który ich wywiódł z ziemi egipskiej" - SĘDZIÓW 2:12

MALAK YHVH wyprowadził Izraela z Egiptu , i to on przysięgał , mówi o swoim przymierzu , mówi ze nie usłuchali jego głosu

, " I ukazał mu się anioł(posłaniec) Pański i rzekł do niego: Pan z tobą, mężu waleczny!
(13) A Gedeon rzekł do niego: Za pozwoleniem, panie mój. Jeżeli Pan jest z nami, to dlaczego spotkało nas to wszystko? Gdzież są wszystkie jego cuda, o których opowiadali nam nasi ojcowie, mówiąc: Czyż nie Pan wywiódł nas z Egiptu? Teraz zaś porzucił nas Pan i wydał nas w rękę Midiańczyków.
(14) Wtedy Pan (YHVH) zwrócił się do niego i rzekł: Idź w tej mocy twojej i wybaw Izraela z ręki Midiańczyków.
Przecież to Ja cię wysyłam.
(15) On zaś rzekł do niego: Za pozwoleniem, Panie mój! Czym wybawię Izraela? Oto mój ród jest najbiedniejszy wśród Manassesytów, ja sam zaś najmłodszy w domu mego ojca.
(16) A Pan rzekł do niego: Ponieważ Ja będę z tobą, pobijesz Midiańczyków jak jednego męża.
(17) I odpowiedział mu: Jeżeli znalazłem łaskę w twoich oczach, to daj mi jakiś znak, że to Ty rozmawiasz ze mną " SĘDZIÓW 6:12-17 ........ w 12 wersecie mówi MALAK YHVH a w 14 YHVH.....w 12 i 13 wersecie Gedeon nie poznał ze to sam YHVH mówi do niego ale kiedy MALAK YHVH mówi ze dzieki Niemu pobije wrogów jak jednego męza , Gedeon prosi o znak potwierdzajacy ze to sam YHVH mówi do niego i dalej dostaje taki znak poczym boi sie o własne życie :

"Nie odchodź stąd, aż wrócę do ciebie i przyniosę ci ofiarę z pokarmów, i położę ją przed tobą.
A tamten rzekł: Pozostanę tu, aż wrócisz.
(19) I poszedł Gedeon i przyrządził koźlę oraz placki z jednej efy mąki; mięso włożył do kosza, polewkę wlał do garnka i przyniósł do niego pod dąb i położył przed nim.
(20) A anioł (posłaniec) Boży rzekł do niego: Weź mięso i placki i połóż na tej tam skale, a polewkę wylej.
I uczynił tak.
(21) Wtedy anioł Pański wyciągnął laskę, którą trzymał w ręce i dotknął jej końcem mięsa i placków, a wtem buchnął ogień ze skały i strawił mięso i placki. Ale anioł (posłaniec) Pański zniknął z jego oczu.

(22) Gdy Gedeon przekonał się, że to był anioł (posłaniec) Pański, rzekł: Ach, Panie, Boże (YHVH) mój, przecież to anioła (posłanca) Pańskiego oglądałem twarzą w twarz.
(23) Lecz Pan (YHVH) rzekł do niego: Pokój z tobą; nie bój się, nie umrzesz.

(24) I zbudował tam Gedeon ołtarz Panu (YHVH), i nazwał go: "Pan (YHVH) jest pokojem" " SĘDZIÓW 6:18:24 ......... Gedeon składa ofiare MALAK YHVH a Ten nie spreciwia sie lecz zgadza sie na to - w 20 wersecie mamy dowód ze w odpowiednim kontekscie MALAK YHVH = MALAK ELOHIM ........
gdy POSŁANIEC przyjał ofiare i zniknał przed nim - Gedeon dostał dowód że to był sam YHVH - Gedeon wystraszył sie ze umrze - znał dobrze historie Mojżesza czy wyprowadzenia z Egiptu o którym wspomina - napewno znał tez nauke ze kto zobaczy YHVH nie moze zostac przy zyciu - dlatego sie wystraszył ale YHVH - PAN JEST POSŁAŃCEM zapewnił go ze nie umrze i zeby sie nie bał


, "Jakub zaś pozostał sam. I mocował się z nim pewien mąż aż do wzejścia zorzy ......
Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
(29) A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
(30) I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje" 1 Mojżeszowa 32:24 ,28-30 - Sam Jakub mówił ze widział Boga twarz w twarz a jednak został przy zyciu - bez watpienia YHVH objawił sie w ludzkim ciele aby m.in wybróbować wiare Jakuba , a kiedy Jakub zda test pobłogosławic go , dac mu nowe imie i umocnic go przed spotkaniem z bratem - równiez prorok Ozeasz mówi o tym zajściu i uzywa zamiennie słowa BÓG i POSŁANIEC :

"będąc w pełni sił walczył z Bogiem , Walcząc z aniołem(POSŁAŃCEM - MALAK) zwyciężył, z płaczem błagał o zmiłowanie; w Betel znalazł Boga i tam z nim rozmawiał:

(6) Pan (YHVH), Bóg Zastępów, Pan(YHVH) imię jego" OZEASZA 12:4-6 - rozmawiajac z posłancem rozmawiał z Bogiem , walczas z posłańcem walczył z Bogiem - a 6 werset dwukrotnie mówi Jego imię YHVH - wiec naprawde Jakub widział BOGA , twarza w twarz

, również historia rodziców Samsona pokazuje bez żadnych wątpliwości , ze widzieli samego YHVH a nie stworzenie.
Cała historia opisana jest w Księdze Sędziów 13:2-23 : MALAK YHVH za pierwszym razem objawił sie w ludzkiej postaci , za drugim razem wyproszonym przez Monoacha - równiez objawia sie w ludzkiej postaci
(w 9 wersecie opisany jest jako MALAK ELOHIM -
w 13 rozdziale MALAK YHVH i MALAK ELOHIM to synonimy)

, "Manoach wstał więc, poszedł za swoją żoną, doszedł do tego męża i rzekł do niego: Czy ty jesteś tym mężem, który rozmawiał z moją żoną? A on na to: Tak, jestem " wers 11 ..... "Anioł Pański odpowiedział Manoachowi: Choćbyś mnie zatrzymywał, nie będę jadł z twojej potrawy, lecz jeżeli chcesz ją przyrządzić, to złóż ją Panu (YHVH) jako całopalenie, Manoach nie wiedział bowiem, że to jest anioł (posłąniec)Pański" SĘDZIÓW 13:16 - Monoach nie wiedział ze to MALAK YHVH ale nie wiedział ze o sam bóg jest tym posłancem - a YHVH wiedzac o tym i chcac mu wyjawic swoje prawdziwa boska nature wskazał zeby złozyc ofiare YHVH czyli sobie (ale nie wskazał na siebie bo był w ludzkiej postaci - Monoach nie uwierzyłby mu ;)

, "Wtedy Manoach wziął koźlątko i ofiarę z pokarmów i złożył je na skale Panu (YHVH), temu, który czyni dziwne rzeczy, a Manoach i jego żona widzieli, że
(20) gdy płomień buchnął znad ołtarza ku niebu, także anioł (posłaniec) Pański wzniósł się w płomieniu ołtarzowym w górę. Toteż Manoach i jego żona widząc to, upadli na swoje twarze na ziemię.
(21) I nie ukazywał się już anioł (posłąniec) Pański Manoachowi i jego żonie.
Wtedy też poznał Manoach, że to był anioł (posłaniec)Pański.
(22) I rzekł Manoach do swojej żony: Na pewno pomrzemy, gdyż oglądaliśmy Boga.
(23) Lecz jego żona odpowiedziała mu: Jeśliby Pan(YHVH) chciał naszej śmierci, to nie przyjąłby z naszych rąk całopalenia ani ofiary z pokarmów i nie ukazałby nam tego wszystkiego ani teraz nie objawiłby nam czegoś podobnego " SEDZIÓW 13:19-23 -
MONOACH i jego zona nie upadli przed ogniem czy przed ofiara na twarze ale przed MALAK YHVH kiedy ten wzniósł sie z ogniu w górę - dopiero wtedy zrozumieli ze to był MALAK YHVH - ale nie stworzenie ale samoobjawienie YHVH - Monoach mówi ze napewno umra bo widzieli BOGA - ELOHIM , natomiast zona madrze odpowiada ze gdyby YHVH chciał smierci nie przyjałby ofiary - ofiara została przyjeta przez MALAK YHVH kiedy ten wzniósł sie w ogniu - tak jak MALAK ELOHIM i MALAK YHVH sa uzywane zamiennie tutaj tak samo ELOHIM wypowiedziane przez Monoacha i YHVH uzyte przez jego zone uzywane sa zamiennie a wiec MONOACH widział ELOHIM - YHVH - dlatego tez bał sie o życie - dlatego nie tylko on upadł na twarz ale równiez jego żona - gdyby to nie był sam YHVH to napewno zona Monoacha powiedzialaby mu : nie bój sie to nie ELOHIM , to nie YHVH ale tylko jego jeden z wielu aniołów

"W owym dniu ochroni Pan (YHVH) mieszkańców Jeruzalemu, tak że najsłabszy wśród nich będzie w owym dniu jak Dawid a dom Dawida będzie jak Bóg, jak anioł(POSŁANIEC) Pana na ich czele " ZACHARIASZA 12:8 - cały rozdział mówi o PANU JEZUSIE -równiez tutaj ELOHIM i MALAK to synonimy YHVH

, dowodów na to ze MALAK YHVH , MALAK ELOHIM lub nawet MALAK w odpowiednim kontekscie jest objawieniem samego YHVH a nie stworzenia jest duzo więcej :

Anioł Pana to Bóg Jezus : http://www.google.pl/search?q=angel+of+ ... =firefox-a

:exclamation: :exclamation: :exclamation:mimo ze wiekszosc tych autorów wierzy w trójce to polecam poczytac w kontekscie MALAK YHVH i PANA JEZUSA jako YHVH (:ja nie wierze w trójce) ale w dwie równe sobie osoby które stanowia JEDNO = BOGA OJCA i SYNA JEZUSA CHRYSTUSA YHVH http://zbawieni.com/showthread.php?tid=17


INNE DOWODY na to ze PAN JEZUS to YHVH :



SKAŁA
: "Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana(YHVH)? Kto jest skałą prócz Boga naszego? " PSALM 18:32 - wg NT skała która towarzyszyła Izraelowi i wyprowadziła go z Egiptu to PAN JEZUS - 1 KORYNTIAN 10:4 , apostoł Piotr nazywana PANA JEZUSA skała w Mateusza 16:18 , a w swoim liscie to potwierdza cytując fragment Izajasza o skale i przypisujac to CHRYSTUSOWI : 1 Piotr 2:8 vs Izajasza 8:13-15

PASTERZ
: "Psalm Dawidowy. Pan(YHVH) jest pasterzem moim" Psalm 23:1 .....
."Oto Wszechmocny (YHVH), Pan przychodzi w mocy, jego ramię włada. Oto ci, których sobie zarobił, są z nimi, a ci, których wypracował, są przed nim.
(11) Jak pasterz będzie pasł swoją trzodę, do swojego naręcza zbierze jagnięta i na swoim łonie będzie je nosił, a kotne będzie prowadził ostrożnie" IZAJASZA 40:11-12 ..........kto bedzie pasł i poił swoje owce kiedy przyjdzie ? czy nie PAN JEZUS ?? "

"Baranek
, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód " OBJAWIENIE JANA 7:17

, "Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.
(15) Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
(16) Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i
głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz "
EWANGELIA JANA 10:15-16


, PIERWSZY i OSTATNI : "Tak mówi Pan (YHVH), Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan(YHVH) Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga" IZAJASZA 44:6 .......... ale wg Objawienia Jana , PAN JEZUS jest PIERWSZY iOSTATNI : "Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, (18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków" OBJAWIENIE JANA 1:17 ..............
. "To mówi pierwszy i ostatni" OBJAWIENIE JANA 2:8

, NERKI i SERCA : "Ja, Pan (YHVH), zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków " JEREMIASZA 17:10 ..........wg m.in OBJAWIENIA to PAN JEZUS zgłebia nerki i serca : "i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych" OBJAWIENIE JANA 2:23 - wszystkie zbory dopiero w przyszłosci poznaja ze PAN JEZUS to YHVH - na dzis dzien wiele osób m.in przez zwiedzenie nie wiem o tym lub odrzuca to.

, ponownie stwierdzone ze to PAN JEZUS odda wg uczynków : "Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną by oddać każdemu według jego uczynku", OBJAWIENIE JANA 22:12

STWÓRCA - Izajasza 40:28 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Ewangelia Jana 1:3 , Hebrajczyków , 1:2 , 1:10-12 , Kolosan 1:16
PAN PANÓW - 5 Mojżeszwa 10:17 (YHVH) - PAN JEZUS : Objawienie Jana 19:16
ZBAWICIEL - Izajasza 45:21 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Ewangelia Jana 4:42
ŚWIATŁO - SWIATŁOŚĆ - PSALM 27:1 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Ewangelia Jana 1:4-9 , 3:19-20 , 8:12
CHWAŁA BOGA - Izajasza 42:8 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Izajasza 6:3 , Ewangelia Jana 17:1 , 17:5
ODKUPICIEL - Izajasza 41:14 (YHVH) - PAN JEZUS m.in 1 Mojżeszowa 48:15, OBJAWIENIE JANA 5:9
STWÓRCA ANIOŁÓW - PSALM 148:5 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Kolosan 1:16
OBLUBIENIEC - Izajasza 62:4-5 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Mateusza 9:15 , 25:1 , Jana 3:29
SĘDZIA - Joela 3:17 , Izajasza 33:22 (YHVH) - PAN JEZUS m.in Izajasza , 2:3-4 , 11:4 , Mateusza 25:31-46 , Jana 5:27
ODPUSZCZAJĄCY GRZECH - Jeremiasza 31:34 (YHVH) - PAN JEZUS : 1 Mojżeszowa 23:20-21 , Marka 2:7-10
ŚWIĘTY - Izajasza 43:3 (YHVH) - PAN JEZUS : Dzieje Apostolskie 3:14 , Izajasza 6:3
CZCZONY przez aniołów - PSALM 148:2 (YHVH) - PAN JEZUS : Hebrajczyków 1:6 , Objawienie Jana 5:11-14

, "I wstąpił Mojżesz i Aaron, Nadab i Abihu oraz siedemdziesięciu ze starszych Izraela na górę,
(10) i ujrzeli Boga Izraela, a pod jego stopami jakby twór z płyt szafirowych, błękitny jak samo niebo.
(11) Lecz na najprzedniejszych z synów izraelskich nie wyciągnął swojej ręki; mogli więc oglądać Boga "
EXODUS 24:9-11


, "I rzekł Pan: Słuchajcie moich słów: Jeżeli jest u was prorok Pana, to objawiam mu się w widzeniu,
przemawiam do niego we śnie.
(7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem.
W całym moim domu jest on wiernym.
(8) Z ust do ust przemawiam do niego, i jasno, a nie w zagadkach.
I prawdziwą postać Pana (YHVH) ogląda on " 4 Mojżeszowa 12:6-8

, Nowy testament jednoznacznie mówi ze nikt z ludzi nigdy nie widział BOGA OJCA wiec kogo widział Mojżesz i reszta ?? ,kogo widzieli jesli mówi ze nie wyciagnal reki na nich mimo ze widzieli BOGA IZRAELA ?? ,
z kim rozmawiał Mojżesz twarza w twarz - kim jest prawdziwa postac YHVH jesli nie PANEM JEZUSEM ??

IZAJASZA 63:9 kim jest POSŁANIEC OBECNOSCI jesli nie jest to odwieczny STWÓRCA LOGOS - SŁOWO które sie stało ciałem - "KTO WIDZIAŁ MNIE WIDZIAŁ OJCA" - KTO WIDZIAŁ PANA JEZUSA WIDZIAŁ YHVH - stworzenie nie moze ukazac OJCA poniewaz bedzie nieskonczenie mniejsze od Niego

,Kogo widział Ezechiel m.in 1 i 8-9 rozdziale jesli nie YHVH który mu sie objawił - Ezechiela 9:4 (YHVH) a którego opis jest bardzo podobny do PANA JEZUSA z opisu który jest w 1 rozdziale Objawienia Jana - ale wiedzac ze BOGA OJCA nikt nie widział na 100 % wiemy ze było objawienie PANA JEZUSA

POSŁANIEC PRZYMIERZA


"Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną.
Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie "
Malachiasza 3:1 - z fragmnetu Izajasza 40 , Mateusza 11:10 i innych wiemy ze anioł który przygotowywał droge w pierwszym wypełnieniu to był Jan Crzciciel , natomiast ANIOŁ PRZYMIERZA to PAN JEZUS - oczywiscie Jana tak jak i PANA JEZUSA trzeba odczytac jako POSŁAŃCÓW - i zeby udowodnic ze POSŁANIEC PRZYMIERZA
to nie stworzenie a sam YHVH trzeba zajrzec do MALACHIASZA 3:2-3 i porównac prace wykonywana tam przez POSŁACA PRZYMIERZA z identyczna praca m.in wytapiania która opisana jest w Ksiedze Zachariasza 13:8-9 gdzie dokonuje tego YHVH.
Poza tym jesli ktos uwaza ze Posłaniec przymierza to stworzenie to od kiedy stworzenie ma swoja swiatynie ?? , PAN (ADON) który nagle ma przyjsc do swojej swiatyni ma to uczynic nagle - przeciez to PAN JEZUS nadejdzie jak złodziei - BÓG OJCIEC nie nadejdzie nagle , BÓG OJCIEC zamieszka dopiero z ludzmi na ziemi po 1000 letnim królestwie wiec jak moze nadejsc nagle do swojej swiatyni ? -
te i dzisiatki innych dowodów pokazuja ze PAN JEZUS to YHVH

" Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
(40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot " EWANGELIA JANA 5:39-40

jesli ktos nie widzi ze stary testament składa swiadectwo o PANU JEZUSIE jako YHVH to musi ponownie zajrzec do Biblii

" I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana 9YHVH), Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich

, "ziemia będzie pełna poznania Pana(YHVH)jakby wód, które wypełniają morze " IZAJASZA 11:9
Oby jak najszybciej wypelniły sie słowa Izajasza o pozaniu przez ludzkosc tego ze JEZUS CHRYSTUS jest YHVH. AMEN

, Oby jak najszybciej wypelniły sie słowa Izajasza o pozaniu przez ludzkosc tego ze JEZUS CHRYSTUS jest JESTEM KTÓRY JESTEM

jeszcze co do mojego wpisu to dodam , że co do tzw tetragramu to nie wiem jak sie go pisze i wymawia , a skrótu uzyłem bo jest najlepiej znany - poprostu zeby nie wprowadzac chaosu i jakichś kolejnych dziwnych opcji - bazujac na nowym testamencvie i słowach BOGA WCIELONEGO JEZUSA który sie przedstawiał niejednokrotnie JESTEM , wiemy ze YHVH - czy (prawidłowa to pisownia czy nie) - oznacza JESTEM który JESTEM - czyli STWÓRCE WSZECHRZECZY który istniał przed wszystkim , nie miał poczatku i nie bedzie mial konca i w takim kontekscie rozumiem i uzyłem YHVH :

, "A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: JESTEM posłał mnie do was! " EXODUS 3:14

, "Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest " Jana 8:58

, Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. A stał z nimi i Judasz, który go wydał. (6) Gdy więc im rzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię " Jana 18:5-6

, w nowym testamencie poprostu PAN JEZUS powtórzył swoje słowo który powiedział do Mojżesza a ze imiona BOGA mówia zawsze nam cos o nim to i w tym przypadku tak jest = ludzie sie kłoca o pisownie o wymowe jakby to miala jakas cudowna moc a nie patrza na tego który stoi za tym imieniem i nie patrza co mówi imie - podobne batalie sa wokół imienia PANA JEZUSA ale PAN JEZUS nie podajac nam w NT tak swojego hebrajskiego imienia jak i imienia OJCA pokazał ze wazna jest miłosc i wiara w duchu i prawdzie a nie jak sie ta czy inna literke napisze czy wymówi - PAN JEZUS dopuscił uzywanie swojego imienia w jezykach narodowych - "miłosierdzia chce a nie ofiary" - a na siłe głoszenie ze trzeba tak czy inaczej wymawiac jakies słowo to jest jak ofiara - tak działali faryzeusze , podchodzi to pod LEGALIZM

, jedni głosza ze zeby byc zbawionym czy wysłuchanym przez BOGA trzeba słuchac nauk jakiejś organizacji , inni głosza ze trzeba brac udział w sakramentach np trzeba jesc tzw przemieniony chleb czy wino ;) - inni robia to samo tylko na innych naukach - głosza ze trzeba tak a nie inaczej wymawiac jakies słowo czy imie albo ze to czy inne słowo zostaąło usuniete z NOWEGO TESTAMENTU - co jest kłamstwem - JA JESTEM sie nie zmienił na przestrzeni tysiacleci a Jego uczniem sie jest przez przestrzeganie Jego nauk - szczególnie nauk o miłosci - UCZNIÓW NIE POZNAJA SIE PO WYMAWIANIU IMION ale po czyms innym :

"Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. (35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie " Ewangelia Jana 13:35




http://zbawieni.com/showthread.php?tid=182
.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194

_________________
uratowany spod TIR-a cz 2 - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... owany.html

, obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=lrmqsTSgboc


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 lipca 2012, o 07:29 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: ST ,SKŁADA ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 16:39 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Cytuj:
Poza tym jesli ktos uwaza ze Posłaniec przymierza to stworzenie to od kiedy stworzenie ma swoja swiatynie ?? ,
PAN (ADON) który nagle ma przyjsc do swojej swiatyni ma to uczynic nagle - przeciez to PAN JEZUS nadejdzie jak złodziei - BÓG OJCIEC nie nadejdzie nagle ,
BÓG OJCIEC zamieszka dopiero z ludzmi na ziemi po 1000 letnim królestwie wiec jak moze nadejsc nagle do swojej swiatyni ? -
te i dzisiatki innych dowodów pokazuja ze PAN JEZUS to YHVH


Nie wiem czy dobrze to rozumiem ,Jezus przyjdzie nagle a Bóg Ojciec nie nadejdzie nagle ?
Czy to nie jest jedna i ta sama OSOBA ?

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ST ,SKŁADA ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie
 Post Napisane: 14 lipca 2012, o 16:52 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
OSOBĄ BOGA, OSOBĄ DUCHA ŚWIĘTEGO jest CHRYSTUS JEZUS.
OJCIEC jest DUCHEM ŚWIĘTYM i Objawił się jako SYN CZŁOWIECZY, CHRYSTUS JEZUS.
OJCIEC jest DUCHEM ŚWIĘTYM, ŚWIĘTYM UMYSŁEM.

Jan. 4:24
24. Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili. Bóg jest Duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie.
(BG)

DUCHA ŚWIĘTEGO należy pojmować nie osobowo lecz OSOBOWOŚCIOWO.
DUCH jest wszechprzenikający, jest sprawujący kontrolę.
DUCH jest ŻYWY i to nie wszystko bo BĘDĄCY ŻYCIEM, STANOWIĄCY ŻYCIE, DAJĄCY ŻYCIE.
DUCH jest WSZECHMOCNY, WSZECHTWÓRCZY a wszystko co DUCH tworzy jest dobre.
DUCH jest niewidzialny ale widzialny poprzez swoje działanie.
DUCH jest niewidzialny ale OBJAWIALNY.

DUCH ŚWIĘTY Przyoblekł się w CIAŁO, stał się SYNEM CZŁOWIECZYM, CHRYSTUSEM JEZUSEM.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ST ,SKŁADA ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie
 Post Napisane: 23 listopada 2012, o 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ST składa świadectwo zapowiada CIERPIĄCEGO MESJASZA , pisza o tym Mojzesz i
Prorocy i Dawid .
Wszystkieksiegi ST zapowiadaja przyjście IHVH wtakiej Chwale ,ze nie bedzie rozpoznany z powodu zasłony na oczach duchowych .

Jan wie ,Jan wniknał przez ZASŁONE CIAŁA Jan widział TEGO ,KTÓRY ukrył Siebie
dla oczu cielesnych .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ST ,SKŁADA ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie
 Post Napisane: 23 listopada 2012, o 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
veteran napisał(a):
OSOBĄ BOGA, OSOBĄ DUCHA ŚWIĘTEGO jest CHRYSTUS JEZUS.
OJCIEC jest DUCHEM ŚWIĘTYM i Objawił się jako SYN CZŁOWIECZY, CHRYSTUS JEZUS.
OJCIEC jest DUCHEM ŚWIĘTYM, ŚWIĘTYM UMYSŁEM.

Jan. 4:24
24. Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili.
Bóg jest Duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie.
(BG)

DUCHA ŚWIĘTEGO należy pojmować nie osobowo lecz OSOBOWOŚCIOWO.
DUCH jest wszechprzenikający, jest sprawujący kontrolę.
DUCH jest ŻYWY i to nie wszystko bo BĘDĄCY ŻYCIEM, STANOWIĄCY ŻYCIE, DAJĄCY ŻYCIE.
DUCH jest WSZECHMOCNY, WSZECHTWÓRCZY a wszystko co DUCH tworzy jest dobre.
DUCH jest niewidzialny ale widzialny poprzez swoje działanie.
DUCH jest niewidzialny ale OBJAWIALNY.

DUCH ŚWIĘTY Przyoblekł się w CIAŁO, stał się SYNEM CZŁOWIECZYM, CHRYSTUSEM JEZUSEM.


Duch Święty Objawia Obecność Elohim .
Duch Święty to inaczej Szechina ,
Słowo Obleka sie w Ciało i Objawia Swoją Obecność ale niekazdy widzi nawet kiedy widzi to co ma przedswoimi oczami .
Gołebica była widziana dla Jana inni jej nie widzilei chociaz tez tam byli..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 listopada 2012, o 10:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL