Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 11:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Musimy powiedziec jasno, ze nie zajmujemy sie tu lesbijkami i homoseksualistami i ich zwiazkami "poblogoslawionymi" przez kogos czy tez nie.

Wiadomo ze Slowa Bozego, ze takie zwiazki sa obrzydliwoscia w Oczach Bozych i grzechem. Niewazne jak bardzo sie takie osoby "kochaja".

To napewno nie jest wola Boza. To jest jasne ! Tacy powinni skonczyc taki zwiazek.

ale on nie mowil tylko o lesbijkach i homoseksualistach, mowil jeszcze o dziewczynkach wSyrii i ich malzenstwach, ale na tym tez nie znam sie za bardzo, w jaki sposob sa one zawierane, bo moze sa przymuszane do malzenstwa ?

Chodzi mi o normalne malzenstwo mezczyzny i kobiety, bo tak zrozumialam, ze twierdzil, ze takie tez moga byc wbrew woli Boga/chybieniem celu/ grzechem i ze pokuta bedzie rozwod.

Jesli Bog laczy jedynie malzenstwa wierzacych ludzi, to dlaczego inne malzenstwa , rowniez te "wbrew woli Bozej" maja dzieci, ktore sa darem od Pana, i ktore tez czesto sa dobrymi malzenstwami kieryjacymi sie sumieniem i Bozymi zasadami.

Zdarza sie nie raz, ze osoba wierzaca poslubia osobe niewierzaca. Co powinna zrobic ? rozwiesc sie ? Ok wogole nie powinna wchodzic w taki zwiazek, ale jesli to zrobila - czy nie ma juz dla niej przebaczenia ? czy jedynie jesli sie rozwiedzie ? bo to niby bedzie pokuta
a jesli sa juz dzieci ? czy tez nalezy sie rozwiesc i zyc oddzielnie ?

W naszym zborze jest dosc mlody Brat, ktory jest juz po rozwodzie z osoba niewierzaca. ktorych malzenstwo bardzo burzliwe szybko sie rozpadlo zanim pojawily sie dzieci. Tu problem jakby rozwiazal sie sam choc nie wiem jak to dokladnie bylo zalatwiane wszystko.

Ale czesto zdarza sie, ze wierzaca osoba poslubia niewierzaca. Nie powinna tego zrobic, ale tak sie zdarza nie raz.
Nasza pastorowa np. poslubila niewierzacego mezczyzne, nie wiedziala biedna w co sie pakuje, bo on byl gangsterem i przezyla z nim pieklo, ale ona sie z nnim nie rozwiodla tylko sie modlila , teraz on jest pastorem.

Wynika z tego, ze malzenstwo wbrew woli Bozej stalo sie Bozym.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 11:49 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 11:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Slyszalam tez o takim przypadku, ze wierzace malzenstwo doszlo do wniosku, ze to malzenstwo ich nie jest wola Boza, bo zona meza nie pociagala i byc moze odwrotnie, wiec sie rozwiedli i weszli w ponowne zwiazki.... ( chyba teraz sa szczesliwi w tych nowych zwiazkach)

Totalne zamieszanie;


aaa, ten mlody pastor jeszcze mowil, ze jak nie ma wspolzycia seksualnego to zwiazek malzenski nie istnieje ...
no to moze jak ludzie sie zestarzeja i sa schorowani tak, ze nie moga to znaczy, ze juz malzenstwem nie sa ? hmmm :roll:

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 12:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
no moze nie musza byc nawet starzy, ale schorowani sparalizowani, w spiaczce np. itp. czy nie sa juz malzenstwem , bo nie prowadza wspolzycia seksulanego,

wychodzi nam bardzo plytkie pojmowanie tego czym jest malzenstwo ...
.... a nawet wspolzycie ....

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 14:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
On mowi ,ze za małzenstwo uwaane jest tylko to co Bóg sam złaczył
a nie kazde złaczenie przez ksiedzapastora imma rabina popa itp

Wiem to od lat ze wiele anawet wiekszosc tzw małzenst wOCZACH Boga
wcale niesa małzenstwem.
Oczywiscie ze tkie myslenie nie przychodzi nam do głowy bo idziemy własnymi drogami
i wiemy ze sa małzenstwa polityczne i małzenstwa biznesu z miłosci i nazłosc
Wszystko to nazywamy małzenstwem bo wzieli tzw slub .
takiimam machomet bierze sobie zone 6-8 letnia na jedna noc .
osisuja jakąs umowe ten płaci pieniadze ikorzysta zerujc energetycznie na dziecku.
apPaweł nigdy nie nuczał tego co nauczaja denominacje zwatykanem.


MOZE tak bycze wierzacy chca wykorzystac okazje ale jasietakim nie interesuje
tak jak mówi ten pastor kazda sprawa jest indywidualna .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 15:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
no niestety, ja uwazam, ze raczej nasz zacny Smok Wawelski ma tutaj racje, wiec zacytuje jego wypowiedz;

"Każde małżeństwo zawarte publicznie i przypieczętowane wspólnym życiem (złączyli się i stali się jednym ciałem [I Mojż. 2:24]) jest ważne w oczach Boga. Małżeństwa ateistów, deistów, komunistów, hinduistów, muzułmanów, Lapończyków, Pigmejów, Aborygenów i innych są ważne przed Bogiem. Inaczej byłyby takie sytuacje, że człowiek po nawróceniu miałby furtkę do "wymiany na inny model" w sensie małżeńskim. "

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 16:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
"A co do ślubu... Mnie Pismo przekonuje, że mamy być posłuszni władzy. A władza w Polsce i podobnych krajach mówi, że jeśli chcesz pojąć kobietę za żonę i tworzyć z nią małżeństwo, to musisz stanąć przed urzędnikiem stanu cywilnego. Tak jest w Polsce. Jako wierzący wiemy, że powinni być świadkowie takiego ślubu, w tym najważniejsza osoba - Bóg. Wiemy z Pisma, że to Bóg łączy męża i żonę (Ew. Mat. 19:6), co wg mnie absolutnie nie stoi w sprzeczności z urzędem stanu cywilnego i prawem obowiązującym w Polsce.

Czy zatem żyjąc w takim kraju jak Polska, wiedząc jakie są tutaj reguły zwierania małżeństwa, możemy praktykować coś zupełnie innego? W moim przekonaniu nie. Inaczej sprawa wygląda w innych częściach świata, gdzie np. żyje sobie plemię w dżungli i ślubów cywilnych nie ma, ale są inne, niepisane reguły, po spełnieniu których cała społeczność uważa daną parę za małżeństwo. "

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
"Każde małżeństwo zawarte publicznie i przypieczętowane wspólnym życiem (złączyli się i stali się jednym ciałem [I Mojż. 2:24]) jest ważne w oczach Boga.
Małżeństwa ateistów, deistów, komunistów, hinduistów, muzułmanów, Lapończyków, Pigmejów, Aborygenów i innych są ważne przed Bogiem.
Inaczej byłyby takie sytuacje, że człowiek po nawróceniu miałby furtkę do "wymiany na inny model" w sensie małżeńskim

NIE!
oni maja kemosza marduka itp niech smok nie miesza do tego YHVH
nawet Israel poszedł za innymi upadłymi bogami i wziałsobie poganki
Jak to zostało nazwane ze dopuscili sie w oczach YHVH
A ,co wspólnego ma Bóg Israela z innymi bogami upadłymi ,czy YHVH zakazujac Israelowi by Izrael brał sobie poganskie kobiety za żony nie wiedział dlaczego akazue?
Czynie powiedział ,ze odwróca ich serca odYHVH izwróca do ich bogów ?
Pamietajmy,ze mówi to DUCH mesjasza -list Piotra

Czy YHVH ustanawiał im prawo pouczenia ?
Smok jest własnie z tych cow tej sprawie błednie nauczają i zdecyduj
albo myli sie Smok albo Ezdrasz.

Haremy sa taka wymiana na inny model pod pozorem praworządnosci.

Ten pastor nie powiedziałze mozna sobie wymieniac dla widzimisie albo bo
wpadł ktos w oko mówi i daje przyklad maltretownia kobiet jedna miała poznnie ze
mauciekac inna ze mimo wszystko ma zostac i maz sie nawrócił.

Pewien pator był bardzo przeciwny rozwodom nawet jesli mz znecałsie nad ona
uwazałzze ma cierpiec i trwac.
Az do czasu kiedy jego córka wpadła w małeznstwo sadystyczne maz bił i bił
wtedy zrozumiał,ze to nie jest małzenstwo ze tak byc nie moze i poparł rozwód.

W tamtej kultórze ,zona nie miała nic do gadania to mąz decydował czy ja oddali
i wezmie sobie inna, czy bedzie zjedna .
Przeiez onimieli zawsze jakas na boku niby nałoznica ,słuząca gosposia naplebanii
itp.


Nie moze tez byc tak ,ze dla kaprysu powie - taka jest wola Boza .

tu modele małzenstw w biblii
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/For ... s39-51.pdf
...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 23 marca 2018, o 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka napisał(a):
"A co do ślubu... Mnie Pismo przekonuje, że mamy być posłuszni władzy. A władza w Polsce i podobnych krajach mówi, że jeśli chcesz pojąć kobietę za żonę i tworzyć z nią małżeństwo, to musisz stanąć przed urzędnikiem stanu cywilnego. Tak jest w Polsce. Jako wierzący wiemy, że powinni być świadkowie takiego ślubu, w tym najważniejsza osoba - Bóg. Wiemy z Pisma, że to Bóg łączy męża i żonę (Ew. Mat. 19:6), co wg mnie absolutnie nie stoi w sprzeczności z urzędem stanu cywilnego i prawem obowiązującym w Polsce.

Czy zatem żyjąc w takim kraju jak Polska, wiedząc jakie są tutaj reguły zwierania małżeństwa, możemy praktykować coś zupełnie innego?
W moim przekonaniu nie.
Inaczej sprawa wygląda w innych częściach świata, gdzie np. żyje sobie plemię w dżungli i ślubów cywilnych nie ma, ale są inne, niepisane reguły, po spełnieniu których cała społeczność uważa daną parę za małżeństwo. "


A,co to ma wspólnego z władza z posłuszenstwem ? jesli tak to powinnikarac rozwodników i cudzołozników .
W biblii karali kobiety a mezczyzna pukał jak dziecioł drzewo i nie było a moze inadal nie ma
na takiego bata .
A kochankowie maja się dobrze i w polsce i poza .
co do slubu slubowania to takiej formuły w bibliinie ma bo nie bierze sie slubu
a slubuje .
Podpisanie formalnosci jest potrzebne jesli chodzi o mjatek o ziemie bo np
jak udowodni ktos ze to jej maz czy zona czy pokazuje akt małzenski zpodpisem
urzednika popa rabina ksiedza pastora ?
Nie.
to meżczyzna mówi to moja zona -to on decyduje podobnie jak Abraham powiedział
ze Sara nie jest jego żona.
W tym najwazniejsze jest współzycie to sie liczy i ta sfere powinno sie chronic.

Wspomniałas czy jak ktos sparalizowany czy stary to juz nie sa małzenstwem
Jemu nie oto chodziło,ale wiesz ,ze wkrk moznuniewznic małzenstwojesli nie
doszło do SKONSUMOWANIA ---owocu? :D:
Jak nie zjedli moga sie rozejsc jakby slubu nie było bo sie nie liczy .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 00:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Cytuj:
Czy YHVH ustanawiał im prawo pouczenia ?
Smok jest własnie z tych cow tej sprawie błednie nauczają i zdecyduj
albo myli sie Smok albo Ezdrasz.


a jednak Pan Jezus do Samarytanki powiedzial; "dobrze powiedzialas , mialas bowiem pieciu mezow" , gdy ona powiedziala, ze nie ma meza i przyznal jej racje , ze ten z ktorym jest teraz nie jest jej mezem.
Dlaczego wiec uznal 5 pierwszych jej mezow, a ostatniego nie uznal za jej meza ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 06:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Otóz to ,dlaczego uznał pięciu za mężów a ostatniego nie uznał za męża ,czy
niedopełnili tego co z poprzednimi ?

Raczej dopełnili bo społeczenstwo by jej nie darowało ,zatem dlaczego nie uznał?
Moze był poganinem ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 09:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ona tez byla poganka, przeciez byla Samarytanka... :D:

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 09:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Samarytanie to poganie a kogo czcili jakiego Boga na jakiej Gorze ?
Ciekawe zeczekala na Moszija Mesjasza co wiecej rozpoznała Go.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 15:57 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
Samarytanie to poganie a kogo czcili jakiego Boga na jakiej Gorze ?
Ciekawe zeczekala na Moszija Mesjasza co wiecej rozpoznała Go.


ona tam przyszla nabrac wody, a nie zaczekac na Mesjasza .
To raczej Mesjasz czekal na nia;

5.Przybył więc do miasta samarytańskiego, zwanego Sychar, blisko pola, które Jakub dał swemu synowi Józefowi.
6.A była tam studnia Jakuba. Jezus więc, zmęczony podróżą, usiadł sobie przy studni; było to około szóstej godziny.
7.Wtem przyszła niewiasta samarytańska, aby nabrać wody. Jezus rzekł do niej: Daj mi pić!



Mowisz, ze rozpoznala Go nazywajac Go Zydem ? , a to Ciekawe !
Wszystkim innym twierdzacym, ze Pan Jezus Chrystusa byl Zydem, poniewaz BYL ZYDEM wmawiasz, ze Go nie poznali.

9.Wtedy niewiasta samarytańska rzekła do niego: Jakże Ty, będąc Żydem, prosisz mnie, Samarytankę, o wodę? (Żydzi bowiem nie obcują z Samarytanami).
10.Odpowiadając jej Jezus, rzekł do niej: Gdybyś znała dar Boży i tego, który mówi do ciebie: Daj mi pić, wtedy sama prosiłabyś go i dałby ci wody żywej.
11.Mówi do niego: Panie, nie masz nawet czerpaka, a studnia jest głęboka; skądże więc masz tę wodę żywą?
12.Czy może Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię i sam z niej pił, i synowie jego, i trzody jego?





19.Rzekła mu niewiasta: Panie, widzę, żeś prorok.

20.Ojcowie nasi na tej górze oddawali Bogu cześć; wy zaś mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy Bogu cześć oddawać.

21.Rzekł jej Jezus: Niewiasto wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu.

22.Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów.

23.Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.

24.Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

25.Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesjasz (to znaczy Chrystus); gdy On przyjdzie, wszystko nam oznajmi.

26.Rzekł jej Jezus: Ja, który mówię z tobą, jestem nim.




Wszystko Ci sie kochana miesza ....

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MAŁŻENSTWO -Rozwód i małżeństwo
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka czy tak trudno mnie zrozumiec w tym co pisze?


Cytuj:
ona tam przyszla nabrac wody, a nie zaczekac na Mesjasza .
To raczej Mesjasz czekal na nia;

przyszła powode ale
CZEKAŁA na przyjscie Mesjasza

Israel czeka na Mesjasza i niekoniecznie przy studni
ale czekaja tak i Samarytanie czekali.


Cytuj:
Mowisz, ze rozpoznala Go nazywajac Go Zydem ? , a to Ciekawe !
Wszystkim innym twierdzacym, ze Pan Jezus Chrystusa byl Zydem, poniewaz BYL ZYDEM wmawiasz, ze Go nie poznali.

Gdzie ja napisałam ze rozpoznała Go nazywajac Zydem
Zydem NIE BYŁ ale za zyda był uwazanyprzeciez nie za greka

napisałam
Cytuj:
Cytuj
Samarytanie to poganie a kogo czcili jakiego Boga na jakiej Gorze ?
Ciekawe ze czekala na Moszija Mesjasza co wiecej rozpoznała Go




25.Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesjasz (to znaczy Chrystus); gdy On przyjdzie, wszystko nam oznajmi.
Wiedziała wiec tez czekała nie znajac dnia ani godziny kiedy przyjdzie
Ontez Samsie jej przedstwił ze jest Mesjaszem

28 Kobieta zaś zostawiła swój dzban i odeszła do miasta. I mówiła tam ludziom: 29 «Pójdźcie, zobaczcie człowieka, który mi powiedział wszystko, co uczyniłam: Czyż On nie jest Mesjaszem?»

Rozpoznała Go nie watpiła
Cytuj:
Wszystko Ci sie kochana miesza ....


Nic mi sie nie miesza

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 marca 2018, o 17:26 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL