Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Inwazja Magoga - Chuck Missler
 Post Napisane: 10 grudnia 2017, o 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Starożytna duchowość w kontekście UFO - Michael S. Heiser

..
Inwazja Magoga - Chuck Missler czesc 01 (język polski, napisy)

...

Opublikowany 29 lip 2014
Rozdziały 38 i 39 Księgi Ezechiela zapowiadają na przyszłość zmasowany atak sił zbrojnych sześciu narodów na Izrael. Pięć spośród tych narodów wymieniono w Ez 38,5-6 pod nazwami, jakimi określano je w czasach proroka.
Pierwszy z nich, Persja, to dziś Iran, państwo rządzone obecnie przez islamski fundamentalizm i wyrastające na znaczną potęgę wojskową, dorabiającą się także broni jądrowej. Otwarcie dało ono wyraz swojemu zamiarowi unicestwienia żydowskiego państwa Izrael.
Naród drugi u Ezechiela, Etiopia, nie jest dzisiejszą Etiopią.
Tak określano niegdyś obszary znane później pod nazwą Nubii. Dziś istnieje tam państwo Sudan, zdominowane przez fundamentalistów islamskich, którzy przy użyciu najbrutalniejszych środków - na przykład krzyżowanie chrześcijan - dążą do stworzenia państwa czysto islamskiego.
Naród trzeci, Libia, zachodni sąsiad Egiptu, to dziś także państwo islamskie. Jest mocno nastawione przeciwko Zachodowi i przeciwko Izraelowi; wywiady zachodnie uzyskały informacje, że naukowcy z dawnego bloku wschodniego i Związku Sowieckiego znajdują tam właśnie zatrudnienie jako specjaliści od techniki wojskowej.
Lud czwartego spośród wymienionych narodów, Gomeru, nazywany był też Cymeryjczykami. Żyli oni pierwotnie po północnej stronie Kaukazu, czyli na południu obszaru dzisiejszej Rosji. W czasach Ezechiela przenieśli się na tereny dzisiejszej wschodniej Turcji.
Naród piąty, czyli Togarma, został przez Józefa Flawiusza utożsamiony z Frygijczykami (Dawne dzieje Izraela I.6, 1 [126]), którzy osiedlili się w Kapadocji w centralnej części dzisiejszej Turcji.
Zważywszy, że dwa ostatnie narody zlokalizowaliśmy na terenie dzisiejszej Turcji, warto zauważyć, że obecne świeckie władze tego kraju znajdują się pod silną presją fundamentalistów islamskich. Niektórzy obawiają się, aby Turcja nie przekształciła się w nowy Iran. Gdyby do tego doszło, wszystkie narody wymienione przez Ezechiela (38,5-6) charakteryzowałaby taka sama wojująca nienawiść wobec Izraela.
Kim jest inspirator inwazji
Pięciu wymienionym przez Ezechiela narodom będzie w ich natarciu na Izrael przewodził szósty. Bóg podał nam jego trzy znamiona:
Nazwa
Przywódcą tym będzie „Gog [z] kraju Magog” (38,2). Hieronim, słynna postać z historii kościoła (345-420 po Chr.) umiejscawiał Magoga na północ od Kaukazu, w sąsiedztwie Morza Kaspijskiego. Józef Flawiusz (Ant., I.6,1 [123]) oraz autorzy greccy łączyli nazwę „Magog” ze Scytami. Według poprawionego wydania International Standard Bible Encyclopedia główna grupa Scytów żyła w sąsiedztwie Morza Czarnego „od Kaukazu aż po Dunaj”. Wygląda zatem na to, że kraj Magog leżał w pobliżu Mórz Kaspijskiego i Czarnego na północ od Kaukazu, czyli na południu dzisiejszej Rosji. Pozycja polityczna
Przywódca ów jest określony jako „główny książę w Mesech i Tubal” (38,2; 39,1). Starożytni autorzy greccy nazywali lud zamieszkujący Mesech „Moszojami”, źródła asyryjskie natomiast używają nazwy „Muszki”. Grupa ta osiadła na obszarze Armenii, „gdzie zbiegają się granice Rosji, Iranu i Turcji”.
Lud Tubal zaś żył w środkowej części Turcji, zaraz na zachód od Togarmy.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 grudnia 2017, o 18:14 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL