Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 22 listopada 2013, o 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
gapik napisał(a):
noemi napisał(a):

Niestety wierzacy uwazaja że nie ma czegoś takiego bo Boga nie można kusic.
Jak widzisz był kuszony i co więcej okazuje sie ze mozna kusic w sercu swoim co daje do myslenia i baczności.
Poniewaz wskazuje to na nasze mysli .
Mysli które moga wystawiac Boga na doświadczanie - próbowanie.

Należałoby zauważyć że, czym innym jest kuszenie a czym innym doświadczanie lub poddawanie próbie.
Jak słusznie zauważyłaś ,poddawanie próbie Boga wskazuje na nasze myśli wymagające potwierdzenia .
Toteż wracając do tematu ,takie myśli wywołały pokusę w umyśle Jezusa ,aby wystawić Boga na próbę.
Szkopuł w tym że kuszony był Jezus nie Bóg,na co wskazuje zresztą tekst Ewangelii.
Ponadto ,mimo iż twierdzisz co innego swoimi wypowiedziami ,potwierdzasz że Boga nie można kusić ,bo siłą rzeczy musi to odnosić się do słabości i pragnienia lub pożądania.Pomijając fakt, że te określenia są względem Stwórcy niewłaściwe to
co może Bogu zaoferować stworzenie,czym może Go skusić?

Drogi gapiku przeciez ty uważałes że Boga kusic nie można ,podobnie uwazaja inni czy to wierzący tak czy inaczej.
Nikt nie podjał sie podania wersetów mówiących o tym ,ze YHVH był kuszony-wystawiany na próbę.
Nie sprawdzieł nikt jaki jest zapis ale odrazu mów sie ze kuszenie jakiemu Jahszua
był poddany przez szatana to chodziło o to żeby Jahszuah skusic odwieść od
ŚMIERCI ?
A na jakiej podstawie tak nauczają swoich poddanych ?

Nie chcesz zobaczyc róznicy ?
Przeciez jest widoczna i nie ma tu mowy o kuszeniu ku pożądliwości Skad ci do głowy przyszło żeby takie cos przypisac moim wypowiedziom ?

Zapieranie sie ze Jahszuah JEST YHVH blokuje jasny i wyraźny przekaz Ewangelii.

.gapik kuszony był Jahszuah a nie Bóg ?
A tak oczywiście ,że tak poniewaz szatan NIE WIEDZIAŁ czy ma do czynienia z YHVH.
Dlatego kusił- BADAŁ - DOŚWIADCZAŁ - pytaniami .
Składał oferte jego zdaniem nie do odrzucenia dla śmiertelnika.

Dlaczego tak niemożliwe jest spojrzenie z tej strony na to co tam na pustyni miało miejsce.
Oczywiście mozna jeszcze twierdzic ,ze szatana nie ma, że szatan to własny umysł i takie tam podobne ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 listopada 2013, o 09:07 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 22 listopada 2013, o 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):

Nikt nie podjał sie podania wersetów mówiących o tym ,ze YHVH był kuszony
Bo nie był nie ma takich wersetów.
noemi napisał(a):
Nie sprawdzieł nikt jaki jest zapis ale odrazu mów sie ze kuszenie jakiemu Jahszua
był poddany przez szatana to chodziło o to żeby Jahszuah skusic odwieść od
ŚMIERCI ?
Nie rozumiem,co takie stanowisko ma wspólnego z kuszeniem Jezusa?

noemi napisał(a):

Przeciez jest widoczna i nie ma tu mowy o kuszeniu ku pożądliwości Skad ci do głowy przyszło żeby takie cos przypisac moim wypowiedziom ?

Zobacz zatem co jest przedmiotem pokus.
noemi napisał(a):
Zapieranie sie ze Jahszuah JEST YHVH blokuje jasny i wyraźny przekaz Ewangelii.

Czyli Twoim zdaniem jaki przekaz,o czym on jest?
[b]
noemi napisał(a):
.gapik kuszony był Jahszuah a nie Bóg ?
Oczywiście że tak.

noemi napisał(a):
Dlaczego tak niemożliwe jest spojrzenie z tej strony na to co tam na pustyni miało miejsce.
Oczywiście mozna jeszcze twierdzic ,ze szatana nie ma, że szatan to własny umysł i takie tam podobne ...

Z tej prostej przyczyny ,jeśli Jezus jak twierdzisz jest Bogiem,to ten fragment ewangelii jest pozbawiony sensu.Niczego nie ukazuje.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
noemi napisał(a):
Nikt nie podjał sie podania wersetów mówiących o tym ,ze YHVH był kuszony
Bo nie był nie ma takich wersetów.

A wersety które wstawił Cyp o czym sa jak nie o KUSZENIU YHVH .
Chcesz to zanegowac ?

Cytuj:
noemi napisał(a):
Nie sprawdzi ł nikt jaki jest zapis ale odrazu mówi sie ,ze kuszenie jakiemu Jahszua
był poddany przez szatana to chodziło o to żeby Jahszuah skusic odwieść od
ŚMIERCI ?
Nie rozumiem,co takie stanowisko ma wspólnego z kuszeniem Jezusa?

Kuszenie Jahszuah odnosi sie do Sprawdzania kim On jest z im mam doczynienia.
Cytuj:
noemi napisał(a):

Przeciez jest widoczna i nie ma tu mowy o kuszeniu ku pożądliwości Skad ci do głowy przyszło żeby takie cos przypisac moim wypowiedziom ?

Zobacz zatem co jest przedmiotem pokus.

A co jest przedmiotem Doświadczania ?
Cytuj:
noemi napisał(a):
Zapieranie sie ze Jahszuah JEST YHVH blokuje jasny i wyraźny przekaz Ewangelii.

Czyli Twoim zdaniem jaki przekaz,o czym on jest?
[b]
noemi napisał(a):
.gapik kuszony był Jahszuah a nie Bóg ?
Oczywiście że tak.

Oczywiście ze NIE.
To ze ty nie uznajesz Jahszuah za Boga YHVH znajduje sie w Słowach
Jesli nie uwierzycie ze JA ON pomrzecie w grzechach swoich.
Komu zalezy zeby ja najwięcej nie uwierzyło ?


noemi napisał(a):
Dlaczego tak niemożliwe jest spojrzenie z tej strony na to co tam na pustyni miało miejsce.
Oczywiście mozna jeszcze twierdzic ,ze szatana nie ma, że szatan to własny umysł i takie tam podobne ...

Z tej prostej przyczyny ,jeśli Jezus jak twierdzisz jest Bogiem,to ten fragment ewangelii jest pozbawiony sensu.Niczego nie ukazuje.[/quote]

Pozbawiony sensu ale dla kogo ?
A jai sens kusic jeszcze jednego człowieka więcej czy to jaas nowosć ?
Przeciez dzieje sie to od Edenu zatem normalne tak i co w tym kuszeniu miało by
byc dziwnego ze jakis człowiek nie dał sie skusic na oferte szatana ?
Hiob tez sie nie dał .
Noe tez sie nie dał zatem cóż tak rewelacyjnego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 09:23
Posty: 87
Cytuj:
Pozbawiony sensu ale dla kogo ?
A jai sens kusic jeszcze jednego człowieka więcej czy to jaas nowosć ?
Przeciez dzieje sie to od Edenu zatem normalne tak i co w tym kuszeniu miało by
byc dziwnego ze jakis człowiek nie dał sie skusic na oferte szatana ?


Np. takie że od momentu Adama żaden człowiek nie był doskonały. I tym różniło się kuszenie np. Hioba, od kuszenia Jezusa. Jezus nie był skażony grzechem, więc jego decyzja była w pełni świadoma, nie zniekształcona przez niedoskonałość ciała czy umysłu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Skad szatan miał wiedzieć ,ze Jahszuah nie jest skażony grzechem ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 09:23
Posty: 87
Np. stąd że Jezus zanim stał się człowiekiem ,był istotą duchową, a Bóg nie wyrzucił go z nieba tak jak wszystkie inne demony. Ba! Kiedy Jezus wypędzał demony, one doskonale wiedziały z kim mają do czynienia, że nie jest to zwyczajny człowiek, a Syn Boży.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 16:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jeszuah zadał pytanie jaką mocą wasi synowie wyrzucaja demony jeśli ja wyrzucam moca baalzebula.
A to by znaczyło ze wyrzucanie demonów jeszcze o niczym nie przesądza a juz najmniej
o byciu bez grzesznym.
demony moze i wiedziały moze to samo wiedział szatan ,ale było coś co nie dawało mu spokoju skoro zadawał pytania .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 26 listopada 2013, o 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
A wersety które wstawił Cyp o czym sa jak nie o KUSZENIU YHVH .
Chcesz to zanegowac ?

Zanegowałem to kilka postów wcześniej ,wskazując na walory przekładu z języka oryginalnego i użyte w tych wersetach słowo "nisajon"(próba przez doświadczanie).
noemi napisał(a):
Kuszenie Jahszuah odnosi sie do Sprawdzania kim On jest z im mam doczynienia.

Nic podobnego.O tym kim jest Jezus ,świadczą jego czyny .Czyny te zaś dokumentuje Ewangelia.Są to zarówno wypowiedzi jak i uzdrowienia czy też uczynki będące odwołaniami do Pism.Ostatecznie to koniec żywota Syna Bożego czyni Go tym kim jest,nie zaś początek służby.
noemi napisał(a):
A co jest przedmiotem Doświadczania ?

Przedmiotem doświadczania jest np.:niepewność,niewiedza a nawet brak wiary.
Celnie to ujął powyżej (RP.
noemi napisał(a):
Oczywiście ze NIE.
Jesli nie uwierzycie ze JA ON pomrzecie w grzechach swoich.
Komu zalezy zeby ja najwięcej nie uwierzyło ?

Myślę że tym co nie doczytali cytatu do tego miejsca:"że JA jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył."

noemi napisał(a):
Pozbawiony sensu ale dla kogo ?
A jai sens kusic jeszcze jednego człowieka więcej czy to jaas nowosć ?


No właśnie ,jaki jest sens mówić o kuszeniu Boga?

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 06:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Oczywiście ,że kuszony był człowiek a nie Bóg
wszak też pisze - gdyby Jeszue poznali nigdy by Pana Chwał nie ukrzyżowali
Diabeł podejżewał kim może być samotny mąż na pustyni
więc Go sprawdzał - kusząc
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 08:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 09:23
Posty: 87
Szczerze powiedziawszy to trochę nie rozumiem tego waszego podejścia że Szatan Jezusa sprawdzał, badał kim on jest. Szatan jest świetnym obserwatorem. Wiele rzeczy widzi. Dlaczego poszedł do Boga i powiedział mu; "słuchaj, jest taki Hiob, wszystko mu dajesz, on jest cały zadowolony, zróbmy mu kuku to się odwróci"? To był w stanie zaobserwować, że człowiek prawy i bogobojny jest w stanie się złamać, a nie poznałby SAMEGO BOGA?? No to chyba jakoś tak nie bardzo, nie?

Poza tym... Zapytał się go wprost: "Jeśli jesteś Synem Bożym, to zrób to czy tamto". Nie "jeśli jesteś Bogiem", a Synem Bożym. I o ile jeszcze stwierdzenie że "Jahwe, twego Boga nie będziesz wystawiał na próbę", można rozumieć dwojako, to ostatnia próba kuszenia jest raczej tutaj wiele wyjaśniająca.
Szatan mówi oddaj mi cześć, na co Jezus odpowiada "tylko twego Boga masz czcić, i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę". Gdyby Jezus faktycznnie był tym samym co Ojciec (równym, tym samym co do natury), to miałby sam siebie czcić, sam swoją boskość? Sam sobie służyć?

Poza tym ja nie powiedziałam, że wyrzucanie demonów świadczy o byciu bez grzechu, tylko że nawet demony wiedziały kim jest Jezus, i jaką mocą je wypędza, nie musiały tego badać, a Szatan, najsprytniejszy z demonów miałby o to pytać? Upewniać się?

Cytuj:
Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu (...) 15 Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu.


Jezus był bez grzechu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Klaudka napisał(a):
Szczerze powiedziawszy to trochę nie rozumiem tego waszego podejścia że Szatan Jezusa sprawdzał, badał kim on jest.
Szatan jest świetnym obserwatorem. Wiele rzeczy widzi.
Dlaczego poszedł do Boga i powiedział mu; "słuchaj, jest taki Hiob, wszystko mu dajesz, on jest cały zadowolony, zróbmy mu kuku to się odwróci"?
To był w stanie zaobserwować, że człowiek prawy i bogobojny jest w stanie się złamać, a nie poznałby SAMEGO BOGA??
No to chyba jakoś tak nie bardzo, nie?


Poza tym... Zapytał się go wprost: "Jeśli jesteś Synem Bożym, to zrób to czy tamto". Nie "jeśli jesteś Bogiem", a Synem Bożym. I o ile jeszcze stwierdzenie że "Jahwe, twego Boga nie będziesz wystawiał na próbę", można rozumieć dwojako, to ostatnia próba kuszenia jest raczej tutaj wiele wyjaśniająca.
Szatan mówi oddaj mi cześć, na co Jezus odpowiada "tylko twego Boga masz czcić, i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę". Gdyby Jezus faktycznnie był tym samym co Ojciec (równym, tym samym co do natury), to miałby sam siebie czcić, sam swoją boskość? Sam sobie służyć?

Poza tym ja nie powiedziałam, że wyrzucanie demonów świadczy o byciu bez grzechu, tylko że nawet demony wiedziały kim jest Jezus, i jaką mocą je wypędza, nie musiały tego badać, a Szatan, najsprytniejszy z demonów miałby o to pytać? Upewniać się?

Cytuj:
Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu (...) 15 Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu.


Jezus był bez grzechu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Klaudka napisał(a):
Szczerze powiedziawszy to trochę nie rozumiem tego waszego podejścia że Szatan Jezusa sprawdzał, badał kim on jest.
Szatan jest świetnym obserwatorem. Wiele rzeczy widzi.
Dlaczego poszedł do Boga i powiedział mu; "słuchaj, jest taki Hiob, wszystko mu dajesz, on jest cały zadowolony, zróbmy mu kuku to się odwróci"?
To był w stanie zaobserwować, że człowiek prawy i bogobojny jest w stanie się złamać, a nie poznałby SAMEGO BOGA??
No to chyba jakoś tak nie bardzo, nie?


Poza tym... Zapytał się go wprost: "Jeśli jesteś Synem Bożym, to zrób to czy tamto". Nie "jeśli jesteś Bogiem", a Synem Bożym. I o ile jeszcze stwierdzenie że "Jahwe, twego Boga nie będziesz wystawiał na próbę", można rozumieć dwojako, to ostatnia próba kuszenia jest raczej tutaj wiele wyjaśniająca.
Szatan mówi oddaj mi cześć, na co Jezus odpowiada "tylko twego Boga masz czcić, i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę". Gdyby Jezus faktycznnie był tym samym co Ojciec (równym, tym samym co do natury), to miałby sam siebie czcić, sam swoją boskość? Sam sobie służyć?

Poza tym ja nie powiedziałam, że wyrzucanie demonów świadczy o byciu bez grzechu, tylko że nawet demony wiedziały kim jest Jezus, i jaką mocą je wypędza, nie musiały tego badać, a Szatan, najsprytniejszy z demonów miałby o to pytać? Upewniać się?

Cytuj:
Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu (...) 15 Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu.


Jezus był bez grzechu.[/quote][/quote]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuszenie Jahszuah - Kuszenie Boga
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Klaudka napisał(a):
Szczerze powiedziawszy to trochę nie rozumiem tego waszego podejścia że Szatan Jezusa sprawdzał, badał kim on jest.
Szatan jest świetnym obserwatorem. Wiele rzeczy widzi.
Dlaczego poszedł do Boga i powiedział mu; "słuchaj, jest taki Hiob, wszystko mu dajesz, on jest cały zadowolony, zróbmy mu kuku to się odwróci"?
To był w stanie zaobserwować, że człowiek prawy i bogobojny jest w stanie się złamać, a nie poznałby SAMEGO BOGA??
No to chyba jakoś tak nie bardzo, nie?

kaludko jak to na forum - rozważamy ,sprawdzamy , badamy czy i ja sie sprawy mają :)
To co zapisano róznie przetłumaczono przez różnych pisarzy ,Ale to do mnie nalezy
by przeniknać do tego co sie w zapisie kryje .
Duch Prawdy wprowadza w Prawde a to często jest inne od tego co podaję sie w zbiorowym 'karmieniu-nauczaniu'.
Tak jest i z tym zapisem wersetem ,niby prosty bez żadnych podtekstów a jednak
bardzo znaczący .
Szatan moze i jest świetnym obserwatorem ,zapewne intrygantem tez jest .
To YHVH mówi do szatana czy widział Jego Sługę Jiowa który nie ma sobie równego w bogobojności.
Wtedy szatan poddaje w wątpliwość Słowa YHVH - jakby mówił " oj taki jesteś pewny ,
ze taki bez skazy ,taki nienaganny taki bogobojny ,hoho sprawiedliwy doskonały ,bez grzeszny i co jeszcze ?'..
.
Ponieważ YHVH widział serce Jioba powiedział - możesz go sprawdzić bo Ja jestem Pewny
Swego Sługi '
..
Teraz mamy podobnę zdarzenie przeciez obserwował życie Jahszuah ale dla niego był to
człowiek , tak ja dla wielu wierzących jest to człowiek nawet jesli mówia ze doskonały
czy ze bezgrzeszny to i tak tylko człowiek.
Jednak szatan wie ,ze jeszcze przed zaludnieniem świata zapisano w księgach o Ofierze Branka za grzech Adama i Ewy z Edenu .
Z człowiekiem sobie poradzi ale jesli to bedzie Sam YHVH ,to nie ma szans.
Jesli doprowadzi do Jego śmierci to bedzie to kleska jego samego a nie YHVH .


Cytuj:
Poza tym... Zapytał się go wprost: "Jeśli jesteś Synem Bożym, to zrób to czy tamto".
Nie "jeśli jesteś Bogiem", a Synem Bożym.
I o ile jeszcze stwierdzenie że "Jahwe, twego Boga nie będziesz wystawiał na próbę", można rozumieć dwojako, to ostatnia próba kuszenia jest raczej tutaj wiele wyjaśniająca.
Szatan mówi oddaj mi cześć, na co Jezus odpowiada "tylko twego Boga masz czcić, i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę".
Gdyby Jezus faktycznie był tym samym co Ojciec (równym, tym samym co do natury), to miałby sam siebie czcić, sam swoją boskość?
Sam sobie służyć?

I o to chodzi ze szatan wie co znaczy Syn Bóg ,natomiast wierzący pomniejszaja znaczenie tego określenia.
Syn Bóg to jednoznaczne stwierdzenie i szatan prowokował sprawdzał bo niby wygląda ja każdy ale cos tu jest nie tak ,tylko co ?
Moze i zrozumiał to dwojako i to go zgubiło bo otrzymał JEDNOZNACZNA odpowiedź a jednak zwątpił czy to możliwe ,że Ten tu ,to YHVH ?
Powiedział 'oddaj mi pokłon ' na co usłyszał ,ze to on szatan ma sie pokłonic Bogu YHVH,
Wątpliwości nie pozwalaja bo jesli to nie jest YHVH , to człowiekowi ma sie łaniac ?
za nic ,przeciez juz to udowodnił w Edenie .
Jesli to YHVH to dlaczego jest taki jakis ja nie On ,taki ja każdy ?
Skad takie wnioski ze Sam Sobie miałby służyc czcic Swoja Boskość ?

Cytuj:
Poza tym ja nie powiedziałam, że wyrzucanie demonów świadczy o byciu bez grzechu, tylko że nawet demony wiedziały kim jest Jezus, i jaką mocą je wypędza, nie musiały tego badać, a Szatan, najsprytniejszy z demonów miałby o to pytać?
Upewniać się?

Wiedziały podobnie jak duch 'pytona' w dziewczynie wiedział i ogłaszał ze apostołowie sa Sługami Boga Najwyższego ,ale czy Go widziały ,oglądały czy stwierdzały na innej zasadzie.?
Mówąc 'przyszedłes nas dreczyc przed Czasem' daje do myslenia ,wiedza ze czea ich
dręczenie i ze jest Czas na to przeznaczony.
Szatan nie jest demonem ale chyba sie przyczynił do ich istnienia?
Wszystko co sie tu rozgrywa dotyczy naszego WYKUPIENIA ..


Cytuj:
Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu (...) 15 Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu.

Jezus był bez grzechu.

Skad wiedzieli ze jest bez grzechu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 listopada 2013, o 10:51 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL