Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: NIKOLAICI - Rabbuni znaczy WIELKI -Kahal -Kościół
 Post Napisane: 24 lutego 2015, o 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Kim są Nikolaici
W 2 rozdziale Księgi Objawienia Mesjasz Jaszua dwa razy, dość wyraźnie zaznacza, że nienawidzi czynów i doktryn Nikolaitów.
Ale co takiego mogli zrobić ci Nikolaici, że spadły na nich takie ostre słowa?

Przedstawię tu, że to określenie ’Nikolaici’ – wraz z ich uczynkami i doktrynami – odnosi się bezpośrednio do każdego ciemiężnego, chcącego kontrolować, ludzkiego systemu religijnego na tej planecie.

Wpierw jednak przypatrzmy się określeniu, jakim jest ’kościół’.
Czy wiedziałeś, że słowo ’kościół’ w ogóle nie występuje w Biblii?
Tu w tym momencie nominalny chrześcijanin zacznie wołać: „tak, występuje… w natchnionej KJV – King James Version aż 80 razy.
Polskie tłumaczenia Biblii też używają tego wyrazu.”

Tak na marginesie, nie ma nic ’natchnionego’ w KJV, ani w żadnym innym tłumaczeniu, czy to angielskim, niemieckim, łacińskim, polskim, a nawet greckim!

Pismo nie zostało oryginalnie spisane w języku greckim, lecz w językach hebrajskim i aramejskim.
Zostało przetłumaczone na grecki ponad 100 lat później, niż oryginał.
Można to łatwo dowieść.
Więcej na ten temat – patrz link „Hebrew or Greek”? http://www.koshermessiah.com/hebreworgreek.htm

Dla dobra rozważań przyjmijmy jednak, że grecki tekst jest starszy i dokładniejszy, niż angielski czy polski. Innymi słowy, ten problem ’kościoła’ możemy rozwiązać bez wychodzenia poza greckie tłumaczenia.

Tak naprawdę greckie słowo Ekklesia (gr. Εκκλησία) pojawia się 115 razy w Nowym Testamencie – ale nie wszędzie tłumaczone jest jako ’kościół’.
Lecz zanim zajmiemy się greckim słowem, chciałbym na chwilę zagłębić się w pochodzenie tego słowa w języku angielskim.

Pierwszą całą angielską Biblią była Tyndale Bible z 1524 roku i ta Biblia nie użyła słowa ’kościół’ na ani jednej ze swoich stron, miała tam słowo ’congragation’ – społeczność, zgromadzenie. Nieco później po tej Biblii zaczęto podmieniać słowo ’społeczność’ na słowo ’kościół’.

Jaka jest etymologia słowa ’kościół’?

Angielskie słowo kościół (ang. church) wywodzi się z języków teutonicznych (germańskich), od słowa Kirke.
Dziś znajdujemy to słowo Kirke do określenia ’kościoła’ w języku duńskim, norweskim, holenderskim, fińskim i innych.
Ale słowo to jest o wiele starsze… takie, które miało swój początek w Grecji i które zostało później zaadoptowane przez Teutonów i Słowian.
Dziś nazwalibyśmy ich mianem Germanowie i Anglowie.

Musimy się zatem cofnąć do starożytnej Grecji, po to, by odnaleźć prawdziwe znaczenie tego słowa ’kirke’.

Oto dwa linki na ten temat:

http://www.mythagora.com/bios/kirke.html

http://www.theoi.com/Titan/Kirke.html

Kirke (Circe) ’bogini strachu’ była czarodziejką, grecką boginią, która potrafiła zamieniać ludzi w dzikie świnie. Kirke była córką Heliosa – boga Słońca.
To dlatego tak wiele grecko-rzymskich bóstw jest widzianych z widocznym halo wokół ich głów.

Halo to pierścień słoneczny – stąd stają się oni święci
(w języku angielskim gra słów: halo – halo’ed – hallowed) dla pogan czczących słońce.
To dlatego czciciele Kirke tworzyli okrąg podczas rytuałów.
I to stąd też mamy takie słowa jak okrąg (ang. circle) i cyrk (and. circus).
Przypomnij sobie słowo cyrk, gdy następnym razem będziesz oglądał jakąś chrześcijańską telewizję… wszystko zaczyna mieć sens, no nie? ;)


Zatem widzimy, że słowo Kirke/Kościół jest pogańskim słowem.
Przyrzekam wam, że Jaszua nie miał wokół swojej głowy żadnego ’halo’.
On nie był ’uświęcony’ w taki sposób…
On był Kadosz!
I obiecuję wam, że On nigdy nie zaczął żadnego ’kościoła’.


Wróćmy teraz go greckiego określenia Ekklesia. Jak już wcześniej wspominałem, w NT znajdujemy to słowo pojawiające się 115 razy. Spójrzmy na kilka przykładów jego zastosowania przez naszego drogiego brata Pawła.

Dz. Ap. 7:38
On jest tym, który był w kościele (ekklesia) na pustyni z aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, i z naszymi ojcami, tym, który otrzymał słowa żywe, aby nam je dać.
(Przekład Dosłowny)

Ale, chwila… myślałem, że kościół zaczął się w Pięćdziesiątnicę??

Spójrzmy na grecką interlinię:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 7/verse/38

Interesujące jest, że żadne inne polskie tłumaczenie Biblii nie podaje w tym miejscu słowa kościół na znaczenie słowa ekklesia.

Cofnijcie się do początku rozdziału, przeczytajcie go a zobaczycie, że ekklesia o jakiej mówi tu Paweł, to nie ’kościół pogan’, lecz Izrael!

Jeśli zatem ekklesia oznacza zgromadzenie, to dlaczego w innych miejscach mielibyśmy tłumaczyć go jako kościół?
Istnieje przyczyna, dla której zrobili to angielscy tłumacze… ale o tym później.

A co z kolejnym wersetem?
Heb 2:12
Mówiąc: Opowiem imię twoje braciej mojej, w pośrzodku kościoła(ekklesia) pieśni tobie zaśpiewam.
(Biblia Brzeska 1563)


Chwila… przecież Paweł cytuje Psalm 22:23
Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia.
(Biblia Warszawska)


Oczywistym jest, że Dawid także mówi o Izraelu – a Paweł go cytuje.

Hebrajskie słowo, jakie jest użyte w Psalmie 22:23 to Kahal (heb. Kaf-Hey-Lamed).

Za chwilę do niego przejdziemy, lecz na razie musimy zrozumieć dlaczego zostało tu i wielu innych miejscach użyte słowo ’kościół’.

W 325 roku n.e. został utworzony „Kościół” i został umieszczony pod kontrolę państwa przez Konstantyna – poganina czczącego słońce po ostatni dzień swego życia.
Taki Kościół się kręcił aż do Reformacji.
Reformatorzy także byli zaangażowani w świeckich rządach, jak na przykład Jan Kalwin, który ustanowił świecki rząd w Genewie.
Papież był głową Kościoła Katolickiego, ale został wyrzucony z Anglii, więc król Henryk VIII przejął jurysdykcję nad Kościołem.

Kiedy dokonywano tłumaczenia KJV, było to dla nich bardzo ważne, by umieścić tam słowo ’kościół’, ponieważ nad Kościołem mieli oni władzę.
Dlatego król Jakub wydał 15 dokładnych rozporządzeń, jeśli chodzi o tłumaczenie.
Jedno z tych rozporządzeń (numer 3) mówiło, że ta Biblia ma zachować słowo ’kościół’ w tłumaczeniu i nie może być ono zamienione na ’zgromadzenie’.

Taki był jego szczególny nakaz.
Nie posiada on władzy nad zgromadzeniem (ludzi), natomiast posiada władzę nad kościołem (fizycznym budynkiem).


Tak więc widzicie, że nie chciał on, by słowo ’zgromadzenie’ miało cokolwiek wspólnego z oryginalnym znaczeniem tego słowa z Tanaku, które też oznaczało społeczność.
Wynika z tego, że znał on oryginalne znaczenie, ale nie chciał go tam używać, by zachować sobie w ten sposób kontrolę nad ’kościołem’.
Tak na marginesie dodam, że król Jakub był takim ego-maniakiem, że Księgę Ya’akoba (Jakuba – ang. Jacob) zmienił na Księgę Jakuba (ang. James), na swoją cześć.
Niestety w języku polskim tej zamiany nie widać, gdyż oba imiona Jacob oraz James odpowiadają polskiemu Jakubowi.
Ya’akob nie oznacza Jakub – to imię powinno być transliterowane jako „Jacob”.
Ya’akob w Tanaku (ST) nigdy nie jest tłumaczone jako James.

Ani razu. Sprawdźcie sami w greckiej interlinii: Grecka Interlinia

Widzimy, że w Heb 2:12 Paweł cytuje słowo w słowo Pslam 22:23. Słowo ’zgromadzenie’ w języku greckim to ’ekklesia’.
Ale ponieważ król Jakub zabronił zamieniania tego greckiego słowa na ’zgromadzenie’ (które jest prawidłową interpretacją), zostało ono więc zamienione słowem, które ma zupełnie inne znaczenie.
Każdym razem, gdy słowo ekklesia jest użyte w NT, nigdy nie oznacza ono ’kościoła pogan’.


A co z Septuagintą, greckim tłumaczeniem Tanaku?
Uczeni zgadzają się, że Septuaginta była przetłumaczona z hebrajskiego około 280 roku p.n.e.

Przypominacie sobie, jak mówiłem wam, że hebrajskie słowo na zgromadzenie to słowo Kahal?
W Tanaku znajdujemy to słowo użyte ponad 100 razy i zawsze jest tłumaczone jako zgromadzenie, społeczność (numer Stronga 8230).
Ale najbardziej interesującą rzeczą jest to, że zawsze odnosi się do Izraela… nigdy do pogan.
Gdy więc tłumacze greckiej Septuaginty (Starego Testamentu) potrzebowali słowa na hebrajskie ’kahal’ – oznaczającego zgromadzenie, społeczność Izraela – to zgadnijcie jakiego greckiego słowa używali… tak, macie rację ’ekklesia’.

W takim świetle, pawłowe określenie kahal/ekklesia Izraela przy Górze Synaj, pasuje jak ulał.
W Piśmie nie ma takiego bytu jak „kościół”.
Łatwo dostrzec, że to, co się dzieje, to TEOLOGIA ZAMIANY, dokonana przez antysemicki, pogański „Kościół” utworzony przez Konstantyna i wspierany przez tak zwanych Reformatorów.

Jahwe miał zawsze tylko jedną oblubienicę, a jej imię brzmi Izrael.

To dlatego Jaszua tak wyraźnie to podkreśla:
Mat 15:24
A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.


Pytanie brzmi – „Kim jest Izrael?”
Oraz ważniejsze: czy dołączyłeś do niego?
Czy też dalej zamierzasz „bawić się w kościół”?

Rozumiejąc to teraz, nadszedł czas, by zająć się czynami i doktrynami Nikolaitów.
Pokażę wam teraz, że ci Nikolaici to „Kościół”, a także każdy system religijny, pod jaki daje się podporządkować człowiek.
Czy wiecie co znaczy słowo ’religia’?


Słownik Webstera odnajduje to słowo w starym łacińskim słowie religio, oznaczającym „tabu, powściągliwość”.
Głębsze badania pokazują, że słowo to pochodzi od dwóch słów re oraz ligare.
Re jest przedrostkiem oznaczającym „powrócić”, a ligare oznacza „przywiązywać”; czyli innymi słowy jest to „powrót do niewoli”.
Religia jest tym, co dzieje się, gdy człowiek wywyższa swe własne przykazania i tradycje ponad Torę Jahwe.
Potem podporządkowuje sobie innych do tych ludzkich reguł i zasad
.

A co ze słowem rząd (ang. government)?
Każdy kościół czy religia ma swój własny rodzaj ’rządu’. Niektórzy nawet nazywają ich ’CIAŁO RZĄDZĄCE’.
Ale czy wiemy tak naprawdę, co to oznacza?
Rząd pochodzi od łacińskiego Gubenare(govern – rządzić), które oznacza kierować lub kontrolować, oraz Mente (ment) – umysł.
Literalnie „kontroler umysłu”.


Korzystałem ze źródła: Uniwersytet Notre Dame, Słownik Łaciński

Govern http://www.archives.nd.edu/cgi-bin/lookdown.pl?govern
Ment http://www.archives.nd.edu/cgi-bin/lookdown.pl?ment

Gdy zatem poddamy się jakiejkolwiek władzy kościelnej lub ciału rządzącemu, to literalnie pozwalamy im kierować i kontrolować nasze umysły.


Człowiek nie ma prawa na rozwijanie swego własnego umysłu.
Ten rodzaj liberalnej orientacji ma ogromne niebezpieczeństwa.
Musimy elektrycznie kontrolować umysły.
Pewnego dnia armie i generałowie będą sterowani poprzez elektryczne stymulowanie mózgu.”

- U.S. government mind manipulator, Dr. Jose Delgado, Congressional Record, No. 262E, Vol. 118, 1974.

Jahwe nigdy nie zamierzał byśmy mieli nad sobą ’władze’.
On miał być naszym przywódcą i naszym Ojcem.
Ponieważ jedynie On jest kochający i sprawiedliwy.

Ale Izrael zechciał mieć króla, by byli jak wszystkie inne narody.
I kogo sobie wybrali? Saula – złego króla Izraela.

Aby zrozumieć kim są ci Nikolaici, najpierw musimy zrozumieć jakie zdanie miał Mesjasz Jaszua o ludzkim rządzeniu samymi sobą.

Mar 10:35-45

Wówczas podeszli do Niego Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, i powiedzieli: Nauczycielu, chcemy, abyś nam spełnił to, o co Cię poprosimy.
A On ich zapytał:
Co chcecie, abym wam spełnił?
Oni zaś powiedzieli: Daj nam to, abyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po Twojej prawicy, a jeden po Twojej lewicy.
A Jezus im powiedział: Nie jesteście świadomi, o co prosicie.
Czy możecie pić kielich, który Ja piję, lub być ochrzczeni chrztem, którym Ja jestem chrzczony?
Odpowiedzieli Mu: Możemy.

Wtedy Jezus im powiedział: Kielich, który Ja piję, będziecie pić, i chrztem, którym jestem chrzczony, zostaniecie ochrzczeni.
Jednak siedzieć po mojej prawicy lub lewicy, nie moją rzeczą jest dać; lecz
(będzie to dane) tym, którym zostało przygotowane.
Gdy to usłyszało dziesięciu, zaczęło się oburzać na Jakuba i Jana.
Lecz Jezus przywołał ich i powiedział: Wiecie, że ci, którzy uchodzą za przywódców narodów, podporządkowują je, a ich wielcy tyranizują je.

Nie tak ma być między wami, lecz kto między wami chciałby być wielki, niech będzie waszym sługą.
I kto między wami chciałby być pierwszy, niech będzie sługą wszystkich.

Gdyż Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i oddać swoją duszę na okup za wielu.

Mat 20:20-28

Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza wraz ze swoimi synami, pokłoniła się i poprosiła Go o coś.
On zaś zapytał ją: Czego chcesz?
Odpowiedziała: Powiedz, aby w Twoim Królestwie ci dwaj moi synowie zasiedli jeden po Twojej prawej, a drugi po Twojej pomyślnej stronie.
Jezus odpowiedział: Nie wiecie, o co prosicie.
Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?
Mówią Mu: Możemy.
A On im na to: Mój kielich wprawdzie pić będziecie, jednak zasiąść po mojej prawej lub po pomyślnej stronie — nie moje to jest dać, lecz tym, którym zostało to przygotowane przez mojego Ojca.
Gdy usłyszało to dziesięciu, oburzyło się na dwóch braci.
Jezus jednak przywołał ich i powiedział: Wiecie, że władcy narodów podporządkowują je i wielcy tyranizują je.
Nie tak będzie u was, lecz ktokolwiek wśród was chciałby stać się wielki, niech będzie waszym usługującym.
I ktokolwiek wśród was chciałby być pierwszy, niech będzie waszym sługą.
Podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, ale aby służył i oddał swoje życie na okup za wielu.

Zauważcie tutaj coś… w każdym opisie mamy Jakuba i Jana pragnących znaleźć się po prawej i po lewej ręce Jaszua.
Ale dlaczego Mesjasz i cała reszta grupy tak się na to burzyli?

To proste… jeśli Jakub i Jan zajmą prawą i lewą rękę Mesjasza, to co pozostanie?
Prawa i lewa ręka Jakuba i Jana… Chcą stworzyć piramidę władzy.
A Mesjasz oznajmuje: „O nie, w moim królestwie największy nie będzie przywódcą ciała kierowniczego, lecz będzie sługą.”
I mówi dalej, że poganie ustanawiają sobie kontrolerów (np. rządy) i panów nad sobą… „ale nie tak ma być między nami”.


Łuk 9:48
I powiedział do nich: Kto by to dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.Kto bowiem jest najmniejszy pośród was wszystkich, ten jest wielki.

Łuk 22:24-27
Powstał też spór między nimi o to, kto z nich zdaje się być większy.
On zaś powiedział im: Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy nazywani są dobroczyńcami.
Wy jednak nie w ten sposób, ale większy wśród was, niech się staje jak młodszy, a przełożony jak usługujący.
Kto bowiem jest większy?
Czy ten, kto spoczywa przy stole, czy też ten, kto usługuje?
Czy nie ten, kto spoczywa przy stole?
Ja jednak jestem pośród was jak ten, kto usługuje.


Jaszua instruuje nas, że mamy być sługami, a nie panującymi – tak samo nie mamy być panowani przez innych ludzi.

***********************************************

Mat 23:8-10
Wy natomiast nie bądźcie nazywani Rabbi, gdyż Nauczyciel wasz jest jeden, a wy wszyscy jesteście braćmi.

(Nikogo) też na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem; gdyż Ojciec wasz jest jeden, (Ten), który jest w niebie.
Ani nie bądźcie nazywani mistrzami, gdyż Mistrz wasz jest jeden – Chrystus.


Dlaczego Mesjasz miałby nam mówić, by nie nazywać nikogo z ludzi Rabbi?
Czyż Rabbi nie oznacza ’nauczyciela’?
Odpowiedź brzmi: nie.


Zdaję sobie sprawę, że doszło do tego, iż obecnie tak to właśnie znaczy, nauczyciel, ale rdzeniem słowa Rabbi jest ’Rab’ lub ’Rabbah’, które oznacza wywyższony, spotęgowany lub wielki.


Gdy po hebrajsku mówimy dziękuję, wypowiadamy ’toda’, lecz gdy chcemy powiedzieć dziękuję wielce (bardzo), to mówimy ’toda rabbah’ (tav-waw-dalet-hej-resz-beit-hej).

Ostatni dzień święta Sukkot nazywa się Ostatni Wielki Dzień – Hoshana Rabbah
(co tak naprawdę oznacza Wielkie Zbawienie).


W każdym razie, musicie już wiedzieć, że Rabbah oznacza ’Wielki’, a Rabbi oznacza ’Ktoś Wielki’.



Jaszua jest Rabbi lub Rabbuni, ’Kimś Wielkim lub Wyniesionym’, lecz nikt inny.


To dlatego powiedział, żebyśmy nikogo nie nazywali Rabbi.
Z tego samego powodu mamy nikogo nie nazywać ’Ojcem’, gdyż tylko sam Jahwe jest Avinu (Ojcem).

Nikogo nie nazywajcie mistrzem lub wielebnym (co oznacza ’ktoś czczony’)…
dlaczego? Ponieważ są to tytuły wywyższenia, a my mamy nie być panowani przez innych ludzi…
lecz tylko przez Jahwe i Jego Mesjasza.

Nie ma nic złego w nazywaniu kogoś ’nauczycielem’.
Problem dotyczył podporządkowywania siebie pod panowanie innego człowieka, tak jak podporządkowujemy się Jahwe.
To dlatego mamy nie nazywać nikogo Rabbi (Ktoś Wielki), Ojcze
(tylko Jahwe jest naszym Ojcem), Wielebnym (Ktoś Czczony)
. Gdyby Jaszua mówił, by nikogo nie nazywać nauczycielem, to przeczyłby samemu sobie w
Janie 3:10, gdzie mówi do Nikodema: „Ty jesteś takim nauczycielem Izraela i tego nie wiesz?”


Istnieje hebrajskie słowo na nauczyciela, to słowo to ’moreh’.
Góra Moria (Moreh-Jah) jest „górą, na której Jahwe będzie naszym nauczycielem.”

Mieć nauczyciela czy ’moreh’ jest całkiem w porządku.
Jednak Rabbi wiąże się z podporządkowywaniem się siebie komuś innemu, innemu człowiekowi, jako ’Mistrzowi’ lub ’Komuś Wielkiemu’. Mamy jednego Pasterza i my wszyscy jesteśmy Jego owcami.


Efez 5:21-25
W bojaźni Boga bądźcie posłuszni jedni drugim.
Żony, bądźcie posłuszne swoim mężom jak Jahwe.
Bo mąż jest głową żony, jak i Mesjasz głową Zgromadzenia.
On też jest zbawicielem ciała.
Lecz jak Zgromadzenie jest we wszystkim posłuszne Mesjaszowi, tak i żony powinny być swoim mężom.
Mężowie, miłujcie wasze żony, jak i Mesjasz umiłował Zgromadzenie oraz wydał za nie samego siebie.

1 Kor 11:1-3
Stawajcie się moimi naśladowcami, tak jak i ja Mesjasza.
Ale pochwalam was, bracia, że pamiętacie wszystkie moje sprawy, tak jak wam przykazałem oraz zatrzymujecie nauki. I chcę abyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Mesjasz, a głową niewiasty mąż, a głową Mesjasza Bóg.

Oto twoja jedyna, autoryzowana przez Pismo, linia autorytetu.
Żony z mężami opiekują się rodzinami.
Mąż jest nad żoną (w miłości), Mesjasz jest nad mężem, a Jahwe jest nad wszystkimi.

To wszystko.
Żadnych wielebnych, diakonów, starszych, rabbinów, i żadnej ’władzy kościelnej’ czy też ’ciała kierowniczego’.
Te rzeczy nie są biblijne.
Kropka.

Mając teraz to wszystko na uwadze, przypatrzmy się naszemu określeniu Nikolaici.
Jak większość greckich i łacińskich słów, Nikolaici to połączenie kilku słów,
Nico oraz Laitan.
Nico pochodzi od Nike, skrzydlatej bogini potęgi i zwycięstwa.
Forma męska Nico, Nicos stała się synonimem władzy i kontroli (panowania).

Tak przy okazji, to stąd wywodzą się ulubione imiona greckie Nicole i Nicolas.
Tak więc nico literalnie oznacza zwycięzcę, panującego, kontrolującego.

Laitan oznacza po prostu laików, czyli ’zwykłych ludzi’.

Czyli Nikolaici byli tymi, którzy panowali lub kontrolowali ludzi.
Widać to wyraźnie w greckiej interlinii Objawienia 2:7 i 2:15.


http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /2/verse/7

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 2/verse/15

Interesujący jest również fakt, że kiedy Jaszua mówi o ’przezwyciężaniu’, tłumacze na grecki zdecydowali się na użycie słowa ’nikao’.
(Numer Stronga 3528. Nikao, nik-ah’-o od 3529; podbić, podporządkować
(literalnie lub przenośnie): zwyciężyć, pokonać, przezwyciężyć, zdobyć zwycięstwo).


Tak więc, dość literalnie Nikolaici są tymi, którzy pokonali, kontrolują i panują nad ludźmi. Ponieważ jest to grupa ludzi – na przykład hierarchia kościelna – to pasuje przypisać im także tytuły, jak również czyny i doktryny tych religijnych organizacji, które mówią ludziom, co myśleć, w co wierzyć i gdzie dawać twoje ’dziesięciny’.
Dotyczy to Rabinistycznego Judaizmu, Katolickiego i Protestanckiego chrześcijaństwa, Ciała Kierowniczego Towarzystwa Biblijnego Strażnica – Świadków Jehowy, a także Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, wraz z ich hierarchiami proroków, biskupów, starszych, itp.
Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy poparcia na taką ludzką religijną kontrolę.


Mam Mesjasza jako głowę, a On wykonuje wolę Ojca.
Ja jestem nad swoją żoną i nad mym domem… mam Ducha Świętego – Ducha Jahwe, który wypisał Torę na moim sercu, oraz mam Pismo w ręku.
To jet to Od-Nowione Przymierze, obiecane w Torze i potwierdzone przez Mesjasza. Modliłem się o mądrość, i zgodnie z Jakubem 1:5,
On literalnie daje ją każdemu, kto prosi o mądrość.
On nigdy nie planował dla nas siedzenia raz w tygodniu w ławkach
(w czcigodnym dniu Słońca), by być karmionym czyimiś religijnymi tradycjami.
On chce, byśmy Go szukali:

5 Mojż 4:29
Stamtąd będziesz szukał twego Boga Jahwe. A znajdziesz Go, jeżelibędziesz Go szukał całym sercem i całą duszą.

Jer 29:13
A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem.

Przyp 25:2
Chwałą Bożą jest rzecz ukryć, a chwałą królów rzecz zbadać.

Mat 7:7
Szukajcie, a znajdziecie…



http://mesjasz.info.pl/?p=2261

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 lutego 2015, o 12:23 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI
 Post Napisane: 23 marca 2015, o 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
noemi napisał(a):
W Piśmie nie ma takiego bytu jak „kościół”. 
Łatwo dostrzec, że to, co się dzieje, to TEOLOGIA ZAMIANY, dokonana przez antysemicki, pogański „Kościół” utworzony przez Konstantyna i wspierany przez tak zwanych Reformatorów. Jahwe miał zawsze tylko jedną oblubienicę, a jej imię brzmi Izrael. 
To dlatego Jaszua tak wyraźnie to podkreśla:
Mat 15:24
A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.


Pytanie brzmi – „Kim jest Izrael?”
Oraz ważniejsze: czy dołączyłeś do niego? 
Czy też dalej zamierzasz „bawić się w kościół”?
[…]
Gdy zatem poddamy się jakiejkolwiek władzy kościelnej lub ciału rządzącemu, to literalnie pozwalamy im kierować i kontrolować nasze umysły.
[..]
Jahwe nigdy nie zamierzał byśmy mieli nad sobą ’władze’. 
On miał być naszym przywódcą i naszym Ojcem. 
Ponieważ jedynie On jest kochający i sprawiedliwy. 
[…]
Jaszua instruuje nas, że mamy być sługami, a nie panującymi – tak samo nie mamy być panowani przez innych ludzi.
[..]
Nikogo nie nazywajcie mistrzem lub wielebnym (co oznacza ’ktoś czczony’)… dlaczego? Ponieważ są to tytuły wywyższenia, a my mamy nie być panowani przez innych ludzi…
[..]
Oto twoja jedyna, autoryzowana przez Pismo, linia autorytetu.
Żony z mężami opiekują się rodzinami.
Mąż jest nad żoną (w miłości), Mesjasz jest nad mężem, a Jahwe jest nad wszystkimi.
To wszystko. 
Żadnych wielebnych, diakonów, starszych, rabbinów, i żadnej ’władzy kościelnej’ czy też ’ciała kierowniczego’.
Te rzeczy nie są biblijne.
Kropka.
[…]
Czyli Nikolaici byli tymi, którzy panowali lub kontrolowali ludzi.
Widać to wyraźnie w greckiej interlinii Objawienia 2:7 i 2:15.
[..]
Tak więc, dość literalnie Nikolaici są tymi, którzy pokonali, kontrolują i panują nad ludźmi. Ponieważ jest to grupa ludzi – na przykład hierarchia kościelna – to pasuje przypisać im także tytuły, jak również czyny i doktryny tych religijnych organizacji, które mówią ludziom, co myśleć, w co wierzyć i gdzie dawać twoje ’dziesięciny’.
Dotyczy to Rabinistycznego Judaizmu, Katolickiego i Protestanckiego chrześcijaństwa, Ciała Kierowniczego Towarzystwa Biblijnego Strażnica – Świadków Jehowy, a także Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, wraz z ich hierarchiami proroków, biskupów, starszych, itp. 
Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy poparcia na taką ludzką religijną kontrolę.


Poprzez ten artykuł reklamujesz judaizowanie. Uważam jednak że w życiu ważne jest wyważenie, nie przeginanie. Skrajności nigdy nie są dobrze odbierane...
Zaś artykuł ten jest indywidualnym spojrzeniem i do tego każdy ma prawo.
Zaś tytuł wątku jest nieco mylący. Myślę że autor zbyt pochopnie wrzuca wszystkie religie do jednej szuflady...
Odnośnie stwierdzenia „Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy poparcia na taką ludzką religijną kontrolę. „

„ Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom poddani i posłuszni byli, gotowi do wszelkiego dobrego uczynku,  aby o nikim źle nie mówili, nie byli kłótliwi, ale ustępliwi, okazujący wszelką łagodność wszystkim ludziom.  „
[Tyt 3;1-2].
„  Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania, szczególnie zaś tych, którzy oddają się niecnym pożądliwościom cielesnym, a zwierzchnością pogardzają. Zuchwali, zarozumiali, nie lękają się nawet bluźnić mocom niebieskim. „
[2 P 2;9-10].
„  tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.  Pomimo to ludzie ci, hołdując urojeniom, podobnie kalają ciało swoje, pogardzają zwierzchnościami i bluźnią istotom niebieskim „
[Jud 1;7-8].

Myślę że te trzy powyższe zapisy biblijne wskazują na pewien rodzaj przewodzenia w Kościele Jezusa Chrystusa...
Zapisy o biskupach, diakonach i starszych, też dowodzą że jednak JEST to biblijną rzeczą. Jednak ci ludzie mają też ostrzeżenie że będą specjalnie ocenieni przez Sędziego...

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI
 Post Napisane: 24 marca 2015, o 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie dziwi mnie ze każdy może miec inne spojrzenie na to samo ,ale gdzie ja reklamję judaizm
to ,to mnie dziwi .
Wskazesz ?
Dla mnie art wyjaśnie pewne rzeczy o których sie na ogół nie mówi i nie wiem dlaczego nie.
Zobacz co tu mówi o słowie Rabbi Rabbuni .nam sie mówi ze to znaczy nauczyciel i nic poza tym.

Tymczasem własnie od judaizujących dowiadję sie znaczenia tego okreslenia.

Cytuj:
Pismo nie zostało oryginalnie spisane w języku greckim, lecz w językach hebrajskim i aramejskim.
Zostało przetłumaczone na grecki ponad 100 lat później, niż oryginał.


No i co na to ci którzy nieustannie wmawiaja ,ze tylko w jęz greckim i żadnym innym.
Dlaczego tak programuja swoich wiernych po co skoro mozna obalic kłamstwo to sie je
podtrzymuje kroplówka kłamstwa ?

Mówisz ze jest poparcie na religijna kontrolę czy raczej jest o pilnoaniu zeby Prawda pozostała Prawda ,a to sa dwie rózne sprawy.
Niestety kazd 'gałąź' denominacyjna wszczepiona w Drzewo z którego czerpie soki ale rodzi swoje własne cierpkie owoce , kontroluje swoich poddanych i dokładnie pilnuje by
'owca' jadła ich pokarm modyfikowany .
A wiemy ze jestes tym co jesz albo bedziesz odporny albo podatny .
Kto chce miec u siebie kogogos kto bedzie zadawał pytania o czystosc pokarmu po co ktos taki w trzodzie ?
Dlatego wersety maja go przekonac ze ma sie pogodzic , cieszyc i nie zadawac pytan.
:D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI
 Post Napisane: 24 marca 2015, o 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
W Piśmie nie ma takiego bytu jak „kościół”.
Łatwo dostrzec, że to, co się dzieje, to TEOLOGIA ZAMIANY, dokonana przez antysemicki, pogański „Kościół” utworzony przez Konstantyna i wspierany przez tak zwanych Reformatorów. Jahwe miał zawsze tylko jedną oblubienicę, a jej imię brzmi Izrael.
To dlatego Jaszua tak wyraźnie to podkreśla:
Mat 15:24
A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.


Pytanie brzmi – „Kim jest Izrael?”
Oraz ważniejsze: czy dołączyłeś do niego?
Czy też dalej zamierzasz „bawić się w kościół”?
[…]
Gdy zatem poddamy się jakiejkolwiek władzy kościelnej lub ciału rządzącemu, to literalnie pozwalamy im kierować i kontrolować nasze umysły.
[..]
Jahwe nigdy nie zamierzał byśmy mieli nad sobą ’władze’.
On miał być naszym przywódcą i naszym Ojcem.
Ponieważ jedynie On jest kochający i sprawiedliwy.
[…]
Jaszua instruuje nas, że mamy być sługami, a nie panującymi – tak samo nie mamy być panowani przez innych ludzi.
[..]
Nikogo nie nazywajcie mistrzem lub wielebnym (co oznacza ’ktoś czczony’)… dlaczego? Ponieważ są to tytuły wywyższenia, a my mamy nie być panowani przez innych ludzi…
[..]
Oto twoja jedyna, autoryzowana przez Pismo, linia autorytetu.
Żony z mężami opiekują się rodzinami.
Mąż jest nad żoną (w miłości), Mesjasz jest nad mężem, a Jahwe jest nad wszystkimi.
To wszystko.
Żadnych wielebnych, diakonów, starszych, rabbinów, i żadnej ’władzy kościelnej’ czy też ’ciała kierowniczego’.
Te rzeczy nie są biblijne.
Kropka.
[…]
Czyli Nikolaici byli tymi, którzy panowali lub kontrolowali ludzi.
Widać to wyraźnie w greckiej interlinii Objawienia 2:7 i 2:15.
[..]
Tak więc, dość literalnie Nikolaici są tymi, którzy pokonali, kontrolują i panują nad ludźmi. Ponieważ jest to grupa ludzi – na przykład hierarchia kościelna – to pasuje przypisać im także tytuły, jak również czyny i doktryny tych religijnych organizacji, które mówią ludziom, co myśleć, w co wierzyć i gdzie dawać twoje ’dziesięciny’.
Dotyczy to Rabinistycznego Judaizmu, Katolickiego i Protestanckiego chrześcijaństwa, Ciała Kierowniczego Towarzystwa Biblijnego Strażnica – Świadków Jehowy, a także Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, wraz z ich hierarchiami proroków, biskupów, starszych, itp.
Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy poparcia na taką ludzką religijną kontrolę.


________________

czy ten fragment swiadczy ze reklamuje judaizm ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI
 Post Napisane: 24 marca 2015, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
Naprawdę tak uważasz że w Biblii nie ma mowy o Kościele jako Ciało i Oblubienica Jezusa Chrystusa ?
Przecież jest mnóstwo zapisów, chociażby ten „ Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.  Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,  aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,  aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.  Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje.  Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,  gdyż członkami ciała jego jesteśmy.

[Ef 5;24-30].
Apostoł dodaje w przedostatnim wierszu „ Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.  „

Jahwe miał tylko jedną Oblubienicę i ma nadal, z tym że od czasu Łaski do Izraela dołączyli POGANIE ! „ Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz
[J 10;16].
Są to tak oczywiste rzeczy że nie wiem czy nie żartujesz ?...bo od czasu Jezusa Chrystusa jest era Nowego Przymierza, każdy kto wierzy Jezusowi jest potomkiem duchowym Abrahama.
Problem innego zrozumienia polega nie na innej interpretacji lecz akceptacji lub jej braku, całego Pisma Świętego !

Zadajesz naiwne pytanie „ czy ten fragment swiadczy ze reklamuje judaizm ? „ Przecież skopiowałaś to ze strony Judaistycznej. A do tego co wklejasz to już się odniosłem wyżej !

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI
 Post Napisane: 24 marca 2015, o 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zastanawiam sie czy chrzescijanie nie potrafią inaczej bez tych takich
"żartujesz "
"zadajesz naiwne pytania"
wiesz lepiej mnie nie prowokuj bo mam juz serdecznie dość tego typu rozmów.
zaczynasz po cichu jakby z przyczajenia a potem ...na prawde nie umiesz inaczej ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI - Rabbuni - Kahal -Kościół
 Post Napisane: 26 stycznia 2016, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Społeczność ludu Bożego różnie bywa nazywana, ale dosyć często stosuje się do niej błędne nazwy, które nie mają nic wspólnego z nazewnictwem biblijnym[/b]. I tak np. polskie słowo " kościół " pochodzi od czeskiego słowa "kostel" , a z kolei to słowo pochodzi od łacińskiego castellum - gród warowny. I faktycznie były to twierdze i zamki.

Według innych podań polskie słowo " kościół " wywodzi się od " kości ", ponieważ w tych miejscach były cmentarze, gdzie chowano zmarłych i grzebano kości ludzkie.
Tak czy owak - polska nazwa jest niebiblijna i powinna być wyeliminowana z tłumaczeń Biblii.

Najważniejsza jest nazwa hebrajska, bo apostołowie byli Żydami i posługiwali się językiem hebrajskim. קָהָל ( kahal ) - to zgromadzenie ( np. 3 Moj. 16 : 17 ).
W Septuagincie ( LXX ) oddano to słowem εκκλεσια ( ekklesia ) co znaczy zgromadzenie, zebranie, zbór ( Psalm 22 :22 - por.w LXX 21 : 23 ). por.też 1 Kor. 12 : 28.

Nie ma więc tu mowy o budynkach, lecz o społeczności ludu Bożego, gdzie panuje ład i porządek według zasad ustalonych przez samego Boga.

W miejscach w których odbywały się takie zgromadzenie stał zazwyczaj budynek בֵית כְּנֶסֶת ( Bet Knesset ) zwany z greckiego synagogą ( συναγωγη ) - por. Łuk. 4 : 16; Jak. 2 : 2.
W czasach Jezusa ( hebr. Jehoszua ) na terenie Izraela, każda miejscowość miała swoją synagogę.
Najważniejszym elementem Bet Knesset była Tora często przechowywana w Aron Ha-Kodesz ( Świętej Arce ) i przysłonięta zdobioną zasłoną zwaną parochet. Nad Aron Ha-Kodesz wisiała lampka zwana Ner Tamid ( Wieczne Światło ). Obok Ner Tamid byla Menora - czyli siedmioramienny świecznik.

W Bet Knesset ( synagodze ) nie wolno było umieszczać żadnych podobizn Boga, bo to było zakazane ( 2 Moj. 20 : 4-5; 5 Moj. 4 : 15 - 16 ).
Podczas zgromadzenia modlono się do Jehowy, czytano Pismo Święte, wyjaśniano czytany tekst, wygłaszano przemówienia i śpiewano Psalmy. Zgromadzano się w każdy sabat - Dz. Ap. 15 : 21.

Pierwsi chrześcijanie nie zajmowali się wznoszeniem takich budynków, bo nie mieli na to ani środków, ani czasu, więc zbory chrześcijan spotykały się w prywatnych domach - por. Rzym. 16 : 5; 1 Kor. 16 : 19; Kol. 4 : 15; Filem. 1 : 2. Mieli polecenie, by budować dom duchowy ( 1 Piotra 2 : 5 ), a nie fizyczny, materialny. Podobnie nie zdążali do ojczyzny, z której wyszli ( Hebr. 11 : 14 - 16 ) i nie szukali skarbów na ziemi ( Mt. 6 : 20 ).

Ponieważ pierwsi chrześcijanie byli pełni ducha świętego, więc przepełniała ich miłość, radość i pokój, a podczas zgromadzenia mówili różnymi językami ( zwłaszcza do pogan z innego kraju ), wyjaśniali im co było mówione, otrzymywali objawienia od Boga i prorokowali - 1 Kor. 14 : 1, 12, 22 - 40. Było to znakiem i świadectwem dla niewierzących, że Bóg faktycznie jest wśród nich - 1 Kor. 14 : 24 - 25.

W żadnym z tych miejsc nie oddawano czci bezimiennemu Bogu ( łac. Dominus Deus ), nie umieszczano znaku krzyża, nie odprawiano rytuałów, nie klepano różańców, nie wykonywano teatralnych gestów, nie modlono się przed obrazami i figurami i nie powtarzano niczym mantry fragmentu wersetu wyrwanego z kontekstu przekształconego w nabożną formułkę w stylu : " In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. "

Symbolem społeczności ludu Bożego była w czasach Izraela - menora' czyli siedmioramienny świecznik. Do użytku w Miejscu Świętym miała być wykonana z jednej bryły szczerego złota co wskazywało na to, że społeczność ludu Bożego miała być jednością i nie miała być utworzona z różnych grup - 2 Moj. 25 : 31 - 40; Hebr. 9 : 1 - 2. Taką właśnie zjednoczoną społecznością byli pierwsi chrześcijanie zrodzeni z jednego świętego ducha Bożego.
Zbór taki po wielkim odstępstwie miał pojawić się ponownie dopiero w czasach ostatecznych. Do niego też Jezus kieruje różne rady, pochwały i przestrogi, aby był bez nagany na dzień jego powtórnego przyjścia.

Każde ramię tego świecznika dotyczy jakiegoś wymienionego zboru : efeskiego, smyrnyńskiego, pergamońskiego, tiatyrskiego, sardyjskiego, filadelfijskiego i laocydejskiego. Każdy z tych zborów reprezentuje jakąś wyjątkową sytuację wśród chrześcijan i każdy znajduje się w ściśle określonych okolicznościach.

Są cztery możliwości zinterpretowania do jakich czasów się to odnosi. Można więc to rozważać z punktu widzenia :

1. preteryzmu - wg. którego opis dotyczy zboru I wieku

2. futuryzmu - wg. którego opis przyszłego zboru

3. historyzmu - wg. którego opis dotyczy okresu trwania zboru chrześcijańskiego do dzisiaj

4. uniwersalizmu - wg. którego opis odnosi się do każdego pokolenia chrześcijan

Jeśli brać jednak pod uwagę dokładne tłumaczenie słów Jana z Apokalipsy 1 : 10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ Kυριακῇ ἡμέρᾳ " byłem w duchu w Dniu Pana " - to opis dotyczy wyłącznie czasów ostatecznych. Problem jednak w tym - jak informuje historia - że każde pokolenie widziało się w tej roli i tak jest do dziś.

W każdym bądź razie - nazwy wymienionych zborów nie są przypadkowe.

Nazwa Efez przywodzi na myśl pożądanie i wskazuje na specyficzną sytuację chrześcijan znajdujących się w centrum kultu bogini niebios, gdzie była rozwiązłość i umiłowanie bogactwa tego świata.
Stąd przestrogi dla chrześcijan, którzy porzucili swoją pierwszą miłość do Boga i zaczęli pobłażać ciału - Ap.2 : 1 - 7

Nazwa Smyrna - przywodzi na myśl mirrę, i wskazuje na gorycz, cierpienie i ofiarę. Chrześcijanie w tym wypadku są narażeni na prześladowania, gdyż nie akceptują kultu władzy państwowej. Za odmowę zawsze grozi śmierć. Ale wierni naśladowcy Chrystusa nie mieli się lękać cierpień i śmierci - Ap. 2 : 8 - 11

Nazwa Pergamon - przywodzi na myśl wyniosłość spowodowaną złudnym poczuciem posiadania wiedzy tego świata. Sytuacja tych chrześcijan będących w strefie zwodniczej wiedzy i nauki tego świata wskazuje, że muszą zachować szczególną czujność, aby zachować wierność - Ap. 2 : 12 - 17

Nazwa Tiatyra - przywodzi na myśl fałszywy kult pracy, absorbowanie umysłu zarabianiem pieniędzy i wyraźną feminizację. Ci, którzy będą tolerować taki stan rzeczy, będą wrzuceni w wielki ucisk - Ap.2 : 18 - 29

Nazwa Sardes - przywodzi na myśl strefę złudnego poczucia bezpieczeństwa. Fałszywa pewność siebie i brak czujności prowadzą do zguby. Zbytnia pewność siebie chodzi zawsze przed upadkiem, więc tacy chrześcijanie mogą zostać zaskoczeni, gdy Syn Człowieczy przyjdzie w sposób niespodziewany - Ap. 3 : 1 - 6

Nazwa Filadelfia - przywodzi na myśl wszelkie fałszywe uciechy tego świata. Chrześcijanie jednak mieli się upajać miłością braterską i mieli wiernie zachowywać Słowo. Za wierność i wytrwałość będą zachowani w godzinie próby - Ap. 3 : 7 - 13

Nazwa Laodikeia - przywodzi na myśl strefę złudnego bogactwa. Bogaci materialnie często są pożałowania godni od strony duchowej. Chrześcijanom uzależnionym od tej strefy doradzono, by przejrzeli na oczy i wzbogacili się duchowo. Dzięki gorliwości i konkretnemu działaniu można osiągnąć zwycięstwo - Ap. 3 : 14 - 22.

Wszystkim tym chrześcijanom zgromadzonym w zborach tworzących jeden lud Boży - Jezus ( hebr. Jehoszua ) udziela upomnień i zachęt - Ap. 3 : 19, przestrzega przed niebezpieczeństwami i ostrzega przed skutkami, wzywa do opamiętania się.

Tylko dzięki dostosowaniu się do rad i pouczeń Syna Człowieczego tak rozumiana menora, będzie świeciła światłem Bożym i będzie gotowa na jego powtórne przyjście, które zbliża się z każdym dniem
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kim są NIKOLAICI - Rabbuni - Kahal -Kościół
 Post Napisane: 28 stycznia 2016, o 08:26 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Pełna zgoda co do znaczenia tego terminu
w skrócie myślowym Nikolaici to dla mnie ci co wynoszą się nad braci
z powodu mniemania o swojej pozycji

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIKOLAICI - Rabbuni znaczy WIELKI -Kahal -Kościół
 Post Napisane: 21 marca 2018, o 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dla mnie jest odkryciem co znaczy Rabbi tak błednie nam tłumacza
ze znaczy Nauczycielu .

Nauczyciel to More .

Jaki to ,ze nastała moda na mówienie tatusiu ,podczas gdy nie powinno sie
mówic Ojcze do człowieka A ilez to ojców jest w klasztorach wiec
o co chodzi ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIKOLAICI - Rabbuni znaczy WIELKI -Kahal -Kościół
 Post Napisane: 30 kwietnia 2019, o 11:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
rz.że.
קהילה / קהילות
קְהִלָּה / קְהִלּוֹת
kehila / kehilot
wspólnota, społeczność
• zgłoś błąd • דווח שגיאה •
rz.ż.
קהילה / קהילות {של יהודים}
קְהִלָּה / קְהִלּוֹת
kehila / kehilot


co więcej rodz. żeński. :D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 kwietnia 2019, o 11:30 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL