Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 21 stycznia 2014, o 10:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Pozornie tak sie wydaje, ale Zmartwych Wstanie Jeszuah Mesjasza jest całkiem inne.
On przeciez jest Pierwszy, który Tak Wstał z umarłych ,wstał WŁASNA MOCĄ ,jest o tym napisane.
I ON Sam mówi ze , ma Moc wziąć Życie z powrotem .
Łazarz potrzebował słów - Eliezer/Łazarzu wyjdż - Jeszuah Nie potrzebował.
To Sam Jeszuah mówi o Sobie - Ja JESTEM ZMARTWYCH WSTANIE ....
Łazarz tak nie powie.

Ciało ,ciału nie jest takie same , mówi o tym Paweł do koryntian ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 stycznia 2014, o 10:06 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 21 stycznia 2014, o 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Cytuj:
On przeciez jest Pierwszy, który Tak Wstał z umarłych ,wstał WŁASNA MOCĄ ,jest o tym napisane.

"Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci" Dz.2;24
"Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych" Dz.3;15
"„Dlatego,że wyznaczył dzień,w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat,przez człowieka,którego na to przeznaczył,po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych”Dz17;31

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 21 stycznia 2014, o 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Ten kto wstaje z martwych do Życia już nie umiera ,
śmierć nie ma nad nim władzy .

Ciało które wstaje z martwych jest ciałem ale
innym ciałem - przemienionym ciałem , ciałem duchowym

Ten kto zostaje zbudzony z martwych ponownie umiera
tak jak ten kto zostanie zbudzony ze snu ponownie
zasypia .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 21 stycznia 2014, o 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Dusza nieśmiertelna ?
Jest dusza i jest Dusza .
Ta grzeszna dusza umiera i powstaje nowa Dusza
do Życia ( na wzór i podobieństwo Stwórcy ) i ta Dusza
żyje Życiem Bożym i już nie umiera .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 22 stycznia 2014, o 10:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
efroni napisał(a):
Ten kto wstaje z martwych do Życia już nie umiera ,
śmierć nie ma nad nim władzy .

Ciało które wstaje z martwych jest ciałem ale
innym ciałem - przemienionym ciałem , ciałem duchowym

Ten kto zostaje zbudzony z martwych ponownie umiera
tak jak ten kto zostanie zbudzony ze snu ponownie
zasypia .


Zgadza sie kto Wstaje do Życia juz nie umiera ,śmierc nad nim nie panuje.
Dlatego pierwej umiera w Jeszuah Mesjaszu w Jego Umieraniu na Krzyżu nie pod krzyżem
Zanurza sie w Śmierci Jego zewlekając z siebie starego adama poprzez świadoma decyzje
Kiedy W NIM Umiera to i w Nim i z Nim Wstaje ku Życiu Wiecznemu.
Obleka sie w Ciało Jeszuah które nie znało skażenia .
Tylko Jego Ciało daje odpór smierci.
To sie dokonuje tu ,teraz przez WIARE .
Jego Ciało nie doznało przemiany po Jego smierci ale właśnie dlatego ze od POCZECIA
był nieskazony Nie ogladał Skazenia.

Łazarz miał ciało skażone i smierc była zwycięsca gdyby nie to ze Jeszuah powiedział
Ja JESTEM ZMARTWYCHWSTANIE I Życie wieczne.
Dlatego łazarz pokazuje co sie dzieje jesli nie jest sie Obleczonym W Jeszuah Mesjasza.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 22 stycznia 2014, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
efroni napisał(a):
Dusza nieśmiertelna ?
Jest dusza i jest Dusza .
Ta grzeszna dusza umiera i powstaje nowa Dusza
do Życia ( na wzór i podobieństwo Stwórcy ) i ta Dusza
żyje Życiem Bożym i już nie umiera .


Co to znaczy ze grzeszna Dusza umiera i powstaje nowa ?
Jesli Dusza zgrzeszyła to ona juz jest martwa dlatego potrzebuje Zbawienia od zapisu
grzechu i śmierci.
Moim zdaniem to w niej dokonał sie ten zapis/ grzechu i smierci a nasze ciała sa tylko
naleznym odzieniem jako znak dla dokonanego czynu.
Martwa Dusza nadal żyje ale zyje z pietnem grzechu i smierci .
Szatan zbiera żniwo kłamiąc ze Dusza po smierci ciała nie istnieje ...
Istnieje z całym swoim bagażem grzechu i oskarżen.
Celem wiary - Zbawic Dusze - Tu i Teraz.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Duch i cialo oraz dusza ....
 Post Napisane: 29 października 2015, o 16:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Duch i cialo oraz dusza

Biblia uzywa slowa „dusza” lub „duch” w odniesieniu do czlowieka az 1642 razy! Jednak ani razu nie znajdziemy przy nim przymiotnika „niesmiertelny” czy „wieczny”.

W calym Pismie Swietym slowo „niesmiertelnosc” (gr. athanasia) wystepuje tylko dwukrotnie!(1) Za pierwszym razem mowa, ze tylko Bog posiada niesmiertelnosc (1Tym.6:16), a za drugim, ze niesmiertelnosc stanie sie udzialem sprawiedliwych przy zmartwychwstaniu (1Kor.15:53-54).

Smierc przyszla na swiat w rezultacie nieposluszenstwa. Bog powiedzial: „Z drzewa poznania dobra i zla nie wolno ci jesc, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz” (Rdz.2:17), a doslownie: „umierajac umrzesz”. Nieposluszenstwo bylo poczatkiem procesu umierania. Ludzie przeszli ze stanu, w ktorym nie musieli umierac w stan, gdzie kazdy dzien jest krokiem ku smierci.

Pismo Swiete naucza, ze czlowiek sklada sie z ciala, psychiki i ducha (1Tes.5:23; Rdz.2:7). Slowo „duch” (hebr. ruah, neszmah, gr. pneuma) znaczy „oddech”.(2) Ten oddech zycia („duch”) powraca do Stworcy, „ktory go dal” (Koh.12:7; Lk.23:46; Dz.7:59). Cialo obraca sie w proch (Koh.12:7), zas „dusza” (hebr. nefesz, gr. psyche), to po prostu osoba (psychika),(3) na ktora sklada sie: umysl, uczucia i wola: „Uksztaltowal Pan Bog czlowieka z prochu ziemi i tchnal w nozdrza jego dech zycia [ruah]. Wtedy stal sie czlowiek istota [nefesz] zywa (Rdz.2:7). W solidnie rzetelnie opracowanej Encyklopedii Biblii tak czytamy o biblijnym znaczeniu slowa „dusza”:

„Biblia postrzega istote ludzka jako jednosc. Nie mowi o niesmiertelnej ‚duszy’ zamknietej w przemijajacym, grzesznym ciele. To byla grecka idea, choc przez stulecia wyznawalo ja takze wielu chrzescijan. Kiedy czytamy slowo ‚dusza’ w Starym Testamencie, oznacza ono cala osobe. Kiedy psalmista mowi: ‚Chwal duszo moja Pana’ (Ps.103:1), nawoluje on, by odpowiedziala Bogu cala jego osoba. Nowy Testament uzywa slowa ‚dusza’ podobnie. Jest to slowo, ktore pokazuje, ze ludzie to nie tylko cialo i kosci: maja oni umysl, wole i osobowosc.”(4)

Czy powracajacy do Boga duch (hebr. ruah, neszmah, gr. pneuma) to niesmiertelna dusza? Nie, skoro wraca do Niego oddech kazdej istoty – dobrej i zlej, swietego i niezboznego: „Ten sam los spotyka sprawiedliwego, jak i zloczynce” (Koh.9:2). Tchnienie to maja wszystkie zywe istoty. W opisie potopu czytamy: „I wyginelo wszelkie cialo poruszajace sie na ziemi: ptactwo, bydlo i dzikie zwierzeta, i wszelkie plazy, pelzajace po ziemi, i wszyscy ludzie. Wszystko, co mialo w nozdrzach tchnienie zycia [neszmah]” (Rdz.7:21-22). Do Pana powraca duch zycia zarowno czlowieka, jak zwierzecia:

„Los bowiem synow ludzkich jest ten sam, co i los zwierzat: los ich jest jeden: jaka smierc jednego, taka smierc drugiego, i oddech zycia ten sam… Wszystko idzie na jedno miejsce: powstalo z prochu i wszystko do prochu znow wraca.” (Koh.3:19-20).

Smierc jest odwrotnoscia procesu stworzenia. Kiedy oddech zycia wraca do Boga, cialo zamienia sie w pierwiastki ziemi, a psychika (umysl, emocje, wola) zanika. Tak jak czlowiek nie istnial przed aktem stworzenia, tak przestaje istniec po smierci, dopoki Bog go nie wskrzesi. Jezus powiedzial: „To bowiem jest wola Ojca mego, aby kazdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, mial zycie wieczne. A ja go wskrzesze w dniu ostatecznym” (J.6:40).

Biblia nie podziela przekonania, ze dobrzy ludzie jeszcze przed zmartwychwstaniem ida do nieba i tam slawia Boga.(5) Przeciwnie, mowi: „Po smierci nie pamieta sie o Tobie, a w krainie umarlych, ktoz cie wyslawiac bedzie?” (Ps.6:6); „To nie umarli chwala Pana” (Ps.115:17). Pismo Swiete uczy, ze zbawieni znajda sie w niebie, ale dopiero po zmartwychwstaniu (1Tes.4:15-17; J.14:1-3). Teolog, a zarazem arcybiskup Canterbury, William Temple napisal:

„Czlowiek nie jest niesmiertelny z natury; moze otrzymac niesmiertelnosc przez zmartwychwstanie, jesli je przyjmie od Boga na Jego warunkach.”(6)

Pan Jezus powiedzial: „Nie bojcie sie tych, ktorzy zabijaja cialo, ale duszy zabic nie moga; bojcie cie raczej tego, ktory moze i dusze i cialo zniszczyc w piekle”(7) (Mt.10:28). Jesli dusza bylaby niesmiertelna, to czy smierc moglby zniszczyc ja razem z cialem w piekle czyli inaczej grobie ? .

Nauka o niesmiertelnej duszy jest klamstwem zbuntowanej istoty, ktora chce dowiesc, ze stworzenie moze miec niesmiertelnosc niezaleznie od Stworcy. Slowo Boze uczy czegos innego: „Kto nie ma Syna Bozego, nie ma tez i zycia” (1J.5:12). Niesmiertelnosc mozna otrzymac tylko za sprawa Jezusa, ktory swoja smiercia „zywot i niesmiertelnosc na jazn wywiodl” (2Tym.1:10). Stanie sie to podczas zmartwychwstania:

Czytaj dalej : http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/czydusza.htm

Tekst : Jarek Kejna

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dusza nieśmiertelna?
 Post Napisane: 28 lutego 2016, o 13:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wracając do tematu o Dusza moze również rozwżamy i Ducha czym sie rózni
A co mie zaskakuje to ,to ,ze sa wierzący którzy nie wiedzą czy wierzyć w Dusze
i cóż to jest ta Dusza .

magda napisała
Cytuj:
magda » 24 lut 2016, o 21:06
Ja mam wątpliwosci co do tej duszy i piekła ale sa wersety gdzie jakoś ta dusza niby jest więc na razie wierze w te rzeczy mimo że nadchodza mnie czasem wątpliwości bo nie możesz zignorować takich wersetów

Rev 6:9-10 bw "(9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem
poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
(10) I wołały donośnym głosem:
Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?"


Sa dusze w niebie i wołają czyli zmarli swiadomi .
Tak ze mimo wątpliwości na razie wierze w to, ze dusza właśnie po śmierci żyje , a co nią jest to nikt jakos konkretnie nie ustalił .
Co do Trójcy to uważam ze mimo ze nie ma tego słowa w Biblii ale jest to najblizsza prawdy interpretacja relacji miedzy Ojcem Synem i Duchem mimo ze niedoskonała bo niestety jestesmy ludźmi i nie rozumiemy Boga w pełni wiec stosujemy takie przybliżenia.




Pisałam o Duchu a nie o Duszy .
A czym Dusza jest to moze powiem ,ze jest takim TWARDYM DYSKIEM
którym zawiaduje Duch a jaki duch ?
to juz zalezy czy jest starym adamem czy Nowym z Nieba .
magda ja mozesz miec wątpliwości co do istnienia Duszy ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lutego 2016, o 13:21 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL