Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Pieknie to napisałes A TERAZ pokaz GDZIE to w taki sposób POWIEDZIAŁ SAM JAHSZUAH ...

w innym razie nie mnie ale Jemu zadajesz KŁAM.
On wiedział jaki jest człowiek a mimo to powiedział JAKO NAKAZ
BADZCIE DOSKONALI JAK OJCIEC WASZ JEST DOSKONAŁY..
czy ty UFASZ JEGO SŁOWU czy poprawiasz Jego SŁOWO ..
Wiesz na czym polega WIARA ?

Cytuj:
czytelnik
I dlatego właśnie nie ma na świecie ani jednego sprawiedliwego bo każdy z nas popełnił albo nadal popełnia grzechy a potem ich żałuje łamie choć kilka z powyższych zasad.


SKORO nadal jestes NIESPRAWIEDLIWY , to marnujesz codzienne czytanie Biblii?
wszak napisano "A słowo które słyszeli nie przydało sie im na nic " hebr
Cytuj:
Jeśli to wszystko czynisz możesz nazwać się doskonałym / doskonałą



NIE !
Nie od ciebie i twoich/naszych uczynków zalezy Boza DOSKONAŁOSĆ - tego nie dokona zaden człowiek to nie lezy w jego ludzkiej mocy.
Elohim zna postawe twego serca na przyjęcie Jego Prawdy.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 11:37 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
... powiedział JAKO NAKAZ BADZIECI DOSKONALI JAK OJCIEC WASZ JEST DOSKONAŁY..

Cytuj:
będąc DOSKONAŁYM W TEJ CHWILI jaki pożytek jest więc z mojej wiary?
jaki mają z tego pożytek inni ludzie i jaki pożytek ma Bóg z człowieka doskonałego
(jeśli takowy gdzieś na świecie jednak się uchował wbrew tekstom biblii?)

Łaska Boga i ofiara Chrystusa jest niepotrzebna bo jakiś człowiek już stał się doskonały.



takie myslenie jest powszechne wśród wierzących i to jest tragedia , to jest PRZERAŻAJĄCE !
To jest dowodem NIEPRZEMIENIONEGO Umysłu , to jest STARY skostniały umysł narodzony z ciała i krwi przodków
a nie z DUCHA PRAWDY - RUACH HAKODESZ ...

Jak wierzacy może nie wiedzieć ,ze nie on staje sie DOSKONAŁYM przez swoje wysiłki zabiegi ?
jak może wyliczac NIEDOSKONAŁY co przynalezy DOSKONAŁEMU ,skoro nie ma TEGO DUCHA bo gdyby miał ,zatrzymał
by tak pokrętne mysli .


(Jk 2,14-26 BP)
Cytat:" Pokaż mi twoją [u]wiarę
bez uczynków, a ja z uczynków moich pokażę ci wiarę.[/u]

Cytuj:
"Bądźcie wy tedy doskonali" czyli czyńcie to co nakazuje Bóg aby dążyć do swej doskonałości dzień w dzień.
Jeśli oznajmiono by ludzkości że wymogiem jest BYCIE DOSKONAŁYM JUŻ TERAZ W ŻYCIU DOCZESNYM I STAJĄC JAKO DOSKONAŁY W SWYCH CZYNACH PRZED SĄDEM BOŻYM TO do Królestwa Niebios nikt by nie wszedł bo nikt by nie wykonał w 100% Bożych wymagań.
Dlatego Bóg się zmiłował nad ludźmi, posłał swego syna na śmierć za grzeszników.

Oto cały kontekst tego urywka z bibli

Tak ,własnie OZNAJMIONO ,a ludzie wola słuchac cielesnych ludzi którzy zwodzą innych bo i sami nie sa wstanie
dojsć do Poznania Prawdy
Posłał Syna by Jego Ofiara uczyniła nas DOSKONAŁYMI RAZ I NA ZAWSZE - tu i teraz ..!
Bóg NIEŻADA 100% BOZYCH WYMAGAŃ , ale byś UWIERZYŁ KIM ON JAHSZUAH JEST !
Tylko tyle Ci którzy GO PRZYJELI dał im Moc ....
Człowiek nie ma nic w swoich mozliwościach zadnego czynu , Paweł ap był DOSKONAŁY w wypełnianiu TORY
sam tak mówi ,A jednak ZROZUMIAŁ ze nie o to TU chodzi ...

Mat. 5:38-48

Cytat:Słyszeliście, iż powiedziano; Oko za oko, ząb za ząb.
A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.)

Cytuj:
Bądźcie doskonali czyli bierzcie przykład z miłosierdzia Boga, bierzcie przykład z Jezusa Chrystusa, naśladujcie ich czyny.
No ale dobra, nie chcąc stać w miejscu z "jedynie słusznymi poglądami" czyli "nie wspinając się po tej drabinie" w celu udoskonalenia swej wiary


NIE GODZI sie tak przekręcac słów Jahszuah - nie godzi ....

"Którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają."
Dz.Ap. 17:11

przyjeli SŁOWO i .... i zaczeli BADAC .... niestety dzisiaj sie czyta i czyta i ... szasta wersetami które jak widac
nie dokonuja żadnej zmiany umysłu ..

Cytuj:
Więc biorę twoje słowa do zweryfikowania, wczuwam się w twoją argumentację i zweryfikuję ją z biblią, czyli mówię:

"jestem doskonały"


Definicja doskonałości (za wikipedią)
Cytat:"Słowo doskonałość jest spolszczoną wersją łacińskiego perfectio, zaś doskonały – perfectus. Perfectio oznaczało dokonanie czegoś, zrobienie do końca. Doskonałość w swym dosłownym znaczeniu określa dokonanie, wykończenie (dokonany, wykończony). Dzieło dokończone nie powinno posiadać braków, powinno być pełnym. W dawnej polszczyźnie używano słowa doskonalstwo (np. Skarga pisał: Jezus jest wzorem doskonalstwa)."
Czyli będąc już doskonałym tak samo jak Bóg, potrafię doskonale wypełnić wszystkie jego wymogi, wydaję doskonałe wyroki sądowe na innych ludziach,
wydaję doskonałe owoce dla tej ziemi, uważam że nie muszę już nic w sobie zmieniać czy poprawiać,mogę sobie żyć jak chcę a całe pismo święte jest mi niepotrzebne i podchodzę do niego obojętnie bo przecież po co mi pismo święte do własnego pouczania się, przecież jestem doskonały więc nie potrzebuję już żadnych porad, bo będąc już doskonałym potrafię stworzyć raj na ziemi!

No ale coś mi tu nie gra, jeśli jestem doskonały to czemu dalej krzywdzę innych ludzi a potem tego żałuję, chyba coś z tą moją doskonałością nie w porządku, prawda?
Dlatego też jest pewna formułka w biblii:
2 Tym. 3:16-17

Cytat:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

Jeśli stając się doskonałym i myśląc że jestem zbawiony jedynie poprzez ofiarę Chrystusa ...

Mat. 1:21

Cytat:Urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.


to znaczy że cała reszta tekstów biblijnych jest niepotrzebnie spisana, i że nie muszę udowadniać swej wiary własnymi czynami.

Nie nie jest mi potrzebne badanie mego serca:

Przyp. 4:23:
Cytat:Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!


Nasze sumienia wymagają regulacji, podobnie jak wszystkie inne cechy naszej upadłej ziemskiej natury.
Skoro więc nasze sumienia muszą być regulowane, musimy posiadać pewien wzorzec, według którego będziemy je nastawiać.
(Jk 2,14-26 BP)


I co z tej regulacji co z czytania Pism co ci z badania swego serca skoro NADAL JEST NIEDOSKONAŁE ?!
NIEDOSKONAŁE to wszystko co posiadasz a BRAKUJE CI BYCIA DOSKONAŁYM ..
Badasz czytasz i nadal nic , brakuje ZAPŁODNIENIA jesli tego nie ma nie bedzie OWOCU , nie wiesz o tym ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytat:"Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? - Dobrze czynisz; ale demony też wierzą i drżą.
A czy chcesz przekonać się, słaby człowiecze, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
Czyż praojciec nasz Abraham nie dzięki uczynkom został usprawiedliwiony, złożywszy syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz więc, że wiara współdziała z uczynkami i dzięki uczynkom stała się doskonałą
...
Widzicie więc, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę.."


Cytuj:
Mogę doskonale(?) wypełniać swą wiarę tym że zarówno wierzę że Jezus przelał swą krew za moje (i wszystkich innych ludzi) grzechy i że swą wiarę chcę popierać swymi czynami - więć doskonale wypełniam swą wiarę ale nie jestem w pełni doskonały w swych czynach by wypełnić wszystko w 100% co nakazuje mi Bóg lecz się cały czas staram.

To NIE MOŻLIWE byś wypełniał DOSKONALE swa wiare - tu brakuje DOSKONAŁOŚCI ..!
co to za wiara na poziomie demonicznym ?! a tak wynika z tego wersetu !

Cytat:sam się o to pilnie staram, abym zawsze miał
sumienie bez obrażenia przed Bogiem i przed ludźmi.
Dzieje Ap. 24:16


Cytuj:
Niestety nie potrafię stać się samodzielnie w pełni doskonałym w tej chwili i takim wyniosłym stanąć przed Bogiem, dlatego też uczynki współgrają z wiarą i dlatego też muszę przyjąć również ofiarę Chrystusa i CHCĘ do doskonałości dążyć ze wszystkich sił aby w końcu w raju w którym przyjdzie mi żyć z innymi ludźmi był jak wszyscy inni doskonali w swym postępowaniu.

Bo tylko wtedy Bóg może ludzkość mu posłuszną odmienić i uczynić w pełni LUDŹMI DOSKONAŁYMI I NIEŚMIERTELNYMI.

Oczywiście ze samodzielnie NIE POTRAFISZ , wreszcie cos zauwazyłeś ?
Nie ty sie stajesz Tego DOKONAŁ ON I ON UCZYNIŁ DOSKONAŁYMI RAZ i na zawsze ....
ale jak sam widzisz bak WIARY odrzuca Jego DZIEŁO JEGO DOKONAŁO SIE ..
Do bycia DOSKONAŁYM sie nie dąży TO SIE STWIERDZA .przez WIARĘ.. :)

Nie mów Bogu co może i KIEDY, nie mów WTEDY bo to Jego decyzja .
Cytuj:
Księga Psalmów 1, 1 - 2

"Szczęśliwy mąż, który ... ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą"


2 Piotr. 3:9-12:

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.
...
Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności,
Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
...
cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek
...
"Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Niestety to nie tak nie ten szczebel drabiny Sad wszystko pomieszałes tak jestes zapatrzony w siebie ,ze NIE POZWALASZ Duchowi Świętemu na DZIAŁANIE ?
Mieszasz cielesnosc z Duchem a tak sie nie da .

Nazywasz wyniosłościa to co JAHSZUAH powiedział bez osłonek?
Badzicie DOSKONALI JAK OJCIEC JEST DOSKONAŁY ...
nie patrz na wikipedie tylko na SŁOWO BOZE ...

Cytuj:
Cytat:Cytat:"Słowo doskonałość jest spolszczoną wersją łacińskiego perfectio, zaś doskonały – perfectus. Perfectio oznaczało dokonanie czegoś, zrobienie do końca. Doskonałość w swym dosłownym znaczeniu określa dokonanie, wykończenie (dokonany, wykończony).
Dzieło dokończone nie powinno posiadać braków, powinno być pełnym. W dawnej polszczyźnie używano słowa doskonalstwo (np. Skarga pisał: Jezus jest wzorem doskonalstwa)."


wikipedie tez ŻLE skomentowałeś
A co z tym co mówi apostoł Paweł
Zareczyłem was jako ..... jako ..... co tam czytasz ?
co znaczy Bez skazy i zmarszczki - ???

Ciągle siedzisz na szczeblu grzesznika ?
.
Chcesz zaprzeczyc ze JEGO DZIEŁO nie jest DOSKONAŁE ?
a codziennie Biblie czytacie ? po co skoro od lustra odchodzicie tak samo BRUDNI jak przychodzicie ?
czy nie tak mówił Paweł o lustrze ?

Cytuj:
Cóż mogę jeszcze dodać, starałem się merytorycznie odnieść do tej sprawy, którą ty przedstawiłaś akurat nie wiem czemu w wątku o zbawieniu przekomarzać się o słówko "doskonały".

Zacytowałem konkretne wersety biblijne, w zamian otrzymałem tylko odniesienia personalne (o czym właśnie wiele już tutaj na tym forum pisałem i czego pełno w internecie dostrzegam). Sad

Mam więc dla Ciebie i wszystkich czytelników jeszcze coś ... bardzo ciekawy artykuł, który może jeszcze bardziej sprecyzuje co to znaczy być doskonałym i niedoskonałym i co zrobić by się wybawić od złego wyboru w życiu czyli wyboru śmierci zamiast życia wiecznego.

"Wielkość i małość człowieka ukazane w wybranych księgach Pisma Świętego. "

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Merytorycznie sie starasz i własnie dlatego nie zauważasz najważniejszego.
Tu o nie merytoryke chodzi ,
Czytelniku szybko sie poddajesz a wersety krore podałeś PRZEKRESLAJĄ
SŁOWO SAMEGO JAHSZUAH .

Dlaczego nie chcesz podac wersetów które dobitnie mówią o Dziele DOSKONAŁYM .
czy ja mam podac te wersety ?
Maciejek moze ma dobre intencje ale z jakiego szczebla drabiny patrzy ..?
Pełno w internecie ale ja MAM PELNIE W NIM W JAHSZUAH MESJASZU
Popatrz jak wyrażne jest SŁOWO
Kto jest sprawiedliwy ??/ jak On JEST SPRAWIEDLIWY
czy jestes Sprawiedliwy jak ON ? Prosta DROGA do ZBAWIENIA ?
On JEST DROGA ,, bez WIARY nie ma Drogi nie ma Zbawienia nie ma nic .
hm dlaczego w tym temacie o byciu DOSKONAŁYM ?
A to juz sam powiedz dlaczego podwazyłeś - niemozność - bycia DOSKONAŁYM ,kiedy Biblia mówi całkiem co innego ...

Wersetów az nadto tylko WIARY I DUCHA KODESZ potrzeba

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
czytelnik=
Czy uważasz że już nic nie musisz zmieniać w swym życiu?

Mówisz o drabince, bardzo dobrze, zatem Ty także idź po tej drabince wspinaj się i Ty, nie trzymaj się jednego tylko szczebelka, na którym siedzi Apostoł Paweł, trzymasz się tylko jego słów, a gdzie reszta biblii?
Weź pod uwagę cały natchniony tekst od Boga idź wyżej, nie bój się,
nie bój się zaglądnąć do Starego Testamentu, nie bój się spojrzeć na życie Hioba,

ODWAGI spójrz jak ludzie oddawali życie za wiarę, i ile starali się czynić by przypodobać się Bogu czyniąc wszystko z bojaźnią.
Jeśli będąc doskonałym wszedłem po tej drabinie na sam szczyt aż do nieba i jestem aż tak doskonały że mogę zasiąść po prawicy Chrystusa to nie potrzebna by mi była żadna wiara ani rady biblijne, stałbym się tak "doskonały" jak szatan i rozporządzał z nieba jak chcę bez żadnych zasad.

Tak!
człowiek jest dziełem doskonałym jak wszystko z rąk Boga ale człowiek ze względu na swe nieposłuszeństwo (Adam w raju) nie jest doskonały w swym postępowaniu bo zaprzepaścił to właśnie z podszeptów szatana, myśląc że jak będzie niezależny od nakazów Boga to będzie doskonale postępował w życiu

Jak ta doskonałość wygląda widzimy teraz na co dzień, widzimy jak "doskonałe" rządy sprawowali Hitler czy współcześni przywódcy, mordując bezmyślnie i na niepotrzebnych wojnach nawet dzieci.

Obecnie trwa naprawa tego błędu by znów wszystko wróciło do doskonałości w czynach.


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie boje sie ST od niego zaczynałam za co dzisiaj moge tylko dziekowac Bogu ,bo wielu bardzo wielu nie zna ST
Nie wiedza co mówią Prorocy nie znaja co mówi IHVH .
Zycie Hioba tez znam nie jest mi obce i wiem ze Hiob był DOSKONAŁY

Odwagi mi radzisz ? a sam jej nie masz bo PRZYJĄC WIARA SŁOWO to JEST ODWAGA !
Odwaga na przekór wszystkim prześmiewcom ,niedowiarkom , zaprzeczającym ,nieprzyjmującym PRAWDY DUCHA.

O ! skad wiesz ze szatan jest DOSKONAŁY ?!

Zastanawia tez dlaczego bycie DOSKONAŁYM ,łaczysz z wykonywaniem wyroków na ludziach ?
Obawiam sie ze obrałes niewłasciwy tor myslenia , na dodatek łaczysz hitlera szatana .
A przeciez mozesz sam zapytac Ducha Świetego .

Nic nie wrróci do DOSKONAŁOŚCI w czynach bez bycia DOSKONAŁYM ....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
:D
Cytuj:
Przeniosłem fragment dyskusji z (PW) myślę że przyda się ona ogółowi.

Cytat:Czytelnik:
Jak sądzisz co należy zrobić i co Ty robisz aby dostąpić zbawienia?


or :
UWIERZYC ...SŁOWOM JAHSZUAH - i apostołom


Czytelnik:
samo "uwierzyć" to nie wszystko!

"Wiara bez uczynków jest martwa"

Jak. 2:14
Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?

"Czyż więc poprzez wiarę przekreślamy Prawo? Wręcz przeciwnie. My Prawo umacniamy. "

"... chcesz przekonać się, słaby człowiecze, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czyż praojciec nasz Abraham nie dzięki uczynkom został usprawiedliwiony, złożywszy syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz więc, że wiara współdziała z uczynkami i dzięki uczynkom stała się doskonałą. "
...
Widzicie więc, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę.
...
Jak bowiem ciało bez ducha jest martwe, tak też martwa jest wiara bez uczynków."
(Jk 2,14-26 BP)

Powiedz teraz, czy potrafiła byś wybaczyć Agnieszce na tym forum, publicznie ją przeprosić za swoje słowa?

- Jeśli tak:
to byłaby to bardzo mądra decyzja i z pewnością Agnieszka
również by się z tego powodu ucieszyła.

A Bóg byłby radosny

"Błogosławieni miłosierni: albowiem oni miłosierdzia
dostąpią."
Mateusza 5:7

- Jeśli nie:
to pomyśl czy aby na pewno Bóg chciałby człowieka który nie
potrafi się pojednać z drugim i czy Bóg takiego człowieka
nazwałby doskonałym?


or:
JA PRZYJĘŁAM
to co przeczytałam co WSKAZAŁ mi Duch Święty .WIEM ,ze nie jest GŁOSZONA TA NAUKA a POWINNA .
W Zborach wrecz WMAWIAJA ,ze NIGDY nie bedziemy DOSKONALI ....


Czytelnik:
Nie polegaj TYLKO na podszeptach ducha bo może się okazać że tym duchem może być szatan.
Confused Polegaj na Biblii.



2 Piotr. 3:15-18

Cytat:Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe,
które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie

Cytuj:
Niestety poleganie jedynie na własnych wyuczonych lub stworzonych dogmatach i nie branie pod uwagę żadnych innych możliwości, nie wysłuchanie i nie przeanalizowanie innych nauk prowadzi w końcu do pogubienia się

Przyp. 3:5
Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!

Smile

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 grudnia 2012, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Polegasz na Biblii ? jesteś tego pewny ?
A ja widze ze polegasz własnie na tym co mnie zarzucasz na podszeptach i własnym rozumie
Czy nie lepiej okazac pokore i Poznac i Przyjac Prawde ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 23 kwietnia 2013, o 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2013, o 11:47
Posty: 27
Czy to jest mozliwe zeby czlowiek byl az tak doskonaly jak Bog?

Ja kocham ludzi, uwielbiam ludziom pomagac, uwielbiam ludziom sprawiac mile niespodzianki, kocham to ze dzieki mnie ktos sie serdecznie usmiechnie lub ma lepszy dzien, ale nigdy bym nie powiedziala o sobie ze jestem az taka dobra jak Bog.

Co Ty na to?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 24 kwietnia 2013, o 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Laurka31 napisał(a):
Czy to jest mozliwe zeby czlowiek byl az tak doskonaly jak Bog?

Ja kocham ludzi, uwielbiam ludziom pomagac, uwielbiam ludziom sprawiac mile niespodzianki, kocham to ze dzieki mnie ktos sie serdecznie usmiechnie lub ma lepszy dzien, ale nigdy bym nie powiedziala o sobie ze jestem az taka dobra jak Bog.

Co Ty na to?


Bycie DOSKONAŁYM jest czyms innym , niz to że komus sie pomoże ze sprawia radość temu kto pomaga jak i pomagającemu .

Doskonałosć o której mówi Biblia , nie wynika z nas nie jest ludzka ,ale wynika z Ofiary
Jeszuah Mesjasza .
Z ewang wiemy ze ... bądźcie Doskonali jak Ojciec wasz DOSKONAŁY JEST ....
Musimy Narodzic sie na Nowo ale sa to Narodziny z Ducha a nie ciała i krwi , to juz sie naroziło i zmierza ku smierci .Natomiast Naroziny z Ducha są naszym Życiem ,jednak
tak jak roslina nie jest odrazu Doskonała a zmierza do tego poprzez stopnie wzrastania
Wzrost zakonczy tym ,ze jest w stanie wydac Swoj Obraz i podobieństwo.

Jak sama widzisz po sobie ,że lubi i kochasz pomagac ludziom sprawiac im radość i usmiech
co jest jak najbardziej wskazane i biblijne a jednak wazniejsze jest to co Duchowe.

:) Czy patrzysz na siebie swoimi oczami czy oczami Boga ?

Obrazek

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 24 maja 2013, o 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2013, o 11:47
Posty: 27
Nie mam pojecia czy jest mozliwe zeby normalny czlowiek byl tak doskonaly jak Bog, bo Bog to przeciez samo dobro, a czy my zawsze jestesmy dobrzy?

Ja staram sie jak moge byc dobra dla ludzi, zwierzat,swiata - ale na pewno doskonala nie jestem, a Wy?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 27 maja 2013, o 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Laurka31 napisał(a):
Nie mam pojecia czy jest mozliwe zeby normalny czlowiek byl tak doskonaly jak Bog, bo Bog to przeciez samo dobro, a czy my zawsze jestesmy dobrzy?

Ja staram sie jak moge byc dobra dla ludzi, zwierzat,swiata - ale na pewno doskonala nie jestem, a Wy?

Dsokonałosć o której mówi Biblia ,to coś innego niż doskonałosć w pojęciu ludzkim.
Zobacz ,ktoś namaluje obraz a ktos inny mówi - to jest doskonałe dzieło .
Jak
rozumiesz to słowo co czujesz kiedy myslisz ze ty mozesz być DOSKONAŁA
i nie ma w tym żadnej zarozumiałości bo sa to słowa Pana Jeszuah .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 29 czerwca 2013, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bądźcie DOSKONALI
http://radiopielgrzym.pl/badzcie-doskonali.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 30 czerwca 2013, o 15:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
Powyższe wypowiedzi ukazały dwie postawy ;Ludzi będącymi biernymi którzy poprzez wiarę otrzymują rozgrzeszenie i ludzi którzy na podstawie wiary otrzymują zbawienie.
I o ile dobrze zrozumiałem ,to pozostając biernymi ,odwołując się do miłosierdzia Bożego zasługują na łaskę,będąc tym samym świętymi z założenia ,że nimi są.
No tak,możemy uważać że,w oczach Boga zasługujemy na miłosierdzie. Myślę jednak ,że miernikiem w tym przypadku jest drugi człowiek,a właściwie nasz stosunek do niego.
Człowiek nie jest doskonały,jest przystosowany abym takim się stać.I chodzi tu o doskonałość duchową,nie cielesną.Doskonałość do której pragnie się dążyć,która wymaga wysiłku wyzbycia się egoizmu z naszej strony.
Słowa z Księgi Kapłańskiej,powtórzone przez apostoła tyczyły się wypełniania Prawa dzięki któremu tę świętość miano uzyskać,wskazując na Mesjasza
gdyż Jezus wykazał ,że samo trzymanie się sztywno wypełniania Prawa nie jest dostateczne jeśli nie dostrzegamy bliźniego na pierwszym miejscu.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 czerwca 2013, o 15:06 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL