Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 13 lipca 2014, o 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
Sprytnie podsuwasz wersety Biblijne w miejsca gdzie chcesz by były ale czy Jahszuah
tak by postapił?

xxx wersetami zastepuje swoje pogardliwe osady skierowane do kogo chce i nie mozna nic jej zarzucic bo przeciez sa to słowa z biblii.

Mówisz tak bo nie możesz zaprzeczyć sprzecznościom i rozbieżnościom jakie są między Twoim systemem wierzeń a Pismem Świętym.
Cytuj:
Z jakiej racji , na jakiej podstawie uwazasz ,ze sa to vatykanscy kapłani

Bo oni mają ważne święcenia pochodzące od apostołów na mocy sukcesji apostolskiej. Sukcesja apostolska:http://pl.wikipedia.org/wiki/Sukcesja_apostolska


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 lipca 2014, o 14:36 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 13 lipca 2014, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bądz uczciwy sam dla siebie Nie ma czegoś takiego jak sukcesja nie mozna kogos Zabic i powiedziec ze ma sie po zabitym sukcesje.

Apostołowie nic nie przekazali Rzymowi ,Nic.
Mój system wierzeń a co to takiego ten system?

Moja wiara to Jahszuah Mesjasz w Ruach HaKodesz .
OJCIEC AD-Wieczności.

Ty natomiast masz taki system ,tradycje a Słowo Boże sprytnie unieważnione .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 13 lipca 2014, o 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
Apostołowie nic nie przekazali Rzymowi ,Nic.

Oczywiście, że zostawili. Np. Listy św. Pawła z których wywodzi się nauka Kościoła. Odrzucając Kościół powinnaś też odrzucić sporą część Nowego Testamentu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 14 lipca 2014, o 06:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
kk ma zawsze racje
a jak jej nie ma to też ją ma
przyjacielu jaki związek ma zbór w Rzymie do którego pisał Paweł
z denominacją KRK ?
poza miastem w którym się mieścił ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 14 lipca 2014, o 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ukasz napisał(a):
Cytuj:
Apostołowie nic nie przekazali Rzymowi ,Nic.

Oczywiście, że zostawili. Np. Listy św. Pawła z których wywodzi się nauka Kościoła. Odrzucając Kościół powinnaś też odrzucić sporą część Nowego Testamentu.


:D: Zostawili listy nam ,mnie ,tobie a nie ... komu cesarzowi ?
Komu to zostawili zebrali sie i spisali owa sukcesję złozyli z pieczęciami na czyje dłonie ?
Konstantyna syna mordercy ...

Nauka Rzymu nie wywodzi sie z Pism Pawła przeciez twierdzice ze Piotra ?
Paweł jest jedynym który tak jednoznacznie i dobitnie widzi róznice miedzy ciałem z prochu Ziemi jak ziemski człowiek .
I widzi Kawod Ciała Jeszah Mesjasza które nie jest udziałem woli i pożadliwości człowieka.
Rzym natomiast w swoim kretactwie ustanawia MAKE Z WODA CZYLI PAPKE ..

i daje ciemnocie jako dokładnie to samo ciało i krew co tam zawiesili Rzymaianie na krzyzu.

Tak cie to ujeło ze im uwierzyłes łykajac placek jestes przekonany ze łykasz mieso i krew
Jezusa Mesjasz.
To jest dopiero New Age ,sprytne hipnotyczne molestowanie podswiadomości.

Jakbys sie czuł gdyby ci nie dostarczono tych palcszków co bys zrobił ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 14 lipca 2014, o 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
Uważam, że Pan Jezus głosił bardzo piękną naukę o doskonałej rodzinie,
która ma być świadectwem królestwa Bożego.
I to byłoby piciem z źródła wody żywej.

W związku z tym, że każdy po ukrzyżowaniu Pan Jezusa - wszyscy upili się
nauką Kanny Galilejskiej i trwa to aż do dzisiaj (2tys lat).
I ja nie jestem od tego wolna, więc chyba dopiero teraz nadchodzi czas
abyśmy wyszli z tego szaleństwa niewiasty siedzącej na bestii i poszli inną drogą.

Wydaje mi się, że Bestią może być cały system finansowo-polityczno-religijny,
a każdy z nas może być tą niewiastą, która dosiadła tej bestii i próbuje ją ujarzmić.

Chyba zaczyna do mnie dopiero docierać, że to nie tędy droga.
Choć wewnątrz się gotuję, to chyba moja dusza powinna zamilknąć.

Polecam pieśń, "Pan Jest Pasterzem Moim":
https://www.youtube.com/watch?v=_Qkd5y_tzKk

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 14 lipca 2014, o 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
Cytuj:
Tak cie to ujeło ze im uwierzyłes łykajac placek jestes przekonany ze łykasz mieso i krew Jezusa Mesjasz.

Ja uwierzyłem Ewangelii wg św. Jana którą Ty odrzuciłaś. Odrzuciłaś Eucharystię, Ciało Chrystusa, odrzuciłaś Jego Dar, ten który nam pozostawił. Twoja wola.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 17 lipca 2014, o 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Co uważasz za Źródło Wody Życia ?
Zastanów sie co powiedział Jeszuah Mesjasz na co wskazał na jakaś rzecz uczyniona ręka człowieka ?

Nie mów ze ty przyjałeś ew jana bo gdyby tak było polegał bys na SŁOWACH Życia .
Na jakiej podstawie twierdzisz ,ze ja odrzuciłam ew Jana co ci do głowy przyszło lub jaki duch każe ci tak mówić ?
Źródłem nie jest nic co człowiek uczynił , nic ..

Co jest Źródłem Wody Życia co zrobiła samarytanka czy pobiegła do komunii ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 17 lipca 2014, o 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 czerwca 2014, o 11:45
Posty: 241
No nie przyjmujesz rozdziału 6 Ewangelii Jana, że Pan Jezus dał nam swoje Ciało na pokarm. Gdybyś to słowo przyjęła to nie zaprzeczałabyś uznanej prawdzie chrześcijańskiej.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 6 sierpnia 2014, o 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Rzymscy Katolicy tak jak Świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI (obrazują chrześcijaństwo z nazwy), u katolików duch podający się za Miriam matkę Jeshu'y jest ważniejszy niż sam Bóg Ojciec czy Jezus Chrystus. Papież Jan Paweł II gdy został raniony w zamachu, to dziękował za uratowanie życia nie Bogu Ojcu czy Jezusowi lecz Maryji wypowiadając słynne słowa Totus tuus (cały twój).
mógłbym podać wiele podobnych przykładów odnośnie rzymskich katolików.
I nikt mnie nie przekona że rzymscy katolicy to moi bracia, skoro publicznie kler takich jak ja nazywa starsi bracia w wierze a nieoficjalnie jestem nazywany Heretykiem i żydkiem co się uratował z komory gazowej (i to mówią katolicy którzy jak twierdzą wierzą w Jezusa Chrystusa).
Mógłbym wiele o tym pisać lecz mi się pióro złamało bo jak powiada pismo "Nie mścijcie się sami lecz mnie pozostawcie czarę gniewu dla nich".
Świadkowie Jehowy twierdzą że są jedynymi chrześcijanami a my reszta to (Babilon Wielki) mamy iść na zatracenie itp. a sami zaprzeczają że Jeshu'a to Mesjasz (Biblijny Mesjasz ze wszystkimi jego atrybutami), a Kadosz ruach Elochim (Duch Święty) nie jest osobą lecz gdy dwóm starszym udowodniłem że Duch Święty ma osobowość (EKEINOS) to zareagowali jak zawsze reagują gdy się im udowodni gdy nie mają racji (wiesz Zbysiu my musimy już iść bo ktoś na nas czeka z kim się umówiliśmy) a byli to Starszy od Studium Strażnicy i Starszy od Służby.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 6 sierpnia 2014, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Ukasz napisał(a):
No nie przyjmujesz rozdziału 6 Ewangelii Jana, że Pan Jezus dał nam swoje Ciało na pokarm. Gdybyś to słowo przyjęła to nie zaprzeczałabyś uznanej prawdzie chrześcijańskiej.

To Apostołowie powinni zarżnąć Jezusa i zjeść z apetytem jego mięso i popić kielichem Jego krwią ?
a może to była tylko alegoria ?
Ukasz !
wy katolicy co minutę na całym Świecie, ofiarujecie Jezusa w ofierze za grzechy, zapominając że Pan Jezus powiedział na krzyżu "Wykonało się" raz jeden na zawsze (niepowtarzalnie).
a wieczerza jest tylko pamiątką tej ofiary lecz kościół wasz na Soborze w Trydencie przeklął takich jak ja "którzy nie przyjmują Mszy Świętej w takiej postaci w jakiej występuje w naszym kościele niech będzie przeklęty"
tak samo jest z TRANSSUBSTANCJACJĄ (Przeistoczeniem w prawdziwe ciało i krew).
Na Soborze w Trydencie zostałem przeklęty ponad sto razy, a Sobór II Watykański poparł wszystkie tezy które wypowiedział Sobór trydencki to jak mam nazywać tych którzy mnie przeklinają a mniemają się być chrześcijanami ?
Pan Jezus powiedział że prędzej Jego znienawidzili niż nas itd.
Pan Jezus nakazał nam błogosławić tych którzy nas przeklinają.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 13 sierpnia 2014, o 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
Rzymscy Katolicy tak jak Świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI (obrazują chrześcijaństwo z nazwy), u katolików duch podający się za Miriam matkę Jeshu'y jest ważniejszy niż sam Bóg Ojciec czy Jezus Chrystus.
Papież Jan Paweł II gdy został raniony w zamachu, to dziękował za uratowanie życia nie Bogu Ojcu czy Jezusowi lecz Maryji wypowiadając słynne słowa Totus tuus (cały twój).
mógłbym podać wiele podobnych przykładów odnośnie rzymskich katolików.
I nikt mnie nie przekona że rzymscy katolicy to moi bracia, skoro publicznie kler takich jak ja nazywa starsi bracia w wierze a nieoficjalnie jestem nazywany Heretykiem i żydkiem co się uratował z komory gazowej (i to mówią katolicy którzy jak twierdzą wierzą w Jezusa Chrystusa).
Mógłbym wiele o tym pisać lecz mi się pióro złamało bo jak powiada pismo "Nie mścijcie się sami lecz mnie pozostawcie czarę gniewu dla nich".
Świadkowie Jehowy twierdzą że są jedynymi chrześcijanami a my reszta to (Babilon Wielki) mamy iść na zatracenie itp. a sami zaprzeczają że Jeshu'a to Mesjasz
(Biblijny Mesjasz ze wszystkimi jego atrybutami),
a Kadosz ruach Elochim (Duch Święty) nie jest osobą lecz gdy dwóm starszym udowodniłem że Duch Święty ma osobowość (EKEINOS) to zareagowali jak zawsze reagują gdy się im udowodni gdy nie mają racji (wiesz Zbysiu my musimy już iść bo ktoś na nas czeka z kim się umówiliśmy) a byli to Starszy od Studium Strażnicy i Starszy od Służby.

hehe nie jestes sam
potrafia i tak
NIE BEDZIE ZYDOWSKA OBRAZAC NASZEGO ZMARLEGO PAPIEZA TO ZE TY BABO NIE WIERZYSZ NIE USPRAWIEDLIWIA CIE TO HERETYKU ZYDOWSKI ZE MOZESZ OBRAZAC KATOLIKOW OSZOLOMIE WIDAC ZE KTOS Z POLAKOW KATOLIKOW URATOWAL CIE JAKO DZIECKO MOGAS DAWNO BYC PYLEM I ZGINAC W KOMORZE GAZOWEJ TAKIE ANTY ZYDOWSKIE FILMIKI DAWAJ SOBIE SWOIM ZYDOWSKIM ZNAJOMYM
.
oto ich EKUMENIA. :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kto spragniony niech pije ze źródła
 Post Napisane: 20 sierpnia 2014, o 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Rzymscy Katolicy tak jak Świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI (obrazują chrześcijaństwo z nazwy), u katolików duch podający się za Miriam matkę Jeshu'y jest ważniejszy niż sam Bóg Ojciec czy Jezus Chrystus.
Papież Jan Paweł II gdy został raniony w zamachu, to dziękował za uratowanie życia nie Bogu Ojcu czy Jezusowi lecz Maryji wypowiadając słynne słowa Totus tuus (cały twój).
mógłbym podać wiele podobnych przykładów odnośnie rzymskich katolików.
I nikt mnie nie przekona że rzymscy katolicy to moi bracia, skoro publicznie kler takich jak ja nazywa starsi bracia w wierze a nieoficjalnie jestem nazywany Heretykiem i żydkiem co się uratował z komory gazowej (i to mówią katolicy którzy jak twierdzą wierzą w Jezusa Chrystusa).
Mógłbym wiele o tym pisać lecz mi się pióro złamało bo jak powiada pismo "Nie mścijcie się sami lecz mnie pozostawcie czarę gniewu dla nich".
Świadkowie Jehowy twierdzą że są jedynymi chrześcijanami a my reszta to (Babilon Wielki) mamy iść na zatracenie itp. a sami zaprzeczają że Jeshu'a to Mesjasz
(Biblijny Mesjasz ze wszystkimi jego atrybutami),
a Kadosz ruach Elochim (Duch Święty) nie jest osobą lecz gdy dwóm starszym udowodniłem że Duch Święty ma osobowość (EKEINOS) to zareagowali jak zawsze reagują gdy się im udowodni gdy nie mają racji (wiesz Zbysiu my musimy już iść bo ktoś na nas czeka z kim się umówiliśmy) a byli to Starszy od Studium Strażnicy i Starszy od Służby.

hehe nie jestes sam
potrafia i tak
NIE BEDZIE ZYDOWSKA OBRAZAC NASZEGO ZMARLEGO PAPIEZA TO ZE TY BABO NIE WIERZYSZ NIE USPRAWIEDLIWIA CIE TO HERETYKU ZYDOWSKI ZE MOZESZ OBRAZAC KATOLIKOW OSZOLOMIE WIDAC ZE KTOS Z POLAKOW KATOLIKOW URATOWAL CIE JAKO DZIECKO MOGAS DAWNO BYC PYLEM I ZGINAC W KOMORZE GAZOWEJ TAKIE ANTY ZYDOWSKIE FILMIKI DAWAJ SOBIE SWOIM ZYDOWSKIM ZNAJOMYM
.
oto ich EKUMENIA. :)



Wiem ! ale dzięki i za to, bo i to też przeżyłem gdy w Warszawie byłem na Marszu dla Jezusa to jedna Katoliczka towarzyszyła nam z transparentem mówiącym że cały kościół Rz.-Kat. modli się o nasz (protestantów) powrót na jego łono, lecz gdy spotkała się z naszymi protestami to odwróciła szablon i ukazała prawdziwe oblicze kościoła bo z drugiej strony było napisane że jesteśmy przeklęci przez nich (więc niech ich przekleństwa spadną na nich !!!). Takie jest więc prawdziwe oblicze niby jedynego prawdziwego kościoła.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 sierpnia 2014, o 10:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL