Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ks. Rodzaju 45:3,
(3) rzekł do swych braci: Ja jestem Józef! Czy ojciec mój jeszcze żyje? Ale bracia nie byli w stanie mu odpowiedzieć,
gdyż się go zlękli.
Rodzaju 41:44,
rzekł do niego: Ja jestem faraonem, ale bez twej zgody nikt nie ośmieli się czegokolwiek przedsięwziąć
w całym kraju egipskim,

Łuk 1:19
A odpowiadając anioł rzekł do niego: Jam jest Gabriel, stojący przed Bogiem, i zostałem wysłany, by do ciebie przemówić
i zwiastować ci tę dobrą nowinę
Dz 10:21 Tedy Piotr zstąpiwszy do onych mężów, którzy od Kornelijusza do niego posłani byli, rzekł: Otom ja jest,
którego szukacie.
Cóż za przyczyna, dla którejście przyszli? BG
.
Cytuj:
David nie widzi roznicy..... Jesli nie uwierzycie, ze to JA JESTEM...... to umrzecie w grzechach swoich.
To jest OSTRZEZENIE David. Moze nie kazdemu jest dane wierzyc, nie wiem.?

vid- przedstawiles nam tu liczne argumenty wychodzace na przeciw stwierdzeniu- Pan Jezus jest takim samym wybawicielem
i pomazancem jakim byl Mojzesz czy Gedeon-zadnej roznicy nie widzisz.
To dziwne....Jan Chrzciciel, rowniez pomazaniec Bozy WIDZIAL:

Jana 1

(19) A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś?
(20) I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem.
(21) I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś?
I odpowiedział: Nie.
(22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie?
(23) Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.
(24) A wysłańcy byli z faryzeuszów.
(25) I pytając go, rzekli mu: Czemu więc chrzcisz, jeśli nie jesteś Mesjaszem ani Eliaszem, ani prorokiem?
(26) Odpowiedział im Jan, mówiąc: Ja chrzczę wodą, ale pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie;
(27) to Ten, który przyjdzie po mnie i któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka sandałów jego.

(29) Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.
(30) To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja.

Czy to jest xxx odpowiedz na wasze pytanie, a raczej OSWIADCZENIE- Ducha Chrystusowego w
ST nie bylo.....???
Czy Jan Chrzciciel okazal sie kalmca, a my zwodzicielami powolujac sie na jego swiadectwo?

Jezeli nie widzicie roznicy miedzy Mojzeszem a Chrystusem Panem, dlaczego nie obleczecie sie w Mojzesza,
dlaczego nie wzywacie jego imienia -tak jak apostolowie imienia Jezus-o kazdym czasie i miejscu,
dlaczego nie ochrzcicie sie w Mojzesza, dlaczego Mojzesza nie nazwiecie PANEM?
No i w koncu...dlaczego Mojzesz nie przelal swojej krwi..
jesli nie ma ZADNEJ roznicy miedzy zbawiCIELEM Mojzeszem a Zbawicielem Chrystusem Panem?

Nadal tak twierdzisz NIE MA ROZNICY?
To posluchaj co Jan ma ci do powiedzenia:
.
I Jana 1
(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem?

Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
(23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
(24) To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was.
Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
(25) A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.

Zastanow sie teraz , czemu Jan tak dziwnie zaczal- Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy,
że Jezus jest Chrystusem
a pozniej natychmiast dodaje- ten klamca to antychryst, kto podaje w watpliwosc Ojca i SYNA- JAKO jednosc-JEDEN.
Widzisz to- nie ma osobno Ojca i osobno Syna(czyli nie tak jak czytacie- kto nie uznaje Ojca jako Ojca i Syna jako Syna) .
Apostol wskazuje tutaj na JEDNEGO-Ojca i Syna( ja i Ojciec jedno jestesmy).
Dziwne sa zatem slowa: kto podaje w watpliwosc Ojca i Syna- przeciez Przeciwnik podaje pod watpliwosc wylacznie SYNA!.
..a tu o Ojcu pisze Jan....
. nie widza tego.....!!!!

Kolejne tajemnicze slowa: kto podaje w watpliwosc Syna nie ma Ojca-JAK TO???
Przeciez tu na forum mowia, ze MAJA OJCA, chociaz neguja Syna !!!! jako jednego Ducha Syna i Ojca, .
Zatem dlaczego???? KTO WYZNAJE SYNA ma i Ojca?- gdyz w Synu jest Ojciec i tylko w Synu( ja jestem w Ojcu,
a Ojciec we mnie) JEDEN DUCH-JEDEN PAN OJCIEC i SYN.
NIE ZADNA DWOJCA CZY TROJCA... Pan Bog jest jeden, a objawil sie jako Ojciec i Syn w osobie Pana Jezusa.

Powrodz teraz do pierwszego zdania- kto zatem jest CHRYSTUSEM???

KIM JEST JEZUS CHRYSTUS?
Jak powinnismy widziec Syna, kim dla nas jest ten, ktory zrodzil nas przez swojego Ducha( Ducha Chrystusowego, DS?).

Tak vid zglebiaj Jana- Bog dal nam ZYCIE WIECZNE- dal nam swojego Syna, gdyz w Synu jest ZYWOT,
on Slowem Zywota, Slowo Boga; SLOWO BOZE; SLOWO CHRYSTUSOWE- SAM BOG PAN.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:31 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ew Jan 17: 22 ) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.


Jak, takie JEDNO, gdyz.... STANOWIMY jedno jego cialo-CIALO CHRYSTUSOWE-ale to jak sami apostolowie mowia.
..TAJEMNICA......nie odslonieta dla wszystkich.

vid napisał/a:
I Jana 1
(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem?

Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
(23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
(24) To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście,
i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
(25) A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.


Tysiacl.

(22) Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
(23) Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca


Latwy i czytelny przekaz....POMAZANCEM-CHRYSTUSEM jest OJCIEC I SYN..jakbys tego nie wyluskal
Dlatego podajac w watpliwosc Syna nie masz Ojca.... ponad to twierdzisz, ze sam Bog nie przyszedl
w ciele jako Chrystus...o takich Jan tez mowil:

I Jan 4
(2) Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
(3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

(4) Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten,
który jest na świecie.
(5) Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha.
(6) My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas.
Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Pati, Skoro według ciebie Jezusa namaścił jego własny duch w związku z tym ponawiam pytanie może
tym razem na nie odpowiesz

ew Łuk 23 :46 A Jezus, zawoławszy wielkim głosem, rzekł: Ojcze, w ręce twoje polecam ducha mego.
I powiedziawszy to, skonał.

Ty uważasz że duch Chrystusa jest Bogiem to w czyje ręce Jezus poleca Boga ?

.
Jesli myslisz tak prosto i logicznie to odpowiedz jest OCZYWISTA-w swoje wlasne rece.
Tak samo jak smieszna i niedorzeczna jest dla ciebie odpowiedz -kto poslal Pana Jezusa na swiat.
To swiadectwo Chrystusa- KTO MNIE WIDZI; WIDZI TEGO KTORY MNIE POSLAL., wiec pytam sie kto poslal Pana Jezusa?
Tak, on sam siebie, gdyz nikt inny nie mogl wybawic swojego ludu od grzechow jego, w ST masz zapewnienie--
JA WYBAWIE CIE, tylko ja MOGE ZMAZAC wasz grzech. Wystarczy uwierzyc....a nie inteligentnie dochodzic co i jak.

Tak samo jak nie bylo nikogo ponad samego Boga-Ducha Chrystusowego, ktory moglby namascic swoje WLASNE cialo
tym ze Duchem Swietym.
Tak samo jak nikt inny nie mogl nadac mu imienia, ktore bedzie ponad WSZELKIE imie nawet JHWH czy JECHOVA,
tylko on sam- Bog wyznaczyl imie JEZUS w ktorym ZBAWIA tych, ktorzy uwierza....a widac nie prosta to rzecz,
nie dla wszystkich, TO JEST LASKA....MILOSC, nie logiczne dysputy i wyciaganie wszelkich NIELOGICZNOSCI....
powiedz Panu Bogu, ze to co UCZYNIL to nielogiczne i przechodzi wszelkie ludzkie pojacia-a przechodzi....zapewniam.

Wracajac do tematu-czy Pan Jezus jest Bogiem-oczywiscie, czy jest JEDYNYM ZBAWICIELEM, oczywiscie....
Pan Jezus na kazdym miejscu wolal-kto ma uszy do sluchania, niech slucha. Widocznie wiekszosc ma uszy zatkane
wlasnymi dogmatami, miemaja sie madrymi, a okazuja gluchymi na Prawde.


Tyt. 2

(13) oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,
(14) który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność,
gorliwy w dobrych uczynkach.
(15) To mów i tak napominaj, i tak strofuj z całą powagą. Niechaj cię nikt nie lekceważy.

Tak mowie i napominam-JESTESMY LUDEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA-JEGO SLUGAMI; SWIADKAMI; NIEWOLNIKAMI; .
..a oni nadal nazywaja siebie Swiadkami Jechovy.
A oni nadal maja dwoch panow, dwie skaly oraz obych bogow....
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Pati uważasz.że Jezus mówiąc Bóg mój miał na myśli samego siebie ?
:-D aaa swego Ducha a kim jest Duch Jezusa według Pati ?
sam Jezus :-D

.
Smiech zaslania niewiedze
Tak uwazam-Duch Chrystusa jest jedynym Bogiem-JEDEN PAN, JEDEN DUCH,
JEDEN BOG-CHWALA PANU, ze zasloni te rzeczy przed madrymi , a objawil prostym ludziom.

Apostolowie tez wierzyli w jednego Pana Boga, ktory jest Duchem....z pewnoscia Swietym.
A z imionami juz nie masz problemow?


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oczywiscie ze Pan Jezus jest Jedynym, prawdziwym Bogiem. Piotr swiadczyl o nim tak:

II Piotra 1


(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:
(2) Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
(3) Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego,
który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,
(4) przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury,
uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość.

(5) I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem
, (6) poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością,
(7) pobożność braterstwem, braterstwo miłością.

(8) Jeśli je bowiem posiadacie i one się pomnażają, to nie dopuszczą do tego, abyście byli bezczynni i bezużyteczni
w poznaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.
(9) Kto zaś ich nie ma, ten jest ślepy, krótkowzroczny i zapomniał,
że został oczyszczony z dawniejszych swoich grzechów.

(10) Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań,
aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie.
(11) W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego
Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.


Osiagnac wiare rownie wartosciowa co apostolow !!!!!
przez poznanie Boga i Pana, Zbawiciela- Jezusa Chrystusa.
To jego boska moc sprawila, zesmy stali sie uczestnikami boskiej natury,
my dzieci Boze zrodzone z jego Ducha
unikamy calkowicie skazenia, gdyz to ON nas rodzi nasz Ojciec Wiecznosci.
Skoro krolestwo jego jest WIEKUISTNE, jakze ma przekazac wladze Ojcu???
.
Kto przekazuje wladze?
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pati-posty-Czy POZNAJESZ i Przyjmujesz Jezusa Pana i Bo
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
kesja napisał/a:
Według mnie wszystko TO polega na Objawieniu jesli o tym Mysle ,przychodzi moment ,ze
otrzymujesz Objawienie .
Objawienie jest przełomem Myslienia jest odnowieniem Umysłu Nowym Poznaniem.
Inaczej to wyglada kiedy tym Objawieniem dziele sie z kimś ... bo ten ktoś TYLKO słucha ,ale NIESŁYSZY ...
dlatego Mysl jest bardzo potrzebna bardzo ważna bo on sam musi otrzymac Objawienie-Potwierdzenie ,że tak sie sprawy mają.
Jesli nie ma Objawienia nie moze pójśc Wyżej ...pozostaje na poziomie na którym otrzymał to czy to ale Wzrostu nie ma .


Wiem ze nie jestem sama na tym forum, inni mowia smialo co ich spotkalo...inni jeszcze milcza.
Powiem szczerze, ze za owo OBJAWIENIE bylam tutaj szykanowana, do tego stopnia wysmiewana, ze dopuscilam do siebie zwatpienie.
Duch Prawdy potwierdzi to co otrzymalam...a jesli czegos jeszcze nie widze, to wierze, ze i tak objawi.
Przez to objawienie-odsloniecie Slowa kilku userow zaczelo nazywac mnie "prorokinia", zapewniajac -tam nie ma pogardy.
Mysle, ze tak wlasnie czuli sie ludzie Bozy, ktorzy doswiadczyli oswiecenia z gory.... ci z dolu, nie dali im zyc....

.
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 lipca 2012, o 10:39 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL