Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 22 listopada 2019, o 14:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Jan wykazał że Kadosh Ruach Elohim jest osobą nie energią bezosobową a osobą,
Mimo że Bóg jest to: Ojciec, Syn i Duch Święty to jednak jest Jeden (Echad) Bóg,
a nie pogańska trójca, rozpatrując to widzimy że w trójcy są trzy osoby działające niezależnie od siebie,
natomiast Bóg Izraela to trój jedność (złożona jedność), mimo że to są trzy osoby ale działające jak jedna
osoba, to wyróżnia Boga Izraela.


Zibi -sa trzy osoby działajca niezaleznie od siebie i to jest poganskie
a działajace jak jedna to biblijne ?
to jakis robot ?
nie moze byc żeby trzy osoby głowy działały jak jedna to jakies greckie bogi jeden korpus trzy głowy

Wiem o Duch Mesjasza powiedział przez proroka
Ojciec Ad-Wiekuisty .
a Jeszua powiedział ze przyszedł Objawic Ojca
bo tylko On Go zna i Objawia komu chce ,
Sam Siebie Objawiam,

__________

co do wypowiadania Imienia ,to nie wiem skad masz taka wieze ze nie wypowiadaja bo ja mam info
ze wypowiadaja ,
Nie wyobrazam sobie ,zeby nie potrafili nie znali nie wiedzieli
pan Fedorowicz wie :wink:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 listopada 2019, o 14:16 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 22 listopada 2019, o 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Co do wypowiadania imienia Bożego: żydzi a dokładnie kapłani (arcykapłan) mogli wypowiadać imię Boże
jedynie w Jerozolimie i w Świątyni, i tylko w jednym dniu roku podczas składania ofiary zagrzesznej za cały Izrael, tak mówiło prawo, w każdym innym dniu i miejscu takie wymawianie imienia Bożego było zakazane jako pogwałcenie zakonu i każdy mógł być ukamienowany, nie ważne skąd wiem, ważne że wiem bo o tym czytałem, do dzisiaj jest zwyczaj by zamiast imienia Bożego Izraelita zamiat wymawiać
imię Boże mówił HaSzem (Imię) co wiadomym jest o jakie imię chodzi, co do Trójedności Bożej to jest wiele miejsc w Biblii gdzie występuje i Ojciec i Syn razem, jak w 2 Mojżeszowej 33:18-23-34:6,7; A co powiesz na te wersety 1 Mojż. 3:22; 11:6-8 czy Bóg mówił do siebie w pluralis majestatis: pójdźmy, zróbmy, zobaczmy itd. oj wątpię mimo że Bóg jest ECHAD to jednak jest Trójjedyny.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 24 listopada 2019, o 05:27 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Co zrobic ?
uwaznie czytac i wtedy sie ujrzy,ze mowa jest o Jednym który mówi o Sobie w rózny sposób objawiajac Siebie.
..Jeszuah zawsze mówi wskazujac na Siebie .
...Duch Swoja Krwia Wykupił Swój Zgromadzenie .
W Biblii hebrajskiej cierpiacy sluga hebr. אִ֥ישׁ מַכְאֹב֖וֹת [ish makh’ovot] czyli Mąż Cierpień to teologiczne pojęcie biblijne. Oznacza oczywiscie nie Boga Izraela, tylko caly Izrael. JHWH sam opowiada o swoim Słudze Izraelu, któremu dał swojego Ducha. Sługa Izrael przyniesie Prawo (judaizm) narodom. Judaizm neguje osobowy charakter Ciepiącego Sługi JHWH i uznaje, że jest to zbiorowy symbol lub metafora całego ludu żydowskiego, cierpiącego prześladowania dla dobra ludzkości. Natomiast w Nowym Testamencie Syn to Jezus Chrystus (Mesjasz) który przynosi chrześcijaństwo judaizmowi i gojom.. a sam bezcielesny duch droga Noemi nie posiada krwi jak ciało. Ponieważ Biblia jest zbiorem tekstów judaizmu i chrześcijaństwa, bardzo łatwo o pomieszanie tych tak bardzo odmiennych religii. Stąd tyle odmiennych denominacji i wyznań w chrześcijańtwie.

Nowy Testament mówi często o wszystkich trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej łącznie. Tak właśnie jest w pozdrowieniach Pawłowych, które weszły do liturgii Eucharystii (np. por. 2 Kor 13, 13), w formułach uwielbienia Boga (por. 1 Kor 12, 4-6), w Łukaszowym opowiadaniu o Zwiastowaniu (por. Łk 1, 35), w tradycji synoptycznej o chrzcie w Jordanie (por. Mk 1; Mt 3; Łk 3) oraz w formule przekazanej w streszczeniu objawień Zmartwychwstałego przez św. Mateusza (28, 19): "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Teologowie posłużyli się pojęciami:
- "substancji" (oddawanym niekiedy przez słowo "istota" [grec. ousia] lub "natura" [physis]), aby określić Trójcę w Jej jedności;
- "osoby" [hipostasis, prosopon], aby określić Ojca, Syna i Ducha Świętego w ich wzajemnych różnicach;
- "relacji", aby oddać prawdę, że rozróżnienie Osób Boskich opiera się na Ich wzajemnym odniesieniu do siebie (por. KKK 249-252).

Według herezji jeden Bóg przybiera różne postacie w rozmaitych działaniach - jakby trzy różne maski, raz jako Ojciec, innym razem jako Syn, jeszcze innym jako Duch Święty. Według modalistów - Ojciec cierpi na krzyżu (patrypasjanizm, łac. Patri passio). Według innych - Bóg we Wcieleniu przestaje być Stwórcą itp.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 26 listopada 2019, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
Co zrobic ?
uwaznie czytac i wtedy sie ujrzy,ze mowa jest o Jednym który mówi o Sobie w rózny sposób objawiajac Siebie.
..Jeszuah zawsze mówi wskazujac na Siebie .
...Duch Swoja Krwia Wykupił Swój Zgromadzenie .

.
W Biblii hebrajskiej cierpiacy sluga hebr. אִ֥ישׁ מַכְאֹב֖וֹת [ish makh’ovot] czyli Mąż Cierpień to teologiczne pojęcie biblijne.
Oznacza oczywiscie nie Boga Izraela, tylko caly Izrael.
JHWH sam opowiada o swoim Słudze Izraelu, któremu dał swojego Ducha.
Sługa Izrael przyniesie Prawo (judaizm) narodom.
Judaizm neguje osobowy charakter Ciepiącego Sługi JHWH i uznaje, że jest to zbiorowy symbol lub metafora całego ludu żydowskiego, cierpiącego prześladowania dla dobra ludzkości.

To nauka bez uzasadnienia bo jest tam mowa o grzechu a to ze judaizm neguje osobowy charakter i sam siebie podstawia to jedynie kamufluje Prawdę.
Trudno uwierzyc ze YHVH wział na Siebie grzech Swego ludu ze to w Jeszua cały Syn Israel.
Powiedz jak cierpi za cała ludzkosc skoro sam sprzeciwiał sie JHVH i dlaczeo nie chce uznac swoich win wobec Elohim?


Cytuj:
Natomiast w Nowym Testamencie Syn to Jezus Chrystus (Mesjasz) który przynosi chrześcijaństwo judaizmowi i gojom.. a sam bezcielesny duch droga Noemi nie posiada krwi jak ciało. Ponieważ Biblia jest zbiorem tekstów judaizmu i chrześcijaństwa, bardzo łatwo o pomieszanie tych tak bardzo odmiennych religii.
Stąd tyle odmiennych denominacji i wyznań w chrześcijańtwie.

Przynosi Odkupienie ,Wyzwolenie od grzechów przywrócenie społeczności z Nim .


Cytuj:
Nowy Testament mówi często o wszystkich trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej łącznie.

dlaczeo trec a nie dwa albo pięć skad te trzy z watykanu ? przenajswietsza trója ?
nawet o HVH nie mówisz przenajświętszy .

Cytuj:
Tak właśnie jest w pozdrowieniach Pawłowych, które weszły do liturgii Eucharystii (np. por. 2 Kor 13, 13), w formułach uwielbienia Boga (por. 1 Kor 12, 4-6), w Łukaszowym opowiadaniu o Zwiastowaniu (por. Łk 1, 35), w tradycji synoptycznej o chrzcie w Jordanie (por. Mk 1; Mt 3; Łk 3) oraz w formule przekazanej w streszczeniu objawień Zmartwychwstałego przez św. Mateusza (28, 19): "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

13 Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!
znaczy ze Jeszua i Duch sa poza Bogiem ?
wcale nie wskazuje na trojce pominiety Ojciec
Pan Jeszua mówi moja Miłosc w was
Duch rozlewa Miłosc zatem to ten Sam Bóg jest Duchem Objawionym w Osobie Jeszua Mesjasza .
4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
6 różne są wreszcie działania,
lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.

zadna trójca przeciez ap Paweł pokazuje ze JEST JEDEN który PRZEJAWIA sie Róznie.
zadne trzy osoby ale Jedna -
.
35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię

nie ma trzy zadna trojca .nie ma trójca ale Jeden Najwyzszy «Duch Święty .
.
10 W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie.
11 A z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie»5.

znaczy ze Duch Święty jest Ojcem ? nie ma trzeci
Mateusza (28, 19): "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"

kontrowersyjne kto dopisał kto narzucił było w pismach czy jezuici sie postarali?


Cytuj:
Teologowie posłużyli się pojęciami:
- "substancji" (oddawanym niekiedy przez słowo "istota" [grec. ousia] lub "natura" [physis]), aby określić Trójcę w Jej jedności;
- "osoby" [hipostasis, prosopon], aby określić Ojca, Syna i Ducha Świętego w ich wzajemnych różnicach;
- "relacji", aby oddać prawdę, że rozróżnienie Osób Boskich opiera się na Ich wzajemnym odniesieniu do siebie (por. KKK 249-252).
a to same herezje
.

Cytuj:
Według herezji jeden Bóg przybiera różne postacie w rozmaitych działaniach - jakby trzy różne maski, raz jako Ojciec, innym razem jako Syn, jeszcze innym jako Duch Święty. Według modalistów - Ojciec cierpi na krzyżu (patrypasjanizm, łac. Patri passio).
Według innych - Bóg we Wcieleniu przestaje być Stwórcą itp.

Oczywiscie ze tak Objawia Siebie jako chce .
Słowo Skrwawione na krzyzu ,oplute zmaltretowane przez to ze Syn Israel nieozpoznaje
Kto do niego przyszedł Nie rozpoznał Ojca -Wieczności
Słowo Stał sie Miesiste-Ciałem .

Zywa z Nieba Świątynia staneła pośród Jego własnosci a oni Ją zburzyli .
.
ale o trójcy nie tutaj temat ;>
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 26 listopada 2019, o 14:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
A co powiecie o 1 Jana 5:7 ? Zgoda że w najstarszych manuskryptach tego nie ma lecz ktoś ze skrybów z adnotacji uczynił wersety które weszły do kanonu.
I co powiecie o tej wojnie ?
https://www.youtube.com/watch?v=a0U3xEi3Yvs

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 26 listopada 2019, o 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Cytuj:
Jan wykazał że Kadosh Ruach Elohim jest osobą nie energią bezosobową a osobą,
Mimo że Bóg jest to: Ojciec, Syn i Duch Święty to jednak jest Jeden (Echad) Bóg,
a nie pogańska trójca, rozpatrując to widzimy że w trójcy są trzy osoby działające niezależnie od siebie,
natomiast Bóg Izraela to trój jedność (złożona jedność), mimo że to są trzy osoby ale działające jak jedna
osoba, to wyróżnia Boga Izraela.


Zibi -sa trzy osoby działajca niezaleznie od siebie i to jest poganskie
a działajace jak jedna to biblijne ?
to jakis robot ?
nie moze byc żeby trzy osoby głowy działały jak jedna to jakies greckie bogi jeden korpus trzy głowy

Wiem o Duch Mesjasza powiedział przez proroka
Ojciec Ad-Wiekuisty .
a Jeszua powiedział ze przyszedł Objawic Ojca
bo tylko On Go zna i Objawia komu chce ,
Sam Siebie Objawiam,

__________

co do wypowiadania Imienia ,to nie wiem skad masz taka wieze ze nie wypowiadaja bo ja mam info
ze wypowiadaja ,
Nie wyobrazam sobie ,zeby nie potrafili nie znali nie wiedzieli
pan Fedorowicz wie :wink:


Nie okej ja cię rozumiem, więc co Jezus nie jest Bogiem, tak ? A Duch Święty nie jest osobą tylko jakąś energią nie wiadomo jaką, a więc i nie jest też Bogiem ? Pozostaje kwestia jakiego żydzi Boga widzieli ?

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 27 listopada 2019, o 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Nie okej ja cię rozumiem, więc co Jezus nie jest Bogiem, tak ?
A Duch Święty nie jest osobą tylko jakąś energią nie wiadomo jaką, a więc i nie jest też Bogiem ? Pozostaje kwestia jakiego żydzi Boga widzieli ?

O jej przeciez wystarczy poczytac wszedzie wypowiadam sie ze Jeszua to YHVH wiec jak moze nie byc Bogiem.
Duch Święty, Duch Prawdy przyszykował Sobie CIAŁO Światynie i Objawił sie w Niej jako Osoba
nie musi sie dzielic Jeden Jest .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 28 listopada 2019, o 03:52 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
To nauka bez uzasadnienia bo jest tam mowa o grzechu a to ze judaizm neguje osobowy charakter i sam siebie podstawia to jedynie kamufluje Prawdę.
Trudno uwierzyc ze YHVH wział na Siebie grzech Swego ludu ze to w Jeszua cały Syn Israel.
Powiedz jak cierpi za cała ludzkosc skoro sam sprzeciwiał sie JHVH i dlaczeo nie chce uznac swoich win wobec Elohim?

Przynosi Odkupienie ,Wyzwolenie od grzechów przywrócenie społeczności z Nim .

dlaczeo trec a nie dwa albo pięć skad te trzy z watykanu ? przenajswietsza trója ?
nawet o HVH nie mówisz przenajświętszy .

13 Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!
znaczy ze Jeszua i Duch sa poza Bogiem ?
wcale nie wskazuje na trojce pominiety Ojciec
Pan Jeszua mówi moja Miłosc w was
Duch rozlewa Miłosc zatem to ten Sam Bóg jest Duchem Objawionym w Osobie Jeszua Mesjasza .
4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
6 różne są wreszcie działania,
lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.

zadna trójca przeciez ap Paweł pokazuje ze JEST JEDEN który PRZEJAWIA sie Róznie.
zadne trzy osoby ale Jedna -
.
35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię

nie ma trzy zadna trojca .nie ma trójca ale Jeden Najwyzszy «Duch Święty .
.
10 W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie.
11 A z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie»5.

znaczy ze Duch Święty jest Ojcem ? nie ma trzeci
Mateusza (28, 19): "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"

kontrowersyjne kto dopisał kto narzucił było w pismach czy jezuici sie postarali?

Oczywiscie ze tak Objawia Siebie jako chce .
Słowo Skrwawione na krzyzu ,oplute zmaltretowane przez to ze Syn Israel nieozpoznaje
Kto do niego przyszedł Nie rozpoznał Ojca -Wieczności
Słowo Stał sie Miesiste-Ciałem .

Zywa z Nieba Świątynia staneła pośród Jego własnosci a oni Ją zburzyli .

.

Interesujący dla mnie post Noemi, zawsze zastanawiałem się, w co dokładnie Noemi wierzy. Postaram się odnieść szczegółowo do przedstawionych powyżej oryginalnych myśli Noemi nieco później z braku czasu, ponieważ pracuję zawodowo. Ogólnie mówiąc
fundamentalizm biblijny i protestantyzm cechuje przede wszystkim wiara w nieomylność literalną Biblii oraz akcentowanie pewnych drugorzędnych elementów religijnych, często wyrwanych z kontekstu literackiego Biblii oraz czynienie z nich zasadniczych punktów doktryny i wierzeń. Może to być jakieś słowo lub werset błędnie rozumiany np.szabat (Adwentyści), Imię Boże jako Jehowa i zakaz transfuzji (powstrzymywanie się od krwi) u Swiadków Jehowy, chrzest wodny u Baptystów czy Zielone Swięta u Zielonoświątkowców i ogólnie zasada Sola Scriptura u Protestantów. Nacisk na doktrynę jest tak ogromny, że pomija się pozostałe, blliższe czy dalsze treści biblijne nieraz nawet te objaśniające wyrwany z kontekstu werset.

Powoduje to odmienność denominacji, izolację od innych i uczucie wyjątkowości swego wyznania wpajane wiernym przez liderów, zamknięcie umysłu na trzeżwe, krytyczne myślenie, przekonanie o wybraństwie i obowiązku nawracania "tych gorszych" których zbawienie "wisi na włosku", bo np.nie znają prawidłowego wymawiania czy pisania Imienia Bożego będącego osią religijnej doktryny.
Tymczasem imię oznacza po prostu osobę która je nosi, zatem Imię Jezus oznacza po prostu Jezusa Chrystusa i związane jest z nauką którą głosił. Imię Boże nie jest magiczną mantrą dla chrześcijanina, której samo powtarzanie cudownie zbawia. To nie Imię Jezus, czy to powtarzane jako Jeszu, czy jako Jeszua lub Jehoszua zawisło na krzyżu, ale Bóg który stał się człowiekiem. Pozdrawiam ! CDN. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 28 listopada 2019, o 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
No właśnie Bóg który dzięki (pomocy) Ducha Świętego przyszedł (urodził się) na ziemię jako człowiek
co zresztą uczony rabin Saul (Paweł) z Tarsu zapisał w jednym z listów, a mianowicie
w liście do Filipian 2:5-8
Niech będzie w was takie nastawienie umysłu, jakie też [było] w Chrystusie Jezusie;
On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.

Jakiś czas temu na innym forum jeden z moich oponentów napisał mi: Że Bóg nie mógł stać się
człowiekiem, że to niemożliwe by Bóg mógł się tak uniżyć, no cóż ludzki umysł nieraz nie jest w stanie ogarnąć tego że Bóg może wszystko, więc i może uniżyć się do pełnej postaci ludzkiej, czyli że:
może mieć w sobie ludzką krew, kości jelita (wnętrzności) itd. a jednak Jezus jak opisują te wersety mógł to zrobić, druga sprawa On już wcześniej to robił spotkanie z Abramem (Abrahamem) gdzie jadł i pił z nim, następnie jest to że zostaliśmy stworzeni na obraz (morfe) i podobieństwo Boże, a prorok
Izajasz opisał Boga w 50 rozdziale gdzie Bóg jest narratorem tego rozdziału i opisuje siebie.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 28 listopada 2019, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bo który dzieki pomocy Ducha Świętego przyszedł urodził sie na ziemi ?
Ale Bóg JEST Duchem to jak Duch potrzebuje pomocy innego Ducha ?
ot masz 2 duchy a ktory jest Ojcem ?,obaj ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 28 listopada 2019, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Bo który dzieki pomocy Ducha Świętego przyszedł urodził sie na ziemi ?
Ale Bóg JEST Duchem to jak Duch potrzebuje pomocy innego Ducha ?
ot masz 2 duchy a ktory jest Ojcem ?,obaj ?


Więc wytłumacz mi, co znaczą słowa z ewangelii Łukasza w słowach anioła Gabriela ?
Że Duch Święty zacieni Miriam i ona narodzi syna któremu nada imię Jeszu'a !

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 30 listopada 2019, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Powiedz jak cierpi za cała ludzkosc skoro sam sprzeciwiał sie JHVH i dlaczeo nie chce uznac swoich win wobec Elohim?


Pisarze biblijni uznali winy swego Narodu i wierzyli, że Bóg za to ukarał, lecz przebaczył i nie odrzucił Izraela. Izrael stał się rzeczywiście światłością dla świata pogańskiego. Wierzyli w to także pisarze chrześcijańscy. List do Rzymian 11, 28-29:
"gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na przodków - przedmiotem miłości. Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne". Żydzi są teraz przedmiotem miłości, Bóg nie cofa danego słowa, dary jego są i pozostaną nieodwołalne. W Rz 9, 4 pisze Apostoł o swoich rodakach: "do nich należą przybrane synostwo i chwała przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice". Teza o odrzuceniu nie pasuje zresztą do całej "logiki" miłości Boga, jak ją poznajemy z Jego objawienia.
"Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? Żadną miarą!" (Rz 3, 3-4). Teza o odrzuceniu nie pasuje więc także do Jego Boskiej wierności. "Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego" (Tm 2, 13).

Cytuj:
Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię

nie ma trzy zadna trojca .nie ma trójca..


Jak to nie ma ? Autor Ewangelii wymienia tu przecież wszystkie trzy Osoby Boskie:
"Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam pożycia z mężem? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 1 grudnia 2019, o 06:27 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
6 różne są wreszcie działania,
lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.

zadna trójca


Paweł w Liście do Koryntian /1 Kor 12, 4-11/ pisze o Duchu Świętym który jawi się jako Osoba Boska i Jego darach. Wskazuje, iż:

"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. "

Znów mamy w kolejnym wersecie NT wymienione wszystkie trzy Osoby Boskie: Duch Święty, Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg Ojciec. Apostoł przypisuje Duchowi Świętemu dary łaski(charyzmaty),Synowi-jako Panu Kościoła posługi (ministeria), Bogu Ojcu który jest sprawcą wszystkiego we wszystkich-działania. Bardzo znamienny jest tu paralelizm między trzema Osobami Boskimi.

Spójrzmy dalej: Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.
Widzimy wiele Darów jakich udziela Duch Święty...I każdy z nich jest ważny.
Szczęść Boże !

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 2 grudnia 2019, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
noemi napisał(a):
Bo który dzieki pomocy Ducha Świętego przyszedł urodził sie na ziemi ?
Ale Bóg JEST Duchem to jak Duch potrzebuje pomocy innego Ducha ?
ot masz 2 duchy a ktory jest Ojcem ?,obaj ?


Więc wytłumacz mi, co znaczą słowa z ewangelii Łukasza w słowach anioła Gabriela ?
Że Duch Święty zacieni Miriam i ona narodzi syna któremu nada imię Jeszu'a !

Czy to sie kojarzy z zapłodnieniem ? bo tak to wyqlada .
a jest tu powiedziane ,ze na Miriam padł Cien , i wiemy ze SŁOWO Stał sie Ciałem czyli Miesem
ale dla ładniejszeqo brzmienia dali ciało .
zeby sie nie powtarzac
tu jest temat o CIELE i Krwi
viewtopic.php?f=12&t=24

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus Chrystus podawał się za Boga Ojca
 Post Napisane: 22 grudnia 2019, o 06:53 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Bo który dzieki pomocy Ducha Świętego przyszedł urodził sie na ziemi ?
Ale Bóg JEST Duchem to jak Duch potrzebuje pomocy innego Ducha ?
Teza, że Bóg potrzebował pomocy jest nieprawidłowa. To ludzkość potrzebowała pomocy. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 grudnia 2019, o 06:53 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL