Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 5 stycznia 2014, o 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
Kolejnym fatalnym wkładem Chryzostoma w rozwój chrześcijańskiego antysemityzmu było zrzucenie na naród żydowski odpowiedzialności za zabicie Chrystusa.

Nadano wówczas Żydom miano ,,zabójców Chrystusa”, i tak też byli oni przez kolejne szesnaście stuleci określani przez antysemitów.
Przypatrzmy się korzeniom tego określenia, ale tylko po to, aby nigdy się nim nie posługiwać.
Aby usprawiedliwić używanie takiego określenia , cytowano
Ewangelię Mateusza 27,25, gdzie Żydzi uznają swą zbiorową odpowiedzialność za ukrzyżowanie Chrystusa ,,A cały lud, odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze”.

Po pierwsze, odpowiedzialność całego narodu przez wszystkie pokolenia nie może być ustanawiana na podstawie słów grupy osób.
Wypowiadały się one w swoim imieniu, nie zaś w imieniu całego Izraela.

Po drugie, nawet jeśli byli winni śmierci Jezusa przez współudział, to w równej mierze są za nią odpowiedzialni ludzie pochodzenia nieżydowskiego: wyrok wykonali żołnierze rzymscy, przybijając Jezusa gwoździami do krzyża i stawiając krzyż.

Jeśli uznamy, że nie wszyscy poganie ponoszą odpowiedzialność, to według tej filozofii powinni być do niej pociągnięci przynajmniej wszyscy Rzymianie!
Widać zatem, jak niedorzeczny jest to argument.

Po trzecie, wolą samego Jezusa było pójście na krzyż za grzechy wszystkich ludzi.
To nasze zatem grzechy przybiły Go do krzyża, a nie żydowski tłum czy rzymskie wojsko.

Po czwarte, zanim Jezus umarł powiedział:
"Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą co czynią”.
(Łk. 23,34).
Skoro Jezus przebaczył zarówno Żydom jak i Rzymianom którzy brali udział w Jego ukrzyżowaniu, to kimże jesteśmy my, aby postąpić inaczej?

Po dzień dzisiejszy słyszy się skowa antysemityzmu wśród ludzi mieniący się chrześcijanami ,jak to gardzi się wręcz brzydzi narodem Żydowskim,obarczając go za wszelkie zło,które dzieje się na ich ziemi,choć zajętymi w 77% parez Arabów.

Pragnę dodać,że to MY WSZYSCY -LUDZIE GO ZABILIŚMY,nasz grzechy Go tam zaniosły na ten krzyż,i wszyscy ponosimy odpowiedzialność za ukrzyżowanie Jezusa.
Choć tak właściwie to Jezus sam z własnej woli poszedł za nas na ten haniebny krzyż,gdyż nie było innego wyjścia,abyśmy mogli być zbawienie,to z miłości do nas Bóg nas tak umiłował że oddał za nas własnego Jednorodzonego Syna,nie było innego wyjścia,bo nasze składanie ofiar,nie były wystarczające aby nas oczyścić z naszych grzechów,

.Dopiero ofiara Jezusa Chrystusa była tą doskonałą ofiarą,którą Bóg przyjął i uznał za wystarczającą,dziś już nie musimy składać krwawych ofiar,bo raz na zawsze została już ona złożona.
A dzięki temu że to naród Żydowski wydał Jezusa na ukrzyżowanie,ktoś to musiał uczynić,a Rzymianie ukrzyżowali Go,My poganie ,zostaliśmy wszczepieni w to drzewo oliwne i mamy takie samo prawo dostępu do Boga jak i Żydzi, czyli nawróconych pogan, którzy oddali życie Jezusowi.
Rzym. 11:24-27 :
"24.Bo jeżeli ty (poganin), odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą (Żydzi).
25.A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, [b]odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26.I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel.I odwróci bezbożność od Jakuba.
27.A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich."

Lecz pamiętajmy że to Izrael jest tym narodem i ludem umiłowanym przez Boga,
Rzym. 11:1-2.29
.
"Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?
Bynajmniej.
Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył (...) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże."

.
Więc radziła bym nie wydawać pochopnie osądów pod adresem Żydów,
bo kto będzie Go przeklinał to i Bóg go ukarał, ,a kto mu będzie błogosławił,to i temu Bóg będzie też błogosławił ,gdyż przeklinając Izrael dotykamy się samej źrenicy Boga.
Zach.2:12:
"Tak mówi Pan Zastępów Przesławny,...:Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka”


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 stycznia 2014, o 16:42 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów za zabicie Chrystus
 Post Napisane: 5 stycznia 2014, o 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To przekonanie nadal jest w umysłach ludzi i niestety jest to częśc tego wydarzenia.
To do nich zapowiadał Duch Mesjasz przez usta Proroka Zachariasza .

Wtedy ujrzą KOGO PRZEBILI ...
Stanie sie to dopiero wtedy kiedy zostanie WYLANY na Israela Duch Łaski i Błagania.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zżucenie odpowiedzialności na Żydów za zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 5 stycznia 2014, o 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
Ja też byłam wychowywana w tym przekonaniu,jednak gdy przyszło zrozumienie,Duch Boży objawił że to moje i całej ludzkości grzechy tam Go zaprowadzili na ten krzyż,wtedy zrozumiałam i wiem ze Izrael nie został odtrącony na zawsze ,tylko na krótki czas, do czasu aż ostań poganin wejdzie drzwi łaski się zamkną,jak w arce Izrael wryci do łask i On zdadzą sobie sprawę ze to ten Jezus którego ukrzyżowali był tym oczekiwanym Mesjaszem,którego oczekuja.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zżucenie odpowiedzialności na Żydów za zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 6 stycznia 2014, o 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Zgadzam się z tym co pisze wiolka

…..wszyscy przyczyniliśmy się do jego śmierci , wszyscy , nie ma nikogo kto jest bez grzechu i wszyscy skazaliśmy go na cierpienia .

Wcześniej Nabuchodonozor ,Cyrus , Faraon , potem Judasz , Piłat ,Kajfasz wszyscy oni ,i my oczywiście , byli i jesteśmy gliną w ręku Wszechmocnego.
Nie osądzam nikogo .
Osadzanie , obwinianie Żydów o śmierć Jezusa jest bez sensu bo ono sugeruje , że jesteśmy bez winy , że jesteśmy lepsi , że to oni , że tojacyś ktosie są be , a to nie-prawda , a co by było z nami gdyby nie poświęcenie , ofiara i śmierć Jezusa ????

Boleję że Sprawiedliwy cierpiał , ale i raduje się moja dusza ,bo teraz , będąc w Chrystusie stoję w nim , przez wiarę , po prawicy Tronu Bożego . Z najniższego ze stworzeń Bożych , z prochu ziemi , ze stworzenia z gliny zostałem przez Wszechmocnego i jego Chrystusa wyniesiony nad wszystkie stworzenia Boże , nawet nad Synów Światłości , ja , człowiek z gliny, proch ziemi ,najpodlejszy ze stworzeń duchowych !

Czy to nie wspaniałe !?

Czy to by się stało , gdyby jakiś element tej misternej układanki zawiódł ?

Gdybym urodził się w tamtym czasie jako Judasz to nie postąpiłbym inaczej , gdybym stał tam na dziedzińcu jako Żyd też bym krzyczał „ukrzyżuj go !” gdyż Słowo Boże musi być wypełnione co do joty .

Dzięki niech będą Bogu Wszechmocnemu , że urodziłem się tu i teraz .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zżucenie odpowiedzialności na Żydów za zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 6 stycznia 2014, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
A ja powiem może cos innego , można powiedzieć ze My wszyscy podawalismy gwoździe tak ?
Ale przeciez Nie wszycy nie każdy kto był tam Jehudim ,krzyczał "Ukrzyżuj Go".

Na pewno nie wołały NIEWIASTY serce im krwawiło patrząc na to co sie dzieje.
Na pewno Miriam nie wołała.


Nie mozna tak mówic bo napewno nie wołali Jego uczniowie ,bez wzgledu na to ilu ich tam było.

Zatem i ja sie zastanawiam Wołałam ? czy Nie Wołałam ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 6 stycznia 2014, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
To nasze grzechy zaprowadziły Jezusa na krzyż.Nie ważne czy wołałam ,czy nie wołałam,nie było innego wyjścia,sami nie byliśmy w stanie się usprawiedliwić ,oczyścić-ZBAWIĆ,tylko mógł to uczynić ktoś ,kto był bez grzechy ŚWIĘTY,a tylko Syn Bozy mógł tego dokonać,i dokonał tego z miłości do nas,Sam poszedł dobrowolnie oddał Swoje święte życie abym JA czy TY moglibyśmy być oczyszczeni.Nie było innego wyjścia,gdyż my jesteśmy grzeszni nasze ofiary nie przynosiły rezultatu i tak umieraliśmy w grzechu i szliśmy do Hadesu,teraz gdy ofiara została złożona raz na zawsze,Teraz tylko wystarczy żyć Słowem,wypełniając Wolę Ojca.a będziesz zbawiony.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 6 stycznia 2014, o 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
noemi , wszyscy zgrzeszyli w Adamie, wszyscy , nie ma wyjątków .

Wszyscy zgrzeszyli w Adamie i są usprawiedliwieni w drugim Adamie , wszyscy ,
nie ma wyjątków .

Bój sie toczy o grzeszników czyli o wszystkich a nie o to kto krzyczał .

Jeżeli ktoś jest poza dziełem Zbawienia to co z nim będzie ?
Czy jest ktoś taki ?
Miriam ???

Co by było z nami , grzesznikami gdyby nie poświęcenie , ofiara i śmierć Jezusa ??
Jest ktoś wśród grzeszników bez grzechu ??? - więc niech rzuca kamieniami .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
Efroni...:) oczywiście ,że wszyscy, zgrzeszyli i wszyscy są usprawiedliwieni,Lecz spójrz co dalej mówi Słowo,nie możemy trzymać się tylko tego jedynego wyrazu WSZYSCY.gdyż wyraźnie nam mówi Jezus:
"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios;. lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." (Mt 7:21).
I co ,czy tu mówi o wszystkich?
MUSISZ WYPEŁNIAĆ WOLE OJCA,ABY BYĆ ZBAWIONYM.
To jest tylko jeden przykład z bardzo wielu przykładów,które mówi nam ,kto będzie zbawiony.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Efroni - wszyscy zgrzeszyli i brak im Chwały Bożej , ale nie wszyscy wołali
Ukrzyżuj Go.
Czy to ma jakies znaczenie ?
Chyba takie ,ze i w tamtym Czasie byli już tacy, którzy byli przeznaczeni do Zbawienia.
Byli w Drugim Adamie przez wiarę przez oczyszczenie Słowem.

--- Wyście juz czyści dla Słowa ,które wam Głosiłem ---
Tak ,ze zgadzam sie z toba i w sprawie drugiego Adama i bycia poza dziełem Zbawienia.

Istotne jest bycie w Mesjaszu jako Nowe Stworzenie bo kto jest W Mesjaszu - Nowym jest
czyli otrzymał Naturę Boga .

Ja nie wiem czy krzyczałam Ukrzyżuj Go .
Miriam nie krzyczała chyba ze z bólu ,patrząc co sie dzieje a miecz przeszywał jej serce.
Kiedy sie Rodzisz z Boga przestajesz byc grzesznikiem.
A dokładniej kiedy umierasz w Nim i wstajesz z Nim ku Życiu.

Dzieło Zbawienia jest bardzo wazne i oby Jehudim to zrozumieli bo Czas pogan dobiega konca.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 11:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
wiolka a Wola Ojca jest .... Poznac prawde czy tak ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
Wola Ojca jest zapisana w Biblii,a którą Jezus nam w bardzo prosty i zrozumiały sposób objawił.Życie tym Słowem,to jest WOLĄ OJCA,

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Wszyscy zgrzeszyli i wszyscy są usprawiedliwieni ,
oczywiste jest i to że nie wszyscy wybierają mesjanizm jako drogę zbawienia ,
ale oczywistym , przynajmniej dla mnie , jest że dla grzeszników ,
czyli wszystkich , nie ma innej drogi niż mesjanizm .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrystusa
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wszyscy zgrzeszyli wszyscy usprawiedliwieni ,ale zobacz mimo tego każdy indywidualnie
musi przyjąc -Przyjąć lub inaczej Uwierzyc ,ze Ten Jeszuah Ukrzyzowany - nie inny ...
Nie wiem czy mesjanizm ale napewno Jeszuah Mesjasza który jest Drogą .

ps
Efroni gdzie znajde wpis na temat tego ze co widze u kogos to jest we mnie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 7 stycznia 2014, o 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
efroni. czy Ty w ogóle znasz Boże Słowo?
Bo wydaje mi się że raczej nie,gdybyś je znał to wiedziałbyś że NIE WSZYSCY BĘDĄ ZBAWIENI,TYLKO CI KTÓRZY PEŁNĄ WOLE OJCA
,Musisz zerwać z grzechem,to jak żyłeś do tej pory ma iść na ten krzyż,
np.chodziłem po pubach już nie chodzę,piłę,nie pije,kradłem nie kradnę,jestem homoseksualista,zrywam z tym grzechem,prostytutka,już nie jest prostytutka,
bluźniłem już nie jestem bluźniercą,byłem bałwochwalca(obrazy ,figury podobizn "świętych",kult maryjny) już nie jestem bałwochwalcą,itd.,itd....
Twoje życie się zmienia,teraz już nie żyjesz la siebie,ale dla Jezusa,POKUTUJESZ ,ZRYWASZ Z GRZECHEM,UŚWIĘCASZ SIĘ.
To dawne grzeszne życie zostaje utopione podczas gdy zawierasz z Bogiem przymierze poprzez chrzest wodny,,ten stary człowiek,tam zostaje pogrzebany w tej wodzie,a wychodzi NOWE STWORZENIE,,które będzie prowadził Duch Święty,dostałeś ŚNIEŻNĄ BIAŁĄ SZATĘ od Jezusa i ona musi być tak czysta do końca twego życia tu na ziemi,
jak ją otrzymałeś od Mistrza,gdyż już nie grzeszysz,
to jest ten krzyż który będziesz niósł do końca swoich dni na tej ziemi,bo szatan nie oszczędzi ci pocisków,on będzie Cię stale atakował gdyż stracił Cie,A ty musisz być czujnym ,aby nie dać się jemu zwieść,to jest walka każdego dnia,i nawet w nocy,
kiedy Ty spisz ,diabeł nie śpi on knuje jakby Cię odzyskać powrotem.
WIĘC NIE WSZYSCY BĘDĄ ZBAWIENI,powiedz co to była by za sprawiedliwość Boża,gdyby Bóg wszystkich zbawił?
podam Ci przykład, np WEZMĘ TYLKO CIEBIE I SIEBIE nie będę daleko szukać na nas podam przykład ,a więc :)
TY - pokutujesz,za swoje grzechy ,przyznajesz że bez Jezus jesteś nic nie wart,i tylko On może Ci pomóc,
żyjesz tak jak nakazuje Ci Pan,ZRYWASZ Z GRZECHEM ,wypełniasz wole Jego która jest zapisana w Słowie Bożym-UŚWIĘCASZ SIĘ
a teraz JA -żyje jak mi się podoba,,robię to co ja chce,bo wiem że będę zbawiona bo jest napisane że wszyscy będą zbawieni,więc ,po co ma się męczyć i rezygnować z tego doczesnego świat ,
to co mi on oferuje ,po prostu hulam sobie,jak to kiedyś ktoś powiedział hulaj duszo piekła nie ma.
I OBOJE STAJEMY PRZED BOGIEM :Ty -który żyłeś życiem świętym ,robiłeś wszystko aby się podobać tylko Bogu,i
STAJE TEŻ JA- żyłam jak mi się podoba,nie rezygnowałam z niczego ,w porównaniu z TobĄ.
I CO ,OBOJE PÓJDZIEMY W TO SAMO MIEJSCE???
CZY WTEDY BÓG BYŁBY BOGIEM SPRAWIEDLIWYM??
odpowiedz mi na to,
.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Zrzucenie odpowiedzialności na Żydów- zabicie Chrys
 Post Napisane: 8 stycznia 2014, o 10:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
wiolka

Dlaczego to kazanie wygłosiłaś do mnie , bo co ????
Czy ja napisałem że nie musimy zrywać z grzechem ???? , że nie musimy nic robić ????,
że kapcie na nogi i faja w zęby i czekajmy na śmierć wierząc że Jezus za nas wszystkiego dokonał ???? możemy grzeszyć bo i tak będziemy usprawiedliwieni ???? Tak napisałem ????
Gdzie tak napisałem , możesz mi to wskazać ????

"efroni. czy Ty w ogóle znasz Boże Słowo?"

Nie raz już słyszałem to zdanie i zawsze wtedy gdy ośmieliłem się interpretować
Słowo Boże inaczej , nie tak jak on czy ona - odmiennie niż mój adwersarz , lub jego kościół .

"Panie , nie znam Twojej Tory" - to żadne usprawiedliwienie , bo Tora to nie tylko zapis literalny . Natura każdej wiosny opowiada dobrą nowinę grzesznikowi a każdy
dzień objawia miłosierdzie i łaskę Bożą wiec taki nie ma żadnego usprawiedliwienia .

"Panie , znam Twoją Torę" - tak może powiedzieć dumny , wyniosły , zadufany w sobie
egoistyczny samolub .

"I CO ,OBOJE PÓJDZIEMY W TO SAMO MIEJSCE??? CZY WTEDY BÓG BYŁBY BOGIEM SPRAWIEDLIWYM??"

Wierzysz że Bóg jest Bogiem surowym ale sprawiedliwym ?
Wolno tobie i noemi tak wierzyć i nie czynię wam z tego powodu żadnego zarzutu .

Wierzę że Bóg jest Bogiem łaskawym ,dobrym , miłosiernym i nieskorym do gniewu .
Wolno mi ????

Wierzę że Gehenna jest dziełem dobrego , miłosiernego Boga , który umieści tam
krąbrnego i nieposłusznego grzesznika aby Ogień wypalił jego nieczystości skoro dobrowolnie nie chciał skorzystać z Wody .
Wolno mi ????

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 stycznia 2014, o 10:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL