Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 20 kwietnia 2018, o 08:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by Kasia Today at 08:16
Post Cyryla i Hugo mnie przekonał ale teraz chyba Henryk znowu ma rację.

Dlaczego Kain był "zły"?
Skąd mu przyszło do głowy morderstwo?

Pierwsza niemal idealna para ma potomstwo i jeden z braci z zazdrości zabija drugiego.

"Zabić"-to jest domena szatana!

Chciał być koniecznie taki jak Bóg i "zbuntował się odrazu po stworzeniu .

Bóg stwarza Adama a szatan poprzez zbliżenie z Ewą przekazuje jej swoje geny do tego gdyby mieli syna dodatkowo "upodabnia"się do Boga bo jest zaraz pierwszy po Bogu który jako drugi następny "robi" człowieka.

Jeżeli ją zwiódł jako uwiódł to całkiem możliwe że jeszcze przed zerwaniem owocu bo najpierw ją zwiódł a potem jadła.

W tym przypadku Ewa ma możliwość na zbawienie bo dopiero po zgrzeszeniu poznała prawdę.

Wszystko by pasowało a wystarczyło tylko usunąć parę wersetów z Biblii .
Doskonale wiemy że wystarczy tylko przesunąć jeden przecinek który zmieni sens wszystkiego.

Teraz pasowało by tylko znaleźć dowody bo przecież nie ma nic ukrytego co by na jaw nie wyszło.



Kasia

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 kwietnia 2018, o 08:24 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 20 kwietnia 2018, o 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dla wielu trudno bedzie przełknac żabe i przyznac że bładzili ,a moze sa kakolem?

To bedzie odsiewanie plewy od ZIARNA .
A temat jest bulewsujący mimo ze w Bibli jest bardzo duzo o tych Obcych bogach
co upadli .
I o Nachaszu i Ewie ,też .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 20 kwietnia 2018, o 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
y huberkinky Today at 09:19


Dokładnie Kasiu.

Kain zachowuje się jak typowy syjonistyczny polityk. Kiedy Bóg zapytał o Abla, ten zuchwale skarcił Boga pytaniem, czy on jest stróżem swego brata!?

Czyli i mord i oczywiste kłamstwo wypowiedziane z wielką butą.

Z pomocą także przychodzi odrobina wiedzy o Telegonii.
Według niej każda kobieta posiada w genach informację o każdym mężczyźnie, z którym kiedykolwiek miała seks.

Oznacza to swego rodzaju skażenie, którego dalszych objawów nie znamy ale wiemy, że coś takiego istnieje.

Z tego powodu dziewictwo małżonki przed ślubem czy oficjalnym uznaniu obojga za małżeństwo było podstawą do małżeństwa.

Jeżeli szatan rzeczywiście miał z Ewą seks, to nawet Abel miał pewne problemy z tej przyczyny i w takim przypadku wszystko wyjaśnia aż taki gniew Boga z powodu wielkiego skażenia genami szatańskimi Ewy. To nie tylko był seks ale zapłodnienie przez szatana i ciąża była nienaturalna.

Nie wiemy jakie dokładnie miało to skutki na inne pokolenia, ale sam wielki gniew Boga wskazuje, że On stwórca człowieka i DNA doskonale znał problemy, jakie mogły się pojawić w późniejszym czasie.

Znalazłem niezwykle ciekawy trop.

Najpierw sprawdziłem angielską Septuagintę odnośnie rozmowy Ewy z Bogiem po grzechu, która powiedziała że szatan ją zwiódł. Użyła słowa - zwiódł - uwiódł - które po polsku może także oznaczać zwiedzenie w celu seksu.

Gen 3:13 Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś?
I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam.


Ale angielska Septuaginta mówi inaczej i nie sugeruje seksu.
Ale jest to tłumaczenie z Greki.

Ale Biblia Króla Jakuba mówi:

Gen 3:13 And the LORD God said unto the woman, What is this that thou hast done? And the woman said, The serpent beguiled me, and I did eat.


https://translate.google.com/#auto/pl/beguiled


oszukać
deceive, fool, cheat, trick, beguile, defraud
oczarować
charm, enthrall, enchant, bewitch, fascinate, beguile
omamić
beguile - uwieść
seduce, lure, beguile, ruin, vamp, lead away
wyłudzać
wheedle, trick, coax, extract, wangle, beguile
rozerwać
tear, rip, burst, disrupt, amuse, pull apart

Najciekawszy jest fragment Greckiej Septuaginty, który mówi:

3:13 και ειπεν κυριος ο θεος τη γυναικι τι τουτο εποιησας και ειπεν η γυνη ο οφις ηπατησεν με και εφαγον

Nie znam greckiego ale w tłumaczeniu Google to zdanie brzmi:


3:13 A wielki Bóg rzekł do kobiety, co uczyniłaś, i powiedziała, że oblubieniec rozmawiał ze mną


Nie znam greckiego i polegam na Google tłumaczu. Ale 100% pewności nie mam.

Mnie jedno interesuje.
Nie znamy ani jednej osoby, której ojcem jest Lucyfer.
Hmmm...

Jeżeli Adam i Ewa zgrzeszyli ustami jedząc owoce, dlaczego nie zakryli... ust tylko intymne części ciał!?

Poszlak mamy kilka.

I zdajmy sobie sprawę z tego, że nasienie węża jest bardzo wściekłe z powodu rozpowszechnianej wiedzy o ich pochodzeniu.

Z tej przyczyny ich 'bóg', czyli szatan był podczas tłumaczeń Biblii chroniony. Księgi Henocha zostały z Biblii usunięte, abyśmy nie wiedzieli nic o skażonych genach ludzkich i seksie upadłych z kobietami.

A te dowody doskonale nam wyjaśniają pociąg seksualny nasienia węża do niemal wszystkiego, co żyje być może w dżdżownicami włącznie.

Zwróćmy uwagę na reklamy w mediach. Zawsze fajne dziewczyny czy faceci ale prawie nie ma dzieci, chyba, że reklamy dotyczą dzieci.

'Oni' wiedzą ze ludzie nie podniecają się seksualnie dziećmi i na seks z kilkumiesięcznym niemowlakiem niewielu ludzi chciałoby spojrzeć.

A 'oni' robią to z wielką i dziką radością.

Szukając nieco zdziwiłem się, dlaczego jest tak mało informacji na temat nasienia węża!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 20 kwietnia 2018, o 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Otóz to ,dlaczego Adam zasłonili opaskami genitalia a nie usta
zasłonili to czym konsumowali .


Cyryl uwaza

Cytuj:

Gdyż za cudzołóstwo wg Tory groziła śmierć przez spalenie.


A zatem czy diabeł znając Torę byłby aż tak głupi ryzykując natychmiastową śmierć.

Gdzie on ma Tore w Edenie ?
zapominacie lub nie wiecie ,ze w Eden nie ma smierci?
tam stosy niepłona dlategocała trójca została wyrzucona na Tą Ziemię
z Ziemia została przeklęta z powodu Adama .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by huberkinky Yesterday at 14:23

Mam kolejne argumenty.

Adami nigdy nie wspomniał o OBU synach, Kainie i Ablu.
Adam nigdy nie powiedział że zrodził Kaina czy Abla.


Ale Adam powiedział.

Gen 5:3 Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna na podobieństwo swoje, na obraz swój, i nazwał go Set.

Inny przykład.


Gen 4:1 And Adam knew Eve his wife, and she conceived and brought forth Cain and said, I have gained a man through God.

Ten sam werset jest w KJV - Biblia króla Jakuba, najwyraźniej fragment z Septuaginty.

Knew - znaczy znał ją, poznał także oznacza stosunek płciowy.

Ale to ponownie tłumaczenie z Septuaginty greckiej.

W oryginalnej Septuagincie mamy...

4:1 αδαμ δε εγνω ευαν την γυναικα αυτου και συλλαβουσα ετεκεν τον καιν και ειπεν εκτησαμην ανθρωπον δια του θεου

Tłumaczenie w Google daje nam...

4: 1 A Adam nie znał żony swojej, i mówił z nią, i mówił mu człowiek przez Boga

Mamy więc kolejny problem w tłumaczeniu z Septuaginty.


Dodam jeszcze że sataniści często mówią o potomstwie Lucyfera, seksie z kobietami ziemskimi i właśnie fałszywy Mesjasz ma być synem Lucyfera o wielkiej mocy!

huberkinky
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 09:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl Yesterday at 15:01
Sam wers dotyczący poczęcia Kaina:


Rodz. 4 napisał:
(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


jest ciekawy. Zauważmy, skoro Adam obcował ze swoją żoną to dlaczego ta oznajmiła mu coś nielogicznego, że Kain nie jest synem Adama ale Pana!!!

Wydać na świat mężczyznę z pomocą Pana, oznacza podanie informacji kto jest ojcem Kaina.

Otóż czy w tym wypadku Ewa mówiąc Pan ma na myśli Boga???

To czemu tutaj rodząc Seta mówi:


Rodz. 4 napisał:
(25) I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain.


???

Tutaj wyraźnie Ewa mówi, że za poczęcie Seta jest odpowiedzialny Bóg.

Kim jest Pan???

wikipedia napisał:

Imię Baal należałoby raczej uważać za tytulaturę, gdyż oznacza ono dosłownie „Pan”. Właściwe imię ugaryckiego boga burzy zapisywano ???????? (hd) i wokalizowano prawdopodobnie jako Haddu, co odpowiada aramejskiemu Hadad oraz akadyjskiemu Adad



https://www.gotquestions.org napisał:
Pytanie: Kim był Baal?

Odpowiedź: Baal to imię największego z bogów czczonych w starożytnym Kanaanie i Fenicji.
Kult Baala przedostał się do żydowskiego życia religijnego w czasach Sędziów
(Księga Sędziów 3,7) i rozprzestrzenił się w Izraelu za panowania Achaza (1 Ks. Królewska 16,31-33), co również miało wpływ na Judę
(2 Ks. Kronik 28,1-2). Słowo baal znaczy "pan"; liczba mnoga to baalim.
Generalnie, Baal był bogiem płodności, który- jak wierzono- mógł sprawić, że ziemia wydawała plony a ludziom rodziły się dzieci.


https://www.gotquestions.org/Polski/baal.html

Czyli Baal to Pan, który jest bóstwem płodności odpowiedzialnym za płodzenie dzieci.

A zatem Ewa powiedziała, że Kaina zrodził Baal czyli Pan, którego jako bóstwo płodności zaczęto czcić za jakich czasów???


Rodz, 4 napisał:
(26) Setowi także urodził się syn i nazwał go Enosz.
Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana.


Czyli już za czasów syna Seta, Enosza zaczęto czcić Baala czyli Pana, Lucyfera.

A teraz zobaczmy księgę Henocha:


1 Hen napisał:
1 Potem miałem inny sen. Opowiem ci to wszystko, co mi się śniło, mój synu.
2 Henoch zabrał głos i powiedział do swego syna Matuzalema: Do ciebie mówię, mój synu.
Posłuchaj moich słów i nakłoń swego ucha na senne widzenia twojego ojca.
3 Zanim poślubiłem twoją matkę Ednę, ujrzałem widzenie na moim łożu.
Oto wyszedł z ziemi byk i był ten byk cały biały.
Potem wyszła jałówka, a z tej jałówki wyszły dwa cielaki, woły, jeden z nich był czarny, a drugi czerwony.
4 Czarny cielak zaatakował czerwonego i ścigał go na ziemi i odtąd nie mogłem zobaczyć czerwonego cielaka.
5 Lecz czarny cielak urósł i poszła z nim jałówka. Zobaczyłem, że wyszło z niej wiele cielaków. Były one takie same jak ona i poszły za nią.
6 Pierwsza krowa opuściła pierwszego byka w poszukiwaniu czerwonego cielaka, ale go nie znalazła. Gorzko z tego powodu płakała i ciągle go szukała.
7 Zobaczyłem, jak ten pierwszy byk podszedł do niej i uspokoił ją, tak że odtąd już nie płakała.
8 Potem urodziła innego białego cielaka i jeszcze potem urodziła wiele czarnych cielaków i krów.
9 W moim śnie ujrzałem, jak biały cielec rósł i stawał się dużym białym bykiem. Pochodziło od niego wiele białych cielaków, które były takie jak on.
10 One zaczęły rodzić wiele białych cielaków, które były podobne jeden do drugiego.

86.
1 Znowu śpiąc skierowałem moje oczy i ujrzałem niebo. I oto spadła z nieba gwiazda. Urosła, jadła i pasła się wśród cielaków.
2 Potem zobaczyłem duże, czarne byki. Każdy z nich zmienił swe stajnie, swoje pastwiska i swoje jałówki i zaczął użalać się jeden nad drugim.
3 Spojrzałem jeszcze raz na widzenie i spojrzałem na niebo. Zobaczyłem wiele spadających i zrzucanych z nieba gwiazd na tę pierwszą gwiazdę, pomiędzy jałówki i byki. Stały one pośrodku nich pasąc się razem z nimi.
4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie [byki] wysunęły swe wstydliwe członki, tak jak to robią konie, i zaczęły spółkować z jałowicami. Te zaś zacieliły się i wszystkie stały się cielne. Zrodziły słonie, wielbłądy i osły.
5 Wszystkie byki przestraszyły się ich i bali się ich, a te zaczęły gryźć i kąsać swoimi zębami i bóść swymi rogami.
6 W ten sposób zaczęły pożerać te byki, a wszyscy mieszkańcy ziemi zaczęli drżeć, dygotać i przed nimi uciekać.



Zobaczmy tutaj jest mowa o tym, że białymi bykami czyli czystymi genetycznie ludźmi byli Adam i Ewa oraz trzeci syn Ewy Set.
Set wydał innych czystych genetycznie ludzi czyli białe byki.

Zobaczmy czarny byk to Kain czyli syn Ewy i Pana potem mamy Abla który jest bykiem czerwonym. Zapewne Adam spłodził Abla ale to były wymieszane geny Adama i Balla gdyż Ewa nie została oczyszczona przez Boga stąd Abel był czerwony. Zapewne Abel już był w sporej mierze oczyszczony z genów Baala.


Cyryl

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Rodz, 4 napisał:
(26) Setowi także urodził się syn i nazwał go Enosz.
Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana.

____

czytałam ze wtedy zaczęto bluznić Imieniu YHVH.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl Yesterday at 17:08


W tej teorii o tym, że owocem drzewa poznania dobra i zła jest seks nie pasuje mi jedno.
Otóż w jaki sposób Adam mógł zjeść taki owoc???


Moim zdaniem sprawę można rozwiązać w prosty sposób.

Otóż moim zdaniem Eden to nie tylko ogród to laboratorium czy raczej szkoła w której Bóg chciał nauczyć pierwszych ludzi przygotowania do życia i panowania na ziemi.


W tej szkole jest zatem wiele urządzeń, które pełnią wiele funkcji.
Drzewo życia to urządzenie które zapewnia życie wieczne ludziom.

Czym zatem jest drzewo poznania dobra i zła???

Moim zdaniem może być ono urządzeniem które potrafi modyfikować DNA,
w tym DNA człowieka.
Drzewo poznania dobra i zła pozwalało by nie tylko modyfikować DNA ale tworzyć nowe organizmy.

Zauważmy co oznacza stwierdzenie "poznanie dobra i zła"???

Otóż w jaki sposób poznać czy jakiś projekt jest dobry czy zły???

Po prostu go zrobić taki projekt i sprawdzić czy jest on dobry czy też zły.

Zobaczmy ten wers:


Rodz. 1 napisał:
(31) I widział Bóg wszystkie rzeczy, które uczynił, a było to bardzo dobre.
I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty.


Czyli Bóg stworzył rzeczy dobre jednak z jakiś względów pozostawił owe urządzenie poznania dobra i zła czyli tworzenia istot oraz modyfikacji DNA.

Być może, Bóg w Edenie chciał nauczyć pierwszych ludzi wszystkiego co jest potrzebne i na ziemi z czasem ludzie by sami mogli tworzyć (po zdobyciu doświadczenia) nowe organizmy???

Jednak Bóg zabronił w czasie pobytu w Edenie korzystania z tego urządzenia z prostego powodu ludzie nie mieli odpowiedniego doświadczenia, owszem mogli mieć wiedzę ale co pisze księga Henocha???


1 Hen 69 napisał:
8 Imię czwartego jest Penemue.
Ten pokazał ludziom gorycz i słodycz oraz wyjawił im wszystkie tajemnice wiedzy.
9 Nauczył ludzi sztuki pisania atramentem i [wyrobu] papieru. Przez to wielu poszło na manowce od dawien dawna aż po dziś dzień.
10 Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem.
11 Ludzie bowiem zostali stworzeni po to, aby stali się jak aniołowie, czyli sprawiedliwi i czyści, i aby ich nie dotknęła wszystko niszcząca śmierć. Jednakże z powodu owej nauki idą ku zagładzie i z powodu owej mocy niszczy ich śmierć.



Otóż tak ludzie nie są stworzeni aby swoje zdolności twórcze opierać tylko na wiedzy ale także aby zdobywać doświadczenie.

Tymczasem diabeł namówił ludzi aby ci sami zaczęli modyfikować DNA swoje oraz zapewne zwierząt i organizmów na ziemi!!!


Dlaczego tak sądzę???

Ponieważ gdyby diabeł miał seks to by w księdze Rodzaju pisało, że zjadł on także owoc tymczasem co mówi Bóg na temat winy diabła:



Rod. 3 napisał:
(11) Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść?
(12) Na to rzekł Adam: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, dała mi z tego drzewa i jadłem.
(13) Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam.
(14) Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego!



Zobaczmy diabeł tylko namówił do skorzystania z tego urządzenia.
Czy też diabeł sam wpierw mógł wgrać program który np modyfikował DNA pierwszych ludzi szczególnie w zakresie ich płodności a ludzie skorzystali z tego urządzenia i programu który dla nich stworzył diabeł.


Zobaczmy te słowa:

Rodz. 3 napisał:

(7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy.
Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski.



Po prostu Adam i Ewa spostrzegli, że zniszczyli swój doskonały system płodności poprzez wgranie sobie zmian w DNA jakie przyszykował dla nich diabeł.

Być może Adam potem sam zaczął tworzyć programy modyfikujące DNA innych istot na ziemi i dlatego Bóg powiedział:


Rodz. 3 napisał:
(17) A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie!
W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego!


ponieważ Adam mógł dalej z Ewą zacząć dłużej korzystać z tego urządzenia poznania dobra i zła i zmieniać DNA innych istot, które przecież były doskonałe.

Dlatego Bóg jako karę dla ludzi dał wygnanie ich na ziemię którą sami skazili podobnie jak skazili samych siebie.


Zauważmy coś ciekawe co chciał uczynić diabeł???


Iz 14 napisał:
(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.
(14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.



W jaki sposób diabeł chciał zrównać się z Bogiem???

Zauważmy jedno, Bóg stworzył wszystko co jest dobre zapewne szatan uważał, te projekty za niedoskonałe i chciał je po swojemu udoskonalić!!!!

O tym, że drzewo poznania dobra i zła jest urządzeniem twórczym mogą świadczyć te słowa:


Rodz. 3 napisał:
(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.
(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.



Otóż co oznacza być jak Bóg???

Oznacza to tworzyć nowe organizmy czy istoty.
Problem w tym, że tylko Bóg potrafi to robić dobrze i istotom przez niego stworzonym potrzeba czasu i pokory aby nauczyć się czynić podobne dobre projekty.

Zobaczmy ten wers:


2 Hen 29 napisał:
Lucyfer, jeden z rzędu archaniołów, odłączył się wraz z dywizją, która była pod jego władzą.
Wymyślił niemożliwy pomysł, aby postawić swój tron wyżej niż chmury, które są nad ziemią i aby on stał się równy Mojej Mocy.
Wyrzuciłem go z wysokości wraz z jego aniołami.
I latał on w powietrzu w koło bez ustanku ponad otchłanią.
W ten sposób stworzyłem całe niebo i nadszedł trzeci dzień.




Postawić swój tron równy mocy Boga???
To wskazuje, że diabeł także chciał tworzyć czy raczej zmieniać cały stworzony świat przez Boga na swoją modłę i według swoich wyobrażeń.

Zauważmy jedno w tym temacie:

http://zbawienie.forumotion.com/t321-2- ... ga-henocha

Zarówno Isus jak i Melchisedek zostali poczęci bez udziału mężczyzny czyli bez seksu.

A zatem seks nie jest potrzebny do spłodzenia potomstwa.
Bóg po prostu dla ludzi jako narzędzie tworzenia innych ludzi wymyślił seks.
Jednak Bóg może ten proces pominąć czego przykładem jest Isus oraz Melchisedek.

Diabeł zatem jak mówi nam Biblia chce dorównać Bogu a zatem on mógł także stworzyć z Ewy swojego potomka bez udziału seksu.
Inne anioły nie stoją na tak wysokim poziomie wiedzy co szatan dlatego musiały uprawiać seks.
To dlatego diabeł może mieć tak wysoką pozycje wśród upadłych aniołów.
Diabeł chcąc dorównać Bogu zapewne stworzył z Ewy swojego potomka Kaina ale bez pomocy seksu czym zdobył uznanie wśród wielu aniołów.


Cyryl

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
A zatem seks nie jest potrzebny do spłodzenia potomstwa.
Bóg po prostu dla ludzi jako narzędzie tworzenia innych ludzi wymyślił seks.
Jednak Bóg może ten proces pominąć czego przykładem jest Isus oraz Melchisedek.


Odwazna mysl z narzedziem do tworzenia i modyfikowania DNA

Ale z opowiadan wiem ze tzw kosmici pobieraja od kobiet jajeczka do zaplodnienia
i meskie nasienie

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Lotion Yesterday at 20:15


Powiem szczerze, że nie wierze w to co czytam, jak można coś takiego wypisywać znając Pismo??! affraid affraid

z wielkim smutkiem ostatnimi czasy obserwuję pewną tendencję na naginanie
Słowa Bożego do obrony swoich racji, wynajdywania rożnej maści materiałów na potwierdzenie swoich tez Crying or Very sad

idąc tropem tej tezy mam kilka pytań.

Jeżeli Kain został poczęty przez szatana to znaczy, na postawie wiedzy o telegonii, że kobieta została skażona zatem wszyscy ludzi później zostali obciążeni tym skażeniem.

Czyli Henoch, Eliasz, Mojżesz, Abraham, Izaak, Noe, Jakub, Dawid, Salomon itd. można by tak wymieniać….byli skażeni, choć tak bliscy Ojcu??
Czy Syn Boży wszak urodził się z ciała Marii kobiety ziemskiej, czyli co, też nie był czysty, bez skazy i grzechu?? confused

Mamy wyraźnie powiedziane

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


Z pomocą nie znaczy, że Pan z nią uprawiał seks lecz np. pobłogosławił

z pomocą Pana równie dobrze może znaczyć, że Bóg wyjaśnił co ma robić (wszak to było jej pierwsze dziecko) , i pierwszy poród w ogóle więc mogła nie wiedzieć co ma robić wydała czyli urodziła, a nie poczęła z pomocą Pana

za pomocą Pana najprawdopodobniej znaczy tyle, że Bóg pomógł przyjść na świat pierwszemu potomkowi Adama i Ewy, wydać na świat znaczy urodzić, a nie sam fakt poczęcia


Dalej

Jak szatan mógł zwieść Ewę jeżeli ta nie wiedziała co to zło bo jeszcze nie jadła owocu z drzewa poznania?? Nie miała pojęcia o seksie, ani o gierkach, byli czyści jak dzieci. Jak mogła zatem ulec szatanowi skoro nie miała takich pokus i nie była na nie łasa (poznanie)

(14) Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego! (15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę

.

chodzi o nieprzyjaźń między potomstwem węża, a niewiasty jest wyraźne rozgraniczenie na te potomstwa w sensie osobno potomstwo niewiasty i osobno węża nie ma nic o jakimś wspólnym potomstwie, nawet nie ma takiej sugestii

(25) I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain.


nie nienadinterpretujmy fragmentów, które są jasne w przekazie. Bóg dał innego potomka w miejsce Abla dosłownie znaczy, że pobłogosławił Ewie kolejnym potomkiem, który miał być pocieszeniem po stracie Abla

Pan czy Bóg?
Jak rozumiem najpierw pan to kto inny (baal), a potem Bóg, czy w takim razie w wielu miejscach tam, gdzie mamy sformułowanie Pan, Bóg mój chodzi o dwie osoby, czy o tę samą - Boga Izraela.
Nie popadajmy w paranoje, problem stanowi raczej tłumaczenie tego słowa, a nie do kogo się odnosi, bo to oczywiste, że mowa o Bogu Izraela.

Czy na silę poszukiwanie odmiennej interpretacji nie naraża nas na Gniew Boży?? Zastanówmy się jak daleko można się posunąć. Słowo Boże to nie scenariusz do Indiana Jones Neutral

Zatem skąd się wzięło zło u Kaina?
Odpowiedź jest banalna, i nie trzeba się doszukiwać absurdów w postaci seksu z szatanem

Zło pojawiło się wraz z zerwaniem owocu z Drzewa Poznania,

a dlaczego,

ponieważ od tego momentu człowiek zaczął zauważać co jest dobre a co złe, odczuwać także negatywne emocje jak żal, złość, zazdrość, nienawiść, pychę, pożądanie itd. itd. .
Jak do tego dodamy wolną wolę mamy gotowy przepis na nieszczęście

Kain, jak i jego rodzice znał już dobro i zło i więc miał też wolną wolę

6) I rzekł Pan do Kaina: Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze? (7) Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować.


z tego fragmentu nie wynika, że Kain był z natury zły lecz, że mimo ostrzeżeń Boga by walczył z pokusami poddał się grzechowi (to efekt wolnego wyboru, a nie natury)

Równie dobrze podobnie jak Ewa mógł być kuszony przez szatana do popełnienia grzechu, nie mamy o tym wzmianki w piśmie, ale wykluczyć tego nie można

zdaje sobie sprawę, że wszystko co napisałem można wytłumaczyć, bo nie trzeba się podpierać pismem, a znanym wersetom nadać nowe zrozumienie, niemniej ja właśnie tak to widzę

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
za pomocą Pana najprawdopodobniej znaczy tyle, że Bóg pomógł przyjść na świat pierwszemu potomkowi Adama i Ewy, wydać na świat znaczy urodzić, a nie sam fakt poczęcia



widac nie rozumie o czym mowa
Pierw Pan pobłogosławił a potem ich wyrzucił z Edenu i przeklał Ziemie ?
a moze jeden błogosławił a drugi przeklinal i wyrzucil ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Kasia Yesterday at 20:25

Diabeł zatem jak mówi nam Biblia chce dorównać Bogu a zatem on mógł także stworzyć z Ewy swojego potomka bez udziału seksu. Inne anioły nie stoją na tak wysokim poziomie wiedzy co szatan dlatego musiały uprawiać seks. To dlatego diabeł może mieć tak wysoką pozycje wśród upadłych aniołów. Diabeł chcąc dorównać Bogu zapewne stworzył z Ewy swojego potomka Kaina ale bez pomocy seksu czym zdobył uznanie wśród wielu aniołów. napisał:



1 Henocha

3 powiesz tak: 'Byliście w niebie, ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione. Poznaliście [jedynie] bezwartościowe tajemnice. W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom. Z powodu tej tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali, że zło spotęgowało się na ziemi'. Powiedz im: 'Nie zaznacie pokoju!'.

Te wersety mówią o tym jak upadli przekazali ludziom różne technologie.
Wcześniej jest mowa o nauce czarów,obróbce metali itp.

Tu widać że nawet aniołowie nie wiedzieli wszystkiego a to co wiedzieli przekazali ludziom ale to wszystko to tylko bezwartościowe tajemnice.
Czyli nie wszystko Bóg objawił nawet aniołom .


Z księgi Ezechiela wynika że szatan był piękny że był odbiciem doskonałości i był bardzo mądrym ale czy Bóg pozwolił na to by mógł mieć "przywilej "stwarzania jak On sam?

Drogi bracie Cyrylu masz rację że seks nie jest potrzebny do stworzenia człowieka .
Bóg zrodził Isusa z łona kobiety bez udziału mężczyzny.
Ale to Bóg Jedyny Stworzyciel.

Moim skromnym zdaniem Tylko i wyłącznie Bóg może stworzyć człowieka z prochu,kobietę z żebra lub cokolwiek coś z niczego.

W cytacie którym podajesz jest napisane że wymyślił niemożliwy pomysł, aby postawić tron wyżej niż chmury, i aby stał się równy Mocy Boga.

Niemożliwy pomysł -czyli ja to rozumię że nigdy by nie osiągną mocy Boga w tym i mocy Stwarzania.

Kasia

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by Cyryl Yesterday at 21:45
Liksar wbrew pozorom odpowiedź nie jest banalna.

Mi nie pasuje teoria jako drzewo poznania dobra i zła to był seks Ewy z wężem, który to spowodował poczęcie Kaina. Z kilku powodów. Raz, że skoro to Ewa współżyła z wężem to w jaki sposób Adam miał zjeść taki owoc??? Przecież Adam to mężczyzna i nie może rodzi dzieci. Zresztą owoc ten zjedli tylko Adam i Ewa a nie wąż, a w przypadku seksu owoc ten musiałby zjeść także i kusiciel.

Jednak znowu z drugiej strony mamy fakt, że usuwa się wszelkie ślady nie tylko seksu upadłych aniołów z kobietami i ich potomstwo ale wszelkie ślady dotyczące ingerencji DNA w życie na ziemi przez upadłych.

Dlatego wychodzi mi na to, że drzewo poznania dobra i zła to po prostu maszyna która pozwala tworzyć owoce w postaci nowych stworzeń czy zmieniać DNA tych że stworzeń.

To właśnie zmiana DNA na ziemi np ludzkiego DNA spowodowała to, ze nasz świat ginie.

Kasiu podałaś kolejne ciekawe spostrzeżenia.

Moim zdaniem diabeł jako najbardziej zaufana istota Boga, poznała od Stwórcy najwięcej tajemnic. W tym wiele procedur stworzenia.

Zobaczmy te słowa Boga:


Ez 28 napisał:
(12) Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną nad królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,
(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.
(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.
(15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.
(16) Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.
(17) Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności. Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali.
(18) Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu. Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli.



Zobaczmy diabeł stracił mądrość ponieważ uważał się za kogoś świetnego czyli równego Bogu w jego mocy twórczej. Otóż diabeł nabrał pychy przez którą zgłupiał. Dlaczego Bóg wypędził diabła z Edenu???

Ponieważ ten prowadził rozległy handel. Czyli po prostu diabeł namówił ludzi do zjedzenia owoców poznania dobra i zła pierwszych ludzi.

Po prostu diabeł namówił Ewę a ta potem Adama aby po majstrowali przy swoim DNA przy pomocy tegoż drzewa, maszyny.

Biblia po prostu w słowach prostych ale też mądrych opisuje symbolicznie pewne skomplikowane rzeczy, procesy.

Diabeł zapewne dał Ewie program który zainstalowała ona w tej maszynie, który to program zmienił DNA Adam i Ewy. To tłumaczyło by, że w księdze Rodzaju jest mowa o tym, że to Ewa i Adam zjedli tenże owoc (czyli przeprowadzili na siebie eksperyment naukowy) zaś diabeł nie zjadł owocu ale został surowo ukarany, ponieważ to on wymyślił tenże program który zniszczył rodzaj ludzki.

Wymyślenie programu który zmienia ludzkie DNA tak, że dalsze potomstwo ma związane z tym wady w swoim DNA, sprawia, że diabeł ma swoje potomstwo.

Tak samo jak twórcy programów czy wynalazków mówią o swoich dziełach "moje dzieci".

Na tym polega rozległy niegodziwy handel diabła, który sprzedał ludzkości swoje pomysły na ludzkie i nie tylko DNA.

Inni aniołowie też zostali do tego procederu przez diabla namówieni. Nie mając już do dyspozycji drzewa poznania dobra i zła, upadli aniołowie musieli zatem uprawia seks z ziemskimi kobietami.

Co jeszcze ciekawsze sam Bóg musiał naprawić DNA Adama oraz Ewy czasowo, zobaczmy te słowa:


Rodz. 4 napisał:
(25) I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain.


1. Adam obcował jeszcze raz ze swoją żoną, czyli Adam przed poczęciem Kaina także uprawiał seks z Ewą:


Rodz.4 napisał:
(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana


Czyli te wersy mówią o tym, że wąż nie miał seksu z Ewą, ale, ze raczej był on odpowiedzialny za skażanie rodzaju ludzkiego - systemu płodności ludzi - przy pomocy technologii, która była znana upadłym - dlatego co mówi Ewa.., że Kain przyszedł na świat przy pomocy diabła, węża, Baala, Pana, gdyż jest dzieckiem które powstało na skutek modyfikacji w programie płodności pierwszych ludzi.

Natomiast przy poczęciu Seta, Ewa mówi, że powstał on z inicjatywy Boga a nie diabła. Zapewne Bóg na pewien okres przy poczęciu Seta naprawił DNA czy raczej system płodności Adama i Ewy, aby miał szansę zaistnieć obok potomstwa diabła potomstwo niewiasty.
Zobaczmy te słowa z księgi 1 Henocha:


1 Hen 85 napisał:
7 Zobaczyłem, jak ten pierwszy byk podszedł do niej i uspokoił ją, tak że odtąd już nie płakała.
8 Potem urodziła innego białego cielaka i jeszcze potem urodziła wiele czarnych cielaków i krów.
9 W moim śnie ujrzałem, jak biały cielec rósł i stawał się dużym białym bykiem. Pochodziło od niego wiele białych cielaków, które były takie jak on.
10 One zaczęły rodzić wiele białych cielaków, które były podobne jeden do drugiego.


Zobaczmy. Białe byki oznaczają czystych genetycznie ludzi. Inne kolory byków oznaczają, że są one efektem modyfikacji diabła w systemie rozmnażania ludzi.

Tutaj Adam i Ewa - czyli biały byk i biała krowa - spłodzili tylko jednego białego Byka, Seta. Czyli widać, że Ewa miała racje mówiąc, że Set to efekt pracy Boga.

Potem Adam i Ewa płodzili wiele innych dzieci ale czarnych krów i cielaków. Czyli to sugeruje mi, że Bóg tylko czasowo naprawił system rozrodczy pierwszych ludzi.

Zauważmy jedno, Bóg uczynił świat poprzez swoje słowo. Czyli Bóg nie potrzebuje do tworzenia żadnej technologii. Natomiast upadli czy diabeł jako stworzenia potrzebują owej technologii do tworzenia czy zmiany stworzenia.

Diabeł zatem chcą zrealizować swoje pomysły "twórcze" musiał korzysta z owej technologii - drzewa poznania dobra i zła - aby zrównać się z Bogiem. W tym celu diabeł namówił Ewę do tego aby ta poddała się zmianie swojego DNA według pomysłu idei szatana. Potem Ewa namówiła do tego Adama.

Diabeł po prostu w swojej pysze chciał pokazać Bogu, że potrafi lepiej od Stwórcy tworzyć. Nie mogąc tego robić słowem skorzystał z technologii i namówił do tego pierwszych ludzi.


huberkinky napisał:
Dodam jeszcze że sataniści często mówią o potomstwie Lucyfera, seksie z kobietami ziemskimi i właśnie fałszywy Mesjasz ma być synem Lucyfera o wielkiej mocy!


Moim zdaniem sataniści, których podniecają seksualnie dzieci, są łatwo zwodzeni przez upadłych.

Zauważmy seks to taka sama używka jak alkohol która uzależnia.

Tymczasem w ich zdegenerowanych mózgach nie przyszło im na myśl, ze seks to tylko jedna z metod płodzenia potomstwa. Nie przychodzi im na myśl, że na poziomie duchowym dla istot duchowych nasze DNA to program który można wdrożyć na rożne sposoby.

Seks to jedna z metod aby na ziemi powstało nowe życie człowieka lub zwierzęcia. Bóg może stworzy życie za pomocą tylko słów pomijając wszelką technologie. Jednak dla upadłych potrzebna jest technologie ponieważ są oni także stworzeniem.

Obecnie nie jest potrzebny seks do zapłodnienia kobiety, zobaczmy technologie in vitro, klonowanie. O tym kto jest ojcem decyduje jedno, cechy jakie mężczyzna przekaże swojemu dziecku.

Dlatego diabeł wcisnął ludziom swoje poprawki w ich DNA, czyli swoje pomysły na ludzkie DNA. A upieranie się, że to uczynił przy pomocy seksu moim zdaniem to ślepy zaułek.

Jednak moim zdaniem jest coś na rzeczy, że diabeł skaził całą ludzkość.

Bóg po prostu dał szanse współistnienia dwóm typom ludzi, potomkom wg pomysłu diabła oraz potomstwu wg pomysłu Boga aby pokazać całemu stworzeniu kto miał tak naprawdę racje. Dodatkowo Bóg daje szanse potomstwu które zostało skażone przez diabelski program na to aby swoimi uczynkami pokazało ono, że woli ona Boga. Gdyż Bóg jest świadomy, że nie jest to wina człowieka, że jest skażony. Wina każdego człowieka dopiero się dopełnia z powodu jego uczynków. Co powiedział Isus:


Jana 3 napisał:
(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.



No właśnie na tym polega sąd Boga, na tym, że ocenia on uczynki a te uczynki wynikają z tego, że nasienie węża woli ciemność niż Boga i z własnej woli wybiera diabła.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
polskapaw Yesterday at 22:26
Zgadzam się z Lotion.

Poza tym, Kain musiałby być gigantem może nawet 1,5 km wysokości i trudno sobie wyobrazić, żeby o tym nie było żadnej wzmianki.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Liksar Yesterday at 23:19
O ile fizyczny seks kompletnie jakoś mnie nie przekonuje, to już modyfikacja sztuczna bardziej.


Cyryl :

Diabeł zatem jak mówi nam Biblia chce dorównać Bogu a zatem on mógł także stworzyć z Ewy swojego potomka bez udziału seksu

Lotion:
Jeżeli Kain został poczęty przez szatana to znaczy, na postawie wiedzy o telegonii, że kobieta została skażona zatem wszyscy ludzi później zostali obciążeni tym skażeniem.
------------------------

jeśli już przyjmiemy hipotezę o tym, że Szatan stworzył w Ewie Kaina bez seksu, to chyba telegonia tutaj dużo nie wnosi, ?

Bo skoro w telegonii zmiany zachodzą podczas fizycznego seksu, to w tym przypadku są jakby pominięte .


-----------------

polskapaw, własnie nie koniecznie, kiedyś wszystko było większe, także i Adam i Ewa moim zdaniem porównując ich wzrost do naszego byliby dla nas gigantami, poza tym nie wiemy jak długo dla giganta zajmuje urośniecie do takich rozmiarów.


giganci narodzili się z seksu cielesnego upadłych i kobiet, w tym przypadku jako , że mogł być to jakiś eksperyment , szatan mógł postarać się aby Kain nie był jakiś wielkich wzrostów etc.

poza tym.............. dzisaj również żyją giganci, a jednak są nimi nasienie węża które jest naszego wzrostu bounce

---------

mnie zastanawia to:

(15) I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.

(16) I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.

czemu w zasadzie Bóg od razu nie pozbył się Kaina ?


Henryku , bardzo mocny argument :

Gen 5:3 Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna na podobieństwo swoje, na obraz swój, i nazwał go Set.

ale lepiej brzmi w całości !

(1) To jest księga potomków Adama: Kiedy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boże uczynił go.

(2) Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich oraz błogosławił im i nazwał ich ludźmi, gdy zostali stworzeni.

(3) Adam żył dwieście trzydzieści lat i zrodził syna na podobieństwo swoje, na obraz swój, i nazwał go Set.

(4) Po zrodzeniu Seta żył Adam siedemset lat i zrodził synów i córki.


Księga POTOMKÓW Adama

czemu mamy dopiero o Secie mowę, że został zrodzony na podobieństwo Adama, nie Abel i Kain, a dopiero on....

to by pasowało do tego białego byka, że dopiero Set był czysty.


Rodz. 4 napisał:
(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.

ten fragment, może mówić po prostu o tym, że jako ze był to 1 poród Ewy, Bóg pomógł jej przy porodzie.. bo skąd miała wiedzieć z Adamem co i jak ? Dodatkowo, skoro Bóg pozwolił jej urodzić te " skażone" dziecko , też miał swój jakiś powód.


--------------

z innej beczki, zapominamy chyba o podaniach o Lilith, czyli " micie" o 1 zonie Adama, Lilith... która to własnie oddala się Szatanowi !

jeden z dowodów ze taka panna istniała


Rdz 2

(23) Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.


TA dopiero, czyli jakby kolejna..

Rdz 1

(27) I uczynił Bóg człowieka, zgodnie z obrazem Boga go uczynił, stworzył mężczyznę i kobietę.

ta teoria zakłada, że Bóg na początku stworzył wlasnie Adama i Lilith, to by potwierdzało poprzedni framgent i słowa o tym, że Bóg stworzył kolejną kobiete dopiero z żebra, czyli "TA DOPIERO" jest koscią z kości mojej. etc

historia jak to mniej wiecej bylo :

Gdy Święty, niech będzie błogosławiony, stworzył pierwszego człowieka, [był on] samotny. Rzekł więc: niedobrze człowiekowi być samemu (Rdz 2:18). Stworzył mu więc kobietę z ziemi, jak jego, i nazwał ją „Lilit”. [Adam i Lilit] od razu [jednak] zaczęli się ze sobą kłócić. [Lilit] powiedziała: nie będę leżeć na dole! Adam zaś odparł: [ani ja] nie będę leżeć na dole, lecz na górze, ponieważ twoje miejsce jest na dole a moje na górze! [Lilit na to] rzekła: oboje jesteśmy równi, ponieważ oboje [zostaliśmy stworzeni] z ziemi! [Kłócili się tak] a jedno nie słuchało drugiego.

Gdy więc Lilit [pojęła, co się dzieje], wypowiedziała [sekretne] imię boskie, [uniosła się] w powietrze i odfrunęła. Adam [tymczasem] stanął do modlitwy przed swoim stwórcą i rzekł: Władco świata! Kobieta, którą mi podarowałeś, uciekła ode mnie! Święty, niech będzie błogosławiony, natychmiast wysłał za nią owych trzech aniołów [których imiona były spisane na amulecie ben Syracha], by sprowadzili ją z powrotem. Dodał też: lepiej, żeby zechciała wrócić. Jeśli nie, będzie musiała wziąć na siebie [jarzmo] śmierci swoich synów – każdego dnia stu z nich [zginie].

Lilit] odrzekła jednak [aniołom]: nie mogę wrócić, ponieważ napisano w Torze: jej pierwszy mąż, który ją odesłał, nie będzie mógł jej wziąć z powrotem, by była jego żoną po tym, gdy się już zanieczyściła (Pwt 24:4) – to znaczy, po tym, gdy spał z nią [ktoś] inny. A ze mną spał już wielki demon.

[Aniołowie] powiedzieli: nie damy ci spokoju, póki nie przyjmiesz na siebie [jarzma] śmierci twoich synów – stu spośród nich [zginie] każdego dnia. [Lilit] zgodziła się i dlatego też codziennie umiera stu demonów. [Aniołowie] powiedzieli również: przysięgnij nam, że jeśli w którymkolwiek miejscu dostrzeżesz nasze imiona lub nasze podobizny, nie będziesz mieć prawa tam wejść – do domu, w którym znajduje się nowonarodzony[12].

Niektórzy badacze twierdzą, że owym wielkim demonem był Samael znany m.in. jako niebiański oskarżyciel Izraela (midrasz Szemot rabba 18:5; 21:7), podżegacz w reiteracji opowieści o ofierze z Izaaka (midrasz Bereszit rabba 56:4‒5) oraz „zepsuty” odpowiednik Adama w Zoharze (m.in. 1:19b‒20a i 1:148a‒148b)[16].

Kain jednak potem jak został wygany, znalazł sobie żonę, czy Adam by pozwolił by jedna z jego córek wyszła za niego?

(16) I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.

(17) I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch.


kto wie czy nie znalazł żony, własnie jako 1 z córek hybryd..Lilith i szatana.


wstawiam to bardziej jako ciekawostkę, może akurat komuś coś to podpowie, da do myślenia.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 10:39 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL