Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 25 lipca 2012, o 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lipca 2012, o 07:03
Posty: 36
Cytuj:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=206 - tutaj jest ten sam temat tylko rozszerzony o wiecej dowodów ze KOŚCIÓŁ to IZRAEL BOŻY

"Albowiem Syn Boży Chrystus Jezus, którego wam zwiastowaliśmy, ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był równocześnie "Tak" i "Nie", lecz w nim było tylko "Tak". (20) Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje "Tak"; dlatego też przez niego mówimy "Amen" ku chwale Bożej" 2 Koryntian 1:19-20


, "Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą " Galacjan 3:22

, "Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus " Galacjan 3:16 - obietnice w PANU JEZUSIE sie wypełniaja i wypełnia jak np te ze Abraham będzie dziedzicem świata - etniczne pochodzenie bez wiary w PANA JEZUSA jest niczym



Wszystkie obietnice w tym te dane Abrahamowi , Izaakowi i Jakubowi(Izraelowi) w PANU JEZUSIE sie wypelniły , wypełniaja i wypełnia - PAN JEZUS jest JESTEM KTÓRY JESTEM i to On wyprowadził Izraela z Egiptu , On dał im prawa na Synaju , wszelkie starotestamentowe objawiania BOGA to objawienia SYNA JEZUSA CHRYSTUSA który jest nie tylko ostatnim Adamem ale i drugim - prawdziwym Izraelem bo Jakub był tylko cieniem - wzorem prawdziwego IZRAELA z nieba od którego wywodzi sie również prawdziwy lud izraelski czyli chrześcijanie tak pochodzący od cielesnego Izraela - Jakuba jak i ci którzy wywodzili i wywodzą sie od pogan - to jest własnie IZRAEL BOŻY który jest nim tylko i wyłacznie przez PANA JEZUSA a nie pochodzenie cielesne czy religie które buntuja sie przeciwko PANU JEZUSOWI i nienawidzą Go.


, " I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego " Mateusza 2:15 - cytat z Ozeasza to tylko fragment całej wypowiedzi o PANU JEZUSIE , w pierwsze czesci wypowiedzi pada Jego imie : "Gdy Izrael był młody, pokochałem go i z Egiptu powołałem mojego syna " Ozeasza 11:1


Równiez chwile wczesniej w 10 rozdziale mamy pewny fragment m.in do którego nawiązał PAN JEZUS wskazujac na siebie ze jest prawdziwym krzewem winnym : "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym " Jana 15:1

, " Izrael to bujny krzew winny " Ozeasza 10:1 - oczywiscie tak fragemnt z Ozeasza 11 i 10 pokazuja podwójna nature tych fragmentów - w szerszym kontekscie mamy ukazanych ludzi - odstepczy Izrael ale z drugiej strony przez nawiazania do zycia PANA JEZUSA i przez jego święte życie widac ze w wezszym kontekscie jak ukazał to np Mateusz - fragmenty te ukazuja wiernego i prawdziwego IZRAELA - JEZUSA CHRYSTUSA.



," Słuchajcie mnie, wyspy, i uważajcie, wy, dalekie narody! Pan powołał mnie od poczęcia, od łona matki nazwał mnie po imieniu. (2) I uczynił moje usta ostrym mieczem, w cieniu swojej ręki mnie ukrył, uczynił mnie strzałą gładką, w swoim kołczanie mnie schował (3) i rzekł do mnie: Jesteś moim sługą, Izraelu, przez ciebie się wsławię " Izajasza 49:1-3 - równiez ten fragment i nastepne wersety mówia o PANU JEZUSIE jako Izraelu ale równiez w dalszych wersetach 5 i 6 mowa jest o ludziach wywodzacych sie od cielesnego Izraela - wiec znowu tu jest ukazane podójne znaczenie słowa Izrael : "Teraz zaś mówi Pan, który mnie stworzył swoim sługą od poczęcia, aby nawrócić do niego Jakuba i zebrać dla niego Izraela, gdyż jestem uczczony w oczach Pana, a mój Bóg stał się moją mocą. (6) Mówi: To za mało, że jesteś mi sługą, aby podźwignąć plemiona Jakuba i przywrócić oszczędzonych synów Izraela, więc ustanowiłem cię światłością pogan, aby moje zbawienie sięgało aż do krańców ziemi " Izajasza 49:5-6


, "I powiesz do faraona: Tak mówi Pan: Moim synem pierworodnym jest Izrael " Exodus 4:22 - PAN JEZUS jest pierworodny (nie znaczy ze jest stworzeniem ale ze jest dziedzicem i Stwórcą który sie objawił w ciele) - " Bo tych, których przedtem znał, przeznaczył właśnie, aby się stali podobni do obrazu Syna jego, a On żeby był pierworodnym pośród wielu braci " Rzymian 8:29

, " I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży " Hebrajczyków 1:6



Tak jak od pierwszego Izraela - Jakuba nazwe wziął naród tak i od drugiego - doskonałego Izraela pochodzi naród - IZRAEL BOŻY - potwierdzaja nam to apostołowie jak i PAN JEZUS : " Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce " MATEUSZA 21:43 ....... ten naród który bedzie wydawał owoce , jak pisałem to naróceni do PANA JEZUSA cieleśni Izraelici i nawróceni poganie :

" A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim " Exodus 19:6 - Piotr te słowa przypisuje chrześcijanom w tym pochodzenia pogańskiego :

"Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; (10) wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym " 1 Piotra 2:9-10

Pierwszy Izrael przeszedł przez wode i był doswiadczany 40 lat na pustyni - tak samo drugi Izrael kiedy przeszedł przed wodę (chrzest Janowy) , poszedł na pustynie aby byc doswiadczonym przez 40 dni który symbolizuja 40 lat pierwszego Izraela.W przeciwiństwie do pierwszego Izraela , PAN JEZUS zdał wszystkie testy i zwyciezył w konfrontacji z diabłem i jego pokusami - PAN JEZUS był wierny do konca nie tak jak pierwszy Izrael.Pierwszy Izrael miał 12 synów i 12 pokolen , drugi Izrael miał 12 apostołów i jak wierze przez to prawdziwe 12 pokolen izraelskich wymienione np w 7 rozdziale Objawienia Jana.

Tylko i wyłacznie przez PANA JEZUSA można byc zbawionym wiec tylko i wyłącznie przez Niego mozna byc nazwany IZRAELEM BOŻYM(ludem Izraelskim) bo sam PAN JEZUS jest IZRAELEM i kto nalezy do Niego czy jest obrzezany czy nieobrzezany jest IZRAELEM BOŻYM - nie ma innych dróg aby nalezec do ludu Bożego.

Cielesni potomkowie Izraela - Jakuba którzy odrzucaja lub beda odrzucac PANA JEZUSA i ewangelie nie sa IZRAELEM BOŻYM - tylko ci z nich którzy sie nawróca do PANA JEZUSA dołacza do chrześcijan IZRAELITÓW BOŻYCH czyli NARODU WYBRANEGO. :

, "Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie. (16) A pokój i miłosierdzie nad tymi wszystkimi, którzy tej zasady trzymać się będą, i nad Izraelem Bożym " Galacjan 6:15

KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY jest nie znieniesiem Izraela ale Jego wypełnieniem w CHRYSTUSIE ponieważ KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY był zbudowany wśród ŻYDÓW i na Żydach oraz Hebrajczykach - przecież apostołowie , uczniowie PANA JEZUSA i np 5 tysiecy osób które sie nawróciły jak czytamy w Dziejach Apostolskich 4:4 - wszyscy to byli Żydzi , Hebrajczycy - wiec widac jasno ze IZRAEL = KOŚCIÓŁ , KOŚCIÓŁ = IZRAEL.To szatan i ludzie mu podlegli wbili klin miedzy IZRAEL A KOŚCIÓŁ - wczesnie powstała najwieksza imitacja KOŚCIOŁA BOŻEGO czyli Kościoł Rzymskokatolicki oraz w 1948 powstała imitacja IZRAELA BOŻEGO czyli twór polityczny na bliskim wschodzie błednie nazywany IZRAEL.
Nie jest to zadna teologia zastepcza ale bibijna nauka która jest zgodna z ewangelia i całym Pisem - przeciez apostoł Paweł piszac ze przesladował Kościół , przesladował Żydów !!! , poganie zostali dołaczneni do KOŚCIOŁA a nie że KOŚCIÓŁ został zbudowany na poganach.To potomkowie faryzeuszy chca wmówic swiatu i w duzej mierze im sie to udało ze sa oni Izraelem ale Biblia pokazuje ze to PAN JEZUS jest IZRAELEM i tylko i wyłacznie przez Niego czyli to poganie czy obrzezani są społecznościa izraelską.Głoszenie ludziom nieznajacym PANA JEZUSA lub nienawidzacym Go ze sa narodem wybranym to robienie krzywdy tym ludziom bo to tylko utwierdza ich w buncie i nienawisci.


, http://tnij.org/rh5b

, https://www.google.pl/sea...lient=firefox-a

, http://translate.google.p...ved=0CFwQ7gEwAQ

, http://tnij.org/rh48

, http://tnij.org/rh5d

, http://tnij.org/rh5e

inne dodatkowe dowody ze KOŚCIOŁ TO IZRAEL a IZRAEL TO KOŚCIÓŁ :


" Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze.
(32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan -
(33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu.
Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem " Jeremiasza 31:31-33 =

wg nowego testamentu ten fragment odnosi się do przymierza z Golgoty a wiec dom Izraelski i dom Judzki to pierwszy Kościół - Żydzi w tym apostołowie którzy uwierzyli w PANA JEZUSA wszyscy ktorzy przez nich pózniej uwierzyli
w tym poganie którzy przez nowe przymierze naleze do domu izraelskiego :

, "Teraz zaś objął o tyle znakomitszą służbę, o ile lepszego przymierza jest pośrednikiem, które ustanowione zostało w oparciu o lepsze obietnice.

(7) Gdyby bowiem pierwsze przymierze było bez braków, nie szukanoby miejsca na drugie.
(8) Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
(9) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan.
(10) Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem " Hebrajczyków 8:6-10

, równiez 10 rozdział wymienia ten fragment : "gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,

(13) oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego.
(14) Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
(15) Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:
(16) Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan:
Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,
(17) dodaje: A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej." Hebrajczyków 10:12-17


, inny dowód : " Raduj się niepłodna, która nie rodziłaś! Wykrzykuj radośnie i wesel się ty, która nie zaznałaś bólów, bo więcej dzieci ma porzucona niż ta, która ma męża - mówi Pan .........Bo twoim małżonkiem jest twój Stwórca - jego imię Pan Zastępów - a twoim Odkupicielem Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi " Izajasza 54:1 , 5 - wg listu do Galacjan rozdział 4[/color , fragmenty te mówia o [color=#8040BF]Kościele Bożym czyli Izraelu Bożym który w ST wielokrotnie jest nazywany żoną BOGA]/color

, kolejny dowód : "a uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad [color=#8040BF]naczyniami zmiłowania
, które uprzednio przygotował ku chwale,

(24) takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan,
(25) jak też u Ozeasza mówi: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną;
(26) i będzie tak, że na tym miejscu, gdzie im powiedziano: Nie jesteście ludem moim - nazwani będą synami Boga żywego" Rzymian 9:23-26 -

fragment ten wyraznie pokazuje ze KOŚCIÓŁ BOŻY to naczynia zmiłowania tak z żydów jak i z pogan ale zagladajac do fragmentów cytowanych z Ozeasza mozna znalezc ciekawa rzecz - mianowicie ze ci nawórceni do PANA JEZUSA z pogan i cielesnych Izraelitów sa nazwani Synami Izraela :

"A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski, którego nie można ani zmierzyć, ani zliczyć.
I będzie tak, że zamiast mówić do nich: Wy nie jesteście moim ludem, będzie się do nich mówiło:
Synami Boga żywego jesteście" Ozaesza 2:1 -


Paweł zacytował tylko fragment widac ze mowa o Kosciele ale po całym zdaniu widac ze KOŚCIÓŁ = IZRAEL


, drzewo oliwne : Drzewo oliwne to jeden z symboli Izraela - Jeremiasza 11:16-17 ale wg nowego testamentu w jednym drzewie oliwnym sa tak chrześcijanie pochodzący od Jakuba jak i ci pochodzenia pogańskiego - Rzymian 11:16-24

, równiez Objawienie Jana pokazuje ze dwa drzewa oliwne to dwaj świadkowie PANA JEZUSA - w tym samym fragmencie mowa jest ze sa równiez dwoma świecznikami a świeczniki to symbol Kościoła - Objawienie Jana 1:20 , wiec i tu widac ze KOŚCIÓŁ to IZRAEL

: "Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi."
Objawienie Jana 11:4

"Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka.
(10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
(12) Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
(13) Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
(14) A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka " Objawienie Jana 21:9-14 - KOSCIELE BOŻYM sa tak imiona plemion jak i apostołów wiec i tu jest ukazane ze KOSCIÓŁ = IZRAEL , IZRAEL = KOŚCIÓŁ a wiec 12 pokolen to nowe pokolenia duchowe w których sa wierzacy w PANA JEZUSA tak cielesni potomkowie Jakuba jak i poganie :

"Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu.

(2) Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie .........
Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały " Jakuba 1:1-2 , 2:1

, ABRAHAM :

wierzący w PANA JEZUSA - niezaleznie od pochodzenia sa dziecmi Abrahama , tak samo każdy kto odrzuca i będzie odrzucał PANA JEZUSA oraz bedzie czynił zło , nawet jeśli jest cielesnym potomkiem Abrahama to nie jest jego prawdziwym potomstwem i nie jest IZRAELEM BOŻYM ale czekać go będzie potępienie :


, "niech wam się nie zdaje, że możecie wmawiać w siebie: Ojca mamy Abrahama; powiadam wam bowiem, że Bóg może z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.
(10) A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona; wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone " Mateusza 3:9-10

, " i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym " Rzymian 9:7

, "Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
(38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego ......
.Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.
On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa " Jana 8:37-38 , 44


, "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy " Galacjan 3:29

, "I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia z wiary, którą miał przed obrzezaniem, aby był ojcem wszystkich wierzących nieobrzezanych i aby im to zostało poczytane za sprawiedliwość,
(12) i aby był ojcem obrzezanych, którzy nie tylko są obrzezani, ale też wstępują w ślady wiary ojca naszego Abrahama z czasów przed obrzezaniem " Rzymian 4:11-12

IZAAK :

" i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
(8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo " Rzymian 9:7-8 - oczywiscie wsród dzieci obietnicy byli i sa cielesni żydzi ale tylko ci którzy wierza w PANA JEZUSA

, " Wy zaś, bracia, podobnie jak Izaak, dziećmi obietnicy jesteście " Galacjan 4:28


IZRAEL :

" Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem " Rzymian 9:6 - nie wszyscy którzy pochodza od Izraela - Jakuba za Izraelem Bożym - sa nimi tylko ci którzy podlegaja PANU JEZUSOWI , równiez Rzymian 9:10-13 mówi o prawdziwym wybranym potomstwie

.....................

OBRZEZANIE CHRYSTUSOWE : "w nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe " Kolosan 2:11

, " My bowiem jesteśmy obrzezani, my, którzy czcimy Boga w duchu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy " Filipian 3:3

, "jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem.
(26) Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie?
(27) Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu.
(28) Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, (29) ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga " Rzymian 2:25-29


pochodzenie etniczne nie ma żadnego znaczenia w kwestii zbawienia i w nowym przymierzu które obowiązuje wszystkich ludzi - liczy sie nowe narodzenie jak PAN JEZUS powiedział dostojnikowi żydowskiemu ze musza sie narodzic na nowo - gdyby tzw dyspencjonalizm był prawdziwy nie musieliby sie rodzić na nowo , BÓG nie ma względu na osoby :

, "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego ....Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić " Jana 3:3 , 3:6-7

, "nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,
(10) a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.
(11) W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty,
niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich " Kolosan 3:9-11

, "Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.
(17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe "
2 Koryntian 5:16-17

, "nawet ci, którzy poddają się obrzezaniu, sami zakonu nie przestrzegają, ale chcą, abyście wy się obrzezywali,
by mogli z ciała waszego się chlubić.
(14) Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata.
(15) Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie " Galacjan 6:13-15
...

, " bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara,
która jest czynna w miłości " Galacjan 5:6

, " Był ktoś w chwili powołania obrzezany? Niech nie ukrywa obrzezania.
Był ktoś w chwili powołania nieobrzezany?
Niech się nie obrzezuje.
(19) Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych " 1 Koryntian 7:18-19

, " Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
(28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety;
albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie " Galacjan 3:27-28

, "Tak, utrapienie i ucisk spadnie na duszę każdego człowieka, który popełnia złe, najprzód Żyda, potem i Greka,
(10) a chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi.
(11) Albowiem u Boga nie ma względu na osobę " Rzymian 2:9-11

, "Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,
(35) lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.
(36) Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa;
On to jest Panem wszystkich " Dzieje Apostolskie 10:34-36

, "Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam,
(9) i nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca." Dzieje Apostolskie 15:8-9

, " Cóż więc?
Przewyższamy ich? Wcale nie!
Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu,
(10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego " Rzymian 3:9-10

, " Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
(12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają " Rzymian 10:11-12


, nawet podczas exodusu z Egiptu razem z Izraelitami wyszło mnóstwo ludzi z innych narodów :

"Synowie izraelscy wyruszyli z Ramses do Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych oprócz dzieci.
(38) A szło z nimi także mnóstwo obcego ludu i trzody, i bydła, bardzo liczny dobytek " Exodus 12:37-38


JEDNO CIAŁO - tajemnica CHRYSTUSOWA :


, tajemnica zjednoczenia w CHRYSTUSIE tak Żydów jak i pogan została objawiona m.in apostołom w tym Pawłowi - jak sam wspomniał , nauka ta nieznana była ludziom wczesniej ale została wyjawiona apostołom i prorokom- "przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem.

(4) Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej,
(5) która nie była znana synom ludzkim w dawnych pokoleniach, a teraz została przez Ducha objawiona jego świętym apostołom i prorokom,
(6) mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię" Efezjan 3:3-6 - jednym z elementów tej tajemnicy Chrystusowej jest to ze bez Chrystusa , poganie byli dalecy od społeczności izraelskiej ale w Chrystusie sa jej czescia - czescia nie z odstepczym , zbuntowanym potomstwem Jakuba ale z ta czescia cielsnego Jakuba która jest wierna PANU JEZUSOWI i w ten sposób obydwie te grupy tworza społecznosc izraelska - IZRAELA BOŻEGO

, " Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;
(13) bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem " 1 Koryntian 12:12-13

, ciało w którym najpierw byli wierzący Żydzi a pózniej dołaczeni zostali wierzacy poganie to KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY :


" Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje.
(29) Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,
(30) gdyż członkami ciała jego jesteśmy.
(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
(32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła " Efezjan 5:28-32 -
widac znowu ze mowa o teologii zastepczej to farsa bo od poczatku Żydzi byli czescia ciała i Kościół od nich był budowany

, "Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.
(28) A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki " 1 Koryntian 12:28 -

apostołowie byli Żydami ale i członkami Kościoła - podobnie było pózniej Żydzi podzielili sie na tych którzy poszli za PANEM JEZUSEM i Go kochali i na tych którzy Go odrzucili , nienawidząc Go.
Szatan i zli ludzie chca wmówic swiatu ze wszyscy Żydzi byli zli lub sa zli ale tak nigdy nie było i nie jest - zawsze był podział na wiernych i niewiernych na duchowe dzieci BOŻE i na duchowe dzieci diabelskie - przez cały stary i jak i nowy testament to widać - problem w tym ze szatan chce nam wmówic ze dzieci odstepcze - dzieci diabelskie nie potrzebuja Chrystusa ,
Ewangelii bo mimo wszystko są narodem wybranym - nigdy tak nie było i nie bedzie , narodem wybranym beda kiedy nawróca sie do PANA JEZUSA- przykłady z całej Biblii pokazuja co sie działo z tymi którzy buntowali sie przeciwko Bogu i jego przykazaniom i naukom i podobnie bedzie w przyszłosci :




DOBRE DRZEWA i ZŁE DRZEWA :

, "Wszak Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie.
(23) I stanie się, że każdy, kto by nie słuchał owego proroka, z ludu wytępiony będzie.
(24) I wszyscy prorocy, począwszy od Samuela, którzy kolejno mówili, zapowiadali te dni " Dzieje Apostolskie 3:22-24


, tysiące Żydów uwierzyło i przez stało sie czescia KOSCIOŁA = IZRAELA :

"A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu" Dzieje Apostolskie 21:20

, "A arcykapłani naradzali się, aby i Łazarza zabić,
(11) gdyż wielu Żydów z powodu niego odeszło i uwierzyło w Jezusa " Jana 12:10-12

, jednak było mnóstwo Żydów którzy nie wierzyło przez co dalecy byli od społeczności izraelskiej - ogrom przykładów z Ewangelii pokazuje podział wsród Żydów na tych którzy poszli za PANEM JEZUSEM i na tych którzy Go odrzucili , równiez Dzieje Apostolskie i inne fragmenty pokazuja ze gdzekolwiek dotarła ewangelia i byli tam Żydzi to nastepował rozdzwiek na tych którzy poszli za PANEM JEZUSEM i na tych którzy zbuntowali sie przeciwko Niemu a nawet bluznili lub wzniecali zamieszki , zabijali chrzescijan jak Szczepana lub czychali na zycie innych w tym Pawła , Piotra m.in :

, " A w następny sabat zebrało się prawie całe miasto, aby słuchać Słowa Bożego.
(45) A gdy Żydzi ujrzeli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
(46) Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli: Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan "
Dzieje apostolskie 13:44-46 - cielesni potomkowie Jakuba odrzucajacy ewangelie nie maja szans na zycie wieczne - jak powiedział Paweł uwazali sie nigodnych zycia wiecznego a wiec szatan sprytnie wymyslil aby wmówic tym ludziom ze sa narodem wybranym - szkoda ze wielu chrzescijan utwierdza ich w tym błedzie zamiast głosic im ewangelie przez która tylko moga byc czescia norodu wybranego.

, " Żydzi zaś podburzyli pobożne i dostojne niewiasty oraz wybitne osobistości w mieście i wzniecili przeciw Pawłowi i Barnabie prześladowanie, i wypędzili ich ze swego okręgu " Dzieje 13:50

, "A w Ikonium weszli również do synagogi żydowskiej i przemawiali tak, iż uwierzyło wielkie mnóstwo Żydów i Greków. (2) Lecz Żydzi, którzy nie uwierzyli, podjudzili i rozjątrzyli pogan przeciwko braciom " Dzieje apostolskie 14:1-2 - kolejny przykład podziałów wsród cielesnych potomków Jakuba

, " Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów,
(11) którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.
(12) Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów.
(13) A gdy się dowiedzieli Żydzi z Tesaloniki, że i w Berei Paweł głosi Słowo Boże, udali się tam, judząc i podburzając pospólstwo " Dzieje Apostolskie 17:10-13 - tutaj znowu wyłania sie obraz wierzacy Żydów i niewierzacych którzy na dodatek podburzaja ludzi


, "Albowiem wy, bracia, staliście się naśladowcami zborów (kosciołów) Bożych, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, bo i wy doznaliście tych samych cierpień od swoich rodaków, jak i oni od Żydów,
(15) którzy i Pana Jezusa zabili, i proroków, i nas prześladowali, i Bogu się nie podobają i wszystkim ludziom są przeciwni; (16) a żeby dopełnić miary grzechów swoich, przeszkadzają nam w zwiastowaniu poganom zbawiennej wieści. Ale gniew Boży spadł na nich na dobre " 1 Tesaloniczan 2:14-16 -

tutaj ewidentny jest dowód podziału - wierzacy w PANA JEZUSA cieleśni Żydzi byli przesladowani przez swoich rodaków którzy odrzucili PANA JEZUSA - jasno jest napisane : "BOGU SIĘ NIE PODOBAJĄ" = nie było wolą Bożą aby ci ludzi notorycznie trwali w buncie i czynili zło - juz wtedy były nawoływania zeby sie nawrócili - nic ich w tym czasie nie trzymało aby sie nawrócili oprócz ich złych serc i grzechu - przykładem sa tysiace innych Żydów którzy sie nawrócili.

, pokładanie nadziei w cielesnym pochodzeniu a nie JEZUCIE CHRYSTUSIE jest zgubą : "chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy.

(4) Chociaż ja mógłbym pokładać ufność w ciele. Jeżeli ktoś inny sądzi, że może pokładać ufność w ciele, to tym bardziej ja:
(5) obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz,
(6) co do żarliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany.
(7) Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę " Filipian 3:3-7


podział jest taki :

1) IZRAEL BOŻY = IZRAEL CIELESNY czyli ci którzy nawrócili sie do PANA JEZUSA + poganie którzy nawrócili sie do PANA JEZUSA

2) cielesni potomkowie Jakuba-Izraela którzy odrzucaja PANA JEZUSA i przez to nie sa IZRAELEM BOŻYM i przez swój bunt i odrzucanie ewangelii nie maja szans na życie wieczne



, "Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele,

(12) byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie.
(13) Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową.
(14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,
(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
(16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń;
(17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko.
(18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.

(19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,
(20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
(21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,
(22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu. " Efezjan 2:11-22

głoszenie ze KOŚCIÓŁ i IZRAEL BOŻY to dwie rózne rzeczy a nie ta sama , odbudowuje mur nieprzyjazni , wprowadza zamet i chaos w biblijnych naukach i trzyma z dala zbawienie od wielu cielesnych potomków Jakuba - nauki pana Johna Darbego , Cyrusa Scofielda na których zbudowano dyspencjonalizm powtarzana np przez organizacje zielonoświątkowców przynosza zgubne efekty :

"Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich.
Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach " Ewangelia Jana 8:24



HAGAR i ISMAEL / ziemska JEROZOLIMA / stare przymierze


, "Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej.

(23) Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy.
(24) A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar.
(25) Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi.
(26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą.
(27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża.

(28) Wy zaś, bracia, podobnie jak Izaak, dziećmi obietnicy jesteście.
(29) Lecz jak ongiś ten, który się według ciała narodził, prześladował urodzonego według Ducha, tak i teraz.
(30) Lecz co mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i syna jej; nie będzie bowiem dziedziczył syn niewolnicy z synem wolnej. (31) Przeto, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, lecz wolnej! ..... Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli" Galacjan 4:22-31 , 5:1

, mamy tu zestawione : , dwóch synów , dwa przymierza , dwie Jerozolimy - cielesne pochodzenie bez PANA JEZUSA oraz odrzucanie ewangelii spowoduje ze zbuntowani potomkowie Jakuba nie beda dziedziczyc Królestwa Bożego i zycia wiecznego - zostana wypedzeni jak Hagar i jej syn.Natomiast dzieci obietnicy jak Izaak czyli chrzescijanie bez wzgledu na pochodzenie przez wiare w PANA JEZUSA sa urodzeni według Ducha i sa dziecmi wolnej a nie niewolnicy , sa równiez dziecmi obietnicy ale sa równiez przesladowani przez urodzonych według ciała a nie według Ducha.


WYBRANI , POWOŁANI :

, " Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują,
(23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,
(24) natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą "
1 Koryntian 1:22-24 -
jedni żydzi i grecy odrzucili i buntowali sie inni żydzi i grecy
którzy byli powołani poszli za PANEM JEZUSEM - wiec i tu mowa o teologii zastepczej jest nie na miejscu ,
jak i mowa ze BÓG odrzucił Żydów , odrzucił tylko tych którzy odrzucili Jego Syna i ewangelie ale dopóki żyja moga sie nawrcócic , podobnie odrzucił pogan którzy odrzucaja PANA JEZUSA i ewangelie :



, " Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:

(3) Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
(4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
(5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
(6) A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
(7) Cóż więc?
Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałośc "
Rzymian 11:2-7 - wg Eliasza , bezbozny zbuntowany Izrael zabijał i przesladował wiernego Izraela , z ogromu Izraela cielesnego - 7000 tysiecy było tylko wiernych - było Izraelem Bożym


LIST do RZYMIAN rozdziały 9-11

, "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
(26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba " Rzymian 11:25-26 w Rzymian 11:12

mamy mowe o pełni cielesnych potomków Jakuba a w 11:16 poganie lub narody w pełni wejdą - moim zdaniem w w jednym i drugim przypadku mowa jest o BOŻYCH WYBRANYCH LUDZIACH tak z cielesnego Jakuba jak i z pogan - ale przeciez to nie znaczy ze wszyscy potomkowie Jakuba
czy wszyscy poganie beda zbawieni - zbawieni beda WSZYSCY WYBRANI a to nie oznacza wszystkich ludzi bo nie wszyscy sa wybrani- ci KTÓRZY TRWAJA i BEDA TRWAC PRZY PANU JEZUSIE - i to pokazuja rozdziały 9-11 ,
gdzie PAN JEZUS jest w centrum tych nauk i "tajemnic" - przegladajac te rozdziały jak i inne ksiegi jasno wynika ze tylko czesc z cielesnego Jakuba sie nawróci.Słowa : "
i w ten sposób zbawiony bedzie cały Izrael" mówia o całym IZRAELU ale BOŻYM IZRAELU czyli chrzescijanach pochodzenia tak Jakubowego jak i pogańskiego ,
słowa te nie mówią ze wszyscy pochodzenia Jakubowego beda zbawieni ,
Rzymian 11:25 mówiacy ze zatwardziałosc przyszła na czesc Izraela mówi o tym ze czesc z cielesnego Izraela sie nawróci - czesc a nie całosc a to jest róznica - trzeba spojrzec na inne fragmenty :


, "A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie"
Rzymian 9:27 - tutaj mowa o cielesnych potomkach Izraela - wynika z nich jasno ze tylko czesc z nich sie nawróci a nie całosc

, " może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich " Rzymian 11:14

, "Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.

(29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
(30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
(31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.

(32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować " Rzymian 11:28-32

- z powodu odrzucenia PANA JEZUSA i ukrzyżowania , zbawienie na końcu dotarło do pogan , Paweł nie pisze ze wszyscy pochodzący od Jakuba a którzy nie uwierzyli byli umiłowani ale pisze to w kontekscie tych którzy sie nawróca a wiec sa i beda wybrani - pisze o tym we wczesniejszych wersetach - Rzymian 11:25-27 - cały czas jest mowa o wybranych tak sposród pogan i sposród potomków Jakuba - dlatego zgadzam sie z Pawłem ze : "nieodwołalne sa dary i powołania Boże"

i co wazne Paweł o współczesnych sobie wybranych pisze ze : aby TERAZ miłosierdzia dostąpili - czyli mieli sie nawócic jeszcze za swojego życia bo Bóg poddał wybranych najpierw w niesposłuszenstwo aby pózniej wybranym okazac miłosierdzie :

, "Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować " Rzymian 11:32 -

jesli dyspencjonalisci , talmudysci głosza ze wszyscy pochodzenia Jakubowego sie nawróca i beda zbawieni to musza głosic tez wszyscy pochodzenia poganskiego nawróca sie i beda zbawieni - cała ta nauka nie ma sensu , ma sens tylko wtedy kiedy mówimy o WSZYSTKICH WYBRANYCH tak z jednej jak i z drugiej grupy - wszystko jest zbudowane na PANU JEZUSIE o tym mówia rozdziały 9-11 jak i cały NT i ST , niestety wmawianie ludziom odrzucajacym PANA JEZUSA ze beda zbawieni to robienie krzywdy tym ludziom.

, "Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić " 1 Koryntian 9:22



ZGROMADZENIE LUDU BOŻEGO

rózne błedne interpretacje i rózne ruchy pseudochrzescijanskie i antychrześcijanskie mówia ze powstanie tworu na bliskim wschodzie o błednej i uzurpawczej nazwie Izrael to spełnienie proroctw starotestamentowych o zgromadzeniu ludu Bożego z całego świata ale to sa wyjete z kontekstu błedne nauki , ponieważ zgromadzenie ludu nastepi dopiero w przyszłosci kiedy PAN JEZUS powróci :

, "Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
(10) I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne.
(11) I stanie się w owym dniu, że Pan ponownie wyciągnie swoją rękę, aby wykupić resztkę swojego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii i z Egiptu, i z Patros, i Etiopii, i Elamu, i z Szinearu, i z Hamatu, i z wysp na morzu.
(12) I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata " Izajasza 11:9-12

, " Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej " Ezechiela 37:12 - zmartwychwstanie to nadal kwestia przyszlosci - w dalszej czesci jest mowa o zgromadzeniu żywych do ziemi izraelskiej - wymienienia w pierwszej kolejnosci martwych a potem żywych nie jest przypadkiem ale to jeden z wielu fragmnetów pkazujacych ze zgromadzenie dopiero sie odbedzie - Ezechiela 37:21-28

, "Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich ślepi i chromi, brzemienne i rodzące razem, powrócą tu w wielkiej gromadzie.

(9) Oto przyjdą z płaczem, a Ja wśród pocieszenia poprowadzę ich i zawiodę do strumieni wód drogą prostą, na której się nie potkną, gdyż jestem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim pierworodnym " Jeremiasza 31:8-9 - to PAN JEZUS będzie prowadził do wód a wiec i zgromadzeni to Jego lud

, "Oto idą dni - mówi Pan - że wzbudzę Dawidowi sprawiedliwą latorośl: Będzie panował jako król i mądrze postępował; i będzie stosował prawo i sprawiedliwość na ziemi.

(6) Za jego dni Juda będzie wybawiony, a Izrael będzie bezpiecznie mieszkał; a to jest jego imię, którym go zwać będą: Pan sprawiedliwością naszą.
(7) Dlatego oto idą dni - mówi Pan - że już nie będą mówili: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej,
(8) lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził i sprowadził potomstwo domu izraelskiego z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i będą mieszkali na swojej ziemi " Jeremiasza 23:5-8 - tutaj wyraznie pisze o PANU JEZUSIE i jak za Jego dni wybrani beda zgormadzeni i beda zyc bezpiecznie

, " i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi " Mateusza 24:31

.....................

OBRZEZANIE CHRYSTUSOWE : "w nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe " Kolosan 2:11

, " My bowiem jesteśmy obrzezani, my, którzy czcimy Boga w duchu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy " Filipian 3:3

, "jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem. (26) Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie?
(27) Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu.
(28) Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, (29) ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga " Rzymian 2:25-29


pochodzenie etniczne nie ma żadnego znaczenia w kwestii zbawienia i w nowym przymierzu które obowiązuje wszystkich ludzi - liczy sie nowe narodzenie jak PAN JEZUS powiedział dostojnikowi żydowskiemu ze musza sie narodzic na nowo - gdyby tzw dyspencjonalizm był prawdziwy nie musieliby sie rodzić na nowo , BÓG nie ma względu na osoby :


, "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego ....Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić " Jana 3:3 , 3:6-7

, "nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,
(10) a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.
(11) W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich " Kolosan 3:9-11

, "Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.
(17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe "
2 Koryntian 5:16-17

, "nawet ci, którzy poddają się obrzezaniu, sami zakonu nie przestrzegają, ale chcą, abyście wy się obrzezywali, by mogli z ciała waszego się chlubić.
(14) Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata.
(15) Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie " Galacjan 6:13-15


...


, " bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości " Galacjan 5:6

, " Był ktoś w chwili powołania obrzezany? Niech nie ukrywa obrzezania.
Był ktoś w chwili powołania nieobrzezany?
Niech się nie obrzezuje.
(19) Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych " 1 Koryntian 7:18-19

, " Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
(28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie " Galacjan 3:27-28

, "Tak, utrapienie i ucisk spadnie na duszę każdego człowieka, który popełnia złe, najprzód Żyda, potem i Greka,
(10) a chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi.
(11) Albowiem u Boga nie ma względu na osobę " Rzymian 2:9-11

, "Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,
(35) lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.
(36) Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich " Dzieje Apostolskie 10:34-36

, "Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam, (9) i nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca." Dzieje Apostolskie 15:8-9

, " Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego " Rzymian 3:9-10

, " Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
(12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich,
bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają " Rzymian 10:11-12


, nawet podczas exodusu z Egiptu razem z Izraelitami wyszło mnóstwo ludzi z innych narodów :

"Synowie izraelscy wyruszyli z Ramses do Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych oprócz dzieci.
(38) A szło z nimi także mnóstwo obcego ludu i trzody, i bydła, bardzo liczny dobytek " Exodus 12:37-38




JEDNO CIAŁO - tajemnica CHRYSTUSOWA :


, tajemnica zjednoczenia w CHRYSTUSIE tak Żydów jak i pogan została objawiona m.in apostołom w tym Pawłowi - jak sam wspomniał , nauka ta nieznana była ludziom wczesniej ale została wyjawiona apostołom i prorokom- "przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem.

(4) Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej,
(5) która nie była znana synom ludzkim w dawnych pokoleniach, a teraz została przez Ducha objawiona jego świętym apostołom i prorokom,
(6) mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię" Efezjan 3:3-6 - jednym z elementów tej tajemnicy Chrystusowej jest to ze bez Chrystusa , poganie byli dalecy od społeczności izraelskiej ale w Chrystusie sa jej czescia - czescia nie z odstepczym , zbuntowanym potomstwem Jakuba ale z ta czescia cielsnego Jakuba która jest wierna PANU JEZUSOWI i w ten sposób obydwie te grupy tworza społecznosc izraelska - IZRAELA BOŻEGO

, " Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;
(13) bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy,
czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem " 1 Koryntian 12:12-13

, ciało w którym najpierw byli wierzący Żydzi a pózniej dołaczeni zostali wierzacy poganie to KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY : " Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje.


(29) Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,
(30) gdyż członkami ciała jego jesteśmy.
(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
(32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła " Efezjan 5:28-32 -
widac znowu ze mowa o teologii zastepczej to farsa bo od poczatku Żydzi byli czescia ciała i Kościół od nich był budowany

, "Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.
(28) A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów,
po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki " 1 Koryntian 12:28 - apostołowie byli Żydami ale i członkami Kościoła - podobnie było pózniej Żydzi podzielili sie na tych którzy poszli za PANEM JEZUSEM i Go kochali i na tych którzy Go odrzucili , nienawidząc Go.

Szatan i zli ludzie chca wmówic swiatu ze wszyscy Żydzi byli zli lub sa zli ale tak nigdy nie było i nie jest - zawsze był podział na wiernych i niewiernych na duchowe dzieci BOŻE i na duchowe dzieci diabelskie - przez cały stary i jak i nowy testament to widać - problem w tym ze szatan chce nam wmówic ze dzieci odstepcze - dzieci diabelskie nie potrzebuja Chrystusa , Ewangelii bo mimo wszystko są narodem wybranym - nigdy tak nie było i nie bedzie , narodem wybranym beda kiedy nawróca sie do PANA JEZUSA- przykłady z całej Biblii pokazuja co sie działo z tymi którzy buntowali sie przeciwko Bogu i jego przykazaniom i naukom i podobnie bedzie w przyszłosci :




DOBRE DRZEWA i ZŁE DRZEWA :

, "Wszak Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie.
(23) I stanie się, że każdy, kto by nie słuchał owego proroka, z ludu wytępiony będzie.
(24) I wszyscy prorocy, począwszy od Samuela, którzy kolejno mówili, zapowiadali te dni " Dzieje Apostolskie 3:22-24


, tysiące Żydów uwierzyło i przez stało sie czescia KOSCIOŁA = IZRAELA
: "A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu" Dzieje Apostolskie 21:20

, "A arcykapłani naradzali się, aby i Łazarza zabić,
(11) gdyż wielu Żydów z powodu niego odeszło i uwierzyło w Jezusa " Jana 12:10-12

, jednak było mnóstwo Żydów którzy nie wierzyło przez co dalecy byli od społeczności izraelskiej - ogrom przykładów z Ewangelii pokazuje podział wsród Żydów na tych którzy
poszli za PANEM JEZUSEM i na tych którzy Go odrzucili , równiez Dzieje Apostolskie i inne fragmenty pokazuja ze gdzekolwiek dotarła ewangelia i byli tam Żydzi to nastepował rozdzwiek
na tych którzy poszli za PANEM JEZUSEM i na tych którzy zbuntowali sie przeciwko Niemu a nawet bluznili lub wzniecali zamieszki , zabijali chrzescijan jak Szczepana lub czychali na zycie innych w tym Pawła , Piotra m.in :


, " A w następny sabat zebrało się prawie całe miasto, aby słuchać Słowa Bożego.
(45) A gdy Żydzi ujrzeli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
(46) Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli: Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan
" Dzieje apostolskie 13:44-46 -

cielesni potomkowie Jakuba odrzucajacy ewangelie nie maja szans na zycie wieczne - jak powiedział Paweł uwazali sie nigodnych zycia wiecznego a wiec szatan sprytnie wymyslil aby wmówic tym ludziom ze sa narodem wybranym - szkoda ze wielu chrzescijan utwierdza ich w tym błedzie zamiast głosic im ewangelie przez która tylko moga byc czescia norodu wybranego.

, " Żydzi zaś podburzyli pobożne i dostojne niewiasty oraz wybitne osobistości w mieście i wzniecili przeciw Pawłowi i Barnabie prześladowanie, i wypędzili ich ze swego okręgu " Dzieje 13:50

, "A w Ikonium weszli również do synagogi żydowskiej i przemawiali tak, iż uwierzyło wielkie mnóstwo Żydów i Greków.

(2) Lecz Żydzi, którzy nie uwierzyli, podjudzili i rozjątrzyli pogan przeciwko braciom " Dzieje apostolskie 14:1-2 - kolejny przykład podziałów wsród cielesnych potomków Jakuba

, " Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów,

(11) którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.
(12) Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów.
(13) A gdy się dowiedzieli Żydzi z Tesaloniki, że i w Berei Paweł głosi Słowo Boże, udali się tam, judząc i podburzając pospólstwo " Dzieje Apostolskie 17:10-13 - tutaj znowu wyłania sie obraz wierzacy Żydów i niewierzacych którzy na dodatek podburzaja ludzi


, "Albowiem wy, bracia, staliście się naśladowcami zborów (kosciołów) Bożych, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, bo i wy doznaliście tych samych cierpień od swoich rodaków, jak i oni od Żydów,
(15) którzy i Pana Jezusa zabili, i proroków, i nas prześladowali, i Bogu się nie podobają i wszystkim ludziom są przeciwni; (16) a żeby dopełnić miary grzechów swoich, przeszkadzają nam w zwiastowaniu poganom zbawiennej wieści. '

Ale gniew Boży spadł na nich na dobre " 1 Tesaloniczan 2:14-16 -
tutaj ewidentny jest dowód podziału - wierzacy w PANA JEZUSA cieleśni Żydzi byli przesladowani przez swoich rodaków którzy odrzucili PANA JEZUSA - jasno jest napisane : "BOGU SIĘ NIE PODOBAJĄ" = nie było wolą Bożą aby ci ludzi notorycznie trwali w buncie i czynili zło - juz wtedy były nawoływania zeby sie nawrócili - nic ich w tym czasie nie trzymało aby sie nawrócili oprócz ich złych serc i grzechu - przykładem sa tysiace innych Żydów którzy sie nawrócili.

, pokładanie nadziei w cielesnym pochodzeniu a nie JEZUCIE CHRYSTUSIE jest zgubą :
"chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy.

(4) Chociaż ja mógłbym pokładać ufność w ciele. Jeżeli ktoś inny sądzi, że może pokładać ufność w ciele, to tym bardziej ja: (5) obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz, (6) co do żarliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany. (7) Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę " Filipian 3:3-7


podział jest taki :

1) IZRAEL BOŻY = IZRAEL CIELESNY czyli ci którzy nawrócili sie do PANA JEZUSA + poganie którzy nawrócili sie do PANA JEZUSA

2) cielesni potomkowie Jakuba-Izraela którzy odrzucaja PANA JEZUSA i przez to nie sa IZRAELEM BOŻYM i przez swój bunt i odrzucanie ewangelii nie maja szans na życie wieczne



, "Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele, (12) byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. (13) Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; (17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, (21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, (22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu. " Efezjan 2:11-22

głoszenie ze KOŚCIÓŁ i IZRAEL BOŻY to dwie rózne rzeczy a nie ta sama , odbudowuje mur nieprzyjazni , wprowadza zamet i chaos w biblijnych naukach i trzyma z dala zbawienie od wielu cielesnych potomków Jakuba - nauki pana Johna Darbego , Cyrusa Scofielda na których zbudowano dyspencjonalizm powtarzana np przez organizacje zielonoświątkowców przynosza zgubne efekty :

"Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach " Ewangelia Jana 8:24




HAGAR i ISMAEL / ziemska JEROZOLIMA / stare przymierze


, "Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy. (24) A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar. (25) Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi. (26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. (28) Wy zaś, bracia, podobnie jak Izaak, dziećmi obietnicy jesteście. (29) Lecz jak ongiś ten, który się według ciała narodził, prześladował urodzonego według Ducha, tak i teraz. (30) Lecz co mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i syna jej; nie będzie bowiem dziedziczył syn niewolnicy z synem wolnej. (31) Przeto, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, lecz wolnej! ..... Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli" Galacjan 4:22-31 , 5:1

, mamy tu zestawione : , dwóch synów , dwa przymierza , dwie Jerozolimy - cielesne pochodzenie bez PANA JEZUSA oraz odrzucanie ewangelii spowoduje ze zbuntowani potomkowie Jakuba nie beda dziedziczyc Królestwa Bożego i zycia wiecznego - zostana wypedzeni jak Hagar i jej syn.Natomiast dzieci obietnicy jak Izaak czyli chrzescijanie bez wzgledu na pochodzenie przez wiare w PANA JEZUSA sa urodzeni według Ducha i sa dziecmi wolnej a nie niewolnicy , sa równiez dziecmi obietnicy ale sa równiez przesladowani przez urodzonych według ciała a nie według Ducha.



WYBRANI , POWOŁANI :

, " Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, (23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą " 1 Koryntian 1:22-24 - jedni żydzi i grecy odrzucili i buntowali sie inni żydzi i grecy którzy byli powołani poszli za PANEM JEZUSEM - wiec i tu mowa o teologii zastepczej jest nie na miejscu , jak i mowa ze BÓG odrzucił Żydów , odrzucił tylko tych którzy odrzucili Jego Syna i ewangelie ale dopóki żyja moga sie nawrcócic , podobnie odrzucił pogan którzy odrzucaja PANA JEZUSA i ewangelie :


, " Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela: (3) Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają. (4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. (6) A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. (7) Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałośc " Rzymian 11:2-7 - wg Eliasza , bezbozny zbuntowany Izrael zabijał i przesladował wiernego Izraela , z ogromu Izraela cielesnego - 7000 tysiecy było tylko wiernych - było Izraelem Bożym


LIST do RZYMIAN rozdziały 9-11

, "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba " Rzymian 11:25-26 w Rzymian 11:12 mamy mowe o pełni cielesnych potomków Jakuba a w 11:16 poganie lub narody w pełni wejdą - moim zdaniem w w jednym i drugim przypadku mowa jest o BOŻYCH WYBRANYCH LUDZIACH tak z cielesnego Jakuba jak i z pogan - ale przeciez to nie znaczy ze wszyscy potomkowie Jakuba czy wszyscy poganie beda zbawieni - zbawieni beda WSZYSCY WYBRANI a to nie oznacza wszystkich ludzi bo nie wszyscy sa wybrani- ci KTÓRZY TRWAJA i BEDA TRWAC PRZY PANU JEZUSIE - i to pokazuja rozdziały 9-11 , gdzie PAN JEZUS jest w centrum tych nauk i "tajemnic" - przegladajac te rozdziały jak i inne ksiegi jasno wynika ze tylko czesc z cielesnego Jakuba sie nawróci.Słowa : "i w ten sposób zbawiony bedzie cały Izrael" mówia o całym IZRAELU ale BOŻYM IZRAELU czyli chrzescijanach pochodzenia tak Jakubowego jak i pogańskiego , słowa te nie mówią ze wszyscy pochodzenia Jakubowego beda zbawieni , Rzymian 11:25 mówiacy ze zatwardziałosc przyszła na czesc Izraela mówi o tym ze czesc z cielesnego Izraela sie nawróci - czesc a nie całosc a to jest róznica - trzeba spojrzec na inne fragmenty :

, "A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie" Rzymian 9:27 - tutaj mowa o cielesnych potomkach Izraela - wynika z nich jasno ze tylko czesc z nich sie nawróci a nie całosc

, " może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich " Rzymian 11:14

, "Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować " Rzymian 11:28-32 - z powodu odrzucenia PANA JEZUSA i ukrzyżowania , zbawienie na końcu dotarło do pogan , Paweł nie pisze ze wszyscy pochodzący od Jakuba a którzy nie uwierzyli byli umiłowani ale pisze to w kontekscie tych którzy sie nawróca a wiec sa i beda wybrani - pisze o tym we wczesniejszych wersetach - Rzymian 11:25-27 - cały czas jest mowa o wybranych tak sposród pogan i sposród potomków Jakuba - dlatego zgadzam sie z Pawłem ze : "nieodwołalne sa dary i powołania Boże"

i co wazne Paweł o współczesnych sobie wybranych pisze ze : aby TERAZ miłosierdzia dostąpili - czyli mieli sie nawócic jeszcze za swojego życia bo Bóg poddał wybranych najpierw w niesposłuszenstwo aby pózniej wybranym okazac miłosierdzie :

, "Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować " Rzymian 11:32 - jesli dyspencjonalisci , talmudysci głosza ze wszyscy pochodzenia Jakubowego sie nawróca i beda zbawieni to musza głosic tez wszyscy pochodzenia poganskiego nawróca sie i beda zbawieni - cała ta nauka nie ma sensu , ma sens tylko wtedy kiedy mówimy o WSZYSTKICH WYBRANYCH tak z jednej jak i z drugiej grupy - wszystko jest zbudowane na PANU JEZUSIE o tym mówia rozdziały 9-11 jak i cały NT i ST , niestety wmawianie ludziom odrzucajacym PANA JEZUSA ze beda zbawieni to robienie krzywdy tym ludziom.

, "Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić " 1 Koryntian 9:22



ZGROMADZENIE LUDU BOŻEGO

rózne błedne interpretacje i rózne ruchy pseudochrzescijanskie i antychrześcijanskie mówia ze powstanie tworu na bliskim wschodzie o błednej i uzurpawczej nazwie Izrael to spełnienie proroctw starotestamentowych o zgromadzeniu ludu Bożego z całego świata ale to sa wyjete z kontekstu błedne nauki , ponieważ zgromadzenie ludu nastepi dopiero w przyszłosci kiedy PAN JEZUS powróci :

, "Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze. (10) I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne. (11) I stanie się w owym dniu, że Pan ponownie wyciągnie swoją rękę, aby wykupić resztkę swojego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii i z Egiptu, i z Patros, i Etiopii, i Elamu, i z Szinearu, i z Hamatu, i z wysp na morzu. (12) I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata " Izajasza 11:9-12

, " Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej " Ezechiela 37:12 - zmartwychwstanie to nadal kwestia przyszlosci - w dalszej czesci jest mowa o zgromadzeniu żywych do ziemi izraelskiej - wymienienia w pierwszej kolejnosci martwych a potem żywych nie jest przypadkiem ale to jeden z wielu fragmnetów pkazujacych ze zgromadzenie dopiero sie odbedzie - Ezechiela 37:21-28

, "Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich ślepi i chromi, brzemienne i rodzące razem, powrócą tu w wielkiej gromadzie. (9) Oto przyjdą z płaczem, a Ja wśród pocieszenia poprowadzę ich i zawiodę do strumieni wód drogą prostą, na której się nie potkną, gdyż jestem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim pierworodnym " Jeremiasza 31:8-9 - to PAN JEZUS będzie prowadził do wód a wiec i zgromadzeni to Jego lud

, "Oto idą dni - mówi Pan - że wzbudzę Dawidowi sprawiedliwą latorośl: Będzie panował jako król i mądrze postępował; i będzie stosował prawo i sprawiedliwość na ziemi. (6) Za jego dni Juda będzie wybawiony, a Izrael będzie bezpiecznie mieszkał; a to jest jego imię, którym go zwać będą: Pan sprawiedliwością naszą. (7) Dlatego oto idą dni - mówi Pan - że już nie będą mówili: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej, (8) lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził i sprowadził potomstwo domu izraelskiego z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i będą mieszkali na swojej ziemi " Jeremiasza 23:5-8 - tutaj wyraznie pisze o PANU JEZUSIE i jak za Jego dni wybrani beda zgormadzeni i beda zyc bezpiecznie

, " i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi " Mateusza 24:31

NADZIEJA tylko w PANU JEZUSIE który jest JEDYNA DROGĄ


, " Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie " Rzymian 11:20-23

, "Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy. (9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają" Rzymian 10:8-12

, "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał" Jana 5:23

, " Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. (23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca" 1 Jana 5:22-23

, "Gdybym nie przyszedł i do nich nie mówił, nie mieliby grzechu; lecz teraz nie mają wymówki z powodu grzechu swego. (23) Kto mnie nienawidzi, i Ojca mego nienawidzi. (24) Gdybym wśród nich nie pełnił uczynków, których nikt inny nie czynił, nie mieliby grzechu, lecz teraz i widzieli, i znienawidzili zarówno mnie, jak i Ojca mego. " Jana 15:22-24

, "Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach " Jana 8:24

, "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go " Jana 14:6-7

, "I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni " Dzieje Apostolskie 4:12

, " lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich. (27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej " Jana 10:26-28

, " Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot " Jana 5:39-40

, "Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną " Jana 15:6


Tak PAN JEZUS jak i apostołowie wprost mówili cielesnym potomkom Jakuba że jesli nie uwierza ewangelii , nie nawróca sie do PANA JEZUSA zgina na wieki , nie beda zbawieni.




......

"I stanie się w całym kraju (po tej wszystkiej ziemi - B.Gdańska)- mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim.Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem " ZAchariasza 13:8-9

, widac ze nie wszyscy potomkowie cielesni Jakuba beda zbawieni - dwie trzecie z nich bedzie odcieta i zginie , jakas czesc z jednej trzeciej po "wytapianiu" w symbolicznym ogniu doswiadczen , cierpien i prób dopiero sie nawróci do PANA JEZUSA -
wszystko to nastepi prawdopodobnie po koncu ucisku - Malachiasza 3:2 , a co najmniej pod koniec wielkiego ucisku wiec osoby mówiace cielsnym potomkom Jakuba lub osobnom które uwazaja sie za nie ze sa narodem wybranym jaka moga dac gwarancje tym ludziom ze dozyja koncówki wielkiego ucisku lub ze znajda sie w czesci która
wyjdzie z jednej trzeciej ?? , czy nie madrzej i bezpieczniej tak dla nich jak i dla siebie jest głosic nauke biblijna ze nawrócic sie trzebna juz dzis bo nie wiadomo czy dane nam bedzie dozyc jutra ??


, " mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia " 2 Koryntian 6:3


Absolutnie nie jestem wrogiem ani nie podchodze z wrogoscia do zadnych ludzi w tym do ludzi którzy twierdza ze wyznaja judaizm , nie jestem wrogiem ludzi zamieszkujacych bliskowschodni twór zwany Izraelem = poza tym mieszka tam mnóstwo chrześcijan.
Jestem poprostu przeciwnikiem fałszywych nauk które sa przeciwko PANU JEZUSOWI i Jego EWANGELII bo jesli ktos komus głosi ze bez JEZUSA CHRYSTUSA jest narodem wybranym lub ze bedzie zbawiony i bedzie miał społecznosc z Abrahamem , Izaakiem i Jakubem mimo ze odrzuca ewangelie i PANA JEZUSA to jest jawne wystepowanie przeciwko ewangelii i PANU JEZUSOWI.

Równiez zle robia ci chrzescijanie którzy głosza ze wszyscy cielesni potomkowie Jakuba nawróca sie i beda zbawieni - patrzac na Biblie całosciowo a nie wyrywajac wersety z kontekstu jasno wynika ze to błedna nauka , poza tym nikt tym ludziom nie moze dac gwarancji ze dozyja jutra wiec nalezy im głosic aby uwierzyli ewangelii juz dzis i dzis sie nawrócili ze złej drogi.

Nastepny bład i fałszywa nauka to mówienie ze KOŚCIÓŁ i IZRAEL BOŻY to dwie rózne rzeczy jak wykazałem KOŚCIÓŁ BOŻY i IZRAEL BOŻY to jedno i to samo.
Żydzi byli apostołami i hebrajczykami , Żydami byli uczniowie i wszyscy którzy sie na poczatku nawracali wiec mówienie ze Żydzi to cos odrebnego od Kościoła lub cos lepszego ponad Kościół to bład - w Kościele nie było i nie ma lepszych i gorszych - to szatan wbił klin i zaprowadził chaos.
To on najpierw stworzył KRK a nastepnie z pomoca ludzi swiadomie lub nieswiadomie sobie podległych

stworzył w 1948 r imitacje IZRAELA która w oczach swiata szkaluje ta biblijna nazwe oraz BOGA i Biblie które są przypisywane do tego tworu ale kto ma wiedziec ten wie ze te rzeczy nie sa Bożymi i ze bliskowschodni twór nie jest królestwem PANA JEZUSA który jest KRÓLEM IZRAELA.
Ludzie którzy czynia zło , nienawidza Jezusa Chrystusa i ewangelii a jednoczesnie obnosza sie ze sa narodem wybranym sa tak naprawde synagoga szatana - ale mimo wszystko i za nich trzeba sie modlic :


, " znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana " Objawienie Jana 2:9

, "Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem " Objawienie Jana 3:9



, jestem za tym aby wszyscy ludzie i wszyscy cielesni potomkowie Jakuba sie nawrócili do PANA JEZUSA i to juz dzis ale najpierw trzeba im powiedziec prawde ze bez PANA JEZUSA nie sa zadnym narodem wybranym , ale sa w smiertelnje pułapce jak wszyscy inni ludzie którzy odrzucaja PANA JEZUSA i Ewangelie - jako chrzescijanie powinnismy sie modlic za nimi wszystkimi aby juz dzis przyjeli ewangelie.




, " Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim. (11) A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego. (12) Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywot (13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny. 1 Jana 5:10-13

_________________
uratowany spod TIR-a cz 2 - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... owany.html

, obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=lrmqsTSgboc


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 lipca 2012, o 15:49 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 1 sierpnia 2012, o 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Cytuj:
"Albowiem Syn Boży Chrystus Jezus, którego wam zwiastowaliśmy, ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był równocześnie "Tak" i "Nie", lecz w nim było tylko "Tak".
(20) Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje "Tak"; dlatego też przez niego mówimy "Amen" ku chwale Bożej" 2 Koryntian 1:19-20


nie ma " TAK" i 'NIE" - JEST tylko 'TAK " ....
to skąd TYLE WĄTPLIWOŚCI w wierzących -skad tyle niewiary ?

Pan Jeszuah Prawdziwym Israelem - TAK
Ale co to znaczy?
Gdyby wierzący zrozumieli wiedzieli by ze izrael to Syn ,ze w Jeszuah Mesjaszu zawarty jest CAŁY IZRAEL
Kto nie jest W NIM nie jest Izraelem ponieważ jest poza CIAŁEM ,którym są Członki .
Wtedy wyłania sie znaczenie Syna jakiego reprezentuje JAHSZUAH ...
W NIM JEST WSZYSTKO ...


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 6 stycznia 2013, o 19:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
agnieszka - aga do MieczDucha
Witam ponownie!

Myślę,że należałoby jeszcze dokładnie poruszyć pewną kwestię.

Napisałeś :

"
Oczywiscie takie wnioski to upadaja wiec nie chodzi o całość cielesna ale o całość WYBRANYCH tak z pogan jak i z cielesnych obrzezanych np :

,"A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie" - Rzymian 9:27


, koronny dowód że żadna z grup całościowo nie będzie zbawiono ale chodzi o CAŁOŚĆ WYBRANYCH tak z obrzezanych na ciele jak i pochodzenia pogańskiego : " Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, (23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, (24) natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. "

Rozumiem więc, że werset z Izajasza :" Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie" ,traktujesz jako koronny dowód, że żadna z grup( czyli poganie i Żydzi) całościowo nie będzie zbawiona, a ten werset(chyba) do resztki zbawionych z pogan i Żydów należy odnosić ?

Chciałabym przypomnieć oświadczenie Piotra(2Piotra 1:20) :

"Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi."

A teraz słowa Pawła (Rz 9:24-29) :

"24Takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan, 25Jak też u Ozeasza mówi: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną; 26I będzie tak, że na tym miejscu, gdzie im powiedziano: Nie jesteście ludem moim - nazwani będą synami Boga żywego. 27A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie; 28Bo Pan wykona wyrok, rychło i w krótkim czasie na ziemi. 29I jak przepowiedział Izajasz: Gdyby Pan Zastępów nie pozostawił nam zarodzi, stalibyśmy się jak Sodoma i bylibyśmy podobni do Gomory.

Zadaj sobie pytanie, do kogo i do jakiego czasu Paweł odnosi to proroctwo o zbawieniu resztki Izraela i zastanów się czy Twój wykład
tego proroctwa jest "dowolny" czy dokładnie taki jak Duch święty nakazuje.

Bo ja widzę, że Duch Pawła poprowadził tak, aby proroctwo to zastosować do tej resztki Izraela - Żydów, która przyjęła Jezusa i w niego uwierzyła.
I ta cząstka - resztka i zarodź, to jest niewielka Ilość Żydów, którzy przyjmą Jezusa w czasach, kiedy to zmiłowanie Bóg poganom zgotował.
No i Paweł mówi(Rz 11:1,7) :
"Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,"

Więc ta resztka , o której tu mowa to na pewno nie jest "cały Izrael" w rozumieniu chrześcijan pochodzących i z Żydów i z pogan.

Ta resztka to nie jest też "cały Izrael " w rozumieniu -wszyscy Żydzi.
Ale należy ją rozumieć dokładnie tak, jak to Duch święty podał Pawłowi i nie odchodzić tu ani w prawo ani w lewo, bo tylko na manowce się zejdzie.

Proroctwa tego nie wolno używać do udowadniania, że to się odnosi do wszystkich Żydów przez wszystkie wieki i ostatecznie, ani do tego, że to się odnosi do resztki- chrześcijan z pogan i Żydów

Bo ten Duch, który Pawłowi takie rozumienie dał, opierając się na tych fragmentach ze Starego Testamentu w tym samym S T
"napisał" WSZYSTKO o Izraelu i ten sam Duch w całą prawdę wprowadza. Nie tylko o czasie , gdy im resztka zostanie pozostawiona i zarodź, ale i to,że czas zatwardziałości Izraela , kiedy tylko ich resztka zostanie, skończy się i Bóg się nad nimi zmiłuje i da upamiętanie.

Podstawowym problemem w niezrozumieniu tego jest pomylenie oblubienicy Chrystusa z resztą.

Obietnica dana Abrahamowi, jak napisano spełnia się i na Żydach i poganach - tych wszystkich , którzy przez wiarę do Boga przychodzą. Obietnica ta , jak powiada Pismo, przez długi czas była unicestwiona(Gal 3:17).

"Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona."(Gal3:23)

Bo Bóg unicestwia obietnicę i trzyma pod strażą kogo chce i kiedy chce, aby cele swoje osiągnąć, a myśli Jego, to nie myśli nasze,a wniknąć w nie można tylko jak Bóg pozwoli.
Niektórym tylko Bóg dał szczególną łaskę stania się pierwocinami dla Niego i powybierał sobie ich w sposób jaki chciał.

A co z tymi, których na te pierwociny nie wybrał?
Tak jak już wcześniej napisałam, nie przeznacza ich na potępienie - poza tymi , którzy sami dobrowolnie tej łaski nie przyjmą.
Ta która miała być oblubienicą, ale nie czekała w wierności na swego Pana, straci swą koronę i jej świecznik, spośród niebiańskich świeczników bedzie wygubiony, ale jeśli się potem Chrystusa nie zaprze to nie zginie, ale będzie wśród tych, którym korony co prawda nie dano, ale szaty białe przyodzieje.
I ja napisałam o tym jako o tajemnicy.
Bo ludzie nie widzą tego, jak Bóg robi "gradację " zbawienia. I nie na darmo Jezus mówi :"błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli",
bo On mówiąc to, pokazuje , że różną chwałę ludziom przydziela.
Inaczej też są traktowani ci, którzy nie widzieli i nie uwierzyli i ci, co widzieli, ale nie uwierzyli, i wyraźnie mówi że różną ilość batów dostaną ci, którzy wiedzieli,a nic nie przygotowali niż ci, którzy nie wiedzieli(Łuk12:47,48).

Bóg jest miłosierny i dobry i nie chce, żeby ktokolwiek zginął. I co prawda mówi, że to On zmiłuje się nad kim chce i to od woli człowieka nie zależy, lecz jak się bardzo dobrze przyjrzeć, to to mówi przede wszystkim o swoich szczególnie wybranych.
A co z tymi "niewybranymi" dla Jego szczególnej chwały? Czy Bóg rzeczywiscie chce ich na potępienie przeznaczyć i taka jest Jego wola?
Czy On na pewno zatwardziałość i trzymanie pod strażą po to sprowadza, zeby potępić i zatracić?

Zastanówcie się nad tym, bo to jest wielka Boża tajemnica. Jest ona w Bibli jednoznacznie objawiona, tak jak jest objawiona w Biblii, tajemnica powrotu Izraela do łask u kresu dni, ale i jednocześnie ukryta.

Paweł pisze dziwne słowa(Rz 3:7) :

"Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?"

My jesteśmy niewolnikami grzechu nie z własnej woli i nie tylko w niewolę nieposłuszeństwa, o której tu mówimy, zostaliśmy poddani, ale również w niewolę grzechu.
A Bóg nad kazdym chce się zmiłować, lecz najpierw nad swymi wybranymi, których przeznaczył dla szczególnej chwały.

I najpierw miłuje sie nad synami marnotrawnymi, którzy roztrwonili Jego majatek z pijakami i nierządnicami i zadnego dobrego uczynku
Ojcu przedstawić nie mogą. Ale jak już nic im nie pozostało i są bliscy śmierci, to wracają do Ojca licząc na Jego dobroć i wyznają swe zło i proszą o wybaczenie. I Ojciec okazuje im łaskę i z ich uczynków ich nie osądza.

A co z tymi synami, którzy przy Ojcu trwali i złych uczynków nie popełniali,i "sprawiedliwi" byli i chcieli zapłaty za to?

Jezus mówi do faryzeuszy:" nierządnice i celnicy wyprzedzają was do Królestwa ", jak i mówi też "pierwsi będą ostatnimi".


"O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego!"


Przeto Mieczu Ducha, proszę Cię, spojrzyj na to wszystko jeszcze raz! I popatrz na te wersety , które chcąc niechcąc, musisz unieważnić, aby Twoja teoria się kupy trzymała i zadaj sobie pytanie, czy naprawdę tędy droga.

Napisałam wszystkim znany werset o drodze sprawiedliwych, żeby w niego wniknęłi, bo tam jest drogowskaz do poznania i światła.

Ty mi gdzieś tam napisałeś, żeby swoich talentów nie chować i nie zakopywać i że na pewno wolą Bożą jest , żeby ludowi Bożemu odsłaniać prawdę.
Pamiętasz co Ci wtedy odpisałam?

Światłość i poznanie nie jest dane niesprawiedliwym.

Zdradzę tajemnice , jakie mi objawił Pan Jezus Chrystus, jeśli Ty okażesz się sprawiedliwy.

A zobaczysz, czy te tajemnice to naprawdę perły i skarby poznania, czy zwykłe świecidełka i czy to prawdziwy pokarm sycący ducha i pełne ziarno, czy plewy.
Więc moje prawowanie z Tobą jest dla ciebie próbą. Próbą publiczną, bo publicznie pokazujesz swoje poglądy, więc publicznie trzeba bedzie coś z "tym" zrobić, jeśli są błędne.

A jesli chcesz to przyjąć, to zastanów się czy Pan rzeczywiście dał mi usta i madrość, której nie będziesz mógł się oprzeć.
A jeśli nie chcesz tego przyjąć, to zważ , że Pan przychodzi walczyć mieczem swoich ust z tymi, którzy nie mówią o Nim prawdy,
a rzeczy bałwanom ofiarowują.

Aga



_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 6 stycznia 2013, o 19:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
http://zbawieni.com/showthread.php?tid= ... 71#pid1371
Chce Wam jeszcze cos napisac co wczesniej juz napisac chcialam , ale zrezygnowalam, teraz jednak napisze.

Od dziecka slyszalam jakies nieprzychylne slowa na Zydow, jakies zarty o Zydach, ale nigdy nie zostala mi zaszczepiona nienawisc do Nich, byli mi raczej obojetni, moze dziwni ...

Gdy sie nawrocilam nie zgebialam jakos bardzo tego tematu, ale jakby naturalnie zrozumialam, ze sa narodem wybranym i odczuwalam do nich szczegolne uczucie przez to.

Bedac kiedys na kursie jezykowym, bylismy we dwoje ja i wlasnie On, nie pamietam juz jak mial na imie, byl to Zyd z Izraela. Bardzo milo na sie razem studiowalo.

Potem odwiedzili mnie z zona, oboje byli niewierzacy w Pana Jezusa, a ja jednak jakos naturalnie mialam do nich milosc. Mowilam im wtedy o Panu Jezusie, pamietam.

Ostatnio w Swieta bedac u rodziny, slyszalam slowa przeklinajace Zydow, szczegolnie tych, ktorzy sa w polskim rzadzie. Straszne slowa nienawisci. Powiedzialam wtedy, ze Zydzi sa narodem wybranym, ze za rzad nalezy sie modlic, a wrogow blogoslawic.

Padly wtedy pytania a skad wiadomo, ze Zydzi sa narodem wybranym i dlaczego.

Ja po prostu to wiem, dla mnie to bylo oczywiste jak to, ze 2+2=4, choc nie zgebialam tego tematu tak dokladnie, ale teraz to czynie i sie utwierdzam w tym, ze tak jest.

Przeczytalam jeszcze raz ten temat i co mnie zszokowalo to postawa MieczaDucha, ze "brzydzi" go nazywanie panstwa Izrael, Izraelem, wiec wymyslil inna nazwe "Talmudystan" i uwaza jesli dobrze rozumiem, ze to szatan stworzyl to panstwo. Undecided

Dziwne jest dla mnie to "brzydzenie sie" nazywania panstwa Izrael, Izraelem przeciez imie Jezus nosi nie tylko nasz Pan Jezus Chrystus.
Czy takim tez nadac inna nazwe?

I tak badajac temat to tu, to tam, znalazlam wiele ciekawych i budujacych wypowiedzi utwierdzajacych mnie w przekonaniu i leszym zrozumieniu tego, ze Zydzi sa narodem wybranym.

Chce teraz zacytowac wypowiedz Smoka Wawelskiego z forum UP;

Smok Wawelski napisał(a):Nasz stosunek do Żydów powinien być taki, jak stosunek Boga i apostołów, czyli trzeźwy i pełen miłości przy zrozumieniu ich roli w planie zbawienia. Szatan Żydów nienawidzi i bardzo chętnie wykorzysta każdą okazję, żeby chrześcijanie dali się zatruć jakimkolwiek rodzajem antysemityzmu (czy to historycznym czy nowoczesnym) i żeby Kościół odstąpił od judeofilii, która jest naturalnym uczuciem ludzi prowadzonych przez Ducha Świętego
.


z
http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... &start=345
..........................

No wlasnie to naturalne uczucie judeofilii jest u mnie od momentu gdy sie nawrocilam, a o czym wyzej pisalam.
Chwala Panu Jezusowi Chrystusowi!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 6 stycznia 2013, o 19:48 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Ps 16:3
"Ku świętym, którzy są na Jego ziemi, wzbudził On we mnie miłość przedziwną!"

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 7 stycznia 2013, o 09:54 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Polecam zapoznac sie ... służba przeciw Israelowi ?
Pastor Ted Pike i jego żona ofiarami demonów?

viewtopic.php?f=61&t=497&p=2172#p2172

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 7 stycznia 2013, o 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Wielu chrześcijan uważa, że czas wybrania Izraela minął, że nowym ludem wybranym stali się chrześcijanie, "Duchowy Izrael". Biblia jednak przedstawia tą sprawę inaczej. W Rzymian 11:1-2.29 czytamy:

Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył (...) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Skoro powołanie Boże jest nieodwołalne to słowa, które Bóg wypowiedział do Abrahama nadal mają moc: „ I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.” 1 Moj. 17:1-9

Słownik synonimów definiuje słowo "wieczny" jako: nieustanny, stały, nieprzemijający. Wielu chrześcijan jednak "odbiera" Żydom ich wybranie wierząc, że wieczne przymierze przeminęło i zakończyło się wraz z ukrzyżowaniem Chrystusa.

W Liście do Rzymian czytamy:
Bo jeżeli ty [chrześcijanin z pogan], odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą [Żydzi]. 25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, 26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba. 27. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich. (Rzym. 11:24-27)

Oraz:

Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.

W tym fragmencie potomkowie Abrahama przyrównani są do gałęzi szlachetnego drzewa oliwnego, wierzący z pogan zaś do gałązek z dzikich krzewów oliwnych, wszczepionych w ten krzew szlachetny. Paweł przestrzega braci, a więc ludzi wierzących, by nie wynosili się nad Żydów. Bo choć zatwardziałość przyszła na część Izraela, to jednak ich wybranie się skończyło. Wybranie Boże jest bowiem nieodwoływane i wieczne, a czas ich odstępstwa skończy się.

"Jak to możliwe" - myślisz - "przecież Żydzi nie uznają Jezusa!" Biblia zapowiada, że Żydzi w dniach ostatnich nawrócą się do „tego, którego przebodli”.

W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.
Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym. Zach. 12:9-10

Jan tak pisze o Jezusie:

To bowiem stało się, aby się wypełniło pismo: Kość jego nie będzie złamana. A na innym miejscu mówi Pismo: Zobaczą, kogo przebodli. Ew. Jana 19.36,37

Bóg nie skończył jeszcze z Izraelem. Nadal jest on Ludem Wybranym, mimo to, że sprzeniewierzył się Bogu i odrzucił Mesjasza. I chociaż teraz jest od Niego daleko, to przymierze Boga z Abrahamem nie zostało zerwane. Według Biblijnych proroctw, w dniach ostatnich Izrael znów nawróci się do Pana.

W starotestamentowej historii Żydów wielokrotnie opuszczali oni swego Boga, czasem na dziesiątki i setki lat a Pan wydawał ich w ręce ich wrogów. Wtedy także okoliczne ludy mówiły, że przymierze Izraela z Bogeim zostało zerwane i że Pan odwrócił się od swego ludu. Jednak po okresach odstępstwa, Bóg znów ratował ich, gdy do Niego wołali i znów im błogosławił. Można przeczytać o tym w księdze Jeremiasza 33.24-26:

Czy nie zauważyłeś, co mówi ten lud: Dwa rody, które Pan wybrał, już odrzucił, i jak gardzą moim ludem, że w ich oczach już nie jest ludem? Tak mówi Pan: Jak pewne jest, że ode mnie pochodzi przymierze z dniem i nocą i że Ja ustanowiłem prawa niebios i ziemi, Tak pewne jest, że nie odrzucę potomstwa Jakuba i Dawida, mojego sługi, i będę spośród jego potomstwa wybierał władców nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Albowiem odmienię ich los i ulituję się nad nimi.

Było to w okresie gdy Izraelici zaczęli oddawać cześć pogańskiemu bożkowi Baalowi i Bóg wydał ich w ręce króla Babilońskiego. Czy i wtedy nie mówiono: "Przymierze ustało"?

Teraz ma miejsce analogiczna sytuacja, trwa okres odstępstwa Izraela od Pana. Biblia zapowiada jednak, że w czasach ostatecznych Izrael znów powróci do swojego Boga, uzyska przebaczenie i ponownie stanie się Jego ludem. Oczywiście sytuacja zmieniła się trochę, bo do zbawienia zostali dopuszczeni nawróceni poganie, czyli my, jako "duchowy naród wybrany". Przymierze zostało rozszerzone. Jednakże nie unośmy się nad Żydów bo nie zostaliśmy wybrani w ich miejsce ale obok.

Wiele proroctw dotyczących Izraela wypełnia się w dzisiejszych czasach. Biblia zapowiada, że po latach rozproszenia po świecie Żydzi znów odzyskają swoją ziemię:

Dlatego mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Zbiorę was spośród ludów i zgromadzę was z krajów, po których was rozproszyłem, i dam wam ziemię izraelską. A gdy wrócą tam i usuną z niej wszystkie jej ohydy i wszystkie jej obrzydliwości, Wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste. Ezech. 11:17-19

Fragment ten zapowiada ponowny powrót Izraela do ich ziemi po dniach rozproszenia, które to zjawisko ma miejsce teraz, gdy po 2000 lat Izrael odzyskał swój kraj a Żydzi z całego świata nadal powracają do ojczyzny. Bóg zapowiada, że po zgromadzeniu Żydów z powrotem w ich państwie (nie wiadomo jak długo po tym fakcie) odmieni ich serca i nowego ducha włoży do ich wnętrza. Ponownie widać więc, że Izrael nie został odrzucony a przymierze jego z Bogiem nie zostało zerwane, przekreślone ani zamienione na przymierze z nawróconymi poganami.

Historia przymierza Boga z Abrahamem nie została zakończona, gdyż jak powiedział kiedyś Bóg do swego przyjaciela, Abrahama: „będzie to przymierze wieczne”. Nie zapominajmy też o tym, co Bóg powiedział o błogosławieniu Izraela:

"I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię, przeklinać będę" I Mojżeszowa 12, 1-3

Błogosławmy więc Żydów, tak jak nakazuje Biblia. Pamiętajmy, że mimo naszego wybrania (wierzących pogan) „nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył”. Oraz, że to był Boży plan, żeby Jezus umarł na krzyżu za nas, że po to właśnie zszedł na Ziemię i dlatego teraz my, poganie też możemy być duchowym ludem Bożym. W czasach ostatnich zaś, jak zapowiada Biblia, i Żydzi przyjmą Jezusa jako Mesjasza.

Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan. Jer. 31:37

autor: P.A.G.

http://www.narod_wybrany.republika.pl/wybranie.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Israel jest PIERWORODNYM SYNEM ale tu jest pokazany w Jezusie
jako SynCzlowieczy


https://niebieskikot.wordpress.com/2017 ... odwieczneg
o-boga-izraela/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 12:03 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL