Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 25 lipca 2016, o 08:32 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dni tygodnia nie zmieniły sie co najmniej od czasów Pana Jezusa a wiec sobota to 7 dzień tygodnia a na pytanie po co jest i byl zakom prawo dekalog odp sam ap Pawel w liscie do Rzymia a wiec zakon mowi ludziom co jest dobre a co jest zle i mowi o potrzebie zbawienia w baranku czyli zbawcy Jezusie Chrystusie tak w ST jak i NT... Dekalog prawo jest wazne i dobre dla ludzi skoro sam Jezus go przestrzega jako czlowiek na ziemi daja nam tym dobry przyklad jak mamy zyc a wiec nie ma zbamiena za przestrzeganie prawa ale nie ma tez zbawienie bez przestrzegania prawa tak w ST jak NT .... Adwentysci wierza ze czlowiek jest zbawiony z wiary tylko dzieki ofierze Jezusa ale wiare mozna ocenic po uczynkach wiec swietuja biblijny sabat - sobote i przestrzegaja 10 przykazan dekalogu oraz dobrze czynia wszystkim ..... Rzym. 7:7-24
Szabat - siodmy dzien tygodnia ( sobota ) - dzien odpoczynku i skladania ofiar Bogu." Pismo Swiete Starego i Nowego Testamentu – Biblia Tysiaclecia, Slownik, s.1426, Wydawnictwo Pallotinum, Poznan-Warszawa 1980 r.....”
Skad wziely sie dni tygodnia : http://www.youtube.com/watch?v=1mH0dqJMkd0 - pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 lipca 2016, o 08:32 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 14:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Bez narodzenia nie ma śmierci czy zmartwychwstania Jezusa a poza tym Ci co często krytykują np katolików za święta BN czy obrazy itp np są to ŚJ sami znają Biblie nie świecą soboty tylko niedziele oraz jedzą nieczyste pokarmy np wieprza i piją alkohol .... wiec dla mnie tacy ludzie są gorsi niż poganie ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: szabat
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 15:56 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Tomasz G napisał(a):
Bez narodzenia nie ma śmierci czy zmartwychwstania Jezusa

Masz rację, ze bez narodzenia nie ma śmierci. Ale istotą sprawy jest to, co Jezus nakazał upamiętniać.

Tomasz G napisał(a):
a poza tym Ci co często krytykują np katolików za święta BN czy obrazy itp np są to ŚJ sami znają Biblie nie świecą soboty tylko niedziele oraz jedzą nieczyste pokarmy np wieprza i piją alkohol .... wiec dla mnie tacy ludzie są gorsi niż poganie ....

TomaszuG! z całym szacunkiem ale jak na razie nie wykazałeś na żadnym forum, że chrześcijanie mają obowiązek obchodzić sabat. Ściśle rzecz biorąc jeszcze żaden adwentysta nie był mi w stanie przedstawić na to konkretnych dowodów. Podobnie rzecz się ma ze spożywaniem wieprzowiny. a o alkoholu to nawet nie wspominaj, bo znów się skompromitujesz jak na niejednym forum.

Pozdrawiam!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 16:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Z całym szacunkiem albo bez .... wykazałem że mam racje już nie raz na każdym forum (wystarczy zobaczyć np. co o niedzieli i sobocie mówi sam KRK a podaję te opinie wszedzie ) tylko nie każdy chcę to uznać z wielu powodów (ale to już nie mój problem ) i ich opinie na mój temat czy moich poglądów mało mnie już interesują tylko tych niby chrześcijan ... bo np. jesli ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa niby chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .

Jesli szukasz w Biblii potwierdzenia dla swiecenia tego dnia [niedzieli], nie znajdziesz go tam. Dobrze jest przypomniec kalwinom, metodystom, baptystom, i innym chrzescijanom, ktorzy znalezli sie poza Matka Kosciolem, ze Biblia nie wspiera ich nigdzie w sprawie swiecenia niedzieli. Adwentysci Dnia Siodmego sa jedynymi protestantami, ktorzy poprawnie rozumieja termin „sabat”, gdyz jako dzien odpoczynku swieca siodmy dzien tygodnia, a nie pierwszy.” — The Clifton Tracts, New York: P. J. Kenedy, Excelsior Catholic Publishing House, b.d., czesc 4, s. 15; cyt. w: Mark Finley, The Almost Forgotten Day, Siloam Springs, Arkansas, 1988, s. 102.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Ostatnio edytowano 18 lutego 2017, o 16:24 przez Tomasz G, łącznie edytowano 2 razy

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 16:17 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Pokaż, gdzie w Nowym Testamencie jest nakaz obchodzenia sabatu nadany chrześcijanom.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 16:28 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Nowy Testament a dekalog

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Mateusz 15:1-9
1. Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z
zapytaniem:
2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją
sobie rąk przed jedzeniem.
3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla
waszej tradycji?
7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

Hbr. 4:9
4. „A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bozego


Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie
zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.

Obj. 14:12
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

(BW)

Czy Dekalog jest nam potrzebny

http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/kosowski/dekal1.htm

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 16:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jak znam życie to znowu się ktoś z tym nie zgodzi i będzie znowu to jakoś wyjaśniał po pogańsku ale tak czy inaczej niech nie pisze że mu nie odp. i to w oparciu o NT -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 16:51 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Tomasz G napisał(a):
Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić. 18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Jezus jako Żyd miał obowiązek trzymać się Prawa Mojżeszowego i spełnić wszystkie proroctwa, które o nim mówiły. Dlatego też w końcówce wersetu, który zapodałeś jest wzmianka: "ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni". Po zmartwychwstaniu Jezusa chrześcijan zaczęło obowiązywać Prawo Chrystusowe, a ono nic nie mówiło o obchodzeniu przez chrześcijan sabatu. W Biblii nie ma też ani jednej wzmianki, żeby chrześcijanie świętowali sabat.

Tomasz G napisał(a):
Mateusz 15:1-9
1. Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem:
2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem. 3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla
waszej tradycji? 7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: 8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. 9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

I gdzie tu jest mowa o obchodzeniu sabatu przez chrześcijan?

Tomasz G napisał(a):
Hbr. 4:9
4. „A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bozego

Odpoczynek sabatowy nie ma nic wspólnego z obchodzeniem sabatu!

Tomasz G napisał(a):
Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie. 11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.

Zgadza się! Są to wymogi wymienione w Prawie Mojżeszowym i Prawie Chrystusowym. Ale ani w Liście Jakuba, ani w Prawie Chrystusowym nie ma wzmianki o obchodzeniu sabatu.

Tomasz G napisał(a):
Obj. 14:12
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

I co to ma być? Przykazania Boże to szeroki temat. Może dotyczyć również składania ofiar, gdyż Izraelici mieli taki obowiązek. Pokaż konkrety, kolego, a nie teksty, które mają szerokie zastosowanie.

Tomasz G napisał(a):
Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
jak wyżej.

Jeszcze raz Cię proszę! Pokaż konkretny fragment z Nowego Testamentu, który zawiera nakaz obchodzenia sabatu przez chrześcijan. Ewentualnie pokaż fragment, który mówi, że chrześcijanie obchodzili sabat.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:08 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Cały ten materiał jest o przykazaniach i biblijnym dekalogu tylko ktoś kto nie chce to tego nie widzi ... Jezus mówi nam np by nie łamać całego Bożego dekalogu w imię ludzkich tradycji tak jak to robią niby uczeni w piśmie dawniej i dziś ...

Obj. 14:12
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Jeżeli tak jest jak napisałeś, to pokaż konkretny fragment z Nowego Testamentu, który zawiera nakaz obchodzenia sabatu przez chrześcijan. Ewentualnie pokaż fragment, który mówi, że chrześcijanie obchodzili sabat i wszystko będzie jasne.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
A czy przykazanie o sobocie nie jest w Bożym dekalogu a może ty masz w Biblii dekalog według KRK -:)

Swiety Dzien a rozne religie ..... zrodla... rozne ksiazki i internet .....

Szabas - Sabat - Sobota..... to swiety Dzien dla wyznawcow mozaizmu ( Karaimi ) i Judaizmu ( Zydzi ) oraz wielu Biblijnych chrzescijan ( np. K ADS itp ) .... pamiatka stworzenia swiata oraz wyjscia ludu Bozego z Egiptu itp ....
5 Mojzeszowa - Powtorzonego Prawa 5:6-21 ....

W sobote mozna a nawet trzeba dobrze czynic nie robimy tylko tego co mozna zrobic w tygodniu....
tak uczyl Jezus ....
( gdy pracujemy w sobote np w szpitalu moze byc to wolontariat
lub opiekujemy sie chorymi.....
mozemy dawac te sobotnie pieniadze potrzebujacym albo na misje ....)
Mateusz 5:17-18. Marka 3:1-5 Marek 10:17-20
Uwaga ..... W 364 roku n.e. przez synod w Laodycei, wydano kanoniczny zakaz swiecenia soboty...
[kanon XXIX (29.)- IV - VIII w po Chr. -
niedziela staje sie dniem odpoczynku w kosciele powszechnym
(por. "Nauka Bozy Dekalog", ks. W. Zaleski, s.201)
- 1441 r. - na Soborze Florenckim wydany zostal ponowny zakaz swiecenia soboty
- od IV w. po Chr. - w kosciele powszechnym rozpoczyna sie kult wizerunkow
(por. "Nauka Bozy Dekalog", ks. W. Zaleski, s.103)


Kosciol ADS ....

Stworca dobroczynny, po szesciu dniach pracy, odpoczal siodmego dnia i ustanowil sabat dla wszystkich ludzi ,
na pamiatke stworzenia.
Czwarte przykazanie niezmiennego prawa Bozego wymaga przestrzegania sabatu siodmego dnia tygodnia jako dnia odpoczynku,ku czci Boga w harmonii z nauka i praktyka Jezusa, Pana sabatu.
Szabat jest dniem pieknej komunii z Bogiem i miedzy soba.
Jest symbolem naszego odkupienia w Chrystusie, znakiem uswiecenia, znak naszej wiernosci i przedsmak naszej wiecznej przyszlosci w Krolestwie Bozym.
Szabat jest wiecznym znakiem Boga ...znak wiecznego przymierza miedzy Nim a Jego ludem.
Radosne przestrzeganie tego swietego czasu... od wieczora do wieczora.....od zachodu slonca do zachodu slonca....
to swieto aktow Bozego stworzenia i odkupienia.
(Rdz 2,1-3; Ex 20,8-11; Lukasza 4:16; Iz 56:5, 6; 58:13, 14; Matt 12:1-12; Ex 31:13 -.... 17; Eze 20:12, 20;. Pwt 5,12-15;. Hbr 4,1-11;.. Lev 23:32;. Marka 1:32)

Niedziela jako pamiatka zmartwychwstania Jezusa Chrystusa ..... to dzien swiety dla tradycyjnych chrzescijan np. Katolikow Prawoslawnych itd ....

"W Katolickim Katechizmie Ludowym , opracowanym przez ks. prof. Franciszka Spirago,nakaz swiecenia sabatu przemienia Kosciol na nakaz swiecenia niedzieli…”

W odpowiedzi na pytanie: „Czy posiadasz jakikolwiek inny sposob udowodnienia, ze Kosciol ma prawo do ustanawiania przepisow dotyczacych swiat?”,
Stephen Keenan napisal: ....„Gdyby Kosciol nie mial takiej mocy, nie moglby uczynic tego, z czym zgadzaja sie wszyscy wspolczesni religioznawcy, a mianowicie — Kosciol nie moglby zamienic swiecenia soboty.... siodmego dnia...
na swiecenie niedzieli.... pierwszego dnia tygodnia,
nie istnieje bowiem biblijna podstawa do dokonania takiej zmiany” — Stephen Keenan, A Doctrinal Catechism, s. 174.

„Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli.
Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

„To Kosciol Katolicki, dzieki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniosl ten odpoczynek na niedziele, w celu upamietnienia zmartwychwstania naszego Pana.
Dlatego swiecenie niedzieli przez protestantow jest haraczem, ktory placa wbrew sobie, autorytetowi Kosciola [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:27 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Po raz kolejny Cię proszę: Jeżeli jest tak, jak mówisz, to potwierdź to!

Pokaż konkretny fragment z Nowego Testamentu, który zawiera nakaz obchodzenia sabatu przez chrześcijan. Ewentualnie pokaż fragment, który mówi, że chrześcijanie obchodzili sabat.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Przecież masz tam wiele cytatów że ST i NT wystarczy przeczytać wiec nie pisz i nie pytaj w kółko bez sensu o to samo tylko czytaj bo nie będę odp. a poza tym Jezus mówi w ewangelii np że sabat jest dla człowiek a wiec i dla każdego z nas ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2016, o 17:02
Posty: 153
Tomasz G napisał(a):
Przecież masz tam wiele cytatów że ST i NT wystarczy przeczytać wiec nie pisz i nie pytaj w kółko bez sensu tylko czytaj

Ja Ciebie nie proszę o wiele cytatów ze ST i NT. Proszę Cię o jeden werset, w którym będzie napisane, że chrześcijanie mają obowiązek obchodzić sabat. Ewentualnie proszę o jeden werset, który pokaże, że chrześcijanie w I wieku obchodzili sabat.

Wiesz dlaczego się motasz? Bo czegoś takiego w NT nie ma!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boze Narodzenie w XXI w
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
A czy człowiek przestał być człowiekiem w NT i później że sabat nas już nie obowiązuje -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 lutego 2017, o 17:53 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL