Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 28 stycznia 2015, o 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Przyjście Pana Jezusa Chrystusa nastąpiło dwa tysiące lat temu w dniu pięćdziesiątnicy, kiedy przyszedł na ziemie jako Duch Święty i w innej postaci tu na ziemi już nigdy nie będzie.

Jan.16,7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł.
Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę poślę Go do was.

Jan.14,16-20 Ja prosić będę Ojca (Ducha) i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki.

Ojciec Pan Jezus Chrystus wszelki sąd przekazał swojemu synowi, synowi człowieczemu.
Tak jak Sam Pan Jezus Chrystus był na ziemi w ciele ludzkim jako wyciągnięte Ramię
tak samo żywa świątynia będzie tym wyciągniętym ramieniem:
Iz.51,4-5 Zwróć na mnie uwagę mój ludu i słuchaj mnie mój narodzie, bo ode mnie wyjdzie nauka, a moje prawo stanie się światłem ludów.
Bardzo blisko jest moja sprawiedliwość, moje zbawienie nastaje,
a moje ramiona będą sądzić ludy; wyczekują mnie wyspy,
tęsknie wyglądają mojego ramienia.

Święci świat sądzić będą.
Na głos trąby (1 Tes. 4,16-17) wszystkie owce Pańskie wyjdą ze wszystkich wyznań i religii i świata.
Wyjdą i ogłoszą światu tą ewangelię o Królestwie Bożym.
A kiedy złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój, zwycięży i zabije ich.
I tu dopiero wyjaśni się proroctwo zapowiedziane na samym początku.

1Moj.3,15 I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a niewiastą, między twoim potomstwem (diabelskim), a jej potomstwem (ludem Bożym).
Ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
Kiedy zwierzę stoczy bój z ludem Bożym zabije cały lud Boży i to będzie ugryzieniem w piętę.
Wtedy Pan Jezus Chrystus przekona się, kto jest naprawdę Jego, kto będzie w stanie położyć życie dla wiary w Pana Jezusa Chrystusa.

Dan.7,18 Lecz potem święci
Najwyższego Boga Pana Jezusa otrzymają Królestwo i posiądą Królestwo na wieki, na wieki wieczne.

Dan.7,27 Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem, będą przekazane ludowi świętych Najwyższego Boga Pana Jezusa.

Jego Królestwo jest Królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 stycznia 2015, o 19:03 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 29 stycznia 2015, o 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Przyjście Pana Jezusa Chrystusa nastąpiło dwa tysiące lat temu w dniu pięćdziesiątnicy, kiedy przyszedł na ziemie jako Duch Święty i w innej postaci tu na ziemi już nigdy nie będzie.


Jednak bedzie i mówi o tym list Judy .... przyjdzie w Chwale Ojca i nie bedzie lekko juz nie
beda z Niego szydzic .

Jako Sługa zakonczył jako pocieszyciel trwa jako Sedzia nadchodzi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 29 stycznia 2015, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
"a moje ramiona będą sądzić ludy"

Ramionami są teraz synowie Boży

Gal.3,26 Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa.

2Kor.5,16 Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.

Jeśli zapisane jest, że przyjdzie Pan to przyjdzie w swojej Chwale czyli w świętych.
Duch Święty Pana Jezusa w świętych przyjdzie, oni będą widzialną Chwałą Boga Ojca niewidzialnego i ujrzy Go wszelkie oko, ujrzy Chwałę Jego a są nią wszyscy święci Jego synowie, którzy umiłowali obecność Jego na ziemi.

Judy 1,14 O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych.

Zach.14,5 Potem przyjdzie Pan mój Bóg, a z Nim wszyscy święci.

Obj.1,7 Oto przychodzi wśród obłoków i ujrzy Go wszelkie oko a także ci,
którzy go przebili, i będą biadać nad Nim wszystkie plemiona ziemi.
Tak jest!
Amen.

Łuk.21,27 I wówczas ujrzą syna człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą.
Ujrzą syna człowieczego czyli świętych, którzy wytrwali do końca życia swego w ciele w Panu Jezusie, którzy nie umiłowali bardziej życia swego w ciele lecz obrali bardziej chrzest w śmierć za świątynię żywą ciało Chrystusowe, w którym przebywa Duch Święty Ojciec Chwały Sam Pan Jezus Chrystus.

Obj.11,12 I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 30 stycznia 2015, o 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
podałaś
Obj.1,7 Oto przychodzi wśród obłoków i ujrzy Go wszelkie oko a także ci,
którzy go przebili, i będą biadać nad Nim wszystkie plemiona ziemi.
Tak jest!
Amen.
.........

Ja to sie ma do pierwszego postu gdzie piszesz ze - kiedy przyszedł na ziemie jako Duch Święty i w innej postaci tu na ziemi już nigdy nie będzie.

Jak to rozumiesz na czas obecny, czy bedzie widzialny czy jak twierdzisz jest tu z nami od
50-tnicy .
Jak to pogodzic.

A co do tego ,ze sad przekazał synowi a synem jest Israel czy tak to widzisz .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 30 stycznia 2015, o 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Zabiją Lud Boży, który za chwilę zmartwychwstanie i na oczach prześladowców wstąpią do Nieba i będzie przyjście świętych wraz z Duchem Pana Jezusa Chrystusa by dokonać sądu nad bezbożnymi.
Święci Pańscy dokonają sądu nad bezbożnymi wtedy spełnią się słowa „a ono zdepcze ci głowę”.
Ojciec Pan Jezus Chrystus wszelki sąd przekazał synowi człowieczemu.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 30 stycznia 2015, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zabija Dwóch świadków czy uwazasz ,ze Oblubienica Mądra bedzie zamordowana ?
Co rozumiesz przez Lud Boży ?
A co z Israelem ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 31 stycznia 2015, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
noemi napisał(a):
Zabija Dwóch świadków czy uwazasz ,ze Oblubienica Mądra bedzie zamordowana ?
Co rozumiesz przez Lud Boży ?
A co z Israelem ?


Lud Boży czyli ludzie którzy uwierzyli w Pana Jezusa jako Boga Wszechmogącego będzie głosił ewangelię i zginie przy życiu zostaną tylko ci, których zostawi Pan Jezus Chrystus tak jak to zapowiedział przez Joela:
Joel.3,5 Wszakże każdy kto będzie wzywał imienia Pana Jezusa Chrystusa będzie wybawiony, gdyż na górze Syjon i w Jeruzalemie będzie wybawienie jak to zapowiedział Pan Jezus Chrystus, a wśród pozostałych przy życiu będą ci, których powoła Pan Jezus Chrystus.
Tak więc ci, którzy zostaną przy życiu zostaną jako zaródź.

Zach.4,3.11-14 Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony; Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i po lewej stronie świecznika? I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp? Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie! A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
Ci dwaj świadkowie to Izrael rodowity i Izrael nabyty. Izrael rodowity głosić będzie i sądzić będzie dwanaście pokoleń Jakuba a Izrael nabyty wszystkim pozostałym z każdego narodu.

Pan Jezus Chrystus po to stworzył ludzi, aby się nimi posługiwać; lud Boży, małżonka Baranka jest tak jak w małżeństwie, żona została stworzona jako pomoc mężowi. Głową jest mąż, pomocą jest żona. I tu podobnie, Głową jest Pan Jezus Chrystus Bóg Wszechmogący, a żoną jest świątynia jako pomoc wiecznie żyjąca, gdyż inaczej Pan Jezus Chrystus musiałby wielokrotnie się żenić i za każdym razem składać ofiarę z siebie.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 1 lutego 2015, o 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Ludzie mają umiłować Obecność Pana Jezusa na ziemi. Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może bo Go nie widzi i nie zna.
To też chrześcijaństwo czeka na to, że oczyma ciała zobaczą Pana Jezusa by mogli uwierzyć. Zapominając co Sam Pan Jezus powiedział iż zapłata przyjdzie z Nim, a zapłatą jest śmierć. Nagroda jest przed Nim.
Każdy kto uwierzy w Pana Jezusa Boga Wszechmogącego Zbawiciela zgodnie z Jego słowem ochrzczony zostaje Duchem Jego Świętym przez Słowo Chrystusowe, Święte Myśli.
A każdy człowiek, który nie uwierzy iż Pan Jezus Bóg Wszechmogący przyszedł w ciele i dokonał dzieła zbawienia ochrzczony zostanie zgodnie ze słowami Pana Jezusa ogniem.
Dlatego Sam Pan Jezus jak też apostołowie jak również ja, nawołujemy wszędzie i wszystkich aby się opamiętali i przyjęli Ducha Pana Jezusa Chrystusa ze szczerym sercem w pełni wiary oczyszczeni na sumieniu wodą czystą inaczej nową nauką o zmartwychwstaniu świętych wraz z Panem Jezusem Chrystusem.
W pierwszym zmartwychwstaniu mamy możliwość mieć udział, gdy uwierzyliśmy w Pana Jezusa jako Pana Boga przeszliśmy ze śmierci do życia.
Drugie zmartwychwstanie będzie na oczach ludzi i wtedy na obłoku przyjdzie Pan Jezus w swojej Chwale na spotkanie świętym.
Chwałą są święci, którzy są już w niebie i czekają na objawienie się Chwały Jego. Gdyż żaden sprawiedliwy żyjący na ziemi nie ma nad głową "aureoli" tak jak to niektórzy chrześcijanie twierdzą, aby móc poznać syna Bożego. Często bywa tak, że są oni w pogardzie, uważani za "śmiecie tego świata", gdyż odrzucili to co jest ze świata, naukę chrześcijańską, ceremoniały tj chrzest wodą, picie wina i jedzenie chlebka, bałwochwalstwo jak też wszeteczeństwo.
Jak błyskawica przemieszcza się w tej chwili Myśl, docierając w mgnieniu oka do wszystkich ludzi na całym świecie żeby wszyscy skorzystali z łaski Pana Jezusa Chrystusa i uwierzyli słowom głoszonej ewangelii i nie czekali aż przyjdzie lecz by przyjęli i umiłowali obecność Boga na ziemi.
Żeby przyjęli Królestwo Boże, które jest pośród ludzi a ma być w ludziach, gdyż to nie pokarm ani napój lecz wiara, posłuszeństwo, miłość do wszystkich ludzi, sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym Pana Jezusa Chrystusa.
To jest dziedzictwem i działem wszystkich synów Bożych.
Tak więc człowiek inaczej syn człowieczy przyjdzie aby objawić się, tym którzy nie uwierzyli ich słowom, gdyż umiłowali bardziej ciemność bo ich uczynki były złe i nie zbliżali się do Światłości.

Rzym.8,(14) Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (15) Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! (16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy. (17) A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli. (18) Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić. (19) Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych.

hmm... 1:00 trochę się zasiedziałam :D

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 1 lutego 2015, o 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Pan Jezus Chrystus po to stworzył ludzi, aby się nimi posługiwać;
lud Boży, małżonka Baranka jest tak jak w małżeństwie, żona została stworzona jako pomoc mężowi.
Głową jest mąż, pomocą jest żona.
I tu podobnie, Głową jest Pan Jezus Chrystus Bóg Wszechmogący, a żoną jest świątynia jako pomoc wiecznie żyjąca, gdyż inaczej Pan Jezus Chrystus musiałby wielokrotnie się żenić i za każdym razem składać ofiarę z siebie.

Wiesz to troche tak brzmi jakby człowiek miał byc tylko narzedziem taki bezduszny ?
W małzenswie małzone powinien dac poczucie bezpieczenstwa a nie wysylac na front a potem zbierac zaszczyty.

Jesli lud Bozy ma ginac bo jest narzędziem tylko i wyłacznie to gdzie tu widzisz Miośc
do narzędzi ?

Lud Bozy ginie Oblubienica moze byc przesladowana ale nie jest przeznaczona na Gniew.

Cytuj:
Drugie zmartwychwstanie będzie na oczach ludzi i wtedy na obłoku przyjdzie Pan Jezus w swojej Chwale na spotkanie świętym.

No nie wiem czy o tym samym myslimy .
Na oczach ludzi ale jakich kto ich bedzie widział moze tylko ci co beda Pochwyceni ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 1 lutego 2015, o 16:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
sendi00 napisał(a):

Pan Jezus Chrystus po to stworzył ludzi, aby się nimi posługiwać; lud Boży, małżonka Baranka jest tak jak w małżeństwie, żona została stworzona jako pomoc mężowi. Głową jest mąż, pomocą jest żona. I tu podobnie, Głową jest Pan Jezus Chrystus Bóg Wszechmogący, a żoną jest świątynia jako pomoc wiecznie żyjąca, gdyż inaczej Pan Jezus Chrystus musiałby wielokrotnie się żenić i za każdym razem składać ofiarę z siebie.


BÓG stworzył ludzi bo chciał ich stworzyć.
BÓG jest twórczy i ma chęć stwarzania.
BÓG chciał dzielić się MIŁOŚCIĄ, BÓG chciał stworzyć RODZINĘ.
BÓG stworzył ludzi aby ukazywali JEGO CHARAKTER. Mamy przecież napisane że stworzył ludzi na SWÓJ OBRAZ i PODOBIEŃSTWO.
BÓG stworzył człowieka by człowiek CHWALIŁ BOGA, by GO poznawał.

BÓG nie potrzebował ludzi i nie potrzebował się nami posługiwać. Wszystko co BÓG zamyśli uczynić może to wykonać bez pomocy, udziału czlowieka.


Ostatnie zdanie jakie piszesz jest bez sensu.
BÓG nie potrzebuje żadnej pomocy. Pomocy BOŻEJ potrzebuje człowiek.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 1 lutego 2015, o 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
noemi napisał(a):

Jesli lud Bozy ma ginac bo jest narzędziem tylko i wyłacznie to gdzie tu widzisz Miośc
do narzędzi ?

Lud Bozy ginie Oblubienica moze byc przesladowana ale nie jest przeznaczona na Gniew.

Każdy kto nie złożą pokłonu ohydzie wiedząc, że tylko przed Panem Jezusem ma się zginać wszelkie kolano jako przed Królem Sprawiedliwości zostanie zabity.
Dan.9,26-27 A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach pomazaniec (lud Boży, który wyszedł do głoszenia ewangelii o Panu Jezusie Chrystusie) będzie zabity i nie będzie go. Lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.
Łuk.21,12-19 Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego. To da wam sposobność do złożenia świadectwa. Weźcie więc to sobie do serca, by nie przygotowywać sobie naprzód obrony. Ja bowiem dam wam usta i mądrość, której nie będą mogli się oprzeć, ani jej odeprzeć wszyscy wasi przeciwnicy. A będą was wydawać i rodzice i bracia i krewni i przyjaciele i zabijać niektórych z was i będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego mówi Pan Jezus Chrystus, lecz i włos z głowy waszej nie zginie. Przez wytrwałość swoją zyskacie dusze wasze (życie aby oddać je we właściwym czasie za wiarę a nie przypadkiem albo przez czynione zło) Znamy wolę na obecny czas a jest nią głoszenie ewangelii przede wszystkim. Nagroda będzie w Niebie gdy biegu dokonamy i wiarę zachowamy.
Jan. 15,13 Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich.
noemi napisał(a):
Drugie zmartwychwstanie będzie na oczach ludzi i wtedy na obłoku przyjdzie Pan Jezus w swojej Chwale na spotkanie świętym.
No nie wiem czy o tym samym myslimy .
Na oczach ludzi ale jakich kto ich bedzie widział moze tylko ci co beda Pochwyceni ?

Drugie zmartwychwstanie na oczach ludzi:
Obj.11,11-12 Po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 2 lutego 2015, o 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Jeszcze odnośnie zabicia Ludu Bożego:
Obj.2,10 Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota.
Mat.10,39 Kto stara się zachować życie swoje straci je, a kto straci życie swoje dla mnie znajdzie je.
Rzym. 8,35-39 Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, uważają nas za owce ofiarne. Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce. Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Odnośnie 1 Moj. 3,15
Obj.12,17 I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Panu Jezusie.
+Obj. 13,7 I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
+Obj.14,12-13 Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Pana Jezusa. I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.
No i potem na swoich łożach będą odpoczywali ci którzy postępowali godziwie i oddali życie za wiarę.
1 Kor.15,58 A tak, bracia moi mili, bądźcie stali, niewzruszeni, zawsze pełni zapału do pracy dla Pana, wiedząc, że trud wasz nie jest daremny w Panu.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 2 lutego 2015, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Przeskoczyłas do Objawienia konca Czasu do tego co juz bedzie Sądem Gniewem.

Co bardziej dotyczy Israela bo Czas pogan juz dobiega konca , narody maja ostatnie
chwile Czasu Łaski.

Teraz znosimy prześladowania ale nie gniew Bozy .
Napisałas ze Duch Święty zawsze tu bedzie potem ze wrócił do Nieba.
Potem ze przyjdzie ze świętymi ...?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 2 lutego 2015, o 16:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Dzień Pański oraz Koniec Świata to różnica.
Dzień Pański jest to dzień sądu i pomsty, dzień ciemności i mroku, dzień huku i hałasu aby zniszczona została zła część ludzkości.
Sof.1,2- 18 Na pewno zmiotę wszystko z powierzchni ziemi- mówi Pan - zmiotę ludzi i bydło, zmiotę ptactwo niebieskie i ryby morskie. I sprawię, że bezbożni upadną i wytępię ludzi z powierzchni ziemi- mówi Pan. Wyciągnę rękę przeciwko Judzie i przeciwko wszystkim obywatelom Jeruzalemu i wytępię z tego miejsca resztki Baala i imiona wróżbitów wraz z kapłanami i tych, którzy kłaniają się na dachach wojsku niebieskiemu i tych, którzy kłaniając się, przysięgają na Pana i tych, którzy przysięgają na Milkoma, którzy odstępują od Pana i którzy nie szukają Pana ani się o niego nie pytają. Milczcie przed obliczem Wszechmogącego Pana Jezusa gdyż bliski jest dzień Pana! Bo Pan przygotował ofiarę, poświęcił swoich gości. A w dzień ofiary Pana tak się stanie: Ukarzę książęta i synów królewskich i wszystkich, którzy ubierają się w strój cudzoziemski, ukarzę wszystkich, którzy pewnie przekraczają próg pałacu, którzy napełniają dom swojego Pana przemocą i oszustwem. W owym dniu- mówi Pan- słychać będzie od Bramy Rybnej krzyk, od nowego miasta narzekanie, z pagórków wielki trzask. Narzekajcie, mieszkańcy Dzielnicy Dolnej bo zniszczony będzie cały lud kramarzy, wytępieni wszyscy, którzy odważają srebro! W owym czasie będę przeszukiwał Jeruzalem w świetle pochodni i będę karał mężów, którzy siedzą zdrętwieli nad mętnymi resztkami wina i mówią w swoim sercu: Nie uczyni Pan Jezus nic dobrego ani też nic złego. Ich mienie będzie rozgrabione a ich domy będą spustoszone; gdy odbudują domy nie będą w nich mieszkać, a gdy nasadzą winnice nie będą z nich pić wina. Bliski jest wielki dzień Pana Jezusa, bliski i bardzo szybko nadchodzi. Słuchaj! Dzień Pana jest gorzki! Wtedy nawet i bohater będzie krzyczał. Dzień ów jest dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem huku i hałasu, dniem ciemności i mroku, dniem obłoków i gęstych chmur, dniem trąby i okrzyku wojennego przeciwko miastom obronnym i przeciwko basztom wysokim. Wtedy ześlę strach na ludzi tak iż chodzić będą jak ślepi, gdyż zgrzeszyli przeciwko Panu Jezusowi Bogu Wszechmogącemu. Ich krew będzie rozbryzgana niby proch a ich wnętrzności rozrzucone niby błoto. Ani ich srebro ani ich złoto nie będzie mogło ich wyratować w dniu gniewu Pana Jezusa, bo ogień gniewu Pana pochłonie całą ziemię. Doprawdy, koniec straszną zagładę zgotuje wszystkim mieszkańcom ziemi.
To jest koniec złej części ludzkości, a nie koniec świata.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan Jezus już jest pośród nas!
 Post Napisane: 2 lutego 2015, o 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Mat.24,3 A gdy siedział na górze Oliwnej przystąpili do Niego uczniowie na osobności mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?
Uczniowie pytają o dwa wydarzenia: dzień Pański bo wtedy przyjdzie w ogniu aby oddać każdemu według uczynków chodzi o bezbożną ludzkość i drugie wydarzenie tyczy końca obecnego porządku ziemi. Wiemy, że została ona zniszczona przez ludzkość i żeby mogli ludzie jeszcze na niej mieszkać potrzebuje odnowy i „regeneracji” bo ziemia jako planeta może istnieć jeszcze przez tysiące lat, a na niej będą żyć ludzie. Oczywiście ludzie sprawiedliwi, którzy nażyją się na ziemi, a po śmierci ciała będą żyć wiecznie w niebie.
A Nowe Niebo i Nowa Ziemia będzie po tysiącletnim panowaniu świętych.
Obj. 20,7-10 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego. (drugie wydarzenie) I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 lutego 2015, o 19:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » JEZUS CHRYSTUS-OJCIEC WIECZNOŚCI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL