Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzien Swiety
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Moze babtysci są biżej z vatykanem od tych innych denominacji ?
Babtyści sa w ekumenii i moze dlatego ,ale faktycznie towarzystwo nie za ciekawe .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 14:48 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Dzien Swiety
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 18:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Tak czy inaczej dla mnie to ciekawe że podpisali ten apel baptysci a np nie podpisał kościół zielonoswiatkowy czy kościół wolnych chrześcijan lub zborow chrystusowych którzy też są PRE

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: "Niezapomniane swieto"
 Post Napisane: 3 lutego 2015, o 11:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
"Niezapomniane swieto"

Mimo, ze wszystkie koscioly na calym swiecie maja nabozenstwo co tydzien w sabat, to chrzescijanie w Aleksandrii i Rzymie, na podstawie jakiejs starodawnej tradycji, zaprzestali tego.” — Sokrates Scholastyk ( V w ne ) , History of the Church, ksiega 5:22, w: Nicene and Post-Nicene Fathers of the Christian Church, t. 2, s. 130-134; polskie tlum.: Historia Kosciola, Warszawa: Instytut Wydawniczy PAX, s. 430.

„Jak daleko siegaja zapisy nie ma zadnych dowodow, aby apostolowie wydali jakies polecenie w sprawie zastapienia swiecenia soboty — siodmego dnia tygodnia — przez swiecenie pierwszego dnia tygodnia.” — Albert Edward Waffle, The Lord's Day: Its Universal and Perpetual Obligation, Philadelphia: American Sunday-School Union, 1885, s. 187-188.

„Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

Jesli szukasz w Biblii potwierdzenia dla swiecenia tego dnia [niedzieli], nie znajdziesz go tam. Dobrze jest przypomniec kalwinom, metodystom, baptystom, i innym chrzescijanom, ktorzy znalezli sie poza Matka Kosciolem, ze Biblia nie wspiera ich nigdzie w sprawie swiecenia niedzieli. Adwentysci Dnia Siodmego sa jedynymi protestantami, ktorzy poprawnie rozumieja termin „sabat”, gdyz jako dzien odpoczynku swieca siodmy dzien tygodnia, a nie pierwszy.” — The Clifton Tracts, New York: P. J. Kenedy, Excelsior Catholic Publishing House, b.d., czesc 4, s. 15; cyt. w: Mark Finley, The Almost Forgotten Day, Siloam Springs, Arkansas, 1988, s. 102.

Sobota byla dlugo swietowana w kosciolach w wschodnich np. w Etiopii , czesto obok niedzieli lub nawet bez niej , Kosciol Prawoslawny ma do dzis wypisany biblijne przykazania w cerkwi chociaz swietuje juz tylko niedziele ale miedzy innymi swietowanie soboty a nie niedzieli lub obok niedzieli bylo jednym z wielu powodow teologicznych i politycznych ze doszlo do podzialu chrzescijanstwa na wschodnie i zachodnie w roku 1054 Oni uczynili nie swietowanie Niedzieli smiertelnym grzechem.W Sredniowieczu ksieza "odkryli" listy z nieba aby straszyc ludzi w swietowanie Niedzieli zamiast Sabatu. W 1054 roku Papiez Leon IX ekskomunikowal caly Kosciol Prawoslawny za swietowanie Sabatu "

Wejsciem w zycie prawa niedzielnego wydanego w 321 roku przez cesarza Konstantyna w swoim panstwie , zmusza przywodcow Kosciola Katolickiego do obrony swietowania tego dnia do dzis . - prof A Krawczuk Kosciol i Cesarze wyd Iskry

Wydawnictwo "Znaki Czasu" - ma przygotowana ksiazke "Niezapomniane swieto" autorem jest Mark Finley. http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =jAQHHB589

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Niezapomniane swieto"
 Post Napisane: 3 lutego 2015, o 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Jesli szukasz w Biblii potwierdzenia dla swiecenia tego dnia [niedzieli], nie znajdziesz go tam. Dobrze jest przypomniec kalwinom, metodystom, baptystom, i innym chrzescijanom, ktorzy znalezli sie poza Matka Kosciolem, ze Biblia nie wspiera ich nigdzie w sprawie swiecenia niedzieli. Adwentysci Dnia Siodmego sa jedynymi protestantami, ktorzy poprawnie rozumieja termin „sabat”


O to adwentysci nie sa poza Matka kosciołem ?

A po co ktos ma mnie wspierac ?
Mnie juz mdli od tych politycznych łowów na szabat .
Lepiej obbjawiac ajemnice a moze jest to celowe byle odciągnąć od Poznania Prawdy.
Tomek Adonai Jahoszua powiedział
Jesli nie uwierzycie ze Ja On - pomrzecie w grzechach swoich "
Zaden szabat wam nie pomoze bo nie powiedział jesli nie uwierzycie w szabat -

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Niezapomniane swieto"
 Post Napisane: 3 lutego 2015, o 18:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Nie bardzo rozumie tą uwagę dla mnie jest jasne że kto wierzy w Jezusa ten przestrzega też biblijnego dekalogu w tym też biblijnego sabatu czyli soboty ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dzien Swiety wedlug Biblii
 Post Napisane: 13 czerwca 2016, o 13:28 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dzien Swiety wedlug Biblii ..... zrodla... rozne ksiazki i internet .....

Jezus nie negował potrzeby przestrzegania i przykazań odrzucał tylko tradycje i nauki starszych podobnie uczyli apostołowie a zmianę przykazań w kościele zrobił kto inny co oficjalnie przyznaje sam KRK

W odpowiedzi na pytanie: „Czy posiadasz jakikolwiek inny sposob udowodnienia, ze Kosciol ma prawo do ustanawiania przepisow dotyczacych swiat?”, Stephen Keenan napisal: „Gdyby Kosciol nie mial takiej mocy, nie moglby uczynic tego, z czym zgadzaja sie wszyscy wspolczesni religioznawcy, a mianowicie — Kosciol nie moglby zamienic swiecenia soboty, siodmego dnia, na swiecenie niedzieli, pierwszego dnia tygodnia, nie istnieje bowiem biblijna podstawa do dokonania takiej zmiany” — Stephen Keenan, A Doctrinal Catechism, s. 174.

„Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

„To Kosciol Katolicki, dzieki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniosl ten odpoczynek na niedziele, w celu upamietnienia zmartwychwstania naszego Pana. Dlatego swiecenie niedzieli przez protestantow jest haraczem, ktory placa wbrew sobie, autorytetowi Kosciola [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.

NT a Biblijny dekalog

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Mateusz 15:1-9
1. Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z
zapytaniem:
2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją
sobie rąk przed jedzeniem.
3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla
waszej tradycji?

Marek 10:17-20
17. Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim
na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie
wieczne?
18. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bóg.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj
fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.
20. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej
młodości.

Jan 14:15
15. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.

Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie
zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.
(BW)


Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie
http://www.youtube.com/watch?v=vpjlG5b0 ... re=related

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 czerwca 2016, o 07:34 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
najświetszy dzień to dzień łaski dzień zbawienia -dzisiaj
jak usłyszę Jego głos
to nie zatwardzam serca
czciciele kalendarza ustalonego przez Grzegorza
nie zabiorą mi radości każdego dnia z Bogiem
i chwalenia dnia nawiedzenia mego
moje odpocznienie mój szabat mój dzień zbawienia to ON
Jezus Chrystus w Nim jest tylko dziś - Bo On jest
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 21 lipca 2016, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
SZABAT - ANI SOBOTA ANI NIEDZIELA..!!!!


Zgodnie z Biblią szabat nie jest ani sobotą ani niedzielą!


Kalendarz opisany w Torze i używany przez Mojżesza oparty był na fazach księżyca, a nie na nieprzerwanym cyklu tygodniowym.
To właśnie tego kalendarza księżycowego używano dla wszystkich świąt, w tym dla szabatu.
Ponieważ kalendarz biblijny opiera się na księżycu, jego dni nie mają swoich odpowiedników we współczesnym kalendarzu gregoriańskim.
Dla przykładu, szabat nie jest zawsze w sobotę, albo zawsze w niedzielę, ale może np. wypadać jednego miesiąca w środę, a drugiego we wtorek.

Wiedza o tym kalendarzu zaczyna wychodzić na światło dzienne po ponad 1500-letnim okresie jego ignorowania.
Wnikliwe czytanie Pisma św. wraz ze szczegółową analizą wydarzeń historycznych wyjawiają nam że oryginalny kalendarz hebrajski, używany kiedyś przez ponad 2 tysiące lat, nie jest tym samym który znamy dzisiaj.
Dowody historyczne pokazują że za przymusowe zmiany odpowiedzialny jest Rzym

Jeśli w Biblii identyfikowano szabat z jakąś numeryczną datą, to był to zawsze dzień nr 8, 15, 22 i 29. Jeśli więc wspominano taką datę, musiał to być szabat.

ŚWIĘTA KLUCZEM DO KALENDARZA HEBRAJSKIEGO


Biblijna Księga Kapłańska napisana przez Mojżesza, opisuje wszystkie święta żydowskie w rozdziale 23.
Większość ludzi kojarzy Paschę oraz Dzień Pojednania (Jom Kippur).
Wiadomo też że święta żydowskie nie wypadają zawsze w te same dni każdego roku, lecz są zależne od fazy księżyca.

Jednak nieliczni wiedzą że cotygodniowy szabat jest wymieniony wraz z innymi świętami:

„Przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:
Mów do synów izraelskich i powiedz im tak:
Te są uroczystości świąteczne Pana, w które będziecie zwoływać święte zgromadzenia.
Te są moje święta: Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dnia siódmego będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, uroczyście ogłoszone święto.
Żadnej pracy nie będziecie wykonywać.
Jest to sabat Pana we wszystkich waszych siedzibach.
Te są uroczystości świąteczne Pana, święte zgromadzenia, które będziecie ogłaszać w ich oznaczonych czasach: W miesiącu pierwszym, czternastego dnia tegoż miesiąca o zmierzchu jest Pascha Pana, a piętnastego dnia tegoż miesiąca jest Święto Przaśników Pana. Przez siedem dni będziecie jedli przaśniki.
Pierwszego dnia będzie dla was ogłoszone święte zgromadzenie; żadnej ciężkiej pracy wykonywać nie będziecie, lecz będziecie składać Panu ofiary ogniowe przez siedem dni. Siódmego dnia będzie święte zgromadzenie, nie będziecie wykonywać żadnej ciężkiej pracy. „

.
III Mojż 23:1-8
Nie ma żadnej wzmianki i sugestii jakoby używano jakiegoś innego kalendarza dla ustalania szabatu…
Zauważmy że nie ma też w Piśmie żadnej wzmianki o sytuacjach gdy dzień święta „kolidowałby” z dniem szabatu, tak jak dzieje się to dzisiaj.

Ponieważ [Żydzi] stosują teraz kalendarz mieszany (słoneczno-księżycowy), rabini wymyślili „zasadę przesunięcia” aby unikać takich kolizji.

Dla przykładu, nie chcą by Dzień Pojednania przylegał do szabatu.

Kiedy jednak używamy kalendarza w pełni księżycowego, Jom Kippur wypada zawsze pięć dni po szabacie, tak więc nie ma z tym żadnego problemu.

Biblia pisze bardzo dużo na temat świąt i szczegółów z nimi związanych, ale nigdy nie wspomina o „przesunięciach”.
Dlaczego?
Ponieważ Mojżesz i prorocy nie używali kalendarza mieszanego, nie musieli więc niczego przesuwać.

Można też zauważyć że obliczanie siódmego dnia szabatu w taki sam sposób jak oblicza się dni świąt (od początku miesiąca księżycowego), chroni kalendarz przed „kolizjami” tych dni, ani nie wymaga dodawania dodatkowych dni.

Sam fakt istnienia tej rabinicznej „zasady przesunięcia” to, dowód zbrodni wykazujący że rabini nie używają biblijnego kalendarza do wyznaczania siódmego dnia Szabatu!


Święto Namiotów/Szałasów jest siedmiodniowym okresem świątecznym, opisanym w III Mojż 23:34-42.
Święto zaczyna się 15-tego dnia miesiąca, w szabat,
trwa siedem dni, a następujący po nim dzień ósmy [Szemini Atzeret], dzień 22-gi miesiąca jest również dniem szabatu. Wystarczą dwa wersety z
III Mojż23:
„[34] Powiedz synom izraelskim tak: Piętnastego dnia tego samego siódmego miesiąca będzie przez siedem dni Święto Szałasów dla Pana…
(39) Lecz piętnastego dnia siódmego miesiąca, gdy zbierzecie plony ziemi, obchodzić będziecie święto Pana przez siedem dni.
W pierwszym dniu będzie całkowity odpoczynek i w ósmym dniu będzie całkowity odpoczynek.

III Mojż 23:34-39

Większość Żydów obchodzących Święto Szałasów w czasach teraźniejszych napotyka na dwa problemy: szabat obchodzony w sobotę wypada gdzieś pomiędzy 15-tym a 22-gim dniem miesiąca księżycowego.

To daje dwa szabaty w ciągu jednego tygodnia świątecznego.
Aby wypełnić zalecenia III Mojż 23:39, muszą obchodzić święto przez 8 dni (zamiast 7), i uczynić szabatem dzień ósmy (który zresztą i tak jest szabatem księżycowym, ale oni o tym nie wiedzą).
Dlaczego?
Dlatego że używają równocześnie dwóch niekompatybilnych kalendarzy!

DWIE WERSJE W DZIESIĘCIU PRZYKAZANIACH

II Mojż, rozdział 20, wymienia listę „dziesięciu przykazań”.


Gdy jednak Mojżesz powtarza te przykazania w 5 rozdziale V Mojż, dzieje się coś dziwnego:
„Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. …
(11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął.
Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go. „

[b]–II Mojż 20:8,11[/b]
„Przestrzegaj dnia sabatu, aby go święcić, jak rozkazał ci Pan, twój Bóg.
Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twoją pracę, ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga.
Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty. Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i że Pan, twój Bóg, wyprowadził cię stamtąd ręką możną i ramieniem wyciągniętym.
Dlatego rozkazał ci Pan, twój Bóg, abyś obchodził dzień sabatu.”


–V Mojż 5:12-15

Czwarte przykazanie w V Mojżeszowej nie wspomina o Stworzeniu świata, jako o przyczynie ustanowienia szabatu.
Zamiast tego mówi o wyjściu z Egiptu.
Kiedy Najwyższy wyprowadził ich z Egiptu?
„Wyruszyli z Ramses w pierwszym miesiącu piętnastego dnia pierwszego miesiąca. Nazajutrz po święcie Paschy synowie izraelscy wyszli z ręką podniesioną na oczach wszystkich Egipcjan”



IV Mojż 33:3
„Bacz, abyś w miesiącu Kłosów [Abib - Nissan] odprawiał Paschę dla Pana, Boga twego, gdyż w miesiącu Kłosów [Abib] wyprowadził cię Pan, Bóg twój, z Egiptu w nocy. '


V Mojż 16:1

Jest powszechnie wiadomym że opuścili Egipt w szabat Przaśników, w nocy.
Dzisiaj ludzie uczą że Szabat Przaśników jest innym dniem od szabatu tygodnia.
Wygląda jednak na to że są ze sobą powiązane, a może nawet są tym samym dniem. Łączy je właśnie czwarte przykazanie spisane w dwóch różnych księgach:

Czwarte przykazanie w II Mojż 20
rozdział wyraźnie mówi o powiązaniu siódmego dnia szabatu z historią Stworzenia.
Czwarte przykazanie w V Mojż 5
wiąże siódmy dzień szabatu z wyjściem z Egiptu, które nastąpiło w nocy szabatu Przaśników.

Izraelici opuścili Egipt po dniu Paschy (Szabat Przaśników) i był to „piętnasty dzień pierwszego miesiąca”. (Pascha jest 14-tym dniem pierwszego miesiąca roku).
Kiedy zaczyna się pierwszy miesiąc?
Podczas pierwszego Nowego Księżyca na wiosnę (Wszystkie miesiące w kalendarzu hebrajskim zaczynają się od nowego księżyca).

BITWA POD JERYCHO


Podczas słynnej bitwy pod Jerycho, Izraelici maszerowali wokół miasta przez siedem dni, przez cały czas utrzymując gotowość bojową, i zaatakowali miasto siódmego dnia.
Który z tych siedmiu dni był szabatem?
Żaden.
Rozpoczęli marsz w dniu Nowego Księżyca, kontynuowali przez siedem dni, odpoczywali ósmego dnia miesiąca, czyli podczas szabatu.

Nawet Księga Jaszera, która choć nie jest częścią Biblii jest użyteczna w sensie historycznym, potwierdza że marsz rozpoczął się podczas Nowego Księżyca.

MANNA I PRZEPIÓRKI


Dokładnie jeden miesiąc księżycowy po tym jak opuścili Egipt, ludzie zebrali się 15-tego dnia miesiąca, wykorzystując okoliczność i zawiadamiając Mojżesza że mają za mało żywności.

Historia opisana jest w II Mojż 16.
Pisze tam że przepiórki mają pojawić się na wieczór, a chleb następnego ranka. Najprostszym wyjaśnieniem tego przedziału między wieczorem a porankiem jest to, że 15-ty dzień miesiąca to szabat, dlatego ludzie musieli czekać aż do wschodu słońca aby zacząć zbieranie żywności.

Przepiórki pojawiły się wieczorem po tym jak minął szabat [dzień w kalendarzu hebrajskim trwa od zachodu do zachodu słońca].
Manna zsyłana była każdego poranka w dniach pracujących i dwukrotnie tyle w dniu przygotowań do szabatu (dzień przed szabatem).

1 miesiąc – Szabat Przaśników w dniu 15-tym.
2 miesiąc – Szabat w którym narzekali Mojżeszowi wypadał w dniu 15-tym.
3 miesiąc – Kiedy wypadał szabat?
Trzeciego miesiąca cała kongregacja zebrała
się przed Najwyższym.

Kiedy nastąpiło to zebranie? 15-tego dnia trzeciego miesiąca!
Opuścili Egipt 15-tego pierwszego miesiąca, przybyli pod Synaj 15-tego dnia trzeciego miesiąca.
„W trzecim miesiącu po wyjściu synów Izraela z ziemi egipskiej, tego samego dnia, przybyli na pustkowie Synaj. '
II Mojż 19:1



JEZUS PRZESTRZEGAŁ KSIĘŻYCOWEGO SZABATU


Jeszua uleczył niewidomego w szabat, 22-go dnia miesiąca siódmego.
Jana 7:2 mówi że było to podczas Święta Szałasów, zaś
Jana 7:37 dodaje że ostatniego dnia tego siedmiodniowego święta Jeszua ogłosił że jest źródłem wody żyjącej.

Później w Jana 7:53 czytamy że wszyscy udali się do domów (na noc), a w następnym wersie (Jana 8:1) opisano jak Jeszua wszedł na Górę Oliwną.

Następny werset mówi że o poranku wszyscy udali się do świątyni.
Uzdrowienie i reakcja faryzeuszy jest tematem rozdziału Jana 9.
Niektórzy próbują wykorzystać tą opowieść jako dowód na to, że szabat wypadał na dzień 23-ty.
Argument ten wymagałby jednak od Święta Szałasów trwania przez 8 dni, a nie 7 jak zaznaczono w III Mojż.

KALENDARZ JULIAŃSKI


Współczesny kalendarz zaczyna się w roku 46/45 p.n.e., gdy Juliusz Cezar po konsultacjach z astronomem Sosigenesem z Aleksandrii, ustanawia kalendarz juliański trwający 365.25 dni.
Była to wielka innowacja, aby oddzielić tydzień od kalendarza księżycowego, i przeszczepić go na grunt nowego kalendarza jako nieprzerwany cykl.

Użyto systemu ośmiodniowego tygodnia targowego, gdzie dni oznaczono zwykłymi literami „A,B,C,D,E,F,G,H”…
Jeszcze przed pierwszym wiekiem naszej ery, siedmiodniowy tydzień używający nazw bogów i bogiń systemu słonecznego zaczął być używany w Rzymie, i powoli wypierał tydzień ośmiu dni.


7 dni systemu słonecznego:
1. Dzień Saturna (np. angielski Saturday, polska Sobota)
2. Dzień Słońca (np. niemiecki Sontag, angielski Sunday, polska Niedziela)
3. Dzień Księżyca (Poniedziałek)
4. Dzień Marsa (np. hiszpański Martes, francuski Mardi, polski Wtorek)
5. Dzień Merkurego (hiszpańskie Mircoles, francuskie Mercredi, polska Środa)
6. Dzień Jowisza (hiszpański Jueves, francuski Jeudi, polski Czwartek)
7. Dzień Wenus (hiszpański Viernes, francuski Vendredi, polski Piątek)

Tak więc sobota – dzień Saturna – była pierwszym dniem tygodnia.
Żydzi i chrześcijanie nie używali tego kalendarza aż do czasów Konstantyna.
wiadomo że Konstantyn wymusił „Prawo Niedzieli” w roku 321, mało mówi się jednak o tym że zastąpił on jeden dzień tygodnia dniem następującym po nim.
Coś więcej?
Tak, zmienił cały kalendarz.

KONSTANTYNOWA HYBRYDA KALENDARZA


W roku 321 Konstantyn zaproponował wielki kompromis.
Połączył hebrajską ideę siedmiu dni tygodnia z juliańską koncepcją nieprzerwanego cyklu tygodniowego, a na koniec dodał jeszcze kult „Boga Słońce” z mitraizmu aby stworzyć nasz kalendarz.
Wymusił stosowanie swojego kalendarza na całym Imperium Rzymskim – przy pomocy wojska, jeśli było potrzeba.
Konstantyn i Sobór Nicejski w 325 n.e. zastąpili Paschę Wielkanocą.


Na pierwszy rzut oka, ta zmiana nie wydaje się być czymś szczególnie ważnym.
Nie chodzi jednak tylko o zastąpienie jednego dnia innym dniem.
Jest to kompletnie inny system zliczania dni, biorąc pod uwagę że Pascha nie jest obliczana za pomocą kalendarza juliańskiego.

To z powodu tych zmian, wymuszonych prześladowaniami w całym imperium, żydowski Sanhedryn zebrał się po raz ostatni w roku 350, aby zmodyfikować kalendarz do formy używanej przez większość dzisiejszych Żydów, gdzie szabat wypada w sobotę, lecz pozostałe święta obliczane są za pomocą nowej formy kalendarza księżycowego.

WSPÓŁCZESNY KALENDARZ GREGORIAŃSKI


Wieki później papież Grzegorz zmodyfikował kalendarz Konstantyna w roku 1582 (zauważono wtedy problem – rok nie trwa dokładnie 365.25 dni, lecz jest 11 minut krótszy).
Podobnie jak u Konstantyna, motywacją zmian była data Wielkanocy.
Tak więc kalendarz używany dzisiaj jest kalendarzem rzymskim (pogańskim i papieskim), zaś zagadnienie wyznaczania daty szabatu jest ważne dla wszystkich tych, którzy chcieliby podążać za przykazaniami Biblii.
z fb

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 22 lipca 2016, o 10:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Nowy Testament a dekalog

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Mateusz 15:1-9
1. Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z
zapytaniem:
2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją
sobie rąk przed jedzeniem.
3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla
waszej tradycji?
7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

Mat. 24:20
20. Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.


Marek 10:17-20
17. Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim
na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie
wieczne?
18. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bóg.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj
fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.
20. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej
młodości.

.Jan 14:15
15. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.

Hbr. 4:9
4. „A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bozego


Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie
zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.

Obj. 14:12
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

(BW)


Spokojnej Soboty pozdrawiam ! Tomasz G

Ps : Czy Dekalog jest nam potrzebny

Apostol swiety Jan napisal: "Bog jest miloscia" (1 J 4,8). Ta milosc spowodowala, ze dal On nam, ludziom - swoim dzieciom - najlepsze wskazowki jak prowadzic szczesliwe i radosne zycie. Boze przykazania stanowia wyraz nie tylko Jego woli, ale takze odzwierciedlaja Jego charakter. Ta Konstytucja Nieba z jednej strony ukazuje Boski wzorzec zycia i postepowania, a z drugiej stoi na strazy naszego bezpieczenstwa, radosci i pokoju. Stanowi jak gdyby granice, w kregu ktorej czlowiek jest pod bezposrednim wplywem nieba i ochrony aniolow. Kazdorazowe wyjscie z tego kregu, zlamanie ktoregokolwiek z nakazow, zakazow i zalecen Bozych Pismo Swiete okresla mianem grzechu. W jezyku greckim slowo grzech brzmi hamartia i doslownie oznacza "nie trafienie do celu" - "rozminiecie sie z celem".

http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/kosowski/dekal1.htm

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 22 lipca 2016, o 10:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Kalendarze a historia

Wiele kalendarzy bierze swój początek od jakiegoś ważnego wydarzenia religijnego albo historycznego np. Judaizm liczy czas od Biblijnego stworzenia świata ( dzis mamy okolo 6 tysiecy lat od stworzenia swiata ) a Islam liczy czas od ucieczki proroka Muhammada z Mekki do Medyny w 622 r n e .

Dla Rzymian była to data założenia miasta Rzymu w 753 roku p n e do porządnej reformy zabrał się Juliusz Cezar w 45 roku p.n.e. Piastował wówczas ważny urząd, najwyższego kapłana i jako doradcę wziął sobie egipskiego astronoma . Oficjalny kalendarz odbiegał wtedy od astronomicznej rachuby czasu już o 67 dni. Juliańska reforma kalendarza dała solidne podstawy dzisiejszego systemu zapisu dat. Początek roku ustalono na 1 stycznia, od dawna praktykowany jak data objęcia urzędu przez konsula ten sposób zapisu dat przetrwał około 16 stuleci, w Anglii aż do 1752 roku, w Rosji do 1918 roku, a w Kościele prawosławnym trwa do dziś i np. dlatego święta są tam później niż w kościele katolickim

Tak biegły lata aż w 313 roku n.e. Cesarzem Rzymu był wówczas Konstantyn Wielki, który obiecał chrześcijanom wolność wyznania i po zwycięstwie nad wrogami słowa dotrzymał choć sam ochrzcił się na łożu śmierci w 337 roku , źródła podają, że to dla zyskania poparcia licznych już wówczas w Rzymie chrześcijan Konstantyn Wielki ogłosił wolność ich wyznania. Cesarstwo a wraz z nim cały ówczesny cywilizowany świat, przyjęło religię chrześcijańską.

W 325 roku sobór nicejski, na którym uporano się z ustaleniem daty święta Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanocy. Tą datą ponownie połączono cykl księżycowy z cyklem słonecznym kalendarza juliańskiego. Jezusa Chrystus został ukrzyżowany przed żydowskim świętem Paschy, które w hebrajskim kalendarzu księżycowo-słonecznym wyznacza się według dość skomplikowanych reguł. Przyjęto zasadę, że Wielkanoc będzie przypadać na pierwszą niedzielę po wiosennej pełni Księżyca, a więc między 22 marca a 25 kwietnia. Drugą ważną zmianą było w prowadzenie do kalendarza biblijnego siedmiodniowego tygodnia z dniem świątecznym niedzielą w miejsce soboty ( zresztą było to potwierdzenie edyktu cesarza Konstantyna Wielkiego z 321 roku n e w sprawie świętowania niedzieli pogańskiego dnia słońca w miejsce soboty )

Następna reforma dotyczyła zapisu czasu , zadanie sporządzenia kompletnej chronologii otrzymał od cesarza Justyniana Wielkiego i biskupa Rzymu Jana I (523-526) opat rzymski Dionizy Mały, urodzony w Syrii, zmarły w Rzymie w 545 roku. Na podstawie dostępnych mu źródeł pisanych ustalił, że Jezus Chrystus urodził się 25 grudnia ( pogańskie święto narodzenia słońca a święta Bożego Narodzenia w tym dniu w cesarstwie i kościele obchodzona od IV w n e ) 753 rokiem p n e. a w ósmym dniu, tj. 1 stycznia 754 rok p n e zwyczajem żydowskim został obrzezany. Ten dzień, jako Święto Obrzezania, przyjął jako początek ery chrześcijańskiej. Nazwał go rokiem pierwszym - naszej ery ( opat Dionizy Mały niestety pomylił się co najmniej o 4 lata bo król Herod Wielki umarł w 750 r p n e wiec Jezus Chrystus urodził się wcześniej możliwe że jesienią 5 roku p n e według rachuby z proroczej księgi Daniela )

Biskup Rzymu Grzegorz XIII przystąpił do kolejnej reformy kalendarza. Ustalono wówczas wiosenne zrównanie dnia i nocy na 21 marca i wprowadzono dokładniejszy sposób ustalania lat przestępnych. Grzegorz XIII bullą z dnia 24 lutego 1582 roku zarządził, że z kalendarza usuwa się 10 dni. Po dniu 4 października nastąpił więc 15 października 1582 roku ale kolejność dni tygodnia została zachowana mimo zmiany kalendarza !

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 22 lipca 2016, o 12:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Sam widzisz jakiego narobili zamieszania co władca to nowa ustawa a poddani
nie maja wyjścia musza sie poddac.
Kalendarz hmm Żydowski z tego co ja widze to przede wszystkim święta i te swieta
a Znakami dla Israel a nie dla pogan.

Święta wskazywały na przyjście Mesjasza a co z tego wyszło ?
ano to ,ze kapłani albo niepoznali albo zlekcewazyli znaczenia świąt i przyjście
Tego na którego czekali.
Tak ze szczycenie sie ze obchodzi ten czy tamten sobote jako szabat cóz znaczy ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 22 lipca 2016, o 14:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
pytanie brzmi czy Jezus już przyszedł i czy dokonał na Golgocie tego czego dokonał
bo jak tak to jest JEDEN dzień
Dzień łaski Dzień Zbawienia
dla ludu Bożego
dla nie bożego ludu są inne dni w kalendarzu
ale dla nas płaci ten dzień na Golgocie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 23 lipca 2016, o 08:52 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dlaczego Sobota ...

Jak pokazuje nam NT i historia , chrzescijanie w wiekszosci jeszcze dlugo po czasach apostolskich swietowali sobote i to tak chrzescijanie Zydzi jak i poganie , wystarczy przeczytac te cytaty ponizej by zrozumiec kto i po co wprowadzil niedziele jako dzien swiety i ktory dzien maja swiecic dzis prawdziwi nasladowcy Jezusa , jesli ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .

Mimo, ze wszystkie koscioly na calym swiecie maja nabozenstwo co tydzien w sabat, to chrzescijanie w Aleksandrii i Rzymie, na podstawie jakiejs starodawnej tradycji, zaprzestali tego.” — Sokrates Scholastyk ( V w ne ) , History of the Church, ksiega 5:22, w: Nicene and Post-Nicene Fathers of the Christian Church, t. 2, s. 130-134; polskie tlum.: Historia Kosciola, Warszawa: Instytut Wydawniczy PAX, s. 430.

„Jak daleko siegaja zapisy nie ma zadnych dowodow, aby apostolowie wydali jakies polecenie w sprawie zastapienia swiecenia soboty — siodmego dnia tygodnia — przez swiecenie pierwszego dnia tygodnia.” — Albert Edward Waffle, The Lord's Day: Its Universal and Perpetual Obligation, Philadelphia: American Sunday-School Union, 1885, s. 187-188.

W odpowiedzi na pytanie: „Czy posiadasz jakikolwiek inny sposob udowodnienia, ze Kosciol ma prawo do ustanawiania przepisow dotyczacych swiat?”, Stephen Keenan napisal: „Gdyby Kosciol nie mial takiej mocy, nie moglby uczynic tego, z czym zgadzaja sie wszyscy wspolczesni religioznawcy, a mianowicie — Kosciol nie moglby zamienic swiecenia soboty, siodmego dnia, na swiecenie niedzieli, pierwszego dnia tygodnia, nie istnieje bowiem biblijna podstawa do dokonania takiej zmiany” — Stephen Keenan, A Doctrinal Catechism, s. 174.
„Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

„To Kosciol Katolicki, dzieki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniosl ten odpoczynek na niedziele, w celu upamietnienia zmartwychwstania naszego Pana. Dlatego swiecenie niedzieli przez protestantow jest haraczem, ktory placa wbrew sobie, autorytetowi Kosciola [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.

„Jesli szukasz w Biblii potwierdzenia dla swiecenia tego dnia [niedzieli], nie znajdziesz go tam. Dobrze jest przypomniec kalwinom, metodystom, baptystom, i innym chrzescijanom, ktorzy znalezli sie poza Matka Kosciolem, ze Biblia nie wspiera ich nigdzie w sprawie swiecenia niedzieli. Adwentysci Dnia Siodmego sa jedynymi protestantami, ktorzy poprawnie rozumieja termin „sabat”, gdyz jako dzien odpoczynku swieca siodmy dzien tygodnia, a nie pierwszy.” — The Clifton Tracts, New York: P. J. Kenedy, Excelsior Catholic Publishing House, b.d., czesc 4, s. 15; cyt. w: Mark Finley, The Almost Forgotten Day, Siloam Springs, Arkansas, 1988, s. 102.

Sobota byla dlugo swietowana w kosciolach w wschodnich np. w Etiopii , czesto obok niedzieli lub nawet bez niej , Kosciol Prawoslawny ma do dzis wypisany biblijne przykazania w cerkwi chociaz swietuje juz tylko niedziele ale miedzy innymi swietowanie soboty a nie niedzieli lub obok niedzieli bylo jednym z wielu powodow teologicznych i politycznych ze doszlo do podzialu chrzescijanstwa na wschodnie i zachodnie w roku 1054
"Oni uczynili nie swietowanie Niedzieli smiertelnym grzechem.
W Sredniowieczu ksieza "odkryli" listy z nieba aby straszyc ludzi w
swietowanie Niedzieli zamiast Sabatu. W 1054 roku Papiez Leon IX
ekskomunikowal caly Kosciol Prawoslawny za swietowanie Sabatu "

Cytat pochodzi z ksiazki G. Mervyn Maxwella, "The Message of Revelation" strona 379. On natomiast podaje bardzo ogromna bibliografie do swojej ksiazki.

Marcin Luter a Sobota

To wydarzylo sie w 1519 roku w Lipsku. Tam odbylo sie spotkanie miedzy dwoma katolickimi doktorami. Spotkanie odbylo sie miedzy Dr. Marcinem Lutrem ktory reprezentowal siebie i wyslannikiem Rzymu Dr. Eckiem. Dr. Eck namawial Lutra do wycofania swoich nauk, a Dr. Luter odmowil dowodzac ze jako Chrzescijanin musi opierac sie na Pismie Swietym czyli Sola Scriptura (Wylacznie Pismo). To Dr. Eck zapytal Dr. Lutra, (parafrazujac) "Jesli trzymasz sie nauk Pisma Swietego to dlaczego nie swietujesz Sabatu, tylko Niedziele ktora jest wytworem Kosciola Katolickiego?" Cos w tym sensie. Dr. Marcin Luter nie umial na to pytanie odpowiedziec. Dr. Marcin Luter zostal pozniej ekskomunikowany (wydalony) z Kosciola Katolickiego. I tak zaczal sie ruch protestancki "Luteranizm". Wbrew woli Kosciola Katolickiego wydrukowano Biblie w Jezyku Niemieckim. I tak dalej... Slowo doktor pochiodzi od slowa doktryna - nauka. Tak wiec Dr.Eck i Dr. Marcin Luter byli nauczycielami najpierw Kosciola Katolickiego a potem Dr. Luter stal sie nauczycielem w Kosciele Ewangelickio- Augburskim.


Jakub 2:10-11
10. Chocby ktos przestrzegal calego Prawa, a przestapilby jedno tylko
przykazanie, ponosi wine za wszystkie.
11. Ten bowiem, ktory powiedzial: Nie cudzoloz, powiedzial takze: Nie
zabijaj. Jezeli wiec nie popelniasz cudzolostwa, jednak dopuszczasz sie
zabojstwa, jestes przestepca wobec Prawa.

(BW)


Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie

http://www.youtube.com/watch?v=vpjlG5b0 ... re=related

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 24 lipca 2016, o 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tomek przeciez o tym wiemy co wtedy było dla nich dniem szabatu czyli soboty a to ze teraz rzym przeinaczył na dzien zwany niedziela to ja nie mam wpywu .
Chrzescijanie chca czcic sobote ale sa grzesznikami wiec co to za czczenie .
Ty wklejasz cudze pomysły i ja wkleiłam cudze pomysły i co to daje ,to jest dopiero nielogiczne.

Israel miał powiedziane ze te Szabaty wskazuja na przyjście Mesjasza wiec powiedz czy znasz znaczenie ich szabatów-świąt bo ja nie znam i nie zamierzam sie uczyc .Dla mnie Mesjasz juz przyszedł i to co powinien zrobic wierzacy to
Umrzec światu religijnemu umrzec grzechowi i zadnych szabatów nie obchodzic .


Moim SZABATEM JEST JESZUA HaMasziaja

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 24 lipca 2016, o 12:59 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
tak Mesjasz już przyszedł i teraz w Nim jest odpoczynek dla ludu Bożego
od Golgoty jest wiec inny dzień
dzień łaski dzień zbawienia Dzisiaj

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 lipca 2016, o 12:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL