Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 11:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Dlaczego mamy narodzic sie na NOWO z Ducha, skoro on wg. Ciebie nie byl w 100 % sam z niego zrodzony?


Nie wiem o co Ci chodzi i co chcesz mi wsadzic w moje usta znowu, ale ja wierze Pismu;

Izajasza 7.14: „Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.”

Nigdy, nigdzie nie przeczylam, ze Maria poczela z Ducha Swietego. Pisalam o tym wyzej.

Teraz jednak musze byc posluszna Slowu Bozemu, dlatego jest to moj ostatni post.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 11:59 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Niech Twoja mowa bedzie TAK,NIE
skoro jest poczety w 100 % z DS, to jak mogl byc z Marii.
Izajasz prorokowal-powila SYNA-CHLOPCA...no i nadal nie wierza, ze Boga.:(

(47) Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.

Aga, zdajesz sobie sprawe, ze to Ty wlasnie nie wierzysz, ze Pan Jezus przyszedl w ciele podobnym do naszego?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:27 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
agnieszka napisał(a):
Emily napisał(a):
Dlaczego mamy narodzic sie na NOWO z Ducha, skoro on wg. Ciebie nie byl w 100 % sam z niego zrodzony?


Nie wiem o co Ci chodzi i co chcesz mi wsadzic w moje usta znowu, ale ja wierze Pismu;

Izajasza 7.14: „Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.”

Nigdy, nigdzie nie przeczylam, ze Maria poczela z Ducha Swietego.
Pisalam o tym wyzej.

Teraz jednak musze byc posluszna Slowu Bozemu, dlatego jest to moj ostatni post.

SŁOWO BOZE to ON SAM a nie litera ,jesli chcesz byc Jemu posłuszna ,to sie chwali ,jednak posłuszny jest ten kto SŁUCHA kto ma uszy obrzezane .

Narodzenie Jezusa
Mate
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.
Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: "Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.

Dlaczego Józef chciał potajemnie oddalic Miriam ?
czy nie był przekonany ze Miriam musi byc brzemienna z człowieka czyli ZAPŁODNIONA przez mężczyzne ?
Dlaczego zmieni zdanie kiedy usłyszał ze z Ducha Świętego ,jakie to miało znaczenie?
Dlaczego nikt nie zapytał JAK TO SIE STANIE ?

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia,
lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze”

Aga, mam nadzieje, ze przeczytasz....


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia,
lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze”

Aga, mam nadzieje, ze przeczytasz....

no i co z tego ?
w jakim celu Ty mi to cytujesz, co mi chcesz udowodnic ? z czym Ty walczysz? Czy sama wiesz ?

Mamy sie przerzucac cytatami, czy mam Ci zacytowac Rodowod Jezusa Chrystusa z Ewangelii Mateusza ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 27 lutego 2013, o 14:38 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Mysle, ze wiem z czym walcze. Co oznaczaja dla Ciebie powyzsze slowa , mozna spytac?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Mysle, ze wiem z czym walcze. Co oznaczaja dla Ciebie powyzsze slowa , mozna spytac?


Jesli wiesz z czym walczysz to mi odpowiedz najpierw na moje pytanie.
Z czym walczysz ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Z zakorzeniana doktryna katolicka. We mnie tez zostala zasiana , a prostowanie przyprawialo o bol glowy.
Skoro Pan byl dla mnie tak cierpliwy, dlaczego ja mialabym Cie unikac?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszko jesli walczymy to nie z krwia i ciałem a mocami ciemności z duchami


Ef 6:12 bp "Nie walczymy z ludźmi, ale ze zwierzchnościami, władzami, rządcami świata ciemności i złymi duchami w przestworzach."

1Tm 4:10 bp "Dlatego trudzimy się i walczymy, ponieważ całą nadzieję pokładamy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a zwłaszcza wierzących."

To te duchy robia wszystko by człowiek nie ujrzał Chwały i Majestau JEDYNEGO PRAWDZIWEGO WIELKIEGO BOGA i ZBAWICIELA JAHSZUAH MESJASZA.
agnieszko to jest WALKA duchów tak jak za Dni Mesajsza na Ziemi.

To jest tez ich walka o kazdą Dusze walka o to by nie poznac Prawdy by nie wjesc do
Miejsca Najświętszego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Chcesz cytowac rodowod? Czy wiesz, ze rodowod idzie po lini ojca??? Zatem Jozef byl ojcem Pana Jezusa, do tego zmierzasz? Aga, jak mozna byc tak upartym i tupac nogami, daj sobie czas i z modlitwa pros o to czego nie widzisz. Myslisz, ze juz wszytko poznalas?
Najpierw mowisz, ze jestes zawiedziona, gdyz unikam merytoryki, a kiedy wstawiam konkretny cytat, zahaczasz o przepychanki. Czego chcesz Agnieszko, widze, ze temat Cie frasuje, to dobrze, mnie tez nurtowal i nie dawal spokoju.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mam pytanie -

jesli sarx oznacza grzeszne ciało i wielu powołuje sie ze W takie to GRZESZNE CIAŁO Oblókł sie IHVH jako Zbawiciel Swego Ludu.
Jesli sarx to tez ciało zwierząt ?
to znaczyło by ze IHVH nie stał sie Zbawicielem ,
ale stał sie Upadłym jak reszta stworzenia
:shock:

Za kogo Mnie uważacie ?
za upadłego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 06:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
agnieszka napisał(a):
Emily napisał(a):
Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia,
lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze”

Aga, mam nadzieje, ze przeczytasz....

no i co z tego ?
w jakim celu Ty mi to cytujesz, co mi chcesz udowodnic ? z czym Ty walczysz? Czy sama wiesz ?

Mamy sie przerzucac cytatami, czy mam Ci zacytowac Rodowod Jezusa Chrystusa z Ewangelii Mateusza .



Emily napisał(a):
Z zakorzeniana doktryna katolicka. We mnie tez zostala zasiana , a prostowanie przyprawialo o bol glowy.
jeszcze zapytam;
Walczysz, powiadasz, z zakorzeniona ma sie rozumiec "we mnie", tak ? doktryna katolicka, tak ?
tylko o ktora doktryne katolicka Ci chodzi z ktora Ty walczysz (u mnie) cytujac mi slowa odnosnie Melchidezeka ?

Ja znam jedna tylko doktryne katolicka, a nawet katolicko/protestancka, te doktryne "Trojcy", ktorej nie podzielam. Czy to z ta doktryna Trojcy walczysz u mnie po proznicy, czy z jakas inna ? a jesli inna to jaka ?, jak ona sie nazywa w katolicyzmie ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Aga, jaki sens ma picie jego KRWI, jesli ta jest podobna do naszej?
Nie wiem jak sie nazywa. Katolikomi i protestantom jednak uciekaja slowa Pana Jezusa, wiesz jakby ich nie slyszeli, nie widzieli- JESTEM CZLOWIEKIEM Z NIEBA, ja jestem chlebem, ktory z nieba zstepuje. W ST Bog potepil tzw. mieszanie sie gatunkow( synow bozych z corkami ziemskimi),myslisz,, ze sam dopuscilby sie takiego czynu.? Co oznaczaja slowa
BEZ OJCA; BEZ MATKI; PODOBNY DO SYNA CZLOWIECZEGO- nie odpowiedzialas.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 10:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Aga, jaki sens ma picie jego KRWI, jesli ta jest podobna do naszej?
a powiedz mi jak, gdzie i kiedy w jaki sposob Ty pijesz Jego KREW ?
Cytuj:
Nie wiem jak sie nazywa.
acha, nie wiesz jak sie nazywa ta "katolicka doktryna z ktora u mnie walczysz", hmm..., ok.
Cytuj:
Katolikomi i protestantom jednak uciekaja slowa Pana Jezusa, wiesz jakby ich nie slyszeli, nie widzieli- JESTEM CZLOWIEKIEM Z NIEBA, ja jestem chlebem, ktory z nieba zstepuje.
Nie znam wszystkich katolikow i protestantow, ale czytam np. Smoka w tym temacie i jemu wyznawcy dogmatu Trojcy akurat to nie ucieka, ze Pan Jezus jest chlebem Zywota, ze zstapil z nieba.
Cytuj:
W ST Bog potepil tzw. mieszanie sie gatunkow( synow bozych z corkami ziemskimi),myslisz,, ze sam dopuscilby sie takiego czynu.?
Tamci wspolzyli z kobietami, chyba ? , a Maria poczela za sprawa Ducha Swietego. Uwazasz, ze Bog nie jest Mocen to uczynic ? JEST! bo tak powiedzial, ze tak sie stanie i tak sie stalo, Maria poczela za sprawa Ducha Swietego i urodzila. Tak jest napisane, a gatunek sie nie zmieszal Jego Boska natura nie zmieszala sie z Jego ludzka natura. Przeciez mowisz, ze Jest Bogiem i Czlowiekiem z nieba. Bog - czlowiekiem ? i zarzucasz mi , ze robie z Pana pol Boga pol czlowieka Otoz nie! ;
podpisuje sie pod ta wypowiedzia;
"Dla mnie Jezus jest PRAWDZIWYM CZLOWIEKIEM (ZYDEM ) ORAZ PRAWDZIWYM BOGIEM (WIECZNYM JHWH-BOGIEM IZRAELA)-BEDACYM PODCZAS POBYTU NA ZIEMII W "UNII HIPOSTATYCZNEJ" Z NATURA LUDZKA DZIEDZICZONA PO MIRIAM."

Amen!
Zobacz sobie termin "unia Osobowa" lub "unia hipostatyczna"
Cytuj:
Co oznaczaja slowa
BEZ OJCA; BEZ MATKI; PODOBNY DO SYNA CZLOWIECZEGO- nie odpowiedzialas.
To, ze istnieje od zawsze, jest Bogiem.
a co oznaczaja slowa? Rodowod Jezusa Chrystusa, Syna Dawida, Syna Abrahama, przeczytaj w Ewangelii Mateusza rozdzial 1 od wersetu 1 do nie pamietam ktorego.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 12:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Chcesz cytowac rodowod? Czy wiesz, ze rodowod idzie po lini ojca???
tak, rodowod z Ewangelii Mateusza idzie po linii Jozefa, a rodowod z Ewangelii Lukasza idzie podobno po linii Marii. A to Ci checa ! :D:
Cytuj:
Zatem Jozef byl ojcem Pana Jezusa, do tego zmierzasz?
nie zmierzalam do tego, ale w trakcie sie dowiedzialam, ze prawnie Jozef byl ojcem Pana Jezusa :)
Cytuj:
Aga, jak mozna byc tak upartym i tupac nogami, daj sobie czas i z modlitwa pros o to czego nie widzisz. Myslisz, ze juz wszytko poznalas?
Nie, nie mysle, ze juz wszystko poznalam, uwazam zawsze innych za wyzszych od siebie, raczej Twoja postawa jest taka, byla do tej pory i ja tez uwazalam, ze masz wieksze poznanie, dlatego przyszlam Ciebie zapytac, a nie tupac nozkami, jednak nie przyjmuje wszystkiego bezkrytycznie, wybacz, tym bardziej gdy nie jest to poparte Slowem Bozym, lecz tupaniem nozkami i wzdychaniem typu; "oj nie widza" , "oj nie wierza", "zle patrzysz",itp. To nic nikomu nie pomoze, ani "slepemu", ani "widzacemu"
Cytuj:
Najpierw mowisz, ze jestes zawiedziona, gdyz unikam merytoryki, a kiedy wstawiam konkretny cytat, zahaczasz o przepychanki.
nie zachaczam o przepychanki tylko prosilam o wyjasnienie wstawienia wersetu.
Cytuj:
Czego chcesz Agnieszko, widze, ze temat Cie frasuje, to dobrze, mnie tez nurtowal i nie dawal spokoju.
merytorycznej dyskusji, popartej Slowem Bozym i tylko tyle.

Jesli sie nie bedziesz z czyms zgadzala w moim przedostatnim poscie, lub innych to prosze pokaz z czym sie nie zgadzasz i dlaczego, powiedz jak Ty to rozumiesz i poprzyj to konkretnym Slowem Bozym, jesli chcesz i mozesz. Bede wdzieczna.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 12:20 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL