Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 27 czerwca 2014, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Noemi !

Ja wiem że bywają tu Rzymscy Katolicy i że czytają choć mój przedmówca którego cytuję wypowiada się jak Rz. Katolik, a że ty nią nie jesteś to widać już pisałem na innym forum z Rz. Katolikiem który się podszywał za wierzącego ewangelika.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 czerwca 2014, o 11:29 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 27 czerwca 2014, o 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
Też uważam, że pokuta jest to jeden z najważniejszych tematów i zgadzam się z dość obszernym cytatem noemi.

Uważam, że w każdej chwili życia powinniśmy kontrolować swoje myśli aby ich nie zaniedbywać, bo poprzez zaniedbanie myśli zaniedbujemy słowa i uczynki. Czyli moim zdaniem największym grzechem jest zaniedbanie, bo ono prowadzi do innych grzechów.

Tu bym też połączyła naukę o odwróceniu się od martwych uczynków.

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: SPOWIEDŹ CZYLI SAKRAMENT POKUTY
 Post Napisane: 5 lipca 2014, o 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
Rzymski katolicyzm naucza, że jego kapłani sprawują władzę odpuszczania grzechów słuchając spowiedzi i udzielając przebaczenia jako słudzy Boga i w Jego imieniu. Nauczanie takie nie pochodzi z Biblii.
Ezd.10,11:
"A teraz wyznajcie wykroczenie swoje wobec Pana, Boga ojców waszych".
Mk. 2,7:
"Któż może odpuszczać grzechy, jeśli nie Bóg sam jeden?"
Dz.Ap. 4,12:
"Nie ma w żadnym innym zbawienia".
Dz.Ap. 8,12:
"odwróć się więc od swego grzechu i proś Pana, a może ci odpuści twój zamiar"
(Piotr nie wysłuchał jego spowiedzi i nie przebaczył mu grzechów, lecz powiedział: "Proś Pana").
1Jn. 1,7:
"Krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu".
1Jn.1,9:
"Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jest wierny i sprawiedliwy, odpuści je nam" (wyznajemy Bogu, nie kapłanowi).
1Jn. 2,1:
"Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego".
W całej Biblii odpuszczenie grzechów i zbawienie związane są z wiarą w Chrystusa, a nie z kapłańskim rozgrzeszeniem. Aby podeprzeć swoją ziemską pozycję katolicyzm fałszywie interpretuje teksty
Ewangelii Mateusza 16,19:
"I tobie dam klucze do królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" i Mt 18,18:
"Wszystko, co zwiążcie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"

oraz Jn. 20,23:
"Którym opuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".
Przede wszystkim "klucze królestwa" oznaczają władzę głoszenia drogi zbawienia w Chrystusie. Jest to przywilej i obowiązek wszystkich chrześcijan. Władza związywania i rozwiązywania to przede wszystkim posłanie do zwiastowania ewangelii, wyzwalające tych, którzy w nie uwierzą i pozostawiające w kajdanach tych, którzy je odrzucą. Rzymski katolicyzm błędnie interpretuje ten tekst aby podeprzeć praktykę wyznawania grzechów kapłanowi. Kontekst biblijny wyraźnie wskazuje jednak na to, że słowa z Ewangelii Mateusza 16, 19; 18,18 i Jana 20,23 skierowane były nie tylko do apostołów, lecz także do wierzących, którzy byli z nimi. Chrześcijanie moją głosić nawrócenie, natomiast o słuchaniu spowiedzi i co udzielaniu rozgrzeszenia nie ma w Biblii nic napisane aby człowiek mógł dać rozgrzeszenie drugiemu człowiekowi ,jedynie tylko Bóg ma do tego prawo. A spowiedź przez kapłanów została wymyślona dlatego ,aby można było wiedzieć co lud myśli i jakie dobra mają ,by można było z nich czerpać korzyści materialne Niekiedy do dziś można usłyszeć w kościele katolickim jak ktoś ukradł drugiemu świnie ,lub zrobił coś na złość , i to właśnie było powiedziane w tak zwanej „świętej spowiedzi” której kapłan powinien dochować tajemnicy , ale tego nie czynią. ,bo to są ludzkie nakazy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 8 lipca 2014, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 17:49
Posty: 50
wiolka napisał(a):
Chrześcijanie moją głosić nawrócenie

Dokładnie, nawrócenie.

A klucze w symbolice to SŁOWA, klucze w symbolice Pana Jezusa, to jeżeli klucze Pana Jezusa to klucze do królestwa niebios, czyli też do żywota wiecznego, to może klucze, które przekazał Pan Jezus Piotrowi, to SŁOWA ŻYWOTA, które nas ożywiają, a nie nam odpuszczają?

Ożywić kogoś, to powiedzieć komuś tak, że ten ktoś przestaje grzeszyć, czyli tu byśmy się natknęli z nawróceniem.

Wydaje mi się, że Piotr zapoczątkował, bo wyznał, że "do kogoż mamy pójść, TY MASZ SŁOWA ŻYWOTA WIECZNEGO" <--- coś takiego.

I tym samym dla nas takie wyznanie Piotra staje się otworem/otwartymi drzwiami/drzwiami z kluczami, a nie bez kluczy.

Czyli Piotr otworzył nam drogę za Jezusem:
---> DO KOGOŻ JA PÓJDĘ, JAK NIE DO JEZUSA,
BO TYLKO ON MA SŁOWA ŻYWOTA WIECZNEGO. <---

Tylko cóż to są te ---> SŁOWA ŻYWOTA WIECZNEGO?
Co Apostoł Piotr miał na myśli?

Odnośnie zatrzymywania grzechów, to Panu Jezusowi nie są potrzebni tacy, którzy będą nam zatrzymywać nasze grzechy, bo skoro Pan Jezus nam wybaczył, to któż nam może zatrzymać?

"Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom."
<--- To są słowa żywota wiecznego. Mamy oczyścić swoje serce i mamy wybaczać każdemu przewinienia, jakie wobec nas uczyniono.

Księża doskonale wiedzą, że nie mogą nie odpuścić ludziom przewinień, bo Bóg by im nie odpuścił.

SŁOWA ŻYWOTA, to również wypowiedź Pana Jezusa w chwili konania na krzyżu
---> "OJCZE ODPUŚĆ IM BO NIE WIEDZĄ CO CZYNIĄ"

_________________
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 9 lipca 2014, o 07:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
co do tak zwanego sakramentu pokuty czyli spowiedz i odpuszczenie grzechów jest to
czysta manipulacja i trzymanie niewolników całkowicie uzaleznionych od tych co uczynili siebie
BOGAMI majacymi władze i moc ,odpuścić , anulowac grzech podczas gdy sami tkwia w grzechu .Co więcej oszukują ludzi jakoby sa w stanie dac odpust na 200 lat czyli o tyle bedzie krócej siedział w piekle :twisted:

Ja zwróce uwage na werset bo widze ze czesto cytuje sie tylko częśc a nie całość

19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»
20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok.
Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam!
Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10

23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»
11


Tchnął na uczniów-apostołów-posłanców i dał im Autorytet -Ducha Świętego Swego Ducha
Jesli przyjeli Jego Ducha ,to mogą odpuścic i zatrzymac grzech .

krk wiele powołuje sie na Ducha Świętego ale zarazem Go znieważa ...

Żal tych co tego jeszcze nie widza nie czują a ci co czuja nie maja gdzie pójśc wiec tkwia w tym babilonie z lenistwa z przyzwyczajenia z tchórzostwa ze strachu przed linczem.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 30 września 2014, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2012, o 13:57
Posty: 26
noemi napisał(a):
To takie szumne zawołanie - Do POKUTY !
Czym jest pokuta w znaczeniu Ewangelii jak to przełożyc na ' nasze' rozumienie.
Pokuta w znaczeniu katolickim to np odmówienie Iles tam zdrowaś lub Ojcze nasz.
Modlitwa jest odczynieniem pokuty czyli co to jest ?
Jeśli POKUTA znaczy nawrócenie , to ile razy pokutować.
Taki mam dylemat z POKUTĄ.
Co mozecie dopowiedziec jak to czujecie w waszym rozumieniu.
Pokutujecie ,pokutowaliście ?


To zmiana myślenia, ale nie tylko, bowiem to jest odwrócenie się od dawnego złego myślenia i idących za tym dawnych złych czynów, czy też martwych uczynków, jak trafnie określił je anonimowy apostoł z listu do Hebrajczyków,
(Apollos, lub Barnaba, ale raczej nie Paweł).
Skoro istnieje martwa wiara istnieją też martwe uczynki te grzeszne, które porzucamy aby móc służyć Bogu Żywemu (Hbr.9:!4).
Abyśmy pozbywając się teraz wszelkich grzesznych drgnień naszej uświęcanej całe życie duszy, mogli wierzyć, a owocem tego, że będzie to żywa a nie martwa wiara (Jakuba 2 rozdział), przed którą przestrzegał apostoł Jakub, będzie wydawany Owoc Ducha Świętego (List do Galacjan 5:22-23).
Gdy odwracamy się od grzechów, zwracamy się tym samym do Boga, uciekając od grzechów, a lgnąc do Boga (List św. Jakuba 4:6-10),
do którego już mamy przecież swobodny przystęp przez Jezusa Chrystusa i jego dokonane dzieło na wzgórzu Golgoty, a uprawomocnione Jego Świętą Krwią
(List do Kolosan 1:19-23).
Bez przystąpienia do Boga przez Jezusa Chrystusa, nie możliwe jest porzucenie złych uczynków, nie łudźmy się bo nawet altruizm ateisty nic mu w tym nie pomoże.
Chyba, że nie słyszał nigdy Ewangelii, wówczas będzie sądzony na podstawie swojego sumienia (List do Rzymian 2:14-16),
podobna sprawa jest z ludźmi innych religii, postępujących w swojej moralności nawet szlachetnie, jednak nie znając prawd Bożych objawionych w Biblii.
Ale ten wspomniany przeze mnie przypadek ateisty i wyznawcy niechrześcijańskich religii, to tylko wyjątek potwierdzający tę świętą regułę biblijną, że inaczej nie można uzyskać zbawienia jak przez przyjście w skusze do Boga, przyjmując swoją wiarą
Dar Jego Łaski, jakim jest Żywot Wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 30 września 2014, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2012, o 13:57
Posty: 26
hungry napisał(a):
...Abyśmy pozbywając się teraz wszelkich grzesznych drgnień naszej uświęcanej całe życie duszy

Nie mogąc edytować, chcę jedynie uzupełnić odnośnie tego uświęcenia z listu do Hebrajczyków - (List do Hebrajczyków 10:9-14; 12:12-15) - w jednym z tych fragmentów w grece mamy czas niedokonany jeszcze, czyli powinno być przetłumaczone, że jeszcze jesteśmy (gr. αγιαζομενους - hagiazomenous) uświęcani, czy też poświęcani).


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 30 września 2014, o 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Kto święty nich nadal sie uświęca - jak widać uświęcanie należy do juz świętego a nie,
ze uświęcenie uczyni świętym.

Podobnie jak kto brudny niech nadal sie brudzi - dowodzi ze budny sie brudzi a dla nieczystego wszystko jest nieczyste ,bo ... pokalane jego umysł i sumienie.

Czytałam wypowiedź coś z mysli żydowskiej i tam było ,ze tszuwa- nawrócenie to nie tyle
isć w jakimś kierunku i zawrócić,odwrócić się i iść z powrotem tą samą drogą .
Ale coś jakby przerwócić na drugą strone np rękawiczke, nie moge odnaleźć gdzie ja to czytałam moze w kabale ?
poszukam moze znajde bo było dość ciekawe spojrzenie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 30 września 2014, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2012, o 13:57
Posty: 26
noemi napisał(a):
Kto święty nich nadal sie uświęca - jak widać uświęcanie należy do juz świętego a nie,
ze uświęcenie uczyni świętym.

Podobnie jak kto brudny niech nadal sie brudzi - dowodzi ze budny sie brudzi a dla nieczystego wszystko jest nieczyste ,bo ... pokalane jego umysł i sumienie.

No tak, ale też bez przelanej krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa nie byłoby nawet możliwe uświęcenie, czy też uświęcanie nasze, tj. pranie swoich szat we krwi barankowej.
W jaki sposób?
No właśnie, gdy upadnę od razu wstaję a nie leżę w tym błocie...
Sprawiedliwy (tj. usprawiedliwiony Łaską Chrystusową przez wiarę w zasługi Chrystusa, a nie własne starania i uczynki) od niewierzącego grzesznika się właśnie tym różni, że choć siedem razy na dzień nawet upadnie to się podniesie, a grzesznicy potykają się w nieszczęściu.
Czyli non stop trwają w upadkach, jakby leżeli albo spadali niżej, a w końcu wprost do gehenny.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 21 października 2014, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Zibi my nie jesteśmy katolikami :)

Moze było by mniej nie porozumien, gdybysmy nie używali tych słówek których większość nie rozumie nie wie co znaczą .

Podałam temat pokuty bo uwazam ze jest bardzo wazny i wielu nie wie o co Tu chodzi
Nie wiedza czym pokuta jest .
Ty dałes trzy okreslenia ale zamało wyjasnien .
Z hebr znaczy szuw- wróć
I chetnie bym sie dowiedziała co jeszcze sie w tym kryje .

Wilkerson mówi ze to Bóg DOTYKA i wtedy sie nawracamy?


Tak bo tylko Bóg nas wybiera a my mu odpowiadamy na wybranie

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 21 października 2014, o 14:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Nie rozumiem - przeczytałem Twój pierwszy post w którym piszesz ,ze rozmawiałeś gdzieś z podszywającym sie katolikiem
teraz piszesz ,ze pisałeś do mnie
mam rozumieć ,ze ja tez jestem podszywającym sie pod ewangelicznie wierżącego katolikiem ????
nie byłem katolikiem chyba nigdy w zyciu swiadomie
odszedłem z tej denominacji w 1977 i nie uczestnicze w niczym co sie z nia kojaży
dzieci wychowałem bez udziału tej denominacji w ich życiu w najmniejszym stopniu
skad wiec takie przypuszczenie ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 21 października 2014, o 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
(RP napisał(a):
Nie rozumiem - przeczytałem Twój pierwszy post w którym piszesz ,ze rozmawiałeś gdzieś z podszywającym sie katolikiem
teraz piszesz ,ze pisałeś do mnie
mam rozumieć ,ze ja tez jestem podszywającym sie pod ewangelicznie wierżącego katolikiem ????
nie byłem katolikiem chyba nigdy w zyciu swiadomie
odszedłem z tej denominacji w 1977 i nie uczestnicze w niczym co sie z nia kojaży
dzieci wychowałem bez udziału tej denominacji w ich życiu w najmniejszym stopniu
skad wiec takie przypuszczenie ?


Wybacz lecz niektóre twoje teksty pachną Rz.-Katolicyzmem i nie proś mnie bym ci je wskazywał bo nie mam chęci zagłębiać się w szczegóły ale skoro jesteś Ewangelikiem to chwała Bogu !

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 21 października 2014, o 15:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Wybacz ale nie jestem ewangelikiem wiec nie za to Chwała Bogu a za to że mnie wspiera - za to zawsze i wszędzie
czy to jest temat poswiecony mojej konfesji ? jakie takowa ma znaczenie - nie jestem sztywnie denominacyjnie zwiazany - dzis jestem tu jutro moge być tam - raczej głoszę wlasne poglady do których doszedłem sam na swojej drodze za Panem w Jezusie Chrystusie
uprzejmie proszę o pokazanie w czym moje poglady przypominają doktrynę KRK
ja takowej raczej nie znam
wiec zaciekawiło mnie to co piszesz ze w czymś jest mi do KRK blisko

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 22 października 2014, o 06:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
poczytałem sobie co na temat pokuty jest w katechizmie KK
i stwierdzam , że jest tam wiele elementów o których mi sie nie sniło
jest to cały proces
wiec na pewno u mnie tego acan nie wyczytałeś
napisałem jedynie o metanoi - przemianie serca bez wdawanie sie w dywagacje
Gdy Piotr jescze mówił Bóg dotknął serc słuchaczy
tak że pytali
Co mamy czynic
wiec pokuta - upamietanie jest moim zdaniem dziełem łaski - dotknięciem serca przez Boga - Jego Słowo
to dotkniecie kruszy kamienne serce i poznajemy prawde o samych sobie - wtedy pytamy Boga co mamy czynic
a On pokazuje - zanurzenie w śmierci Jezusa Chrystusa przez Chrzest w Jego imie
to zewnętrzny wyraz naszego upamietania - owoc pokuty
posłuszeństwo Słowu

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O K U T A ! czyli co ?
 Post Napisane: 22 października 2014, o 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ja też jestem ciekawa co ZibiShalom odpowie ,ale będziemy musieli poczekac .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 października 2014, o 07:47 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL