Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 13 stycznia 2020, o 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wiem,wiem :D: myslałam że qołabka skojarzy ci sie z kobieta .ale nie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 stycznia 2020, o 17:32 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 13 stycznia 2020, o 17:37 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Wiem,wiem :D: myslałam że qołabka skojarzy ci sie z kobieta .ale nie .
Fundamentalista biblijny kojarzy mi się z agresywnym pastorkiem stosującym ostracyzm, liderem sekty. Ale bywają i kobiety fundamentalistki. Jeśli są łagodne i miłe, ich fundamentalizm wtedy nikogo nie razi. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 13 stycznia 2020, o 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fundamentalistka ?
Przeciez to KOBIETY szły torowały droqe mężczyznom a oni zbierali oklaski
Sa zbyt delikatni ,bojazliwi <lol>
nie wiesz o tym ?
Kobiety z Armii Zbawienia sa dobrym przykładem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 13 stycznia 2020, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Fundamentalistka ?
..Kobiety z Armii Zbawienia sa dobrym przykładem.
Armia Zbawienia znana jest z szerokiej i intensywnej działalności charytatywnej. 12 grudnia 2014 w Watykanie miało miejsce spotkanie z papieżem Franciszkiem, w trakcie którego potwierdzono wolę współpracy Armii Zbawienia i Kościoła katolickiego w zakresie działalności charytatywnej oraz dalszego dialogu ekumenicznego. Działacze tego ruchu nie zajmują się szkalowaniem KrK, lecz wierzą
podobnie:
"Wierzymy w trójjedyność Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jedni w istocie, równi w mocy i chwale.
Wierzymy, że w osobie Jezusa Chrystusa są zjednoczone boska i ludzka natura, i dlatego On naprawdę i całkowicie jest Bogiem oraz naprawdę i całkowicie jest człowiekiem."

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 14 stycznia 2020, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
Fundamentalistka ?
..Kobiety z Armii Zbawienia sa dobrym przykładem.
Armia Zbawienia znana jest z szerokiej i intensywnej działalności charytatywnej. 12 grudnia 2014 w Watykanie miało miejsce spotkanie z papieżem Franciszkiem, w trakcie którego potwierdzono wolę współpracy Armii Zbawienia i Kościoła katolickiego w zakresie działalności charytatywnej oraz dalszego dialogu ekumenicznego. Działacze tego ruchu nie zajmują się szkalowaniem KrK, lecz wierzą
podobnie:
"Wierzymy w trójjedyność Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jedni w istocie, równi w mocy i chwale.
Wierzymy, że w osobie Jezusa Chrystusa są zjednoczone boska i ludzka natura, i dlatego On naprawdę i całkowicie jest Bogiem oraz naprawdę i całkowicie jest człowiekiem."

Ja o kobietach a ty mi wyjeżdżasz z watykanskim wyznaniem wiary ,Matki Roma .
tu inny temat

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 14 stycznia 2020, o 16:56 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
..Matki Roma .
tu inny temat
Roma to Romowie, potocznie Cyganie (nazwa własna w języku romskim Roma lub Rroma, Rromani w zależności od dialektu)
Obrazek

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 21 stycznia 2020, o 18:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
..Matki Roma .
tu inny temat
Roma to Romowie, potocznie Cyganie (nazwa własna w języku romskim Roma lub Rroma, Rromani w zależności od dialektu)
Obrazek


Powiedz mi czy znasz cygański ? Jak nie ?
To powiem ci że piszesz bzdury !

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 25 stycznia 2020, o 17:05 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
...To powiem ci że piszesz bzdury !

DON WASYL & ROMA - MY CYGANIE !

co to ma być jaki związek z tematem?
usuwam !

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Ostatnio edytowano 28 stycznia 2020, o 14:25 przez anawa, łącznie edytowano 1 raz
,


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 26 stycznia 2020, o 16:04 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Fedorowicz znów post do wątku ni z gruszki ni z pietruszki...Smutne....bo kpisz i ignorujesz innych ...

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 27 stycznia 2020, o 16:15 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
whitedove napisał(a):
Fedorowicz znów post do wątku ni z gruszki ni z pietruszki...Smutne....bo kpisz i ignorujesz innych ...

Napisałem 17 (słownie siedemnaście) postów w tym temacie wątku. Nie odniosłaś się do żadnego z nich, zignorowałaś dosłownie wszystkie. Nie odniósł się do nich także ZibiShalom. Na koniec napisałem niewinny żarcik, aby załagodzić i przewietrzyć ciężką i niemiłą atmosferę na forum nieustannego szczucia na katolików. Oczywiście, że Noemi nie chodziło o Romów, tylko o KrK. A ty wyrywasz się nagle jak "Filip z konopii" razem z Zibim, nawet nie czytając poprzednich postów. A słowo "znów" sztucznie wstawione to nieuzasadniona złośliwość z twojej strony.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 1 lutego 2020, o 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
whitedove napisał(a):
Fedorowicz znów post do wątku ni z gruszki ni z pietruszki...Smutne....bo kpisz i ignorujesz innych ...

Napisałem 17 (słownie siedemnaście) postów w tym temacie wątku. Nie odniosłaś się do żadnego z nich, zignorowałaś dosłownie wszystkie. Nie odniósł się do nich także ZibiShalom. Na koniec napisałem niewinny żarcik, aby załagodzić i przewietrzyć ciężką i niemiłą atmosferę na forum nieustannego szczucia na katolików. Oczywiście, że Noemi nie chodziło o Romów, tylko o KrK. A ty wyrywasz się nagle jak "Filip z konopii" razem z Zibim, nawet nie czytając poprzednich postów. A słowo "znów" sztucznie wstawione to nieuzasadniona złośliwość z twojej strony.


Phen mande czhawo so dowa sy Rrom ? Dżynes so rakirał tu ? Czy na ?
Co do postów jakie piszesz tu na forum ? Napiszę ci że wasz kościół nie
był wcale od początku swego istnienia ani trochę chrześcijański, więc wasze postrzeganie
Jeszu'y nie ma nic wspólnego z tym jaki On jest naprawdę i jaki był gdy narodził się na ziemi.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 2 lutego 2020, o 04:46 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Phen mande czhawo so dowa sy Rrom ? Dżynes so rakirał tu ? Czy na ?
Co do postów jakie piszesz tu na forum ? Napiszę ci że wasz kościół nie
był wcale od początku swego istnienia ani trochę chrześcijański, więc wasze postrzeganie
Jeszu'y nie ma nic wspólnego z tym jaki On jest naprawdę i jaki był gdy narodził się na ziemi.

Dziękuję , że choć raz odniosłeś się do moich wpisów i postawiłeś tezę, że Kościół katolicki nie jest chrześcijański którą jak myślę wkrótce udowodnisz. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 2 lutego 2020, o 06:46 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Cytuj:
co to ma być jaki związek z tematem?
usuwam !

Taki sam związek, jak wpis Noemi o "matce Romie". Czyli żaden. Jeżeli zatem uczciwie moderujesz i usuwasz mój offtopic, to tamten offtopowy wpis Noemi wypadałoby również usunąć zamiast krętaczyć.

nie pouczaj mnie co powinnam usuwać a co zostawiać

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 15 lutego 2020, o 05:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Fedorowicz napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Phen mande czhawo so dowa sy Rrom ? Dżynes so rakirał tu ? Czy na ?
Co do postów jakie piszesz tu na forum ? Napiszę ci że wasz kościół nie
był wcale od początku swego istnienia ani trochę chrześcijański, więc wasze postrzeganie
Jeszu'y nie ma nic wspólnego z tym jaki On jest naprawdę i jaki był gdy narodził się na ziemi.

Dziękuję , że choć raz odniosłeś się do moich wpisów i postawiłeś tezę, że Kościół katolicki nie jest chrześcijański którą jak myślę wkrótce udowodnisz. :D:


A co mam udowadniać ? Od początku istnienia kościół Rzymsko-Katolicki opiera się na czymś co w Biblii jest przeciwne Bogu a opiera się na ludzkiej tradycji, oszustwach i morderstwach oraz innych błędnych założeniach, z tego co wiem udowodniono że Konstantyn Wielki nie był chrześcijaninem wcale, że mitem jest jego wizja krzyża, tak samo jest z jego uznaniem chrześcijaństwa jako jedynej dominującej religii, natomiast milczy się że jego poprzednik uczynił to co miałby on zrobić i że tego cezara matka była bliżej chrześcijaństwa niż sam Konstantyn przez całe swoje życie, samą jego DONACJĘ uznano za fałszerstwo pierwszych biskupów rzymskich, podobnie jest z kultem Miriam matki Jezusa na początku był zabroniony pod karą śmierci, a teraz jej Latria jest u was powszechna, lecz wtedy był z tym tumult tak jak to było w Efezie przed i podczas soboru,
gdzie zabijano każdego biskupa który sprzeciwiał się uznaniem jej za Theotokos ! I nie dopuszczano do przybycia na sobór tych przeciwników, wielu z nich uwięziono a innych zabijano na miejscu. Czy tak działał pierwszy kościół ?

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 17 lutego 2020, o 05:22 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
A co mam udowadniać ? Od początku istnienia kościół Rzymsko-Katolicki opiera się na czymś co w Biblii jest przeciwne Bogu a opiera się na ludzkiej tradycji, oszustwach i morderstwach oraz innych błędnych założeniach, z tego co wiem udowodniono że Konstantyn Wielki nie był chrześcijaninem wcale, że mitem jest jego wizja krzyża, tak samo jest z jego uznaniem chrześcijaństwa jako jedynej dominującej religii, natomiast milczy się że jego poprzednik uczynił to co miałby on zrobić i że tego cezara matka była bliżej chrześcijaństwa niż sam Konstantyn przez całe swoje życie, samą jego DONACJĘ uznano za fałszerstwo pierwszych biskupów rzymskich, podobnie jest z kultem Miriam matki Jezusa na początku był zabroniony pod karą śmierci, a teraz jej Latria jest u was powszechna, lecz wtedy był z tym tumult tak jak to było w Efezie przed i podczas soboru,
gdzie zabijano każdego biskupa który sprzeciwiał się uznaniem jej za Theotokos ! I nie dopuszczano do przybycia na sobór tych przeciwników, wielu z nich uwięziono a innych zabijano na miejscu. Czy tak działał pierwszy kościół ?

Błędem jest przekonanie, że pierwotny kościół rozwiązał wszystkie problemy, nawet te które za jego czasów w ogóle nie występowały. Kolejnym błędem jest taktowanie zapisów NT w sposób fundamentalistyczny, literalny jako historyczny i dokładny zapis wydarzeń w oderwaniu od tradycji. Nie chodziło mi o nacechowane negatywnymi emocjami i uprzedzeniami kolejne fikcyjne oskarżenia, za którymi nie idą żadne dowody. O historii najlepiej rozmawiać z historykami. Jeżeli chcesz dyskutować o historii starożytnej jako laik i amator w sposób sensowny, musiałbyś powołać się na naukowe źródła historyczne, pisane i niepisane, podać autorów dzieł naukowych i na tej podstawie udowodnić swoje tezy. Nie interesuje mnie również wybiórcze wyszukiwanie w necie (przeważnie na sensacyjnych stronach lewacko-antykatolickich spod znaku LGBT) jakichś ludzkich słabości pojedynczych katolików , co czynicie na tym forum w sposób uporczywy i maniakalny z pominięciem pozytywnych przykładów wiary katolickiej.

Forum świeci pustkami przez zniechęcanie katolików do pisania w takim smutnym klimacie, w którym wyciąga się z oceanu zdrowych ryb jakąś pojedynczą, śmierdząca rybkę i bezustannie wącha się jej odór nie podając ani jednego z nieprzeliczonych przykładów dobroczynnej działalności ludzi Kościoła. Nie podaje się też przykładów dobrych dzieł własnych religii. Dlatego nie chciałem znów nasączać się jadem, ale chodziło mi o pojmowanie zasad i nauczania wiary chrystusowej. Czy Kościół nie jest chrześcijański ? Czym jest Kościół chrześcijański? Chrześcijanie wierzą, że Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla ludzkiego zbawienia; otaczają zatem w swej Tradycji kultem Miłosierdzie Boże, które daje przebaczenie i Ducha Świętego, a ich głównym fundamentem jest miłość Boga i bliźniego.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lutego 2020, o 05:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL