Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 20 sierpnia 2013, o 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
noemi napisał(a):
Twoje - ja - egoistyczne które zmarnowało czas dany mu by Zbawić Dusze .

Ale co to konkretnie jest? Pokaż jakiś cytat z Biblii na ten temat.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 sierpnia 2013, o 08:10 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 21 sierpnia 2013, o 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
Jedni wierza inni mówia nie ma czegoś takiego ..
Dobry Bóg nie wysyła do Piekła .
Ludzie dużo mówia ,ale dlaczego tak mówią ,kto im zleca takie mówienie
A Biblia daje na odpowiedz ze Piekło jest .
Co wy szukający twardego pokarmu - na to ?
Bede GŁOSIC OSTRZEGAC przed Piekłem .

Często jakieś słowo żyje swoim życiem pod wpływem znaczenia jakie mu się nadało nie oddając juz sensu w jakim zostało użyte.
Istnienie piekła przeczy Miłosierdziu Bożemu ,przeczy również sprawiedliwości Bożej, opartej na nadaniu człowiekowi wolnej woli.
Innymi słowy czyny nasze wiążą się z ich konsekwencjami. Tak więc człowiek czyniący zło sam na siebie sprowadza karę. Miłosierdzie Boże zaś objawia się w tym ,ze ta kara nie następuje od razu, będąc odroczoną w czasie pozwala człowiekowi okazać skruchę i naprawić o ile to możliwe wyrządzone szkody czy tez krzywdy lub zmienić całkowicie styl życia sprowadzający na człowieka nieszczęścia jako konsekwencje postepowania. Tak więc piekła nie ma jak zapewne uważał apostoł pisząc „jeśli nie ma zmartwychwstania ,jedzmy ,pijmy, bo przyjdzie nam pomrzeć”.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 21 sierpnia 2013, o 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Właśnie Miłosierdzie Boże jak najbardziej potwierdza o istnieniu miejsca dla tych którzy wzgardzili Miłosierdziem .

Wrecz dziwne by było gdyby Stwórca nie miał miejsca dla tych którzy nie chca byc w Jego Obecności ,ktorzy Nim gardzą .

Jak na Górze tak na dole .
A skoro na dole mamy cos takiego jak wiezienie jak areszt ,
sla ludzi którzy nie uznają Prawa ,ktorzy sa zagrożeniem dla
innych ,to juz samo to świadczy ,ze musi byc Kraina dla
nie uznających Prawa .

Napisano tez że skoro kara nie nastepuje szybko to szerzy sie bezprawie.
Dlatego Piekło - Szeolu jest jak najbardziej odpowiednim miejscem świadczącym o Sprawiedliwości Najwyższego.
Miejsce gdzie Płonie ogien a robak ich nie umiera.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 22 sierpnia 2013, o 05:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Miłosierdzie Boże ,objawia się tym, że jak się uważa kara nie następuje natychmiast, gdyż w tedy nikt z nas by się nie ostał.
Pojęcie piekła ,szeolu gehenny ,są używane w kontekście stanu ducha jaki przejawia człowiek.
I tu należy dodać ,że zarówno Tora jak i opierające się na jej fundamencie księgi Biblijne ,również Pisma Greckie, nie mówią nam nic o życiu pozagrobowym ,wręcz się nim nie zajmują, przejawiając jedynie nadzieje na zmartwychwstanie" sprawiedliwych".
Nie mówi również o wynikającym z tego przeświadczeniu życia w niebie ,jedynie o wstąpieniu do nieba, a właściwie do któregoś z siedmiu kręgów niebios.
Tym samym przeświadczenie o istnieniu „materialnego” ,piekła, nieba czy czyśćca zaprzecza nadziei na zmartwychwstanie która wypływa z Ewangelii .
Innymi słowy jeśli nie ma zmartwychwstania ,to w takim przypadku Jezus ,pozostaje martwy ,przykuty do krzyża. Co zresztą jest widoczne w świątyniach kościołów szerzących takie nauki.

Zupełnie innego znaczenia te pojecia nabierają wobec mitologii greckiej.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 22 sierpnia 2013, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
gapik napisał(a):
Miłosierdzie Boże ,objawia się tym, że jak się uważa kara nie następuje natychmiast, gdyż w tedy nikt z nas by się nie ostał.
Pojęcie piekła ,szeolu gehenny ,są używane w kontekście stanu ducha jaki przejawia człowiek.

Jeśli jest to stan ducha ,to sam zobacz co sie dzieje kiedy kończy swoje życie w ciele
czyli poprostu umiera .
Ten stan ducha który nie dawał mu spokoju a udręki piekielne ,teraz ten duch pozbawiony ciała nie może juz liczyc na jakikolwiek środek przeciw bólowy ,na zadne dobre rady psychologa .
Zabiera cały ten bagaż który zapisany jest w nim i podaża na miejsce odpowiadające
stanowi ducha .
Gehenna sie nie onczy bo 'robak SUMIENIE nie umiera .

Cytuj:
I tu należy dodać ,że zarówno Tora jak i opierające się na jej fundamencie księgi Biblijne ,również Pisma Greckie, nie mówią nam nic o życiu pozagrobowym ,wręcz się nim nie zajmują, przejawiając jedynie nadzieje na zmartwychwstanie" sprawiedliwych".

W Torze możesz poczytac o Dołach w tórych leża pobici mieczem .
A pisma greckie to co to ma byc co masz na mysli , filozofie mitologie ?
Ach no a jesli nawet nie mówią to znaczy ze nie ma czy moze maja za zadanie bałamucić moze to sitra achra ma takie zadanie ?


Cytuj:
Nie mówi również o wynikającym z tego przeświadczeniu życia w niebie ,jedynie o wstąpieniu do nieba, a właściwie do któregoś z siedmiu kręgów niebios.

A skad te 7 kręgów niebios ?
muzułmanie tez chca do nieba do dziewic do dziewic i picia wina - dlatego depcza niszczą
mordują gwałcą ...?


Cytuj:
Tym samym przeświadczenie o istnieniu „materialnego” ,piekła, nieba czy czyśćca zaprzecza nadziei na zmartwychwstanie która wypływa z Ewangelii .


A oczywiście ze tak ,przeciez takiego Zmartwychwstania jak Jeszuah Mesjasz nie doświadczy ciało skażone.
A wstanie na Sąd to tak jakby z aresztu wstawili sie w Sądzie oczekując na ogłoszenie
wyroku.
A Rafaim nigdy nie powrócą do życia , tak jest zapisane.
Cytuj:
Innymi słowy jeśli nie ma zmartwychwstania ,to w takim przypadku Jezus ,pozostaje martwy ,przykuty do krzyża.
Co zresztą jest widoczne w świątyniach kościołów szerzących takie nauki.


Zapewne wielu by tak chciało by był martwy .
Co do tego ze Jezus jest przykuty do krzyża i jest to widoczne to mam takie zdanie.

Dobrze że tak jest , bo gdyby Krzyze pozostały puste kto by wiedział co Israel uczynił Ocu Wieczności .
Oni musza ujrzec Kogo przebili - oni czyli Israel - jako Syn .
Syn nierozpoznał swego Ojca ..
Przybliża sie Czas kiedy ujrzą i będa biadać .
ale to inny temat.
Cytuj:

Zupełnie innego znaczenia te pojecia nabierają wobec mitologii greckiej.

napewno ,napewno ,ale jak długo mozna życ mitologią ?
Mitologia opowiada o wszystkich tych istotach które żyły a i nadal żyja na tej Ziemi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 23 sierpnia 2013, o 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Gehenna to co innego niż Szeol . Wszystko co Bóg uczynił jest dobre , nie zapominajmy o tym . Gehennę też Bóg uczynił gdyż nie ma Boga prócz niego .

Rola i potrzeba "jeziora ognia i siarki" jest taka sama jak potrzeba i rola szpitala psychiatrycznego . Ojciec z ciężkim sercem i cierpieniem ubezwłasnowolnia swego dorosłego
syna i umieszcza w szpitalu psychiatrycznym dla jego dobra .
Czy taki syn dobrowolnie poddałby się leczeniu ? Przecież on uważa siebie za zdrowego .
Czy nie cierpi z tego powodu że ojciec go tam umieszcza tym bardziej że to wbrew jego woli ?

Tak samo jest z grzesznikami uważającymi siebie za sprawiedliwych .
Potrzebują usprawiedliwienia ? Przecież nie uważają się za grzeszników .

Jeżeli dobry Bóg powołał nas do życia to i powołał nas do Królestwa .
Możemy tam trafić na dwa sposoby ; dobrowolnie bądź przez cierpienie .

Dobrowolnie - przez ogień Ducha Bożego który wypala w nas cielesne skłonności gdyż to co cielesne nie wejdzie do Królestwa .

Przez Gehennę - gdyż nie uważamy się za cielesnych ale za duchowych i uważamy że nie ma w nas cielesnych skłonności . Z bólem serca , wbrew naszej woli , ale dla naszego dobra , z miłości , umieści nas tam dobry Ojciec .

Czy wieczne męki ? Jeżeli dobry Bóg jest miłością nieobłudną to dlaczego wieczne ?
Czy cierpiał ktoś tak ,że aż nie do zniesienia ? Ja tak miałem . Wtedy każda godzina ciągnie się w nieskończoność i wydaje się że cierpieniu nie ma końca i myślę że dlatego napisano "I odejdą ci na kaźń wieczną"

Gdy syn wychodzi że szpitala musi zażywać leki by być normalnym i normalnie funkcjonować .
Myslę że ci co przejdą przez Gehennę nie będą mieć Życia sami w sobie ale będą Żyć
dzięki Wodzie Życia z pod Tronu Bożego i owocom i liściom Drzewa Życia .
"Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców; wydające swój owoc każdego miesiąca; a liście drzewa [służą] do leczenia narodów" (Obj 22:2).

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 23 sierpnia 2013, o 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Efroni , nie mówimy o synu ,przeciez nie każdy jest synem .

Czy nie czytamy ze ... waszym ojcem jest diabeł-szatan.
A jesli tak zapisano to znaczy ,ze tak musi być.

Kiedy ze szpitala wychodzi syn ,to inna sprawa Szeol jest dla szatana i jego aniołów.

Cytuj:
Czy wieczne męki ?
Jeżeli dobry Bóg jest miłością nieobłudną to dlaczego wieczne ?

Właśnie dlatego ze Jest Miłościa nie obłudna .

Dlatego widzi i rozróżnia bez obłudy.
Cytuj:
"I odejdą ci na kaźń wieczną"

Pytanie dla kogo jest ta kaźn bo napewno nie dla Jego Dziedziców.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 23 sierpnia 2013, o 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
noemi napisał(a):
Kiedy ze szpitala wychodzi syn ,to inna sprawa Szeol jest dla szatana i jego aniołów

Nie szeol jest dla Szatana i demonów a jezioro płonące ogniem i siarką. A co to oznacza, to wyjaśnia Księga Apokalipsy:

"A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków" (Ap. 20:10).

"I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć" (Ap. 20:14).

Druga śmierć jest symbolem wiecznej zagłady - unicestwienia na wieki.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 23 sierpnia 2013, o 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
No to juz coś wiemy .
Szeol i śmierc wrzucone- posłane do Jeziora Ognistego .
Teraz jeszcze gdzie był bogacz co meki cierpiał w płomieniu a Eliezer był
na łonie Abrahama .
między nimi była wielka przepasc - otchłan ,czy to było w krainie Szeol ?
.

Łk 8:31 bp "I prosiły Go, aby nie kazał im odejść do otchłani."
Łk 16:23 bp "I znosząc męki w otchłani, zobaczył w oddali Abrahama i Łazarza na jego łonie."
Dz 2:27 bp "Bo nie zostawisz duszy mej w otchłani i nie pozwolisz, by święty twój uległ zniszczeniu."

Rz 10:7 bp "albo: "Któż zstąpi do otchłani?" - po to, aby Chrystusa wywieść spośród umarłych."
1P 3:19 bp "mocą którego poszedł też głosić naukę duchom [uwięzionym] w otchłani."
Ap 1:18 bp "i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani."

Ap 9:1 bw "I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani."

Ap 9:2 bw "I otwarła studnię otchłani I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni."

Ap 9:11 bw "I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel)."

Ap 11:7 bw "A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich."

Ap 17:8 bw "… go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie.
I zdumieją się …"
"Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie."

Ap 20:1 bw "I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od [i]otchłani[/i] i wielki łańcuch w swojej ręce."

Jest takie MIEJSCE w ktorym to wszystko sie znajduje .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 23 sierpnia 2013, o 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
noemi napisał(a):
No to juz coś wiemy .
Szeol i śmierc wrzucone- posłane do Jeziora Ognistego .
Teraz jeszcze gdzie był bogacz co meki cierpiał w płomieniu a Eliezer był
na łonie Abrahama .
między nimi była wielka przepasc - otchłan ,czy to było w krainie Szeol ?

Nigdzie nie było, bo Jezus nie mówił tu o faktycznym wydarzeniu, tylko podał pewne unaocznienie.


noemi napisał(a):
Ap 20:1 bw "I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od [i]otchłani[/i] i wielki łańcuch w swojej ręce."

Jest takie MIEJSCE w ktorym to wszystko sie znajduje .

Jest takie miejsce. Ale nie jest to ani szeol, ani Tartar. Może warto bybyło założyć osobny wątek, bo tematyka tego pojęcia jest szeroka.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 24 sierpnia 2013, o 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Czy na prawdę tak trudno zrozumieć i wyspowiadać się przed sobą i innymi że Przeciwnik ( szatan) to ( moje) JA - EGO - CIAŁO , CIELESNOŚĆ ??

Skoro Gehenna jest dla jakiegoś tam Przeciwnika Boga a nie dla mnie to olać Przeciwnika
i Gehennę która jest dla niego , tak ?? Prowadźmy więc akademickie dysputy na temat Przeciwnika bo ... ?? Bo co ??

Tora i Gehenna w niej to wskazówki , pouczenia , nauka dla kogo ? Nie dla mnie ? Nie dla duszy mojej ?
Czy jako grzesznik nie jestem przeciwnikiem Boga ??
Bóg nienawidzi ciała i nie może mieszkać w jednym miejscu z Egoistą . Egoizm to Jego przeciwieństwo gdyż jest emanacją , dawaniem.

Bądźcie uczniami , naśladowcami Jeszuy gdyż jest on drogą , prawdą i życiem .
Co to znaczy ??
Droga do Królestwa to mesjanizm ; poświęcenie , ofiara , odpowiedzialność za innych to namaszczenie Duchem Bożym .
On takim był więc my nie musimy być takimi ??? wystarczy wiara że On takim był ???????
Jeżeli wiara nie jest potwierdzona życiem , czynami to czym jest taka wiara ??????
Czy wiara uwalnia nas od poświęcenia , ofiary , odpowiedzialności za innych , a może wiarą potwierdzamy naszą ofiarę , poświęcenie , odpowiedzialność ???
Faja w zęby , kapcie na nogi i czekać z ufnością na śmierć bo wierzę że Jeszua takim był ,
to wystarczy ????

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 24 sierpnia 2013, o 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
Ale o co Ci chodzi, Efroni?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 20 grudnia 2013, o 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
"ŚWIĘTY" PAPIEŻ JAN PAWEŁ II W PIEKLE ?

widzenie ;Angelika Zambrano-
,
Wizja Andżeliki młodej chrześcijanki z Ekwadoru, która umierając na 23 godziny opuściła swe ciało i została zabrana przez Jezusa do piekła i Nieba. W piekle zobaczyła między innymi papieża Karola Wojtyłę oraz Michaela Jacksona dręczonych płomieniami za to, że nie nawrócili się za swego życia na Ziemi.
Film jest małym fragmentem dłuższego dokumentu dostępnego na YT.
W internecie można znaleźć wiele opinii, że przedstawiane tu zarzuty Jezusa wobec Jana Pawła II o to, iż nie przedstawiał on realności piekła są nieprawdziwe. Jednak na YT /i nie tylko/ można znaleźć kompilację nauczania Wojtyły na temat piekła. Jest to film p.t. "Jan Paweł II - Piekło jako ostateczne odrzucenie Boga". Tu można zauważyć, że JPII twierdził, że język ewangelii dla określenia piekła jest jedynie symboliczny i że jest ono de facto stanem odrzucenia Boga. Jest to oczywiście tylko część prawdy, bo piekło jest KARĄ za takie odrzucenie Boga właśnie. W 1999 r. papież wywołał swoimi twierdzeniami wielkie zamieszanie w gronie teologów głównie ewangelicznych. Zarzucili mu oni, że sprzedaje zbyt łagodną wersję piekła.
W chrześcijaństwie istnieją z grubsza 3 poglądy na los ludzi w piekle:
1. Wieczne piekło, gdzie dusze cierpią bez końca - pogląd głoszony przez Augustyna
2. Anihilacja - dusze cierpią w ogniu aż do unicestwienia /spalenia/
3. Uniwersalizm - dusze po odbyciu określonej kary w piekle powracają do społeczności z Bogiem - pogląd głoszony przez Orygenesa, Grzegorza z Nyssy czy Klemensa z Aleksandrii.
Tertulian zaproponował ideę "czyśćca", choć sam nie był jej pewien. Niektórzy całkowicie odrzucają ideę piekła ognistego sprowadzając je do całkowitej symboliki. Jednak coś takiego czyni z Jezusa fantastę, ponieważ dobitnie i często głosił On w Ewangeliach o gehennie /piekle/. Nie można też zapominać o Jeziorze Ognistym z Apokalipsy Jana.
Współcześni Jezusowi /szczególnie Żydzi/ niekoniecznie rozumieli słowa "na wieki wieków" tak jak my, czyli jako nieskończoność. Greckie słowo "eon" użyte w tych sformułowaniach oznaczało raczej określony choć długi okres czasu.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 20 grudnia 2013, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Second Video (2nd Experience) - Angelica Zambrano (Heaven and Hell Testimony)

włacz tłumaczenie - a moze ktos przetłumaczy na polski ?
.

Papież Jan Paweł II Drugi w PIEKLE, Pochwycenie [wizja]


Wtedy Pan wział mnie do miejsca gdzie znajdował sie znany

człowiek
Do tej pory byłam chrześcijanką o podzielonej woli.
Myslałam ze każda osoba,któa umiera idzie do Nieba ,ze ci
któzy celebrują msze też ida do Nieba,ale sie myliłam.
Gdy papiez Jan Pawłę II umarł moi przyjaciele i rodzina mówili

mi ,że poszedł do Nieba .
Wiadomości w TV i innych mediach podawały ze papiez JPII zmarł

niech spoczywa w pokoju.Teraz raduje się z Panem i aniołami.
Ja wierzyłam w to wszystko oszukując sama siebie .
Ponieważ zobaczyłam go w piekle dręczonego płoieniami .

Spojrzałam w jego twarz to był on Jan Paweł II wtedy Pan rzekłl
Córko ten człowie to Jan Paweł II jest tu w tym miejscu dręczony
ponieważ nie pokutował Zapytałam;dlaczego on tu jest ?
On nauczał w ościele !
Jezus powiedział ;Córko żaden códzołoznik ,bałwochwalca chciwy i

kłamca nie odziedziczy Mojego Królestwa
Odparłam;;tak wiem ze to prawda ,ale chce wiedziec dlaczego on

tu jest .Nauczał wielkie tłumy ludzi
Jezus odpowiedział;Tak córko on mógł mówić wiele ale nigdy
nie mówił prawdy jaką jest.
Oni znaja prawdę i choc ja znał wolał pieniądze niż głoszenie

zbawienia .
On nie mówił o rzeczywistości ze piekło istnieje i Niebo też
Córko teraz on jest w tym miejscu .
Spojrzałam na niego miał wilkiego węża z igłami owiniętego wogół

swego gardła i chciał go zdjąć
Błagałam Jezusa ;Panie pomóż mu !
On krzyczał ;Pomóż mi Panie miej łaskę dla mnie weź mnie stąd

wybacz mi ja pokutuję Panie.
Chce wrócić na ziemie chce wrócic na ziemię by móc sie nawrócic

!
Pan patrzył na niego i odpowiedział mu .
Ty bardzo dobrze wiedziałeś ...znałeś prawdę ,że to miejsce

istnieje .
Jest za póxno nie ma juz szansy dla ciebie.
Pan rzeł .Córko spójrz pokaże ci życie tego człowieka Jezus

poazał mi wielki ekran na którym mogłam widzieć ja on ofiarował

msze wiele razy dla tłumów i ze ludzie któzy tam byli to

bałwochwalcy.
Jezus powiedział ;Spójrz córko !
Tam jest wielu bałchwochwalców ,czczenie bałwanów nie zbawia
Córko Ja jestem Jeden któy zbawia poza Mną nikt nie zbawia.
Kocham grzeszników lecz nienawidzę grzechu.
Idź i mó ludziom ze ich kocham i ze muszą przyjść do Mnie.
a gdy Pan móił zaczęłam widzieć jak on przyjmował mnóstwo monet
banknotó i to co pragnał zatrzymać ,miał tak wiele pieniędzy .
Widziałam obrazy tego człowieka na tronie lecz mogłam tez

widziec więcej ci ludzie nie moga sie żenic ,zapewniam was ze

nie zmyslam
Pan poazał mi ich jak spali z zakonnicami z wieloma obietami tam
Pan pokazał mi jak żyją w códzołóstwie a Słowo mówi ze żaden

códzołoznik nie odziedziczy Jego Królestwa .

Gdy to wszysto ogladałam Pan powiedział spójrz córko jak on żył
i jak żyło wielu innych ludzi również księży i papieży.

I powiedział mi ;Córo idź i mów ludziom,że to czas by zawrócili

do Mnie.
Córo muszę wziąc cię na ziemię twoja rodzina i narody czekają na

ciebie.
Odparłam ;Moja rodzina ?
Nie mam rodziny ,lecz On wskazał na Ziemie i powiedział -spójrz

ci ludzie których widzisz na dole ,są twoja rodziną .
Musisz powrócić do ciała które tam widzisz .
Wtedy wziął mnie nad piękną kryształowo czysta rzekę.

I rzekł ;Córko wejdź do rzki i znaurz się .
Zanim weszłam do Kryształowej Rzeki Wody Życia odczułam

nieopisaną radość ,ale gdy wyszłam byłam pewna.
Myslałam ze nie będe musiała wracać do domu ,lecz Pan powiedział

mi ;Córko musisz wrócic na Ziemie.
Odparłam;nie chce wracać ,On rzekł;Córko pokażę ci coś
W jaki sposób przyjdę na ziemie po świętach .
Pokaże ci jak będzie wygądał dzień POCHWYCENIA.
Podeszlismy do miejsca z wielkim ekranem i zobaczylismy tam

ludzi.
Mogłam widziec cały świat i nagle zobaczyłam tysiące ludzi
jak znikali .
Kobiety ciężarne krzyczały bo ich płody nagle znikały dzieci

znikały wielu biegało tu i tam ,krzycząc.
To nie może byc prawda !
Co sie dzieje ?
Widziałam tych którzy znali Pana ale byli pozostawieni oni

mówili.Chrystus przyszedł i Pochwycenie miało miejsce Oni

krzyczeli i chcieli sie zabic ,ale nie mogli.
Pan powiedzia mi ;Córko w tych dniach śmierć odejdzie ,Córko w

tych dniach Ducha Świętego nie będzie juz na ziemi .
Widziałam wielkie korki na drogach i tysiące ludzi ludzi tam.
On powiedzial mi ;Córko spójrz,tak wszystko bedzie wyglądało .
Widziałam biegających ludzi były wypadki,lecz nie widziałam ani

jednej zmarłej osoby,wszyscy nawet ranni byli żywi i zobaczyłam

ludzi biegających tu i tam krzyczących ;;Chrystus przyszedł!
Oni błagali ;Panie wybacz mi wybacz weź mnie ze sobą.
Ale zasmucony Pan rzeł ;Bedzie za późno Czas by sie nawrócić

jest teraz .
Córo idź powiedz ludziom by szukali Mnie TERAZ bo potem nie

bedzie juz szansy.
Córko bedzie za późno dla wszystich ,któzy pozostaną.
Gdy Jezus patrzył ja ludzie zostawali zaczął płakaćCóro Ja

przyjdę na Ziemie jak napisane jest w 1 Tes 4/16-17
Pan sam zstąpi z Nieba na głos Archanioła z trąba Bozą
i umarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Potem my któzy jesteśmy żywi ,bedziemy pochwyceni razem z nimi

na obłoki,by spotkac Pana w powietrzu i byc na wieki z Panem.
Ale nie każdy pójdzie z Panem tylko co którzy czynia Jego wole

zyja świetym życiem
Pan powiedział lTylko ci któzy sa święci wejda do Królestwa

Bozego .Nikt nie zna dnia ani godziny kiedy przyjdę po moich

świętych ludzi nawet aniołowie ...
Gazety i TV podawały 'CHRYSTUS POWRÓCIŁ ..
Ekran sie zamknał i Jezus zakonczył Przyjde po świętych ludzi .
Potem wział mnie znów na Ziemie ...

Teraz Angelica GŁOSI Boze przesłanie do całej ludzkości.
Ten dokument jest ogladany przez miliony Dusz szukających Prawdy

jak ty .
Pan powiedział mi Córo w tych dniach Duch Święty zostanie

zabrany z Ziemi
Widziałam wypadki ludzie chcieli sie zabic ale Jezus rzekł;
Beda szukac śmierci ale smierc odleci od ludzi ,smierci nie

bedzie w tym czasie Obj 9/6
Nie mów ze przyjde w krótce ale ze PRZYCHODZE TERAZ ....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PIEKŁO - SZEOL - KRAINA UMARŁYCH
 Post Napisane: 20 grudnia 2013, o 11:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Papież Jan Paweł II jest w piekle - potwierdzone przez Boga


.
Film jest niesamowity, polecam go pooglądać wszystkim wierzącym. Jezus, Isus czy jakkolwiek go nazwiemy, ON nadchodzi i CHCE abyś był gotowy na JEGO przyjście. Jeżeli jeszcze nie masz osobistej relacji z Bogiem, zbuduj ją jak najszybciej! ON Cie kocha, tylko nienawidzi grzechu. Jestem ogólnie sceptyczny jeżeli chodzi o objawienia różne, ale ta dziewczyna mówi to co jest w Biblii, mówi z serca, osobiście jej wierzę.

ps. Kięga Joela
(28) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia.
(29) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.

Napisy do włączenia w zakładce "Napisy" -CC-

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 grudnia 2013, o 11:56 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL