Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Boga nikt nigdy nie widział"
 Post Napisane: 19 maja 2019, o 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2016, o 10:58
Posty: 51
Krystyna Pokutowska
19 maja 2015

WARTO POCZYTAĆ
."Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, Który jest na łonie Ojca, objawił Go" EWANGELIA JANA 1:18

"A sam Ojciec, który Mnie posłał, wydał o Mnie świadectwo.
Ani głosu Jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci Jego nie widzieliście, ani słowa Jego nie zachowaliście w sobie" JANA 5:27

"Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga" JANA 6:46

1 list Jana 4:12


Wszystkie te zwroty odnoszą się do całej historii ludzkości –
BOGA OJCA żaden człowiek nigdy nie widział, wszelkie objawienia Boga w Starym Testamencie, to objawienia BOGA WCIELONEGO – JEZUSA, Który objawiał się różnym ludziom na różne sposoby, m.in objawiał się:

Abrahamowi Izaakowi, Jakubowi (Izraelowi), czy Mojżeszowi - m.in dlatego PAN JEZUS powiedział o sobie, że jest : JA JESTEM (w kontekście istnienia przed Abrahamem - nie powiedział Ja byłem, ale JA JESTEM), i że Abraham widział Jego Dzień
(ówcześni Żydzi zrozumieli o czym mówi, dlatego porwali kamienie, aby ukamienować PANA za mówienie o swojej boskości, odwieczności - uznali PANA za bluźniercę).

"Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać Dzień Mój, i oglądał, i radował się. Wtedy Żydzi rzekli do Niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JAM JEST. Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na Niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni" EWANGELIA JANA 8:56-59

Przy innej okazji jasno się wyrazili : "Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy Cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem" EWANGELIA JANA 10:33

Również, m.in listy Pawła, ukazują PANA JEZUSA jako Tego, Który rozmawiał z Mojżeszem i posłał go do Faraona wyprowadził Izrael z Egiptu, wiódł ich przez pustynię, i w końcu wprowadził do ziemi Kanaanu :

"I wszyscy ten sam Napój Duchowy pili; pili bowiem z Duchowej Skały, która im towarzyszyła, a Skałą tą był Chrystus" 1 KORYNTIAN 10:4


"Zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.


A chcę przypomnieć wam, którzy raz na zawsze wszystko wiecie, że Pan wybawił wprawdzie lud z ziemi egipskiej, ale następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli"
LIST JUDY 1:4-5

"Przez wiarę Mojżesz, kiedy dorósł, nie zgodził się, by go zwano synem córki faraona, i wolał raczej znosić uciski wespół z ludem Bożym, aniżeli zażywać przemijającej rozkoszy grzechu, uznawszy hańbę Chrystusową za większe bogactwo niż skarby Egiptu; skierował bowiem oczy na zapłatę.
Przez wiarę opuścił Egipt, nie uląkłszy się gniewu królewskiego; trzymał się bowiem Tego, Który jest niewidzialny, jak gdyby Go widział" HEBRAJCZYKÓW 11:24-27

BÓG OBJAWIONY - JEZUS jest fundamentalną postacią Starego Testamentu, ale większość ludzi tego nie widzi - ja też tego nie widziałam kiedyś - naprawdę ST składa świadectwo o PANU JEZUSIE i nie chodzi tylko o proroctwa mesjańskie :
"Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o Mnie" EWANGELIA JANA 5:39

"To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał Chwałę Jego i mówił o Nim" EWANGELIA JANA 12:41
Co zobaczył Izajasz? Tak jak napisał Jan - zobaczył Chwałę PANA JEZUSA - cały 6 rozdział Księgi Izajasza pokazuje PANA JEZUSA, ale chyba najciekawsze, że PAN m.in w Izajasza 6:3, 6:5 i 6:12, nazywany jest YHVH, tak jak przedtawił się m.in w EWANGELII JANA 8:58 ...

"W roku śmierci króla Uzjasza, widziałem Pana/YHVH siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj Jego szaty wypełniał Świątynię. Jego orszak stanowiły Serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł: dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan/YHVH Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia Chwały Jego. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a Przybytek napełnił się dymem/obłokiem. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana/YHVH Zastępów" IZAJASZA 6:1-5

Inny przykład : "Potem wyruszy Pan/YHVH i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w Owym Dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu" KSIĘGA ZACHARIASZA 14:3-4

Słowo „PAN” to „YHVH” - sam tekst pokazuje, że chodzi o PANA JEZUSA i Jego walkę, ale na potwierdzenie powrotu na Górę Oliwna mamy relację z Dziejów Apostolskich, mówiącą, że tak jak PAN JEZUS wstąpił do nieba z Góry Oliwnej, tak samo powróci :

"i rzekli: mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, Który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak Go widzieliście idącego do nieba. Wtedy powrócili do Jerozolimy z Góry, zwanej Oliwną" DZIEJE APOSTOLSKIE 1:11-12

Znowu mamy potwierdzenie, że YHVH, użyte w 14 rozdziale, odnosi się do PANA JEZUSA, przykładów jest dużo więcej :

"Bo Twoim Małżonkiem jest Twój Stwórca - Jego Imię Pan/YHVH Zastępów - a Twoim Odkupicielem - Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi. Gdyż Pan/YHVH uzna cię znów za Małżonkę" IZAJASZA 54:5-6

Znajac relacje z NT, wiemy że jedynym Mężem jest PAN JEZUS - na potwierdzenie tego mamy relacje apostoła Pawła, gdzie ten fragment Izajasza odnosi do KOŚCIOŁA BOŻEGO - Jeruzalem Niebieskiego - list do GALACJAN 4:26-27

"Zaręczyłem was z jednym Mężem, aby stawić przed Chrystusem Dziewicę czystą"
2 KORYNTIAN 11:2
Jeden mąż, to jeden mąż.
Czy tutaj osoby mówiące, że Bóg jest dosłownie jeden, również powiedzą, że dosłownie jest jeden mąż?
Jeśli nie, to interpretują sobie jak im się podoba.
Niestety, osoby te nie wierzą we wszechmoc Boga i nie wierzą, że mógł objawić się ludziom w ludzkiej postaci - JEZUSA CHRYSTUSA, ale cała Biblia pokazuje co innego ...

"Chodź, pokażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka.
I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi Miasto Święte - Jeruzalem" OBJAWIENIE JANA 21:9-10


Na przykładzie 54 rozdziału Izajasza znowu widać, że PAN JEZUS = YHVH.

"Potem przyjdzie Pan/YHVH, mój Bóg, a z nim wszyscy święci " - Zachariasza 14:5 - o tym samym wydarzeniu mówi m.in Paweł i Juda : "przyjście Pana naszego - Jezusa Chrystusa, ze wszystkimi Jego świętymi " 1 TESALONICZAN 3:13 ... "Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych, aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników" list JUDY 1:14-14.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 19 maja 2019, o 15:43 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: "Boga nikt nigdy nie widział"
 Post Napisane: 19 października 2019, o 07:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
W tym temacie polecam do wnikliwej analizy poniższy materiał biblijny:

http://poznajpismo.j.pl/czy-jezus-jest- ... swemu-ojcu

http://poznajpismo.j.pl/czy-pierwsi-chr ... sa-za-boga

http://poznajpismo.j.pl/czy-bog-jest-w-trojcy/


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Boga nikt nigdy nie widział"
 Post Napisane: 22 listopada 2019, o 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Hendi napisał(a):


To twój blog czy jakaś nowa sekta Świadków Jehowy ?
A może to powstało za cichą aprobatą ciała kierowniczego z USA ?
Zamiast napisać coś od siebie to odsyłasz jak na innym forum gdzie indziej.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 listopada 2019, o 16:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL