Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 3 października 2013, o 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
Może pozornie odbiegamy ale to poswiadcza ze Jeszuah jest Stwórcą a nie stworzeniem
jak to chce wielu.


"aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa." List do Efezjan 4:13

Powiedz mi dlaczego Jezus nie nazywał się Bogiem tylko Synem Bożym jeżeli On i Bóg to to samo? Jeżeli nie byłoby różnicy między Bogiem a Jezusem to nie byłoby Syna Bożego. Jezus ma własne imię, i Bóg ma własne imię. To Bóg nadał imię Jezusowi za pośrednictwem anioła. Jezus nie może być równy Bogu, inaczej cytat "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." nie miałby sensu. Syna się kocha i miłuje, nie można kochać Siebie. Bóg jest nieskończonością, Jezus jest cząstką Boga objawioną światu, jest cząstką ponieważ pełni Boga zwykły człowiek nie był w stanie zrozumieć. Jezus to Bóg ubrany w pewne granice, został objawiony aby wskazać drogę ludziom, jest niezbędnym stopniem do rozwoju duchowego człowieka ponieważ naucza miłosierdzia, a bez miłosierdzia człowiek nigdy by się nie rozwinął, ponieważ nie mógłby wybaczyć grzechów.

Bóg jest Dobrem, Jezus też jest Dobrem, ale nie tak pełnym jak Bóg. Jezus sam o tym mówi: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry". Jezus wyraźnie pokazuje że istnieją różnice pomiędzy nim a Bogiem. Jak można więc twierdzić że Jezus i Bóg to to samo?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 października 2013, o 22:36 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jeszuah nie jest cząstką objawioną światu ale Pełnią Objawiona świętym Jego.
Zobacz co mówi Paweł -
Tajemnica zakryta od wieków i od pokolen a teraz OBJAWIONA ....świętym Jego.
Nie światu bo świat Go nienawidzi kocha grzech i ciemnosć .

Co jeszcze mówi Paweł ?
W NIM mam ukryte Mądrość i Poznanie.
Niech wam sie Łaska pomnozy przez ....Poznanie Pana Jeszuah Mesjasza.
To Stwórca Ukryty w postawie Człowieka Sługi .
Synem jest o tyle o ile rodzi sie z łona niewiasty i .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
Jeszuah nie jest cząstką objawioną światu ale Pełnią Objawiona świętym Jego.
Zobacz co mówi Paweł -
Tajemnica zakryta od wieków i od pokolen a teraz OBJAWIONA ....świętym Jego.
Nie światu bo świat Go nienawidzi kocha grzech i ciemnosć .

Co jeszcze mówi Paweł ?
W NIM mam ukryte Mądrość i Poznanie.
Niech wam sie Łaska pomnozy przez ....Poznanie Pana Jeszuah Mesjasza.
To Stwórca Ukryty w postawie Człowieka Sługi .
Synem jest o tyle o ile rodzi sie z łona niewiasty i .


Jest w nim mądrość i poznanie, ale to dlatego że działa w nim Bóg. W aniołach też jest pewna mądrość i poznanie. Ten cytat wcale, a wcale mnie nie przekonuje, znajdź dla mnie taki który mnie przekona.

"A jeśli nawet będę sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ Ja nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał."

Jezus mówi że nie jest sam, jest On i Bóg, jeżeli Jezus byłby Bogiem to byłby sam.

"Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. (18) Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał."

Jezus wyraźnie zaznacza że On i Bóg nie są jednym i tym samym. Mówi o dwóch osobach, o Sobie i Bogu.

"Na to powiedzieli Mu: Gdzie jest Twój Ojciec? Jezus odpowiedział: Nie znacie ani Mnie, ani Ojca mego. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego"

Zwrot "Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego" nie oznacza że Jezus i Bóg to to samo, oznacza że Jezus jest wolą Boga, wykonuje to co mu polecił aby ludzie poznali że Bóg jest łaskawy i miłosierny tak jak jego Syn.

"Ale Ten, który Mnie posłał jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego."

Jezus nie mówi od siebie, mówi to czego Bóg go nauczył.

"Rzekł więc do nich Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył."

Jezus nic od siebie nie czyni, czyni to czego nauczył go Bóg, jeżeli więc Jezus byłby Bogiem nie mówiłby że "nic od siebie nie czynię"

"Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał."

Znów Jezus pokazuje że nie jest Bogiem.

Teraz zwróć uwagę na ten fragment:

"Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa"

Szatan w przeciwieństwie do Jezusa mówi od Siebie, ponieważ Szatan jest ojcem kłamstwa. Jezus nie jest Ojcem prawdy, więc mówi od Boga, nie od Siebie.

"Jezus odpowiedział: Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie."

Jak Bóg miałby czcić samego Siebie? Jezus nie jest Bogiem, lecz synem Bożym.

"Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi."

Jeżeli Jezus byłby Bogiem szukałby własnej chwały, a tak szuka chwały dla swojego Ojca.

i w końcu:

"Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem"

Sam Jezus mówi że bez Boga jego chwała byłaby niczym.

Stawianie Jezusa na równi z Bogiem to herezja, jest to sprzeczne z tym co mówi Biblia i .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Podałeś wersety i nie widzisz ich SENSU ich TREŚCI ich PRZEKAZU .
Jak ja mam ciebie przekonac skoro SŁOWO BOZE - DUCH nie moze cie przekonac
Chcesz tak widziec tak widzisz , a jesli pragniesz szczerze Poznac to poznasz.

Napeno musisz sie Jemu poddac .
Zrozum - NIE MA DWÓCH OSÓB Boga
Bóg jest DUCHEM .
Objawia Siebie jako chce i komu chce .
Duch Oblókł Siebie W CIAŁO i przeszedł przez łono NIEWIASTY.
Dlatego nazwano Go Synem -Sługą- Barankiem - stało sie to tylko JEDEN RAZ ze wzgledu
na tych których WYKUPIŁ .

piszesz
Zwrot "Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego"
nie oznacza że Jezus i Bóg to to samo, oznacza że Jezus jest wolą Boga, wykonuje to co mu polecił aby ludzie poznali że Bóg jest łaskawy i miłosierny tak jak jego Syn.

Skad wiesz co to oznacza kto ci powiedział co to oznacza ?
Duch Święty wprowadza W PRAWDE - Duch Święt a nie nauki ludzkie.

Sprtnie cedzicie przesiewacie SŁOWO Boże ,odrzucacie PRAWDE ODRZUCACIE DUCHA
Jego i wychodzą takie ludzkie nauki które poniżają Samego Boga Ojca.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
Podałeś wersety i nie widzisz ich SENSU ich TREŚCI ich PRZEKAZU .


To twoja opinia, moja jest taka że Ty się wypierasz prawdy. A jeżeli źle interpretuję te fragmenty to powiedz mi jak mam je interpretować. "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?"


noemi napisał(a):
Jak ja mam ciebie przekonac skoro SŁOWO BOZE - DUCH nie moze cie przekonac
Chcesz tak widziec tak widzisz , a jesli pragniesz szczerze Poznac to poznasz.


Ja widzę to tak jak jest napisane, z tych fragmentów istnieje wyraźna różnica między Bogiem a Jezusem, i sam Jezus o tym mówi. Zarzucasz mi że nie podchodzę szczerze do Słowa Bożego. Ja przytoczyłem Ci kilkanaście fragmentów aby poprzeć moje zdanie, a Ty jedynie piszesz że źle je interpretuje, nie dając żadnej własnej interpretacji czy też fragmentów popierając twoje zdanie.


noemi napisał(a):
Napeno musisz sie Jemu poddac .
Zrozum - NIE MA DWÓCH OSÓB Boga
Bóg jest DUCHEM .
Objawia Siebie jako chce i komu chce .
Duch Oblókł Siebie W CIAŁO i przeszedł przez łono NIEWIASTY.
Dlatego nazwano Go Synem -Sługą- Barankiem - stało sie to tylko JEDEN RAZ ze wzgledu
na tych których WYKUPIŁ .


Ja wiem że nie ma dwóch Bogów, dlaczego więc uważasz że Jezus był Bogiem? W Biblii czytamy "Bogami jesteście" czy to oznacza że Biblia zaprzecza sama Sobie? Otóż nie, jeżeli bowiem nasza wola będzie wolą Bożą to staniemy się częścią Boga. Tak samo Jezus był częścią Boga.


noemi napisał(a):
Skad wiesz co to oznacza kto ci powiedział co to oznacza ?
Duch Święty wprowadza W PRAWDE - Duch Święt a nie nauki ludzkie.


Logika mi powiedziała co to oznacza... jeżeli czytam: "Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego" to jest logiczne że Jezus nie może być zarazem swoim Ojcem, ponieważ inaczej nie byłoby rozdzielenia pomiędzy Syna i Ojca. Jednak Jezus mówi że jak go poznamy to poznamy również i Boga, mówi tak ponieważ Bóg jest dobrem, a w Jezusie też jest dobro, robi to co mu Bóg polecił, jest więc częścią Boga. To już jest moja interpretacja, ale wydaje mi się prawidłowa.

noemi napisał(a):
Sprtnie cedzicie przesiewacie SŁOWO Boże ,odrzucacie PRAWDE ODRZUCACIE DUCHA
Jego i wychodzą takie ludzkie nauki które poniżają Samego Boga Ojca.


Zamiast mnie tu oskarżać o poniżanie Boga lepiej przytocz fragmenty Biblii które potwierdzają twoje zdanie... Bo może się okazać że jesteś w błędzie i bluźnisz Duchowi Świętemu który objawił mi prawdę.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie ma dwóch Bogów ale tak robicie że wam wychodzi dwóch .
Nie mam zamiaru cie oskarżac ale jak patrze na te kombinacje ble tylko ominac
to co mówi o JEDNYM ,to rece opadają.
Nie bedę ci mówic jak masz interpretowac a to z tej przyczyny ze mnie nikt z ludzi nie
interpretował .
To teraz na kazdym kroku spotykam denominacyjna interetacje .

Ciesze sie ze mnie to omineło a przeciez wierzłam jak kazdy katolik .
Pewnego Dnia Duch święty zwrócił moja uwage na pewne słowa i mogłam powiedziec jak wy mówicie jak sie spieracie mogłam powiedziec ze krk tak uczy i zieloni tak ucza itp.
Jesli bedziesz czytał ew Łukasza moze i tobie pokaze a moze ma inne miejsce .

Nie dajecie sobie powiedziec ,pokazac bo jestescie wierni ...ale komu ?
Trzeba badac i odrzucic wszystko co nawymyslał człowiek .

Uparcie wyszukujecie wersety które wam wskazuja ze sa 2 osoby ?
Uparcie unikacie Kim jest Jeszuah za nic nie pozwolicie by był Kim jest
Stwórca nie ale stworzenie ,o tak .

Postaraj sie wsil zapragnij bo koniec coraz blizej.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 4 października 2013, o 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
Nie ma dwóch Bogów ale tak robicie że wam wychodzi dwóch .


Ja od początku twierdzę że jest jeden Bóg, a Jezus jest jego synem.

noemi napisał(a):
Nie mam zamiaru cie oskarżac ale jak patrze na te kombinacje ble tylko ominac
to co mówi o JEDNYM ,to rece opadają.


Nie masz zamiaru, a jednak to robisz, jak to się dzieje? Ja nic nie kombinuje, to jest moja szczera interpretacja Biblii. Proszę Cię wskaż mi wersety które mówią mi że Jezus to Bóg. Skąd ta nauka się wzięła?

noemi napisał(a):
Nie bedę ci mówic jak masz interpretowac a to z tej przyczyny ze mnie nikt z ludzi nie
interpretował .


Mnie też nikt nie interpretował, sam interpretuje Biblię, jednak to mi nie przeszkadza się dzielić z Tobą moją interpretacją. Nie rozumiem twojej postawy.

noemi napisał(a):
To teraz na kazdym kroku spotykam denominacyjna interetacje .


To tylko twoja opinia, dla mnie denominacyjną interpretacją jest twoja.

noemi napisał(a):
Ciesze sie ze mnie to omineło a przeciez wierzłam jak kazdy katolik .
Pewnego Dnia Duch święty zwrócił moja uwage na pewne słowa i mogłam powiedziec jak wy mówicie jak sie spieracie mogłam powiedziec ze krk tak uczy i zieloni tak ucza itp.
Jesli bedziesz czytał ew Łukasza moze i tobie pokaze a moze ma inne miejsce .


Ja nie wiem jaka religia czego uczy, ja wiem (a przynajmniej tak mi się wydaje) czego uczy Biblia. Podaj mi konkretny werset z ew. Łukasza, przecież nawet Jezus powoływał się na konkretne wersety ze Starego Testamentu.

noemi napisał(a):
Nie dajecie sobie powiedziec ,pokazac bo jestescie wierni ...ale komu ?
Trzeba badac i odrzucic wszystko co nawymyslał człowiek .


Ja staram się być wierny temu co mówi Biblia, dlatego badam i odrzucam błędne nauki, i za jedną z tych nauk uważam dogmat o trójcy świętej, ponieważ nigdzie w Biblii nie znajduję wersetu który mówiłby że Jezus jest Bogiem, jest wręcz przeciwnie.

noemi napisał(a):
Uparcie wyszukujecie wersety które wam wskazuja ze sa 2 osoby ?
Uparcie unikacie Kim jest Jeszuah za nic nie pozwolicie by był Kim jest
Stwórca nie ale stworzenie ,o tak .


Jak to uparcie? Tych wersetów jest tak wiele że nie trzeba ich szukać na upartego! Z mojej perspektywy to Ty unikasz tego kim tak naprawdę jest Jezus, ale takie wytykanie że "Ty się mylisz, ja mam rację" nic nie wnosi do dyskusji, znam już Twój pogląd na tę sprawę, ja chcę wiedzieć dlaczego jest on taki, a nie inny.

noemi napisał(a):
Postaraj sie wsil zapragnij bo koniec coraz blizej.


To może mi w tym pomożesz i mnie przekonasz? Mam Ci uwierzyć na słowo że Jezus jest Bogiem? Przykro mi, ale "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi" a Słowo Boże mówi mi że Jezus i Bóg to nie to samo. Jeżeli więc pragniesz mojego zbawienia to pomóż mi dojść do prawdy cytując Biblię, a nie jedynie wygłaszając swoją opinię.

"To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!"


Jego słuchajcie... nie "Mnie słuchajcie".


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jeżeli Jeszuah Jest Synem Bozym i to wszystko , to powiedz dlaczego tyle czytamy o
Tajemnicy ?
Co jest Tajemnica dla kogo jest i po co jest ?

Chcesz zeby cie przekonac ? Ja ? przeciez Przekonuje Duch Święty , tam sie zwróć
Jego BŁAGAJ.

Powiem ci ze wierzyłam w trójce i nawet do głowy mi nie przyszło żeby z tego zrezygnować.
Wiem ,ze sj wierzą inaczej ze Jezus nie jest Bogiem .
Ale i to nie wchodziło w rachubę ,ze mogła bym Umniejszyc Jezusa -zdegradować Go.
I tak nie mając pojęcia ze moze nie byc trójcy w trakcie czytania ew Łukasza pierwsze rozdziały.
Duch Święty mnie zatrzymał na pewnym wersecie ,zwrócił moja uwage i czułam ,ze
mam sie nad nim pochylic . O co ,tu chodzi co jest ukryte.
Widzisz ja siedziałam pochylona 2-3 godz a ty mówisz wskaż mi konkretnie ?
NIE.
To ma byc twoje ,to tobie ma zostac Objawione w tobie Zapieczętowane.

Daję ci wskazówke ,ze mnie pokazano w ew Łukasza.

Sa tu tez wypowiedzi Emili - odszukaj poczytaj .
Podałes taki piekny werset i nie widzisz treści tylko samą literę.

Dlaczego Go nie słuchasz ?
Słuchaj co mówi o SOBIE ..
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
To przepraszam, nie wiedziałem że Tobie prawdę sam BÓG objawił... uważaj żeby Cię ta pycha nie zgubiła.

Twoja postawa jest postawą dziecka które zatyka uszy i nie chce słuchać... Bo Ty wiesz lepiej, bo Tobie Duch Święty to objawił, bo ja jestem tym który zbłądził. W ogóle nie bierzesz pod uwagę że możesz nie mieć racji, nawet kiedy cytuje fragmenty Biblii z których jasno wynika że Jezus i Bóg nie mogą być sobie równi. Twój jedyny argument to "Duch Święty mi to objawił"... w taki sposób łatwo zamykasz drogę do szukania prawdy. Nie jesteś w stanie zacytować mi żadnego fragmentu i nawet nie jesteś w stanie mi wytłumaczyć jak mam rozumieć to że Jezus jest Bogiem... co to za dyskusja? Żadna dyskusja.

"Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie" Ten cytat właśnie mówi o takich jak Ty, którzy bardziej powołują się na "Swojego Ducha" niż na Słowo Boże.

Powiem jeszcze raz, gdyby nie było różnicy między Bogiem a Jezusem, to nie byłoby podziału między Ojca i Syna.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Truskawka napisał(a):
To przepraszam, nie wiedziałem że Tobie prawdę sam BÓG objawił... uważaj żeby Cię ta pycha nie zgubiła.

Twoja postawa jest postawą dziecka które zatyka uszy i nie chce słuchać... Bo Ty wiesz lepiej, bo Tobie Duch Święty to objawił, bo ja jestem tym który zbłądził. W ogóle nie bierzesz pod uwagę że możesz nie mieć racji, nawet kiedy cytuje fragmenty Biblii z których jasno wynika że Jezus i Bóg nie mogą być sobie równi. Twój jedyny argument to "Duch Święty mi to objawił"... w taki sposób łatwo zamykasz drogę do szukania prawdy. Nie jesteś w stanie zacytować mi żadnego fragmentu i nawet nie jesteś w stanie mi wytłumaczyć jak mam rozumieć to że Jezus jest Bogiem... co to za dyskusja? Żadna dyskusja.

"Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie" Ten cytat właśnie mówi o takich jak Ty, którzy bardziej powołują się na "Swojego Ducha" niż na Słowo Boże.

Powiem jeszcze raz, gdyby nie było różnicy między Bogiem a Jezusem, to nie byłoby podziału między Ojca i Syna.


To na co ty liczysz ,czego oczekujesz ?
Chcesz zebym cie przekonała Ja? a doczego mam cie przekonac zobacz co piszesz.
A skoro tak podchodzisz nazywając mnie pyszną to jakiego przekonania oczekujesz ?
Postawa dziecka a niech ci bedzie Przeciez to DZIECI postawił Jeszuah jako przykład.

Gorzej gdy ty czujac sie dorosły zatykasz uszy.
Jeszuah Odziany Ciałem Ukryty za Zasłona tam gdzie NIKT nie mógł wejsć..
Zastanów sie przemysl to .
KTO mógł wejść za ZASŁONE i stanąc w Obecności DUCHA YHVH Elohim ElShaddaj
Dlatego patrzycie i nie widzicie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
To na co ty liczysz ,czego oczekujesz ?
Chcesz zebym cie przekonała Ja? a doczego mam cie przekonac zobacz co piszesz.


Oczekuję że pokażesz mi na których wersetach opierasz swoją wiarę w trójcę świętą, dlaczego? Abym mógł spojrzeć na nie z nowej perspektywy i być może zmienił swój pogląd na to kim był Jezus, co może przyczynić się do mojego zbawienia. A Ty pytasz mnie jeszcze dlaczego?


noemi napisał(a):
A skoro tak podchodzisz nazywając mnie pyszną to jakiego przekonania oczekujesz ?


Nazywam Cię pyszną ze względu na to że nie próbujesz mnie przekonać tylko wygłaszasz że Duch Święty Ci prawdę objawił, i chociaż podaje Ci wersety w Biblii które mówią że Jezus i Bóg to dwie osoby, to Ty nawet się do nich nie odnosisz ignorując Słowo Boże.


noemi napisał(a):
Postawa dziecka a niech ci bedzie Przeciez to DZIECI postawił Jeszuah jako przykład.


"Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali!"


noemi napisał(a):
Gorzej gdy ty czujac sie dorosły zatykasz uszy.


Ja nie zatykam uszu! Nadstawiam je i oczekuje odpowiedzi, lecz Ty mi ich nie udzielasz. Ja chcę się uczyć, aby nie być już dzieckiem, lecz Ty jedynie wprowadzasz zamęt w tym co wierze.


noemi napisał(a):
Jeszuah Odziany Ciałem Ukryty za Zasłona tam gdzie NIKT nie mógł wejsć..
Zastanów sie przemysl to .
KTO mógł wejść za ZASŁONE i stanąc w Obecności DUCHA YHVH Elohim ElShaddaj
Dlatego patrzycie i nie widzicie.


Gdzie w Biblii jest mowa o tym że Jezus wszedł za zasłonę gdzie nikt nie mógł wejść? Przytocz mi konkretny werset abym mógł się do niego ustosunkować.

Pytasz kto mógł stanąć w obecności Boga... "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Jeżeli będziesz czystego serca to i Ty będziesz mogła stanąć w obecności Boga. Mowa też o tym w Apokalipsie św. Jana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Truskawka napisał(a):
noemi napisał(a):
To na co ty liczysz ,czego oczekujesz ?
Chcesz zebym cie przekonała Ja? a doczego mam cie przekonac zobacz co piszesz.


Oczekuję że pokażesz mi na których wersetach opierasz swoją wiarę w trójcę świętą, dlaczego? Abym mógł spojrzeć na nie z nowej perspektywy i być może zmienił swój pogląd na to kim był Jezus, co może przyczynić się do mojego zbawienia. A Ty pytasz mnie jeszcze dlaczego?


Nie wierzę w trójce , własnie to mi Duch Święty pokazał ,ze nie ma trójcy
ale ze Jeszuah to YHVH
Cytuj:
noemi napisał(a):
A skoro tak podchodzisz nazywając mnie pyszną to jakiego przekonania oczekujesz ?


Nazywam Cię pyszną ze względu na to że nie próbujesz mnie przekonać tylko wygłaszasz że Duch Święty Ci prawdę objawił, i chociaż podaje Ci wersety w Biblii które mówią że Jezus i Bóg to dwie osoby, to Ty nawet się do nich nie odnosisz ignorując Słowo Boże.

Ty podajesz te wersety które są dla ciebie wygodne by uznac dwie osoby .
Mówiąc ,ze ignoruje Słowo Boże , nie wiesz co mówisz .

Cytuj:
noemi napisał(a):
Postawa dziecka a niech ci bedzie Przeciez to DZIECI postawił Jeszuah jako przykład.


"Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali!"

O tym pisałam , właśnie o tym ,ze mężczyzna który nie mysli nie jest dojrzały.


Cytuj:
noemi napisał(a):
Gorzej gdy ty czujac sie dorosły zatykasz uszy.


Ja nie zatykam uszu! Nadstawiam je i oczekuje odpowiedzi, lecz Ty mi ich nie udzielasz.
Ja chcę się uczyć, aby nie być już dzieckiem, lecz Ty jedynie wprowadzasz zamęt w tym co wierze.


Oczekujesz gotowej odpowiedzi a ja ci wskazuje kierunek szukania ,pytania modlenia itp.
Cytuj:

noemi napisał(a):
Jeszuah Odziany Ciałem Ukryty za Zasłona tam gdzie NIKT nie mógł wejsć..
Zastanów sie przemysl to .
KTO mógł wejść za ZASŁONE i stanąc w Obecności DUCHA YHVH Elohim ElShaddaj
Dlatego patrzycie i nie widzicie.


Gdzie w Biblii jest mowa o tym że Jezus wszedł za zasłonę gdzie nikt nie mógł wejść? Przytocz mi konkretny werset abym mógł się do niego ustosunkować.

Pytasz kto mógł stanąć w obecności Boga... "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Jeżeli będziesz czystego serca to i Ty będziesz mogła stanąć w obecności Boga. Mowa też o tym w Apokalipsie św. Jana

truskawka Jeszuah był za ZAŁONĄ Swego Ciała .
Jego Ciało jest ZASŁONĄ .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
Jeżeli Jezus, to JHWH, to kto wskrzesił Jezusa, gdy leżał w grobie?

Truskawka - bardzo dobrze rozumiesz Biblię. I wierzysz prawidłowo. W Piśmie jest powiedziane, że jest tylko jeden prawdziwy Bóg. A Jezus jest Jego Synem. Jeżeli Jezus jest JHWH, to co znaczy ten werset:

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg" (Ap. 1:1).


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 5 października 2013, o 22:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 13:06
Posty: 96
noemi napisał(a):
Nie wierzę w trójce , własnie to mi Duch Święty pokazał ,ze nie ma trójcy
ale ze Jeszuah to YHVH


Nie wiem co to był za duch, ale na pewno nie Duch Święty.

noemi napisał(a):
Ty podajesz te wersety które są dla ciebie wygodne by uznac dwie osoby .
Mówiąc ,ze ignoruje Słowo Boże , nie wiesz co mówisz .


Wygodne? Raczej odpowiednie. Czytając te wersety niemożliwym jest aby uznać Jezusa za Boga, lecz Ty ignorujesz Słowo Boże, przekładasz swoją opinię ponad Słowo Boże, zamykasz oczy i udajesz że nie widzisz, głosisz fałszywą naukę i czynisz z Jezusa kłamcę, bo nie wierzysz mu kiedy nazywa Boga swoim Ojcem. Myślisz że Jezus jest zadowolony kiedy pomniejszasz Boga zrównując go z Nim?

noemi napisał(a):
Oczekujesz gotowej odpowiedzi a ja ci wskazuje kierunek szukania ,pytania modlenia itp.


Wszystkie odpowiedzi zawarte są w Biblii, dobrze wiem gdzie ich szukać, a jeżeli Ty nie potrafisz wskazać mi w niej wersetów na poparcie swojej nauki to twoja nauka jest fałszywa.

Nie ignoruj Słowa Bożego i przeczytaj te wersety uważnie:

"On rzekł do nich: Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował"

Jezus nie decyduje o tym kto zasiądzie po jego prawej i lewej, decyduje o tym Bóg, jeżeli więc Jezus mówi że to Bóg, a nie On decyduje o tym, to nie może być Bogiem... no chyba że uznasz go za kłamcę!

"A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!"

Zasiadającemu na tronie i Barankowi, czyli Jezusowi i Bogu, nie samemu Bogu!

"I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca"

Znów podział pomiędzy Boga a Jezusa.

"Ale powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego, i nadchodzącego na obłokach niebieskich"

Ujrzą Jezusa po prawicy Boga, Jezus nie może być Bogiem skoro siedzi po jego prawicy.

Nie ignoruj Słowa Bożego!

Emanuel napisał(a):
Jeżeli Jezus, to JHWH, to kto wskrzesił Jezusa, gdy leżał w grobie?

Truskawka - bardzo dobrze rozumiesz Biblię. I wierzysz prawidłowo. W Piśmie jest powiedziane, że jest tylko jeden prawdziwy Bóg. A Jezus jest Jego Synem. Jeżeli Jezus jest JHWH, to co znaczy ten werset:

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg" (Ap. 1:1).


Ciesze się że nie tylko ja tak do tego podchodzę!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus został stworzony?
 Post Napisane: 6 października 2013, o 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
Truskawka napisał(a):

Ciesze się że nie tylko ja tak do tego podchodzę!

Nie tylko ja i Ty, ale i Bóg, który objawił to na kartach Swojego Słowa :)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 października 2013, o 08:37 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL