Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 23 lutego 2013, o 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2012, o 13:57
Posty: 3
Ewangelia w 14 punktach


Obrazek


Zła Nowina


1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały.

„Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy. Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.” (1J 3, 7-8)

„Obmyj mnie zupełnie z winy mojej I oczyść mnie z grzechu mego! Ja bowiem znam występki swoje I grzech mój zawsze jest przede mną. Przeciwko tobie samemu zgrzeszyłem I uczyniłem to, co złe w oczach twoich, Abyś okazał się sprawiedliwy w wyroku swoim, Czysty w sądzie swoim. Oto urodziłem się w przewinieniu I w grzechu poczęła mnie matka moja.” (Ps 51, 4-7)

„Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.” (Gal 3, 12)

2. Wszyscy zgrzeszyliśmy, a sami nie pragniemy szukać Boga – grzech oddziela nas od Niego.

„jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.” (Rz 3, 10-12)

„gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,” (Rz 3, 23)

3. Złamanie jednego przykazania oznacza złamanie następnych, co powoduje wielokrotne pomnożenie naszych grzechów.

„Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.” (Jak 2, 10)

„Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.” (Ga 3, 10)

4. Karą za każdy pojedynczy, nawet najmniejszy grzech jest śmierć, dlatego wszyscy zasługujemy na Piekło.

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” (Rz 6, 23)

5. W obliczu ogromu naszych grzechów nie jesteśmy wstanie dostać się do Nieba o własnych siłach, dzięki dobrym uczynkom – jesteśmy skazani na porażkę.

„I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr.” (Iz 64, 6)

„Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.” (Rz 3, 20)

„A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.” (Rz 11, 6)


Dobra Nowina


1. Aby został odpuszczony grzech, konieczna jest ofiara w postaci przelanej krwi.

„A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia.” (Heb 9, 22)

2. Jezus Chrystus, Syn Boży, z własnej woli zgodził się cierpieć i umrzeć zamiast nas na krzyżu Golgoty, mimo że zupełnie na to nie zasługujemy. Sam Bóg umarł dla nas – nie ma większej miłości!

„Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.” (Rz 5, 8 )

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” (J 3, 16)

„W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli. Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.” (1J 4, 9-10)

„Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich.” (J 15, 13)

3. Jednorazowa i doskonała ofiara Chrystusa na krzyżu w zupełności wystarczy, aby wszystkie nasze grzechy – przeszłe i przyszłe – zostały nam odpuszczone.

„potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie; mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.” (Heb 10, 9-10)

„A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej, oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego. Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.” (Heb 10, 11-14)

„Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.” (1P 3, 18)

„W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,” (Ef 1, 7)

„On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.” (2Kor 5, 21)

„A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.” (J 19, 30)

4. Zbawienie otrzymujemy jako Boży podarunek dla nas z łaski przez wiarę w Pana, nie za wykonywanie jakichkolwiek uczynków. Jest ono zupełnie za darmo – to dar!

„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Ef 2, 8-9)

„i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.” (Rz 3, 24-28)

"wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek." (Ga 2, 16)

„A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.” (Ap 22, 17)

5. Kiedy szczerze oraz z całego serca uwierzymy, że Jezus Chrystus jest naszym Panem, Zbawicielem i Przyjacielem, że umarł, a później zmartwychwstał, zostajemy zbawieni.

„Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.” (Rz 10, 9-10)

„i wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony? A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.” (Dz 16, 30-31)

„Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.” (Rz 10, 13)

„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym.” (1P 1, 3-5)

6. W momencie zbawienia następują także nasze narodziny na nowo oraz chrzest Duchem Świętym, otrzymujemy od Boga całkowicie nową naturę, która nienawidzi grzechu i chce żyć razem z Panem. Przestajemy już żyć własnym życiem, ale dążymy do spełniania woli Chrystusa.

„Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.” (J 3, 3)

„Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.” (2Kor 5, 17)

„zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca.” (Tyt 3, 5-7)

„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,” (1P 1, 3)

„Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, wiedzcie też, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, z niego się narodził.” (1J 2, 29)

„Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził, a każdy, kto miłuje tego, który go zrodził, miłuje też tego, który się z niego narodził.” (1J 5, 1)

„Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.” (J 1, 12-13)

„Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.” (Ga 2, 20)

7. W każdej chwili swojego życia, jeśli tylko wierzymy i ufamy Panu Jezusowi, możemy być pewni swojego zbawienia i życia wiecznego w Niebie!

„A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani. Bo tych, których przedtem znał, przeznaczył właśnie, aby się stali podobni do obrazu Syna jego, a On żeby był pierworodnym pośród wielu braci; a których przeznaczył, tych i powołał, a których powołał, tych i usprawiedliwił, a których usprawiedliwił, tych i uwielbił.” (Rz 8, 28-30)

„Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” (Rz 8, 38-39)

„I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.” (J 10, 28-29)

„A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego. Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.” (1J 5, 11-13)

8. Od chwili zbawienia zaczyna się proces uświęcenia – Bóg prowadzi nas do końca życia we wzrastaniu w świętości, abyśmy trwali w spełnianiu Jego woli i w dobrych uczynkach, do których zostaliśmy powołani.

„Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.” (Ef 2, 10)

„Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej, lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym, ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.” (1P 1, 14-16)

„Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. I każdy, kto tę nadzieję w nim pokłada, oczyszcza się, tak jak On jest czysty.” (1J 3, 1-3)

„Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.” (1J 4, 7)

„Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować. Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości. Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.” (1J 4, 11-13)

„Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.” (1J 3, 9)

9. Nowonarodzony chrześcijanin powinien wciąż chcieć poznawać Boga, rozwijać relację z Nim, zgłębiać Słowo Boże, głosić Ewangelię, a także mieć społeczność z innymi wierzącymi w biblijnie nauczającym Kościele.

„Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie. Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały.” (Fil 4, 6-8)

„W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych” (Ef 6, 18)

„A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam.” (Mk 11, 22-24)

„Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.” (2Tym 3, 16-17)

„weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.” (Ef 6, 17)

„Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.” (Prz 30, 5)

„Bo jeśli ewangelię zwiastuję, nie mam się czym chlubić; jest to bowiem dla mnie koniecznością; a biada mi, jeślibym ewangelii nie zwiastował.” (1Kor 9, 16)

„Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.” (Jak 5, 19-20)

„Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi.” (Mk 8, 38)

„i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju,” (Ef 6, 15)

„I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.” (Dz 2, 42)

„nie opuszczając wspólnych zebrań naszych, jak to jest u niektórych w zwyczaju, lecz dodając sobie otuchy, a to tym bardziej, im lepiej widzicie, że się ten dzień przybliża.” (Heb 10, 25)

„Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.” (1Kor 12, 12-13)

_________________
"my bowiem nie możemy nie mówić o tym, co widzieliśmy i słyszeliśmy."
(Dz 4:20 BW)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 lutego 2013, o 11:54 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 6 czerwca 2013, o 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Cytuj:
Zła Nowina


1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały.


Zaliczyłeś do złej nowiny to ,że do Nieba trafią tylko bezgrzeszni i DOSKONALI przed Bogiem?
Ależ to jest WSPANIAŁA ,CUDOWNA NOWINA ...

Przeciez Pan Jeszuah Mesjasz mówi - bądzcie DOSKONALI jak Ojciec wasz DOSKONAŁY JEST.
Czy mozna pragnąc czegoś więcej ,niz być jak Kochany Ojciec .? :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 8 czerwca 2013, o 09:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały.

A co z miłością nieobłudną Boga-Stwórcy i grzesznikami (egoistami) , czyli z nami wszystkimi ?

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 8 czerwca 2013, o 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
efroni napisał(a):
1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały.

A co z miłością nieobłudną Boga-Stwórcy i grzesznikami (egoistami) , czyli z nami wszystkimi ?

Przeciez to jest obietnica dla nas ,że w Mocy Boga jest mnie uczynic DOSKONAŁĄ i Bezgrzeszną ..

To nie lezy w mojej mocy ale w Jego Mocy tak .
Dragonar dobrze to przedstawił w tych 14 punktach ,teraz trzeba przyjąc
.
DOBRĄ NOWINĘ ...Krew Jeszuah Mesjasza Oczyszcza od każdego grzechu
Jesli Syn was wyzwoli prawdziwie Wolnymi bedziecie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 9 czerwca 2013, o 08:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Sama napisałaś "OBIETNICA" a czy ta obietnica nie dotyczy Królestwa Przyszłego (które już się staje) ?

Tu i teraz jak postrzegasz siebie ? jak czujesz ?
Jesteś doskonała i bezgrzeszna przed Bogiem ?
Nie popełniasz grzechu ?
(przecież niema ani jednego kto byłby bez grzechu z wyjątkiem Jednego )
Jeżeli jesteś doskonała i bezgrzeszna to po co ci Meszijach ?

1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały. wiec gdzie trafisz ?

Zawsze zapala mi sie lampka kontrolna z napisem "UWAŻAJ" gdy ktokolwiek
pisze lub mówi kategorycznie i zdecydowanie , że jest tak i tak , koniec , kropka ( jakby znal wszystkie tajemnice Boga )

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 9 czerwca 2013, o 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Owszem ,napisałam ,ze jest to Obietnica ,dla tych co nie sa a Pragną byc jak Ojciec.
oczywiscie ,ze dotyczy Królestwa Bożego a nie tego ziemskiego i jak wiesz jest warunek
Kto sie nie Narodzi z Wody i Ducha ,nie ujrzy Królestwa Bożego.
Pewnego dnia sam sie przekonasz UJRZYSZ SŁOWA , bo jakiż to sens czytac i czytac i przebierac kartka za kartka i byc w stanie niezmienionym ciągle trwać w tym samym
miejscu .Jaka to nadzieja ?
Przeciez wiara bez Czynu jest martwa , ludzie mysla ze chodzi o uczynki cos komuś,
a to przeciez dotyczy tego który PRZEGLADA sie w Zwierciadle i ...
Widzi ze coś z nim jest nie tak ,ze powinien poprawic ' fryzure' umyc twarz' i NIECZYNI
tego ale odchodzi i Oskarza Stwóce ,ze nadal jest taki sam taki grzeszny ,taki
Nie DOSKONAŁY bo przecież ... no własnie co no przecież :)
Tkwiłam w takim beznadziejnym stanie przegladałam sie w lustrze i nie mogłam za nic
przyjąc ,ze może byc inaczej ,ze jest to dla mnie do mnie.
Mówiłam 'co ja nigdy" to niemolziwe " ... a ci 'nauczyciele tylko podtrzymują by tak o sobie mysleć i pilnuja bys nie zmienił zdania .
Jak myslisz dlaczego tak sie dzieje ?
Mijaja wieki ,wieki a mentalnosć nie wchodzi w ŚWIATŁO .
ŚWIATŁO nie moze sie przelac do Naczynia bo naczynie zaczopowane.

Cytuj:
Tu i teraz jak postrzegasz siebie ? jak czujesz ?

patrze na siebie Jego Oczami
Cytuj:
Jesteś doskonała i bezgrzeszna przed Bogiem ?

tak nauczał ap Paweł.
Cytuj:
Nie popełniasz grzechu ?

grzechem jest NIEWIARA.
Ja UWIERZYŁAM
Kto z Boga sie Urodził NIE GRZESZY.
Cytuj:
(przecież niema ani jednego kto byłby bez grzechu z wyjątkiem Jednego )

Oczywiście ,ze tak , oczywiśce ze wszyscy zgrzeszyli i sie splugawili ,ale...
Po to przyszedł i po to sie Narodził by zniweczyc dzieła szatana.
Jego Jedna OFIARA ZMIENIA WSZYSTKO .

Cytuj:
Jeżeli jesteś doskonała i bezgrzeszna to po co ci Meszijach ?

Bez NIEGO nie jest mozliwe by być DOSKONAŁYM - On to CZYNI nie człowiek.
Nie ma juz po co mi Mesjasz bo Stajemy sie JEDEN - jak powiedział Ap Paweł.
Oblubienica i Oblubieniec .

Cytuj:
1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały. wiec gdzie trafisz ?

Jesli nie uwierzycie POMRZECIE w grzechach swoich .... ja UWIERZYŁAM . :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 10 czerwca 2013, o 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Dragonar napisał(a):
Ewangelia w 14 punktach


Obrazek


Zła Nowina


1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały.


Odnośnie powyższego tekstu mam dwa pytania;
Pierwsze; to gdzie jest związek z niebem i piekłem jako miejscem do którego się trafia?
Drugie; jeśli do nieba to którego?
Dodam odnośnie mojego pytania ,że w judaizmie jest mowa o siedmiu niebach,a właściwie kręgach niebiańskich.O trzecim niebie wspomina apostoł Paweł w 2 liście do Koryntian 12;2
Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 11 czerwca 2013, o 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Najlepiej gdyby sam autor tematu odpowiedział na pytania , młody to człowiek ale jak widac ma własne przemyslenia.
Może sie odezwie i da odpowiedź ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 11 czerwca 2013, o 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2012, o 13:57
Posty: 3
noemi napisał(a):
Zaliczyłeś do złej nowiny to ,że do Nieba trafią tylko bezgrzeszni i DOSKONALI przed Bogiem?
Ależ to jest WSPANIAŁA ,CUDOWNA NOWINA ...

Przeciez Pan Jeszuah Mesjasz mówi - bądzcie DOSKONALI jak Ojciec wasz DOSKONAŁY JEST.
Czy mozna pragnąc czegoś więcej ,niz być jak Kochany Ojciec .? :)

Dla ludzi zbawionych i oczyszczonych w Chrystusie jest to oczywiście Dobra Nowina, lecz tekst "Ewangelia w 14 punktach" skierowany jest to osób jeszcze niezbawionych, stąd dla nich jest to zdecydowanie Zła Nowina ze względu na to, że nie posiadają sprawiedliwości od Pana. Dla nich konieczność bycia doskonałymi to jak wyrok śmierci.

efroni napisał(a):
A co z miłością nieobłudną Boga-Stwórcy i grzesznikami (egoistami) , czyli z nami wszystkimi ?

Odpowiedź jest dalej, jest nią plan Boży, który realizuje się w Jezusie, Jego śmierci na krzyżu oraz jej owocach. Punkt nr 1 Złej Nowiny ma zwrócić uwagę czytelnika na to, że Bóg żąda od człowieka doskonałości, nie jedynie dobrych intencji i "bycia dobrym" w światowym rozumieniu. Uczciwy, niechrześcijański czytelnik przyzna, że sam nie jest doskonały i potrzebuje przebaczenie, dlatego postanowi czytać dalej.

Cytuj:
Sama napisałaś "OBIETNICA" a czy ta obietnica nie dotyczy Królestwa Przyszłego (które już się staje) ?

Tu i teraz jak postrzegasz siebie ? jak czujesz ?
Jesteś doskonała i bezgrzeszna przed Bogiem ?
Nie popełniasz grzechu ?
(przecież niema ani jednego kto byłby bez grzechu z wyjątkiem Jednego )
Jeżeli jesteś doskonała i bezgrzeszna to po co ci Meszijach ?

1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały. wiec gdzie trafisz ?

Zawsze zapala mi sie lampka kontrolna z napisem "UWAŻAJ" gdy ktokolwiek
pisze lub mówi kategorycznie i zdecydowanie , że jest tak i tak , koniec , kropka ( jakby znal wszystkie tajemnice Boga )

Nie znam wszystkich tajemnic Boga, nigdy tak nie napisałem. Powtórzę - punkt tekstu, o który się spieramy, ma właśnie wskazać na potrzebę posiadania Zbawiciela, gdyż nikt nie jest sam z siebie doskonały i bezgrzeszny przed Bogiem. Chrześcijanie również sami z siebie tacy nie są, lecz z łaski przez wiarę przypisana jest im sprawiedliwość Chrystusa, Jego ofiara przykrywa ich grzechy, stąd wierzący ma prawo powiedzieć, że jest doskonały i bezgrzeszny przed Bogiem, lecz musi dodać głośno i wyraźnie: "W CHRYSTUSIE". Nie dzięki swoim staraniom, uczynkom, ale dzięki Niemu.

gapik napisał(a):
Odnośnie powyższego tekstu mam dwa pytania;
Pierwsze; to gdzie jest związek z niebem i piekłem jako miejscem do którego się trafia?
Drugie; jeśli do nieba to którego?
Dodam odnośnie mojego pytania ,że w judaizmie jest mowa o siedmiu niebach,a właściwie kręgach niebiańskich.O trzecim niebie wspomina apostoł Paweł w 2 liście do Koryntian 12;2
Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.

Pytanie pierwsze - przykro mi, ale niestety nie zrozumiem, co masz na myśli. Mógłbyś wyrazić się jaśniej?
Pytanie drugie - przez Niebo rozumiemy mieszkanie Boga, ponieważ szczęście w Niebie nie wynika z fizycznych uciech, lecz właśnie z obecności Stwórcy i możliwości bliskiego przebywania z Nim, cieszenia się blaskiem Jego chwały. Prawdą jest, że Paweł wspomina o tym, że istnieją trzy nieba. Istnieje kilka teorii, co do tego, z czym powinniśmy identyfikować pierwsze, drugie i trzecie niebo. Czy aby na pewno jest ich siedem? Nie wiem, zarówno Stary Testament, jak i Nowy Testament nie wspominają o tym, twierdzenie o istnieniu siedmiu okręgów niebieskich, o którym wspomniałeś, pochodzi zapewne z tradycji żydowskiej. Tradycja nas nie obowiązuje, w Słowie Bożym nie znajdziemy potwierdzenia istnienia aż siedmiu. Biblia mówi o trzech, aczkolwiek nie zaprzeczam, że może być ich więcej. Osobiście identyfikuję pierwsze niebo z atmosferą ziemską, drugie niebo z przestrzenią kosmiczną, zaś trzecie Niebo to według mnie mieszkanie Boga i siedziba aniołów i zbawionych, którzy umarli w ciele, ale w duchu żyją.

_________________
"my bowiem nie możemy nie mówić o tym, co widzieliśmy i słyszeliśmy."
(Dz 4:20 BW)


Ostatnio edytowano 11 czerwca 2013, o 16:21 przez Dragonar, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
:) Dragonar miło ,ze sie odezwałeś
.
Cytuj:
Dla ludzi zbawionych i oczyszczonych w Chrystusie jest to oczywiście Dobra Nowina, lecz tekst "Ewangelia w 14 punktach" skierowany jest to osób jeszcze niezbawionych, stąd dla nich jest to zdecydowanie Zła Nowina ze względu na to, że nie posiadają sprawiedliwości od Pana.
Dla nich konieczność bycia doskonałymi to jak wyrok śmierci.

Mysle ,że niewiele osób to pojmuje ponieważ o tym sie w Zborach kościołach NIEUCZY.
A jesli już cos sie mówi to , mówi sie tak ' Nikt nie bedzie DOSKONAŁY - nawet nie mysl,ze
bedziesz DOSKONAŁY "
Osobiscie słyszałam jak tez w ksążkach tzw ewangelizacyjnych można o tym przeczytać.

Ale zanim to słyszałam , nigdy o sobie bym nie powiedziałą ze jestem DOSKONAŁA
odpowiadałam 'Co ja DOSKONAŁA ? NIGDY !"
Zastanawiam sie skad takie przekonanie tkwiło we mnie ?
A jesli ja tak myslałąm to dlaczego inni mają myslec inaczej ?
.
Temat o byciu DOSKONAŁYM
zawsze budzi drwiny ,smiech, ironie itp
viewtopic.php?f=13&t=37

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 12 czerwca 2013, o 16:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Cytuj:
Nie znam wszystkich tajemnic Boga, nigdy tak nie napisałem. Powtórzę - punkt tekstu, o który się spieramy, ma właśnie wskazać na potrzebę posiadania Zbawiciela, gdyż nikt nie jest sam z siebie doskonały i bezgrzeszny przed Bogiem. Chrześcijanie również sami z siebie tacy nie są, lecz z łaski przez wiarę przypisana jest im sprawiedliwość Chrystusa, Jego ofiara przykrywa ich grzechy, stąd wierzący ma prawo powiedzieć, że jest doskonały i bezgrzeszny przed Bogiem, lecz musi dodać głośno i wyraźnie: "W CHRYSTUSIE". Nie dzięki swoim staraniom, uczynkom, ale dzięki Niemu.


"posiadania Zbawiciela"- dokładnie .
Na obrazie Guernica człowiek w niemym geście rozpaczy , cierpienia wznosi obie ręce i twarz do nieba.
Taka powinna być nasza modlitwa , rozpaczliwa , gdy tylko to pozostalo ,gdy mam już świadomość że nikt i nic mi nie jest w stanie pomóc , gdy mam dość tego chlewa , zwierzęcych pożądań , instynktów , gnoju , smrodu jakim JA jestem .
Wtedy , jako odpowiedź na taką modlitwę , w tej stajni , w żłobie rodzi sie we mnie ( to Boży dar ) pragnienie wybawienia z tego stanu , to pragnienie to mój Zbawiciel , wybawca .

"W CHRYSTUSIE". Nie dzięki swoim staraniom, uczynkom, ale dzięki Niemu. dokładnie

Gdy to pragnienie wybawienia z tego podlego stanu dotyczy nie tylko mnie ale i innych
to wtedy przychodzi z Nieba szczególna moc i siła zwana Meszijach (Chrystus) która pozwala wziąć odpowiedzialność za cały świat .

"Nie znam wszystkich tajemnic Boga, nigdy tak nie napisałem." a ja nie pisałem tego do ciebie ale do autora tego punktu .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 13 czerwca 2013, o 11:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
efroni napisał(a):


"posiadania Zbawiciela"- dokładnie .
Na obrazie Guernica człowiek w niemym geście rozpaczy , cierpienia wznosi obie ręce i twarz do nieba.
Taka powinna być nasza modlitwa , rozpaczliwa , gdy tylko to pozostalo ,gdy mam już świadomość że nikt i nic mi nie jest w stanie pomóc , gdy mam dość tego chlewa , zwierzęcych pożądań , instynktów , gnoju , smrodu jakim JA jestem .
Wtedy , jako odpowiedź na taką modlitwę , w tej stajni , w żłobie rodzi sie we mnie ( to Boży dar ) pragnienie wybawienia z tego stanu , to pragnienie to mój Zbawiciel , wybawca .


Dobrze jesli zna sie to z własnego doświadczenia jeśli samemu przeżyło sie taki beznadziejny stan .Wtedy moze jeszcze nawet o tym nie wiedząc , cos sie zmienia wewnatrz i to sie zauważa ,ze cos jest nie tak - jak było ,ale nie wie sie co .

Cytuj:
"W CHRYSTUSIE". Nie dzięki swoim staraniom, uczynkom, ale dzięki Niemu. dokładnie

Gdy to pragnienie wybawienia z tego podlego stanu dotyczy nie tylko mnie ale i innych
to wtedy przychodzi z Nieba szczególna moc i siła zwana Meszijach (Chrystus) która pozwala wziąć odpowiedzialność za cały świat .

.
Niestety uważa sie ze uczynki są podstawa ze jakieś starania ,zabiegi ...
Siła Masziach to Duch IHVH - Duch Święty ,który sprawia w nas i chcenie i wykonanie.

Cytuj:
"Nie znam wszystkich tajemnic Boga, nigdy tak nie napisałem." a ja nie pisałem tego do ciebie ale do autora tego punktu .


autorem jest własnie Dragonar - ja tylko zacytowałam :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ewangelia w 14 punktach
 Post Napisane: 13 czerwca 2013, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
efroni napisał(a):
Sama napisałaś "OBIETNICA" a czy ta obietnica nie dotyczy Królestwa Przyszłego (które już się staje) ?

Tu i teraz jak postrzegasz siebie ? jak czujesz ?
Jesteś doskonała i bezgrzeszna przed Bogiem ?
Nie popełniasz grzechu ?
(przecież niema ani jednego kto byłby bez grzechu z wyjątkiem Jednego )
Jeżeli jesteś doskonała i bezgrzeszna to po co ci Meszijach ?

1. Do Nieba mogą trafić tylko ludzie bezgrzeszni i doskonali przed Bogiem, a każdy, kto popełnia grzech, nie jest doskonały. wiec gdzie trafisz ?

Zawsze zapala mi sie lampka kontrolna z napisem "UWAŻAJ" gdy ktokolwiek
pisze lub mówi kategorycznie i zdecydowanie , że jest tak i tak , koniec , kropka ( jakby znal wszystkie tajemnice Boga )

Przytoczę to ponownie .
Wiesz przychodzi taki moment ze musisz być kategoryczny ,zdecydowany .
A jesli takim można byc w tym swiecie upodlenia to co dopiero jesli WIEM ZE JESTEM
W JESZUAH MESJASZU.
Wiem kim byłam jak żyłam i jak myslałam i wiem Jak On mnie zmieniał a nie ja siebie.
Nic sobie nie zawdzeczam , wszystko co mam ,to Jego Dzieło Jego Obraz ..
Pytasz gdzie trafie - jeszcze raz powiem ,Ja Juz JESTEM W NIM ..
Jestem Wolna od NIEBYCIA ....
Dragonar chyba na ten post odpowiedział ...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 czerwca 2013, o 11:28 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL