Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 4 grudnia 2017, o 16:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii choc tak jak pisalem ze wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa ....
Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ... a wiec spor na ten temat jest dla mnie pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ...

Wiele zalezy tu od teologii z punktu widzenia semickiego ale np z punktu widzenia greckiego czy hinduskiego juz wszyscy mozemy byc bogami bo czy psalm 82:6 nie mówi bogami jestescie a Jezus tez o tym mowi w ew Jana Jan. 10:34-36 i tu trzeba wybrac ktora teoria ma racje .... ( wedlug Islamy ST i NT zostal z czasem zafalazowany przez duchowny dlatego Bog podal Koran ktory powtarza nauki wszystkich prorokow Boga ... Zreszta Hindusi tez uwazaja ze Biblia zostala z czasem zafalszowane przez duchownych i dlatego np Biblia obecnie nie uczy jasno o wedrowce dusz ... tylko ze Oni uwazaja za prawdziwe slowo Boze tylko Wedy .... ) ....

Wedlu Zydow czy Muzulmanow Bog to czasem tylko tytul o czym wielu zapomina..

ks Wyj.7:1

I rzekl Pan do Mojzesza: Oto ustanawiam cie bogiem dla faraona, a brat twoj Aaron bedzie twoim prorokiem

Ps. 82:6
6. Rzeklem: Wyscie bogami I wy wszyscy jestescie synami Najwyzszego,

Jan. 10:34-36
34. Odpowiedzial im Jezus: Czyz w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzeklem: Bogami jestescie?
35. Jesli nazwal bogami tych, ktorych doszlo slowo Boze [a Pismo nie moze byc naruszone],
36. Do mnie, ktorego Ojciec poswiecil i poslal na swiat, wy mowicie: Bluznisz, dlatego, ze powiedzialem: Jestem Synem Bozym?

Wiekszosc chrzescijan dzis bez znaczenia wierzacy czy nie w Trojce wierzy jednak w to ze Jezus jest Synem Bozym i Synem Czlowieczym oraz Bogiem a spieraja raczej oto czy jest On zrodzony czy stworzony przez Boga Ojca to poklosie zmian w kosciele w czasach Konstantyna Wielkiego a moze i skutek nauk ap Pawla ( wedlug nie ktorych np Islamu to On zmienil nauke Jezusa i odszedl np. od obrzezania i oglosil Jezusa Bogiem ) dzis raczej tylko Islam uwaza Jezusa za czlowieka mesjasza proroka Boga ....

Wedlug mnie .... to jest moje prywatne zdanie ....

Jezus to czlowiek bo Jezus to drugi Adam a wiec mamy wybor albo Adam tak jak Jezus byl bogiem ktory upadl w grzech ( tak ucza Hindusi i np w NEW AGE ) albo Jezus jest jak Adam czlowiekiem poza tym jesli Jezus jest bogiem to Maria ktora Go urodzila jest Matka Boska lub jest Maria matka czlowieka Jezusa Mesjasza .... Jezus to Syn Czlowieczy oraz Mesjasz i Syn Bozy ale i drugi Adam itd. to sa jego tytuly ale nawet apostolowie uwazaja Go za czlowieka i to juz po zmartwychwstaniu poza tym Jezus sam mowi ze dobry jest tylko Bog ....

Marek 10:17-18
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.

1 Tym 2:5
Albowiem jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi, czlowiek Chrystus Jezus,

Dz.17:31: dlatego ze wyznaczyl dzien, w ktorym sprawiedliwie bedzie sadzic swiat przez Czlowieka, ktorego na to przeznaczyl, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

BW

Apokryf Ewangelia Barnaby

http://www.wolnamyslchrzescijanska.bloo ... index.html

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 grudnia 2017, o 16:30 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 5 grudnia 2017, o 14:46 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii to wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca (czyli jeden Bog w trzech osobach Ojca Syna Ducha Sw ) jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa .... ew Mat 3, 16-17 ...

Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ... a wiec spor na ten temat jest dla mnie pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ...

Wiele zalezy tu od teologii z punktu widzenia semickiego Zydzi czy Muzulmanie Bog jest jeden a Mesjasz to czlowiek prorok ale np z punktu widzenia greckiego czy hinduskiego juz wszyscy mozemy byc bogami bo czy psalm 82:6 nie mówi bogami jestescie a Jezus tez o tym mowi w ew Jana Jan. 10:34-36 ( ktorzy popadli w grzech i musza ponownie odzyskac swoja boska nature przez zycie i nauke na ziemi jak Jezus czy Budda tak ucza hinduskie Wedy ) i tu trzeba wybrac ktora teoria ma racje .... ( wedlug Islamu ST i NT zostal z czasem zafalazowany przez duchowny dlatego Bog podal Koran ktory powtarza nauki wszystkich prorokow Boga ... Zreszta Hindusi tez uwazaja ze Biblia zostala z czasem zafalszowane przez duchownych i dlatego np Biblia obecnie nie uczy jasno o wedrowce dusz ... choc wedlug nich Jezus mowiac ze Jan Ch byl Eliaszem uczy o reinkarnacji Mat. 17:11-13 tylko ze Oni uwazaja za prawdziwe slowo Boze tylko Wedy .... ) Chrzescijanie biblijni wierza ze Biblie napisal Duch Sw rekami prorokow i oraz apostolow i ze chronil Bog ja przez wieki dlatego uwazaja ja za Slowo Boze ....

Wedlug Zydow czy Muzulmanow Bog to czasem tylko tytul o czym wielu zapomina..

ks Wyj.7:1

I rzekl Pan do Mojzesza: Oto ustanawiam cie bogiem dla faraona, a brat twoj Aaron bedzie twoim prorokiem

Ps. 82:6
6. Rzeklem: Wyscie bogami I wy wszyscy jestescie synami Najwyzszego,

Jan. 10:34-36
34. Odpowiedzial im Jezus: Czyz w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzeklem: Bogami jestescie?
35. Jesli nazwal bogami tych, ktorych doszlo slowo Boze [a Pismo nie moze byc naruszone],
36. Do mnie, ktorego Ojciec poswiecil i poslal na swiat, wy mowicie: Bluznisz, dlatego, ze powiedzialem: Jestem Synem Bozym?

Wiekszosc chrzescijan dzis bez znaczenia wierzacy czy nie w Trojce wierzy jednak w to ze Jezus jest Synem Bozym i Synem Czlowieczym oraz Bogiem a spieraja raczej oto czy jest On zrodzony czy stworzony przez Boga Ojca to poklosie zmian w kosciele w czasach Konstantyna Wielkiego i pozniej gdy to Cesarze oraz sobory kosciele ustanawialy tradycyjne nauki wiary np ze Jezus jest Synem Bozym rownym Bogu Ojcu co nie odbywalo sie bez sporow ... A moze to skutek juz nauk ap Pawla bo On dolaczyl do kosciola Jezusa juz po jego odejsciu ( wedlug nie ktorych np Islamu to On zmienil nauke Jezusa i odszedl np. od obrzezania oraz oglosil Jezusa Mesjasza Synem Boga i zbawcom ludzi na wzor greckich herosow np Prometeusza czy Heraklesa ) dzis raczej juz tylko Islam uwaza Jezusa za czlowieka mesjasza proroka Boga oraz uczy ze Bog zbawia tych co zyja wedlug nauk jego prorokow ....

Wedlug mnie .... to jest moje prywatne zdanie ....

Jezus to czlowiek bo Jezus to drugi Adam a wiec mamy wybor albo Adam tak jak Jezus byl bogiem ktory upadl w grzech ( tak ucza Hindusi i np w NEW AGE ) albo Jezus jest jak Adam czlowiekiem poza tym jesli Jezus jest bogiem to Maria ktora Go urodzila jest Matka Boska lub jest Maria matka czlowieka Jezusa Mesjasza .... Jezus to Syn Czlowieczy oraz Mesjasz i Syn Bozy ale i drugi Adam itd. to sa jego tytuly ale nawet apostolowie uwazaja Go za czlowieka i to juz po zmartwychwstaniu poza tym Jezus sam mowi ze dobry jest tylko Bog ....

Marek 10:17-18
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.

1 Tym 2:5
Albowiem jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi, czlowiek Chrystus Jezus,

Dz.17:31: dlatego ze wyznaczyl dzien, w ktorym sprawiedliwie bedzie sadzic swiat przez Czlowieka, ktorego na to przeznaczyl, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

BW

Ps :

Apokryf Ewangelia Barnaby

http://www.wolnamyslchrzescijanska.bloo ... index.html

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 5 grudnia 2017, o 14:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Noemi ten tekst jest nie pełny może go usunąć dlatego już wklejałem go drugi raz ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: R: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 8 grudnia 2017, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2017, o 16:16
Posty: 7
Tomku nie wiem jakiego jesteś wyznania?
lecz ja zadam ci pytanie odnośnie boskości
Jezusa.
Czy wierzysz że Jezus jest Bogiem tak jak Jego
Ojciec?
mam takie wersety
Filipian 2:6-11
On istniejąc w postaci Boga (Bożej), nie skorzystał ze
sposobności, aby na równi być z Bogiem,
lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi (człowieka),
stawszy się PODOBNYM do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie,
uznany za człowieka.
uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci-
i to do śmierci krzyżowej.
Dlatego też Bóg Go nad wszystko
wywyższył i darował mu imię
ponad WSZELKIE imię,
aby na imię Jeszu'a zgieło się każde kolano
istot niebieskich (aniołów, diabła i jego sług)
i ziemskich i podziemnych (zmarłych).
I aby WSZELKI język wyznał,
że Jeszu'a Mesjasz jest Adonai
ku chwale Boga Ojca.

Jak tysię do tego wersetu byś odniósł?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 8 grudnia 2017, o 11:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Jestem w K ADS .... A to jest moje prywatne zdanie ....

Jezus to czlowiek bo Jezus to drugi Adam a wiec mamy wybor albo Adam tak jak Jezus byl bogiem ktory upadl w grzech ( tak ucza Hindusi i np w NEW AGE ) albo Jezus jest jak Adam czlowiekiem poza tym jesli Jezus jest bogiem to Maria ktora Go urodzila jest Matka Boska lub jest Maria matka czlowieka Jezusa Mesjasza .... Jezus to Syn Czlowieczy oraz Mesjasz i Syn Bozy ale i drugi Adam itd. to sa jego tytuly ale nawet apostolowie uwazaja Go za czlowieka i to juz po zmartwychwstaniu poza tym Jezus sam mowi ze dobry jest tylko Bog ....

Marek 10:17-18
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.

1 Tym 2:5
Albowiem jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi, czlowiek Chrystus Jezus,

Dz.17:31: dlatego ze wyznaczyl dzien, w ktorym sprawiedliwie bedzie sadzic swiat przez Czlowieka, ktorego na to przeznaczyl, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

BW

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 8 grudnia 2017, o 11:35 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2017, o 16:16
Posty: 7
I jak rozumiem tylko człowiek
czy czytałeś Izajasza 9:5,6
są tam cztery tytuły mesjasza:
Cudowny Doradca,
Bóg Mocarz,
Ojciec Wieczności,
Książę Pokoju
wielu rabinów czytając te fragmenty
doszło do wiary w Jezusa i co ciekawe
tłumaczą je w prosty sposób
że trzy z tych tytułów odnosi się do
Boga a tylko jeden do człowieka
inni rabini choć nie wierzą w Jeshu'ę
to jednak uwarzają że te tytuły odnoszą się do Mesjasza który ma przyjść
i wyzwolić Izrael od wrogów jego.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 8 grudnia 2017, o 12:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Wedlug Zydow czy Muzulmanow Bog to czasem tylko tytul o czym wielu zapomina..

ks Wyj.7:1

I rzekl Pan do Mojzesza: Oto ustanawiam cie bogiem dla faraona, a brat twoj Aaron bedzie twoim prorokiem

Ps. 82:6
6. Rzeklem: Wyscie bogami I wy wszyscy jestescie synami Najwyzszego,

Jan. 10:34-36
34. Odpowiedzial im Jezus: Czyz w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzeklem: Bogami jestescie?
35. Jesli nazwal bogami tych, ktorych doszlo slowo Boze [a Pismo nie moze byc naruszone],
36. Do mnie, ktorego Ojciec poswiecil i poslal na swiat, wy mowicie: Bluznisz, dlatego, ze powiedzialem: Jestem Synem Bozym?
BW

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 9 grudnia 2017, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2017, o 16:16
Posty: 7
żydzi czytając ks. Izajasza 9-rozdz.
a szczególnie 5 i 6 wers uważają że te
pierwsze trzy tytuły odnoszą się do Boga
a czwarty do człowieczeństwa Boga


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 10 grudnia 2017, o 10:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Mesjasz w Judaizmie i Islamie

Dwunasty punkt z Trzynastu Zasad Wiary Majmonidesa (Rambama) stwierdza:

"Wierze pelnia wiary w nadejscie Mesjasza i chociaz nawet on zwleka, to nie przestaje czekac na niego kazdego dnia."

Tradycja zydowska wiaze z nadejsciem Mesjasza rozne oczekiwania. Co najmniej wobec pieciu istnieje powszechna zgoda opinii:

Mesjasz bedzie potomkiem rodu krola Dawida, uzyska wladze nad ziemiami Izraela, zgromadzi w Izraelu Zydow z calego swiata, przywroci pelne przestrzeganie praw Tory i - w rezultacie - przyniesie pokoj calemu swiatu.

http://the614thcs.com/40.162.0.0.1.0.phtml

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 10 grudnia 2017, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
zibi777 napisał(a):
żydzi czytając ks. Izajasza 9-rozdz.
a szczególnie 5 i 6 wers uważają że te
pierwsze trzy tytuły odnoszą się do Boga
a czwarty do człowieczeństwa Boga

Spotkałam sie z zakwestionowaniem Ksiąze Pokoju
a powinno byc Król Pokoju
wtedy staje sie jasne ze chodzi o Króla Salemu MelkiCedeka.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 10 grudnia 2017, o 16:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Wiele zalezy tu od teologii z punktu widzenia np wedug semickiego punktu Zydzi czy Muzulmanie Bog jest tylko jeden a Mesjasz to czlowiek prorok a Duch Sw to tylko moc lub glos Boga ale np z punktu widzenia greckiego czy hinduskiego juz wszyscy mozemy byc bogami bo czy psalm 82:6 nie mówi bogami jestescie a Jezus tez o tym mowi w ew Jana Jan. 10:34-36 ( ktorzy popadli w w materie inaczej grzech i musza ponownie odzyskac swoja boska nature i wiedze przez zycie i nauke na ziemi jak Jezus czy Budda tak ucza hinduskie Wedy ) i tu trzeba wybrac ktora teoria ma racje .... Wedlug Islamu ST i NT zostal z czasem zafalazowany przez duchowny dlatego Bog podal Koran ktory powtarza nauki wszystkich prorokow Boga ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 11 grudnia 2017, o 08:14 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2017, o 16:16
Posty: 7
noemi napisał(a):
zibi777 napisał(a):
żydzi czytając ks. Izajasza 9-rozdz.
a szczególnie 5 i 6 wers uważają że te
pierwsze trzy tytuły odnoszą się do Boga
a czwarty do człowieczeństwa Boga

Spotkałam sie z zakwestionowaniem Ksiąze Pokoju
a powinno byc Król Pokoju
wtedy staje sie jasne ze chodzi o Króla Salemu MelkiCedeka.


Noemi wersety te jak pisałem mesjańscy rabini (którzy byli rabinami ortodoksyjnymi)
odnoszą do Mesjasza Króla więc nie mógł to być Melchizedek Król Salemu bo kiedy żył
Melchizedek to to proroctwo nie było jeszcze wypowiedziane a po drugie tam jest napisane
Sar Szalom


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 11 grudnia 2017, o 08:28 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2017, o 16:16
Posty: 7
Tomasz G napisał(a):
Wiele zalezy tu od teologii z punktu widzenia np wedug semickiego punktu Zydzi czy Muzulmanie Bog jest tylko jeden a Mesjasz to czlowiek prorok a Duch Sw to tylko moc lub glos Boga ale np z punktu widzenia greckiego czy hinduskiego juz wszyscy mozemy byc bogami bo czy psalm 82:6 nie mówi bogami jestescie a Jezus tez o tym mowi w ew Jana Jan. 10:34-36 ( ktorzy popadli w w materie inaczej grzech i musza ponownie odzyskac swoja boska nature i wiedze przez zycie i nauke na ziemi jak Jezus czy Budda tak ucza hinduskie Wedy ) i tu trzeba wybrac ktora teoria ma racje .... Wedlug Islamu ST i NT zostal z czasem zafalazowany przez duchowny dlatego Bog podal Koran ktory powtarza nauki wszystkich prorokow Boga ...


Tomku czy spotkałeś się ze słowem Echad ?! na pewno więc nie powinno cię zaskoczyć że echad nie oznacza absolutnej jedności lecz złożoną jedność, wszystkie jego zasto-
sowania zawsze odnoszą się do złożonej jedności, nigdy zaś do absolutnej
w bereshit gdy haszem stworzył Adama i Ewę powiedział że oni stali się jedno Basar Echad,
gdy ludzie z jednego plemienia zgrzeszyli przeciw Jahwe to cały Izrael wstał wzburzony jak
jeden mąż Isz Echad, gdy Mojżesz wysłał 12 zwiadowców do Kannanu to dwóch z nich
przyniosło jedną kiść winogron Eszkol Echad, to są tylko niektóre miejsca w Tanach gdzie
występuje Echad.
Dlatego patrząc na wyznanie Sh'ma Isroel Adonaj echad możemy stwierdzić że Bóg to złożona jedność z trzech Jeden.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 11 grudnia 2017, o 10:29 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Jahwe czy Allah to imię własne jedynego wiecznego Boga Żydów czy Arabów tego który "Jest" i który nie ma początku ani końca a który jest Duchem i stwórcą nieba i ziemi a według chrześcijan to też Bóg Ojciec Syna Bożego Mesjasz Jezusa Chrystusa ...
Słownik Religii PIW

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
 Post Napisane: 11 grudnia 2017, o 10:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Tomek o alahu pisz sobie na ich forum juz ci zwracałam uwage.
Nie wiem kto za ciebie pisze kto za ciebie mysli bo na poczatku ty tak nie pisałes
a teraz jakies inne bogi tu lansujesz ?
Piszu arabow jak ci odpowiadaja a tu jest forum Biblijne
tu sie głosi ewangelie ze YHVH ZSTAPIŁ Z NIEBA SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM
FIZYCZNYM NIEBIANSKIM
I W SWOIM CIELE ŚWIATYNI ZAMIESZKAŁ DUCH YHVH .
Jego zewnetrzny wyglad jest ZASŁONA MIEJSCA NAJŚWIĘTSZEGO
WĄSKA BRAMA przez którą niewielu wejdzie .

allah czy moloch czy kemosz to inny portal.


Przestan sie popisywac jestes rozdwojony .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 grudnia 2017, o 10:40 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL