Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 4 sierpnia 2014, o 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Ukasz napisał(a):
Pan Jezus nie był żydem?


„Przez dziewiętnaście wieków żydowska historia, w całej swej rozciągłości, prowokująco milczała o najbardziej wpływowym Żydzie, jakiego świat kiedykolwiek widział. Ze wszystkich zadziwiających rzeczy, jakie spotykały Jezusa na przestrzeni wieków, niewiele nas zdumiewa tak, jak ten paradoks.

Jezus urodził się jako Zyd. Zył w swojej rodzinnej ziemi palestyńskiej, nigdy nie stawiając stopy na obcym terytorium. Nauczał małą grupę uczniów, z których wszyscy, tak jak on, byli Żydami. Język, którego używał, miał źródło w żydowskiej tradycji i nauce. Małe dzieci, które kochał, były żydowskimi dziećmi, a towarzyszący mu grzesznicy byli żydowskimi grzesznikami. Leczył żydowskie ciała, karmił żydowskich głodnych, rozlewał wino na żydowskim weselu, a gdy umierał, to cytował fragment hebrajskiej Księgi Psalmów. Po prostu Zyd!"

(Ernest R. Trattner, As A Jew Sees Jesus; cytat za Arnold G. Fruchtenbaum, Jezus był Zydem)

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 sierpnia 2014, o 16:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 14 sierpnia 2014, o 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Efroni :)

Ukasz mnie zacytował i sie zdziwił ,ze ja tak twierdze wiec odpowiem.
..
Oczywiście ze sie urodził jako żyd ale było to spowodowane wypełnieniem Obietnicy danej Dawidowi .
Jako żyd bo przeciez nie grek i nie turek ,jednak nie ma to nic wspólnego z narzucona mentalnościa i wmawianie ze On jest Żydem czyli z ciała i krwi zydowskiej.
Urodziła Go Dziewica żydówka czyli z tego powodu został uznany za Zyda obrzezany jak kazdy chłopiec i zył pod Tora jak każdy.
Efroni to co piszesz moze podobac sie tym co za nic nie chca uznac ze Jeszuah to JAHWEH
nauczał mała grupke uczniów A owszem nauczał O SOBIE o tym Kim Jest Skąd jest po co przyszedł i do kogo przyszedł .
Jego Słowa
Jeśli nie uwierzycie ze Ani Hu- Ja On - JAHWEH ... pomrzecie w grzechach swoich.
A grzech prowadzi do piekła do odłączenia a włąsciwie dokładniej mówiąc
grzech nie pozwala Wyjsć z Ciemności dlatego tkwia tam ci którzy mimo wszelkich staran
przez czyny swoje szlachetne nadal sa niewierzącymi.
Kto nie Uwierzy Kim Jeszua jest nie moze miec anulowane grzechy poniewaz najlepsza Tora
jest słąba z powodu ciała .
Dlatego piekło ma pełne ręce roboty by nie wypuścić na WOLNOSĆ ignorantów.


przyszedł do SWOJEJ WŁASNOŚCI a oni Go NIE POZNALI ..

Umrzecie w grzechach swoich bo tylko JAHWEH ma Moc usnąc grzechy ,anulowac usnac.
A wiemy ,ze
"Tym co Oddziela od JAHWEH sa grzechy wasze "

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 9 września 2014, o 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388

Nie wierzę w piekło, ale czy słusznie?

.

poczekasz w Piekle-SZEOLU Krainie umarłych na drugą śmierć
Jezioro ognia jest ostatecznym przeznaczeniem
..
Jezioro ognia
jest jedno miejsce i jest nia powierzchnia naszego Słońca.nieustannie
wypluwająca ogien.Deszcz koronalny.
Jeden wypływ masy Koronalnej mógłby pochłonac tysiąc takich Ziem.
Izaj 66/23-24
Zapłaciłem za ogien Piekielny ale NIEZAPŁĄCE za Jezioro Ognia.
Piekło bedzie wrzucone do Jeziora Ognia nie bedzie tam imprezy..
.
Będzie palił ludzi żarem.
......

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 20 września 2015, o 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Ukasz napisał(a):
W jakie piekło wierzycie? Za co można do niego trafić?

Piekło to miejsce wiecznej męki przeznaczone diabłu i jego aniołom (Mat 25, 41) do którego trafią też wszyscy którzy odrzucili zbawienie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 21 września 2015, o 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Cupak napisał(a):
Marek napisał(a):
Ukasz napisał(a):
W jakie piekło wierzycie? Za co można do niego trafić?

Piekło to miejsce wiecznej męki przeznaczone diabłu i jego aniołom (Mat 25, 41) do którego trafią też wszyscy którzy odrzucili zbawienie.



A nie prawda bo Jezioro Ognia to miejsce unicestwienia wszystkiego tego co nie wejdzie do Królestwa Bożego. Natomiast Szeol i Hades to stan niebytu nieświadomości istnienia dla ludzi, w odróźnieniu od Tartaru w którym czekają upadłe anioły na sąd.
Polecam artykuł mówiący o tym szerzej. https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2 ... na-smierc/

Unicestwienie? Jezus mówił o wiecznej męce. Kłamał?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 22 września 2015, o 07:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Cupak napisał(a):
Gdzie jest taki w werset w którym Pan Jezus mówi o wiecznej męce ?

Na przykład Mat 25, 46.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 22 września 2015, o 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Końcem wszystkiego jest Jezioro Ognia ,bez wzgledu jak to rozumiemy co o nim wiemy.
Może jest w jakimś innym wymiarze moze to Słonce jest takim ogniem ?

Szeol , to mejsce przejściowe wiemy ze ST ,że tak jest ,ze sa w nim różne poziomy ,to kraina umarłych .

Wiemy ,ze jest miejsce przygotowane dla szatana/Smok- Nachasz jego aniołów-robotników.

czy mamy miec dla nich współczucie ,ze tam trafią na wieczność będa dręczeni tak jak sami
dręczyli ?
Czy człowiek ma mało czasu by przemyslec swoje życie , oddalone od Boga Żywego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 22 września 2015, o 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Macie prawo do interpretacji, ja przyjmuję Biblię taką jaka jest.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 05:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
agnieszka napisał(a):
Marek napisał(a):
Macie prawo do interpretacji, ja przyjmuję Biblię taką jaka jest.

Marku. a czy odciales sobie juz reke, czy wylupales sobie oko, ? sprzedales wszystko i rozdales ubogim ? Nianwidzisz rodzicow , rodzenstwa i innych itp.

A gdzie Biblia nakazuje wyłupać oko czy obciąć rękę?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 06:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Tam nie ma nakazu.
Ani oko ani ręka nie namawiają mnie do grzechu. Po co miałbym się ich pozbywać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:42
Posty: 72
Na pewno.
Tam nie jest napisane "niech każdy z was wyłupi sobie oko i utnie rękę". Należy to uczynić tylko wtedy, gdy te narządy są powodem grzechu.
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny

9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

A jeśli nie są powodem? Też wyłupić i odciąć? Na wszelki wypadek?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 09:29 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
W tych wersetach nie chodzi w żadnym wypadku o odcinanie ręki czy nogi albo o wyłupywanie oka.
Nie można w ten sposób odczytywać tego.
Zresztą to prowadzi do bezsensownego wniosku że gdyby pozbyć się członków które dostarczają nam przeróżnych bodźców, odczuć, wrażeń to stajemy się lepsi, udoskonalamy się.
To absurd.
Słowa CHRYSTUSA JEZUSA mówią o tym że w MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO mamy uśmiercać wszystko co ciągnie nas do grzechu.
Tu chodzi o pozbycie się członków ale w znaczeniu duchowym czyli o zgładzenie ich oddziaływania na nas. Tu chodzi o neutralizację ich siły.
Spójrzmy, cóż to za sztuka nie grzeszyć okiem kiedy się tego oka nie ma.
Ale nie grzeszyć kiedy oko zdrowe i sprawne godne jest uznania.
Reasumując, mowa jest o uśmiercaniu pożądliwości i namiętności ciała.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
agnieszko czy przeprosiłaś ?to jest warunek pisania postów

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Cupak napisał(a):


Wiara w piekło w którym Bóg zadaje wieczne katuszę niezbawionym wynika z braku poznania Bożego miłosierdzia oraz sprawiedliwości.
Na własny rozum jasne jest że wiecznego piekła w którym Bóg męczy ludzi nie ma, bo jeżeli by było to Bóg musiałby być szatanem, który za niesubordynacje każe potwornymi mękami i to przez ten strach przed piekłem mamy się nawrócić, anie przez Boże miłosierdzie to jest strasznie szatański pogląd.

Wpadasz w skrajność z określeniami czy nie lepiej przemyslec co do czego ?
Cupak ja ze strachu chciałam do Boga ze strachu przed piekłem nie z Miłosci do Boga
ale strach przed cierpieniem powiedziałam Zrobie wszystko ale do piekła NIE PÓJDE
wtedy zaczełam rozmyslac co moge zrobic zeby uniknac piekła.

Piekło Szeol to kraina umarłych jesli w Szeolu znajduje sie Otchłan która rozdziela
miejsca o czym czzytam .
Bogacz cierpiał meki w płomieniu błagał o wode któa w jakimś stopniu ugasi cierpienie.
Abraham odpowiada , ze jest to nie możliwe

22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie.
24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu".
25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz.
Łk 16:26 bp "Nadto pomiędzy nami a wami istnieje wielka przepaść,
aby ci, co by chcieli, nie mogli się przedostać stąd do was ani też stamtąd do nas."


Jak widać nie jest to tylko przypowieść i dobrze jest miec to na uwadze .
Cytuj:
Bogu nie chodzi o katowanie ludzi którzy go nie wybrali, a których przecież stworzył, ale o przyprowadzenie ich do siebie, nie siłą strachu a mocą miłości.


A kto mói ,ze Bóg chce katowac ludzi czy nie powiedział WYBIERZ Błogosławienstwo
abyś żył.

Gdzie ta wolna wola o której tak mówicie ?
To wybór człowieka bo myslii ze Eeetam Bóg nie bedzie mnie dreczył jemu na tym nie zalezy nie jest sadysta musi mi przebaczyc bo jak kocha to przebaczy itp itd.
To sa drwiny z Bojaźni Bożej to jak mąż co sie szlaja cudzołozy patrzy na panienki
i hehe jak żona kocha to wybaczy'
Moze i wybaczy ale kim on jest ?
Czy nie ma patrzec na panienki , ze strachu czy ma taka żadze w sobie czy Miłość
do żony?


Cytuj:
Wyobraź sobie Noemi że teraz stworzyłaś sobie zwierzaka i jeżeli on cie nie będzie kochał to ty go będziesz całą wieczność za to smażyć w piekle czy taki jest Bóg czy raczej szatan chce aby ludzie tak odbierali Boga ?

przeczytaj co napiałes zastanów sie ...
Czy w Edenie nie mieli ostrzezenia czy Bóg nałozył cierpienia na kobiete jak to
przetłumaczyli ze pomnozy doleglwości przy rodzeniu RODZENIU .
Co tez wskazuje na to co sie tam stało ale wierzyc nie chcecie .

Cytuj:
Po za tym PŚ potwierdza setkami dowodów że wiecznego piekła nie ma tylko jest zniszczenie na wieki tych którzy nie wybrali Boga, bo tacy nie mogą przebywać razem ze świętym Bogiem.

Szeol to kraina umarłych to miejsce gdzie przebywają pobici mieczem w tzw dołach/grobach.
Nie wiem czy my w jakimś sensie nie znajdujemy sie w cześci tego skoro powiedziane jest Chocbym szedł ciemna Dolina zła sie nie ulęknę'
ale nie wiem więc nie bede sie wypowiadac .

„I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.” Objawienie 21:4
Cytuj:

Nie będzie już smutku ani krzyku, skoro piekło istnieje tam gdzie są katowani ludzie to Apokalipsa się myli i Bóg sobie zaprzecza.


Nie pojmuje dlaczego połaczyłeś to z piekłem z Szeolem co ma do tego ze smutku juz nie bedzie ?
Dla kogo nie bedzie a dla kogo bedzie płacz i zgrzytanie zębów na zewnatrz czyli gdzie to jest ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest piekło?
 Post Napisane: 23 września 2015, o 12:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
A po co pytasz Marka?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 września 2015, o 12:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL