Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 12 marca 2013, o 13:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
! ponosi cie,język!

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 12 marca 2013, o 14:00 przez anawa, łącznie edytowano 4 razy
OSTRZEŻENIE , za treść - usunięta


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 marca 2013, o 13:35 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 12 marca 2013, o 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
jesli cytuje to ze wzgledu na treśc , ty przecież też cytujesz cudze posty - o co ci chodzi?
Co do rozmowy twojej z matejanka - to rozmawiaj ale też niezapominaj ,ze jest to forum.
I nie trzeba pytać o pozwolenie zabrania głosu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 12 marca 2013, o 14:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
jesli cytuje to ze wzgledu na treśc
tak ? to czy to jest temat o Ciele Pana Jezusa czy nie w koncu ?, bo cytujesz moje posty na temat ciala Pana Jezusa, a nie moje wyznania KIM ON DLA MNIE JEST.

Cytuj:
, ty przecież też cytujesz cudze posty - o co ci chodzi?
cyuje te posty z ktorymi sie zgadzam i to o czym mowie, wiec na temat, a mowie tu caly czas o ciele Pana Jezusa.
[quote\Co do rozmowy twojej z matejanka - to rozmawiaj ale też niezapominaj ,ze jest to forum.
I nie trzeba pytać o pozwolenie zabrania głosu.[/quote]
a pewnie, ze sobie pisz, ja Ci nie zabraniam, zreszta robisz sobie co chcesz tutaj na swoim forum, ale ja ani nikt inny nie prosil Cie o wypowiedz, wiec nie wiem po co sie zarzekalas , ze nie napiszesz o ciele.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 13 marca 2013, o 16:51 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
agnieszka napisał(a):
matejanka napisał(a):
Natomiast niezbednym jest dla naszego zbawienia
zrozumienie jako ludzi, ze
Jezus byl czlowiekiem, ktory z woli Ojca dla naszego ocalenia urodzil sie i umarl na krzyzu pozostawiajac nam doskonala nauke i Przyklad do nasladowania.
Idac Jego Sladem odzyskamy nasza prawdziwa nature dzieci Bozych i powrocimy do domu Ojca.
Chrystus natomiast nigdy sie nie narodzil ani nie umarl gdyz Chrystus jest Slowem Ojca przez ktore wszystko zostalo stworzone i zawsze bylo w Ojcu.

Przeciez Jezus jest Chrystusem.


matejanko, czy zgodzisz sie, ze ten czlowiek Jezus jest Chrystusem ?

"Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać".(J 1, 18)

"Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”( J 1, 14 ).

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 13 marca 2013, o 17:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
temat watku "za kogo mnie uwazacie "

Mt 16:16

Tekst grecki (Textus receptus): αποκριθεις δε σιμων πετρος ειπεν συ ει ο χριστος ο υιος του θεου του ζωντος
BW: A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.
BT: Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
BG: A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, on Syn Boga żywego.


Amen !

Panie Jezu Tys jest Chrystus, on Syn Boga zywego. Pan moj i Bog moj !


Kogóż mam w niebie, jeśli nie Ciebie?
I na ziemi w nikim innym nie mam upodobania!
Chociaż ciało i serce moje zamiera,
To jednak Bóg jest opoką serca mego i działem moim na wieki. Ps.73

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 15 marca 2013, o 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2012, o 19:39
Posty: 48
Pojmuje Boga jako Święty Umysł ( najbardziej adekwatne pojęcie istoty Boskiej).
Aby być z nami fizycznie na ziemi musiał jak to się mówi - przyoblec się w ciało - NAMIOT.
I tak się zastanawiam czy ten NAMIOT - ludzkie ciało, musiało być grzeszne czy nie ?
I czy w ogóle możemy 'winę grzeszności' zwalać na ciało ?
Jeśli myślimy o naszym ciele jako grzesznym bo FIZJOLOGICZNIE przystosowanym dla naszych potrzeb (np. przemiana materii, wydalanie itp.), to można założyć, że Bóg przyoblekł grzeszne ciało. Ale jeśli założymy, że grzech wychodzi z naszego mózgu, umysłu, że grzeszymy myślą, postępowaniem, a nasze ciało odbiera i przystosowuje się do boźców wysyłanych przez masz umysł, to możemy jednoznacznie stwierdzić, że CAŁY, KOMPLETNY JEZUS był bez OBCIĄŻEŃ, które jedynie nas-ludzi dotyczą.
ŚWIĘTY UMYSŁ JEST ŚWIĘTY nawet gdy będzie przebywał w ludzkim niedoskonałym ciele, bo narażonym np. na śmierć. Czym jest CIAŁO ? CIAŁO jest tylko powłoką dostosowaną do panujących warunków - w tym wypadku - ziemskich warunków.

_________________
(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.
(1 Jana 5)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Ale czy pelnia Boskosci moglaby zamieszkac w tak niedoskonalmy namiocie? W nas jest wylacznie czastka Ducha.
Aga, moze ten Fragment rozjasni Ci cos:

Greckie słowo sarx (ciało), ma wiele znaczeń. Czasem pozytywne, czasem nie. W sensie pozytywnym może oznaczać; ciało fizyczne (por. Dz. 2,31), ludzkość (J. 1,14) albo żywą istotę (1 P. 1,24). "Ciało", stworzone przez Boga ma oczywiście znaczenie jak najbardziej pozytywne. Apostoł Paweł jednak, dość często posługuje się tym słowem w negatywnym znaczeniu, gdy w sensie "technicznym", opisuje grzeszne skłonności, po upadku człowieka. To słowo przybiera negatywne znaczenie wtedy, gdy oznacza brak możliwości - w oparciu o jego własne siły (Rz. 7,18) - wykazania się posłuszeństwem Bogu. "Słownik Teologiczny Kittla" podaje taką definicję: "Sarx jest tym wszystkim, co przybiera ludzką i świecką naturę. Jeśli człowiek ufa tak właśnie pojmowanemu sarx, skazuje się na jego potęgę, która zawsze stoi w opozycji do Ducha... Uleganie ciału (sarx) nie jest przypadkiem losu, lecz obwinia człowieka. Jest życiem zorientowanym na "ciało", jest służbą "ciału" i koncentrowaniem na nim swoich myśli".
http://www.ifl-polska.pl/artykuly

TAK WIDZISZ PANA JEZUSA?
On pokonal smierc- w jaki sposob Aga????

Zobacz, nie znam greki, ale podswiadomie czulam, ze sarx nie oznacza jedynie grzesznego ciala-tu chodzi o MATERIE....! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 10:58 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Pan Jezus grzechu nie popelnil, poniewaz nie ulegl cialu.

Pokonal smierc poniewaz potepil grzech w ciele.

Tekst grecki (Textus receptus):
το γαρ αδυνατον του νομου εν ω ησθενει δια της σαρκος ο θεος τον εαυτου υιον πεμψας εν ομοιωματι σαρκος αμαρτιας και περι αμαρτιας κατεκρινεν την αμαρτιαν εν τη σαρκι
--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Warszawska:
Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele,

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Tysiąclecia:
Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech,

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Gdańska:
Bo co niemożnego było zakonowi, w czem on był słaby dla ciała, Bóg posławszy Syna swego w podobieństwie grzesznego ciała i dla grzechu, potępił grzech w ciele,

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Tak jak pisalam juz kiedys- PODOBNYM robi roznice. Podobnym, bo mial rece, nogi, jadl, czul glod.
Ty twierdzisz takim samym JAK MY, a to jest juz inna ewangelia.

Biblia Tysiąclecia:
Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech,

No Wlasnie, w JAKIM CIELE???


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 11:46 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
(1) Dlatego jest konieczne, abyśmy z jak największą pilnością zwracali uwagę na to, cośmy słyszeli, abyśmy przypadkiem nie zeszli na bezdroża. (2) Jeśli bowiem objawiona przez aniołów mowa była mocna, a wszelkie przekroczenie i nieposłuszeństwo otrzymało słuszną zapłatę, (3) jakże my unikniemy /kary/, jeśli nie będziemy się troszczyć o tak wielkie zbawienie? Było ono głoszone na początku przez Pana, a umocnione u nas przez tych, którzy je słyszeli. (4) Bóg zaś uwierzytelnił je cudami, znakami przedziwnymi, różnorakimi mocami i udzielaniem Ducha Świętego według swej woli. (5) Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy. (6) Ktoś to na pewnym miejscu stwierdził uroczyście, mówiąc: Czym jest człowiek, że pamiętasz o nim, albo syn człowieczy, że się troszczysz o niego; (7) mało co mniejszym uczyniłeś go od aniołów, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. (8) Wszystko poddałeś pod jego stopy. Ponieważ zaś poddał Mu wszystko, nic nie zostawił nie poddanego Jemu. Teraz wszakże nie widzimy jeszcze, aby wszystko było Mu poddane. (9) Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci. (10) Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie. (11) Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego /są/ wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazywać ich braćmi swymi, (12) mówiąc: Oznajmię imię Twoje braciom moim, w pośrodku zgromadzenia będę Cię wychwalał. (13) I znowu: Ufność w Nim pokładać będę. I znowu: Oto Ja i dzieci moje, które Mi dał Bóg. (14) Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła, (15) i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli. (16) Zaiste bowiem nie aniołów przygarnia, ale przygarnia potomstwo Abrahamowe. (17) Dlatego musiał się upodobnić pod każdym względem do braci, aby stał się miłosiernym i wiernym arcykapłanem wobec Boga dla przebłagania za grzechy ludu. (18) W czym bowiem sam cierpiał będąc doświadczany, w tym może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom.
(List do Hebrajczyków 2:1-18, Biblia Tysiąclecia)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Anna napisał(a):
Pojmuje Boga jako Święty Umysł ( najbardziej adekwatne pojęcie istoty Boskiej).
Aby być z nami fizycznie na ziemi musiał jak to się mówi - przyoblec się w ciało - NAMIOT.
I tak się zastanawiam czy ten NAMIOT - ludzkie ciało, musiało być grzeszne czy nie ?
I czy w ogóle możemy 'winę grzeszności' zwalać na ciało ?

WCIAŁO Oblókł sie kiedy WYŁONIŁ sie z SIEBIE ze Swego Ain Sof- Niemający końca z
NIESKONCZONOŚCI ISTNIENIA.
Wtedy by dac początek stworzeniu Sam niejako zapada sie W SIEBIE i czyni w SOBIE MIEJSCE
dla STWORZENIA by mogło W NIM WSZYSTKO ZAISTNIEĆ.
Powściąga sie W SOBIE i daje miejsce Sam stwarzając W SOBIE dla Siebie i przez SIEBIE.
Jego Namiot przy Obleczenie Siebie w WIDZIALNOSĆ SYNA.
Zawsze jako Syna .
Nie uwazam by mówic ludzkie ciało bo to moim zdaniem NIEGODZI sie .
GDYBY GO Poznali nie ukrzyżowali by Go -dlaczego ?
Ujrzeli by Jego Chwałe i Majestat ,ale ze ich oczy widziały Jego CIAŁO jako swoje
postapili jak z równym sobie.
On nie przyszedł zrónac sie z grzesznikiem ,ale grzesznika WYNIEŚĆ DO RÓWNEGO SOBIE
przez Obleczenie Nowego Zrodzenia z Ducha Swego.


Cytuj:
Jeśli myślimy o naszym ciele jako grzesznym bo FIZJOLOGICZNIE przystosowanym dla naszych potrzeb (np. przemiana materii, wydalanie itp.), to można założyć, że Bóg przyoblekł grzeszne ciało.

Ten który jadł z Abrahamem czy Melkicedek czy mieli grzeszne ciało ?
Raczej nie to bym brała pod uwage.
Cytuj:
Ale jeśli założymy, że grzech wychodzi z naszego mózgu, umysłu, że grzeszymy myślą, postępowaniem, a nasze ciało odbiera i przystosowuje się do boźców wysyłanych przez masz umysł, to możemy jednoznacznie stwierdzić, że CAŁY, KOMPLETNY JEZUS był bez OBCIĄŻEŃ, które jedynie nas-ludzi dotyczą.

Napisano - przemiencie sie w swoim UMYSLE - Jeszuah nie musiał sie przemieniac.

Cytuj:
ŚWIĘTY UMYSŁ JEST ŚWIĘTY nawet gdy będzie przebywał w ludzkim niedoskonałym ciele, bo narażonym np. na śmierć. Czym jest CIAŁO ?
CIAŁO jest tylko powłoką dostosowaną do panujących warunków - w tym wypadku - ziemskich warunków.

I tak jest z nami którzy mamy w sobie ZAPIS grzechu i smierci Mamy niszczejacy namiot
Namiot dostosowany do tego co Adam uczynił w Edenie Koszula ze skór- to załona
która jest naszą ŚLEPOTĄ.

Święty Umysł - Święty Duch PEŁNIA

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Hebrajczyków 5:8 A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 16 marca 2013, o 12:23 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZA KOGO MNIE UWAZACIE
NIEWIARA ich polega na NIEWIDZENIU nie Poznaniu
Tak długo jestem z wami i JESZCZE MNIE nie POZNAŁES- NIE UJRZAŁEŚ.
POZNAC I UWIERZYC TO UJRZEĆ .
Dopóki sie NIE WIDZI nie ma UFNOSCI ani co do SŁOW ani co do tego za KOGO SIE PODAWAŁ
Mówią ze Jeszuah nie mówił ze JEST BOGIEM - mówił ale to trzeba UJRZEC w Jego SŁOWACH.

Apostoł paweł wszystko co miał Objawione przedstawił nam w zapisie a mimo tego
ze sie czyta NIE WIDZI SIE .
Mimo tego ,ze ci co ujrzeli i GŁOSZA, nie ufa sie im ,a tym samym nie ufa sie Duchowi Prawdy.
KTO MNIE WIDZI WIDZI OJCA .... ludzie chca widziec nadal i nadal Syna Sługe

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka napisał(a):
Hebrajczyków 5:8 A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał


Prosze sie WPATRYWAC w te sowa - to nie mozliwe by W TAKI SPOSÓB myslec o
STWRÓRCY WSZYSTKOŚCI !!!!!

Nie wolno zapominac JESLI sie juz UWIERZYŁO , w KOGO SIE UWIERZYŁO !!!
Jesli WIERZE ,ze ON JEST OJCEM nie moge myslec jak nieodrodzony ze mam doczynienia
ze SŁUGA ze stworzeniem .WYWYŻSZAM GO a ON PRZYCIĄGA mnie W SIEBIE.
ZAPIERAM sie siebie Czynie w sobie Miejsce dla NIEGO ,tak jak On uczynił przez
Powściągniecie SIEBIE - Miejsce dla mnie W SOBIE .

Jak mozna pomyslec ze ON uczy sie byc posłusznym przez to co WYCIERPIAŁ !!!!!?
To znaczy ze musiał cierpiec z powodu niepozłuszenstwa !!1?

On CIERPI ZA NAS za nasze NIEPSOSŁUSZENSTWO za
nieposłuszenstwo SYNA ISRAELA - ISRAEL jest SYNEM PIERWORODNYM
ale to juz inny stopien poznania ,które nie jest jeszcze przez wielu zgłebione.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwaiastuja innego Jeszuah - za kogo Mnie uważacie
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
Mimo tego ,ze ci co ujrzeli i GŁOSZA, nie ufa sie im ,a tym samym nie ufa sie Duchowi Prawdy.


< 1 List św. Jana 4:1-6 >

“Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak (mówi) świat, a świat ich słucha. My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.”

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 marca 2013, o 12:35 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL