Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miłujcie sie jak Ja was Miłuje
 Post Napisane: 9 marca 2013, o 14:37 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
J 13:35 bt "Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali»."

Czy poznaja nas zesmy uczniami Pana Jezusa ?

Czy poznaliscie takich ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 marca 2013, o 14:37 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Umiłował nas
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 03:12 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
J.13, 34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali

"tak jak Ja Was umilowalem" - tzn. jak ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Oczywiście ,że znamy ,ale przysłania ,Tą Jego Miłośc W nas ,
zwykła ludzka przekora.
Przecież mamy Ten SKARB w naczyniach glinianych , tylko ze człowiek patrzy Na skorupe
a nie to co Naczynie W sobie kryje .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 15:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
agnieszka napisał(a):
J.13, 34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali

"tak jak Ja Was umilowalem" - tzn. jak ?


"Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom' a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył imieniem, które jest ponad wszelkie imię". Filipian 2:5-9

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 15:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
http://www.ccnz.pl/zbor/index.php?optio ... &Itemid=42

"Nowa miara wielkości



Są w dziejach ludzkości ludzie z przydomkiem – wielki. Kazimierz Wielki, Katarzyna Wielka, Wielki Mistrz Zakonu itd. Jak świat światem, wielkość tak bardzo pociąga ludzi, że rywalizują o nią i są gotowi dla niej wiele poświęcić.

Powstał też spór między nimi o to, kto z nich ma uchodzić za największego. On zaś rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a władcy ich są nazywani dobroczyńcami. Wy zaś nie tak, lecz kto jest największy wśród was, niech będzie jako najmniejszy, a ten, który przewodzi, niech będzie jako usługujący. Któż bowiem jest większy? Czy ten, który u stołu zasiada, czy ten, który usługuje? Czy nie ten, który u stołu zasiada? Lecz Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje [Łk 22,24–27]. W świetle ewangelii Łukasza widać, że nawet w gronie uczniów Jezusa był to dość gorący temat, bo już wcześniej przyszło im też na myśl, kto by z nich był największy [Łk 9,46–48].

Według kryteriów świata wielki jest ten, kto ma realną władzę, kto jest bogaty, kto jest wpływowy. Ktoś taki się liczy i jest nazywany wielkim, pomimo tego, że nieraz jest to wielkość, która praktycznie niewiele ludziom daje. Ktoś taki nazywany jest dobroczyńcą, chociaż faktycznie tylko żeruje na ludziach, a czasem nimi wręcz gardzi.

Słowo Boże objawia nam inną miarę wielkości. Kto jest największy wśród was, niech będzie jako najmniejszy, a ten, który przewodzi, niech będzie jako usługujący – wezwał Jezus i dał osobisty przykład: Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje. Tę postawę zobrazował umyciem nóg uczniom Gdy więc umył nogi ich i przywdział szaty swoje, i znów usiadł, rzekł do nich: Czy wiecie, co wam uczyniłem? Wy nazywacie mnie Nauczycielem i Panem, i słusznie mówicie, bo jestem nim. Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi. Albowiem dałem wam przykład, byście i wy czynili, jak Ja wam uczyniłem [Jn 13,12–15].

Ta wielkość, o której mówił Pan jest dostępna dla każdego wierzącego. Jedyne, co tu konieczne, to wiara w Jezusa Chrystusa. Poza Chrystusem u Boga nic się nie liczy, lecz gdy ktoś jest w Chrystusie Jezusie – to jego najzwyklejsze czyny, czyny nakierowane na bliźnich, zyskują rangę czynów dedykowanych samemu Panu . Właśnie dzięki temu stają się wielkie! [Zobacz Mt 25,34–40].

Słowo Boże uwypukla codzienną użyteczność dla innych i nadaje jej wielkie znaczenie. Każdy z nas; dziecko, gospodyni domowa, sprzątaczka, kierowca, nauczyciel, konserwator, menadżer, mechanik, informatyk, sekretarka, rencista, niepełnosprawny, bezrobotny, emeryt – wszyscy jesteśmy wielcy w oczach Bożych, jeżeli tylko wszystko to, co robimy, wynika z naszej wiary w Jezusa Chrystusa i jest zadedykowane Bogu!

A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą [1Ko 10,31] i wszystko, cokolwiek czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imieniu Pana Jezusa, dziękując przez Niego Bogu Ojcu. [...] Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi, wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie [Kol 3,17.23–24]. Przyjmijmy to do wiadomości, że tak jest – bo tak mówi Słowo Boże! Każdą najprostszą czynność uświęcajmy robieniem jej ze względu na Pana!


W świecie, gdzie wielkość mierzy się władzą, pieniędzmi, sławą, siłą wpływu i talentem, Słowo Boże ukazuje nam nową miarę wielkości. Dzięki temu objawieniu otwierają się możliwości, aby każdy Kazimierz mógł stać się wielki i aby każda Katarzyna była wielka!

Jak jest tajemnica tej nowej miary wielkości? Codzienne życie w Chrystusie. Wszystko, co wcześniej robiliśmy będąc daleko od Boga, bez Chrystusa Jezusa – choćby nie wiem jak po ludzku było wielkie – u Boga się nie liczy. Teraz jednak, po otrzymaniu daru zbawienia, wszystko co robimy, choćby nie wiem jak było po ludzku małe, jest wielkie w oczach Bożych!

Doceńmy wielkość Jezusa Chrystusa i w przynależności do Niego znajdujmy pełne zadowolenie! Przestańmy śnić o wielkich rzeczach w pojęciu świata i z radością przyjmijmy tę prawdę, że każda nasza prosta, codzienna czynność jest wielka w oczach Bożych, jeżeli tylko wynika z naszej wiary i jest dedykowana Panu.

Marian Biernacki
Styczeń 2010"

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
agnieszka napisał(a):
agnieszka napisał(a):
J.13, 34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali

"tak jak Ja Was umilowalem" - tzn. jak ?


"Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom' a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył imieniem, które jest ponad wszelkie imię". Filipian 2:5-9


Nie upierał sie zachłannie -(takie jest polskie tłumaczenie co nie zawiele wnosi).
ale niech tak bedzie.
Nie upierał sie by być równym Bogu - czyli w swym Działaniu niczym sie nie wyrózniał
Nie skorzystał z tego co czynił w ST , tam nie był Unizonym Sługa , to jest to o czym mówimy w innym temacie co widzi Anna.
Zobacz co pisze ...z postawy CZŁOWIEK -czyli wyglad ma ludzki ...
UNIZYŁ SAM SIEBIE - nie ktos ale Sam siebie.
Jego Unizenie to UKRYCIE SIEBIE SWEGO MAJESTATU , wygladał jak kazdy nie korzystał z zadnych przywilejów.

Pomysl co by zrobił jako IHVH .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
To co pisze o byciu wielkim w Jeszuah Mesjaszu ja wole nazywac byciem DOSKONAŁYM.
Zauwazyłam ze wierzący zwracaja sie - jesteś wielki - ale czy uznaje ze jest DOSKONAŁY ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tytuł zastępczy podsumowanie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 15:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
Pomysl co by zrobił jako IHVH .
przeciez nie przestal Nim byc pomimo unizenia siebie samego i bycia sluga. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłujcie sie jak Ja was Miłuje
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Na TEN CZAS Łaski ,Ukrył Siebie przez Unizenie zrodzenia z niewiasty .
Przejście przez narodzenie z łona kobiety stało sie Jego Ukryciem i uniżeniem
jako Sługa a nie Król .
Jako Ratunek-Jeszuah a nie IHVH Sedzia .

Nie odbierał Należnej Sobie Chwały , chyba że przez Objawienie .
Taki krotki moment Objawienia mamy na Górze Przemienienia .
I mamy kiedy na słowa "Ja JESTEM " , żołnierze padają oddając pokłon.
Oni sami zapewne nie rozumieli dlaczego tak postapili.

To jest nie do pojęcia ,ze WIELKI POTĘZNY IHVH , z Miłości do nas
Pozwala Sobie na coś tak niepojętego by Go lżyli pluli ,postapili z Nim jak
postepuje sie z przestępca.

Mysle ze dopóki nie przeniknie sie tej Niepojetej Miłości nie można w pełni zrozumiec
Co sie stało .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłujcie sie jak Ja was Miłuje
 Post Napisane: 16 czerwca 2013, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Tak jak ja was Umiłowałem
A Umiłował Dając Ducha Swego Świętego do wnętrza naszego ,rozlał Siebie jako
Źródło Wody Życia z którego to możemy czerpac i dawać innym by zakosztowali
Jego Miłości.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 czerwca 2013, o 12:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL