Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 7 września 2019, o 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Kiedy Jeszuah Mesjasz mówi ;Badzcie DOSKONALI jak Ojciec wasz DOSKONAŁY JEST.

Czy zadrwił sobie z czlowieka dajac takie polecenie czy wyłuszczal im jak i co
powinni nie powinni ?


Podales jakies religijne mozliwosci uzyskania doskonałosci ,ale nie o to chodzi
moze dlatego wierzacy jednym glosem asekuruja sie ze bycie DOSKONAŁYM
jest nie mozliwe .
Przypominam sobie mine pewnego pastora który w rozmowie powiedział
to co inni mówia jak mantre
Nikt nie jest doskonały
ja odpowiedzialam - Ja jestem DOSKONALA
jego zaskoczenie wyrazone spojżeniem bylo świetne
zaskoczony powtórzal nikt nie jest doskonały
ja powtózyłam ale ja jestem DOSKONAŁA.

Jak to mozliwe ze pastorzy ewangelisci kaznodzieje pomijaja cos tak waznego i istotnego
w wierze jest pomijane badz celowo na czyjes polecenie badz nie wiedza co z tym zrobic

Hbr 10:14 bt "Jedną Ofiarą uczynił DOSKONAŁYMI na wieki tych, którzy są uświęcani
przez posluszenstwo Prawdzie.
"


proste konkretne .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 września 2019, o 18:58 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 8 września 2019, o 05:10 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Kiedy Jeszuah Mesjasz mówi ;Badzcie DOSKONALI jak Ojciec wasz DOSKONAŁY JEST.

Czy zadrwił sobie z czlowieka dajac takie polecenie czy wyłuszczal im jak i co
powinni nie powinni ?

Podales jakies religijne mozliwosci uzyskania doskonałosci ,ale nie o to chodzi
moze dlatego wierzacy jednym glosem asekuruja sie ze bycie DOSKONAŁYM
jest nie mozliwe .
Przypominam sobie mine pewnego pastora który w rozmowie powiedział
to co inni mówia jak mantre
Nikt nie jest doskonały
ja odpowiedzialam - Ja jestem DOSKONALA
jego zaskoczenie wyrazone spojżeniem bylo świetne
zaskoczony powtórzal nikt nie jest doskonały
ja powtózyłam ale ja jestem DOSKONAŁA.

Jak to mozliwe ze pastorzy ewangelisci kaznodzieje pomijaja cos tak waznego i istotnego
w wierze jest pomijane badz celowo na czyjes polecenie badz nie wiedza co z tym zrobic

Hbr 10:14 bt "Jedną Ofiarą uczynił DOSKONAŁYMI na wieki tych, którzy są uświęcani
przez posluszenstwo Prawdzie.
"


proste konkretne .

"Bądźcie wy więc doskonali, tak, jak doskonały jest wasz Ojciec w Niebiosach"
Mat.5:48
Z greckiego τελειος(teleios) znaczy doskonały, dojrzały. W jakim kontekście występuje ten wyraz? W kontekście chrześcijańskiej miłości bezwarunkowej:
"Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w Niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".
Jedną z zasadniczych cech Ojca Pana Jezusa jest miłość do dobrych i złych, czyli po prostu miłość bezwarunkowa. Jeżeli zatem ktoś potrafi tak bezinteresownie miłować, nawet tych złych, nawet swych nieprzyjaciół staje się doskonały na wzór Ojca w Niebie. Nie oznacza to, że jest teraz doskonały w znaczeniu absolutnym. Ewangelia takiej definicji nie zawiera.

Czy duchowni nie nauczają o tym wiernych? Nic podobnego, ten fragment jest wiele razy objaśniany wiernym w katechezach i analizach egzegetycznych .

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 8 września 2019, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
:D: Jeszcze ten drugi werset ci został z hebr

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 9 września 2019, o 07:06 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
:D: Jeszcze ten drugi werset ci został z hebr

Hebrajczyków 10:14
"Albowiem jedną ofiarą doskonałymi uczynił na wieki tych, którzy bywają poświęceni."

Dokładniejsze tłumaczenie to:"Albowiem jedną ofiarą doskonałymi uczynił ustawicznie poświęcanych"

DWA ZNACZENIA DOSKONAŁOŚCI

Ponieważ doskonałość w sensie wyrażonym w Flp. 3:12-14 jest dla nas kwestią przyszłości, warto przyjrzeć się tej doskonałości, o której mówi Hbr. 10:14. Jest to bowiem doskonałość, która jest "tu i teraz". Apostoł stwierdza tutaj, że niektórzy już zostali uczynieni doskonałymi (gr. teleioo - uczynić doskonałym). Co więcej, Paweł używa w tym miejscu czasu teraźniejszego dokonanego, wskazując nie tyle na sam (przeszły) akt doprowadzenia do doskonałości, ale przede wszystkim na bieżącą trwałość jego rezultatów. To tak, jakby powiedzieć: "jesteśmy już doskonali" ponieważ jesteśmy "USTAWICZNIE POŚWIĘCANI"

Analizę znaczenia tej doskonałości warto zacząć od końca wypowiedzi Pawła, "na wieki tych, którzy bywają poświęceni". W oryginale "poświęceni" występuje w formie imiesłowu teraźniejszego niedokonanego, natomiast "na wieki" jest tłumaczeniem dienekes, które w złożeniu z eis, jak to ma miejsce w Hbr. 10:14, oznacza "nieprzerwanie, ustawicznie".

Tak więc należałoby ten werset przetłumaczyć następująco: "jedną ofiarą doskonałymi uczynił ustawicznie poświęcanych". Abyśmy mogli być ustawicznie poświęcani, w którymś momencie musi zaistnieć ten punkt początkowy, w którym nasze poświęcenie zostanie zapoczątkowane.

Flp. 3:12-15

"Nie żebym to już osiągnął albo już był doskonały, ale dążę, aby pochwycić to, do czego też zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa. (13) Bracia, ja o sobie nie myślę, że już pochwyciłem. Lecz jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, a zdążając do tego, co przede mną; (14) Biegnę do mety, do nagrody powołania Bożego, które jest z góry w Chrystusie Jezusie."

Doskonałość widzimy tu jako coś, co mieć możemy dopiero w przyszłości, ale tymczasem jesteśmy zanurzeni w grzechu, słabości i upadku.
Nagrodą dla ustawicznie uświęcanych jest zmartwychwstanie do Boskiej doskonałej natury, do czego Apostoł dążył, ale czego za życia w ciele jeszcze nie osiągnął.

Flp. 3:20,21

"Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie, skąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa. (21) On przemieni nasze podłe ciało, aby było podobne do jego chwalebnego ciała, zgodnie ze skuteczną mocą, którą też może poddać sobie wszystko"

Słowo "ojczyzna" jest tłumaczeniem greckiego "politeuma", które właściwie oznacza prawo przebywania bez formalnego obywatelstwa. Celem nowych stworzeń jest zmartwychwstanie do doskonałej natury duchowej. Boska miłość agape jest zadatkiem tej przyszłej chwały, ale ostatecznego wyniku każdy będzie mógł być pewny po całkowitym wykonaniu swojego poświęcenia. Dlatego obecnie dzięki otrzymanemu duchowi prawdy oglądamy duchowe obietnice z perspektywy niedoskonałych stworzeń cielesnych, aby przy inauguracji Królestwa zostać przemienionymi do doskonałej natury duchowej i otrzymać w pełni nasze "niebieskie obywatelstwo".

Pisząc o swoich staraniach, aby ten cel osiągnąć, Apostoł Paweł wyraźnie nawiązuje do wersetu Flp. 3:11, w którym mówił o 'wcześniejszym zmartwychwstaniu' - zjednoczeniu się z Jezusem Chrystusem w chwale ( Flp. 3:8-11). A więc osiągnięcie doskonałości w tym sensie jest dopiero przed nami (por. 1 Kor. 15:42-44; 1 Jn. 3:2).

Jak widać słowo "doskonałość" jest w NT wieloznaczne i jego znaczenie należy odbierać w zaleźności od biblijnego kontekstu w którym ono występuje. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 11 września 2019, o 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jest jednoznaczne i nie ma co sie rozdrabniac
A,ty jestes DOSKONAŁY ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 15 września 2019, o 08:46 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Jest jednoznaczne i nie ma co sie rozdrabniac..
Jak powyżej udowodniłem na konkretnych przykładach, biblijna doskonałość jest pojęciem wieloznacznym.
Proszę podaj swoją definicję doskonałości pamiętając o tym, że definicja to wypowiedź o określonej budowie, w której informuje się o znaczeniu pewnego wyrażenia przez wskazanie innego wyrażenia należącego do danego języka i posiadającego to samo znaczenie. Ma ona za zadanie ochronę wypowiedzi przed wieloznacznością, uściślenie znaczenia wyrazów i zwrotów oraz pogłębienie ich rozumienia . Doskonałość w swym dosłownym znaczeniu określa dokonanie, wykończenie (dokonany, wykończony). Dzieło dokończone nie powinno posiadać braków, skaz, usterek powinno być pełnym. To stan lub efekt bezbłędny, bezproblemowy, całkowicie zadbany i dopracowany w każdym szczególe, nienaganny i bez żadnych wad.

Czy twory przyrody, świat roślinny i zwierzęcy oraz ludzi można nazwać doskonałymi, a jeśli tak to w jakim sensie ? :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 20 września 2019, o 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czyż ap Paweł nie poucza.ze jestesm bez skazy i zmarszczki ?
Czy nie napisano ,ze jestśmy Usprawiedliwieni ale i UNIEWINNIENI ?

Jakiej jeszcze definicji szukac która ma miec jakas budowe ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 23 września 2019, o 02:39 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czyż ap Paweł nie poucza.ze jestesm bez skazy i zmarszczki ?
Czy nie napisano ,ze jestśmy Usprawiedliwieni ale i UNIEWINNIENI ?

Czy nie napisano, że Pan Jezus powiedział :" ..oko za oko, ząb za ząb.." ? :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 30 września 2019, o 15:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
Czyż ap Paweł nie poucza.ze jestesm bez skazy i zmarszczki ?
Czy nie napisano ,ze jestśmy Usprawiedliwieni ale i UNIEWINNIENI ?

Czy nie napisano, że Pan Jezus powiedział :" ..oko za oko, ząb za ząb.." ? :wink:


Nadinterpretujesz Jego słowa panie Fedorowicz czemu nie zacytowałeś jak jest rzeczywiście tam napisane ??? Zacytuj tak jak napisano a potem komentuj !

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 1 października 2019, o 23:52 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
Czyż ap Paweł nie poucza.ze jestesm bez skazy i zmarszczki ?
Czy nie napisano ,ze jestśmy Usprawiedliwieni ale i UNIEWINNIENI ?

Czy nie napisano, że Pan Jezus powiedział :" ..oko za oko, ząb za ząb.." ? :wink:


Nadinterpretujesz Jego słowa panie Fedorowicz czemu nie zacytowałeś jak jest rzeczywiście tam napisane ??? Zacytuj tak jak napisano a potem komentuj !

Odnosząc się do postu Noemi tylko pokazałem, że wyrywanie wersetów biblijnych z kontekstu przez protestantów prowadzi do absurdów. Chodziło o to, że określenie "doskonali" używane w Biblii ma różne znaczenia w zależności od pełnego kontekstu w którym występuje. Pominięcie przez Ciebie wypowiedzi Noemi, do której się odniosłem jest również wyrywaniem z kontekstu i spowodowało Twoje niezrozumienie sensu mojego postu. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 26 lutego 2020, o 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nic nie wyrwałam ale ty chcesz żeby zatrzymac w naukach ziemskich smutne bo robia
to protestanci zieloni ,pastorzy,kaznodzieje,ewangeliści itp .
A ja poprostu uwierzyłam SŁOWU.
Uwierzyłam W Moc Ofiary Jeszua Mesjasza.
a ty widac w moc wyszynskieqo i moc tzw przeistoczenia .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 27 lutego 2020, o 03:35 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czyż ap Paweł nie poucza.ze jestesm bez skazy i zmarszczki ?
Czy nie napisano ,ze jestśmy Usprawiedliwieni ale i UNIEWINNIENI ?

Czemu nie zacytowałaś tak, jak jest rzeczywiście tam napisane ? Zacytuj tak jak napisano cały fragment i kontekst , bez wyrywania pojedynczych słów a potem komentuj po swojemu. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 1 marca 2020, o 15:45 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czyż ap Paweł nie poucza, ze jesteśmy bez skazy i zmarszczki ?

Nie, nie poucza ani tak nie pisze. Nie doczekałem się odpowiedzi, więc zrobię to za Ciebie. List do Efezjan 5:21-27:
"Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany."
Jest to apel, wezwanie św.Pawła aby dążyć do świętości i doskonałości. Paweł podaje tu zasady chrześcijańskiego życia rodzinnego dla mężów i żon, których wzorem ma być sam Chrystus Pan.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 3 marca 2020, o 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zacytuj z listu do hebrajczyków 10
14 Gdyż jedną Ofiarą uczynił Raz Jeden i na zawsze DOSKONAŁYMI tych, co są uświęcani.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BĄDŻCIE DOSKONALI jak
 Post Napisane: 4 marca 2020, o 17:33 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zacytuj z listu do hebrajczyków 10
14 Gdyż jedną Ofiarą uczynił Raz Jeden i na zawsze DOSKONAŁYMI tych, co są uświęcani.
Aha , jakiś pastorek od Tomasza G uważa, że już jest doskonały.. a za nim nasz Tomaszek ! <lol> LIST ŚW.PAWEŁ KIERUJE DO ŻYDÓW W I WIEKU !
Ten przekład niepoprawny merytorycznie i typograficznie to herezja, nie posiada imprimatur. Sens wersetu jest taki, że wszelkie środki uświęcenia chrześcijan, choć ponawiane, biorą swą skuteczność z jednej, jedynej ofiary krzyżowej Chrystusa:
Hebr.10:14 "Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani" Biblia Tysiąclecia
Udoskonalanie to jeszcze nie pełna doskonałość, lecz dążenie do niej.
udoskonalić — udoskonalać znaczy uczynić doskonalszym, lepiej działającym. Słownik PWN

Hebr. 12:14 Dążcie (διώκετε diokete) do pokoju ze wszystkimi i do świętości (ἁγιασμόν hagiasmon), bez której nikt nie ujrzy Pana.
Jeżeli Hebrajczycy byli już w I wieku doskonali, to po co im było jakieś dążenie? <lol>

Filip. 3:12 Nie żebym to już osiągnął albo już był doskonały, ale dążę, aby pochwycić to, do czego też zostałem pochwycony (pełne uświęcenie) przez Chrystusa Jezusa.
No proszę, nawet św.Paweł nie uważał się za doskonałego, a Noemi się uważa? :D:

1 Jana 1:8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, sami siebie zwodzimy i nie ma w nas prawdy.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 marca 2020, o 17:33 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL