Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 4 stycznia 2020, o 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dzieje 7 Nowe Przymierze (NP)
Mowa Szczepana

7 Arcykapłan zapytał więc: Czy to prawda?
2 Wtedy Szczepan odpowiedział: Bracia i ojcowie, posłuchajcie! Bóg chwały ukazał się naszemu ojcu Abrahamowi, gdy ten przebywał w Mezopotamii i nie przeprowadził się jeszcze do Charanu.
3 Powiedział tam do niego: Wyjdź ze swej ziemi, opuść swą rodzinę i udaj się do ziemi, którą ci wskażę. 4 Abraham wyszedł zatem z ziemi Chaldejczyków i zamieszkał w Charanie. Stamtąd, po śmierci swojego ojca, Bóg przesiedlił go do tej ziemi, w której wy teraz mieszkacie.

5 W ziemi tej jednak nie dał mu ani żadnego działu, ani nawet jej skrawka.[a] Obiecał natomiast, że da ją w posiadanie zarówno jemu, jak i jego nasieniu po nim, chociaż Abraham nie miał jeszcze dziecka.
6 W ten sposób Bóg zaznaczył, że nasienie Abrahama będzie mieszkać jako obcy przybysz w obcej ziemi, że ujarzmią je tam i będą krzywdzić przez czterysta lat, 7 a naród, któremu będą służyć, On osądzi — powiedział Bóg — po czym oni wyjdą i będą Mu służyli na tym miejscu.

8 Bóg też zawarł z Abrahamem przymierze obrzezania.
Gdy więc urodził się Izaak, jego ojciec obrzezał go ósmego dnia, Izaak obrzezał Jakuba, a Jakub dwunastu patriarchów.

9 Patriarchowie, zazdroszcząc Józefowi, sprzedali go do Egiptu. Bóg jednak był z nim 10 i wyrwał go ze wszystkich jego niepowodzeń. Ponadto obdarzył go łaską i mądrością wobec faraona, króla Egiptu, tak że ten ustanowił go zarządcą Egiptu oraz całego swojego domu.

11 Potem na Egipt i na Kanaan spadła klęska głodu.
Łączył się z tym wielki ucisk.
Naszym ojcom zabrakło żywności.
12 Gdy Jakub usłyszał, że w Egipcie jest zboże, posłał tam naszych ojców po raz pierwszy. 13 Za drugim zaś razem Józef dał się poznać swoim braciom i faraon dowiedział się o jego pochodzeniu.
14 Józef natomiast posłał ludzi i wezwał do siebie swego ojca Jakuba wraz z całą rodziną, liczącą siedemdziesiąt pięć osób.
15 W ten sposób Jakub przeniósł się do Egiptu.
Tam dokonał życia zarówno on, jak i nasi ojcowie.
16 Po śmierci przeniesiono ich do Sychem i złożono w grobowcu, który Abraham nabył za pieniądze od synów Hemmora z Sychem.

17 A gdy zbliżał się czas wypełnienia obietnicy, którą Bóg ogłosił Abrahamowi, lud rozrósł się i rozmnożył w Egipcie,
18 aż nastał w Egipcie inny król, który nie znał Józefa.
19 Ten postąpił z naszym rodem podstępnie i krzywdził naszych ojców, zmuszając ich do porzucania niemowląt i pozbawiania ich życia.

20 W tym czasie urodził się Mojżesz. Był on piękny w oczach Boga.
Przez trzy miesiące karmiono go w domu ojca,
21 a gdy został porzucony, znalazła go córka faraona i wychowała go sobie jako syna.
22 Mojżesza wdrożono we wszelką mądrość Egipcjan, stał się człowiekiem dzielnym tak w mowie, jak i w czynie.

23 A kiedy ukończył czterdzieści lat, przyszło mu na myśl, że powinien odwiedzić swoich braci, synów Izraela.
24 W trakcie odwiedzin zobaczył, jak kogoś krzywdzono.
Ujął się za nim i wymierzył mu sprawiedliwość, zadając cios Egipcjaninowi.
25 Sądził, że jego bracia zrozumieją, iż Bóg za jego pośrednictwem zsyła im ratunek — oni jednak nie zrozumieli.

26 Następnego dnia zjawił się, gdy z sobą walczyli.
Chcąc ich nakłonić do zgody powiedział: Ludzie, jesteście braćmi, dlaczego krzywdzicie jeden drugiego?

27 Wówczas ten, który krzywdził, odepchnął go i powiedział: Kto cię ustanowił przełożonym albo sędzią nad nami?
28 Czy chcesz mnie zabić, tak jak wczoraj zabiłeś Egipcjanina?
29 Te słowa sprawiły, że Mojżesz uciekł z Egiptu i stał się przychodniem w ziemi madiamskiej. Tam urodziło mu się dwóch synów.

30 Gdy się wypełniło dalszych czterdzieści lat, na pustyni, niedaleko góry Synaj, w ogniu płonącego krzaka, ukazał mu się anioł. 31 Mojżesza zdziwił ten widok. Lecz kiedy podchodził, by mu się dokładniej przypatrzyć, rozległ się głos Pana:
32 Ja jestem Bogiem twoich ojców, Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba. Mojżesz, zdjęty strachem, nie śmiał nawet podnieść oczu.

33 Pan zaś powiedział do niego: Zdejmij obuwie ze swoich nóg, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą.
34 Napatrzyłem się na krzywdę mojego ludu w Egipcie, usłyszałem jego wzdychanie i zstąpiłem, aby go wybawić.
Dlatego teraz idź! Posyłam cię do Egiptu.

35 Tego Mojżesza, którego się zaparli, mówiąc: Kto cię ustanowił przełożonym i sędzią? — tego właśnie Bóg posłał jako wodza i odkupiciela, przy wsparciu anioła, który mu się ukazał w krzaku.
36 On ich wyprowadził. Najpierw dzięki cudom i znakom, których dokonał w ziemi egipskiej i na Morzu Czerwonym, a potem dzięki tym, których — przez czterdzieści lat — dokonywał na pustyni.

37 Ten Mojżesz zapowiedział synom Izraela: Bóg spośród waszych braci wzbudzi wam proroka podobnego do mnie.
38 Ten Mojżesz przebywał w zgromadzeniu na pustyni z aniołem, który przemawiał do niego na górze Synaj, i z naszymi ojcami.
On otrzymał słowa życia, aby nam je przekazać.

[b]39 Jemu nasi ojcowie nie chcieli być posłuszni. Jego odsunęli i w swoich sercach zwrócili się w stronę Egiptu.
40 Powiedzieli bowiem do Aarona: Zrób nam bogów, którzy pójdą przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej.
41 Uczynili też sobie wtedy cielca, złożyli ofiarę bożkowi i cieszyli się dziełami swoich rąk.
42 Z tego powodu Bóg odwrócił się od nich i wydał ich na służbę zastępom nieba, jak czytamy w zwoju Proroków:

Czy to Mnie przez czterdzieści lat na pustyni
składaliście zwierzęta i ofiary, domu Izraela?
43
Nosiliście raczej namiot Molocha
oraz gwiazdę bożka Refana —
wyobrażenia, które uczyniliście,
aby się im kłaniać.
Dlatego przesiedlę was poza Babilon.


44 Nasi ojcowie mieli na pustyni namiot świadectwa.
Urządzony on był zgodnie ze wskazaniami Tego, który powiedział Mojżeszowi, że ma go wykonać dokładnie tak, jak to sam zobaczył.
45 Ten namiot nasi ojcowie wraz z Jozuem wnieśli w posiadłości pogan, których Bóg przed nimi wypędził. Mieli go do czasów Dawida,
46 który znalazł łaskę w oczach Boga i prosił Go o wskazanie mu miejsca, gdzie mógłby postawić przybytek Boży dla domu Jakuba.
47 Lecz dopiero Salomon zbudował Mu dom. 48 Najwyższy jednak nie mieszka w budowlach zbudowanych rękami ludzkimi.

Prorok mówi:

49
Niebo jest moim tronem,
a ziemia podnóżkiem dla mych stóp.
Jaki dom mi zbudujecie? — mówi Pan. —
Jakie miejsce, w którym mógłbym odpocząć?
50
Czy nie moja ręka uczyniła to wszystko?

51 O, ludzie twardego karku, nieobrzezanych serc i uszu!
Wy zawsze opieracie się Duchowi Świętemu — jak wasi ojcowie, tak i wy!
52 Którego z proroków nie prześladowali wasi ojcowie?
Pozabijali też tych, którzy zapowiedzieli przyjście Sprawiedliwego.
Wy teraz staliście się Jego zdrajcami i mordercami —
53 wy, którzy za pośrednictwem aniołów otrzymaliście Prawo, którego nie wypełniliście.

54 Słuchając tego, zawrzeli gniewem w swych sercach.
Zaczęli zgrzytać na niego zębami.
55 On tymczasem, pełen Ducha Świętego, utkwił wzrok w niebie i zobaczył chwałę Boga oraz Jezusa stojącego z prawej strony Boga. 56 Oto widzę otwarte niebo — powiedział — i Syna Człowieczego, stojącego po prawej stronie Boga.

57 Na te słowa podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i zgodnie rzucili się na niego. 58 Następnie wywlekli go za miasto i tam kamienowali. Świadkowie natomiast złożyli swoje szaty u stóp młodego człowieka imieniem Saul.

59 Kamienowali tam Szczepana, który wzywał imienia Pana i mówił: Panie Jezu, przyjmij mego ducha. 60 A gdy upadł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. Po tych słowach zasnął.
Footnotes:

Dzieje 7:5 Idiom: ziemi ani na krok.
Dzieje 7:25 Lub: zbawienie
Dzieje 7:46 W niektórych manuskryptach zamiast: dla domu Jakuba, mamy: dla Boga Jakuba.

Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 stycznia 2020, o 18:27 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 4 stycznia 2020, o 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Mowa Szczepana mnie zastanowia już nie jeden raz i zastanawiam sie o jakim
Namiocie mowa
czy ten Namiot Świadectwa i Namiot Molocha to jeden i ten sam Namiot ?
Co z ofiarami składanymi Molochowi z dzieci na pustyni ?
O jaka gwiazdę chodzi czy tzw Dawida czy pentagram ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 5 stycznia 2020, o 04:21 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Mowa Szczepana mnie zastanowia już nie jeden raz i zastanawiam sie o jakim
Namiocie mowa
czy ten Namiot Świadectwa i Namiot Molocha to jeden i ten sam Namiot ?
Co z ofiarami składanymi Molochowi z dzieci na pustyni ?
O jaka gwiazdę chodzi czy tzw Dawida czy pentagram ?

Biblijna "Magen Dawid" oznacza:"tarcza Dawida". Gwiazda Dawida nie występuje w Torze ( król Dawid nie kłaniał się gwiazdom) i nie była używana w symbolice starożytnego Izraela . Symbolem judaizmu była wtedy menora. Gwiazda Dawida pojawia się dopiero w średniowieczu, w XII wieku ze względu na łatwy do wykonania w kamieniu i atrakcyjny kształt umieszczano ją i na macewach i synagogach. Dopiero w XIX wieku staje się coraz częstszym i powszechniejszym znakiem organizacji żydowskich na całym świecie. W roku 1948 Gwiazda Dawida została umieszczona na fladze państwa Izrael. Co do św. Szczepana to podobnie jak Jezus zdawał sobie sprawę, że jeśli będzie ogłaszał innych Bogów niż JHWH to zginie. Mimo to idzie za przykładem Jezusa. Epizody z pojawiającym się okresowo w Biblii pogańskim politeizmem Izraelitów za które JHWH ich karał stają się tu powodem, aby odejść od judaizmu do chrześcijaństwa.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 5 stycznia 2020, o 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zapoczątkowałam temat po rozmowie z pewna osobą która twierdzi ,ze to nie YhVh
karał zabijał ale ktos inny .


Cytuj:
40 Powiedzieli bowiem do Aarona: Zrób nam bogów, którzy pójdą przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej.
41 Uczynili też sobie wtedy cielca, złożyli ofiarę bożkowi i cieszyli się dziełami swoich rąk.
42 Z tego powodu Bóg odwrócił się od nich i wydał ich na służbę zastępom nieba, jak czytamy w zwoju


Uważam,że to ważne bo albo na pustyni był Namiot Molocha któremu składali dzieci w ofierze
i nosili gwiazdę jakiegoś bożka Romfana i trzeba to rozwikłac ,
Albo to kłamstwo .
Znasz greke zobacza jak ten werset powinien prawidłowo brzmiec.
Zobacz greke i hebr o ile możesz.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 5 stycznia 2020, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zapoczątkowałam temat po rozmowie z pewna osobą która twierdzi ,ze to nie YhVh
karał zabijał ale ktos inny .
Cytuj:
40 Powiedzieli bowiem do Aarona: Zrób nam bogów, którzy pójdą przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej.
41 Uczynili też sobie wtedy cielca, złożyli ofiarę bożkowi i cieszyli się dziełami swoich rąk.
42 Z tego powodu Bóg odwrócił się od nich i wydał ich na służbę zastępom nieba, jak czytamy w zwoju


Uważam,że to ważne bo albo na pustyni był Namiot Molocha któremu składali dzieci w ofierze
i nosili gwiazdę jakiegoś bożka Romfana i trzeba to rozwikłac ,
Albo to kłamstwo .
Znasz greke zobacza jak ten werset powinien prawidłowo brzmiec.
Zobacz greke i hebr o ile możesz.

"και ανελαβετε την σκηνην του μολοχ και το αστρον του θεου υμων ρεμφαν τους τυπους ους εποιησατε προσκυνειν αυτοις και μετοικιω υμας επεκεινα βαβυλωνος"
Dz.Ap.7:43
"Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka waszego Remfana, wyobrażenia które zrobiliście, aby im cześć oddawać. Przesiedlę was za to poza Babilon."
Występują różnice w manuskryptach. W Textus Receptus i Byzantium Tekst występuje "ρεμφαν" [remfan] - Remfana; w Nestle Aland mamy "ραιφαν" [raifan] - Raifan;
Żydzi nie mieli swego własnego bałwochwalstwa, tylko je brali od narodów sąsiednich. Część badaczy uważa, że chodzi tu o gwiazdę Kijuna (Księga Amosa 5:26), zwaną także gwiazdą Remfana (Dzieje Apostolskie 7:43). Obie nazwy są starożytnymi określeniami planety Saturn, której symbolem była prawdopodobnie sześciopromienna gwiazda. Werset z księgi Amosa sugeruje, iż Izraelici przejęli jej kult od Kananejczyków wraz z kultem Molocha.

W księdze Jeremiasza 7:31 czytamy:
"I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl."
Raszi skomentował powyższy fragment następująco:
"Tofet to Moloch, który był zrobiony z mosiądzu. Podgrzewano go w dolnych częściach, a między gorące i rozstawione ręce wkładano dziecko, które było palone. Kapłan zaczynał grać na bębnie, aby zagłuszyć gwałtowny płacz i żeby nie ruszyło to serca ojca."

"u miz za ra cha lo - tit ten le ha a wir lam mo lech we lo te hal lel et szem e lo he cha ani jhwh(a do naj)"
Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan! Kpł 18,21

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 7 stycznia 2020, o 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy skłaniasz sie ku temu ,ze niesli Namiot Molocha/króla ze musieli spalac da nieqo dzieci
To co z Arka Przymierza co z Namiotem ,Swiadectwa czy to kłamstwo w co wierzymy
w chleby pokładne w miejsce swiete i najświetniejsze ?
Czyje to jest koqo to jest ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 7 stycznia 2020, o 17:51 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Czy skłaniasz sie ku temu ,ze niesli Namiot Molocha/króla ze musieli spalac da nieqo dzieci
To co z Arka Przymierza co z Namiotem ,Swiadectwa czy to kłamstwo w co wierzymy
w chleby pokładne w miejsce swiete i najświetniejsze ?
Czyje to jest koqo to jest ?

„Czyż nie składaliście Mi żertw i ofiar pokarmowych na pustyni przez czterdzieści lat, domu Izraela, a [zarazem] obnosiliście Sikkuta, waszego króla, i Kijjuna, wasze bożki (gwiazdę waszego boga), któreście sobie uczynili? (Am 5: 25,26).
Jak widać Izraelici obok kultu JHWH który dominował okresowo praktykowali kult bożków, zwalczany przez proroków.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 7 stycznia 2020, o 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):

„Czyż nie składaliście Mi żertw i ofiar pokarmowych na pustyni przez czterdzieści lat, domu Izraela, a [zarazem] obnosiliście Sikkuta, waszego króla, i Kijjuna, wasze bożki (gwiazdę waszego boga), któreście sobie uczynili? (Am 5: 25,26).
Jak widać Izraelici obok kultu JHWH który dominował okresowo praktykowali kult bożków, zwalczany przez proroków.

A wiesz,ze nie kazdy to widzi a raczej widza tylko jedna strone to znaczy ta z dzap


te słowa z Dzap

Czy to Mnie przez czterdzieści lat na pustyni
składaliście zwierzęta i ofiary, domu Izraela?

43
Nosiliście raczej namiot Molocha
oraz gwiazdę bożka Refana —
wyobrażenia, które uczyniliście,
aby się im kłaniać.
Dlatego przesiedlę was poza Babilon.
---------
Powiedz co z ta gwiazdą tzw Dawida na fladze a sa tacy co nosza jako wisiorek
powinno sie wyrzucic skoro to bozka jakiegos tam .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 8 stycznia 2020, o 03:46 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
A wiesz,ze nie kazdy to widzi a raczej widza tylko jedna strone to znaczy ta z dzap
te słowa z Dzap
Czy to Mnie przez czterdzieści lat na pustyni
składaliście zwierzęta i ofiary, domu Izraela?
43
Nosiliście raczej namiot Molocha
oraz gwiazdę bożka Refana —
wyobrażenia, które uczyniliście,
aby się im kłaniać.
Dlatego przesiedlę was poza Babilon.
---------
Powiedz co z ta gwiazdą tzw Dawida na fladze a sa tacy co nosza jako wisiorek
powinno sie wyrzucic skoro to bozka jakiegos tam .

Judaizm, a po nim chrześcijaństwo przejmując od religii starszych cywilizacji w jakich się kształtowało pewne elementy, rytuały, symbole i skróty myślowe, wprowadzało je do swej obrzędowości i nadawało im inne, odmienne, własne znaczenia. Przed spisaniem Starego i Nowego Testamentu wiele treści i myśli zawartych w Biblii istniało już we wcześniejszych systemach religijnych i światopoglądowych.

Fakt, że jakiś element religii czy kultury jest przejęty z dawnego pogaństwa niekoniecznie musi dyskredytować nową religię w oczach Boga. Przykładowo kalendarz którym się dziś posługujemy używany był w pogańskiej Babilonii, oparty początkowo na obserwacji Księżyca, potem też i Słońca. Zastosowano w nim 7-dniowy tydzień, 12-godzinną dobę oraz 60-minutową godzinę. Używany był w Babilonii w okresie Hammurabiego (XVIII/XVII wiek p.n.e.). Oprócz Babilończyków używali go także Asyryjczycy (ok. XII wieku p.n.e.) i Persowie. Podzielony był na 12 miesięcy po 30 dni.

Używają go do dziś Żydzi i chrześcijanie, ale nie wierzą jak starożytni że gwiazdy to wojsko niebieskie a planety, Księżyc i Słonce to bogowie którym należy składać krwawe ofiary. Nie wyrzucisz droga Noemi wszystkich zegarów, zegarków i kalendarzy na śmietnik, bo jakiś fundamentalista po szkole podstawowej powie, że to niebiblijne pogaństwo i postraszy Ciebie , że jak tego nie uczynisz zostaniesz wykluczona i poddana ostracyzmowi. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 8 stycznia 2020, o 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
42 Z tego powodu Bóg odwrócił się od nich i wydał ich na służbę zastępom nieba, jak czytamy w zwoju

Jesli wydał ich na słuzbe zastępom nieba to znaczy ,ze z nimi nie szedł?
czy wszystkich wydał,oddał i co przez to rozumiec ze aniołowie karali a nie Bóg ?

czcili wojsko niebieskie w jaki sposob ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowa Szczepana Namiot Molocha
 Post Napisane: 8 stycznia 2020, o 16:45 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
42 Z tego powodu Bóg odwrócił się od nich i wydał ich na służbę zastępom nieba, jak czytamy w zwoju
Jesli wydał ich na słuzbe zastępom nieba to znaczy ,ze z nimi nie szedł?
czy wszystkich wydał,oddał i co przez to rozumiec ze aniołowie karali a nie Bóg ?
czcili wojsko niebieskie w jaki sposob ?

"Wojsko niebieskie" oznacza tu innych bogów związanych z kultem słońca i gwiazd.
Kult astralny (także astrolatria) to kult ciał niebieskich m.in.: Słońca, Księżyca, gwiazd, planet, które zostały podniesione do rangi obiektów czci religijnej.

Kult ten był obecny w większości systemów politeistycznych. W szczególnie rozbudowanej formie pojawił się w rozwiniętych kulturach Azji (Indie, Chiny, Mezopotamia), w basenie Morza Śródziemnego (Egipt, Grecja, Rzym) oraz w wysoko rozwiniętych cywilizacjach obu Ameryk (Aztekowie, Majowie, Inkowie). Astrolatria wiązała się z reguły z uprawianiem astrologii, a wynikała z przekonania, iż pewne zjawiska przychodzące m.in. wraz ze zmianą pór roku i odbierane przez człowieka jako pozytywne lub negatywne, związane są z określonymi ciałami niebieskimi.

Astrolatria przybierała różne formy:
1)Ciała niebieskie zostają utożsamione z bóstwami – przykładem tego może być związek Atona ze Słońcem
2)Ciała niebieskie traktowane są jak symbole, za którymi kryją się niepostrzegalni bogowie – na przykład: tarcza słoneczna jako przejaw boga Re
3)Ciała niebieskie odczytywane są jako tajemne pismo bogów – obserwowane w wierzeniach Babilonu, co znalazło odzwierciedlenie w rozwiniętych studiach astrologicznych.

W swej obronno-oskarżycielskiej mowie św. Szczepan dowodzi, że w rezultacie odrzucenia Mojżesza i zwrócenia się ku Egiptowi przez uczynienie bałwochwalczych wizerunków Boga (w 40 – 42) nastąpiło ukaranie Izraela. Jak pisze ks. Szymik, została nałożona na lud kara, którą było wydanie narodu na służbę „wojskom niebieskim” co oznacza zdanie na los wyznawców bożków kultu słońca i gwiazd (Pwt 4:19, 17:3, 2Krl 17:16, 21:3 – 5, 23:4, 2Krn 33:3.5, Jr 8:2, 19:13; So 1:5) i przesiedlenie Izraela „poza Babilon”. Tym samym jest to ostrzeżenie dla słuchających mowy, że skoro odrzucenie Mojżesza spotkało się z Bożą dezaprobatą , o ileż bardziej Żydzi będą winni, gdy odepchną Chrystusa, którego Bóg posyła, wszak Jezus przewyższa Mojżesza zarówno mocą i autorytetem. Werner de Boor dostrzega także element obronny w argumencie Szczepana, gdy ten odwołuje się do nieposłuszeństwa Mojżeszowi, a mianowicie Rada Najwyższa nie ma prawa „grać roli adwokata Boga i Mojżesza przeciwko Jezusowi i świadkom Jego Prawdy”.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 stycznia 2020, o 16:45 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL