Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chrzest w imie trójcy ?
 Post Napisane: 28 marca 2014, o 09:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mozna by powiedzieć że ; DOGMAT TRÓJCY JEST ZABÓJCZY
Oto mała a może i nie mała doza DOGMATU , który moze służyc za inkwizycje .

....
Cytuj:

Ja cie xxxx bardzo lubie.
Naprawde, cieszy mnie twoje swiadectwo i zrobilo na mnie ogromne wrazenie.
Dziekuje za nie Panu Bogu.
I nie, nie musisz podawac tu swoich danych osobistych ani nikomu sie tlumaczyc.
Jednak jako brat w Chrystusie z troski o Ciebie, chce ci powiedziec ze jezeli nie zostalas ochrzczona w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego przez tryniatriana (czytaj: chrzescijanina) to nie bylas nigdy ochrzczona. Po prostu poszlas sobie poplywac w basenie.
Mowie to teraz do wszystkich na tym forum z Toba i ze mna wlacznie: Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca.
Zatem musisz juz sobie sama zadac pyatnie czy ochrzcil cie brat czy antychryst? Nie musisz odpowiadac, mozesz to zachowac dla siebie.

Poza tym mam pytanie do antytryniatarianow: co daje zamoczenie w imie czlowieka Jezusa?
Nic, tak jak nic nie daloby zamoczenie w imie Zdzicha czy Zygmunta.
Jezeli ktos nie zostaje zanurzony w imie Boga Jezusa, nie zostal zanurzony w imie Jezusa wcale.
Trzeba wiedziec uprzednio w imie jakiego Jezusa czlowiek sie zanurza.
Bo co mi da zanurzenie sie w imie jakiegos Jezusa?
Malo Jezusow mieszka w Ameryce Poludniowej? Kiedys nawet czytalem o platnym mordercy ktory nazywal sie Carlos Roberto de Jesus http://www.dailymail.co.u...o-ketchup.html.
Antytrynitarianie mowia ze wierza w Jezusa czlowieka wiec moze to o tego typa chodzi, bo Jezus z Biblii jest Bogiem.
I nie ma innego Jezusa czlowieka, no chyba ze chodzi komus o Jesus'a Luza, bylego kochanka Madonny.

Jezeli ktos sie chrzci w czyjes imie to musi wiedziec w czyje imie konkretnie, o kogo konkretnie bez owijania w bawelne chodzi?
Jesli ktos wierzy w czlowieka Jezusa, no to czlowiek Jezus taka osobe wybawi, a my wiemy ze ludzie nie moga nic uczynic a tym bardziej zbawic.


Mnie natomiast wybawi Bog Jezus, bo w imie Boga Jezusa zostalem zanurzony
(oczywiscie w pelni uznajac rowniez Jego ludzka nature) i Bog Jezus mnie zbawi, bo wiadomo ze Bog moze wszystko.

Moje katolickie pokropienie w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego daje mi wiecej niz antytryniatarianskie zanurzenie w imie jakiejs mitologicznej postaci ktora nigdy nie istniala procz w glowie basniopisarzy.
Z reszta jak w ogole mozna przyjac Ducha Swietego jesli sie go nie uznaje?
To co wy antrynitarianie przyjeliscie, jesli sie tego wypieracie i wyrzekacie?

To tyle, ale ty xxx mowisz ze wierzysz w Trojce wiec nie musisz sie o nic obawiac :)

Nie wiem, czytalem posty moich poprzednikow i nie widze nigdzie zioniecia nienawiscia. Normala konwersacja na poziomie.
Ale tam gdzie gloszona jest ewangelia zawsze sa konflikty, zawsze kogos ona trafia.
Jesli ktos mowilby ze glosi Slowo a wszyscy by sie z nim zgadzali to znaczy ze je sfalszowal, ze nie jest to prawdziwa ewangelia.
Gxxx nikt nie chce ci e tu atakowac, ale pomoc. :D:
Osoby nowonawrocone nie powinni tlumaczyc Pism na wlasna reke i budowac swoich wlasnych doktryn a w posluszenstwie przyjac do siebie nauke doswiadczonych braci.

Tak braci, a nie samozwanczych prorokow ktorzy w latach 2000 do 2014 nagle wpadli na to ze apostolowie i ojcowie kosciola i ojcowie reformacji i cala historia chrzescijanstwa i 99% chrzescijan na swiecie jest w bledzie, bo tak! wlasnie im ostala objawiona prawda absolutna, ze trojca nie jest chrzescijanska.

Gxxxnapisał/a:
Mój mąż miał oraz rację: wielu nawróconych protestantów zionie nienawiścią do innych denominacji, co widać choćby w tym wątku. Ostrzegał mnie, aby tak nie czyniła, bo to jest złe i miał rację.


Gxxx, po pierwsze twoj maz nie jest chrzescijaninem, a po drugie antytryniatrianizm nie jest denominacja chrzescijanska. Powiem wiecej, nie jest chrzescijanstwem wcale. To tak jakby powiedziec ze satanizm jest denominacja chrzescijanska bo wierza w Jezusa.
No bo co?
Zaprzeczysz ze satanisci wierza w Jezusa?
Jak najbardziej wierza w Jezusa ale sie go wyrzekaja i przeciwko Niemu bluznia, zupelnie jak antytryniatrianie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 marca 2014, o 09:13 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Dogmat trójcy
 Post Napisane: 28 marca 2014, o 09:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jednym słowem TRAGEDIA - całkowity BRAK POZNANIA SŁOWA BOŻEGO BRAK DUCHA PRAWDY.

To jest religia Romy pod płaszczykiem protestantyzmu jedna MATKA wiele córek.

Po owocach ich poznacie .....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 28 marca 2014, o 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mk 16:16 bg "Kto uwierzy, a ochrzci się, zbawion będzie; ale kto nie uwierzy, będzie potępion."

.[*]

Czym jest chrzest czy chrzest jaki jest udzielany przez religijnych kapłanów małym dzieciom
- niemowlętom ,czy taki chrzest ma jakąkolwiek wartość w oczach Boga ?

Oto kilka wersetów

Mt 3:13 bw "Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego."

Łk 3:7 bw "Mówił więc do tłumów, które przychodziły, aby się dać ochrzcić przez niego: Plemię żmijowe, któż wam poddał myśl, aby uciekać przed przyszłym gniewem?"

Łk 3:12 bw "Przychodzili też celnicy, by dać się ochrzcić, i mówili do niego: Nauczycielu, co mamy czynić?"
Łk 7:30 bw "natomiast faryzeusze i uczeni w zakonie wzgardzili postanowieniem Bożym o nich samych, bo nie dali się przez niego ochrzcić."
Dz 2:38 bw "A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."
Dz 8:12 bw "Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty."
Dz 10:47 bw "Czy może ktoś odmówić wody, aby ochrzcić tych, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my?"
Dz 10:48 bw "I rozkazał ich ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa. Wtedy uprosili go, aby pozostał u nich kilka dni."
Dz 22:16 bw "A czemu teraz, zwlekasz?
Wstań, daj się ochrzcić i obmyj grzechy swoje, wezwawszy imienia jego."
[*]

Wielu chrzci swoje małe dzieci ,które nie sa w stanie złożyc wyznania wiary swoimi ustami a mimo to zostają poddani temu religijnemu obrządkowi wciągając w to
tak zwanych 'rodziców chrzestnych".
Jak to możliwe skoro ten "kościół matka' twierdzi ,ze swoje nauki opiera na Biblii.

Czy chrzest jest na do czegoś potrzebny ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 28 marca 2014, o 12:10 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
smutne to
bo chrzczona ta niewiasta była w smierć Jeshuah HaMesjah
czyli w jedyne imie obecnosc Boga dana ludziom ku zbawieniu
imię pełni Bożej
Ojca Syna i Ducha Sw
to ofiara na Golgocie
to Jeshuah HaMesajah
on jest tym prawdziwym Bogiem z listu Johanana
i my jesteśmy w Nim
obie formułki
z Mateusza
i z Dziejów wskazuja na jedno imię
wiec mozna je wypowiadać obie czy każda z nich jak chce osoba chrzcząca sie
ważne czy sie zanuża w obecność Boga w ofierze Jeshuah
czy wraz z Nim umiera by i razem z nim zmartwychstać
chrcząc pytam o stosunek do ofiary Jeshuah
i tylko to mnie interesuje
Teoretyzowanie na temat obrazu Boga
to teologia
mnie ona nie jest potrzebna
Wiem że Bóg zbawił nas przez ofiarę Jeshuah
a te trójce dwójce jedyńce
to cielesnośc
spojrzenie na Boga jak na faceta - facetów
a Bóg to Duch
w Jeshuah -Duch Zbawiajacy
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 15:33 
Offline

Dołączył(a): 29 marca 2014, o 21:10
Posty: 1
Dzień dobry.
Na początek proszę o wyrozumiałość gdy zapytam o pewną kwestię od razu rzucająca się na tym forum w oczy, mianowicie czemu wypowiadacie imiona Boskie po hebrajsku, abstrahując, że i tak piszecie je niepoprawnie?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 16:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Witaj lutnik czy tylko niepoprawność zapisu Imienia rzuca ci sie w oczy ?
Wiesz to forum nie jest poświęcone prawidłowej hebrajskiej pisowni nie o gramatyke hebrajską tu chodzi . :)
Ale miło,ze mozesz usłużyc poprawnościa gramatyki hebr.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 16:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
każdy widzi to co chce
używałem hebrajsko brzmiących wyrazów by podkreślić moje przywiązanie do ideii ,że zbawienie jest od Żydów
ma moim zdaniem - zbawienie- niewiele wspólnego z filozofią grecka z której pochodzi teoria osobowości ,której ucielesnieniem jest doktryna o trójcy
I nie jest też prawdą ,że będąc Polakiem nie mogę być Izraelitą
Wierzę ,ze nim jestem
przez zanurzenie się w ofierze z Golgoty nabyłem przekonania ,ze zostałem wszczepiony w Izraela
więc jestem Izraelitą
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
[quote="Gxxx]Obrażasz nietrynitarian.
Jak można ich porównać do takich obwiesiów jak sataniści?
Z tego, co wiem, oni uznają Pana Jezusa za Syna Bożego, wierzą, że za ich grzechy umarł, ale na pierwszym miejscu stawiają Boga Ojca.
Popraw, jak jestem niedouczona.
[/quote]
Cytuj:
Gxxx, moze faktycznie nie adekwatne to porownanie.

Może ?
Cytuj:
Jednak kazdy kto degraduje Pana Jezusa mowiac ze on ktory jest Najwyzszy jest wylacznie czlowiekiem bluzni i to niesamowicie, bo mowi to o Bogu.

Czy mądrze jest odnosic swoje błędne odczucia do innych skoro błędnie sie odczuwa ?

Cytuj:
Szydzi i obraza Boga mowiac ze Bogiem nie jest i oddaje czesc diablu nawet jesli robi to nieswiadomie.
Kazdy kto zniewaza Boga sklada duchowa ofiare diablu.

Upewnij sie ,ze nie dotyczy to ciebie :)
Cytuj:

Jesli ktos Trojcy nie rozumie niech sie jej nie wyrzeka a modli sie raczej do Ducha Swietego o madrosc.
Czy fizyka jest nieprawdziwa z racji ze jej nie rozumiem?
To ze jestem zbyt niedouczony i zbyt spowolniony w mysleniu nie swiadczy o nieprawdziwosci fizyki.

Czy trójce mam zrozumiec ,czy o to chodzi w SŁOWACH Dobrej Nowiny ?
Sa tacy co uwazaja ze modlitwa do Ducha Świętego nie jest biblijna a wierzą w trójce .
Cytuj:
Tak sama jest z Trojca.
Nie da sie policzyc natury Boga.

To po co sie za to bierzecie ?
:)
Cytuj:
I nie, Zydzi nie odrzucaja kompleksowej natury Boga tylko chrzescijanska wersje tej kompleksowej natury gdzie jedna z osob Boga stala sie czlowiekiem.

hm ,jedna z osób ? bo ja czytam SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM.
Cytuj:
Jak mozna wierzyc ze Jezus jest tylko Synem Boga a nie Bogiem jesli pisze wyraznie w prologu do ewangelii Jana ze "Na początku było Słowo a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo." i potem "Slowo cialem sie stalo i zamieszkalo miedzy nami"

No ja tez sie zastanawiam ,jak mozna ?
Cytuj:
Kto jest tym Slowem ktore stalo sie cialem i jest Bogiem i zamieszkalo miedzy nami jak nie Jezus?

No właśnie ,Kto jest Tym Słowem ?
Cytuj:
Jesli Biblia twierdzi A a ktos twierdzi B to bluzni wobec Boga, bo wiemy ze kazde Pismo jest w pelni natchnione przez Ducha Swietego.

Sprawdź dokładnośc tego zapisu .
Cytuj:
Malo tego.
Jak komus moze w ogole sie wydawac ze szanuje Pana Jezusa jesli nazywa Go klamca?

masz słuszność to jest niedopuszczalne nazywac Go kłamcą ,ale wielu jest co tak
o Nim uważają.

Cytuj:
Przeciez Pan Jezus mowil wyraznie ze jest Bogiem, ze jest na rowni z Ojcem i ze trzeba czcic Go tak jak Ojca.

Nawet powiedział do Filipa ze JEST OJCEM.

Powiedzial przeciez: "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu.
Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.
"

Cytuj:
Zatem co mowi Pan Jezus do osob ktore nie czcza Go tak jak Ojca?
Co mowi o nich?
Ze nie czcza Ojca (!)

Mówi - Gdybyście Mnie Poznali Poznali byście Ojca .
Ale ze Mnie nie znacie ,nie znacie tez Ojca .

Cytuj:
Wiec antytrynitarianie nie oddaje ani czci Jezusowi ani Ojcu.
Nie wierza w Boga i Boga odrzucili i nie maja udzialu w Krolestwie Bozym.

Skad takie BŁEDNE mniemanie .czyzby spowolnione myślenie ?
Pierwsze słyszę ze ja nie oddaję Czci Jezusowi ani Ojcu ,co za oszczerstwo :shock:

Cytuj:
Zastanawia mnie tez, co znaczy dla antytrynitarianow ze Jezus jest Synem Bozym?
Co to znaczy ze jest pol-bogiem?
Czy ze jest tylko czlowiekiem i synem takim jak ja?


Zastanawiam sie ,ze skoro ty sie zastanawiasz to na jakiej podstawie OCZERNIASZ
ze ci co nie Uznają trójcy w wydaniu Rzymu sa tacy jak ich malujesz ?
Cytuj:
To po co pisac o nim cala Biblie?

Żeby sie zastanwaiac co Duch Święty mówi do SWOICH.
Do tych co mają uszy Obrzezane a dzieki temu wzrasta poznanie :)
Cytuj:
Jesli Jezus jest takim Synem Bozym jak ja albo jakikolwiek brat, w sensie wylacznie duchowym, no to czemu nie napisac 66 ksiag o mnie?

A chciałbyś ?
Cytuj:
Albo Hardim albo o Pozytywiscie albo o InChrist?

Nie strasz ich bo zawał gotowy :)
Cytuj:
Bo Jezus umarl za nasze grzechy?

Za moje też. :D:
Cytuj:
Ale czym jest ofiara czlowieka?
Jesli ofiara czlowieka by cos dala, to juz dawno by ktos sie ofiarowal na oltarzu.
Z reszta jak krew czlowieka moze byc absolutna ofiara za grzechy calej ludzkosci?
Ale gdy Bog sam siebie ofiarowuje za grzechy, wtedy faktycznie jest to absolutna ofiara za grzechy, bo nie ma nikogo wiekszego od Boga.

Dobre myślenie.
Cytuj:
Jezeli ktos wierzy ze Jezus jest tylko czlowiekiem, a chce pozostac wierny Jego wlasnym Slowom o tym ze jest Droga, Prawda, Zycie i Zmartwychwstaniem i ze to On daje zycie to mamy ten sam problem co w katolicyzmie - mianowicie problem idolatrii.

Krk wierzą ze jest Bogiem , ale jakim ?

Cytuj:
Dlaczego nazywamy KRK odstepczym kosciolem?
Wlasnie dlatego ze katolicy nazywaja Maryje wspolodkupicielka, wspolposredniczka
miedzy Bogiem a ludzmi, wierza ze jest wszchobecna, wieczna, i wszechwiedzaca
(slyszy modlitwy katolikow z calego swiata jednoczesnie i nawet gdy modla sie w myslach) . Maryja stala sie w KRK polboginka obok Boga, a czasem nawet boginia obok Boga.

Sa trójwyznawcami i co od nich wyszło do nich wróci ..
Jak ten zielono ze szwecji on trójwyznawca i wrócił skad jego duch pochodził.
Wrócił do Matki ..

Cytuj:
Antytryniatarianie stawiaja zatem czlowieka Jezusa na rowni z Bogiem lub robia z Niego pol Boga jak pokazalem na katolickim przykladzie, chyba ze uznaja ze Bog ktory jest Duchem wstapil w cialo czlowieka Jezusa.


O kim ty mówisz ? co to za antytryni ?
Jaki pół bóg ?
Wstapił w Ciało człowieka Jezusa ? a co to znaczy dla ciebie ?

Cytuj:
Wtedy problem znika, bo Bog nie musi dzielic chwaly z czlowiekiem.
Z drugiej strony jesli Jezus umarl za twoje grzechy, to on cie wybawil, wiec na co ci Ojciec?
Ojciec nie mogl zrobic tego co zrobil czlowiek Jezus?
To totalnie nielogiczne i bezsensu.

Zechciej to jakos prosto wyjasnic bo nie rozumiem twojego rozumienia .

Cytuj:
Nie wiem jak mozna w cos tak, za przeproszeniem, glupiego wierzyc; bedac inteligentnym czlowiekiem, bo nie zaprzeczam ze Salomon jest inteligentny.

Cała ta mowa jest dziwna jaki tu problem co to ma do tych co nie wierzą w trójce ?
Co raz to ciekawiej .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 17:07 
Offline

Dołączył(a): 30 marca 2014, o 16:38
Posty: 2
Drodzy Bracia i Siostry w Panu naszym i Zbawicielu Jezusie Chrystusie. Chcialem sie z wami podzielic moim zrozumieniem sprawy chrztu. Nie będe się narazie rozpisywał lecz wyrażę się bardzo ogólnikowo. Chrzest jest dla mnie tylko SYMBOLEM oznaczającym UZEWNĘTRZNIENIE wiary i CHĘĆ wkroczenia na Drogę którą jest Pan nasz Jezus Chrystus. On to jest Drogą i Prawdą i Życiem. Tym samym FORMA chrztu nie ma większego znaczenia a Chrzest "W IMIĘ" Ojca, Syna i Ducha Świętego jest w rzeczywistosci chrztem zanurzającym nas w śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa. Co chcę przez to powiedzieć? To ze w chrzcie nie chodzi o forme czy wypowiedzianą formułke lecz o WIARĘ. Ja osobiscie jestem zdania ze jako że chrzest jest tylko symbolem a nie samą w sobie wiarą tym samym nie tylko można ale również powinno się chrzcić również dzieci. W rezultacie to ICH WIARA w przyszłości zadecyduje czy ich chrzest jest ważny czy nie.

wasz w Chrystusie Jezusie, Synu Boga Jedynego

wyznawca_


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 30 marca 2014, o 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
WITAJ wyznawco

Obrazek

Zanurzamy sie W IMIE W ŚMIERĆ JAHSZUAH MESJASZA.
Co do dzieci to o ile są świadome znaczenia Śmierci jako Ofiary za ich grzechy.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 08:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czym chrzest wodny jest ,czego po nim spodziewają sie ci którzy chca sie ochrzcic.
Czy jest to taki bilet pozwalający do przynależności denominacyjnej bo bez chrztu
nie można być członkiem żadnej społecznoći.

Co sprytniejsi chrzącz dzieci niemowlęta a robią to by jak najwcześniej zawładnąć
jak największą liczbą poddanych.

Sa tez tacy którzy mniemają ze chrzest ich uchrnoni od czegoś ,ze zapełni jakac luke
jakieś puste miejsce w nich .
Poczują sie bezpieczniej .
Mój tzw chrzest był takim przyzwoleniem na przynaleznośc do zboru ,ale
dla mnie było to cos co miało mnie uchronic przed piekłem .
Nie mogłam sie doczekac dnia chrztu i bałam sie zebym wcześniej nie umarła.

Dlatego moge dzisiaj powiedziec ze wiekszość chrzczonych nie jest wogóle świadomych
Czym jest chrzest , co nam daje po co to robimy i dla kogo to robimy.

Formułki sa tez zróznicowane w zalezności od społeczności od pastora od tego komu podlega itp itd.

A potem to juz sa tylko kłótnie przepychanki , zniewagi i udowadnianie czyj chrzest
jest włąściwy , prawdziwy bo albo ...
w trójce katolicka albo trójce protestancką albo w Imie Jezusa Chrystusa
a najlepiej bez Imienia ,
Ot taka trójca bezimienna ,czyli dowolna jak komu pasuje to sobie imie podłoży.
Widziałam chrzty dłgich 'szatach' i w w majtkach w odzieniu codziennym .
Póki co jeszcze nie na golasa a zawsze można wytłumaczyc ze Adam i Ewa byli
bez odzienia. :)


Na początek sa radości ,aplauz a potem w miare upływu czasu zawsze można zmienić
front .



No i jeszcze rzecz najważniejsza Kto cię chrzcił .
Tu zaczyna sie sedno sprawy nie po co sie chrzcisz ,ale kto cie chrzci ,czy jest to wyznawca
trójcy ale jakiej trójcy :shock:

Ktoś w końcu musi ocenic czy chrzest jest prawidłowy ,zgodny z załozeniami Vatykanu.

został ochrzczony, a w Trójcę nie wierzy

No to jest niedopuszczalne jak tak mozna złamac zasady Romy.
:)

Cytuj:
Ja też byłem chrzczony na basenie a mimo to byłem w białym ubraniu podobnie jak pozostali którzy się chrzcili razem ze mną, ale to drobiazg nie w tym rzecz i nie o to chodzi... chodzi o to kto cię chrzcił i w imię kogo..


Białe ubranie miał hoho co za szyk ...ale to drobiazg wazne KTO go chrzcił a moze ja mam zastrzezenia ?
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 08:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
I jeszcze jedno: jak masz osobę z której wyrzucono demony, to jedynym ratunkiem dla niej jest Pan Jezus, I dlatego chodziło o pośpiech z Chrztem...
Jestem ochrzczona w Imię Trójcy Św. i uznaję Trójcę Świętą. .
Co ja Wam złego uczyniłam, że tak mnie potraktowaliście?


Na te chwile nie bede tego komentowac czy pospiech z chrztem jest ratunkiem.
Ja przeciez tez sie modliłam zeby nie umrzec przed chrztem .

Tu jak widac chodzi o zaszczucie osoby która sie usprawiedliwia ze jest ochrzczona
zgodnie z kanonem i tradycja narzucona z vatykanu ,ze moga ja przyjąc jako równą
sobie ..
Niestety najwazniejsze KTO ją chrzcił ...
Cytuj:
Gxxx po raz któryś znowu dramatyzujesz bo zadało ci się niewygodne pytanie, pytanie o to kto cię chrzcił, nawet nie chcesz zaprzeczyć,...gdybyś to zrobiła byłoby po sprawie, ty jednak wolisz dramatyzować i robić z siebie ofiarę zamiast odpowiedzieć na proste pytanie.


Kat czuwa jest na swoim stanowisku.
:twisted:
Dlatego kazdy powinien sprawdzic KTO go chrzci bo nie wazne pedał czy nie pedał
wazne zeby czcił w trójce.

Cytuj:
Czyżby? . .. to była to reguła nietrynitarna.
Dlaczego nie chcesz powiedzieć, kto cię chrzcił?
Chrztu może dokonać każda osoba wierząca.
Można było poprosić jakiegoś brata.
.

No brat byle trójcowy ,byle ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Chrzest nie jest synonimem nawrócenia, ale jest związany z łaską otrzymania Ducha Świętego.
Po wypędzeniu demonów pustkę należy wypełnić wiarą w Boga, nadzieją i jak najszybciej się ochrzcić.
Zwlekanie z Chrztem przysparza cierpienia człowiekowi i naraża go na niebezpieczeństwo dla dla jego duszy.
Niektórzy tego nie rozumieją i albo kładą ręce jako pyszni, którzy sami wypędzają demony, zamiast paść na pysk przed Majestatem Pana Jezusa i błagać Go o pomoc, albo zwlekają z Chrztem uwolnionego człowieka i potem dopiero gadanie, że wyrzucanie demonów się przedłuża.
Za to, co będzie po Chrzcie, odpowiada człowiek, a nie ten, co chrzci.
Wyznał wiarę, prosi o Chrzest, więc co stoi na przeszkodzie? Formalizmy?
Jak chodzi o duszę?
Ludzie, jak tak można?
Sama wiem, jak było ze mną przed Chrztem i po Chrzcie i jak się zło o mnie upominało.


Jesli jestes osadzona na SKALE to sie ostoisz przed nimi, oni sa jak przyjaciele Hioba
przechodzisz próbe wiary .

Jeśli na piasku to sama wiesz co będzie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Co do reguły chrztu to sądzę że zarówno chrzest w imieniu Jezusa Chrystusa jest ważny jak i w imieniu Ojca i Syna i Ducha także.
Problem powstaje wówczas kiedy trwasz w oskarżeniu i osądzaniu innych.
Niektórzy zaczęli nauczać że chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha jest nie ważny i to jest właśnie ten problem o którym mówię.
Chrzest to nie jest zaklęcie, które działa tylko wówczas kiedy poprawnie wypowiemy formułę. Oczywiście trzeba sobie to wziąć pod uwagę że kościoły które powiedzmy chrzczą w imieniu Jezusa często mają jakiś powód, czyli nie uznają chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha za Biblijny i często nie uznają jedności Ojca, Syna i Ducha.


Skoro nie jest to zaklęcie , to dlaczego tak jest traktowany ?

Cytuj:
Przede wszystkim uświadomić jej, że ojkot to zwodziciel.


Młodzika poniosła nadgorliwość inkwizycji . :oops:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzest -w imie TRÓJCY ?
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 09:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
A jaka formuła jest wypowiadana przy chrzcie nietrynitarnym?

..
"W imię Jezusa" albo zwykłe zanurzenie bez żadnej formuły.


to chyba u głuchoniemych nic sie nie mówi .

.
Cytuj:
A jak osoba wierzaca w trójcę, ochrzczona przez nietrynitariana, jak być może xxx, spełnila w ten sposob swoje pragnienie, i czuje że jest to prawdziwy chrzest mimo jakichkolwiek okolicznosci, i że zostala ochrzczona na wyznanie wiary w Pana Boga Jezusa w Trójcy w którego wierzy, to czy warto jest na taka osobę napadać, i mówić że to kąpiel a nie chrzest, i takie rzeczy?

Wszak nawet w Liście do Rzymian Paweł mówi o zanurzeniu w Chrystusa.
Jest tam jakaś deficjencja czegoś, że zapomniał wspomnieć o Bogu Ojcu i Bogu Duchu?
I jest sens mnożyć chrzty ponad miarę?
Jak xxx miałaby nie czuć niesmaku musząc przechodzić kolejny chrzest?
Bo ja bym czuł.
Przecież to trochę taka nieodpowiedzialna zabawa, a nie poważna sprawa jakąs jest chrzest.
Chrzest jest dla osoby i na wyznanie wiary tej osoby.

Czy osoba chrzcząca ma jakieś moce, że ten chrzest ma jakieś deficyty autentyczności, bo akurat czegoś prakowało osobie chrzczącej?
Proponuję zostawić Grażynę w spokoju i nie naciskać.
Biblia mówi, żeby nie wdawać się w spory o słowa i formuły. 1 Tym. 6,4.


Trzeźwe spojrzenie na sprawę.
ale,ale
Cytuj:
nie wiemy czy Gxxx wierzy w Trójcę, deklaruje się jako protestant, ale tak naprawdę nie wiemy.

Nie wiemy a to jest niedopuszczalne bo wymyka sie naszej kontroli ,nie mozemy na to pozwolic .... :D:

No młody człowieku musisz zwołac Sanhedryn, ależ wy juz zwołaliście i co teraz
ukrzyżuj ja ukrzyżuj nieczysta ,nieczysta miedzy nami ,nieczysta !!!!!!!!
Trójca ,Trójca a nie Imie Jezusa Chrystusa !
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 marca 2014, o 09:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL