Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 11 pytań
 Post Napisane: 22 września 2014, o 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lipca 2012, o 07:03
Posty: 36
http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... ezusa.html - fragment : "1)
Skoro wielu uczniów, naśladowców Pana Jezusa Chrystusa z powodu swej wierności Zbawicielowi, który jest jedynej Drogą i Prawdą, siedziało i siedzi w : więzieniach, szpitalach psychiatrycznych albo obozach pracy to dlaczego miałbym ja albo ty tego nie doświadczyć ?? Dlaczego mielibyśmy załamywać się gdyby nas to spotkało albo gniewać się na Chrystusa lub porzucić Go ??

2)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa Stwórcy życia cierpiało i cierpi głód z powodu swej wiary, albo wojen, kryzysów to czy mamy immunitet w porównaniu do wielu innych naśladowców Chrystusa ?? Dlaczego np w przypadku głodowania przez jakiś okres czasu, albo głodowych racji żywnościowych mielibyśmy się gorszyć ?? albo upadać w wierze ??
Czy nie patrzymy na obecne życie z perspektywy zmartwychwstania, życia wiecznego ??

3)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa naszej Nadziei straciło i traci z powodu np wiary albo wojen swoje rodziny, to jeśliby nas to samo spotkało to dlaczego mielibyśmy załamywać się ?? Dlaczego mielibyśmy porzucać Zbawiciela, z powodu ludzi, którzy gardzą Jego naukami, przykazań miłości i czynią zło ?? Jeśli z powodu wiary zostałaby zabita nasza rodzina albo państwo zabrałoby dzieci to trzeba patrzeć na wszystko oczami wiary i w perspektywie wieczności i nie ufać swemu zwodniczemu, zepsutemu sercu.
Porzucając Zbawiciela stanęlibyśmy po stronie zła, zamiast trzymać się Miłosiernego i pamiętać o zmartwychwstaniu.

4)
Skoro wielu uczniów Pana i Boga Jezusa Chrystusa było i jest z powodu wiary : wyśmiewanych, oczernianych, wyzywanych najgorszymi określeniami, fałszywie oskarżanych.Albo bitych, torturowanych to dlaczego mielibyśmy się gorszyć jeśli nas spotkałyby te rzeczy ?? Dlaczego mielibyśmy wyprzeć się Zbawiciela ??
Zapowiadał swym uczniom, że będą m.in bici, wyzywani, oczerniani np Mateusza 5:10-11

5)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa ciężko chorowało i choruje to dlaczego mielibyśmy upaść w wierze, gdyby również na nas przyszła ciężka a nawet śmiertelna choroba ??
Czy aktualne już nie są np te słowa : "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie" - 1 Tesaloniczan 4:16 Biblia Warszawska. Ewangelia sukcesu obiecująca zdrowie, bogactwa- światowe powodzenie to fałszywa ewangelia.

6)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa z powodu wierności Zbawicielowi, zostało zdradzonych, odrzuconych i są zdradzani, odrzucani przez rodziny, przyjaciół albo fałszywych braci w wierze, to dlaczego mielibyśmy się załamać gdyby nas to samo spotkało to samo ?? Dlaczego mielibyśmy porzucić Zbawiciela i Bożą miłość a wybrać nienarodzonych na nowo ludzi. Albo dlaczego mielibyśmy tkwić w jakimś grzesznym kompromisie odrzucając jakieś nauki Chrystusa, żeby nie gorszyć tych, którzy woleliby grzech ??
Zapowiadane są zdrady w rodzinach, wśród bliskich - np Ewangelia Łukasza 21:16, Mateusza 10:35-36. Kto miłuje bliskich bardziej niż Chrystusa nie może być jego uczniem - Łukasza 14:26

7)
Skoro wielu uczniów Pana i Boga Jezusa Chrystusa z powodu naśladowania Mistrza było i jest uważanych za zdrajców ojczyźnianej religii, tradycji, albo byli i są uznawania za zdrajców państw w których mieszkają, albo urodzili się. Skoro z powodu Jezusa Mesjasza są uważani za najgorszy element, za fanatyków, chorych psychicznie, za zacofanych, najgorszych głupców, opętanych, antyspołecznych to gdyby na nas to przyszło, mielibyśmy porzucić wiarę?? ,
mielibyśmy odrzucić Stwórcę na rzecz opinii, działań zbuntowanych stworzeń ??
To nie one będą ostatecznymi sędziami ale sami będą osądzeni przez Sędziego, więc po co patrzeć na opinie przegranych, lepiej służyć Zwycięzcy i temu, którego wyroki będą wieczne. Poza tym ojczyzna chrześcijan jest obecnie w niebie.

8)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa z powodu naśladowania Nauczyciela było i jest wyrzucanych z pracy, spychanych na margines społecznego, są napiętnowani, tracą domy i często wszelki inny dobytek i żyją w wielkim biedzie, to dlaczego gdyby na nas przyszły podobne rzeczy, mielibyśmy rozpaczać ?? Dlaczego mielibyśmy stracić nadzieję i wiarę z powodu np straty materialnych rzeczy ??
Prawdziwe skarby są w niebie a nie na ziemi, te ziemskie nikomu nie dadzą życia wiecznego ale wielu zabrały wiarę bo umiłowali je, związali serca z ziemskimi rzeczami i odpadli od Chrystusa - 1 Tymoteusza rozdział 6. Umiłowani pieniędzy, to korzeń wszelkiego zła. To jeden z największych bożków tego świata. Ewangelia sukcesu chce narzucić sidła umiłowania pieniędzy na chrześcijan.

9)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa było i jest skazywanych na śmierć, umiera śmiercią męczeńską to dlaczego gdyby na nas został wydany wyrok śmierci mielibyśmy wyprzeć się Jezusa Chrystusa aby ocalić doczesne życie ??
Sprzedamy nieśmiertelność w uwielbionych ciałach pośród niewysłowionych wspaniałości nowego nieba i ziemi i życia z kochającym Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem a wybierzemy góra kilkadziesiąt lat życia w niszczejącym każdego dnia ciele, w którym pełno pożądliwości, które odczuwa różne słabości. wybierzemy bezbożny, nienawidzący dobra i nie mający miłości zbuntowany świat wypierając się Chrystusa gdyby miało to uratować ten żywot ??
Pan Jezus i apostołowie wielokrotnie zapowiadali takie rzeczy, więc jak jakiś uczeń może gorszyć się ??

10)
Skoro wielu uczniów Pana Jezusa Chrystusa z powodu wierności i przestrzegania przykazań jedynego Mistrza doświadczało i doświadcza wszelkich innych doświadczeń, cierpień, trudów, prześladowań, ucisków, słabości to dlaczego mielibyśmy zgorszyć się i odpaść od Zbawcy gdyby na nas również one przyszły ?? Czy mamy tracić wiarę albo porzucić przestrzeganie przykazań miłości i zacząć czynić bezprawie bo przyjdzie na nas jakiś ucisk, prześladowanie ??
Posiani na gruncie skalistym gorszą się z powodu ucisku, prześladowań za wiarę, za bycie wiernym naukom biblijnym : "A posiany na miejscach skalistych to ten, który słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje.21 Nie ma jednak w sobie korzenia, lecz trwa do czasu. Gdy bowiem przychodzi ucisk albo prześladowanie z powodu słowa, zaraz się gorszy." - Mateusza 13:20-21 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Tym bardziej podczas prześladowań, ucisków i to z powodów niezawinionych powinno się trwać przy Panu Jezusie. szatanowi i innym demonom zależy właśnie aby chrześcijanin zostawił Chrystusa, odszedł od Niego, upadł w wierze, więc trzeba robić odwrotne rzeczy - trwać tym bardziej przy Chrystusie, prosić aby zamieszkał przez napełnianie nas swym duchem.
Ojciec i Syn są źródłem dobra, miłości, jak można opuścić źródło dobra i miłości z powodu demonów i ich ludzkich marionetek i ich niegodziwości, nienawiści, złych czynów.Takie postępowanie nawet jeśli na jakiś czas odroczyłoby cierpienia cielesne to wyparcie się Chrystusa lub zawarcie odstępczych kompromisów przyniesie wielokrotni gorsze rzeczy o wiecznych skutkach.

11)
Skoro wielu uczniów, naśladowców Pana Jezusa Chrystusa doświadczyło i doświadcza tych różnych rzeczy wymienionych w tych 10 punktach i zachowali i zachowują wierność swemu Zbawcy, Panu, Bogu, Nauczycielowi, Mistrzowi to powinno to być przykładem dla wszystkich innych wierzących, którzy uważają się i chcą być uczniami Nauczyciela Jezusa Chrystusa. Skoro wielu na przestrzeni wieków wytrwało w wierze do końca mimo srogich doświadczeń, to dlaczego my nie mielibyśmy wytrwać również gdyby na nas przyszły jakieś wymienione przeze mnie rzeczy ??
Tylko pamiętać o swojej bezradności i prosić o Bożą moc bo w niej jedynie można wytrwać i żyć chrześcijańskim życiem.

_________________
uratowany spod TIR-a cz 2 - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... owany.html

, obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=lrmqsTSgboc


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 września 2014, o 18:16 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL