Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 8 marca 2020, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Ja żyd i protestant uznaję Miriam matkę Jeszu'i za błogosławioną tyle na ile ją uznawał Syn,
jedyne słowa jakie wypowiedziała w stosunku do Syna są zawarte w tym co powiedziała w Kanie Galilejskiej na weselu: co On wam każe czyńcie, są to jedyne słowa które uznaję, reszta z objawień
w Fatimie to słowa jakiegoś ducha podającego się za nią i tego przesłania nie uznaję i nie uznam.
Tej Rzymsko-Katolickiej wizji matki Jezusa nie mogę przyjąć bo nie mówiła to matka Jezusa ale jakiś
duch za nią się podający, Piotr ostrzegał że diabeł może przybrać postać anioła światłości, tak
więc każde słowo jakiegokolwiek anioła czy innej postaci nie mające potwierdzenia w Brit haDasza jest od diabła.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 marca 2020, o 10:58 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 9 marca 2020, o 03:52 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Piotr ostrzegał że diabeł może przybrać postać anioła światłości..
Św.Piotr Apostoł musiałby być szalony przyrównując Maryję Pannę do diabła. Wyrywa pan z kontekstu NT jedno zdanie błędnie je interpretuje i przyłącza się do osób które na phorum sytematycznie szkalują Kościół Katolicki. Oj nieładnie !

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 9 marca 2020, o 17:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Maria byla bogobojną kobietą ale tylko stworzeniem a nie stwórcą...Stwórcy Bogu Wszechmogącemu tylko należna jest cześć i uwielbienie.BÓGjest bogiem zazdrosnym i nie odda Swojej chwały nikomu. Jak można modlić się do Marii i czcić ją jak samego Boga.No ale cóz większość katolików nie widzi w tym nic złego ba nawet za pokutę po spowiedzi odmawiają tzw.litanie ..czy zdrowaśki..Dla mnie jest to absurd zeby nie nazwać tego inaczej ,że mozna modlitwą czy litanią odpokutować za popelnione grzechy.

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 07:52 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
whitedove napisał(a):
Jak można modlić się do Marii i czcić ją jak samego Boga. Dla mnie jest to absurd zeby nie nazwać tego inaczej ,że mozna modlitwą czy litanią odpokutować za popelnione grzechy.

Zamiast wymyślać jakieś swoje pokręcone teorie proszę zapoznać się, czym jest pokuta w Kościele Katolickim:
https://www.teologia.pl/m_k/kkk1p08.htm
A tu o Maryi Pannie:
http://www.sodalicja.pl/rok_maryjny_w_s ... olickiego/

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 09:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Modlitwa ma być karą? Przecież ona jest oddechem dla dziecka Bożego. ..relacją z kochanym Ojcem...

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
..A co tu sobie z nia radzic ?
.
Aby na to odpowiedzieć, zapoznaj się Noemi proszę z tym filmikiem:
"Protestancka niechęć do Najświętszej Maryi Panny. Dlaczego?"
https://www.pch24.pl/protestancka-niech ... 85,tv.html

Ale po co mam sie zapoznawac do czeqo mi to?
Wystarczam i biblia a nie spekulacje przeniesione z babilonskich wierzen czy z islamskich
Widziałam foto qdzie maryja stoi na wiezy babel ?
Meczety stoja obok kosciołów
a maryja to Fatima dlateqo papiez pojechał ofiarowac jej kule ?
Biblia wystarcza .areszta to sztuczki eqiptu

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
whitedove napisał(a):
Jak można modlić się do Marii i czcić ją jak samego Boga. Dla mnie jest to absurd zeby nie nazwać tego inaczej ,że mozna modlitwą czy litanią odpokutować za popelnione grzechy.

Zamiast wymyślać jakieś swoje pokręcone teorie proszę zapoznać się, czym jest pokuta w Kościele Katolickim:
https://www.teologia.pl/m_k/kkk1p08.htm
A tu o Maryi Pannie:
http://www.sodalicja.pl/rok_maryjny_w_s ... olickiego/

Cała zjednoczona ze swoim synem ?
jak Izyda z horusem <lol> <lol>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
whitedove napisał(a):
Modlitwa ma być karą? Przecież ona jest oddechem dla dziecka Bożego. ..relacją z kochanym Ojcem...
A gdzie tam pisze, że modlitwa jest karą? Znowu nie chciało ci się przeczytać, lepiej wymyślać jakieś swoje koszałki opałki.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 11:11 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
..jak Izyda z horusem <lol> <lol>

Porównujesz Chrystusa i Matkę Świętą do pogańskich bożków? I jeszcze znajdujesz w tym coś śmiesznego? Jak na chrześcijankę to super ! :shock:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Daruj sobie porównania jedna która nazywa sie Matka Niebios to Izyda babilonska
i nie ublizaj Miriam nie umieszczaj jej w rzymskim panteonie boqów upadłych co to brali sobie kobiety a one im rodziły .
System rzymskiej reliqii to system eqipsko babilonskiej maqii.
wciskaj to niewolnikom rzymskiej reliqii a nie mnie Zbawionej od qrzechow .
Miriam nie domaqała sie czci dla siebie ani budowania swiatynek rozpusty ani nie przebierała muzułmanskich koralików ,modlac sie do siebie z pytaniem- Zdrowas marjo ? ano zdrowa to wy robicie sobie Kpiny z Boqa Izraela lepiac bałwana o imieniu jezus !
a ja qłupia wierzyłam ,qebe otwierałam i połykałam cudaka a wasciwie śmierc przez odrzucenie z powodu bałwochwalstwa!
tak robia ludziom ,skazujac ich na odrzucenie przez Jeszua Mesjasz który powie
Niqdy was nie znałem!
A,to znaczy ze przeznaczaja ich dla szatana Węża !

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 14:50 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
panie Fedorowicz : "kto jest z Boga słów Bożych słucha "a nie jakichś" koszałków opałków" w postaci doktryn jedynego nieomylnego Kościoła....,który chce swoje baranki zniewolić aby tylko nie poznały prawdy....A Pan Jezus chce abyśmy poznali prawdę bo ona nas wyzwala...Ja czytam Słowo Boze bo ono jest dla mnie prawdą. Nie posiłkuję się katechizmami lub innymi wymyślnymi źródłami KK. Byłam w KK i wiem jaki jest prawdziwy obraz tego kościoła, jak bardzo zniewala ludzi...Łaska Pana Jezusa pozwoliła mi to zobaczyć . Jezus Chrystus nie jest w religii tylko w każdym nowonarodzonym człowieku .Ale czy nowe narodzenie głosi się w KK. ? Nie mam czasu aby czytać o tym kim była Mariam bo wystarczająco dużo jest o niej na kartach Biblii.

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 11 marca 2020, o 15:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Obecny tradycyjny kult Maryjny ma wiecej wspolnego z dawnym kultem Boskiej Matki Bogow inaczej Krolowej Niebios niz z osoba Marii matki Jezusa .... Krolowa Niebios nalezala do najwazniejszych bostw starozytnosci. Zwano ja takze Matka Bogow i czczono ja pod takimi imionami jak: Kali w Indiach, Aszera w Kanaanie, Izyda w Egipcie, Kybele w Azji Mniejszej, Artemida w Grecji i Diana w Rzymie.
Slownik Religii PIN Warszawa

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 12 marca 2020, o 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
No tak !? Pan Fedorowicz przepycha doktrynę Boskiej Matki gdyż tak mu nakazuje kościół
jedynozbawczy, co mnie nie dziwi, czyż Bóg nie ostrzegał ludzi przed kultem Królowej Niebios ?
Ostrzegał ! Lecz ludzie mimo to dalej kultywują ten kult, a skąd się on wziął ?
W czasach przed patrialchalnych był sobie Nimród i miał za żonę prostytutkę Semiramis,
ona to gdy zaszła w ciążę z Nimrodem uśmierciła go i po urodzeniu Tamuzza (Baala) oświadczyła że
Nimród odrodził się w swoim synu a ona będąc królową i czarownicą oświadczyła że jest królową Nieba,
i od tego momentu już nie było Semiramis a Królowa Nieba i to od niej wziął się ów kult tak w Babilonii jak i innych rejonach świata: w Japonii w religii szinto królową nieba jest Amaterasu, w Indiach to Parwati/Kali żona Sziwy i matka Ganesi (Pana Zastępów), w Chinach to Ma O (wielka matka), w Babilonii był kult królowej Nieba Isztar i wiele innych królowych wszystkie one były i są pokazywane z dzieckiem na rękach, kościół Rzymski pozazdrościł tego kultu i pokazuje swoją królową nieba tak jak to czyniły inne kulty tylko zmieniono imię tej królowej na Maryja co nawet nie przypomina imienia hebrajskiego matki Jezusa: MIriam co z hebrajskiego tłumaczy się na "Kwiat Mirtu".

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 14 marca 2020, o 07:58 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Myślałem , że chociaż Pan Zibi widzi różnice między religiami pogańskimi a nauczaniem chrześcijaństwa. Wśród Świadków Jehowy i zwolenników ich nauk rozpowszechniany jest pogląd, że kult Maryi wywodzi się od czci dla pogańskich bogiń. Jako najważniejsza wymieniana jest Artemida Efeska (utożsamiana z rzymską Dianą), która była jakoby wzorcem dla Matki Jezusa i Jej kultu. A jaki stosunek do bogiń pogańskich, a przede wszystkim do Artemidy i Afrodyty, mieli pierwsi chrześcijanie?
Klemens Aleksandryjski (150-215)
"Nie pozyskałby mnie Kinyras z Cypru, który odważył się wydobyć z ciemności na światło dzienne bezwstydne orgie Afrodyty, którą jako nierządnicę chciał uczynić patronką swej wyspy” („Zachęta Greków” 13:4).

Orygenes (185-254)
„I dalej, czy niegodziwością jest złamanie na przykład praw Tauryjczyków, którzy nakazują składać Artemidzie ofiary z cudzoziemców...” („Przeciw Celsusowi” V:27).
Atanazy (296-373)
„Scytowie bowiem zwani Taurejami swojej tak zwanej Dziewicy* [*Tzw. Artemidzie Taurydzkiej] przynoszą na ofiarę rozbitków i wszystkich Greków, których mogą pojmać, tak są bezbożni wobec ludzi tego samego gatunku, w ten sposób dowodząc okrucieństwa swoich bogów; bo których Opatrzność na morzu z niebezpieczeństwa wyratowała, tych zarzynają...” („Przeciw poganom” 25).
Jak określana jest przez chrześcijan Artemida (Diana), główna dla Świadków Jehowy ‘dyżurna’ bogini, którą przywołują jako wzorzec dla kultu Maryi? Nazywana i charakteryzowana jest następująco:

trucicielka;
demon;
przyjmująca ofiary z ludzi;
mordująca cudzoziemców;
wymyślona, która nie istnieje;
pyszniąca się mnóstwem piersi i wymion;
strasząca trzema głowami i wieloma rękami.

Natomiast o Afrodycie, greckiej odpowiedniczce Isztar, „królowej nieba” (Jr 7:18) chrześcijanie pisali jako o:

bogini cudzołożnej;
w szał miłosny wpadającej;
biorącej udział w bezwstydnych orgiach.

Pytanie dla osób trzeźwych:
Czy takie boginie mogły być wzorcem dla kultu Maryi?

Czy chrześcijanie, którzy potępiali ich kult, mogli wzorować się na takich pogańskich boginiach?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rodzina Jezusa ...
 Post Napisane: 14 marca 2020, o 14:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Trzeba trochę znać biblie i teologie protestancką by wiedzieć że protestanci są raczej zgodni w sprawie kultu tak zwanej Marii dla nas wszystkich ten kult jest fałszywy i demoniczny ... Fałszywa Maryja http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/fatima.htm

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 marca 2020, o 14:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL