Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 21 sierpnia 2017, o 13:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Kim jest Jezus ... materialy z internetu ..

Mesjasz Jezus Bog ....

Jezus na czas pobytu na ziemi przyjal nature ludzka, swoja boskosc w pelni otrzymal z powrotem od Ojca dopiero po zmartwychwstaniu ... np. Jezus na ziemi czyni cuda bo wierzy doskonale w Ojca .

Izaj. 9:5-6
5. Albowiem dziecie narodzilo sie nam, syn jest nam dany i spocznie wladza na jego ramieniu, i nazwa go: Cudowny Doradca, Bog Mocny, Ojciec Odwieczny, Ksiaze Pokoju.
6. Potezna bedzie wladza i pokoj bez konca na tronie Dawida i w jego krolestwie, gdyz utrwali ja i oprze na prawie i sprawiedliwosci, odtad az na wieki. Dokona tego zarliwosc Pana Zastepow.

Mich. 5:1
1. Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.


Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy( ze świata) nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest
na (W) łonie Ojca, objawił go.

Flp 2:5-11
5. To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,
10. aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.

Hebr. 1 ,8-10
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
(BW)

Jednym ze swiadectw pozabiblijnych mowiacych o Jezusie jest.Testimonium, Flavianum,ktore znajduje sie w dziele Jozefa Flawiusza"Dawne dzieje Izraela"(Antiguitates).
Oto jego tresc:

W tym czasie zyl Jezus,czlowiek madry,jezeli w ogole mozna go nazwac czlowiekiem. Czynil bowiem rzeczy niezwykle i byl nauczycielem ludzi ,ktorzy z radoscia przyjmowali prawde .Poszlo za nim wielu Zydow jako tez pogan. On to byl Chrystusem, A gdy wskutek doniesienia najznakomitszych u nas medrcow, Pilat zasadzil go na smierc krzyzowa ,jego dawni wyznawcy nie przestali go milowac. Albowiem trzeciego dnia ukazal im sie znow jako zywy ,jak to o nim oraz wiele innych zdumiewajacych rzecz przepowiadali boscy prorocy odtad az po dzien dzisiejszy istnieje spolecznosc chrzescijan ,ktorzy od niego otrzymali swa nazwe."(XVIII,3,3)


Inne z poza chrzescijanskich swiadectw o Jezusie Chrystusie to pisma Rzymian np.
Jest list Pliniusza Mlodszego (okolo .112 r. )namiestnika Bitynii ,napisany do cesarza Trajana. Czytamy w nim' "Inni wymienieni w wykazie powiedzieli ,ze sa chrzescijanami ,lecz zaraz sie zaparl i ,ze wprawdzie byli nimi ,lecz byc przestali .Zapewniali zas ,ze cala ich wina czy blad polega na tym ,ze zwykli byli w wyznaczonym dniu gromadzic sie przed switem i odmawiac wspolnie modlitwe do Chrystusa jakby do Boga "(Listy X ,96)

Mesjasz Jezus czlowiek


Jezus nigdy w Biblii nie byl inaczej nazywany jak tylko czlowiek - Jezus sam zaprzecza ze jest Bogiem ....

Marka 10:17,18

17 Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim na kolana, pytal Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie wieczne?" 18 Jezus mu rzekl: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bog.

1 Kor. 8:5-6
5. Bo chociaz nawet sa tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogow i wielu panow,
6. Wszakze dla nas istnieje tylko jeden Bog Ojciec, z ktorego pochodzi wszystko i dla ktorego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko istnieje i przez ktorego my takze istniejemy.

1 Tym 2:5
Albowiem jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi, czlowiek Chrystus Jezus,

Dz.17:31: dlatego ze wyznaczyl dzien, w ktorym sprawiedliwie bedzie sadzic swiat przez Czlowieka, ktorego na to przeznaczyl, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

Jezus jest czlowiekiem i twierdzenie ze zyl przed narodzinami to teza pochodzaca z mysli greckiej

Jezus wczesniej byl tylko z planie, w zamysle Stworcy 1 Piotra 1:20

On byl wprawdzie przewidziany przed stworzeniem swiata, dopiero jednak w ostatnich czasach sie objawil ze wzgledu na was.

Lukasza 1:32

Bedzie On wielki i bedzie nazwany Synem Najwyzszego, a Pan Bog da Mu tron Jego praojca, Dawida

Tutaj wyraznie pisze ze Jezus BEDZIE nazywany..Bedzie czyli nie jest..Bedzie kiedy sie urodzi..


Bog to czasem tylko tytul o czym wielu zapomina..

ks Wyj.7:1

I rzekl Pan do Mojzesza: Oto ustanawiam cie bogiem dla faraona, a brat twoj Aaron bedzie twoim prorokiem

Ps. 82:6
6. Rzeklem: Wyscie bogami I wy wszyscy jestescie synami Najwyzszego,

Jan. 10:34-36
34. Odpowiedzial im Jezus: Czyz w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzeklem: Bogami jestescie?
35. Jesli nazwal bogami tych, ktorych doszlo slowo Boze [a Pismo nie moze byc naruszone],
36. Do mnie, ktorego Ojciec poswiecil i poslal na swiat, wy mowicie: Bluznisz, dlatego, ze powiedzialem: Jestem Synem Bozym?
Co do Izaj. 9:5
boskosc mesjasza wedlug Zydow tu nie ma zadnego uzasadnienia w Biblii. Niejednokrotnie jednak propagatorzy tej niezgodnej z Biblia doktryny cytuja werset Izajasza 9 : 5 blednie go tlumaczac i interpretujac co wynika tez z wyrywania tego wersetu z kontekstu. W wersecie tym podano nastepujace tytuly Mesjasza :

Izajasza 9 : 5. 9 ( Biblia Hebraica ) :

כִּי יֶלֶד יֻלַּד לָנוּ בֵּן נִתַּן לָנוּ וַתְּהִי הַמִּשְׂרָה עַל שִׁכְמוֹ
וַיִּקְרָא שְׁמוֹ פֶּלֶא יוֹעֵץ אֵל גִּבּוֹר אֲבִי עַד שַׂר שָׁלוֹם

Zwlaszcza druga czesc wersetu mowi, ze Mesjasz zostanie tak nazwany, ale nie z racji swego urodzenia tylko jak na to wskazuje dalszy kontekst - z racji oparcia sie na prawie i sprawiedliwosci co dokona w swej zarliwosci JEHOWAH Zastepow ( Izaj. 9 : 6 ).
Nie zawdziecza wiec tych tytulow sobie i nie on sobie je nadal.

A oto zaszczytne tytuly, ktorymi nazwie go Bog Wszechmocny :

Cudowny Doradca - פֶּלֶא יוֹעֵץ ( hebr. Pele Joec )
Boski Bohater אֵל גִּבּוֹר ( hebr. El Gibbor )
Ojciec Odtad אֲבִי עַד ( hebr. Abi Ad )
Ksiaze Pokoju שַׂר שָׁלוֹם ( hebr. Sar Szalom )
W zadnym z tych tytulow, tak samo jak w calym wersecie i w kontekscie nie widac, by Mesjasz byl tutaj Bogiem lub Ojcem Odwiecznym jak sugeruja chrzecijanskie przeklady Biblii .

Hebrajskie עַד w tytule אֲבִי עַד ( hebr. Abi-Ad ) nie oznacza odwiecznosci. Gdyby chodzilo o to, ze Mesjasz istnial odwiecznie, to uzyto by tutaj takiego samego okreslenia jak w Psalmie 90 : 2 - מֵעֹולָם עַד־עֹולָם ( hebr. me olam - ad olam ). Ale to okreslenie zarezerwowane jest wylacznie dla Boga Wszechmocnego, ktory jest Absolutem. Wylacznie JEHOWAH jest Absolutem. Mesjasz nigdy Nim nie byl i nigdy nie bedzie.

Izaak Cylkow tlumaczy ten werset nastepujaco :

" i nazwa imie jego : Znamienitym radca, boskim bohaterem, patryarcha wiecznym, ksieciem pokoju ".
אֲבִי עַד Wycliffe tlumaczy jako - " father of the world to coming ", a np. ks.J Wujek tlumaczy jako " ojciec przyszlego wieku ". Zaden wiec tytul, ktory mial otrzymac Mesjasz z racji oparcia sie na prawie i sprawiedliwosci nie wynika z jego urodzeniu lub statusu ontycznego. praojca, Dawida

Mesjasz w Judaizmie i Islamie

Dwunasty punkt z Trzynastu Zasad Wiary Majmonidesa (Rambama) stwierdza:

"Wierze pelnia wiary w nadejscie Mesjasza i chociaz nawet on zwleka, to nie przestaje czekac na niego kazdego dnia."

Tradycja zydowska wiaze z nadejsciem Mesjasza rozne oczekiwania. Co najmniej wobec pieciu istnieje powszechna zgoda opinii:

Mesjasz bedzie potomkiem rodu krola Dawida, uzyska wladze nad ziemiami Izraela, zgromadzi w Izraelu Zydow z calego swiata, przywroci pelne przestrzeganie praw Tory i - w rezultacie - przyniesie pokoj calemu swiatu.

http://the614thcs.com/40.162.0.0.1.0.phtml


Muzulmanie czcza Jezusa jako jednego z najwazniejszych prorokow. Podobnie jak jego poprzednikom, rowniez Jezusowi Stworca powierzyl misje gloszenia ludziom posluszenstwa wobec jednego i jedynego Boga Wedlug niektorych koncepcji (blizszych sunnizmowi) jedynym Mahdim byl Jezus – Isa. Czesciej jednak sunnici uwazaja, ze Mahdi i Isa polacza swoje sily w ostatecznej walce z antychrystem (falszywym prorokiem) Dadzdzalem. Przyjscie Mahdiego ma poprzedzac atak wojsk niewiernych ....

Jezus w islamie
Ksiega islamu wymienia kilka cudow w dzialalnosci Jezusa, m.in. stworzenie ptakow z gliny, przywrocenie wzroku niewidomemu, uzdrowienie tredowatego i wskrzeszenie umarlych (5,110). Koran mowi nie tylko o „cudownych znakach” czynionych przez Jezusa, ale uznaje jego samego jako znak, przez ktory Bog oglasza ludzkosci prawde o swym milosierdziu. Koran wymienia takze inne tytuly, ktore potwierdzaja wyjatkowy charakter Jezusa. Zostaje on nazwany „Sluga” (Abd), „Prorokiem” (Nabi), „Poslancem” (Rasul), „Mesjaszem” (Al-Masih), „Slowem Bozym” (Kalima), „Duchem Bozym” (Ruh) i „Tym, ktory przyniosl Pismo”, czyli Ewangelie – Indzil.

http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 sierpnia 2017, o 13:53 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 2 września 2017, o 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tomek a ty za którym punktem- opcja jestes ?

ty czujesz jakie Objawienie Siebie DAŁ tobie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 2 września 2017, o 10:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dla mnie Jezus na ziemi to drugi Adam Syn Człowieczy ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 2 września 2017, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
hmm a co to znaczy tak dokładniej tak duchowo ?
bo wkleiłes art a w nim jest wiecej wiec skoro wkleiłes to z czyms sie
nie zgadzasz czy wszystko to jest zgodne z twoim zborowym wyznaniem wiary?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 2 września 2017, o 13:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ten materiały pokazuje że nawet w oparciu o Biblie można dochodzić do całkiem różnych wniosków ... dla mnie Jezus na ziemi to człowiek a nie Bóg ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 3 września 2017, o 08:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jesli tak cie nauczyli to nie masz nadziei bo tylko Bóg grzechy anuluje , człowiek
nic nie moze.

Biblia to zapis ludzi którzy mieli Objawienia którzy osobiscie znali Jeszua Mesjasza.
i przekazali nam ze On to WILEKI Bóg Stwórca Nieba i Ziemi .
a nie człowiek jak chce Go przedstawiac szatan .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 3 września 2017, o 08:46 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Jezus na ziemi to była świątynia w której za zasłona ciała mieszkała pełnia Boskości -Duch Sw obecnie Imię - obecność Duchowa Boga wśród nas a nawet w nas

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 3 września 2017, o 09:16 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jezus uczył chcesz być zbawiony przestrzegaj przykazań jeśli Jezus na ziemi umarł na krzyżu to był człowiekiem bo Bóg nie może umrzeć gdyż jest nieśmiertelny ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 3 września 2017, o 11:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
świątynię ,którą tu widzicie -zburzcie a Ja ją w 3 dni odbuduję
On poświecił światynię ciała
a po trzech dniach ją odbudował

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 3 września 2017, o 17:17 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Czyli śmierć Jezusa na krzyżu to była fikcja ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 4 września 2017, o 07:58 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
jaka fikcja ????? świątynia ciała została zburzona a zasłona do miejsca najświętszego przerwana
On przeszedł jak pisze w liście do Hebrajczyków przez zasłonę - ciała
dzięki temu i my mamy przystęp do Niego bo nie ma już zasłony ciała

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 4 września 2017, o 09:16 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Skoro Jezus na ziemi nie był człowiekiem to Jego śmierć na krzyżu to fikcja a poza tym sam Jezus na krzyżu mówi że jest człowiekiem bo sam woła Boże czemu mnie opuściłeś ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 4 września 2017, o 14:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
w tym momencie Jezus wypełnia Słowo cytując psalm
Zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi ?
Chcesz mi udowodnić ,ze Jezus nie jest Bogiem?
tu na ziemi uniżył się Słowo stało się ciałem

Jezus przyszedł w ciele
pisze
nie pisze że był tylko ciałem

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 4 września 2017, o 15:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ap Jan pisze w listach że Ci co uważają że Jezus nie przyszedł w ciele ( czyli jako człowiek ) są w błędzie ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim jest Jezus ... materialy z internetu ....
 Post Napisane: 4 września 2017, o 15:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
człowiek ma ciało bo jest cielesny a Jezus przyszedł w ciele bo UNIŻYŁ samego siebie przyjął postać sługi - nie upierał się zachłannie przy postaci Bożej
nie widzisz różnicy ?????

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 września 2017, o 15:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL