Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
F- Kochani,ostatnio badam zasadność przestrzegania szabatu i stwierdzam że : to są Boże szabaty tak powiedział Bóg, oprócz wyraźnego przykazania czwartego z kamiennych tablic Bóg powiedział jeszcze Święćcie też moje szabaty, które niech będą znakiem między Mną a wami. Z przepisów szabatowych które Bóg nakazał ( nie tradycja judaistyczna) były następujące : " Upieczcie, co macie upiec, ugotujcie, co macie ugotować " i było to powiedziane w przed dzień szabatu, szóstego dnia mieli nazbierac podwójna ilość manny. Logiczne więc jest aby zakupy Tomasz Toma robic szóstego dnia i przygotować na dzień świąteczny do spożycia.Jeżeli Bóg pobłogosławił ten siódmy dzień i powiedział że to jest dzień święty a słowo "święty" znaczy oddzielony, czyli oddzielony od innych to jasne jest aby szabat nie był taki sam jak pozostałe dni tygodnia.
A teraz odpowiedz dla Piotr Mroz nieprawdą jest że " Jest napisane ze Szabat bedzie dla ciebie rozkoszą nie uciskiem " W mojej Biblii napisane jest że " jeśli nazwiesz szabat rozkoszą,
a święty dzień Pana - czcigodnym " a to jest różnica to Ty masz nazwać szabat rozkoszą ! a jest to uwarunkowane cytuję dalsze słowa Boga:
Jeśli powściągniesz twe nogi od przekraczania szabatu,
żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać, jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży,
tak by nie przeprowadzać swej woli
ani nie omawiać spraw swoich,
wtedy znajdziesz twą rozkosz w Panu.
Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju,
karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca.
Albowiem usta Pańskie to wyrzekły» Także nie wolno modyfikować Bożych przykazań wystarczy ze podają nam do zjedzenia zmodyfikowaną żywność

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 09:58 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Widze ze problem tkwi w zrozumieniu wyrazu Sabat stad od nd do pt wszyscy sie szanuja a w sobote jak juz ludzie wkleja cos o sabacie to spory.
Jak jeden drugiemu moze mowic co jest zgodne skoro kazdy ma z nas sumienie.
Kazdy czyta Biblie i w momencie kiedy ja otwiera i czyta dociera do niego Slowo Boze. Mnie sumienie nie oskarza gdy ide do Kosciola w nd na nabozenstwo, w sobote na spotkanie modlitewne, na tygodniu grupy domowe.
Jezus jest Panem Sabatu wiec w Nim mam odpocznienie, pokoj.
Moim Panem jest Jezus.
Jezus wypelnil zakon jako JEDYNY nikt go nie zniosl tylko wiele ludzi tego nie moze zrozumiec przez zatwardzialosc swych serc.

.
Aby zrozumieć to, w jaki sposób Jezus jest odpocznieniem, należy zrozumieć hebrajskie słowo „sabat”, które oznacza „odpoczywać, lub zatrzymać albo przerywać pracę.” Pochodzenie sabatu sięga aż do czasu Aktu Stworzenia. Po stworzeniu nieba i ziemi szóstego dnia, Bóg „odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił” (1 Księga Mojżeszowa 2.2).
Nie oznacza to, że Bóg był zmęczony i potrzebował wytchnienia.
Wiemy, że Bóg jest wszechpotężny, ma wszelką moc.
Nigdy się nie męczy, a jego niewyobrażalne pokłady energii nigdy się nie wyczerpują, nawet w najmniejszym stopniu.
Zatem, co to znaczy, że Bóg odpoczął siódmego dnia?
Oznacza to po prostu, że przestał czynić to, co robił do tej pory.
Przerwał swoje czynności.
Jest to ważna rzecz, gdy chcemy zrozumieć początki dnia odpocznienia oraz rolę Chrystusa.
.
Bóg wykorzystał przykład swojego odpoczynku w siódmym dniu stworzenia, aby stworzyć zasadę odpoczynku sabatniego dla swojego ludu.
W 2 Księdze Mojżeszowej 20.8-11 oraz w 5 Księdze Mojżeszowej 5.12-15 Bóg dał Izraelitom czwarte ze swoich dziesięciu przykazań.
Dotyczyło to „pamiątki” dnia sabatu i traktowania go jako dnia świętego.
Jeden z siedmiu dni Izraelici mieli poświęcić na odpoczynek od swoich zajęć oraz oddać ten dzień swoim sługom i zwierzętom jako dzień odpoczynku.
Tego dnia obowiązywał całkowity zakaz pracy.
Jakąkolwiek pracę rozpoczęli wcześniej, tego dnia musieli jej zaprzestać.
Dzień sabatu został stworzony po to, aby ludzie mogli odpocząć od ich obowiązków i na nowo wszystko rozpocząć po jednodniowej przerwie.
.
Różnorodne elementy sabatu symbolizują nadejście Mesjasza, który zapewni wieczny odpoczynek dla swojego ludu.
Żydzi, będący pod prawem Starego Testamentu ciągle „zapracowywali” sobie na to, by móc być pojednanymi (tymczasowo) z Bogiem.
Starali się przestrzegać wszystkich „wolno” / „nie wolno”, wypełniając prawa obrzędowe, prawa świątynne, prawa cywilne i inne.
Oczywiście, nie byli w stanie wypełniać wszystkich tych praw, dlatego Bóg zapewnił zróżnicowany system ofiarniczy, aby mogli odkupić swoje grzechy i przychodzić po jego przebaczenie, odnowienie z nim relacji, ale i tak było to tylko na jakiś czas.
.
I tak jak na jeden dzień zaprzestali wypełniania swoich obowiązków i prac, tak też trwali w składaniu ofiar.
Hebrajczyków 10.1 mówi nam, że „nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą.”
Jednak te ofiary wskazują na przyszłość.
Były one składane jako zapowiedź ostatecznej ofiary Chrystusa na krzyżu, który
„złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej”
(Hebrajczyków 10.12).
Po złożeniu ostatecznej ofiary, Jezus usiadł po prawicy i odpoczął- to znaczy, że przerwał wszelką pracę odkupieńczą, ponieważ już nic nie pozostało do zrobienia, na wieki.

Dzieło odkupienia zostało dokonane (Ew. Jana 19.30).
A ze względu na to, co uczynił Jezus, my już nie musimy „zapracowywać” sobie poprzez wypełnianie prawa- przestrzegać czegoś, aby być usprawiedliwionymi w oczach Boga. Jezus przyszedł po to, abyśmy mogli odpocząć w Bogu oraz w zbawieniu, które nam zapewnił w CHRYSTUSIE.
.
Kolejnym ważnym elementem dnia odpocznienia jest to, że Bóg ten dzień pobłogosławił i uświęcił.
I tutaj ponownie widzimy, że Chrystus jest prawdziwym odpocznieniem- jest świętym, doskonałym Synem Bożym, który wywyższa i uświęca tych wszystkich, którzy w niego wierzą.
Tak jak Bóg wywyższył sabat, tak wywyższył Chrystusa i posłał go na ten świat
(Ew. Jana 10.36). W nim znajdujemy ostatecznie odpocznienie od pracy i naszych własnych wysiłków, ponieważ jedynie On jest święty i sprawiedliwy.
.
Jezus jest również odpocznieniem, ponieważ jest „Panem sabatu” (Ew. Mateusza 12.8). Jako wcielony Bóg, definiuje prawdziwe znaczenie sabatu, ponieważ On go stworzył i jest naszym odpocznieniem ukazanym w ciele.
Gdy faryzeusze krytykowali Jezusa za uzdrawianie w sabat, przypomniał im, że sami nie zawahaliby się w sabat wyciągnąć swojej owcy gdyby wpadła do dołu.
Przyszedł, aby szukać i znaleźć swoje „owce”, dlatego mógł łamać zasady sabatu, ponieważ ludzie są cenniejsi aniżeli owce, a zbawienie jakie Jezus przynosi ważniejsze aniżeli zasady.
Mówiąc, że „sabat jest ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla sabatu”
(Ew. Marka 2.27) Jezus utwierdza zasady, że sabat został ustanowiony, aby ulżyć człowiekowi od jego pracy.
Faryzeusze zmienili znaczenie sabatu, tworząc z niego dzień pełen uciążliwych zasad.
Jezus przyszedł by uwolnić nas od ciężaru Prawa, ofiarując nam swoją łaskę
(Ew. Jana 1.17; Rzymian 6.14).
On jest Panem sabatu, który uwalnia nas od prób osiągania zbawienia własnymi wysiłkami. W nim mamy odpocznienie od naszych uczynków gdy ufamy jemu i temu, co uczynił dla nas na krzyżu.


.
Czwarty rozdział Hebrajczyków jest fragmentem rozstrzygającym kwestię tego, że Jezus jest naszym odpocznieniem.
Czytamy, że mamy przystąpić do odpocznienia jakie zapewnił nam Chrystus.
Alternatywą jest zatwardzenie własnego serca wobec niego, tak jak Izraelici uczynili to na pustyni.
Ponieważ nie uwierzyli, Bóg nie wpuścił tego pokolenia Izraelitów do Ziemi Obiecanej mówiąc, „Nie wejdą do odpocznienia mojego” (Hebrajczyków 3.11).

Autor listu do Hebrajczyków prosi usilnie, abyśmy nie popełnili tego samego błędu poprzez odrzucenie Bożego odpocznienia w Jezusie Chrystusie.

„A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego.
Kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich.
Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa” (Hebrajczyków 4.9-11)
.
Nie ma żadnego odpocznienia poza Jezusem.

On jedynie wypełnił wszystkie wymogi Bożego prawa, i On jedynie zapewnia ofiarę, która odkupuje nasz grzech.
On jest Bożym darem dla nas, pozwalając nam odpocząć od naszych uczynków.
Nie ważmy się odrzucić tej jedynej drogi zbawienia (Ew. Jana 14.6).
Boża reakcja względem tych, którzy odrzucą jego plan opisana jest w 4 Księdze Mojżeszowej 15.
Tam znajdujemy mężczyznę, który zbiera patyki w dzień sabatu, wbrew wyraźnemu Bożemu nakazowi, że w tym dniu ludzie mają przerwać wszelką pracę.
To wykroczenie było umyślnym grzeszeniem, wykonanym bez skrupułów w ciągu dnia, i wyraz jawnego sprzeciwienia się Bożemu autorytetowi.
„I rzekł Pan do Mojżesza:
Mąż ten poniesie śmierć…” (4 Księga Mojżeszowa 15.35a).
I tak też będzie z każdym, który odrzuci Boże odpocznienie zapewnione w Chrystusie.
„To jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie” (Hebrajczyków 2.3a)

Czytaj więcej:http://www.gotquestions.org/.../dzien-odpocznienia-Jezus...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
F- zanim doszedłem do mojego przekonania, czytałem te wszystkie artykuły przeciwko szabatowi i uważam i Ty też powinnaś wiedzieć że jest to wypaczenie Bożych Słów, zamiana na ludzką interpretację.
Nauki Jezusa nie MOGĄ !
zaprzeczać Bogu , bo był by to jakis absurd i sprzeniewierzenie się Ojcu.

Przestrzeganie Bozych przykazań to nie kwestia sumienia, bo wtedy mógłbym powiedzieć że sumienie mnie nie obciąża że np.kradnę .

Wymyślanie nauk że Jezus nie zniósł Prawa ale wypełnił i juz nie obowiązuje to jest to samo co bym Ci powiedział że nie przyszedłem Ciebie okraść ale zabiorę Tobie wszystko.
Jeśli Jezus wypełnił tzn, że ja tez muszę wypełniać Prawo, ponieważ w języku biblijnym Bóg wielokrotnie nawołuje do WYPEŁNIANIA Prawa i sprawiedliwości, czyli mamy sie do Prawa zastosować.
Idąc Twoim tokiem rozumowania należało by powiedzieć że Bóg najpierw ogłasza na Synaju wszystko co jest dla człowieka dobre i gwarantuje człowiekowi za to zycie wieczne a za chwilę nawołuje do tego zeby już nie przestrzegać Jego przykazań, róbta co chceta? Bóg to nie Owsiak, Jego Słowo jest żywe i trwa wiecznie

........

G-bardzo dobrze napisał moim zdaniem .a ja dodam od siebie .że jak dziecko kocha swych rodziców i wypełnia ich prośby tak każdy wierzący w Ojca .
Boga Synaju oraz Tego .
Ktorego On posłał Jeszua Zbawiciela powinien przestrzegać nie sztywną literę słowa ale przenikając milością sztywna literè slowa powinien zobaczyć rozkoszną Miłość .Która w tym słowie przemówiła do nas .do swych dzieci.
A więc świetujmy ten oddzielony dzień tak jak każdy może i jak mu jest to dane .bez zagłębiania się czy dwa tysiące kroków mogę zrobić a 2001 to już nie bo zgrzeszę...nie bądźmy zdziecinniali.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
no właśnie - ukrzyzowali Go tak by nie łamać szabatu
wiec można ukrzyżować niewinnego
byle by nie złamać szabatu

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.

MM-każdy powinien w sercu swoim wiedziec co wolno w sabat czynic co nie, ja czasami tez nie miałam jedzenia kupionego na sabat bo nie miałam akurat pieniedzy ale nie szłam kupować bo wiedziałam ze złamie sabat,modliłam sie i głodna nie chodziłam zawsze sie ktos znalazł kto dał kawałek chleba
wiem ze to był dar od BOGA, dla mnie wazne jest zycie wieczne a to ze troche mniej zjem nie ma znaczenia,a przez to mam błogosławienstwa płynące z nieba,
przez to ze chce swiecic shabbat tez nie moge pracy poszukać ale wiem ze BÓG wkoncu da mi wyjscie wierze w to bo on swoje dzieci nie zostawia bez opieki.
W ten dzien możemy pomagac chorym cierpiącym,sabat ma być dla nas rozkoszą a nie jarzmem,a to ze w sabat nie można było rozpalac ognia czy co innego było wymysłem ludzi bo żydzi mieli pogan którzy robili to za nich,a czy przez to nie grzeszyli i nie łamali sabbatu?! posługując sie poganinem,łamali sabat i to jeszcze bardziej niz mozna sobie wyobrazić.
Każdy niech bada swoje serca i pyta Pana czy idzie Jego droga

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
no właśnie - ukrzyzowali Go tak by nie łamać szabatu
wiec można ukrzyżować niewinnego
byle by nie złamać szabatu


Tak bardzo byli gorliwi ze nie widzieli swojej slepoty Kogo maja przed sobą
Kogo wydali na smierc.


Jeszcze jedna uwaga ,zauwżam ,ze Szabat czcza czy obchodzą czy świetuja jak zwał
tak zwal.
Ci ,którzy nie wierza ze Jahoszua to Bóg Israela ,ale ze to Syn Bozy-człowiek
mesjasz jak i inni mesjasze.
Nie wiem czy tak napewno jest ale oni oddzielaja Bóg a Syn Bozy , no moze nie wszscy ale z ich pisania tak wynika.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
czczą stworzenie a nie stworzyciela
każdy bowiem dzień jest sworzony
dany przez Boga
a chwała należy się Bogu
w ich postawie widać bałwochwalsto
mają oczy a nie widzą

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
zbór-Bóg zakazał rozniecać ogień a przekręcanie kurka gazu to nie rozniecanie.
Rozniecanie to zbieranie drwa, układanie, a potem pocieranie w celu zapalenia.
Dziś nadal nie powinniśmy rozniecać ognia, ale zapalać gaz możemy bo to nie wiąże się z wykonaniem pracy.
Jezus uczył aby nie zatracać przesłania IV przykazania.


:)

Nie rozniecac ognia w domu nie pocierac patyczek o patyczek ale przekrec kurek od gazu :shock:
No ludzie a pocieanie zapałki o draske to mozna? a pocieranie o kamyk który wyda iskre ,to mozna ?

Co zydzi by zrobili bez pogan i sprytu ?
A tak przechytrzyli samego Swego Boga i Jego przykazania ? :D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie kwestionuję święcenia Szabatu ale najgorszą rzeczą jaką można uczynić w Szabat to osądzanie bliźnich, obłuda, stawianie się na lepszej religijnej pozycji i brak miłosierdzia oraz związanego z nim zrozumienia dla słabszych w wierze.

I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych. Mateusza 12:7

Albo czy czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy? Mateusza 12:5

Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios. Mateusza 5:20

Niechże was tedy NIKT NIE SĄDZI z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu (JAK OBCHODZICIE SABAT!).
Kolosan 2:16

A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
Rzymian 14:1

Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół, Gdyż członkami ciała jego jesteśmy. Efezjan 5:29-30

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak jest niestety trzeba przyznac,że ten temat jest gorący ma swoich zwolenników
i trzeźwo myslących .

ktos pisze

K- Kto mi udowodni ,że Szabat to sobota.
Czytam Biblię od pierwszej do ostatniej strony i nie znalazłem ani jednego słowa, że to sobota.
Siódmy dzień jest Szabatem ,ale w kalendarzu księżycowym, czy rzymskim?
W Bibli czas jest wyznaczany fazami księżyca.
Izrael liczył dni jak Rzymianie?


No właśnie jak Israel liczył dni - jak Rzymianie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.

A-Mówiąc krótko jeśli ten człowiek potrzebował zjeść to mógł pójść do sklepu i kupić sobie jedzenie nawet jeśli już Szabat się rozpoczął aby zadbać o świątynię Boga, którą jest jego ciało.
I gdyby poszedł do sklepu to nie oznaczałoby, że złamał Szabat.
Tylko popadający w religijność ludzie mogą osądzać innych całkowicie rozmijając się z nauką Pana Jezusa.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 12 stycznia 2015, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tą 'gorliwość szabatową' krk przejął i wpoił swoim poddanym ze Niedziela jest tak swietym dniem ,ze nawet jesli w polu lezy zboze do zbioru a ma byc ulewa to niech zgnije .
A zebrac do stodoły nie wolno.
Jesli siano na łace lezy i jutro mozna zwozic ale jutro jest Niedziela to zakazane.
Jesli nadchodzi burza i mozna by uratowac pasze da bydła Niewolno bo jest niedziela.

Widziałam ich rozterki chodzili załamani bo wiedzieli ze teraz albo sie uratuje albo
zaparzy i po paszy da bydła.
Widziałam będąc na wakacjach ,jak biadali ,ze zboze moze wykiełkowac i tak sie zdarzało byli utrudzeni ,strapieni.
Ale kiedy ksiadz ogłaszał ,ze bedzie jezdzic od niego furmanka i zbierac np snopki czy ziemniaki albo jaja To nikt nie osmielił sie nie dac ci PANOWIE nie trapili sie ,brali na co nie zasłuzyli.

Smutne ze rolnikowi gospodarzowi nie powiedzieli - ratuj pokarm da siebie i swojego bydła.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dzien Swiety
 Post Napisane: 21 stycznia 2015, o 13:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie
http://www.youtube.com/watch?v=vpjlG5b0 ... re=related

List Kosciolow o swietowaniu niedzieli

Podpisy zloza (oprocz Kosciola Rzymskokatolickiego):
Polski Autokefaliczny Kosciol Prawoslawny,
Kosciol Ewangelicko-Augsburski,
Kosciol Ewangelicko-Reformowany,
Kosciol Ewangelicko-Metodystyczny,
Kosciol Polskokatolicki,
Kosciol Starkokatolicki Mariawitow,
Kosciol Chrzescijan Baptystow.

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x85614 ... niedzieli/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzien Swiety
 Post Napisane: 21 stycznia 2015, o 15:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Babtyści poszli na kompromis na ustepstwa na Ekumenizm na Chrisam i co jeszcze zrobią
Az dziwne ze tylko oni w tej grupie bo odstają od całości ,taka róża przy korzuchu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzien Swiety
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 11:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Co ciekawe nie ma tam takich kosciolow jak Kosciol Wolnych Chrzesciajan czy Kosciol Zborow Chrystusowych itd a te koscioly tez swietuja niedziele i sa w PRE to jest ciekawe -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 11:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL