Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mojżesz - Aron - Laska
 Post Napisane: 25 listopada 2012, o 16:56 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Wyjścia 33;

1 Potem zaś rzekł Pan do Mojżesza: "Idź i wyrusz stąd ty i lud, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej, do ziemi, którą obiecałem pod przysięgą Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi tymi słowami: Dam ją twojemu potomstwu.
2 I wyślę przed tobą anioła, i wypędzę Kananejczyka, Amorytę, Chetytę, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę. 3 I <zaprowadzę cię> do ziemi opływającej w mleko i miód, ale sam nie pójdę z tobą, by cię nie wytępić po drodze, ponieważ jesteś ludem o twardym karku".

4 A lud słysząc te twarde słowa, przywdział żałobę i nie włożył ozdób swych na siebie.
5 Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: "Powiedz Izraelitom: Jesteście ludem o twardym karku, i jeślibym przez jedną chwilę szedł pośród ciebie, zgładziłbym cię. Odrzuć przeto ozdoby twe, a Ja zobaczę, co mam uczynić z tobą".
6 Izraelici zdjęli z siebie ozdoby przed odejściem z góry Horeb.
7 Mojżesz zaś wziął namiot i rozbił go za obozem, i nazwał go Namiotem Spotkania. A ktokolwiek chciał się zwrócić do Pana, szedł do Namiotu Spotkania, który był poza obozem.
8 Ile zaś razy Mojżesz szedł do namiotu, cały lud stawał przy wejściu do swych namiotów i patrzał na Mojżesza, aż wszedł do namiotu.
9 Ile zaś razy Mojżesz wszedł do namiotu, zstępował słup obłoku i stawał u wejścia do namiotu, i wtedy [Pan] rozmawiał z Mojżeszem.
10 Cały lud widział, że słup obłoku stawał u wejścia do namiotu.
Cały lud stawał i każdy oddawał pokłon u wejścia do swego namiotu.
11 A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem.
Potem wracał Mojżesz do obozu, sługa zaś jego, Jozue, syn Nuna, młodzieniec, nie oddalał się z wnętrza namiotu.
Modlitwa Mojżesza
12 Mojżesz rzekł znów do Pana: "Oto kazałeś mi wyprowadzić ten lud, a nie pouczyłeś mię, kogo poślesz ze mną, a jednak powiedziałeś do mnie: "Znam cię po imieniu i jestem ci łaskawy".
13 Jeśli darzysz mnie życzliwością, daj mi poznać Twoje zamiary, abym poznał żeś mi łaskawy.
Zważ także, że ten naród jest Twoim ludem".
14 [Pan] powiedział: "Jeśli Ja osobiście pójdę, czy to cię zadowoli?"
15 Mojżesz rzekł wtedy: "Jeśli nie pójdziesz sam, to raczej zakaż nam wyruszać stąd.
16 Po czym poznam, ja i lud mój, że darzysz nas łaskawością, jeśli nie po tym, że pójdziesz z nami, gdyż przez to będziemy wyróżnieni ja i Twój lud spośród wszystkich narodów, które są na ziemi?"
17 Pan odpowiedział Mojżeszowi: "Uczynię to, o co prosisz, ponieważ jestem ci łaskawy, a znam cię po imieniu".
18 I rzekł [Mojżesz]: "Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę".
19 [Pan] odpowiedział: "Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię IHWH, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba".

20 I znowu rzekł: "Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu".
21 I rzekł jeszcze IHVH: "Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale.
22 Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę.
23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę".
..
gdanska
33
A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: IHVH przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 listopada 2012, o 16:56 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Jestem który Jestem - powiedz im
 Post Napisane: 25 listopada 2012, o 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
2Moj 3;6

וַיֹּאמֶר אָנֹכִי אֱלֹהֵי אָבִיךָ אֱלֹהֵי אַבְרָהָם אֱלֹהֵי יִצְחָק וֵאלֹהֵי יַעֲקֹב וַיַּסְתֵּר מֹשֶׁה פָּנָיו כִּי יָרֵא מֵהַבִּיט אֶל-הָאֱלֹהִים׃
Biblia Warszawska:
Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba.
Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.

.
7 וַיֹּאמֶר יְהוָה רָאֹה רָאִיתִי אֶת-עֳנִי עַמִּי אֲשֶׁר בְּמִצְרָיִם וְאֶת-צַעֲקָתָם שָׁמַעְתִּי מִפְּנֵי נֹגְשָׂיו כִּי יָדַעְתִּי אֶת-מַכְאֹבָיו׃
Biblia Warszawska:
Rzekł jeszcze IHVH : Napatrzyłem się na niedolę ludu mojego w Egipcie i słyszałem krzyk ich z powodu naganiaczy jego; znam cierpienia jego.
.

וָאֵרֵד לְהַצִּילוֹ מִיַּד מִצְרַיִם וּלְהַעֲלֹתוֹ מִן-הָאָרֶץ הַהִוא אֶל-אֶרֶץ טוֹבָה וּרְחָבָה אֶל-אֶרֶץ זָבַת חָלָב וּדְבָשׁ אֶל-מְקוֹם הַכְּנַעֲנִי וְהַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי וְהַפְּרִזִּי וְהַחִוִּי וְהַיְבוּסִי׃
Biblia Warszawska:
Zstąpiłem przeto, by go wyrwać z mocy Egiptu i wyprowadzić go z tego kraju do ziemi żyznej i rozległej,
do ziemi opływającej w mleko i miód, do siedziby Kananejczyków, Chetejczyków i Amorejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków.
.
וְעַתָּה הִנֵּה צַעֲקַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל בָּאָה אֵלָי וְגַם-רָאִיתִי אֶת-הַלַּחַץ אֲשֶׁר מִצְרַיִם לֹחֲצִים אֹתָם׃

Biblia Warszawska:
Teraz oto krzyk synów izraelskich dotarł do mnie.
Widziałem także udrękę, którą Egipcjanie ich dręczą.
.


וְעַתָּה לְכָה וְאֶשְׁלָחֲךָ אֶל-פַּרְעֹה וְהוֹצֵא אֶת-עַמִּי בְנֵי-יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם׃

Biblia Warszawska:
w-10- Przeto teraz idź!
Posyłam cię do faraona.
Wyprowadź lud mój, synów izraelskich, z Egiptu.
.
w-12
:
וַיֹּאמֶר כִּי-אֶהְיֶה עִמָּךְ וְזֶה-לְּךָ הָאוֹת כִּי אָנֹכִי שְׁלַחְתִּיךָ בְּהוֹצִיאֲךָ אֶת-הָעָם מִמִּצְרַיִם תַּעַבְדוּן אֶת-הָאֱלֹהִים עַל הָהָר הַזֶּה׃

Biblia Warszawska:
I odpowiedział: Będę z tobą, a to będzie dla ciebie znakiem, że Ja cię posłałem: Gdy wyprowadzisz lud z Egiptu, służyć będziecie Bogu na tej górze.

3-13
וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל-הָאֱלֹהִים הִנֵּה אָנֹכִי בָא אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתִּי לָהֶם אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיכֶם שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם וְאָמְרוּ-לִי מַה-שְׁמוֹ מָה אֹמַר אֲלֵהֶם׃
Biblia Warszawska:
A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im:
Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego,
to co im mam powiedzieć?
.
2M3;14
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל-מֹשֶׁה אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה וַיֹּאמֶר כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם׃
Biblia Warszawska:
A Bóg rzekł do Mojżesza: Ehejeh-Jestem/BĘDĘ, który jestem/BĘDĘ.
I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Ehejeh"Jestem"-BĘDĘ posłał mnie do was!

.
3;16
לֵךְ וְאָסַפְתָּ אֶת-זִקְנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתֵיכֶם נִרְאָה אֵלַי אֱלֹהֵי אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב לֵאמֹר פָּקֹד פָּקַדְתִּי אֶתְכֶם וְאֶת-הֶעָשׂוּי לָכֶם בְּמִצְרָיִם׃
Biblia Warszawska:
Idź i zgromadź starszych Izraela, i powiedz im: IHVH, Bóg ojców waszych objawił-ukazał mi się,
Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, mówiąc: Patrzyłem na was i na to, co wam czyniono w Egipcie.

וָאֹמַר אַעֲלֶה אֶתְכֶם מֵעֳנִי מִצְרַיִם אֶל-אֶרֶץ הַכְּנַעֲנִי וְהַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי וְהַפְּרִזִּי וְהַחִוִּי וְהַיְבוּסִי אֶל-אֶרֶץ זָבַת חָלָב וּדְבָשׁ׃
Biblia Warszawska:
Postanowiłem więc, że wyprowadzę was z niedoli egipskiej do ziemi Kananejczyków i Chetejczyków, i Amorejczyków, i Perezyjczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków,
do ziemi opływającej w mleko i miód.

.
וְשָׁמְעוּ לְקֹלֶךָ וּבָאתָ אַתָּה וְזִקְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל-מֶלֶךְ מִצְרַיִם וַאֲמַרְתֶּם אֵלָיו יְהוָה אֱלֹהֵי הָעִבְרִיִּים נִקְרָה עָלֵינוּ וְעַתָּה נֵלֲכָה-נָּא דֶּרֶךְ שְׁלֹשֶׁת יָמִים בַּמִּדְבָּר וְנִזְבְּחָה לַיהוָה אֱלֹהֵינוּ׃
Biblia Warszawska:
A gdy usłuchają głosu twego,wtedy pójdziesz ty i starsi Izraela do króla egipskiego i powiecie mu: IHVH, Bóg Hebrajczyków, objawił się nam.
Chcemy więc odbyć trzydniową wędrówkę na pustynię, aby złożyć ofiarę IHVH, Bogu naszemu[/color].

.
וַאֲנִי יָדַעְתִּי כִּי לֹא-יִתֵּן אֶתְכֶם מֶלֶךְ מִצְרַיִם לַהֲלֹךְ וְלֹא בְּיָד חֲזָקָה׃
Biblia Warszawska:
Lecz ja wiem, że król egipski nie pozwoli wam pójść, chyba że będzie zmuszony ręką przemożną.
.
וְשָׁלַחְתִּי אֶת-יָדִי וְהִכֵּיתִי אֶת-מִצְרַיִם בְּכֹל נִפְלְאֹתַי אֲשֶׁר אֶעֱשֶׂה בְּקִרְבּוֹ וְאַחֲרֵי-כֵן יְשַׁלַּח אֶתְכֶם׃
Biblia Warszawska:
Wyciągnę przeto rękę swoją i uderzę Egipt wszelkimi cudami moimi, których dokonam pośród nich, a potem wypuści was.
.
2M4;1
וַיַּעַן מֹשֶׁה וַיֹּאמֶר וְהֵן לֹא-יַאֲמִינוּ לִי וְלֹא יִשְׁמְעוּ בְּקֹלִי כִּי יֹאמְרוּ לֹא-נִרְאָה אֵלֶיךָ יְהוָה׃
Biblia Warszawska:
Na to odezwał się Mojżesz i rzekł: A jeżeli nie uwierzą mi i nie usłuchają mnie, lecz powiedzą: IHVH nie objawił się tobie?

[size=150]וַיֹּאמֶר אֵלָיו יְהוָה מַזֶּה מַה -זֶּה בְיָדֶךָ וַיֹּאמֶר מַטֶּה׃

Biblia Warszawska:
A IHVH rzekł do niego: Co masz w ręku swoim? A on odpowiedział: Mate-Laskę-
מַטֶּה

4;3
וַיֹּאמֶר הַשְׁלִיכֵהוּ אַרְצָה וַיַּשְׁלִיכֵהוּ אַרְצָה וַיְהִי לְנָחָשׁ וַיָּנָס מֹשֶׁה מִפָּנָיו׃
Biblia Warszawska:
I rzekł: Rzuć-poslij ją na ziemię.
A gdy ją rzuciłPOSŁAŁ na ziemię, zamieniła się w węża-nachasz, Mojżesz zaś uciekał przed nim.

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה שְׁלַח יָדְךָ וֶאֱחֹז בִּזְנָבוֹ וַיִּשְׁלַח יָדוֹ וַיַּחֲזֶק בּוֹ וַיְהִי לְמַטֶּה בְּכַפּוֹ׃
Biblia Warszawska:
I rzekł IHVH do Mojżesza: Wyciągnij rękę i chwyć go za ogon; wyciągnął tedy rękę i pochwycił go, a on zamienił się znowu w laskę w jego dłoni
.
4;6
לְמַעַן יַאֲמִינוּ כִּי-נִרְאָה אֵלֶיךָ יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתָם אֱלֹהֵי אַבְרָהָם אֱלֹהֵי יִצְחָק וֵאלֹהֵי יַעֲקֹב׃
Biblia Warszawska:
Aby ci uwierzyli, że ci się ukazał IHVH , Bóg ojców ich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba,

.
4;6
וַיֹּאמֶר יְהוָה לוֹ עוֹד הָבֵא-נָא יָדְךָ בְּחֵיקֶךָ וַיָּבֵא יָדוֹ בְּחֵיקוֹ וַיּוֹצִאָהּ וְהִנֵּה יָדוֹ מְצֹרַעַת כַּשָׁלֶג׃
Biblia Warszawska:
Rzekł IHVH jeszcze do niego: Włóż rękę swoją w zanadrze.
I włożył rękę swoją w zanadrze, a gdy ją wyjął, oto ręka jego była pokryta trądem i biała jak śnieg.

.4;7
וַיֹּאמֶר הָשֵׁב יָדְךָ אֶל-חֵיקֶךָ וַיָּשֶׁב יָדוֹ אֶל-חֵיקוֹ וַיּוֹצִאָהּ מֵחֵיקוֹ וְהִנֵּה-שָׁבָה כִּבְשָׂרוֹ׃
Biblia Warszawska:
I rzekł: Włóż znowu rękę swą w zanadrze; włożył ją ponownie w zanadrze, a gdy ją wyjął ze swego zanadrza, oto była znowu jak reszta ciała

4;8
וְהָיָה אִם-לֹא יַאֲמִינוּ לָךְ וְלֹא יִשְׁמְעוּ לְקֹל הָאֹת הָרִאשׁוֹן וְהֶאֱמִינוּ לְקֹל הָאֹת הָאַחֲרוֹן׃
Biblia Warszawska:
Jeśli ci tedy nie uwierzą i nie usłuchają przestrogi pierwszego znaku, wtedy uwierzą przestrodze drugiego znaku.
.
2Moj 4;17
וְאֶת-הַמַּטֶּה הַזֶּה תִּקַּח בְּיָדֶךָ אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה-בּוֹ אֶת-הָאֹתֹת׃ פ
Biblia Warszawska:
A laskę tę weź do ręki swojej, bo nią będziesz dokonywał znaków.
.
2Moj4;19
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-אַהֲרֹן לֵךְ לִקְרַאת מֹשֶׁה הַמִּדְבָּרָה וַיֵּלֶךְ וַיִּפְגְּשֵׁהוּ בְּהַר הָאֱלֹהִים וַיִּשַׁק-לוֹ׃
Biblia Warszawska:
Do Aarona zaś IHVH rzekł: Wyjdź na pustynię na spotkanie Mojżesza.
I poszedł, i spotkał go przy górze Bożej, i pocałował go.
.
וַיְדַבֵּר אַהֲרֹן אֵת כָּל-הַדְּבָרִים אֲשֶׁר-דִּבֶּר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה וַיַּעַשׂ הָאֹתֹת לְעֵינֵי הָעָם׃
Biblia Warszawska:
Aaron zaś powtórzył wszystkie słowa, które IHVH wypowiedział do Mojżesza, a ten dokonywał znaków na oczach ludu.
.
2,5;1
וְאַחַר בָּאוּ מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן וַיֹּאמְרוּ אֶל-פַּרְעֹה כֹּה-אָמַר יְהוָה אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל שַׁלַּח אֶת-עַמִּי וְיָחֹגּוּ לִי בַּמִּדְבָּר׃
Biblia Warszawska:
Potem Mojżesz i Aaron przyszli do faraona i rzekli: Tak mówi IHVH, Bóg Izraela: Wypuść mój lud, aby obchodzili święto ku mojej czci na pustyni.
.
וַיֹּאמֶר פַּרְעֹה מִי יְהוָה אֲשֶׁר אֶשְׁמַע בְּקֹלוֹ לְשַׁלַּח אֶת-יִשְׂרָאֵל לֹא יָדַעְתִּי אֶת-יְהוָה וְגַם אֶת-יִשְׂרָאֵל לֹא אֲשַׁלֵּחַ׃
Biblia Warszawska:
A faraon rzekł: Kto IHVH , bym miał słuchać głosu jego i wypuścić Izraela?
IHVH nie znam- אֶת-יְהוָה, a Izraela nie wypuszczę.
.

וַיֹּאמְרוּ אֱלֹהֵי הָעִבְרִים נִקְרָא עָלֵינוּ נֵלֲכָה נָּא דֶּרֶךְ שְׁלֹשֶׁת יָמִים בַּמִּדְבָּר וְנִזְבְּחָה לַיהוָה אֱלֹהֵינוּ פֶּן-יִפְגָּעֵנוּ בַּדֶּבֶר אוֹ בֶחָרֶב׃
Biblia Warszawska:
Odpowiedzieli: Bóg Hebrajczyków objawił się nam; chcemy odbyć trzydniową wędrówkę na pustynię i złożyć ofiarę IHVH, Bogu naszemu, by nas nie dotknął zarazą lub mieczem.
.
5;22
וַיָּשָׁב מֹשֶׁה אֶל-יְהוָה וַיֹּאמַר אֲדֹנָי לָמָה הֲרֵעֹתָה לָעָם הַזֶּה לָמָּה זֶּה שְׁלַחְתָּנִי׃
Biblia Warszawska:
Wtedy Mojżesz zwrócił się ponownie do IHVH, mówiąc:
IHVH!
Dlaczego wyrządziłeś zło temu ludowi?
Dlaczego mnie tu posłałeś?


7;8
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה וְאֶל-אַהֲרֹן לֵאמֹר׃
Biblia Warszawska:
Potem odezwał się IHVH do Mojżesza i do Aarona, mówiąc:
.
7;9
כִּי יְדַבֵּר אֲלֵכֶם פַּרְעֹה לֵאמֹר תְּנוּ לָכֶם מוֹפֵת וְאָמַרְתָּ אֶל-אַהֲרֹן קַח אֶת-מַטְּךָ וְהַשְׁלֵךְ לִפְנֵי-פַרְעֹה יְהִי לְתַנִּין׃
Biblia Warszawska:
Gdy faraon powie wam: Wykażcie się jakim cudem, powiesz do Aarona: Weź laskę swoją i rzuć ją przed faraonem, a zamieni się w węża- לְתַנִּין׃-Tanin.

...
2Moj 7;10
וַיָּבֹא מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶל-פַּרְעֹה וַיַּעַשׂוּ כֵן כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה וַיַּשְׁלֵךְ אַהֲרֹן אֶת-מַטֵּהוּ לִפְנֵי פַרְעֹה וְלִפְנֵי עֲבָדָיו וַיְהִי לְתַנִּין׃
Biblia Warszawska:
Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona i uczynili tak, jak rozkazał IHVH.
Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem i jego sługami, a ona zamieniła się w 'węża'-לְתַנִּין׃-Tanin.
.
7;12
וַיַּשְׁלִיכוּ אִישׁ מַטֵּהוּ וַיִּהְיוּ לְתַנִּינִם וַיִּבְלַע מַטֵּה-אַהֲרֹן אֶת-מַטֹּתָם׃
Biblia Warszawska:
Każdy z nich rzucił laskę swoją i zamieniły się w węże-לְתַנִּינִם -Tanin.
Ale laska Aarona połknęła laski ich.
.
4Moj 21;8
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה עֲשֵׂה לְךָ שָׂרָף וְשִׂים אֹתוֹ עַל-נֵס וְהָיָה כָּל-הַנָּשׁוּךְ וְרָאָה אֹתוֹ וָחָי׃
Biblia Warszawska:
I rzekł IHVH do Mojżesza: Zrób sobie 'węża'-שָׂרָף ..color=#FF4000]Seraf[/color]i osadź go na drzewcu.
I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył.
.
w9
וַיַּעַשׂ מֹשֶׁה נְחַשׁ נְחֹשֶׁת וַיְשִׂמֵהוּ עַל-הַנֵּס וְהָיָה אִם-נָשַׁךְ הַנָּחָשׁ אֶת-אִישׁ וְהִבִּיט אֶל-נְחַשׁ הַנְּחֹשֶׁת וָחָי׃
Biblia Warszawska:
I zrobił Mojżesz miedzianego węża-Nachasz, i osadził go na drzewcu.
A jeśli wąż-Nachasz ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża-נְחַשׁ נְחֹשֶׁת, pozostawał przy życiu
.

2Król 18;4
הוּא הֵסִיר אֶת-הַבָּמוֹת וְשִׁבַּר אֶת-הַמַּצֵּבֹת וְכָרַת אֶת-הָאֲשֵׁרָה וְכִתַּת נְחַשׁ הַנְּחֹשֶׁת אֲשֶׁר-עָשָׂה מֹשֶׁה כִּי עַד-הַיָּמִים הָהֵמָּה הָיוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל מְקַטְּרִים לוֹ וַיִּקְרָא-לוֹ נְחֻשְׁתָּן׃
Biblia Warszawska:
On to zniósł świątynki na wyżynach, potrzaskał słupy i rozkruszył Nachasz-węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz; do tego bowiem czasu synowie izraelscy spalali mu kadzidło, nazywając go Nechusztan.
.
Izaj11;8
וְשִׁעֲשַׁע יוֹנֵק עַל-חֻר פָּתֶן וְעַל מְאוּרַת צִפְעוֹנִי גָּמוּל יָדוֹ הָדָה׃

Biblia Tysiąclecia:
Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii.
Biblia Gdańska:
A dziecię ssące będzie grało nad dziurą żmijową; a to, które odstawione jest, wpuści rękę swoję do dziury bazyliszkowej.
.
Izaj 14;9
אַל-תִּשְׂמְחִי פְלֶשֶׁת כֻּלֵּךְ כִּי נִשְׁבַּר שֵׁבֶט מַכֵּךְ כִּי-מִשֹׁרֶשׁ נָחָשׁ יֵצֵא צֶפַע וּפִרְיוֹ שָׂרָף מְעוֹפֵף׃
Biblia Warszawska:
Nie raduj się, cała ziemio filistyńska, że jest złamany kij, który cię bił, gdyż z zarodka węża-Nachasz wyrośnie żmija-Cefa, a jej płodem będzie smok /Saraf latający-שָׂרָף מְעוֹפֵף.
.
Biblia Gdańska:
Nie raduj się, ty wszystka ziemio Filistyńska! iż złamana jest rózga tego, który cię bił; bo z korzenia wężowego wynijdzie bazyliszek, a płód jego będzie smok ognisty latający.
.
izaj27;1
בַּיּוֹם הַהוּא יִפְקֹד יְהוָה בְּחַרְבוֹ הַקָּשָׁה וְהַגְּדוֹלָה וְהַחֲזָקָה עַל לִוְיָתָן נָחָשׁ בָּרִחַ וְעַל לִוְיָתָן נָחָשׁ עֲקַלָּתוֹן וְהָרַג אֶת-הַתַּנִּין אֲשֶׁר בַּיָּם׃ ס
Biblia Warszawska:
W owym dniu ukarze IHVH swoim twardym, wielkim i mocnym mieczem Lewiatana, zwinnego węża Lewiatana, węża skręconego, i zabije smoka morskiego.
.
Jer 14;29
קוֹלָהּ כַּנָּחָשׁ יֵלֵךְ כִּי-בְחַיִל יֵלֵכוּ וּבְקַרְדֻּמּוֹת בָּאוּ לָהּ כְּחֹטְבֵי עֵצִים׃
Biblia Warszawska:
Syk jak u syczącego węża-Nachasz słychać, gdy nadciągają zastępy jego wojska,
z siekierami ruszają na niego jak drwale.

.
Psalm 140;4
שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ-נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה׃
Biblia Warszawska:
Ostrzą języki swe jak wąż-Nachasz, Jad żmii jest pod wargami ich. Sela.
.
Jiow26;13
בְּרוּחוֹ שָׁמַיִם שִׁפְרָה חֹלֲלָה יָדוֹ נָחָשׁ בָּרִיחַ׃

Biblia Warszawska:
Od jego tchnienia-Ruach rozjaśnia się niebo; jego ręka przebiła giętkiego węża-Nachasz.
Biblia Tysiąclecia:
wichurą oczyszcza strop nieba i Węża Zbiega niszczy swą ręką.
Biblia Gdańska:
Duchem swym niebiosa przyozdobił, a ręka jego stworzyła węża skrętnego.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: tanin smok
 Post Napisane: 1 grudnia 2012, o 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jerem 51.34
אֲכָלָנוּ אֲכָלַנִי הֲמָמָנוּ הֲמָמַנִי נְבוּכַדְרֶאצַּר מֶלֶךְ בָּבֶל הִצִּיגָנוּ הִצִּיגַנִי כְּלִי רִיק בְּלָעָנוּ בְּלָעַנִי כַּתַּנִּין מִלָּא כְרֵשׂוֹ מֵעֲדָנָי הֱדִיחָנוּ הֱדִיחָנִי׃
Biblia Warszawska:
Pożarł mnie, zniszczył mnie Nebukadnesar, król babiloński, odstawił mnie jak puste naczynie, pochłonął mnie jak potwór, napełnił mną swój brzuch, wypędził mnie z mojej rozkosznej ziemi,

...
aamejski
Tanin
tinian - szeini - drugi -

Ap 12:9 bt "I został strącony wielki Smok-tanin, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie."

.
Job 40 .15
behamot ..
לִוְיָתָן
job 41 .

Izajasza 27:1
Izajasza 51:9
Jeremiasza 51:34
Joba 7:12
Treny 4:3
Nehemiasza 2:13
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Bestie
 Post Napisane: 20 grudnia 2012, o 11:34 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Laska Arona

Biblijne bestie - Lektor PL

Sobek ,Tanin

Nachasz

zjadła i pozna róznice miedzy dobrem a złem
Waz wlał w owoc jad swego zepsucia czyli żadzy
nastepnie nachylił 'gałąź' tak by Ewa mogła sięgnąć po OWOC

Sięgneła zjadła Waz zatruł OWOC zanim podał je Ewie ..

Laska zamienia sie w Nachasz- Węża


Laska ,symbol władzy, przywództwo
matech - laska przywództwo ale - plemie którym włąda

Moc w Lasce Arona to on rzucił laska a nie Mojzesz i zmieniła sie w ....Nachasz?

Przy ognistym krzaku LASKA ZMIENIŁA sie w Nachasz - Węża
Większość przekładów podaje ,ze to samostało sie z Laską Arona,ale to nie prawda

Faraon ujrzał zupelnie inne ZWIERZE ,orginalny tekstpodaje ze Laska Arona zmieniła
sie w TANIN Bestie tak przerażającą ,że Egipcjanie wznosili dla niej świątynie
ich ruiny wciąż stoją


Czym był TANIN dlaczego otaczano go kultem i jak moze zmienic nasz sposób rozumienia Biblii .
Aron rzuca LASKA ,ktora staje sie TANIN -Ezechiela nazywa Faraona wielkim TANIN
która mieszka w Nilu i jest stwórca wszystkiego .
Czy jest wielkki Tanin z Nilu
to krokodyl ?nilowy ...
Tanin to nie Wąż
-


Jakie znaczenie ma ,to ,ze Laska Arona zmieniła sie w 'krokodyla'

Najstarsze bóstwo Egiptu - Sobek - ukazywano go z krokodyla głową- bozek słonca i płodności zabicie krokodyla był niewyobrażalna zbrodnia.

Wierzono ze w krokodyla wcielił sie SOBEK przynoszono mu ofiary z miesa,chleba wina.

Bóg zamienia LASKE Arona w jedno z najświetszych zwierząt Egiptu władza nad potęznym
krokodylem musiała wstrząsnąć faraonem w jego oczach była to dowód na słabość Sobeka
.
..

w tekscie Laska Arona nie zmienia sie węza ale w potęznego krokodyla (?)

greckie poematy i dramaty Nietylko Egipcjanie czcili krokodyle ..
Krokodyl Arona...
najwazniejszy bóg w totunis modlitwy do krokodylowego boga Sobeka...
krokodyl był wyrocznią

33/25 kapłani kontaktowali sie z Sobekiem i przekazywali

Sobek najwazniejszy bóstw egiptu ,potem egipskich bogów przejeli GRECY i Rzymianie

Bóg Mojżesza i Arona miał potęznych przeciwników
wkrokodyla nie w weza - biblijna Bestia ..
Krokodyl- Tanin Arona rzuca wyzwanie bogu Sobekowi egipska religia i swiato poglad zawisa na włosku

Według Biblii krokodyl Arona wslizguje sie za kotary i pozera wszystkie gady faraona
cierpi majestat władcy ...
Faraonnie zrozumiał ostrzezenia jego serce pozostało zatwardziałe(samowystarczalne)
Bóg zesłał swoje bestie 10 plag ...
manuskrypty ujawniaja prwde

są to istoty zywe i groźne -
Aron wyciagał Laske nad woda - zaby - hebr miał ograniczone słownictwo jeden wyraz miał wiele znaczen
plaga 3- hebr "kim" -gryzace owady - wszy ? lub gzy -komary ...agresywne dokuczliwe

4 - muchy ? arof - ruj ale czego ? teza o muchach wywodzi sie prawdopodobnie z Septuaginty grec tłumaczenie pism hebr..arof przetłumaczono na muszki kleparki
grecy sie pomylili - roje much szerszeni i os to dopiero plaga

5 - pomór ale jaki - bydło padło jednego dnia - laseczka waglika ?najbardziej mordercza bestii

6 - popiuł z pieca w powietrze - szechinin - szchin - wrzody plaga ropiejace

7- gronkowiec złocisty ( sepsa?)
8 - szarancza -

40 lat do Kaananu czcili rybe półboga półczłowieka- Dagon - Syrena ?TRYTON ŁYKSIE
Asyria z przed 3 tys lat - Sumer mezopotamia czcili DAGONA -rybaczłowiek

Filistyni najwieksi wrogowie izraelitów
Na wzgórzy wznosisie swiatyni ruiny filistynskiego boga Dagona

Dagon pod postacia ryby/człowieka - dag- ryba - biblijnych filistynów

Dag - Dagan - ziarno bóstwo ziarna i płodności bogini forma bogini matki jak gaja
Filistyni .
...
Bestie - ryba połkneła Jonasza - bo sprzeciwił sie Bogu odmówił nauczania w przeklletej Niniwie - Bóg wywołałą sztorm zesłał Wielka rybe ???

3 dni i 3noce błagał i przeżył
Bógrozdzieliłwody pod niebeminadniebem

21grudz 24- najciemniejszei zwane brzuchemwieloryba bo zajmował całe niebo
zimowe przesilenie zwanebrzuchwieloryba

najdłuższa noc w roku gwiazdozbiór wieloryba 4 konstelacja 15 5głowepotemogon
pazdz a styczen ...o 8wieczorem tuz nadhoryzontem
rejswbrzuchu Wieloryba
człowiekaktóry grzeszy pochłania ciemność

bestiabrzuch i skrucha - z morza i z lądu
hebr manuskr w dzien Sądu dla prawych bohemota i lewiatana dwie bestie z ziemi i morza
Czym sa te monstra ...

Hiob - behemot kości jak rury ,sztaby ogon jak cedr moze wypic cały Jordan
Prontozaur - zauropody - Mokelembembe ? majajesc dinozaury
Zauropody - dinozaur - potwór przyjmuje różne kształty
Wodny - Lewiatan - izaj Waz płochliwy WAZ morski wyrzuca zar ze woda kipi zeby groza miecz nieima sie jego skóry - Plezozaura - wstegor królewaki ?
królsledziowy najdłuzsza głebinowa ryba swiata 11m dł...głdo 1000metrów...

lewiatan to NIE RYBA - twór Boga który odegrał role w akcie stworzenia-a w dniu Sądu zostanie zjedzony na uczcie septuaginta przetłumaczyła Lewiatan na Dragon- smok i tak Lewiatan stałsie SMOKIEM ..chrzescijanie zamienili wezowata rybe w Smoka
w NT stracił płetwy i imie stajac sie DIABŁEM Apokalipsa- szatan czerwony Smok

-- smaczna ryba zmieniła sie w niejadalnego smoka
terra inkognita - monstra maja pozostac tajemnicą
Te Anioły otworza wrota niebios Cheruby to jedna z najdziwniejszych i najstraszniejszych istot w dziejach .
WBiblii liczne do przerazający POSŁANIEC Boga


to TETRAMORF - połaczenie CZTERECH róznych ISTOT zwanych 1;16;56-(ufu?)Jego pierwotne znaczenie uległo zapomnieniu to koszmarne stworzenie w niczym nie przypomina
pyzatych aniołków on przyjżał sie cherubinom Ujrzał burze północny wiatr pchał chmure

lwa - człowieka- wołu- orła - najbardziej przerazajac istota z bytów
pozahiobem
psalm na cherubinie podtrzymuja TRON straznicy Arki strzeze Ogrodu

Straznik Arki i Wrót symbol nieograniczonej POTEGO LEW i Wół- moc
orzełniebios potega
niepokonana istoa nuklearny i misliwiec F16 połaczenie człowiekai 3 bestii

wól -król domowy gotowy do poswiecen
nie orzeł wczesne teksty hebr znowu bład w prekłądzie
Neszer tłumaczy sie na Orła- Neszer jest łysy
jaki jest łysy i padlina Sęp wschodu pan przestworzy 12 kim ponad
NESZER przekłądy powstay wEuropie w Ziemi swjest Sęp a nie orzeł
Sep płowy to najwyzej latający ptak świata - symbolizuje śmierc zywi sie padlina
Symbolizuje dwoistośc ludzkiej natury do dobra i zła

Cherub zawsze POŚREDNIK MEDIATOR miedzy sakrum i profanum
Korzenie hebr słowa KERUWIM wyrastaja z Arkadyjskiego słowa - STRAZNIK strzezwejscia i decyduje kto przejdzie przeznie

cherub strzeze i umozliwia wejscie - ezekiela otwieraja WROTA i niosa Ezekiela do Boga w dniu Sadu otworza Bramy Edenu i wpuszcza tam ludzi ..

Cherub czuwa by ta Bestia juz nigdy tam nie wróciła

ksEzechiela

Tanin -

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mojżesz - Aron - Laska
 Post Napisane: 3 grudnia 2020, o 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Sobek: Egyptian God of Water | Ancient Mythology and History

•12 wrz 2020
.
Octagram Story

Sobek był bóstwem starożytnego Egiptu o złożonej i płynnej naturze.
Jest związany z krokodylem nilowym lub krokodylem zachodnioafrykańskim i jest przedstawiany albo w swojej postaci, albo jako człowiek z głową krokodyla. Sobek był również kojarzony z siłą faraonów, płodnością i walecznością militarną, ale służył dodatkowo jako bóstwo ochronne o właściwościach apotropaicznych, przywoływane szczególnie dla ochrony przed niebezpieczeństwami stwarzanymi przez Nil.
.....
Sobek (także Sebek; gr. Σοῦχος Suchos) – w mitologii egipskiej opiekun jezior, wody, symbol siły królewskiej.
Przedstawiany był jako człowiek z głową krokodyla, czasem jako krokodyl z głową sokoła, lwa, byka, barana lub szakala bądź jako krokodyl.


Wyzej jest opis ale przypomne,ze Aron nie zamienił LASKI w Weza ale w Tanin-krokodyla
który pożarl Sobeka człowiek o głowie krokodyla .
to była najwieksza porazka faraona zwanego Sobek

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 grudnia 2020, o 18:32 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL